Reconstructie Beckeringhstraat/ Koningsweg bijna gereed L5 L6 L2 13 a Pr ij suitr eiking Vivo/Heineken aktie mm AN FEBR Broodfabriek en tektileerbedrijf veroorzaken overlast Agenda Soester gemeenschap wmmmm do jj vrij J U Jaarbeurshallen - Utrecht Slimming houdt Open Huis voor wie wil afslanken Restauratie grafheuvel? Wilgenknotters werken door Stfft J Openbare vergadering Gewest Eemland Zaalhuur „De Borg" duurder Evangelisatiefilm in „De Open Hof" Bestuurswisseling A.R.O.S, De Zeister postzegel- en Muntenbeurs Na botsing met auto ontspoort treinstel „Passé ton bac d'abord" in filmhuis Artishock Venten zonder vergunning Toneel en film in „De Speeldoos" Vogelvereniging Vogelvreugde rijk aan prijzen Raymond van het Groenewoud in „de Tagrijn" Auto in sloot Drankverkoop zonder vergunning I. Soester Courant van woensdag 28 januari 1981 r Vil] J c dagelijks van 10-18 uur Entreeprijs f 6,50 per persoon S Voordelige treintoegangsbiljetten bij vele NS-stations verkrijgbaar. Foto: Herman van Dam Eind november 1980, een hoogst beden kelijke tijd, om aan wegen te gaan sleutelen, werd een begin gemaakt met de al vele jaren in de pen zittende re. constructie van de Beckeringhstraat/ Koningsweg. De aansluiting is rigoureus veranderd. Reed men eerst vrijwel automatisch, komende van de Biltseweg, de richting Laanstraat/Koninginnelaan, binnen kort rijdt men even automatisch de Koningsweg op. Om naar de Laanstraat/Koninginnelaan te gaan zal men voortaan moeten voor sorteren en dan een bijna haakse bocht naar links nemen. Het is één van de maatregelen welke onze vroede va deren genomen hebben om de wijk 't Hart wat verkeersarmer te maken. Verwacht en vooral gehoopt wordt dat de automobilist van en naar Soest- Midden en Soest-Zuld de Koningsweg op zal rijden. Er komen dan wel weer problemen in de omgeving van de Eigendomweg, maar het gemeentebestuur is nu in zee gegaan met een ander adviesbureau: de Utrechtse Adviesgroep voor Ver keer en Vervoer en daar is onze hoop nu op gevestigd. Afscheid is genomen van het Verkeersadviesbureau Goud appel en Coffeng te Deventer, dat de gemeente jarenlang trouwe dienst be toonde. En wat het gereconstrueerde kruis punt betreft; in november dacht de gemeente met ongeveer zes weken ge. reed te zijn. Het zijn er minimaal ne gen geworden omdat sneeuw en vries weer nu eenmaal gebruikelijk zijn in dit jaargetijde. Maar heel binnenkort is ondermeer de Koninginnelaan verlost van het nu in grote mate aanwezige doorgaande ver keer. In de eerste week van februari zullen de ca. 300 plaatselijke clubs van Slim ming International, de grootste af- slankorganisatie in ons land, belang stellenden in de gelegenheid stellen een kijkje in de „keuken" te nemen. Dat zal gebeuren tijdens een „Open Huis", aansluitend aan de wekelijkse clubbijeenkomsten. Daarin maken de leden in een gezellige, ongedwongen sfeer kennis met een nieuw, gezond eetpatroon, gebaseerd op 1000 calo rieën per dag. En daarbij kan dan gewoon met de pot mee gegeten wor den. Zo'n afslankclub is niet eng. Integen deel, iedereen is tenslotte bezig met hetzelfde probleem. Dat geldt trou wens ook voor de clubleidsters, want die hebben ook eens aan den lijve ondervonden wat het is om te zwaar te zijn en wat afslanken volgens de Slim- ming-methode inhoudt. Zij hebben daarom ook een open oor voor alle problemen van hun leden. Die kunnen bovendien - en dat is een uniek onder deel van de Slimming-club - gedurende een gedeelte van de „les" in kleine „praatkringen" met andere leden over het afslanken van gedachten wisselen. Voor nadere informaties kan men zich te allen tijde wenden tot het bureau van Slimming International, tel. 02963-4411. De Historische Vereniging Soest heeft nadere informatie gevraagd over een mogelijk restauratie van de grafheuvel op het Enghenbergje. Het college heeft besloten de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek te verzoeken een calculatie op te stellen voor een restauratie van beperkte omvang voor het Enghenbergje. In de eerstvolgende vergadering van de werkgroep Soester Eng zal deze zaak ook aan de orde komen. Ook a.s. zaterdag 31 januari worden in Soest staande wilgen geknot. De vrijwilligers worden om negen uur verwacht bij de boerderij van J. Wam tenaar, Birkstraat 125. Men is geduren de de werkzaamheden verzekerd tegen ongevallen. Afgelopen zaterdag hebben veertien vrijwilligers tien zware wilgen gekort en het hout aan meters gezaagd. Het leverde tien kubieke meter hout op, dat verkocht wordt ten bate van de werkgroep „Bijltjesdag". Voor het geld wordt nieuw materiaal aange schaft en ook wordt er noodzakelijk onderhoud van betaald. Hoe lang kunnen 444 dagen zijn als men van zijn vrijheid is beroofd Angsten, heimwee en pijn, zodat men er niet meer in gelooft Eén man met zoveel macht! Geld moest uitkomst geven! Het leven hebben ze er af gebracht. Nu trachten weer verder te „leven Will Foto: Goos van der Wilt Dankzij de enthousiaste medewerking van Supermarkt „van Dam" is de Vivo-Heineken aktie een groot succes geworden. In deze aktie genaamd „*n goed idee van uw Vivo winkelier" moesten een zestal fouten ontdekt worden in een tekening die op het deelnameformulier stond afgebeeld. Tevens moest hierbij een slagzin worden afgemaakt. In totaal waren er bij deze aktie zestig prijzen te winnen: twintig eerste, tweede en derde prijzen. De eerste prijs in Soest is gewonnen door de heer A. Kikkert, Aib. Hanhnweg 17. Zijn prijs ls een excursie voor vier personen naar de Heineken-brouwerij te Zoeferwoude. Een tweede prijs is gewonnen door mevrouw Nieuwerlink-Reit wonende aan de Wiardi Beckmanstraat 142, Haar prijs was een levensmiddelenpakket ter waarde van honderd gulden. De prijzen werden beide op vrijdagavond door de heer W. van Dam uitgereikt in de Supermarkt. (Zie foto). In het stadhuis te Amersfoort wordt op woensdag 11 februari a.s., aanvang 20.00 uur, een openbare vergadering gehouden van het Gewest Eemland. De agenda vermeldt ondermeer de be spreking van het reglement van orde voor vergaderingen van de Gewest raad; de bespreking van de verorde ning op de vaste commissies van ad vies en bijstand aan het dagelijks bestuur', de geregionaliseerde brand weerorganisatie de regionalisering van de onderwijsbegeleidingsdienst; de financiële administratie van de ge- meenschappelijke regelingen èn de ge- westelijke geneeskundige en gezond heidsdienst. Het bestuur van de Stichting Wijkdien- stencentrum „De Borg" heeft ófi zaal- verhuur-tarieven met ingang van 1 ja nuari 1981 verhoogd. Bovendien zijn de kortingen met ingang van deze datum komen te vervallen. De zalen worden steeds „opgeleverd" met een standaard opstelling van ta fels en stoelen; de U-vorm. Wordt een andere opstelling verlangd, dan kost dat extra geld. Indien men zelf die wijziging aanbrengt, dan hoeft daar niet voor betaald te worden, maar wordt na gebruik de wijziging niet on gedaan gemaakt, dan wordt er als nog geld in rekening gebracht. Voor het gebruik van de theaterzaal hanteert men twee tarieven: een voor gewoon gebruik ten behoeve van cultu rele voorstellingen e.d. en één voor commercieel gebruik. Extra moet betaald worden voor ge bruik van piano, de licht- en geluids installatie. De huurprijzen gelden voor dagdelen. Mocht de theaterzaal gehuurd wor. den voor meerdere aaneengesloten dagdelen, dan kan het bestuur inoiden- teel een korting over het totaal per dag te betalen bedrag toestaan. Het bestuur maakt de gebruikers er tenslotte op attent, dat als de huur prijs hen te hoog geworden is, zij dan een beroep kunnen doen op de gemeen te om in aanmerking te komen voor zaalhuursubsidie. In gebouw „De Open Hof" wordt vol gende week donderdag, 5 februari, de film „All the King's Horses" gedraaid. Het is het verhaal van het huwelijk van Jack en Sandy, dat zo goed begonnen was, maar dat leek te eindigen in een puinhoop. Het paar groeit uit elkaar; Sandy vlucht naar haar moeder en Jack stort zich in de motorsport. Door verschillende bijna tragische ge beurtenissen, wordt het huwelijk gered. Een reële en aktuele film; uitgaande van Film Evangelisatie. Aanvang 20.00 uur; toegang voor 14- jarigen en ouderen. In een vorige week gehouden verga dering heeft een bestuurswisseling plaatsgevonden bij de Algemene Radio Omroep Soest (AROS). Voorzitter M. A. Hermsen is in functie opgevolgd door de heer Guus Kniest. Het secre tariaat wordt dit jaar waargenomen door mevrouw Ellen Westerveld en penningmeester is geworden de heer Hans Westerhof. Programmaleidster is gebleven me vrouw Thari Schröder en ook de tech nische leiding is in handen gebleven van de heer Albert Kramer. De maandelijkse postzegel- en munten beurs in gebouw Calvijn begint een be grip te worden in Zeist en verre om streken. De nog steeds toenemende belangstel ling en de zeer geanimeerde stemming geven hier duidelijk blijk van. De eerstvolgende beurs zal plaatsvin den op zaterdag 7 februari in gebouw Caivijn, Bergweg 6 te Zeist van 10 tot 16 uur. De verzamelaar vindt hier een uitge breide sortering postzegels en munten, waaronder ongetwijfeld weer aantrek kelijke aanbiedingen. Bovendien bestaat de mogelijkheid kontakten te leggen met medeverza melaars en met de plaatselijke fila telistenverenigingen. Het treinverkeer op het baanvak Arnersfoort-Baam is vorige week op een avond enige tijd gestremd ge weest toen een trein uit de richting Baarn met een personenauto in bot sing kwam. Het ongeluk gebeurde op de met knipperlichten beveiligde over, weg in de Peter van de Bremerweg. Daar kwam een 21-jarige bestuurder uit Den Haag met zijn auto naast de betonplaten van de overweg terecht. De man probeerde vervolgens met een voorbijganger de auto weer op het wegdek te krijgen, echter zonder suc ces. De bestuurder die ter plaatse onbe kend was stuurde met zijn auto iets te vroeg naar rechts. Daardoor kwam hij met zijn auto naast de weg tus sen de rails te staan. De machinist van de aankomende trein kon pas remmen toen het te laat was. De auto werd door de trein totaal vernield en in de berm geworpen. Doordat verschillende onderdelen van de auto onder de trein terecht kwam ontspoorde het voorste gedeelte. Twee honderd meter verder kwam de trein tot stilstand tegen een mast van de bovenleiding. Het heeft tot 's morgens vijf uur ge duurd voordat het treinverkeer van beide sporen weer gebruik kon maken. Doordat de treinen na het ongeluk over het andere spoor geleid kon worden is er van vertraging nauwelijks sprake geweest. Morgenavond, donderdag 29 januari, aanvang 21.00 uur, wordt in filmhuis Artishock aan de Steenhoffstraat de Franse film „Passé ton bac d'abord" gedraaid. Regisseur Maurice Pialat richt zijn camera in deze 85 minuten durende kleurenfilm op een groepje jongeren van rond de zestien jaar in een noord-frans provinciestadje aan zee. De doelstelling van het beleidsplan milieubeheer ls het handhaven en waar herstel van een goed leefmilieu voor de mens, plant en dier in de gemeen te Soest. Deze doelstelling is opgesteld door de commissie milieubeheer die afgelopen maandag in het gebouw gemeentewerken een openbare vergadering heeft gehouden. Over de milieuhygiëne zegt het beleidsplan dat nóg „schone" gebieden niet verder belast mogen worden met lucht-, water- en bodemverontreiniging en geluid. In reeds verontreinigde gebieden dient deze belasting te worden verlaagd. Milieubelastende aktiviteiten dienen zoveel mogelijk geïsoleerd te zijn van mens, plant en dier. De afvalstoffen, zowel de huishoudelijke als industriële/agrarische, dienen op milieu verantwoordelijke wijze te worden verwerkt. Met betrekking tot natuur en landschap zegt het beleidsplan: nog „gave" gebieden worden in stand gehouden, beheerd en zonodig verbeterd. Door middel van natuurtechnische maatregelen dient de leefbaarheid in de ove rige gebieden voor mens, plant en dier te worden verbeterd. In het algemeen zijn voorlichting en educatie belangrijke middelen om het milieubewust handelen van de mens in het belang van een goed leefmilieu voor plant en dier tot stand te brengen. De heer W. v.d. Engel vroeg zich af in de vergadering wat met deze doelstel ling werkelijk bereikt wordt. Hij woont aan de Dorresteinweg waar hij naar zijn zeggen erg veel hinder ondervindt van bakkerij Rademaker. Doordat steeds meer bedrijven hun produktie bewust of onbewust verande ren betekent dat voor de inwoners uit Soest het verpesten of aantasten van het leefmilieu. In de praktijk is voor deze overlast de hinderwet, waar van volgens v.d. Engel de naleving nauwelijks wordt gecontroleerd. Hij vraagt zich af wat er gedaan is aan de schriftelijke klachten over het tektileer bedrijf en de broodfabriek. „Deze broodfabriek heeft geen vergun ning om 's nachts te draaien. De om wonenden ondervinden hiervan erg veel last. Het bedrijf maakt 's nachts erg veel lawaai waardoor het voor vele mensen nauwelijks mogelijk is om aan een goede nachtrust toe te komen" aldus de heer v.d. Engel. Hij noemde het dan ook een duidelijke overtreding van de hinderwet. De heer H. Ooster- loo, Hinderwetambtenaar zou direkt proces-verbaal op moeten maken. Voorzitter J, Menne merkte op dat niet zonder meer proces-verbaal opge maakt kan worden. Het bedrijf dat be schuldigd wordt moet in de gelegen heid gesteld worden voor zijn rechten op te komen. Als een overtreding ge constateerd wordt van uitbreiding of vestiging zonder vergunning moet het bedrijf alsnog in de gelegenheid ge steld worden deze vergunning aan te vragen. Er kan dus niet zonder meer een pro ces-verbaal opgemaakt worden. De heer Oosterloo merkte op dat wél direct ingegrepen kan worden wanneer Twee mannen uit Huizen zijn vorige week aangehouden óp de Klaarwater- weg. Zij verkochten kaarten ten bate van het dierenleed voor de prijs van 2,95. Zelf hadden zij de kaarten gekocht voor 1,-. De winst ging niet naar het goede doel maar belandde in de zakken van de verkopers. Een week eerder waren zij ook al door de politie aangehouden voor dezelfde verkoop. Toen gaf de politie een waar schuwing, dit keer werd echter over gegaan tot het opmaken van een pro ces-verbaal, Tevens werden 61 kaarten in beslag ge nomen. In het Baarns Cultureel Centrum „de Speeldoos" aan de Rembrandtlaan, wordt vrijdag 30 januari a.s., aanvang 20.30 uur uur, het toneelspel „Onder Verdenking" opgevoerd. Het wordt gespeeld door Cor Witschge, Arnie Breeveld en Paul Beudel. Filmvoor stellingen zijn er op donderdag 29 en zaterdag 31 januari. Donderdag, aan vang 20.30 uur, wordt de film „Ameri can Gigolo" vertoond en zaterdag, aanvangsuren 14.00 en 16.00 uur, de film „The Love Bug" (als m'n wa gentje een? kon praten). Nu de vogeltentoonstellingen ach ter de rug zijn en dö leden van de diverse verenigingen zich weer voor bereiden op het komende nieuwe broedseizoen, heeft het bestuur van „Vogelvreugde" de balans opge maakt. Niet alleen de tentoonstelling was goed geslaagd, maar er zijn ook mooie prijzen weggehaald. Het lid de heer Rondhuis uit Baarn heeft zelfs alle tentoonstellingen afge reisd. Hij wist hier geweldige prijzen weg te slepen. Op de nationale tentoon stelling te Utrecht werd hij kampioen grote parkieten en algemeen kam- pioen. Ook op de nationale tentoonstel ling te Enter werd hij kampioen, als mede in Nederlands grootste vogel park Avifauna te Alphen a/d Rijn. In dit park waar op dat moment duizend parkieten aanwezig waren, werd hij tevens kampioen Afrikaanse parkie ten. Omdat de heer Rondhuis de eerste was in Nederland die met dergelijke vogels gekweekt had, ontving hij hier voor een ere-beker. Op de gewestelijke tentoonstelling te Avenhorn in Noord-Holland behaalde hij een tweede prijs. Toen in Zutphen vorig jaar januari de Bondskamp wedstrijden werden ge houden wist hij hier ook weer kam pioen te worden. De vogelvereniging „Vogelvreugde" is dan ook bijzonder blij met de behaalde resultaten. Deze vereniging groeit overigens nog steeds. Vanaf november tot en met nu hebben weer vijftien nieuwe leden zich aan gemeld. In november van dit jaar viert de vereniging haar 25-jarig bestaan. Degenen die geïnteresseerd zijn kun nen informatie krijgen bij voorzitter A. van Klooster, Schaepmanstraat 9, tel. 15875, en bij het secretariaat de heer P. C. Wagenaar, Rademakerstraat 53 te Soesterberg. Het telefoonnummer hiervan is 03463-2482. van onmiddellijk levensgevaar sprake is of van onduldbare hinder. Wat de klachten betreft over het tekti leerbedrijf en de bakkerij worden deze volgens de heer Menne echt wel behandeld bij het gemeentebestuur, alleen kost de verwerking hiervan eni ge tijd. Dat de gemeente werkelijk wel wat aan dergelijke situaties doet blijkt wel uit de bezwaren tegen de LPG pomp stations binnen de gemeente, die ver dwenen zijn. Er moet dus niet gezegd worden dat er in het gemeentebestuur niets gedaan wordt, aldus Menne. Vrijdag 80 januari treedt de befaamde Belgische zanger Raymond van het Groenewoud op in „de Tagrijn" aan de Koninginneweg te Hilversum. Hij wordt begeleid door zijn groep „Centi meters". Raymond is ondermeer bekend door het nummer „Meisjes". In „de Tagrijn" wordt op vrijdag 6 februari Bram Vermeulen en de Toe komst verwacht. Maandagavond raakte een inwoner uit Soest met zijn auto in de slip op de A.P. Hilhorstweg. Hij belandde in de sloot. De eigenaar van de auto zorgde zelf voor een takelwagen. In een verenigingsgebouw aan de Schrikslaan werd vorige week door de politie proces-verbaal opgemaakt we gens drankverkoop zonder vergunning. In de toekomst zal de politie meer aandacht gaan besteden aan deze akti viteiten. 28 januari: Repetitieavond Chr. Gemengd Koor Juliana in Credo, Julianalaan te Soest. Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. 29 Januari Filmhuis Artishock met de film: „Pas- se ton bac d'abord", regie Maurice Pialat, in kleur, 85 min. lang, Frank rijk 1979. Aanvang 21.00 uur in Arti shock. Met de ned. Ver, van Huisvrouwen een Dia en Snackdemonstratie van het bedrijfschap Slagersbedrijf in het Brandpunt te Baarn, Oude Utrechtse- weg 6. Aanvang 14.15 uur. In het Dienstencentrum De Drie Eiken Dorpsplein 18, Soesterberg eep Bingo avond voor ouderen. Aanvang 20.00 uur. 31 januari; Concert in de Oude Kerk mot het ensemble, „Affetti Musieali". Op het programma staan werken van Engelse componisten en componisten die het grootste deel van hun leven in Enge- lang gewerkt hebben. Aanvang 20.15 uur in de Oude Kerk te Soest. C.W.S,V. „Olympia" Soest, organi seert een wandeltocht van 5, 10 en 15 kilometer. Startplaats wijkgebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18 Soest. Starttijden: 15 kilometer tussen 10.00 en 13,00 uur, 5 en 10 kilometer tussen 10.00 en 14.00 uur. Inl. de heer D. W. Brood, Torenstraat 8, tel. nr, 02155- 19979 en de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, na 18.00 uur, tel. nr. 02155-16414. 1 februari: Zondag-Werkdag, fijn voor jezelf bezig zijn in Artishock van 11-17.00 uur. De hele dag koffie en thee en 's middags iets te eten. Toegang 2,50. 3 februari: Groei en Bloei, afd. Soest organiseert een avond met het thema, „Droogbloe men wat, wanneer en hoe", aanvang 20.00 uur in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. Thema-avond in Artishock over Kern energie, aanvang 20.00 uur, georgani seerd door de Themagroep Artishock in het Artishockgebouw, Steenhoffstr. 46 te Soest. Dit thema zal worden ingeleid door Dave van Ooyen van de Stichting Milieu Defensie uit Amster dam. 4 februari: Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in de Soos in Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. 5 februari: Filmhuis Artishock met de film „Die kinder aus no. 67": regie Barthelmes Weller Werner Meyer. In kleur - 95 min. - BRD. 1979. Aanvang van de voorstelling om 21.00 uur, Steenhoff straat 46, Soest. Handwerkvereniging Naald en Draad organiseert iedere le donderdag van de maand naaien onder leiding van 9.30-11.30 uur in de Willibrordusschool.

Soester Courant | 1981 | | pagina 9