Interieur- bestseller aan 6e editie toe ubite ^VASTE* LAGE [PRIJZEN Van der Linden Wensdroom van veel doe-het-zelvers in vervulling ^/ib/'f PRIJSTIP 25 s- korting ERVAREN SEKRETARESSE OPENBARE VERKOPING te S0ESTERBERG TE KOOP WINKEL WOONHUIS Wie zaait zal oogsten TUINADVIESCENTRUM T VAARDERHOOGT bv VEILING BAARN L In z'n soort en door z'n omvang 'n unieke woongids Precisielintzaagmachine nu binnen veler bereik schoonmoeders jaloers? wintermantels en coats Laanstraat 71 Baarn zelfstandig werkende KAPSTER Kapsalon „Privé" TE KOOP J. G. van ROUWENDAAL boekhoudkundig medewerker (mN) medewerker salarisadministratie (m/v) van een WOONHUIS PUBLIEK VERKOPEN, de helft van een dubbel woonhuis LET OP! 3 GILDE wijnglazen van 8.95 voor 5.95 Coca Cola per literfles 1,20 Rosé Rodeux 3 flessen voor 1979 Cabernet Touraine A.C. per fles Olifant jonge jenever nu Bols Vieux nu Williain Lawson's Whisky nu Cognac Baron de Chastelard nu Avond "t''uurtje wijn Huutt-Creek Bij aankoop van 1 doos a 6 flessen doos Vin de Table TONTROUGE" per literfles 495 Cöte du Rousillón Strohalm jonge jenever per literfles 14,25 wiluam lAYVSONs Dr. Siemer Sinas pak 1,45 J'rlcA'ffiudu Chevaliers d'Arts 1976 Floryn Citroen brandewijn per literfles fcr 10,95 select groep PINOT Slijterij - Wijnhandel Soesterbergsestraat 49 tel. 124 90 Burg. Grothestraat 6 tel. 127 50 10 Soesler Courant van woensdag 4 februari 1981 10 11 Toen „Vorbildlich Wohnen" ruim 5 jaar geleden voor het eerst verscheen, bleek uit de enthousiaste reacties dat dit interieurboek in een informatieleemte voorzag. Hülsta, fabrikant van betere meubels, had in plaats van een catalogus een echte woongids opgezet en de ingeslagen weg bleek naar succes te leiden. Neutrale informatie als kleurenleer, de effecten van verlichting, van muur- en raamdecoraties, het opzetten en lezen van plattegronden, kwaliteitsnormen, meubelonderhoud etc. maken dit boek tot een handboek voor ieder die geïn teresseerd is in modern en onconventio neel wonen. De ruim 2000 kleurafbeel dingen illustreren de tekst en bevatten bovendien een schat aan inrichtings suggesties. Hoewel intussen andere ondernemin gen gelijksoortige publicaties uitge ven, blijft Vorbildlich Wohnen een in z'n soort en omvang unieke woongids. Dat bewijst ook de nu weer bij de uitgeverij Christel Schmidt, Stadt- lohn/W. verschenen 6e editie, die op 290 blz. in grootformaat (31 x 41 cm.) opnieuw bewerkte en aangevulde in formatie omtrent alle inrichtings aspecten verschaft. Behalve de alge mene onderwerpen omtrent het wonen worden ook problemen behandeld, waarmee elke „bewoner" dagelijks geconfronteerd wordt, zoals: hoe richt ik een kleine ruimte zo voordelig moge lijk in, of 'n buitengewoon hoog ver trek, 'n splitlevel vertrek, hoe plaats ik het best mijn hifi-apparatuur of hoe pas ik m'n open haard aan. Ook komt het tegenwoordig zo aktuele inrichten met losstaande meubelen aan de orde en wordt 'n schijnbaar eenvoudig en toch bepaald belangrijk onderwerp als het ophangen van schilderijen, posters e.d. niet vergeten. „Vorbildlich Wohnen" is, blijkens de vele aanvragen uit die hoek van de vorige editie, tevens zeer bruikbaar als lesmateriaal in alle takken van onder wijs, waarin men zich met woningin richting bezighoudt: detailhandelscho len, huishoudscholen, vakacademies enz. De inhoud van „Vorbildlich Wohnen" is verdeeld in 5 hoofdstukken: wonen, slapen, jong wonen, keuken, badka mer. De tekstopbouw daarin is steeds gebaseerd op de volgende indeling: probleemstelling en oplossing, sfeer bepalende factoren, interessante de tails. Bovendien treft de lezer achterin een serviceblad aan waarop van 20 firma's de adressen zijn vermeld waar men aanvullende informatie kan aan vragen. „Vorbildlich Wohnen" kan worden be steld bij: Hülsta Leser service, Postfach 1212, BRD 4424 Stadtlohn/W., tegen betaling van DM 15,- (incl. porto). Voor het echte precisiewerk van een doe-het-zelver is een lintzaagmachine eigenlijk een onmisbaar stuk gereedschap. Zo'n machine zaagt feilloos onder verstek. Verwerkt allerlei soorten materialen tot 100 mm dikte. Neemt alle moeilijke bochten tot op de milimeter nauwkeurig. Niettemin zijn maar weinig doe- het-zelvers in het bezit van een lintzaag. De hoge aanschafprijs vormt vaak een beletsel. Maar onlangs heeft Black Decker een lintzaagmachine op de markt gebracht, die nog niet de helft kost van de professionele machines. Dat opent nieuwe mogelijkheden voor veel doe-het-zelvers. Veel mogelijkheden De precisiemachine - geschikt voor allerlei soorten materialen zoals hout, kunststoffen, rubber, polystyreen enz. tot 100 mm dik - kan figuurzagen, met een langsgeleider snelzagen in rechte lijn, en tot op de milimeter nauwkeu rig precisiewerk uitvoeren, belang rijk bij inkepingen, hoeken en houtver bindingen zoals zwaluwstaarten. Er kunnen ook non ferro metalen tot een dikte van 2 mm mee worden verwerkt. Bovendien kan de Black Decker lintzaag - en daar gaat het veel doe- het-zelvers om! - feilloos bochten en cirkels zagen. Er zit standaard een verstekgeleider bij met gradenboog en dieptestop waarmee moeiteloos en on der elke hoek schuin kan worden ge zaagd. De bijbehorende tafel van 310 x 300 mm is geschikt voor het afkorten van materialen tot 330 mm breedte. Het probleem van veel modelbouwers is dat zo ontzettend veel werk met de hand moet gebeuren. Vooral het zagen van massieve stukken hout vergt veel tijd en energie. Het zijn trouwens met alleen modelbouwers die met dat pro bleem zitten. Ook watersporters die zelf een eigen schip bouwen en wie voor z'n plezier eigen meubels maakt, hout of metaal bewerkt, heeft ermee te kampen. Betaalbare machine De belangrijkste drempel voor niet- professionele gebruikers om een lint- zaagmachine aan te schaffen is de prijs. Een beetje behoorlijke lintzaag kost al gauw meer dan duizend gujden, voor velen een boel geld. Daarbij komt dat de uitlading - de nuttige werkruim te tussen zaaglint en machinehuis - flink groot moet zijn, wat automatisch een machine van formaat vereist, te omvangrijk voor de werkplaats van de doe-het-zelver. Black Decker heeft dat probleem opgelost met een betaal bare lintzaagmachine, die hetzelfde aankan als zijn grotere broers, en die toch minder dan 500,- kost. 12 Maanden garantie De onlangs geïntroduceerde lintzaag machine van Black Decker zal een uitkomst zijn voor iedere doe-het-zel ver die vaak met precisiewerk te maken heeft. Het is een semi-profes- sioneel stuk gereedschap voor de niet- vakman, waarop 12 maanden garantie geldt. CORSTENS- VERSCHUREN koopt Zat. 7 febr. mankanaries kneu- sijsbastaards 11 don kere 10 popjes 6 rode mannen poppen 14 roodzalm man nen 14 popjes 12 putterbas- taards 22.50 p.st. diamant duiven 10 zebravinken 7 meeuwen 4 parkieten 8 p.p. Vogels brengen 11.30-12.30 u zaal de Gooijer, Soesterweg 118, Soesterkwartier, Amers foort. Volgens ons niet altijd. Maar als uw a.s. schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektie ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a.s. schoonvader: "Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk' Dus. mensen-met trouwplannen. kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie nuwelijks-en dankbetuigings kaarter- kijken' Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 \Telefoon 14152 Uw laatste kans!! .li* f, r y.n I -trilr Op onze toch al sterk afgeprijsde (ook imitatie bont) nog eens Alleen deze week GEVRAAGD voor Haar en Hem" Van Weedestraat 11A-Tel. 21500 of 17390 SOEST aan de Korte Bergstraat Binnenkort wordt er begonnen met de bouw van 2 halfvrijstaande ruime villa's met garage. Daar er nog met de bouw begonnen moet worden is er nu nog grote inspraak mogelijk. Indeling: Hal, ruime woonkamer, 4 of 5 slaap kamers, waarvan 1 op de begane grond, badkamer. Koopprijs f375.000,- v.o.n. Het is ook mogelijk de villa's uit te voeren met 85 m2 praktijk- of kantoorruimte. Te koop F. C. Kuyperstraat Halfvrijstaand woonhuis met car-port. In prima staat van onderhoud. Dit huis moet U eerst van binnen gezien hebben. Indeling: Hal, woonkamer van 10,60 x 4,15 m, ruime keuken, badkamer en 3 slaapkamers, besloten dakterras op de zon. Vraagprijs f175.000, Te koop Rubenslaan 3 kamer hoekflat op de 4e woonlaag met weids uitzicht. Indeling: Woonkamer, 2 slaapkamers en berging. Balkon, Vraagprijs f95.000,- k.k. Burg. Grothestr. 11a Soest - Tel. 02155-16467 In opdracht van een van onze kliënten in Naarden zoeken wij een ervaren sekretaresse. Wij vragen middelbare schooloplei ding en goede kennis van de Neder landse en moderne talen in woord en geschrift. Steno in Nederlands, Duits en Engels is gewenst. Belangrijk zijn tevens correcte om gangsvormen, organisatievermogen en héFalë'rt kunnen reageren op nieuwë situaties. Leeftijd 25 a 30 jaar. Hebt u belangstelling voor boven staande vacature of wilt u meer weten over andere banen die wij kunnen aan bieden, belt u dan eens. f Wij zullen u graag alle gewenste in lichtingen verschaffen. UITZENDORGANISATIE Mollerusstraat 1, BAARN Telefoon: 02154-20141 De Stichting Maarschalksbos Zonnegloren, exploite rende de ziekenhuizen Maarschalksbos te Baarn. Zonnegloren te Soest. Bij de afdeling administratie vaceren binnenkort de volgende funkties: Taakomschrijving: diverse boekhoudkundige werk zaamheden. zoals het koderen van de boekingsstuk ken voor het grootboek, het maken van saldilijsten e.d. Daarnaast zal hij/zij belast worden met het verza melen en verwerken van statistische gegevens en de administratieve verwerking van de inkoop. Funktie-eisen: in het bezit van ten minste praktijk diploma boekhouden en enige jaren ervaring in een soortgelijke funktie. Kennis van automatisering is gewenst. Leeftijdsindikatie: 23-30 jaar. Taakomschrijving: de behartiging van het totale salarisgebeuren van de beide ziekenhuizen met assistentie van een reeds aanwezige kracht. De auto matische verwerking van de salarisadministratie is uitbesteed bij CEA te Apeldoorn. Funktie-eisen: het bezit van ten minste praktijk diploma boekhouden en kennis van en praktijk ervaring met de sociale wetgeving bij voorkeur in de gezondheidszorg. Leeftijdsindikatie: 25-35 jaar. Voor de genoemde funkties gelden de C.A.O. voor het ziekenhuiswezen en de pensioenregeling van het PGGM. Telefonische informaties zijn te verkrijgen bij de heer J. van der Ploeg of de heer C. van Kooten 02155- 19144 of de heer B. Verhey 02154-17141. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan de ekonomisch direkteur p/a Postbus 2025. 3760 CA SOEST. Notarissen Mr H. J. Keetell te Amersfoort en C. J. M. Emmen te Soest zijn voornemens op woensdag, 18 februari 1981, 's avonds om 19.30 uur, in het Restaurant „Soester- natuurbad"V van Weerden Poelmanweg 4 te Soestduinen gem. Soest, krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wetboek, in het openbaar te verkopen, in één zitting, bij opbod en afslag: het woonhuis met garage (thans in gebruik als woonruimtel, erf en tuin, aan de KAMPWEG 68 te Soesterberg gem. Soest, kadastraal be kend gemeente Soest sectie E no. 2539, groot 10,90 aren. Vrij van huur. Onroerepd-goedhelasting 1981 (eigenaars- lasten) f294,-. 1 Aanvaarding: bij betaling der, kooppennin gen, uiterlijk op 1 april 1981; Koper kan zonodig de ontruiming bewerk stelligen krachtens de grosse van de veiling- akte-, zonder tussenkomst van de rechter. Bezichtiging: dinsdag- en donderdagmiddag van 2-4 uur. Inlichtingen: ten kantore van notaris Mr H. J. Keetell, Snouckaertlaan/Burg. de Widt- straat, Amersfoort, telefoon (033) 33624 en ten kantore van notaris C. J. M. Emmen, Soesterbergsestraat 105, Soest, telefoon (02155)16289. in centrum Soest aan de hoofdweg. Veel bergruimte, groot souterrain. Prijs n.o.t.k. TELEFOON 03404-53529 't Vaarderhoogt maakt het voor U mogelijk met een groot assortiment bekende en onbe kende tuinzaden. Deze week in onze PLANTENKAS van a.s. vrijdag t/m donderdag Grote NEPHRODEPIS (krulvaren) van 11,95 voor5,95 MIMOSA van 4,25 voor2,25 Wij staan 100% garant voor 1e kwaliteit, niet goed, vertel het ons. DORRESTEINWEG 72A - SOEST TELEFOON 02155-12883 Tuincentrum geopend van: maandag t/m vrijdag van 8-6 uur, zaterdag van 8-5 uur, vrijdagavond van 7-9 uur. Plantenkas geopend van: maandag 1-6 uür, dinsdag t/m vrijdag van 9-6 uur, zaterdag van 8-5 uur, vrijdag avond van 7-9 uur. Notaris A. M. J. Morsch te Baarn zal op DONDERDAG 12 FEBRUARI 1981 des avends 8.00 uur, in café „Astoria", Oranje straat 8 te Baarn krachtens artikel 1223, lid 2, Burgerlijk Wetboek bij opbod en afslag: met erf en tuin gelegen te Baarn, Verbindingsweg 15, kad. bek. Gem. Baarn, sectie M, no. 2002, gr. 1.37 are. Het woonhuis bevat: beneden: hall, toilet, royale woonkamer met open haard en stro kenparket, keuken, bijkeuken en kelder, boven: overloop, 2 'slaapkamers,' badkamer met ligbad en plat, daarboven: zolder met kamer. Het geheel is vrij van huur en onbewoond te aanvaarden. Betaling van de kooppenningen en aanvaar ding uiterlijk op 26 maart 1981 Zakelijke lasten 1981 f156,-. Bezichtiging van het door de eigenaar reeds verlaten pand dinsdag 3 en 10 februari en donderdag 5 en 12 februari telkens van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen: ten kantore van ge noemde notaris te Baarn, Eemnesserweg 66 (Tel. 02154-13321). Een zachte vblle dieprode wijn uit Australië Per fles 7.95 Doosprijs per fles 7.50 AM VIL -ON* LA' 1 liter uitstekende tafelwijn. Per fles 6.45 Doosprijs per fles 5.95 A.C. Haut Médoc Per fles 8.95 Doosprijs per fles 7.95 fRO tWSON «KIDOE AND MACtHlNf lUMticJtersWk. C'OON aangesloten bij PINOl

Soester Courant | 1981 | | pagina 10