Het heeft Soest altijd ontbroken aan visie Roel B's haarmode in Soest-Zuid De Kinderkaravaan komt weer! Verlies en bezuinigingen beheersen begrotingsbespreking „Zilver Tetra" bestuursprobleem te boven Meningen van lezers opgelost Verkeersprobleem Kerkpad N.Z. voorlopig Bestraffend vingertje: Het zal alle burgers raken: Inspraak: oeverloos gepraat en geldverslindend fWet blijdschap geven wij kennis. Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 V j Ook zaterdag 1 weer wilgenknotten Elfjarig meisje aangereden Wijkagent Hartman verlaat Soesterberg Donateursavond Soester mannenkoor in „De Borg" Leden vergadering vereniging van huisvrouwen Vervuilde passage Hondje weg Hondje terug Film „Getting Ready" Dertien lederen jacks gestolen Soester Courant van woensdag 4 februari 1981 Roel B., waarachter kapper Roel Boers schuilgaat, heeft de wijk Soestdijk in geruild voor de wijk Soest-Zuid. Ingeruild omdat het moest, want de huisbaas zegde de huur op en dan blijft er niet zoveel meer over. Toch is deze haarmode-maker voor mannen voor Soest niet verloren gegaan, want Roel B. vestigde zich aan de Korte Ossendamweg 52. In dat pand werd een uiterst gezellige kapsalon ingericht waar nu ook de mannen van Soest-Zuid kennis kunnen maken met Roel B's opvatting van haarmode. Op de foto een hoekje van het interieur. van de 'geboorte' van onze vernieuwde en smaak volle kollektie geboortekaartjes. Receptie: op alle werkdagen bij ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders die i natuurlijk iets moois willen voor de a.s. blijde gebeurtenis, nodigen wij bij deze uit om uit die prachtige kollektie van 133 verschillende geboorte kaartjes hun keuze te komen doen! -- >i> De 26' miljoen gulden verlies van het grondbedrijf en als gevolg daarvan de nood zakelijke bezuinigingen beheersten maandagavond de eerste fase van de begrotingsbehandeling. In hun algemene beschouwingen ging geèn enkele fractie daaraan voorbij. Het duidelijkst was de burgemeester in zijn antwoord. „Goed functionerende voorzieningen zullen nu beperkt of afgestoten moeten worden. Het is pijnlijk, maar het moet gebeuren. Het zal alle burgers in de gemeente Soest gaan raken". Keuzen zijn echter nog niet gemaakt; dat zal pas gebeuren als de voorjaarsnota, de nota waarin voorstellen staan hoe het verlies van het grondbedrijf te verwerken, gereed is. Burgemeester Scholten zei het niet zo interessant te vinden wie als eerste gezegd heeft dat het grondbedrijf ge saneerd moet worden. „Het is nu 2over", constateerde hij, „en het gaat er om wat we straks gaan doen". Hij vond het terecht dat de fractievoor zitters de financiële problematiek centraal gesteld hadden in hun alge mene beschouwing. De begroting voor 1981 had het college sluitend kunnen maken (nadat de raad de invoering van de riool retributie afwees) door bezuinigingen door te voerendoor de saldi-reserves voor 300.000 gulden aan te spreken; door bevriezing van alle posten èn door nauwelijks met een nieuw beleid te komen. „Er zal", zo zei hij, „nog meer bezuinigd moeten wor den om toch nog enkele zaken mogelijk te maken". Van het ingeschakelde adviesbureau Berenschot, voor het meerjaren per spectief, was het eerste rapport in aantocht; het tweede deel zal eind maart, begin april volgen. Met de fractievoorzitters was burge meester Scholten het eens, dat op de nu te behandelen rompbegroting derhalve nog een belangrijke aanvulling zal komen. „De extra last van 1,7 miljoen gulden zal ergens in de begroting gevonden moeten worden al zal het moeilijk zijn dat op korte termijn te doen". Naar zijn mening stond het al wel vast dat het bedrag niet in één jaar in te passen was. Burgemeester P. Scholten mei. Dat moeten we goed in de gaten houden. We kunnen ons daarom niet veroorloven zachte heelmeesters te zijn", aldus de heer Scholten. De voorzitter van de woningbouwver eniging St. Joseph, de heer H. Snel, zegt in het informatieblad van de ver eniging dat naar zijn mening nu toch eens paal en perk gesteld moet worden aan de inspraak. „Oeverloos lang pra ten of een boom of een bepaald stuk weiland voor woningbouw moet wijken is vaak een stokpaardje van mensen, die wel over woonruimte beschikken, en vaak zelfs over woonruimte op een plaats waar bomen hebben gestaan, welke te hunnen gerieve zijn gevéld", aldus de heer Snel. Snel heeft de woningbouw op het oog, die naar zijn mening mede door de in spraakvertraging, niet vlug genoeg van de grond komt: „Een plan ontwik kelen", zegt hij, „vergt jaren en als er dan eenmaal een plan gereed ge komen is, dan zijn we met ons allen weer bezig om de uitvoering te ver tragen of zelfs tegen te houden. Dan komen er weer allerlei actiegroepen opdagen die of het plan gewijzigd wil len hebben of zelfs een heel nieuw plan willen laten maken", aldus de heer Snel. Hij wijst er op dat op deze manier enor me hoeveelheden geld verslonden wor den, zonder dat het resultaat heeft. Snel is niet tegen inspraak, maar het gaat hem toch te ver dat dankzij die inspraak „de crepeergevallen rus tig blijven creperen". Naar zijn mening moet overigens het beleid ten aanzien van het te bouwen soort woningen op de helling. „Als we Zaterdag 7 februari, worden weer veel vrijwillige wilgenknotters verwacht bij de boerderij van J. Wantenaar aan de Birkstraat 125. Er is daar ook vorige week geknot, maar het werk is niet gereedgekomen. Vanaf negen uur tot 's middags een uur of twee is iedereen welkom. Maandagochtend werd een ll-jarig meisje door een 62-jarige automobilist aangereden op de Nieuwstraat. De man reed met zijn auto richting Laan straat toen plotseling het 11-jarige meisje op rolschaatsen de straat over stak. Zij werd door de auto geschept en liep daarbij enige verwondingen op. Voor onderzoek werd zij per ambulan ce 'naar ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Over niet al te lange tijd zal de hoofd agent van politie J. H. Hartman, wijk agent te Soesterberg, zijn werkterrein naar Soest verleggen. De hoofdagent Hartman, heeft sinds zijn aanstelling in de gemeente Soest, in 1972, de Soesterbergse gemeen schap gediend. De laatste jaren als wijkagent. Mede in verband met de toekomstige carrière-mogelijkheden van de hoofd agent Hartman, heeft de korpsleiding besloten hem werkzaamheden in Soest te laten verrichten. De aard van de werkzaamheden in Soest zal nog voldoende binding met de wijkagenten met zich meebrengen! De nieuwe wijkagent, die ook met zorg zal worden gekozen, zal t.z.t. binnen de Soesterbergse gemeenschap door de hoofdagent Hartman worden geïntro duceerd. Donderdag 5 februari aanvang 20.00 uur, vindt in de grote zaal van „De Borg" de jaarlijkse donateursavond plaats van het Soester mannenkoor „Apollo". Als gast zal deze avond de toneelver eniging „De Rietpluim" optreden. Er zal ook een. grote verloting worden gehouden. De afdeling Baarn/Soest van.de Neder landse vereniging van Huisvrouwen houdt op dinsdag 17 februari a.s., aanvang 14.15 uur, de jaarlijkse leden vergadering in de zaal het Brandpunt aan de Oude Utrechtse weg 6 te Baarn. De agenda vermeldt de gebruikelijke huishoudelijke zaken als notulen en jaarverslagen. Ook is er een be stuursverkiezing. De vice-presidente en secretaresse mevrouw H. Haal- Groenhof. neemt na vijf jaar in functie geweest te zijn, afscheid. Mevrouw M. L. Rijsdijk-Bruyne is de kandidate van het bestuur. Het is ons opgevallen dat de laatste tijd de doorgang onder Honsbergen sterk aan het vervuilen is. Wij begrijpen niet dat een Bank met zo'n goede naam zulke viezigheid voor z'n deur tole reert. Bij de Bar 't Juk is het hetzelfde liedje. Het is toch het visitekaartje van zulke zaken om het entree schoon te houden? Wie bindt de kat de bel aan? Adres bekend bij de Redactie Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg. telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing ol vondst van een huisdier. VERMIST: 30-1. Katert zwart, witte bef, buik, sokken, klein, dik, ronde ogen, ge castreerd, 2 jr.Lamboo, Schouten kampweg 9, 3768 AA Soest, tel. 20539. 29-1. Kater, rood. witte bef, poten en staartpunt, gecastreerd, 2 jr.Tjoel- ker, Koninginnelaan 131, 3762 DD Soest. tel. 19710. 27-1. Kater, zwart/wit, gecastreerd, 8Vé jr.„Pipo"; Mooy, le Heeser laantje 48, 3766 LW Soest, tel. 15144. GEVONDEN 27-1. Bastaard pincher, black and tan, leren halsbandje; 20-1. Bastaard, bruin-wit, 4 jr.(Avia); Beide honden: Dierentehuis, tel. 13583. Als enige fractie heft Progressief Soest eon bestraffend vingertje op. Vis ser zegt dat elk beleid altijd wordt goedgepraat, maar dat het Soest altijd ontbroken heeft aan visie en het maken van creatieve bestemmingsplannen. „Men poogt wel in de financiële com missie het vroegere beleid goed te praten door zich te verschuilen achter oude rijksnota's ruimtelijke ordening, de overloop uit het Gooi destijds wat nooit is doorgegaan, de goedkeuringen van G. S. van onze grondaankopen en die vervelende Vijfvingertheoric", aldus Visser. Zijn fractie gaat wel akkoord met de begroting, maar zegt in geen geval medewerking te zullen verlenen aan de invoering van de riool- retributie „om welk gat dan ook te dichten". Visser dringt aan op dras tische bezuinigingen, maar niet in de culturele sector zolang het in de Cul tuurnota vastgelegde beleid niet veran derd is. In zijn algemene beschouwing vraagt Visser zich af wat er eigenlijk in Soest Jan Visser Schollen haalde geen streep door de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Integendeel; voor de te verwachten jaarlasten van twee miljoen zal naar zijn mening in ieder geval een oplos sing moeten komen. Hij stelde vier hoofdpunten voor het toekomstig beleid voor; 1. uitgaven verder verminderen ook door efficiën ter werken2. een inkomstenbeleid3. het putten uit de reserves; 4. een passende grondexploitatie. „We zullen niet alleen dode takken moeten snoeien, maar óók levende", aldus burgemeester Scholten. Niet eens was hij het met de heer Jonker van D'66, dat alle uitgaven ter discussie moeten staan. Zaken in de primaire sfeer moeten er buiten gela ten worden. „Scholen, brandweer, rio lering e.d. moeten door kunnen gaan, al zal ook hier verbetering van efficiën- cy voorwaarde zijn". Dat Soest een artikel I2-gemeente zal worden, zag de burgemeester niet zo zitten. In ieder geval dit jaar niet meer. want daarvoor moet men zich veel eerder melden. Wel zei hij dat het noodzakelijk werd dat het rijk de gemeente een hogere subsidie geeft voor de sociale woning bouw. Het zal anders moeilijk worden bestemmingsplannen sluitend te ma ken. „De jaarlijkse lasten van het grondbe zit zullen blijven en daarom is een aktief beleid nodig. Zonder overheids steun zal dat niet mogelijk zijn. Wij moeten bouwen in de sociale sfeer en nu de vrije sector is weggevallen, zal er een andere methode gebruikt moe ten worden. De bijdragen van het rijk zullen van 18.000 gulden tot 25.000 gulden opgetrokken moeten worden", aldus burgemeester Scholten. Naar zijn mening kan Soest in de plannen Klein Engendaal, Parklaan, Overhees 3 en 4 en op enkele kleine percelen, versneld tweeduizend wo ningen neerzetten en hij stelde de raad voor in die richting te gaan werken. „Gedeputeerde Staten vraagt altijd een sluitende begroting; ook straks in gebeuren moet, voordat men toegeeft dat het beleid destijds niet goed was. „Ik denk dat de grote fracties van de ze raad nooit zullen toegeven, dat ze verkeerd hebben gedaan. Dat is de reden dat de burger politiek wan trouwt; elk beleid wordt altijd goed gepraat". Naar zijn mening willen de „zachte heelmeesters" nu nieuwe belastingen invoeren, de VVT (vestigingsbeleid provincie, red.ongedaan maken, veel bouwen in de vrije sector terwijl er al 251 woningen in Soest leeg staan, de bestemmingsplanprocedure bekor ten en de huur van de volkstuintjes drastisch verhogen. „Alle hoop", aldus Visser, „is straks gevestigd op de heer Berenschot (ad viesbureau ik hoop dat hij acht slaat op de begroting van de Dienst Gemeen tewerken waar een post staat van 50.000 gulden koffiezetten. Dus niet voor het koffieapparaat, de kopjes en de koffie zelf, maar alleen voor het koffiezetten. Duizend gulden in de week een jaar lang", aldus Visser. Posten waarop ook bezuinigd kan wor den, zijn volgens progressief Soest: 4500 gulden voor meubilair voor de gemeentelijke verkeersdeskundigeop inspraakkosten (door beter naar de burgers te luisteren). Visser deed ook een beroep op de raad om alles in het - werk te stellen om de werkgelegenheid in Soest te be houden en hij vroeg waarom het col lege niet ingegaan was op het aanbod van het Gewestelijk Arbeidsbureau van een experimentenregeling voor jeugdige werklozen. De door dë voorzitter van de Soester Zakenkring aangedragen oplossing van een 50-urige werkweek, spreekt de fractie niet zo aan. Visser diende tenslotte een motie in, waarin de raad zich uitspreekt tegen de kernwapens. De vereniging van aquariumhouders „Zilver Tetra" is -sterker dan ooit uit de problemen gekomen, die waren ge rezen doordat er geen opvolger was voor voorzitter H. Menning, die we gens drukke werkzaamheden genood zaakt was zijn bestuursfunctie neer te leggen. Tijdens de algemene leden vergadering in De Rank waren alle leden het erover eens, dat voorkomen moest worden dat artikel 27 van de statuten in werking zou treden. Hierin wordt bepaald dat de vereniging wordt opgeheven indien geen bestuur kan worden gevormd. Tót opheffing kwam het niet, want met dispensatie van de leden werd de heer J. Wentink, die in de vergadering zich bereid ver klaarde het voorzitterschap op zich te nemen, tot voorzitter benoemd. De dispensatie was nodig, omdat de heer Wentink nog geen jaar lid is van Zilver Tetra. De vereniging kreeg niet alleen een nieuwe voorzitter, maar greep tevens de gelegenheid aan om het driemans- bestuur tot een vijfmans-formatie uit te breiden. De heer D. van den Brink werd benoemd tot vice-voorzitter, de heer W. Fontijn tot algemeen bestuurs lid. Secretaris A. M. den Ouden en pen ningmeester F. Hoenselaar bleven aan als bestuurslid. In zijn openingswoord blikte voorzit ter Menning terug op bijna dertig jaar Zilver Tetra. Hij constateerde dat de vereniging financieel zeer gezond is en dat het ledental na een aantal jaren van daling voor het eerst sinds lange tijd constant is gebleven. Positieve punten gedurende zijn voorzitterschap noemde hij het uitkomen van een eigen maandblad en de infodag, die een groot succes was. Deze leverde Zilver Tetra zeven nieuwe leden op. De posi tieve nawerking van die infodag, eind vorig jaar gehouden, merkt men nu nog. Verheugd was de heer Menning dat voor de door enkele leden opge bouwde bibliotheek de belangstelling groeit. Hij betreurde het, dat een te kleine groep leden echt actief is en regelma tig de vergaderingen en activiteiten bezoekt. Verbetering moet ook ge bracht worden in de regelmaat en de hoeveelheid kopij voor het maandblad. Wat dit laatste betreft, bedankte de voorzitter Gert van de Broek, die de redaktie over het maandvlad voert en dankzij diens inzet het blad in stand is kunnen blijven. Hij bedankte tevens zijn mede bestuursleden Den Ouden en Hoenselaar voor hun inzet voor de ver eniging. De heer Menning reikte ver volgens de zilveren veer uit, een on derscheiding die de vereniging voor het eerst in haar 29-jarig bestaan uit reikte. Jan de Gier kreeg de veer voor zijn enorme inzet voor Zilver Tetra, met name bij het verzamelen van prij zen voor loterijen en bingo-avonden. De heer Menning overhandigde de voorzittershamer aan zijn opvolger Wentink, inspecteur van dè dierenbe scherming in Midden-Nederland van de in Amsterdam gevestigde Sophia Vereniging tot Bescherming van Die ren. De scheidende voorzitter, die de ze functie tweeëneenhalf jaar heeft vervuld, zei het een goede zaak te vinden als verenigingsbestuurders niet te lang aanblijven. Dit bevordert de doorstroming en hierdoor ontstaat een grotere groep actieve en gemoti veerde leden. De heer Menning zal zich voortaan inzetten voor de redaktie van het maandblad. Tijdens de vergadering verliet één van de leden de zaal. Hij uitte op deze wijze zijn ongenoegen over de naar zijn mening veel te late verzending van de statuten die aan de leden ter goed keuring werden voorgelegd. Volgens hem waren ze veel te laat bij de le den gekomen om ze goed te kunnen be studeren. De concept-statuten waren (vorig jaar) overigens al wel goed gekeurd door de leden. Zilver Tetra bestaat dit jaar dertig jaar. Aan dit jubileum zal enige aan dacht worden besteed, hoofdzake lijk in eigen kring. Naar buiten krijgt dit jubileum glans door de organisa tie van de districtskeuring Midden-Ne derland, die op vrijdag 24 april wordt gehouden in het restaurant van het Soester Natuurbad. Andere activitei ten in het kader van de jubileumvie ring worden nog voorbereid. zien hoeveel koopwoningen onver kocht blijven, dan denk ik dat er toch wel heel gauw een beleidsverandering moet plaatsvinden' Snel vraagt zich af of de huidige ko pers van woningen op dit moment niet liever een huis zouden willen huren, in plaats van min of meer noodge dwongen een woning te kopen. Hij adviseert de overheid ook nog eens te overwegen of het niet belangrijker is op dit moment groepjes kleine-wo ningen te boüvtféhop plaatöen waar villa/§ gepland zijn. Snel bedoelt het plen° Bloemheuvel te Soesterberg, waar de exploitatie van het bestem mingsplan sluitend gemaakt kan wor den door op tien ruime kavels grond, tien bungalows te bouwen. „Hier zou den", zegt hij, „heel wat alleenstaan den kunnen worden ondergebracht' „Natuurlijk is het mij ook bekend dat de financiën hierbij een grote rol spe len. Elke gemeente moet trachten fi nancieel rond te komen; zeker ook met haar grondbedrijf. „Maar toch geloof aldus Snel, „dat de vroede vaderen van ons gemeentebestuur zich eens meer over deze problematiek zouden moeten buigen en zich afvragen of het niet verstandig zou zijn er maar eens veel geld aan te wagen om de grootste vijand in ons bestaan, de woningnood, te gaan opheffen". De woningbouwvereniging is bereid daar volledig aan mee te werken, want haar taak is het hiermee bezig te zijn. Wonen is nog altijd welzijn en welzijn staat hoog in het vaandel van de ver eniging geschreven. „Woningnood is echt wel op te lossen, maar we moeten het wel willen", zo besluit de heer Snel. In hetzelfde informatieblad zegt be- stuurscommissaris A. H. Rikhof dat zowel bestuur als commissarissen de finitief het standpunt ingenomen hebben dat de woningen aan de Molen straat niet verkocht zullen worden. Daar loopt al jaren een rechtsgeding over, dat in eerste instantie door de adspirant-kopers gewonnen werd. Eind februari is de uitslag van het beroep dat bij de rechtbank in Amster dam loopt, te verwachten. De gemeente en de supermarkt „Si- mon" hebben een akkoord bereikt over de aanleg van een laad- en losplaats op het Kerkpad en daarmee is een van de verkeersproblemen van het Kerkpad voorlopig opgelost. De moeilijkheden zullen pas geheel achter de rug zijn, als het gemeentebestuur hoge prioriteit geeft aan de aanleg van een parkeer plaats, zoals vastgelegd in het bestem mingsplan, tussen de Korte Brinkweg en het Kerkpad. Omdat de benodigde grond geen eigendom van de gemeente is, kan dat nog wel even duren. In de vorige week gehouden vergade ring van de verkeerscommissie kwam het al vrij lang lopende meningsver schil tussen de Kerkpadbewoner de heer W. v.d. Meyden en de gemeente nogeens aan de orde. De heer v.d. Meyden noemde indertijd de verkeers situatie op het Kerkpad, vooral mèt het oog op spelende kinderen hoogst ge vaarlijk en onverantwoord. De oplossing van het probleem is mogelijk geworden, doordat de ge meente en „Simon" èlkaar gevonden hebben voor wat betreft de kosten voor de aanleg van de laad- en losplaats. De gemeente stelt betonplaten beschik baar welke op eigen terrein van de supermarkt aan het Kerkpad gelegd zullen worden. De platen zijn bij ge- De Kinderkaravaan? Wat is dat? Het is iets heel unieks. Een rijdend klubhuis: 7 meter lang en 2.50 meter breed. Omdat het van binnen erg inventief is ingericht, biedt het ruimte aan 42 kinderen. Vanwege z'n verplaatsbaar heid geeft het de mogelijkheid om klubs te houden in verschillende wij ken van Soest. Behalve in Soest wordt er ook in ver schillende andere plaatsen met een Kinderkaravaan gewerkt, zoals in Veenendaal, Roermond en Oldebroek. In Soest worden de klubs in de Kinder karavaan gehouden door Stichting „In de Ruimte', gevestigd aan de Klein Engendaalweg. Deze stichting is in Soest vooral bekend vanwege de plaat selijke Evangelie Gemeente, maar het werk van „In de Ruimte" omvat veel meer. Naast de Middelbaar Theolo gische Opleiding en het Rehabilitatie centrum „De Paltz" staat het kinder werk centraal. Jaarlijks worden er op de terreinen aan de Klein Engendaalweg en de In- singerstraat kinder- en tienerkam pen gehouden, terwijl er grote nadruk ligt op bet instrueren van kinder- en jeugdleiders op nationaal en interna tionaal niveau. Ook wordt het kleurrijke kinder maandblad „Goede Herder" maande lijks uitgegeven. (Oplage plm. 15.000). Het doel van de Kinderkaravaan is om door middel van zang, vertelling, knut selwerkjes en dergelijke de kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met het Evangelie. Het programma duurt precies 1 uur. Alle kinderen zijn welkom. Het bezoeken van de klub is gratis. Wél is er de mogelijkheid om te spa ren voor lichamelijk gehandikapte kin deren, die in „Huize In de Ruimte" in Paramaribo, Suriname, wonen. Iedere week komt de Kinderkaravaan op de volgende standplaatsen: Maandag 16.00-17.00 uur Cimbaal. 18.30 -19.30 uur Claroenstekerpad Dinsdag 16.00 -17.00 uur Kamperfoelie straat 121-179. 18.30 -19.30 uur Veenbesstraat 468-506. meentewerken aanwezig en worden niet gebruikt. De leden van de commissie vertrouwen er op dat van de losplaats komende vrachtwagens, bij het achteruit rijden, door personeel van de supermarkt zullen worden begeleid. Commissielid Stam (CDA) kan zich alleen met de oplossing verenigen als „Simon" deze begeleiding dwingend krijgt opgelegd. „Komt die toezeg ging van „Simon" er niet, dan mag de aanleg van de losplaats niet door gaan", aldus de heer Stam. Hij kreeg geen steun van de andere commissie leden. Het instellen van een stopverbod voor dat deel van het Kerkpad, zoals door de dienst van gemeentewerken werd ge suggereerd, werd niet door de commis sie aangenomen. Met politiecommis saris Adema was men het een dat het verkeer op het Kerkpad „een kwestie van geven en nemen" is. „De oplossing moet gezocht worden in ruimtelijke ordening en niet in een handhavingsbeleid", aldus de heer Adema. WV Kadobonnen. Zo handig en bij bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken te besteden. Woensdag 18.15 - 19.15 uur Ereprijs straat. Donderdag 16.00 - 17.00 uur Van Len- neplaan (nabij sportveld) 18.30 -19.30 uur Buntweg Vrijdag 16.00 -17.00 uur Plasweg 18.30 -19.30 uur Smitsweg 316-593. Vrouwencafé Artishock, Soest Vrouwencafé Soest vertoont woensdag 11 februari a.s de film Getting Ready, onder regie van Janet Meyers. De film is in kleur en duurt 50 minuten. Hoofd thema van Getting Ready is de vriend schap tussen twee meisjes, Diana en Val. De gevoelens die zij voor elkaar hebben wordt door haar omgeving en de maatschappij waarin zij opgroeien vanzelfsprekend en bijna ongemerkt gereduceerd tot iets van weinig beteke nis. Ze worden geconfronteerd met de eis tot aanpassing aan de bestaande normen. Door de subtiele wijze van filmen worden diepere, vaak onbewust gevoe lens bij de toeschouwster naar boven gehaald. De film heeft een positief, open einde. De film begint om 21.00 uur. Steenhoffstraat 46, Soest. Afgelopen weekeind werden uit een kledingzaak aan de Van Weedestraat 13 lederen jacks weggehaald. De ge zamenlijke waarde hiervan bedraagt 7200 gulden. De dader is binnen ge komen door één der glazen voordeuren te forceren. De eigenaar van de zaak stelde de politie ervan op de hoogte. Een inwoonster van Soesterberg deed aangifte bij de politie van diefstal van haar handtas. Hierin zaten een porte monnee met 70 gulden en een bank pas. De diefstal werd gepleegd in een kantoor aan de Rademakerstraat te Soesterberg. Ook een inwoner van Amersfoort deed aangifte bij de politie. Uit zijn auto, die geparkeerd stond bij het sportveld van Hees, werd een zwart lederen tas, waarin een portemonnee met 40 gulden en een rijbewijs, gestolen. VEROUDERDE JODIUM - Hoe lang blijft jodium goed? Antwoord: De echte jodiumtinctuur is slechts één a twee maanden houdbaar. Dat buisje, dat u altijd in uw tas meeneemt, mag u dus Wel gauw weg gooien, want dat is al jaren oud. Breng alle oude medicijnen uit uw medicijn kastje ook maar naar de apotheker. Die weet er wel raad mee, want in vuilniszak of w.c, mag u dgl. zaken niet deponeren! Voor het desinfecteren van kleine wondjes kunt u beter Betadine in huis nemen. Dat is verkrijgbaar als tinctuur, als zalf en zelfs als shampoo voor gebruik bij haarroos. Het is pijn loos en langer houdbaar dan jodium tinctuur, maar u moet het ook een paar maal per jaar vervangen, b.v. voor kerst- en grote vakantie. BRIL BESLAAT -Als ik uit de kou in een warme kamer kom, beslaan mijn brilleglazen. Afvegen helpt niets. Weet u daar iets tegen? Antwoord: U moet er in het koude jaargetijde een gewoonte van maken, uw brilleglazen 's morgens, voor u van huis gaat. schoon te poetsen met een enkele druppel glycerine. Daarna na- wrijven met een zeemleren lapje. Zo nodig 's middags herhalen. Dan be slaan ze niet.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11