Slager Duwel vijftig jaar aan de Steenhoffstraat 50 jaar geleden in Soest y AARDERHOOGT Gehannes Schoolpsychologische Dienst Baarn/ Soest viert tienjarig bestaan mmR/Xoan derWal Schadeclaim voor afgebrande schuur f voor jL DOE-HET-ZELVERS Voor 46.000 gulden aan sieraden gestolen Lady Brax - Kmg - Burberry Loden Frey Gor-Ray 3 Nu óók voor dames.S" Wilson Glenny - Stylemaster - Schiesser Verkeerszuil en lantaarnpaal omvergereden DE VRIES •igfSHTBeetzlaanJo6.óoest«tyk. j (bmdjete/neul>ileertftg. Bloemen-top 10 Butselaar's HOUTHANDEL VUREN- EN GRENEN TIMMERHOUT 6 Februari 1931 i (deel 2) De ficus - een dankbare kamerplant Filmhuis Artishock „Die Kinder aus no. 67" Bomen kappen zonder vergunning 13 Snater Courant van woensdag 4 februari 1981 13 DAMES- EN HERENKLEDING nèt even anders! Afgelopen weekeind werd in drie pan den aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg ingebroken. Er werd ech- I ter niets uit de huizen vermist. Wel werden twee deuren opengehakt met een spa en bijl. Uit een woning aan de Kampweg werd voor 46.000 gulden aan sieraden weg gehaald. De dader is door het slaap kamerraam binnen gekomen. Eveneens werd een accountantskan toor aan de Vredehofstraat doorzocht. Hier werd niets vermist; wel werd de boel flink over hoop gehaald. De dader is hier binnengekomen door het slot van het schuifraam te verbreken. Ook aan de Verlengde Kolonieweg werd een slot aan de achterdeur gefor ceerd. Hier werd een Friesche staart klok ter waarde van 4.500 gulden weg gehaald. De eigenaar stelde de politie ervan op de hoogte. Een 28-jarige man uit Kortenhoef werd aangehouden wegens het openbreken van een geparkeerde auto met een valse sleutel. S co "o 2J Ak us effe tied en zin het zaa'k moar us op ut roadhuus angoan, om us te verneme of wullie licht ok un hinderwet vergunning motte anvroage veur de woasemkaap vaan ong- ze keuke. Waant die stoot alle doage kwoaje daampe uut as de vrouw an 't baakke en broaje is. In de Soesder stinge weer heu- le verhoale over de staankwiek en ak die leest, daan wor ik baang, daat aalle luchies die in ut mïl}eu uutwoaje, kwoaluk ruke. De buurvrouw het ok zo'n bloasaapperoat in de keuke, moar ik kaan toch niet vingde, daat die gaasse stinke. ^Ls die mevrouw an 't uuje baakke is, hoechtum, daan krieg ik ut woater in de mongd, en daa's nog baar zuver woa ter. Aallenig vis ruuk ik niet zo groag. Ik proeft liever een stukkie vaan een dooie koei of vaarke, moar aster bie de bure un tong of schaarretje in de paan legt te dobbere, daan zaa'k va ast niet kloage in de kraant. Ik ziettut aal gebeure, kriege we un aappaarte keuke rubriek in de Soesder. Met ope hoarde mojje ok uut- kieke, doar komme ok aal klaachte over an 't licht. Ajje in zo'n ding een lucifer kwaakt, is de heule stroat vergeve vaan de zwoaveldaamp. Ik het zelluf niet zo'n braand- stoapel, moar ak 's oaves me hongd uut loat, daan mok zeg ge, daak die houtlucht haar- stikke lekker vin ruke. En ajje zo aal die klaachte us noagoat, daan Hek ut wel, of daadde de mense aalsmoar mingder verdroagzoam worre. Vrogger wouwe ze op Soest heul geejn foabrieke hebbe, 't mos un echt dorp blieve. En ajje noeng op ut industrieter rein kiekt, daan weetje niet waajje ziet. Doar is ut Roer gebied nog un paark bie (kaan'k licht zegge, waant ik ben doaro nog nooit eweest). Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daat ik je aafvroagt, waat ovve ze hiero noeng toch op een end wille. De burgemeester zee ongder- lest, daatter nog un heule stoet ongdernemers in de rie stoan te waachte om wat an te vaange en doarveur een koa- veltje grongd te veroveren, noatuurlijk wel met klosule veur terug-koop daan. Voortemee moewe haalluf Soest verschuve om iedereejn ut noar de zin te moake. Han nes blieft zitte woar die zit. An de Brink ben der een heu le generoazie vaarkes foa brieke uut de grongd estaampt, moar vaan die bure kriege ze geejn klaachte, moar die wille daan ok zelluf wel een saappig maals vaarkeslaappie in de paan. HANNES V.D. NENG. Een verkeerszuil op de kruising Stad houderslaan-Van Weedestraat werd het afgelopen weekeind 's avonds door een 31-jarige motorrijder uit Baarn omver gereden toen hij in een slip raakte. De motorrijder liep hierdoor enige verwondingen op aan zijn knie waarvoor hij zich in het ziekenhuis te Baarn liet behandelen. De volgende dag stelde hij de politie op de hoog te. Ook een lantaarnpaal aan de Beetz- laan moest het het afgelopen weekeind ontgelden. Deze werd door een perso nenauto omvergereden. De dader deed hiervan geen aangifte bij de politie. De volgende dag werd de zwaar be schadigde auto door de politie ge vonden en kon de eigenaar worden aangehouden. Hij verklaarde tegen over de politie dat hij de lantaarn paal had geraakt doordat zijn auto slipte. De Schoolpsychologische Dienst voor de gemeenten Baarn, Bunschoten. Eenines en Soest bestaat tien jaar. De dienst begeleidt nagenoeg alle kleuter en lagere scholen. In het schooljaar 1970/1971 is de dienst begonnen met drie medewerkers die zich richtten op onderzoek van en hulpverlening aan kinderen met leermoeilijkheden. Nu werken aan de dienst: 3 orthodidaktici, 2 systeembegeleiders, 4 logopedisten, 1 onderwijskundige, 2 psychologen, 1 konsulent anderstaligen, 1 administra tief medewerkster. Sinds augustus 1980 kan de dienst een uitgebreidere begeleiding aanbieden. De systeembegeleiders begeleiden de scholen waar het gaat om zaken die de gehele school betreffen. Bijvoorbeeld schoolwerkplan,. dokumentatiecen- trum, ouderparticipatie, integratie kleuter- en lagere school. De S.P.D. is centraal ten opzichte van de vier gemeenten gehuisvest, name lijk aan de Veldstraat 1 te Baarn. In tien jaar zijn meer dan 3000 leerlin gen voor onderzoek en advies aange meld (plm. 3% van totaal aantal kleu ter- en lagere schoolkinderen). Door het benadrukken van vroegtij dige onderkenning en hulpverlening van leer- en gedragsproblemen komt het merendeel van de aanmeldingen uit de 4-8 jarigen groep. Deze ontwik keling juicht de S.P.D. toe. daar vroege hulpverlening geboden is. Medewérkers van de dienst en part time taakonderwijzeressen geven spe ciale leerhulp aan leerlingen die daar voor in aanmerking komen. Aan een toenemend aantal kinderen wordt orthodidaktische hulp verleend (1975: 51; 1978: 91). Zo'n honderdtal kinderen per jaar krijgt spraakles. Per jaar worden ongeveer 100 leerlin- i gen uit de tweede klas door parttime taakonderwijzeressen extra geholpen met lezen. Het percentage verwijzingen naar het buitengewoon onderwijs is in de afge lopen tien jaar beduidend lager ge weest dan het landelijke cijfer. Het aktieve handhavingsbeleid zal hieraan bijdragen hebben. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan zijn de scholen gevraagd werk stukken te maken over het thema ,,Het spelende kind". In het gebouw van de dienst zijn deze werkstukken tentoon gesteld. Aan de scholen is een brochure toegestuurd over het gebruik van ge zelschapsspelletjes in het onderwijs. TO1 i. Foto: Herman van Dam Drie generaties Duwel achter de toonbank Vandaag, 4 februari, bestaat slagerij Duwel aan de Steenhoffstraat 50 jaar. Eveneens zal op deze dag het 50-jarig huwelijksfeest gevierd worden van de stichters van de zaak; het echtpaar Duwel. De heer en mevrouw Duwel, die vijf tig jaar geleden naar Soest kwamen, zijn uit Nieuw-Vennep afkomstig. B. H. Duwel, thans 72 jaar, heeft zijn zaak in 1968 overgedragen aan zijn zoon Frans. De heer Duwel leerde het vak als sla gersknecht in Lisse. Op een advertentie uit een vakblad is hij naar Soest gekomen. Hier huur de hij een winkel aan de Steenhoff straat waar zich op dit moment een melkbedrijf bevond. Na drie jaar gewerkt te hebben kocht hij de nu nog steeds bestaande winkel aan de Steenhoffstraat voor 2500 gul den. Deze winkel had dienst gedaan als drogisterij en werd totaal ver bouwd. In de tweede wereld-oorlog is de heer Duwel er niets slechter op geworden, zoals hij zelf zegt. Wèl heeft hij erg veel voor zijn klanten en boeren ge slacht. Ook heeft hij een half jaar de slagerij moeten sluiten van de Duitsers. Frans Duwel die sinds 1968 eigenaar van de slagerij is, wilde al van jongs af aan de slagerij overnemen. Zelf is hij gediplomeerd slager en hij heeft de slagersvakopleiding gedaan, (S.V.O.). Na de overname door zoon Frans werd de winkel uitgebreid en drie maal ge moderniseerd. In tegenstelling tot vele andere be drijven doet slagerij Duwel nog steeds alles zelf. Ook worden er door de fa milie Duwel nog varkens en koeien gekocht die ze zelf slachten. Al vijftig jaar wordt door hen de bloedworst zelf gemaakt. Mede hierdoor heeft de slagerij erg veel vaste klanten gekregen, die de winkel al zo lang hij bestaat bezoeken. De smaak van het publiek is in de loop der jaren wel veranderd. Vijftig jaar geleden was het mees te vlees dat werd verkocht voor de soep bestemd en drie pond vlees per week voor een gezin was heel gewoon. Tegenwoordig vragen veel mensen om een kilo voor het weekeind. Dat de kwaliteit van de slagerij erg goed is blijkt wel uit de klantenkring waarvan zelfs mensen uit Amersfoort en Bilthoven komen. Vooral sinds vele supermarkten in Soest gekomen zijn gaan de zaken volgens de heer Duwel alsmaar be ter. Mede doordat de klanten voor steeds betere kwaliteit kiezen wordt zijn zaak steeds drukker bezocht. Enkele jaren geleden is er wel een pe riode geweest dat de mensen alleen maar ,,vlug klaar" vlees wilden heb ben. Hierin is de laatste tijd veran dering gekomen. Bij slagerij Duwel en vele andere sla gerijen kunnen de klanten krijgen wat ze hebben willen. Dit in tegenstelling tot de supermarkten waar men al leen verpakt vlees kan kopen. Volgens de heer Duwel gaat het bij de supermarkten alleen om de kwan titeit en niet om de kwaliteit. Voorlopig zal slagerij Duwel nog wel bestaan. De jongste dochter van Frans Duwel heeft plannen om net als haar vader de slagersvakopleiding te gaan volgen, met het doel in de toekomst de zaak van haar nu 40-jarige vader over te nemen. OPEN HAARD? VERBOUWING? ACCESSOIRES? SOEST Showroom: KONINGINNELAAN 84 TELEFOON 10652 Befuasigcry., Stftf&erdefy. jn .1 VabRonaige bécuerurtg. In 1979 exporteerde Nederland snij bloemen tot een totaal van 1325 miljoen gulden. 892% daarvan ging naar EEG- landen en West-Duitsland nam voor bijna 973 miljoen gulden af, d.i. 82,3% van het totaal en 92,5% van de EEG- export. In 1979 waren 13.173,7 hectare grond in gebruik voor de bloembollencultuur. Alleen de tulp al nam daarvan bijna 5900 hectare in beslag ofwel 44,7%. Nederlandse gezinnen kopen de meeste bloemen met Pasen, 60% van de gezin nen, daarna komen Moederdag (59%) en de maand maart (56%). De minste bloemen, dus meer lege vazen in januari en vakantiemaand augustus. De bloementop-10 zag er zo uit: 1. Chrysant 26,7% 2. Roos 15,8% 3. Freesia 10,8% 4. Anjer 7,7% 5. Tulp 6,3% 6. Trosanjer 6,1% 7. Narcis 3,3% 8. Lelie 2,4% 9. een bloemtak 1,4% 10. Gladiool 1,2% Naar West-Duitsland gingen ongeveer 465.978.000 tulpen en 161.897.000 gladio len, aldaar verreweg de meest ge vraagde bollen. In het totaal gingen ongeveer 1,1 miljard bollen de Duitse grens over. VffMOt pfjjfCfii Mevrouw M. Shields heeft bij de ge meente een schadeclaim ingediend voor haar verloren goederen, die in een schuurtje aan het eerste Heesterlaan tje opgeslagen waren. Volgens mevrouw Shields is het schuurtje met inboedel geheel afge brand tijdens een oefening van de vrijwillige brandweer. Het huis en schuurtje dat eigendom is van de gemeente wordt met toestemming gra tis door haar bewoond en gebruikt. Op het moment dat de brand plaats vond „zomer 1979" bevond ze zich op een universiteit in Amerika. Ook haar man was op dat moment niet thuis. Mevrouw Shields verzoekt de gemeen te om aansprakelijkheid te erkennen omdat zij haar verantwoordelijk en aansprakelijk acht. De schade wordt begroot op 6000 gulden. De kunstenares verzoekt de schade- kwestie met voortvarendheid af te handelen en een billijke en redelijke vergoeding te geven. Ook is zij van mening dat de gemeente wist dat er spullen in het schuurtje lagen. Dit bleek uit het feit dat een slijpmachine van de grond was losgeschroefd voor dat met de oefening van de brandweer begonnen werd. Op het gemeentehuis heeft men wel opgekeken van de brief. Er zal nu nagegaan worden of het schuurtje inderdaad voor een oefening van de vrijwillige brandweer is gebruikt. Volgens mevrouw Shields is in ieder geval geen enkel contact met haar geweest over de voorgenomen brand weeroefening. In een brief zegt mr. Stüger, namens mevrouw Shields, dat niet van alle vermiste goederen een exacte becijfe ring van de schade is op te maken. „Van een aantal kunstwerken dient de schade ex aequo et bono te worden vastgesteld", aldus de advocaat. Mr. Stüger zegt in zijn brief aan b. en w. ook dat als de gemeente de aanspra kelijkheid niet erkent en niet bereid is de kwestie in der minne te regelen, hij naar de rechter zal stappen om de schadeclaim van zijn cliënt in rechte geldend te maken. Burg. Grothestr. 21-23 - Soestdljk Tel. 2^13 Villa brand te Soesterberg Gisteravond om 8 uur werd brand ontdekt in de villa „Maria" te Soesterberg nabij de grens van de gemeente Amersfoort, bewoond door de familie Boonstra. Er was op dat oogenblik niemand thuis. De brand weer uit Soesterberg was spoedig ter plaatse en bluschte na veel moeite met twee stralen het vuur. Er was ook assistentie gevraagd van de brandweer te Soest, doch om tien uur was deze nog niet aanwezig. Wel arriveerde om half elf de brandweer van Amersfoort, die echter geen dienst behoefde te doen Bij een nauwkeurig door mij ingesteld onderzoek is gebleken, dat dit bericht van A tot Z onjuist is. Het lijkt mij een eerezaak voor de Vrijwillige brandweervereniging van Soesterberg te zijn, de bron van dit bericht op te sporen en hare zusterver- eeniging te Soest, voor zoover het onder haar bereik ligt, satisfactie te geven. BUSCH. Noodlanding Het vliegtuig 801 van de Luchtvaartafdeeling alhier, bestuur door S|ergt-Maj. v.d. Griendt en met als tweede bestuurder Luit. De Mol, moest een noodlan ding maken op het strand te Katwijk. Hoewel het vliegtuig werd beschadigd, kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. Brand te Soesterberg Verleden week Vrijdagavond bemerkte de bewoner van perceel Amersfoortschestraatweg 77 te Soester berg, dat er bij zijn buren brand was uitgebroken. Waar hij na herhaald kloppen op de deur van het brandende perceel geen gehoor kreeg, waarschuw de hij de brandweer, die spoedig ter plaatse was en met 2 stralen den brand ging bestrijden. Na een uur was de brand gebluscht. Twee benedenkamers brandden nagenoeg geheel uit. De dame, die het huis met haar zwager bewoont, bevond zich in Duitsland, terwijl laatstgenoemde ongeveer een uur voorde brand werd ontdekt, was vertrokken, om te ongeveer 12 uur weer terug te keeren. Waar intusschen aan brandstichting werd gedacht, werd laatstbedoelde persoon door de inmiddels van Soest gearriveerde politie naar Soest overgebracht om verhoord te worden. Gedurende den nacht werd het perceel bewaakt. Door het vele water wat in huis stond, kon de politie eerst des Zaterdagsmorgens een grondig onderzoek instellen, waaruit moest worden geconcludeerd, dat de brand door den heer M. B. was gesticht. Op last van den Burgemeester is B. ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Door Mr. Frijma, Directeur van de Politieschool te Utrecht, werd op last der justitie, een deskundig onderzoek in deze zaak ingesteld. Onze rijmkroniek Bijdragen, niet grooter dan 48 en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor deze rubriek worden ingezon den. Bij opname vergoeden wij voor actueeie (niet plaatselijke) gedichten 2,50. (Nadruk verboden). De vrijgezel Als ik nog lekker lig te slapen - In het rijk der droomen mij bevind - Dan komt opeens die nare wekker, Ten teeken dat mijn dag begint. Dan moet ik overhaast mij kleeden: Geen stervling helpt mij aan mijn boord, Ik heb geen vroolijk „goeden morgen" Geen vriendelijke stem gehoord Dan kom ik in een kille kamer; Het brood is droog, de thee is slap, Mijn ei is hard gelijk een maasbal... Ik erger mij bij ied'ren hap! Dan steek ik maar een sigaret op, (Ik rook uit spijt een keertje meer! Dan ga 'k de deur uit, en mijn kostvrouw Denkt vast: „Goddank, daar gaat-ie weer!" Als 'k even over tijd kom eten. Dan gromt en bromt ze van belang! En zet ik eens een vuilen voetstap, - Dan beef ik voor de oude tang! Familie mag ik niet ontvangen, En evenmin een goeden vriend: De juffrouw wil geen last en drukte, Waar zij een schijntje aan mij verdient. En 's Zondags wil ze mij niet hebben: Dan ga ik hier en daar te gast. Nooit zal zij dulden of gedoogen Dat 'k Zondags thuisbleef, haar tot last En als ik thuiskom - over tienen - Dan vind ik steeds de deur op slot: „Ik hou van nette kommesalen!" Is onverbidd'lijk haar gebod! De hemel moge mij bewaren Voor ziekte en voor ongeval: Ik weet niet wie mij dan met liefde En teed're zorg verplegen zal! Soesterbergsch Gemengd Koor A.s. Maandag zal door het Soesterbergsch Gemengd Koor, directeur de heer Theo de Vries, een concert worden gegeven in Hotel ,,'t Zwaantje", met medewerking van het Kinderkoor en een strijkje. De avond sluit met een gezellig samenzijn en een dansje. Beroepen In de vacature Ds. J. C: W. Kruishoop is door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente beroepen Ds. E. Groeneveld te Dalfsen. Sancta Caecilia" Dinsdagavond werd door de R.K. Gemengde Zang- vereeniging „Sancta Caecilia", dir. de heer E. A. Wegman, te Soesterberg, een uitvoering gegeven in de zaal van Hotel ,,'t Zwaantje". Met uitzondering van een enkel nummer werd er zeer goed gezon gen. Zeer goed werden vertolkt „De Vlaamsche Kermis" en de koren uit de Passion van Heinrich Muller. Het bekende orkestje van Don Bosco uit Zeist verleende medewerking. Het was een mooie avond. Wegens ziekte van eenige heeren-leden was het koor niet voltallig. UIT DE ADVERTENTIËN VERKRIJGBAAR eerst kwaliteit Paardenvlees van jonge paarden bij R. Bokma. Biefstuk, per pond 70 cent; biefstuk (haas), per pond 80 cent; rosbief per pond 60 cent; rollade, per pond 50 cent; gehakt, half om half, p.p. 40 cent; gehakt per pond 35 cent. IN HET KAASHUIS; voor 29 cent 1 pond goudse kaas voor 85 cent edammer kaas circa 3 pondvoor 43 cent 1 pönd volvette kaas; voor 29 cent 1 pond leidsche kaas; voor 21 cent 2 pond nieuwe bruine boonen; voor 24 cent 1 blik sardines; voor 19 cent 1 blik leverpastei. WASSERIJ TALMALAAN NO. 15 behandelt Uw wasch a 25 cent per kilo. RUND-, KALFS- EN VARKENSSLAGERIJ J. ZOE TELIEF: Balkenbrei 25 cent p.p.; rolpens 90 cent per pond. SOESTERBE RGSE.TBAAT 24 Filmhuis Artishock vertoont donder dag 5 februari a.s. de film Die kinder aus no. 67". regie: Barthelmez-Weller Werner Meyer. Deze kleuren film duurt 95 minuten en is in de BRD opgenomen in 1979. Kinderen in een grauwe woonflat in een Berlijnse volksbuurt. Het is de tijd van de grote internationale malaise van de dertiger jaren, maar oök de tijd van de opkomst van fascisme en nazisme. Door de ogen, van kinderen uit de Berlijnse woon-' kazerne zien we de gebeurtenissen van die tijd, zoals machtsovername door Hitier, jodenvervolging, werkloosheid, Hitierjugend en een wanhopig verzet van enkelingen. Met veel gevoel van details en de lokale kleur is in deze film een uitstekende reconstructie gegeven van het Berlijn van vóór en in het begin van de Tweede Wereldoorlog. Aanvang 21.00 uur. Vorige week zijn wij gestart met de bespreking van een serie kamerplanten van het ras Ficus. Dit keer nog een aantal Ficussen en de algemene ver zorging van de plant. Een opvallende variëteit van de rubberplant, ont staan in 1955 is de F. elastica „Schrijveriana". De plant is erg fel bont getekend en is tot nu toe de laatste nieuw ontstane vorm van de „Ficus elas tica". Een goede bekende is de F lyrata, uit tropisch west Afrika, met zijn grote leerachtige bladen, die wel 50-60 cm. lang kunnen worden. De bladeren hebben een vioolvorm en een gegolfde rand. De hele plant is prachtig om te zien, maar heeft om tot volle ontwik keling te komen een open standplaats nodig met licht van alle kanten. De plant vertakt zich vrijwel nooit, maar groeit alsmaar recht omhoog. Hij is bij ons bekend sinds het begin van deze eeuw. Een fijne en sterke hang of- kruipplant is de Fi cus pumila. De plant is zelfhechtend zoals de klim op, kan grote oppervlakten bedekken en vormt op, oudere leeftijd vruchten ter grootte van een peer. Hij is ongelooflijk ongevoelig en verdraagt zelfs temperaturen dicht bij het vriespunt. Er zijn ver schillende rassen van dit soort in omloop. Zoals reeds vermeld is de Ficus een dankbare ka merplant, hetgeen echter niet inhoudt dat we ze zo maar kunnen verwaarlozen. Dan komt er niets van onze planten terecht en dat kan de bedoeling niet zijn. Daarom hier wat algemene verzorgings- tips voor het geslacht Ficus. De tips zijn van toe passing op de groenbladige typen. De bont-bladige Ficussen verlangen over het algemeen meer warm te en een hogere luchtvochtigheid. We kunnen onze planten het best het hele jaar door in een gesloten ruimte houden en dan nog het liefst jaar in jaar uit op dezelfde plaats. Een lichte standplaats is gewenst, liever niet in de volle zon. Zodra de top in een donkerder zóne dan de rest vap de plant groeit (b.v. boven een venster), houdt niet alleen de normale groei op, maar sterven ook de onderste delen af. Op verplanten van bin nen naar buiten en andersom is de plant allerminst gesteld. De beste wintertemperatuur voor een ficus ligt tussen de 12 en 15 graden celsius. Een goed ge zonde plant die altijd dezelfde standplaats heeft zal ook in de rusttijd (februari-oktober) geen be zwaar hebben tegen een iets hogere temperatuur. Minder dan 12 graden C. geeft op den duur be schadiging, des te erger naarmate er meer gegoten wordt dan noodzakelijk. Bij het uitlopen in het voor jaar verdient regelmatig sproeien aanbeveling. Vanaf het uitlopen tot eind augustus kunnen we de fiscus vrij rijkelijk gieten. Daarna langzaam min deren. 's Winters net vochtig houden. De grootbla- dige soorten verlangen 's winters zelfs een vrij dro ge potkluit. Verder verdient het aanbeveling om vanaf het uitlopen tot half augustus de planten 1 x per week te voeden met een voedingsstof welke we oplossen in het gietwater. Tegen een inwoner van de Maatweg werd het afgelopen weekeind proces verbaal opgemaakt wegens het kappen van bomen zonder vergunning. Toen de man bezig was met de zevende boom werd door de politie ingegrepen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 13