Wie goed kijkt én luistert, kiest Panasonic Toen was geluk heel gewoon IT&IU De nieuwe Opeis nog beter uitgerust 1 Prima advies, Gratis thuis bezorgd,en...SERVICE! MOOIERE KLEURENFOTO'S Voorlopig geen sportkeuringen in Soesterberg Filmagenda Amersfoort In Soest bij Auto NEFKENS: Defecte remmen Vleesverkoop van oosten o 15 Soester Courant van woensdag: i februari 1981 15 Steenhoffstraat 15 Soest Telefoon 02155 1 21 32 VHS-videorecorder NV-7000 Momenteel de meest kompakte, klein fraai, maar boorde vol techniek. Neemt u bijvoorbeeld de voorprogrammeer- baarheid tot 14 dagen. En maar liefst 12 zendervoorkeuze- toetsen. Buiten het perfecte beeld krijgt u er ook een uitstekend geluid bij. Dolby-ruisonderdrukking, editing- functie en met audio-dubbing voegt u zelfs geluid aan eerder gemaakte beelden toe. Funkties: snelzoeken - normale weergave - halve snelheid - dubbele snelheid - beeld voor beeld en stilstaand beeld. Een opzienbarende VHS-recorder waar u jarenlang plezier van zult hebben. Adviesprijs f 3715 Onze prijs TC 203 51 cm kleurentelevisie 110° quintrix in-line beeldbuis. Extra pre-focus-lens voor scherper beeld. Quick-ön beeldbuis. Magie line voor een voudig en snel afstemmen, 8 tiptoets-kanalenkiezers met kanaalindikatie. AV-kanaal voor stabiele videoweergave. Vernieuwd chassis met modulensysteem. Din-aansluiting voor bandrecorder. Leverbaar in zwart en noten. Adviesprijs f 1.610,-. Onze prijs TC-681 41 cm portable kleurentelevisie met infrarode afstandsbediening 90° quintrix in-line beeldbuis. Afstandsbediening met 25 funkties. Quick-on beeldbuis voor direkt beeld. Automa tische kanaalkeuze. LED kanaalindikatie voor de 16 kanalen. AV-kanaal voor stabiele videoweergave, 2-weg luidsprekersysteem. Adviesprijs 77.430,- Onze prijs leverbaar in zwart/zilver Adviesprijs 71.610,- Onze prijs VHS-portable videoset NV-8400 en WV-3320 NV-8400 recorder kwarts direct drive motor HPF koppen gegoten aluminium chassis stilstaand beeld audio dubbing draagtas voedingsadaptor/oplaadeenheid NV-B51 oplaadbare batterij WV-3300 kamera electronische viewfinder -6:1 zoomlens ingebouwde microfoon afstand bediening voor pauze automatische* belichting Nederlandse Dutch Swing College Band. Aan instrumentale wereldsuccessen was in de jaren vijftig al evenmin gebrek. Was het de Engelse pianist George Shearing geweest die na zijn emigratie naar. Amerika de delicate 'sound' had gecreëerd die via "September in the rain" de jazzwereld van die dagen deed opveren, de swingend vuurwerk veroorzakende Winifred Atwell kon óók rekenen op de nodige bijval. Zij stoeide met rags en met boogies en met de boogie woogie kon ook onze eigen Pia Beek behoorlijk overweg. Een ander beroemd geworden stuk muziek was "The blues march", bijeengeroffeld door drummer Art Blakey en door diens Jazz Messengers tot 'evergreen' gespeeld. "The blues march" onderstreepte de opmars in de jazz van de zg. hard bop stijl, pure 'black power' muziek. Eveneens uit de jazzwereld kwam "Petite fleur", gecomponeerd door Sidney Bechet, de beroemde sopraansaxofonist uit het oude New Vorige week werd door de politie een 29-jarige vrachtwagen chauffeur uit Zevenhuizen aangehouden wegens de fecte remmen. De bestuurder kon niet tijdig voor het rode verkeerslicht op de kruising: Veldm. Montgomeryweg, Amersfoortsestraat tot stilstand ko men. Het gevolg was dat de chauffeur met zijn auto midden op de kruising kwam te staan, nadat hij eerst nog enige auto's had ontweken die voor het verkeerslicht stonden te wachten. Tegen de bestuurder werd proces verbaal opgemaakt, waarna de auto naar een garage werd gebracht voor reparatie. op deze twee langspeelplaten mag dan lang geleden zijn optstaan, thaar zal altijd tot de muzikale blijvefs gerekend' kunnen worden.:NtimmefS als "I've' found a new baby" en 4'Exactly iike you", "Blueberry hill" en "On the sunny side of th? streèt", "How high the moon" en "Smolcegets in your eyes", "September-iri the rain" en "Lullaby of Birdland" zullen de jaren waarin geluk heel ge\yöón was, permanent in het geheugen doen haken. Hetgeen uiteraard de bedoeling is geweest van de samenstellers van dit nostalgische plaatwerk!, „Toen geluk nog heel gewoon was" is een uniek muzikaal tijdsdocument. Bepaald geen muziek uitsluitend ge reserveerd voorvroege „grijsaards". De jeugd die mensen van middelbare leeftijd ziet als „belegen" zal zelf ook niet lang jong blijven. Daarom is wat ons betreft deze historische uitga ve geschikt voor alle leeftijden. Voor nog geen dertig gulden verkrijg baar bij de erkende Soester platen- handel. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. CINEMA 2: Het gruwelijke vervolg. ZOMBIE HOLOCAUST 16 jr. Za.. zo. en wo.18.30 - 21.15 uur overige dagen: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur CINEMA 2: De in Amersfoort opge nomen jeugdfilm. DE BENDE VAN HIERNAAST a.1. Za. en wo.13.30 uur Zondag: 13.30 - 16.00 uur EURO' Tel. 033-33655. De „STAR WARS" sage gaat door. THE EMPIRE STRIKES BACK a.1. Za. en wo.18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45' - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur overige dagen: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur EURO: KINDERVOORSTELLINGEN 5 Kinderen beleven dolle avonturen in een circus.. CIRCUS OP STELTEN: Ned. gesproken a.1. Za. en wo.13.45 uur DUO 1: Tel. 033-16572. Hartige Hapjes, pikante brokjes. KLAAR IN EEN WIP (bon appetit) 18 jr. Dagelijks: 14.15 - 19.15 - 21.30 uur Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Hij presteerde het ongeloof lijke, en ontsnapte uit Alcatraz ESCA PE FROM ALCATRAZ met Clint East- woord 16 jr. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur Zondag: 14.00 - 16.15 - 19.00 - 21.15 uur DUO 1: NACHTVOORSTELLINGEN De maker van Deep Throat toont zijn pornografische kunnen. DEEP-IN- SIDE 18 jr. Vrij. en za.24.00 uur DUO 2: Een bikkelharde Bronson met een meesterlijk verhaal. ST. IVES 18 jr. Vrij. en za.23.45 uur Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 Onder bovenstaande titel verschenen vorige week twee langspeelplaten in een dubbelabum. Muziek uit een tijd, de vijftiger jaren, waarin geluk heel gewoon moet zijn geweest. Muziek, die in de kille jafen tachtig de nodige warmte en gloed moet uitstralen, ontstaan in de periode dat Nederland één groot huisgezin leek. Een huisgezin, dat zich opwond over zaken die tegenwoordig niet eens de krant meer zouden halen en dat verstrooiing zocht en vond in de bioscoop, op het voetbalveld, op het kampeerterrein en voor wat de muziek betreft bij de radio en wat later bij de televisie. Natuurlijk er waren ook nare zaken die ons in de jaren vijftig bezighielden. De oorlog in Korea bijvoorbeeld, de Russische inval in Hongarije en dichter bij huis de watersnood in Zeeland. Maar terugdenkend aan 'die goeje ouwe tijd' overheerst nog steeds de gedachte aan vooral gezéllige, j^cen. Al was er dan, bij het opmaken van de balans in 1960, wél het een en ander gebeurd en veranderd in de afgelopen" tien jaar. Ook in de muziek. Want mochten de gesprekken-van-de-dag in het begin van de jaren vijftig nog gaan over het pianospel van Winifred Atwell of dat van Erroll Garner, over de stem van de onverwoestbare Bing Crosby of die van Vera Lynn, over de dixieland van de Dutch Swing College Band, na 1955 werd dat allemaal anders. Daar had de komst van de rock 'n' roll duidelijk mee te maken: nieuwe muziek die een revolutie ontketende in lichte muziek land en die de opgroeiende jeugd een stoet van kersverse idolen bezorgde. Vriendelijk zingende dames als Kitty Kallen of Patti Page konden het verder beter voor gezien houden: de jeugd prefereerde Connie Francis, kroonde Fats Domino tot rock 'n' roll-koning en verving de foto's-boven-het-bed van TeresaBrewer en Dean Martin door die van Pat Boone en Louis Prima, Bill Haley en Elvis Presley. Bij de vocale groepen werden gevestigde namen als The Four Aces vlot naar het tweede plan gezongen door The Platters. En alleen de Heel Groten van weleer slaagden erin, zich na de rockexplosie nog te handhaven en zichzelf te blijven in hun muziek. Ella Fitzgerald en Louis Armstrong bijvoorbeeld, Sarah Vaughan, George Shearing. Over al deze (en andere) muzikale veranderingen gedurende de jarën vijftig gaat het in dit dubbelalbum. Waarbij het eigenlijk onnodig is, te zeggen dat bijgaande langspeelplaten boordevol jeugdsentiment zitten. Boordevol muziek*, die na zoveel jaren geen teleurstellingen zal opleveren en die eens werd geschraagd door eigen belevenissen van haar luisteraars die vanuit het jong-zijn toch intens werden ervaren. Of dat nu de muziek betreft van de keurig gekapte en geklede dames en heren van vóór 1955, of die van de onstuimige, vaak provocerend uitgedoste artiesten van daarna zij blijft zorgen voor herinneringen. Voor onvergetelijke gouden herinneringen. Over 'memories' gesproken, Dean Martin bezingt ze al in de start van dit nostalgische programma en toen Edmundo Ros zijn opgewekte "London is the place for me" de wereld instuurde, zaten de Beatles nog op de lagere school. Een film als "The Glenn Miller Story" vormde een van de muzikale hoogtepunten-in-de-bioscoop van de jaren vijftig. Die film ging over leven en loopbaan van de legendarische, tijdens de tweede wereldoorlog bij een vliegongeval om het leven gekomen Amerikaanse orkestleider. Zijn muziek, die ook nadien miljoenen mensen is blijven boeien, beleefde een opleving dankzij "The Glenn Miller Story" en in dit dubbelalbum zijn twee 'Miller memories' opgenomen, geheél volgens de oorspronkelijke partituur gespeeld door het Engelse dansorkest van Syd Lawrence. Ja en om nog enkele pieken in herinnering te brengen uit de honderden hits die we in de jaren vijftig De kans dat de leden van Soesterberg- se sportverenigingen binnenkort in het medisch centrum aan de Rademaker- straat gekeurd kunnen worden is uiterst gering. Het bureau van de sportstichting verzet er zich tegen waarbij doorslaggevend is het geringe aantal keuringen per kwartaal. In de vergadering van de sportstich ting, die vorige week gehouden werd, verzette de korfbal vertegenwoordiger, de Soesterberger L. C. van Vliet, zich tegen deze opvatting. Hij kreeg de steun van meerdere sportstichtingsbe- stüurders. Van Vliet stelde dat er al jaren geleden gesproken werd over het verrichten van sportkeuringen in Soesterberg. De Soesterbergse sporters moeten daar voor naar het ziekenhuis Zonnegloren, maar nu het dorp beschikt over een eigen medisch centrum en er boven dien twee plaatselijke artsen bereid zijn de keuringen daar te doen, kan aan „de reis naar Soest" een eind gemaakt worden. „De faciliteiten zijn aanwezig: Soes terbergse artsen doen het graag, wat is dan nu nog het probleem?", aldus de heer Van Vliet. Een probleem is er evenwel nog steeds en wel dat Soesterberg weliswaar zo'n 180 keuringskandidaten heeft, per kwartaal 45, maar tot nog toe maakten tè weinig verenigingsleden van de keuringsmogelijkheid in Zonnegloren gebruik. „Per keuringsavond moeten dat er minimaal 36 zijn", zei stichtings directeur J. Hilhorst, „en vorig jaar kwamen er ooit eens 29 naar Zonneglo ren. Dat is niet genoeg om verant woord aan keuring in het medisch centrum te beginnen". Van Vliet meende dat een keuring in Soesterberg het gewenste resultaat zou opleveren en hij kreeg daarbij de steun van ondermeer de voetbal- en de gym- nastiekvertegenwoordigers. Zij von den dat de sportstichting dat toch op zijn minst eens diende te onderzoeken. Die toezegging kwam er echter niet uit; stichtingsvoorzitter (wethouder) Plomp kwam niet verder dan de belof te het plan eerst eens in de vergadering van burgemeester en wethouders aan de orde te stellen. Ook in 1980 is Opel weer geëindigd als het best verkochte automobielmerk in Nederland. Dit succes, nu al weer voor het 12e achtereenvolgende jaar is voor een belangrijk deel gebaseerd op de voortreffelijke verkoopresultaten van de nieuwe Opel Kadett. De Opel modellen staan in het teken van de energiebesparing. Zo wordt er bijzonder veel aandacht besteed aan het verlagen van de luchtweerstand. Door de mogelijkheid van een benzine injectiesysteem en een 5e versnelling (overdrive) wordt het benzinegebruik nog verder teruggebracht. Kadett Ondanks een niet volledige beschik baarheid was de Opel Kadett in 1980 wederom de meest gekochte auto in Nederland. Het nieuwe ontwerp van de Kadette blijkt duidelijk te zijn aan geslagen in Nederland. De Kadett is le verbaar in 2, 3, 4 en 5-deurs uitvoering met een keuzemogelijkheid uit 4 motó ren. Ascona De Opel Ascona kan zich sinds zijn introductie verheugen in een grote be langstelling, dit model stond in 1980 zelfs enige tijd op de tweede plaats achter de Kadett op de lijst van meest gekochte automobielen in Nederland. De Ascona kenmerkt zich door de enor me variatie aan uitvoeringen en modellen. Zo is er een Ascona met een 1300 cc motor, maar ook een uitvoering met de snelle 2 liter injectiemotor of een zuinige 2 liter dieselmotor. Spe- Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt u het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. ciaal voor het jeugdige publiek intro duceerde Opel de attractieve „J" uit voering met een sportief uiterlijk. Manta De Opel Manta is leverbaar in twee uitvoeringen: het traditionele coupé model en de CC met 3e deur. Bij dit laatste model kan de achterbank wor den neergeklapt, waardoor de bagage ruimte aanzienlijk wordt vergroot. Ook de Manta serie kenmerkt zich door de grote keuzemogelijkheid in mo toren, vanaf een 1300 cc motor tot en met de zuinige 2-liter injectiemotor. Evenals bij de Ascona is ook de Man ta sinds kort leverbaar in de sportieve „J" uitvoering. Rekord Van oudsher bekleedt de Opel Rekord in Nederland een speciale positie. Ook in 1980 heeft het succes van de Re kord zich voortgezet. Voor 1981 is de Rekord nu ook leverbaar met een overdrive als 5e versnelling. Deze overdrive is leverbaar op de 2- liter versie en vermindert het ben zinegebruik bij 100 kilometer met 1,1 liter. De Rekord Caravan serie is uitgebreid met een uiterst luxueuze Berlina uit voering, hiermee haakt Opel in op de groeiende vraag naar comfortabele combinatiewagens. Commodore De Opel Commodore blijkt zich uitste kend te hebben gepositioneerd in de categorie van 6-cylinder modellen, het geen niet in de laatste plaats is te danken aan de gunstige aanschafprijs. De Opel Commodore is in 1981 lever baar geworden met een overdrive, waardoor het benzineverbruik bij 130 km/uur met 1,1 liter afneemt. Boven dien levert de overdrive een belangrij ke bijdrage aan het comfort door het afgenomen motorgeruis. De Commodore is tevens leverbaar in de luxueuze Berlina uitvoering. Senator/Monza De „top of the line" wordt bij Opel gevormd door de Senator en Monza modellen. Deze luxueuze topmodellen zijn standaard uitgerust met een 6- cylinder motor van 2784 cc, die 103 kW (140 pk) levert. Nog meer vermogen levert de 3-liter versie van 110 kW (150 pk). De krachtigste motor is de 3-liter injec tiemotor van 132 kW (180 pk), die de topsnelheid van de Senator/Monza bo ven de 200 km/uur brengt. De Senator/ Monza serie wordt standaard geleverd met een automatische transmissie. Als optie is echter ook een handgeschakel- de 4- of 5-versnellingsbak lever baar. Het topmodel van Opel is de Senator CD, die voorzien is van air condi- tioning, verstelbaar stuurwiel, elec- trisch bedienbare zijruiten en een te verwarmen bestuurdersstoel. Sinds kort kunnen de Senator en Monza van af de fabriek worden voorzien van ech te lederen bekleding. te verwerken kregen: "True love" is er zeker een. Gezongen door Bing Crosby en Grace Kelly in de 1956-film "High Society", ging dit walsje al spoedig een eigen leven leiden. Bing moest er later zelfs een nieuwe plaatopname van maken, nu met Rosemary Clooney aan zijn zijde en deze opname vond zijn weg naar dit album. Heel wat luidruchtiger had Teresa Brewer de jaren vijftig ingezet. Met Met "Music, music, music", een 'meezinger' van jewelste die de dynamische zangeres op slag wereldroem verschafte. Wereldroem die trompettist-showman Louis Prima overigens al jaren genoot, toen hij in 1956 voor een maandenlange sensatie zorgde met "Buona sera". Pure rock was het niet, maar het leunde er wel tegenaan. En wie de voorkeur gaf aan 'ouderwetser* kost, kon een smakelijke "lee cream" halen bij de Britse Chris Barber Jazzband of "Doctor Jazz" coftisiïtterQjrrbij d£ eveneens Ju daverende dixielancfgrossierende, Orleans. Zelden heeft een instrumentaal nummer uit de jazz het zó ver gebracht als dit werkje. Dat al vele jaren op het repertoire van gerenommeerde dixieland-orkesten prijkte, toen Chris Barber het selecteerde voor een langspeelplaat van zijn orkest. Een plaat die al een paar jaar uit was, toen iemand van de platenmaatschappij op de gedachte kwam "Petite fleur" eens op een single te zetten. Zo maar een ingeving, die overigens wel tot grote gevolgen leidde. Want radiostations begonnen "Petite fleur" veelvuldig te draaien en miljoenen platenkopers haalden de melodie daarop in huis. Maandenlang beheerste "Petite-fleur" de internationale hitlijsten en ook in Nederland werd het op de plaat gezet door niemand minder dan Peter Schilperoort, wiens pakkende klarinetspel het nummer een extra glans bezorgde. J*?H£Pó\^7grote déêf ya'a^fèïjel^g;?^ onvergetelij ke,^góuden herinneringen In het afgelopen weekeind werd 's avonds een 52-jarige man uit Soest door de politie aangehouden op de Smitsweg wegens zijn opvallende rij gedrag. Na de blaas- en bloedproef kreeg de man een rijverbod en werd proces-verbaal opgemaakt. In dëzelfde nacht werd ook een 23-jari- ge man uit Soesterberg op de Soester bergsestraat aangehouden. Ook zijn rijgedrag viel op. Hij kreeg een rijver bod opgelegd. Van donderdag 5 februari t/m 11 februari 1981. GRAND 1: Tel. 033-14632. Een aaneen^ schakeling van komische situaties. FLYING HIGH a.1. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur. Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 2: Een onnavolgbare Peter Sellers in BEING THERE a.1. kza„ zoi^riuwo.48$&r- 21.15 uifttfWfl 'óverige dagen: 13 ^0 -18.30 - 2f?ï5' uur GRANÏK'3: De nieüwe Nederlandse film van Wim Verstappen. Met Rijk de Gooyer, Pleuni Touw, Hugo Metsers e.v.a. HET VERBODEN BACCHA NAAL 16 jr., naar de roman van Simon Vestdijk. Dagelijks: 13.45 - 18:45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 4: Neil Diamond.op weg naar de top. THE JAZZ SINGER met al z'n nieuwe hits, a.1. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND 5: H^t nieuwste meesterwerk van Costa Gavros. CLAIR DE FEM ME met Romy Schneider en Yves Montand 16 jr. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND: MATINEE Tekenfilmplezier voor jong en oud. THE ARISTOCATS a.1. Za. en wo.13.30 uur Zondag: 13.30 - 16.00 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. Het heroische verhaal van 18 reservisten die in neutrale wateren een schip tot zinken moeten brengen. SEA WOLVES MET Gregory,- Roger Moore, David Niven e.v.a. a.1. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 21:30 uur

Soester Courant | 1981 | | pagina 15