Nieuw winterverblijf op kinderboerderij geopend Fvz Samenwerking Stichtingsbestuur „de Borg" met Stichtingsraad niet optimaal Mislukte bevrijding I - Laatste 11 week Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U voor: WALET bv 0p- ruimings koopjes Commissie voor de Beroepschriften Openbare commissievergaderingen Hinderwet Bouwzaken Verleende Bouwvergunningen ÏRKÉND^I* m BEDRIJF Burgerlijke Stand Jeugd op slechte pad vrijetijdskleding Nieuw in het INFOrmatiecentrum Meer huizen aan de Clauslaan Soester Courant van woensdag 4 februari 1981 5 De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, bekend, dat op woensdag 18 februari a.s. om 16.15 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: het beroep van W. A. M. van Werkhooven, Gen. Winkelmanstraat 69, Soesterberg, tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 4 november 1980 hem een vergunning te weigeren voor het bouwen van een schuur en het verbouwen van een garage tot slaapkamer op zijn terrein. dinsdag 10 februari -19.30 uur - commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.m. het horen van de mensen die bezwaren hebben ingebracht tegen het ontwerp bestemmingsplan Overhees le herziening het voorstel tot het nemen yan een voorbereidingsbesluit voor het gebied Landelijk Gebied dinsdag 10 februari -19.30 uur - commissie welzijnsplanning Op de agenda staat o.a. bespreking concept-subsidieverordening, waarbij reaktie taakgroep De vergaderingen vinden plaats in de commissiekamers gebouw gemeen tewerken, Lange Brinkweg 77. De volledige agenda's en de op deze vergaderingen betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commis sie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van Camper Techniek, Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg, voor het op- richtep, in werking brengen en in werking houden van een garage an nex werkplaats op het perceel Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg. Fa. C. Klomp, Koninginnelaan 2-4 te Soest voor het uitbreiden en wij zigen van een aftapinstallatie voor motorbrandstoffen op het perceel Koninginnelaan 2-4 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie K, nrs. 168 en 170). Actief Chemisch Reinigen .en Verven B.V., Nijverheidsweg N 71 te Amersfoort voor het wijzigen van de inrichting voor het chemisch reinigen van kleding op het perceel Van Weedestraat 40 te Soest (ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie Ajir,2f08'j. De directeur van het Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest- Baarn, Eemnessenv.eg 52 te Baarn, voor het uitbreiden van de inrich ting, waarin huisvuil wordt gekomposteerd en rioolwater mechanisch en biologisch wordt gezuiverd op het perceel Maatweg 10 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nrs. 3639, 4586 en 4590). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders in brengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 4 februari 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtig de worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 12 februari 1981 om resp. 09.00 uur, 09.30 uur, 10.00 uur en 10.30 uur in het gemeente huis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiden van een hotel-cafe-restaurant op een terrein gelegen aan de Birkstraat 138 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3229). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 6 februari 1981 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 27 januari 1981 bouwen van een berging op een terrein gelegen aan de F.C. Kuyper- straat 3 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 4469). gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis/kantoorruim te en showroom aan de Vredehof straat 3 (kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie H, nr. 6817). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. y INFORMATIES: 1NFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Vrij, zo hoorde men van het lot, na ruim vierhonderd dagen. Zij, zo ontfermde zich God, voor uw vrijheid, de hemel in gedragen. Men stak de koppen bij elkaar en ging op avontuur. Men raapte mannen bij elkaar. Uw vriend, uw neef, uw buur? 'k Gedenk nogmaals deez allen, verdwaald, gejaagd botsende mensen. Vobr u, zo moesten zij toch vallen. Een beter lot, had ik hen willen wensen. Bepakt, omgord, de airplanes vol geladen, met goede moed, victorie in hun zak. Zij, mochten u niet zien, hier in Wiesbaden. 'k Denk toch nog even aan, de geest die in hen stak. HANS SMALLEGOOR Enkele dieren van de kinderboerderij met hun verzorgers in de nieuwe stal Zaterdagmiddag werd een nieuw win terverblijf voor de dieren op de kinder boerderij „De Vrije Teugel" geopend door de kinderen van de dierengroep. Het winterverblijf is gemaakt om de dieren van de boerderij een beter on derkomen te geven. De schapen, gei ten, ponies en de ezel zaten eerst in een oude stal van twintig vierkante me ter. In het nieuwe verblijf zijn vijf ruime hokken waarvan het vijfde be stemd is als verblijf voor zieke die ren. Verder is er in het nieuwe verblijf een ruimte waar groepen kinderen te recht kunnen. Bij de bouw van de nieuwe stal werd hoofdzakelijk gebruik gemaakt van afvalhout dat óf nog op de kinder boerderij aanwezig was óf van fabrie ken afkomstig is. Het enige wat bij de bouw betaald moest worden was een brandblusser en de verlich ting die aangelegd moest worden. De vraag is echter wel of dit winter verblijf op de kinderboerderij mag blijven staan, daar hiervoor geen bouwvergunning aangevraagd is. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 i. 'few '"de fiouwiW^ Vooral uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! GEBOREN: Daphne Fiona, dochter van R. Slot en R. J. M. Willemse. - Jochem, zoon van J. E. L. van Nuss en A. G. van Hooidonk. - Maike Joanna, dochter van Q. A. J. M. van Hal en C. A. van de Ven. - Anemoon, dochter van G. J. Middelman en C. M. J. Heus. - Lind- say Michelle, dochter van R. van Al phen en R. M. Chang. - Daniëlle, doch ter van H. van Aperlo en J. M. Ros kam. - Leonie Saskia, dochter van L. W. W. van der Heiden en E. H. Kok. - Anouchka Maria, dochter van P. J. van Roekei en T. A. C. M. van der Voet. - Mirjam, dochter van C. A. van den Bedem en H. R. van den Eshof. - Asiye, dochter van M. Ardag en Z. Okutucu. - Martine Gerda, dochter van E. van Schaik en A. J. Buijzert. - Susanne Marije, dochter van H. Alte- na en J. E. van Hunnik. - Vanessa, dochter van W. A. M. Dorrestein en M. A. Nieman. - Gijs, zoon van J. Maarse en J. Bleumers. - Karsten Johan, zoon van A. van Slooten en E. Brautigam. ONDERTROUWD: Bonifacius Nicolaas Gerardus Ruijter en Jeannette Fijtje van Barneveld. - Rolf Cornelis Verberg en Bernadette Maria van Wiggen. - Paulinus Jacobus Venus en Johanna Isabella Susanna Krop. - Peter Wittebol en Aaltje Schoe- maker. GEHUWD: Richard George de Boer en Elske Grietje Hottinga. OVERLEDEN: Cecilia Johanna Brinkdupke, wed. van W. H. de Vries, - Margaretha Fem- mina Olde. - Henriette Wilhelmina Alida van der Scheer, wed. van J. W. Ploeg. - Maurits Zwaap, echtgen. van I. M. D. Allan. - Johan Willem de Vries, echtgen. van C. K. Visser. - Wouter Overeem, echtgen. van G. A. Verwoerd. - Reindert Berend Jan Nieu- wenhuis, echtgen. van J. Jansen. Het bestuur van de kinderboerderij heeft de gemeente niet om toestem ming gevraagd omdat er volgens hen geen sprake is van een echte bouw maar van een overkapping. Een deel van deze overkapping die nu dicht getimmerd is en als stal dienst doet, werd in de zomermaanden als activi teitenruimte gebruikt. Of dit winterverblijf nu kan blijven be staan is echter niet zeker. Het zal bekeken worden door de wel- zijnscommissie. De aanvraag door de kinderboerderij Foto: Herman van Dam voor een nieuwe activiteitenruimte op de plek van de overkapping zal niet worden ingetrokken. De aanvraag die volgens de voorzitter van het bestuur Leo van de Berg al drie jaar loopt, is opgenomen in het pakket van de afdeling welzijn. De ruimte die nu overkapt is was een oude varkensstal. Doordat de kosten van deze ruimte ongeveer 150.000 gulden zullen gaan be dragen ziet het er naar uit dat dit ver zoek binnenkort zal worden ingewil ligd. Een 15-jarige en 13-jarige jongen uit Soest zijn vorige week betrapt op diefstal van snoep uit een winkel aan de Molenstraat. De eigenaar deed aan gifte bij de politie die de jongens vervolgens mee naar het bureau nam. Daar kwam tevens aan het licht dat zij ook in boxen van flats aan de Haverweerd en de Akkeren hadden ingebroken. Hua buit bestond uit vis spullen en gereedschap. Ook bekenden de jongens dat zij in een lagersehool. peuterspeelzaal, woning en een sporthal hadden ingebroken. Vorige week werden door een onbe kende 700 pakken koffie uit een super markt aan de Soesterbergsestraat weggenomen. De waarde van de koffie bedraagt ongeveer 2400 gulden. De dader is binnengekomen door een ruit te forceren. Ook op de A.P. Hilhorstweg werd ingebroken. Hier werd door een onbe kende voor 80 gulden tuingereedschap weggehaald. Het gereedschap lag in een kist die werd opengebroken. De eigenaar deed aangifte bij de politie. ETEN APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Dat er van een hechte samenwer king tussen het Stichtingsbestuyc^van het dorpshuis „de Borg" en de* uitzie gebruikers van dat dorpshuis bestaan de Stichtingsraad sprake moet .zijn, is niet helemaal duidelijk. Feit is wel dat de beide instanties in het oprich tingsstatuut vermeld zijn en daarom is het ook meer dan begrijpelijk dat de Stichtingsraad, die vorige week vergaderde diep teleurgesteld was dat het bestuur het compleet liet af weten. Zelfs de afgevaardigden van de stichtingsraad, die hun benoeming in het bestuur aan deze raad danken, waren niet aanwezig en namen zelfs de moeite niet een bericht van ver hindering te sturen. Dat deed een van de gebruikers van het dorpshuis, die qualitate qua in de Stichtingsraad zitting hebben, dan ook al vrij vlot de verzuchting slaken: „Dit is een zinloze bijeenkomst". Helemaal zinloos was de vergadering echter niet. Voorzitter P. Moerkerken stelde vast dat hij als vragen aan het bestuurde stelde, deze altijd korrekt en ook uitvoerig beantwoord werden en zo wist hij wel iets meer over de gang van zaken. Toch was ook hij er niet helemaal ge rust op dat bijvoorbeeld het feit dat een stichtingsafgevaardigde zich uit het bestuur terugtrok, hem niet door dat bestuur medegedeeld was, maar door die afgevaardigde zelf. Ook hij vond daarom dat de communicatie toch niet echt optimaal was. Zo werd duidelijk dat de zeven vereni gingen die de vergadering van de stich tingsraad niet twee, zoals men aan vankelijk dacht, maar drie nieuwe afgevaardigden in het bestuur moes ten kiezen. Er stelde zich echter niemand beschik baar; de animo bleek niet alleen ge ring, maar men had ook zo zijn twij fels aan het geheel. Het bleek namelijk ook dat van de begroting voor 1981, die volgens het huishoudelijk reglement pas goedge keurd kan worden na advies van de stichtingsraad, slechts één exem plaar was binnen gekomen en dan ook nog pas vlak voor de vergadering. Van bestudering, laar staan enige zinvolle discussie, kon daarom geen sprake zijn. Er komen nu nog wat exempla ren, die aan de zeven bezoekers (afge vaardigden van 't Nut, het Soester Ap plaus, de bridgeclub Eemland, de wxjk- vereniging Overhees, ABVA/Kabo, PvdA en de biljartclub) zullen worden rondgezonden. Op 12 februari komt dit gezelschap nogeens bijeen om het noodzakelijke advies over die begro ting op te stellen. „Wij hebben", zei sekretaresse G. van Bercum-Koppe, „na de eerste verga dering eigenlijk nooit meer contact met het bestuur gehad. Onze brieven worden uiterst correct behandeld, maar daar blijft het bij. Wij moeten wat vragen; van het bestuur komen eigenhandig geen mededelingen" De geringe opkomst en het feit dat zelfs de raad-afgevaardigden het lieten afweten werd door de bridge- afgevaardigde in de stichtingsraad geweten aan het feit dat deze lieden nu zelf de weg in en naar het be stuur kennen. „Ze hebben ons niet meer nodig. Het zijn over het algemeen groot-gebrui kers en die zien de raad gemakshalve maar over het hoofd". De bridger vond dat niet eens zó onlogisch, al be treurde hij het wel. Betreurd werd ook dat de stichtings raad niet eens om advies gevraagd was inzake de benoeming van een nieu we beheerder. Men zal het bestuur nu echter ongevraagd toch laten we- ^n.dat men voorstander is van split sing van de'functie: één functionaris voor de administratie en één voor het algehele beheer. Men vond ook dat men heel veel dank verschuldigd was aan de vertrekken de man, de heer J. Lensing, die mis schien zijn foutjes gehad mocht heb ben, maar de gang van zaken toch wel formidabel op poten gezet had. Voorzitter Moerkerken kon wat de sol licitatie betreft nog mededelen, dat de raad niet in de selectiecommissie is vertegenwoordigd, maar dat na slui ting van de sollicitatietermijn op 7 fe bruari a.s. de gebruikelijke proce dure van selectie, gesprekken, psy chologische test, hernieuwd gesprek waarbij ook het persopftel inspraak krijgt, de benoeming van de nieuwe beheerder op 24 maart rond moet zijn. Moerkërkëiï wist tensldtfé' opijudat het bestuur, met voorbij zien van de be voegdheid van de stichtingsraad, ie mand van de gebruikers in het be stuur had opgenomen. „Wie het is, weet ik niet. Maar kennelijk is het be stuur ingegaan op het verzoek van een gebruiker om in dat bestuur te mogen zitting nemen", aldus de voorzitter. En daarmee werd de typische gang van zaken nog eens onderstreept. Af gevaardigden van de gebruikers, een maal in het bestuur zittend, kiezen ken nelijk voor het eigenbelang. v.Weedestraattl0 tel.12424 Soest In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum tegenover het gemeentehuis hangen op dit ogenblik tekeningen van de twee dubbele woonhuizen die ge bouwd zullen worden in de vrije sec tor aan de Korte Middelwijkstraat, tussen het Kerkpad en de Lange Brink- weg. De perceelsgrootte van elk der vier woningen is ongeveer 400 m2. Eén dubbel woonhuis krijgt een souter rain. De woningen zijn ontworpen door architect Dick Renooy en worden ge bouwd door Bouwbedrijf E. A. v.d. Hengel uit Soest.. Verder is voor geïnteresseerden gra tis mee te nemen de folder waarin het minimum jeugdloon.- loon,- vakantie- en vakantiebijslag wordt besproken. De leden van de financiële commissie uit de gemeenteraad hebben er geen bezwaar tegen dat er een ander be bouwingsplan gemaakt wordt voor het gebied aan de Clauslaan. Weliswaar hebben Gedeputeerde Staten nog geen goedkeuring verleend aan de exploita- tieopzet, maar b. en w. hebben het volste vertrouwen dat die goedkeuring alsnog afkomt. Men rekent ook op enige soepelheid van de provincie ten aanzien van de toepassing van de V.-V.T. (provinciaal vestigingsbeleid), omdat realisatie voor een bouwmaatschappij anders rifet'doenlijk is. Commissielid mevrouw Allard (D'66) -meende dat de gemeente door haar afwijkende opstelling ten aanzien van dat provinciaal beleid, de woning bouw vertraagde. De burgemeester, voorzitter van de commissie stelde daar tegenover dat de gemeente blij mocht zijn dat voor dit terrein nog een bouwer gevonden was. De commissie ging ook akkoord met de verkoop van het pand Kerkstraat 46. Men hoopt in goed overleg met de krakers van de woning, het huis te kunnen opleveren. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Jac. Hermans Prijsslag 10404 Leerling programmeur (m/v) Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Assistent-Boekhouder B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Handelmij Progress B.V. 19304 Vertegenwoordigers Forbo Tapijt B.V. 19244 Operator voor Computerafdeling Advocatenkantoor 15080 Secretaresse van der Goen c.s. Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5