Dalweg-plan weer een stapje verder „Het hek van de dam" Groenteteelt - een groeiende hobby &bkdific4xtie& WV nieuws moet dat nou? Zaterdag 28 maart: Rommelmarkt van handbalvereniging B.D.C. W. ÈN W Auto Vandermêèr Amersfoort B.V. Grondprijs „Gouden Ploeg" „Hoe verder in Soest?" Wateroverlast Overhees Kamermuziek in Baarn 1 voor vernieuwing van clubhuisinterieur 11 Soester Courant van woensdag 11 februari 1981 11 Vanaf vrijdag 6 februari t/m zondag 15 maart 1981 kunt u in de GALLERIE LEUSDEN een expositie bezoeken van KLEURETSEN van Rob Clous. Even eens exposeren dan Lya Breed en Stel- la Jansen met keramiek en Bob Jan sen met sieraden. De Galerie is Ar dennen 11 te Leusden C en is geopend wo. t/m zo. van 1-6 uur. De tentoonstelling „De zilveren came ra 1980" is te bezichtigen in De Flint te Amersfoort aan de Coninckstraat van 20 februari t/m 5 maart a.s. De toegang is gratis en de openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 10-15 uur. Tot en met 15 februari a.s. is in de expositieruimte van theater 't Spant een tentoonstelling ingericht van Jan Rijlaarsdam van olieverfschil derijen en gemengde technieken. Ope ningstijden ma. t/m vr. 10-16 uur, za. 10-12 en zo. 14-16 uur en tijdens alle eigen aktiviteiten in 't Spant. Toe gang is gratis. Om er op een zonnige dag eens even tussenuit te kunnen gaan moeten we wel een vast doel hebben. Dat zou bijv. een rit naar twee Zuiderzeepa- rels in de Noordoostpolder kunnen zijn, t.w. de voormalige eilandjes Schokland en Urk. Urk is Nederlands 3e aanvoerhaven van vis en beslist niet ingeslapen. In diverse kerkjes staan scheepsmodellen. Het Museum voor de IJsselmeerpolders is inge richt in het kerkje van Middelbuurt aan de Schokkeringweg 3 en is ge opend van ma. t/m zo. van 9-17 uur, do. van 10-18 uur. U kunt voor toeristische tips uit eigen land ook even de ,,pas-65 krant" ha len. In het febr./maart nummer vindt u o.a. uitstapjes naar diverse molen musea in Nederland, naar Schoone- beek, Breda, Hindeloopen, Zeist, Am sterdam en Leiden. Gratis verkrijg baar aan ons kantoor. 't Nut te Soest zal vanavond in de Borg om 20.15 uur een lezing houden, getiteld: „De levensloop van de mens „Hoe lees ik mijn eigen biografie?, door Prof. B. Lievegoed. Leden vrij entree, niet-leden 5.- en CJP en Pas 65/3,50. Zaterdag 21 februari a.s. brengt het Poppentheater Francine Abbing, een oude bekende in het Speeldoosjeugd theater haar nieuwe programma. Het begint om 14 uur en is bestemd voor kinderen van 6-10 jaar. Telefoon van de Speeldoos te Baarn 18050. Ma. t/m vr. 11-12.30 en za. 11-12 uur kunt u kaarten bespreken, bovendien een half uur voor de voorstelling. In dorpshuis „De Borg" aan de Wil- laertstraat 49 te Soest wordt op za. 14 februari een Jazzconcert gegeven door de „Gooise Compagnie" o.l.v. Piet Daalhuizen met zang van Meta de Vries. Artiesten bekend van radio en televisie. Aanvang 20.30 uur. Kaar ten a 9,50 verkrijgbaar in De Borg en aan ons kantoor. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 19 en 20 april (Pasen) weer het Internationale Country Western- festival. Toegangsprijzen van 25,- t/m 65,- per dag. Passe-partouts geldig op beide dagen: 110,- (arena), 10ó;-'c(ie ring) en 90,- (2e ring). Kaarten vanaf heden alhier te reser veren. Van 12 t/m 15 februari is de beurs Kreatief '81, de beurs voor kreatieve handvaardigheden, voor publiek ge opend. Deze beurs, die gehouden wordt in de Julianahalparterre en de Margriethal van de Jaarbeurs te Utrecht, is geopend van 10-18 uur. Toe gang/6,50. In de Domkerk te Utrecht kunt u op za. 14 februari naar een Orgelconcert rondom Georg Philip Telemann door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Peter van Dijk, orgel. Toegang gratis. Aanvang 15.30 uur. In de Grote Kerk te Vreeland wordt op za. 14 febr. een concert bij kaars licht gegeven door het „Bartolotti En semble" met authentieke barokinstru- menten; Harry van de Kamp bariton. Het programma bevat werken van Bach, Telemann en Rameau. Toegang 9,-; CJP/Pas 65 en kinderen 6,-. Aanvang 20.15 uur. In het Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht wordt op zo. 15 febr. een kof fieconcert gegeven door het Zigeuner orkest Eugen Farkas Het Nationale Ballet van Tsjechoslowakije. Aanvang 12.00 uur. Prijs 6,-, incl. gratis kopje koffie. In gebouw Artishock aan de Steenhof- fstr. 46 te Soest wordt op zo. 15 febr. een bijzonder koffieconcert gegeven met het duo: Thora Johansen, clave- cimbel en Wim Hoogewerfgitaar. Met werken van o.a.: Vivaldi, Bach, Bocc- herini en Joël Bons. Aanvang 12.00 uur. Entree 6,-. Het „Gheselscap goet ende fijn" geeft op vr. 20 februari een voorstelling van Nederlandse en Vlaamse liederen, mu zikale gedichten, dansmuziek en volks gebruiken vanaf de Middeleeuwen, t.b.v. het Klokketorenfonds van de Ma- riakerk. Aanvang 19.30 uur in de Grote zaal Mariakerk, Nieuwerhoekplein te Soestdijk. Entree 5,-. Kaarten al hier te verkrijgen. In Hof van Holland, Kerkbrink 1 te Hilversum is op 15 februari van 10-17 uur een munten- en penningenbeurs. Toegang gratis. In De Flint te Amersfoort is van 13 t/m 15 febr. een antiekbeurs door Uniek antiek. Geopend: 13 febr. van 14-22 uur; Op 14 en 15 febr. van 10-18 uur. Prijs ƒ4,-. In De Speeldoos, Rembrandtlaan 35 te Baarn is op za. 14 februari een film programma van Walt Disney: Doorn roosje, voor de jeugd. Aanvang 14 en 16 uur. Toegang 3,-. In schouwburg Gooiland te Hilversum spelen op 16, 17 en 18 februari Mary Dresselhuys en Jan Retèl de komedie „Gouden Vijver". Aanvang 20.00 uur. Prijzen 16,- t/m 24,-. Jan Blaaser komt met zijn cabaret op 17 februari naar 't Spant te Bussum voor de voorstelling: „Bramen zoe ken". Aanvang 20.15 uur. Prijzen 11,50 t/m 19,50. Van 13 t/m 22 febr. wordt in Boven- karspel de Westfriese Flora gehouden. Het thema is dit jaar „Muziek en bloe men". Temidden van meer dan 100.000 bolbloemen zijn decorstukken verwerkt van o.a. der Zigeunerbaron, der Vogelhandier en de Westside Sto ry. Verdere inl. aan ons kantoor. Impressie van het toekomstig bestuurlijk centrum van Soest, gezien vanaf de Dalweg. Links het politiebureau, rechts het gemeentehuis De ontwerp-struktuurschets voor het Dalwegplan, het plan dat voorziet in de nieuwbouw voor ondermeer politiebureau en gemeentehuis, is gereed. Het is opgesteld door de externe-adviseur van de gemeente, het Architekten- en Ingeniersbureau Sterenberg NV te Ter Apel. Vanaf vrijdag 13 februari tot en met vrijdag 6 maart ligt deze schets ter inzage en tot die datum ook kan men bezwaren tegen het plan indienen. Dan moet wel bedacht worden dat de gemeenteraad op 17 mei 1979 al de beslissing nam dat op het terrein aan de noordzijde van de Dalweg (tussen het bejaardencentrum Groot Engendaal en de sporthal Beukendal) zowel het nieuwe gemeentehuis als het nieuwe poli tiebureau gebouwd zal moeten worden. Politiebureau, gemeentehuis en het plein waaraan beide voorzieningen ko men te liggen, vormen de kern van de struktuurschets. Daaromheen zijn andere gebouwen gedacht als ho tel en/of kantoor; zwembad; tweede sporthal èn een aantal woningen. „Woningen", zo zegt de adviseur, „kunnen een zekere levendigheid be werkstelligen, bijvoorbeeld op mo menten dat openbare voorzieningen zijn gesloten. Het plein zou dan een groot deel van zijn attraktiviteit verlie zen". 418 van de 586 deelnemers aan de „schriftelijke" inspraak, spraken zich ook uit vóór de toegevoegde bebou wing. 140 waren tégen en 17 hadden er geen mening over. Van de 418 waren er 363 expliciet voor woningbouw. In de struktuurschets zeggen de op stellers dat bij het bepalen van het aantal woningen, de afweging dient plaats te hebben omtrent de capaciteit van het bestaande wegenstelsel en de landschappelijke aspekten. Het wonen moet ruim worden geïnterpreteerd. Indeling Het gebied waarvoor Sterenberg de struktuurschets opstelde, betreft zowel de linker- als de rechterzijde van de Dalweg; het gedeelte tussen de Al- bert Cuyplaan en de Beukenlaan. Van de Albert Cuyplaan komende, komen in het rechterdeel (tussen Dalweg en Verlengde Talmalaan) het politiebureau; het gemeentehuis; een hotel en/of kantoor èn woningen. In het linker deel (tussen Dalweg en Mo lenstraat) moet volgens de adviseur het zwembad en de sporthal gebouwd worden met ook weer een aantal hui zen. Politiebureau eri gemeentehuis komen, met een plein er tussenin, recht te genover elkaar te liggen. Aan dat plein, maar dan achter de huizen aan de Verlengde Talmalaan, is het kan toor/hotel gepland. Aan die zijdë ko men ook de woningen. Het plein zelf zou dienst kunnen gaan doen als een soort sociaal middelpunt (markt, kermis). De sporthal dient volgens Steren berg een grootte te krijgen van 29 - 48 - 9 meter en het zwembad moet tenminste een 25-meterbad heb ben. Door samenvoeging tot één com plex kunnen diverse ruimten worden gekombineerd. Kleinere ruimten ten behoeve, van o.a. denksport, tafelten nis, schermen, vergaderruimten en een sauna kunnen worden toegevoegd. Het hotel zou, uit rentabiliteitsover wegingen, tenminste veertig kamers dienen te hebben. Verder is in het plan veel ruimte opgenomen voor parke ren. Wat het landschappelijk aspect betreft zegt de adviseur: „De Eng is in zijn totaliteit al te veel aangetast door zeer verschillende elementen. Met de te bouwen elementen zal getracht moe ten worden zoveel mogelijk connectie tot stand te brengen met de omliggen de gebieden. Het spreekt voor zich dat de landschappelijk dominerende elementen als de boomwallen in het noordelijk gedeelte hun waarde zullen moeten behouden. De door de boom- wallen ontstane „kamers" zouden on bebouwd moeten blijven om het land schappelijke aspect niet aan te tasten. Waar mogelijk kunnen kleinere groene ruimten gereserveerd blijven". Het bureau wil verder de scheidende werking van dé Dalweg „zoveel mo gelijk" opheffen. Men denkt daarbij aan relatie-vormende bebouwing ter weerszijden (van de Dalweg), verleg ging van fietspaden, waardoor de maat van berm-tot-berm versmald wordt en een andere groenstruktuur. ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TEL. 02155-20202 De winter doet velen met verlangen uitkijken naar het moment dat het werk in de groentetuin weer kan beginnen. Op ons dierbare stukje grond staan nog een paar koolplanten, spruitjes en wat prei, maar voor de rest is het een hele kale boel. Toch nadert de tijd, dat we in de tuin de handen weer uit de mouwen moe ten steken. Groenteteelt is niet voor de zondagtuinier, die alleen werkt als het net te koud (of te heet) is om te zitten! Het schema van spitten, mesten, zaaien, planten, verzorgen en oogsten draait meedogenloos door. Geen zin? Onzin! Er moet gewerkt worden. Maar eerst móet er nagedacht worden. Wie eens zo maar begonnen is met een kropje sla en wat boontjes in de tuin komt al snel tot de ont dekking, dat plannen maken even be langrijk is als uitvoeren. Wie geen ïèeltplan rrïa'akt om cfé nodige vruchtwisseling uit te voeren loopt vast. Je hebt bijvoorbeeld vierentwin tig prachtige kroppen sla die tegelijk moeten worden opgegeten en veer tien dagen later sta je weer bij de groenteboer. Alleen al het kweken van verschillen de rassen, die de oogst spreiden kan dit probleem oplossen. Of je ligt op het Spaanse strand de dagen af te tellen, omdat je weet dat de spercie- bonen nu wel twintig centimeter lang moeten zijn. Zo is er nog wel het één en ander te bedenken. Wie een groentetuin heeft moet op tijd beginnen én doorwerken, want anders haal je het niet meer in! Dat bete kent dat Uw vrije tijd doeltreffend ge bruikt moet worden, anders redt U het dit jaar (weer) niet. Hebt u er geen last van? Mooi, dan bent u een gevorderd groentekweker! Wie de kin derziekten van het groentekweken ach ter de rug heeft komt er echter niet meer los van. Want het blijft verruk kelijk om even de tuin in te sloffen en met krakend verse groente terug te komen. Wie eenmaal spinazie uit eigen huis gegeten heeft wil nooit meer anders! Met een zg. platte bak er bij wordt het seizoen nog flink vervroegd en verlengd, omdat ze de lichte nacht vorsten weren. In zo'n bak wordt het vroeg in het voorjaar al verbazend warm, alleen al door het licht, en met een ouderwets laagje paardemest er onder heb je een broeibak. Wie een zeer deskundig spreker wil horen over Groenteteelt kan terecht bij de heer W. Tromp, directeur van het Tuinbouwonderwijscentrum te Utrecht. Hij spreekt op dinsdag 17 februari voor „Groei èn Bloei" in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14,. aanvang 20.00 uur. Toegang niet- leden 3,-. wit- De auto dOMTANT WTALEfl --- pAT KAM TOdn OOC. f/w t Uw official -dealer voor Amérafoort e.o. Industrieterrein "De Isselt" vak A FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 MEER DAN 100 BETROUWBARE A.1 OCCASIONS IN ELK MERK!! R De woningbouwvereniging Soest heeft de gemeente verzocht haar de grond te verkopen, gelegen in het bestemmings plan „De Gouden Ploeg" waarop vier blokken van in totaal 48 gesubsidiëer- de woningen worden gebouwd. De prijs van de grond per woning is in overleg met de provinciale directie van de volkshuisvesting vastgesteld op 20.802.82 voor de te bouwen acht bejaardenwoningen en op 11.859,13 voor de te bouwen veertig wooneenhe den voor een- een tweepersoonshuis houdens. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid wijdt een speciale vergadering aan het onderwerp: „Hoe moeten we verder in Soest?". Het gaat daarbij om de gevolgen van het verlies van 26 miljoen bij het gemeentelijk grondbedrijf. Aan het woord komen allereerst de PvdA-raadsleden en de PvdA-wethou- der. De bijeenkomst wordt op maan dag 9 maart gehouden in de bovenzaal van restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat. De aanvangstijd is 20.00 uur. Het onderzoek naar de wateroverlast in Overhees II le fase is nog niet beëindigd. Centrilab za! verzocht wor den het water onder de woningen te analyseren. Dat wil zeggen onderzoe ken wat de eventuele gevolgen zijn van daarvan is. Verder zal gevraagd worden of de aanwezigheid van het water nadelige gevolgen heeft water geen nadelige gevolgen heeft voor de volksgezondheid en voor de woningen als zodanig. Door middel van peilbuizen zal nagegaan worden of er sprake kan zijn van drangwater(kwel water). Zaterdag 14 februari a.s., aanvang 20.15 uur, wordt in het NPB-gebouw aan de Kampstraat te Baarn een ka merconcert gegeven door het „Consor- torium Monasteriense" Hierin spelen Hans Peter Westermann, barokhobo; Hans Linnartz, blokfluit; Johannes Linnartz, cello/gamba en Gilbert Grosse Boymann, clavecimbel/ orgel. Uitgevoerd worden werken van Georg Ph. Telemann, Joseph B. de Boismor- tier, Nicolas Chedeville, Ercole Pas- quini, Carl H. Graun en Giuseppe Sammartini. Zaterdag 21 maart speelt in deze door de Stichting Baarnse Muziekkring ge organiseerde concert-serie, het Bour- bon-Quintet. Foto: Herman van Dam Het hek aan het Bremeentje is open, maar moet niet van de dam. Duidelijk is te zien hoever Baarn al in de richting van Soest is opgedrongen. Het doortrekken van het Bremeentje via een brug over de Praamgracht naar Baarn is weer aktueel. Het zou een smalle brug moeten worden voor fietsers en brommers. En dat da'n op verzoek van het gemeentebestuur van Baarn. Twee jaar geleden is over dat verzoek een hoorzitting gehouden onder voorzitter schap van de toenmalige burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaften. Uitgenodigd waren de belanghebbende agrariërs en Chris Uiterwijk namens de milieugroeperingen. [Een verheugend maatschappelijk gebeuren: boeren en het milieu samen in de slag!]. De aangevoerde bezwaren maakten wel indruk op de overheid. Er werd toen besloten dat de gemeente Ilaam een-telling zou houden van het aantal scholieren, dat in Amersfoort studeerde, en dat gebruik zou gaan maken van het aan te leggen fietspad. Er is nu twee jaar geteld en volgens een bericht in de krant, zouden hon derd kinderen dagelijks op en neer naar Amersfoort fietsen. Een Soester agrariër echter, die zelf op informatie uitging, zowel bij de gemeente Baarn als bij de scholen in Amersfoort, komt tot een aantal van hooguit vijfentwintig mogelijke gebruikers van het Bre meentje c.q. A. P. Hilhorstweg. Er zijn hooguit zestig kinderen uit Baarn die scholen in Amersfoort bezoeken; een gedeelte daarvan gaat met het open baar vervoer en dan zijn er ook nog kinderen die een school in Hoogland bezoeken, die beslist niet via Soest rijden. Het verzoek van de gemeente Baarn werd destijds ingegeven door de nood zaak dat nogal wat kinderen voor het voortgezet onderwijs naar Amersfoort moesten. Dat is voor een deel nu al weer minder, sinds het Griftland- college over een nieuw schoolgebouw beschikt. Uitgangspunt was de veiligheid, die gediend zou zijn met de aanleg van het fietsbruggetje over de Praamgracht. Dan zou de met knipperlichten en bel beveiligde overweg in de Peter van den Breemerweg vermeden kunnen wor den. (enkele jaren geleden kwam daar een kind om het leven). Nu heb ik (Chris Uiterwijk) grote twijfels over de veiligheid op de A.P. Hilhorstweg. Die is nog steeds een racebaan en dat blijft hij, óók als hij straks met hekken afgesloten wordt voor doorgaand autoverkeer. Zulke wegen worden al gauw gebruikt als testbanen voor ondermeer het uitpro beren van de remmen. Ook op De Zoom gebeurt dat veel. Vorige week heb ik zo iets nog meegemaakt met mijn zoon. Wij reden richting Kleine Melmweg, toen een auto ons volgas tegemoet reed. Bij het passeren begon de be stuurder te slingeren en hij kwam met twee wielen in de berm terecht. Na vijftig meter kwam hij tot stilstand. De wagen was een roestig, beschadigd en oud voertuig, door de bestuurder opge haald in Amersfoort en daar vermoe delijk door een „prutser" rij vaardig gemaakt. Bij de manoeuvre door de berm, was het rechtervoorwiel dubbel geklapt. Was dat met het linkervoor wiel gebeurt, dan waren er twee, waar schijnlijk zwaar gewonden gevallen op de A. P. Hilhorstweg; het toekomstige fietspad voor de schooljeugd. Wat het dodelijk ongeval op de eerder genoemde spoorwegovergang betreft, moet er indertijd toch sprake geweest zijn van een ogenblik van onoplettend heid. Maar zoiets kan overal gebeuren; dagelijks kan men dat in de kranten lezen. Jongelui, die voortgezet onderwijs vol gen, hebben toch minimaal verkeers- lessen op de lagere school gehad. Zouden zij die kennis benutten, dan zouden er al heel wat minder ongeluk ken voorkomen. En als er nu toch wat voor de fietsende jeugd moet gebeuren, dan zouden er maatregelen genomen moeten worden om de oversteek Stadhouderslaan/ Korte Brinkweg veiliger te maken. Wat te denken van stoplichten, die corresponderen met de verkeers lichten op het kruispunt Van Weede- straat/Stadhouderslaan/Nassau- plantsoen. Langzaam verkeer (ook voetganger) kunnen dan rustiger over steken. De agrariërs en de milieugroepen ho pen en verwachten dat het Soester gemeentebestuur niet verder ingaat op het verzoek van Baarn. De door Baarn te produceren cijfers kloppen niet en moeten minstens eens nader bekeken worden. Het hek hoeft niet van de dam! Het betekent het opofferen van een uniek stiltegebied voor weidevogels. Wat de stiltegebieden betreft is een artikel van de recreatie-socioloog H. Lodewijkx in het maandblad „TNO-project" aan bevelenswaardig. Hij schrijft: „De Nederlandse overheid moet haast ma ken met het instellen van „stiltegebie den! Dieren en recreanten die rust en stilte zoeken hebben hier dringend behoefte aan. Mensen die rust zoeken worden steeds vaker gestoord door luidruchtige recreatievormen als mo torcross, op afstand bestuurbare mo delvliegtuigen of schetterende radio's. Ook de dierenwereld wordt hierdoor verstoord. Stiltegebieden zouden een toevluchtsoord zijn voor op hun rust gestelde mensen en dieren. In een dergelijk gebied van enkele vierkante kilometers, zouden de natuurlijke ge luiden niet of nauwelijks door mense lijk toedoen worden verstoord", aldus de heer Lodewijkx. Zo'n gebied ligt er nu aan het Bre meentje en was in feite ook het uit gangspunt bij de aanleg van de A.P. Hilhorstweg. Bij de aanleg van deze laatste weg verleenden de agrariërs alle medewerking en zij mogen terecht teleurgesteld zijn. Niet alleen over het huidige gebruik van deze weg, maar zeker ook voor de toekomst. Het openstellen van het Bremeentje voor doorgaande fietsers betekent óók dat de bewoners van Baarn's nieuwe wijk aan de overzijde van de Praam gracht, druk gebruik van het gebied zullen gaan maken: even de hond uitlaten met alle gevolgen van dien voor jong vee als lammeren; lekker crossbaantje voor de bromfietsende jeugd (zelfs als er alleen fietsers zijn toegestaan, want wie moet dat contro leren). Om dan nog maar niet te spreken over bijvoorbeeld vernielin gen aan melkinstallaties. Het is daarom niet te verwonderen dat twee Soester agrariërs weigeren grond te verkopen aan de gemeente; grond die nodig is voor de aanleg van het fietspad. De boeren hebben leergeld betaald na de aanleg van de A. P. Hilhorstweg. Chris Uiterwijk Zaterdag 28 maart wordt de accommo datie van de handbalvereniging B.D.C. aan de Henriette Blaeckweg/hoek Birkstraat, omgetoverd in een onver valst Waterlooplein. Om het interieur van het clubhuis „Het Blaathuus" weer helemaal in orde te brengen - stoelen en tafels zijn hard aan vernieuwing toe - moet een aardig bedrag op tafel komen. Om die kosten niet ten laste van de pen ningmeester te laten komen kwam de aktieve evenementencommissie op de gedachte een rommelmarkt te hou den. Zaterdag 28 maart vanaf tien uur tot 's middags vier uur, staat alles in het teken van de rommelmarkt en om ringende attrakties. Op dit moment is begonnen met het inzamelen van de spullen waar het op de markt om zal draaien. De or ganisatoren doen een beroep op ei gen leden, ouders van jeugdleden, do nateurs en natuurlijk elke andere in woner van Soest die B.D.C.-handbal een warm hart toedraagt. In principe gaat het om oude, nog goed bruikbare spullen. Boeken en grammofoonplaten, ver lichtingsartikelen, radio's en t.v.- toestellen, goede (gedragen) kleding, speelgoed, klokken en wekkers, glas- en aardewerk, klein meubilair, potten en pannen, conserven, schilderijen en wandplaten, gereedschappen, tuinma- terialen, schoenen, tassen enz. enz. De rommelmarktcommissie van BDC hoopt dat veel mensen hun kas ten induiken, de zolder opkruipen en in kelders, kasten en bergingen gaan snuffelen om' te kijken of zij nog bruik bare spullen voor de rommelmarkt hebben. De B.D.C.-rommelmarkt is een ge combineerd binnen- en buitengebeu- ren. Het buffet staat die dag ook in het teken van het evenement, zodat de verzorging van het natje en droog je gegarandeerd is. Plannen bestaan er verder voor een Rad van Avontuur, dat steeds rond de hele uren zal draaien en waarvoor een daverend prijzenpakket wordt sa mengesteld. Hoewel de oliebollentijd achter ons ligt, wordt geprobeerd een profes sionele oliebollenbakker bereid te vinden die lekkernijen voor een aan trekkelijke prijs ter plaatse vers te bakken. Iedereen die spullen voor de rommel markt beschikbaar heeft hoeft niets anders te doen dan Gé van Zal, Ti- tus Brandsmastraat 16, telefoon 11722 of Jan Scholten. Vosseveldlaan 27, tele foon 18348 te bellen. De spullen worden dan - na overleg - direct bij u weggehaald. Kleine spullen die u liever direct kwijt wilt kunt u eventueel ook zelf op deze adressen afgeven.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11