Zo gezien... 4.98 W elstandscommissie akkoord met ontwerp nieuw politiebureau ïes B Bezwaren tegen herziening bestemmingsplan Overhees EBTi Cor du Buy-sport overgenomen OD1G1NG Credo* Meubelfabriek Oisterwijk stam-baarn Christina jarig Woensdag 11 februari 1981 59e jaargang no 25 Varkensfricandeau Honsbergen GRAPEFRUITS Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen GOUDSE KAAS Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f24. Verschijnt iedere woensdag Juliana-koor in Zonnegloren Aangekondigd ontslag bij Lindner gaat door ACHTERHAM Blllj!! li l*jk i Utrecht Amsterdam Kluis dorpshuis „De Borg" gekraakt ,e toon' tneubel en Gratis- H.K.H. Prinses Christina wordt"18 fe bruari 34 jaar. ALLEEN DONDERDAG KILO van 14.50 voor Zie onze advertentie RODE KRAT a 24 flesjes slechts Zie onze advertentie door GERARD PAUL ALLEEN DONDERDAG 10 STUKS voor BHiiV# /KB ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG EXTRA BELEGEN KILO van 13.40 voor Als je in een drukke winkel straat wordt aangesproken met Gelooft u in God?", dan bedoelt zo'n van zendingsdrift vervulde apostel meestal „Ge looft u in mijn god Doorgaans voel ik er weinig voor om daarover te discus siëren zeker niet op straat omdat ik doodgewoon een he kel heb aan opdringerige men sen. Als een oppervlakkige kennis door één of andere uitlating mijnerzijds onverhoeds vraagt: „Ga jij naar de kerk?!", dan weet je door de vraagstelling en natuurlijk ook door de toon waarop het ge vraagd wordt vrijwel zeker dat je met iemand in gesprek bent die niet gewend is om zelf op zondag tempelwaarts te trekken. Alleen zij die zo goed als ze ker zijn dat de vraag niet ont kennend beantwoord zal wor den en zelf ook gelovig zijn, stellen aarzelend de vraag: Ben jij een christen? Gelukkig kan ik dan zeggen dat ik geloof dat er een God bestaat die mij heeft duidelijk gemaakt dat ik alleen maar zinvol (en gelukkig!) kan leven als ik mijn naaste lief heb als mezelf. Zo simpel ligt dat. Die boven dien gezegd heeft dat er ooit een splinternieuwe wereld komt waarop het leven einde loos moet zijn. Hoe dat met mij allemaal zal gaan weet ik niet zo precies. Ik kan niet om een hoekje kijken. Dat hoeft ook eigenlijk helemaal niet. Ik leef vandaag en als de tijd komt dat ik dat zelfde hoekje om ga weet ik zeker dat ik daar met open armen ontvangen zal worden. Jammer dat het beeld niet he lemaal klopt omdat de God waarin ik geloof geen verstop pertje speelt, maar eerst zelf naar mij toe gekomen is. Toen was het nog midden in de winter... 'ik geloof. Het Christelijk Gemengd koor Juliana, dat zijn medewerking verleende aan de gezamenlijke dienst op zondag 1 febru ari j.1. in de Open Hof te Soest, zal dat wederom doen tijdens de ochtend dienst in de kapel van Ziekenhuis Zonnegloren, op 15 februari a.s. aan vang 10.00 uur v.m. Voorganger is ds. Joh. Baumfalk. Organist is dhr. Arie Bax. Het koor staat onder leiding van de heer Gerard van Dolder. De directie van de doppenindustrie Lindner b.v. en de Industriebond FNV zijn over het aangekondigde ontslag van negentien werknemers tot over eenstemming gekomen. Hierdoor is de door Lindner bij het gewestelijk Ar beidsbureau in Amersfoort gevraagde schorsing van de ontslagaanvrage in getrokken. Met betrekking tot de voorgenomen reorganisatie van de doppenindustrie Lindner is een bespreking geweest tussen de direktie en de vakbonden waarbij een aantal afspraken zijn ge maakt. Volgens de directie is de reorganisatie van het bedrijf waarbij negentien werknemers ontslagen zullen worden om financieel-economische redenen noodzakelijk. Eén van de afspraken die is gemaakt tussen de directie en de FNV, is het opstellen van een prognose die een beeld geeft van de situatie van het bedrijf nadat de reorganisatie is gerealiseerd. Na de reorganisatie zal Lindner in overleg met de vakbond een extern deskundige aantrekken, die het bedrijf moet doorlichten. De directie heeft hierbij wèl gezegd dat dit alleen kan doorgaan als het Amerikaanse moe derbedrijf toestemming verleent. Ge beurt dit niet dan kan volgens de direktie geen aansprakelijkheid wor den gesteld. De werknemers die het bedrijf verla ten ten gevolge van de reorganisatie kunnen rekenen op een bedrag ineens. Wordt het dienstverband verbroken voordat de opzegtermijn is verstreken, dan krijgen zij over de resterende termijn voor vijftig procent salaris uitgekeerd. Werknemers die tijdens de opzeg termijn elders kunnen solliciteren, krijgen hiervoor extra verlof. HEERLIJKE 150 GRAM slechts SOESTER COURANT Het ontwerp voor het nieuwe politiebu reau, van de Arnhemse architect R. Bokhorst, is vorige week zonder op- en aanmerkingen door de Soester Wel standscommissie goedgekeurd. Daar mee is een belangrijke stap gezet op de lange weg naar de realisatie van dit, óók uiterlijk moderne onderkomen van de Soester politie. Het bureau zal, zoals bekend, gebouwd worden in het plan Dalweg, op het ter rein achter de sporthal Beukendal. De struktuurschets van het gebied (tussen Verlengde Talmalaan en Mo lenstraat) komt volgende week dins dag 17 februari en ook nog dinsdag 17 maart aan de orde in vergaderin gen van de commissie Ruimtelijke Or dening. Gaat de gemeenteraad in de verga dering van 19 maart dan met deze struktuurschets akkoord, dan moet er een bestemmingsplan voor worden ge reedgemaakt. Het zal beperkt" blij ven tot een „bestemmingsplan poli tiebureau", waaraan mogelijk andere voorzieningen kunnen worden toege voegd. Die voorzieningen kunnen zijn een marktplein, maar bijvoorbeeld ook het gemeentehuis, al is daar niet veel kans op. Wel komt de toegangsweg naar het politiebureau aan de orde, maar er bestaat een gerede kans dat het hele gebied in meerdere bestem mingsplannen zal uiteenvallen. Het toch wel wat futuristisch aandoen de politiebureau heeft een oppervlakte van 1400 vierkante meter. Het wordt in carré-vorm gebouwd; de binnen plaats wordt gebruikt voor parkeren van de surveillance-wagens. De architect heeft in zijn ontwerp re kening gehouden met de glooiing van de Eng. Op een kelder waarin een schietbaan wordt aangelegd, komen drie etages (begane grond en twee verdiepingen). In het midden bevindt zich de ingang met daaraan aansluitend de receptie en de kamer van de wachtcomman dant. In de linkervleugel wordt de surveillancedienst ondergebracht met daarachter het cellenblok, elf cellen in totaal. Op de eerste etage (links) wordt de re cherche gehuisvest. In de rechtervleugel, op de begane grond, treft men de afdeling verkeer aan alsmede de bijzondere wetten en de vreemdelingendienst. Daarboven, op de eerste etage, komt de administratie en de korpsleiding. Ook komt er een conferentiekamer. De tweede etage biedt plaats aan een kantine en een vergaderzaal. Op de be gane grond, achter in het carré, be vinden zich verder nog een ruimte voor de technische afdeling en een opslag plaats voor fietsen en auto's. Vergeleken met het ontwerp dat inder tijd voor het centrumplan werd ge maakt, is de opzet wat kleiner ge worden. Toen werd er nog uitgegaan van een korpssterkte van honderd man. Nu is in de opzet rekening ge houden met een korps van hooguit tachtig man. De korpsleiding is bijzonder ingeno men met de goedkeuring van de Wel standscommissie. „Wij hebben ons", zegt de „tweede" man, de hoofdinspec teur E. W. Schutzmann, „nooit be moeid met het uiterlijk van het ge bouw. Men denkt er in het korps ver schillend over. Onze inspraak heeft zich beperkt tot de indeling' Schutzmann kan zich overigens wel met het uiterlijk van het ontwerp, zo als het ook op de foto te zien is, ver enigen. Tegen de eerder genoemde struktuur schets kunnen tot 6 maart bezwaren worden ingediend. De tekening van het door het architectenburo Geels en Bokhorst ontworpen politiebureau 12 jaar ongekende garantie service lbonaangevend in eiken. Hollantlaan 28 Leidsekade 98 LPG Torenlaan/Stadhouderslaan Telefoon 02155-13792 Zowel de Stichtse Milieufede ratie als de Werkgroep Leef milieu Soest hebben bezwaar gemaakt tegen de voorgeno men wijziging van het bestem mingsplan Overhees. Het gaat hierbij om de verlegging van de plangrens, waardoor a. een andere verkeersafwikkeling mogelijk wordt en b. er meer huizen gebouwd kunnen wor den. Volgens de bezwaarden betekent de verlegging van de plangrens een ontoelaat bare aantasting van het land schap, waardoor dan weer de overgang van de bebouwde kom naar landelijk gebied ernstig wordt geschaad en bufferzones verloren gaan. En alhoewel men alle begrip heeft voor de woningnood van vooral gegadigden voor so ciale woningbouw, wordt dat probleem naar hun mening niet opgelost door de bouw van o.m. vrije sector wonin gen, zoals de gemeente wil. In het betreffende plangebied is plaats voor in totaal 221 woningen: 108 in de huursector; 93 premie-koopwoningen en 20 woningen in de vrije sector. In de uitwerkingsvoorschriften is bepaald dat de bestaande beplantingen aan de Boerenstreek en het daaraan parallel lopende weggetje zoveel mogelijk ge handhaafd dienen te worden. Uitdruk kelijk is verder ook bepaald dat een eventuele verschuiving van de bestem- mingsgrenzen in ieder geval geen vermindering van het totale oppervlak aan groen- en watervoorzieningen bin nen het plangebied tot gevolg mag hebben. De bezwaren van de werkgroep Leef milieu Soest en de Stichtse Milieu federatie betreffen voornamelijk de aantasting van het landschap. Het gemeentebestuur heeft gesteld een be leid te voeren „gericht op'behoud van natuurwetenschappelijk waarde volle gebieden" en de Boerenstreek, die door de plangrenswijziging aan getast wordt, behoort daartoe. De Boe renstreek is een ecologisch waarde vol gebied, dat in haar huidige staat gehandhaafd dient te worden. De werkgroep verwijst in dat verband naar de opmerking van de Hoofd Ingenieur Directeur voor Landinrich ting, Grond- en Bosbeheer in de provin cie Utrecht, voor wie het ook onduide lijk is waarom in relatie met de wijziging van de wegstructuur in Over hees, een deel van het agrarisch gebied alsnog voor woondoeleinden zou moe- ten worden bestemd. Verkeerstech nisch gezien vindt hij overigens de verlegging van de weg in westelijke richting, een goede zaak. Strijdigheid is er ook met het Streek plan- Utrecht-Oost, zegt de Milieu federatie. In dit plan is het gebied aangeduid als „Agrarisch gebied met recreatieve waarde". Verkeersafwikkeling Door de verschuiving van de plangrens wordt het mogelijk de Di Lassostraat uit te laten komen recht tegenover de Vrijheidsweg. Het oorspronkelijke plan de Di Lassostraat met een T-aan- sluiting te laten uitmonden op de Ko ningsweg, op een gedeelte tussen de Vrijheidsweg en de Dalweg, is daar mee verlaten. De werkgroep zegt echter dat bij de opstelling van het vigerende (ongewij zigde) bestemmingsplan Overhees er sprake is geweest van een zorgvuldige afweging van het verkeersbelang aan de hand van een ontwerpfilosofie. De grondgedachte daarbij was het creëren van ontsluitingseenheden, die afzonderlijk zijn aangesloten op de Koningsweg, maar waartussen, de ver keersstromen zo klein mogelijk zijn. Die filosofie heeft geen aanleiding gegeven tot het maken van opmerkin gen of bezwarennoch van de kant van de bevolking, noch van de kant van deskundigen. De werkgroep voegt daaraan toe dat de T-aansluilingen zelfs met name ge noemd worden in het welzijnsplan, waarin gesteld wordt dat ze „voor keur" verdienen. De aansluiting van de Di Lassostraat op de Vrijheidsweg vindt de werkgroep overbodig. Die aansluiting zou iets betekend kunnen hebben, indien de Weg-over-de-Eng aangelegd was. Daar had de Vrijheidsweg op aan moeten sluiten, maar nu de Weg-over-de-Eng niet doorgaat, is de aansluiting van de Di Lassostraat op de Vrijheidsweg onzinnig. „Juist een groter gebruik van de Vrij heidsweg heeft tot gevolg", zo zegt de werkgroep, „dat het sluipverkeer door 't Hart, richting Baarn v.v„ zal toe nemen". De eerder "bedoelde T-aansluiting, in combinatie met beperkende maat regelen richting Vrijheidsweg, kan dat sluipverkeer tegengaan. De Dalweg, zo stelt de werkgroep, heeft voor het verkeer in die richting een verzamel- functie (profiel van de weg, centrale ligging en uitrusting met stoplichten), en de huidige verkeersinzichten wijzen er op dat deze functie ook in de toekomst gehandhaafd zal worden. De werkgroep stelt dat een rechte kruising met de Vrijheidsweg, de ver keersveiligheid in de wijk Overhees, nadelig zal beïnvloeden. De verkeers stromen uit de andere delen van Over hees, naar dat kruispunt, zullen toe nemen. Alle aansluitingen op de Ko ningsweg, dienen naar de mening van de werkgroep daarom gelijkwaardig te zijn. De konklusie van de werkgroep is, dat het belangrijker is tussen de Boeren streek en de bebouwing van Overhees een bufferzone aan te houden en dat dat onmogelijk wordt als de plangrens opgeschoven wordt voor de aanleg van de weg. De voorziene woningbouw, voorwat het vrije-sectordeel betreft, lost de sociale woningnood in Soest niet op. Ook de milieufederatie noemt de ar gumenten voor de gebiedsuitbreiding, zoals die door de gemeente in het her zieningsplan worden opgesomd, on deugdelijk. „Het leidt slechts tot een ernstige aantasting van karakteristiek groen- element in het Soesterveen, dat in het vigerend plan als structuurbepalend is opgenomen en dat niet alléén om de landschappelijke waarde, maar óók uit historisch oogpunt. Gisteravond werden de bezwaarden gehoord door de leden van de commis sie Ruimtelijke Ordening. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het dorpshuis „De Borg". De onbekende dader(s) maakte(n) ge bruik van een sleutel, die het perso neel al een maand miste. Systematisch is men tewerk gegaan. Beneden werden een koffie- en een si garettenautomaat opengebroken, waaruit het geld werd weggenomen. Ok sigaretten nam men mee. Op de eerste etage werd de deur van het kantoor vernield en uit dat kantoor werd uit een kast de kluis wegge haald. Het ding werd over de balu strade naar beneden gegooid en daar bij gedeeltelijk vernield. De inhoud, circa 1500 gulden, werd meegenomen. Verder werd uit de sportzaal de ge luidsapparatuur gestolen en uit een an der vertrek op de eerste etage een bandrecorder. De inbraak moet gebeurd zijn na vrij dagnacht half twee. Ze werd za terdagmorgen om negen uur ontdekt. De groothandel in sportartikelen Cor du Buy die vestigingen heeft in Soest en Cuyk en vertegenwoordigingen in Duitsland en België, is overgenomen door de Haagse beleggingsmaatschappij Van Wijk en Heringa. Bij de overname van de groothandel in sportartikelen en fabrikant van ta- feltennisartikelen zullen geen ontslagen vallen. De overname is noodzakelijk omdat het bedrijf door het plotselinge weg vallen van de vertegenwoordiging van Puma-sportschoenen in liquiditeits problemen was geraakt. Het bedrijf had de keus tussen de helft van het veertig man tellende personeel op straat te zetten of het zoeken van een partner. Sinds 1961 had het aan de Beaufort- laan in Soestduinen gevestigde bedrijf van Cor du Buy een contract met het Westduitse sportschoenenmerk Puma. Toen halverwege 1979 bleek dat Puma niet bereid was tot het verlengen van het contract betekende dat een grote klap voor het bedrijf van Cor du Buy. Puma bepaalde niet minder dan 75 procent van de omzet van de groot handel. De voorraden van Puma moesten met hoge kortingen worden verkocht waar door het bedrijf in 1980 behoefte had aan financiële steun. Bij het zoeken naar een partner heeft het veilig stellen van het personeel steeds voorop gestaan. Deze partner is de beleggingsmaatschappij Van Wijk en Heringa geworden die onder meer bedrijven bezit op het gebied van chemie en metaal. Na het wegvallen van het schoenen- merk Puma probeerde men een omzet te bereiken die minstens kostendek kend zou zijn. Daarvoor werd uitgeke ken naar het op de markt brengen van een vervangend merk sport schoenen. Uiteindelijk kwam Cor du Buy bij het Amerikaanse sportschoenenmerk Brooks terecht. Inmiddels wordt vijftig procent van de omzet van het bedrijf gevormd door de omzet van Brooks-sportschoenen. Naast de sportschoenen heeft het be drijf om niet al te afhankelijk te zijn van één bedrijf, haar pakket uitgebreid met eigen sportartikelen, zoals shirts, broeken en trainingspakken.

Soester Courant | 1981 | | pagina 1