SOESTER COURANT-SPECIAL 4 a Prins Henk I regeert Programma „Knollendams Karnaval" Het Soester Karnaval 1981 Kaartverkoop voor de verschillende evenementen KARNAVALSDAGEN Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN Karnaval Woensdag 18 februari 1981 59e jaargang no 26 SË«W-:iv]'KSoïSV\ S: Zotte SOESTERS, 28 februari -1 - 2 3 maart EN DE GROTE TENT BIJ HET RESTAURANT „SOESTER NATUURBAD" Zaterdag 28 februari 13.00 uur OPTOCHT Vertrek vanaf de Open Hof aan de Veenbesstraat. Opstellen aan de Ko ningsweg. 20.00 uur ZUID-AMERIKAANSE KARNAVALSAVOND met het optreden van Sonora Ritmica met Gracia Gomez, de Amigo's, de Blue Cats en de Eemlander Blaas kapel. Sluiting 02.00 uur. Zondag 1 maart 13.30 uur KINDERKARNAVAL Vele leuke attrakties met het optreden van diverse artiesten. Einde om plm. 17.00 uur. 20.00 uur GROTE KARNAVALSAVOND Een gezellige avond met optreden van de Blue Cats, disk-jockey Apollo, de Amigo's en de Eemlander Blaaskapel. Einde: 02.00uur. Maandag 2 maart 13.30 uur BEJAARDENMIDDAG Als voorgaande jaren een oergezellig feest met de oudere inwoners van Soest. Inlichtingen over dit feest kunt u inwin nen bij dhr. Verwey, Schoutenkamp weg 50, tel. 14307. Zaal open 13.00 uur. 20.00 uur JEUGDKARNAVAL Met de drive-in-show van VERONICA. Voor de jeugd tot 18 jaar. Einde om 24.00 uur. Dinsdag 3 maart 21.00 uur SLUITIN GS A V OND in Café-Bar de Kuil en Bar 't Luykje. Om 24.00 uur overhandiging van de sleutel van Knollendam aan wethouder Plomp van Soest. Voorverkoop voor alle evenementen op de bekende adressen, zie elders in dit blad. 24 jb.v. De karnavalstijd is weer aangebroken. Velen, die zich tot dit feest voelen aangetrokken ma ken zich hiervoor op. Een uitgebreid programma is ge maakt om al diegenen een plezierig feest te bieden. Gaarne wens ik al deze karnavalvierders een traditio neel, goed feest toe! Mr. P. Scholten, de burgemeester van Soest. Over tien dagen is het weer zover. Dan gaat het Soester Kar naval weer in alle hevigheid losbarsten. Op zaterdag 38 februari en zondag 1 en maandag 2 maart zullen weer vele Soesters de gang naar de Knollenburcht van Prins Henk I maken. Onder leiding van de nieuwe voorzitter Jan Hilhorst is het be stuur van de Narre Knollen erin geslaagd een goed programma in elkaar te draaien zodat men wel kan rekenen op een ge slaagd karna valsweekeinde. woners van Soest. Voor deze feestmiddag zijn de bejaar den weer benaderd door de verschillende instanties en gezien het grote succes van voorgaande jaren moet op een knotsgezellige middag gere kend worden. De aanvang van deze middag is om 13.30 uur en het einde om 16.30 uur. Deze middag wordt mogelijk gemaakt door de tientallen ad verteerders in deze krant die via een advertentie een finan ciële bijdrage leveren voor de bejaardenmiddag. Als dan de jongsten en de oud sten de Knollenburcht hebben bezocht gaat deze op maan dagavond voor de laatste maal open voor het Jeugdkarnaval. Een avond voor de jeugd van 13 tot 18 jaar. Op deze avond zorgt wederom de VERONICA- DRIVE-IN-SHOW voor de mu ziek en de jongeren zullen zelf wel zorgen voor de stemming die er meestal vroeg al in zit. Op alle aktiviteiten, hierboven genoemd, zal Prins Henk I met zijn dansmariekes en Raad van Elf en Hofkapel aanwezig zijn ter opluistering van gebeu ren. Iedereen, die reeds eerder deelnam aan het Soester Kar naval, weet dat het zeer de moeite waard is om wat extra aandacht te besteden aan de kleding. Op alle karnavalsavonden, en dit jaar speciaal op za terdag, zal een deskundige ju ry de kleding beoordelen. De prijswinnaars ontvangen hiervoor mooie prijzen uit han den van Prins Henk I. Gezien de verwachte drukte tij dens de avonden verdient het aanbeveling om in de voorver koop reeds uw entreekaart te kopen. Op last van de brand weer kunnen slechts een be paald aantal mensen binnen gelaten worden en de kaart verkoop aan de zaal, zal als voorgaande jaren in beperkte mate plaatsvinden. Zoals al vele jaren gebruike lijk zal ook dit jaar het kar- navalsgebeuren zich afspelen in Restaurant Soester Natuur bad en de tent die daarachter zal worden geplaatst. De tent heeft een afmeting van 12 x 60 meter en is in vergelijking met vorig jaar weer iets groter. In de tent zullen er naast de podia, vanwaar de verschillen de bands en diskjockeys de zaal zullen „bespelen" weer twee enorme bars verrijzen met een meer dan voldoende „bemanning". Naast het natje is ook ge zorgd voor het droogje. De hartige hap of een broodje zal men dit jaar weer kunnen verkrijgen. Verder is er nog zitgelegenheid om zo af en toe eens.stoom af te blazen' Zaterdag 28 februari zullen om 20.00 uur de poorten van de Knollenburcht opengaan voor een unieke happening wat be treft het Soester Karnaval. Er zal in afwijking van voorgaan de jaren een Zuidamerikaanse Karnavalsavond te beleven zijn met een negen-mans mu ziekgezelschap, een zangeres en twee danseressen, die een Zuidamerikaanse show zullen opvoeren. Zondagmiddag is het de beurt aan de „Knolletjes"; er zijn in de tent tal van attrakties voor de jeugd van 5 tot 12 jaar. Bovendien treden er enkele zeer goede artiesten op. Al met al een leuk en gevarieerd pro gramma waarbij de jeugd, op kosten van enkele gulle gevers, voorzien zal worden van fruit en snoep. Bovendien zijn er voor de best verkleedden en kele bijzonder mooie prijzen beschikbaar. Zondagavond om 20.00 uur be gint de drukst bezochte avond van het karnavalsweekeinde. Dan zullen weer zo'n 1000 tot 1200 feestgangers de tent bezoe ken om tot in de kleine uur tjes hun karnaval te vieren. Maandagmiddag vervolgens is het de beurt aan de oudere in- Met trots mogen wij allen concluderen dat Soest, ook in 1981, een groot aantal uit stekende verenigingen telt. Een daarvan is de Soester Karnavalsvereniging „DE NARRE KNOLLEN". Mij, Prins Henk de Eerste, is het vergund en toegestaan straks het gezag tijdelijk van onze Eerbiedwaardige Gezagsdragers over te nemen. Nog even, en ons geliefde Soest wordt voor jong en oud, rijk en arm weer omge toverd in KNOLLENDAM, en zal het Karnavalsgeweld weer als vanouds losbars ten. Heel Soest zal kennis kunnen nemen van een Waarlijk schitterende karnavals- optocht waaraan door vele schitterende praalwagens wordt deelgenomen. In de Knollenburcht (Soester Natuurbad) zal het feest der zotten, en wie is dat met Karnaval niet, luisterrijk worden gevierd. Een feest voor jong eii oud. Zondagmiddag grote pret voor de kleintjes, maandag middag Karnaval voor de oudjes die het ieder jaar beter gaan doen. Karnaval, een bruisend feest voor en van zotten, maar wel gezellig in een tijd waar in er sprake is van onvrede en een jachtig bestaan. Daarom beste Narren en Narrinnen van Knollendam, laten wij er alles aan en voor doen om van Karnaval 1981 in alle opzichten een gebeurtenis te maken waar aan wij, ook na afloop, met voldoening terug denken. Ik wens jong en oud dolle, gekke en feestelijke dagen toe, al is het maar omdat een leven zonder feesten zoiets is als een lange weg zonder pleisterplaatsen. Gegroet en tot straks in Knollendam. Prins Henk de Eerste. De voorverkoop voor de verschillende evenementen op zater dag, zondag en maandagavond zal geschieden op de reeds be kende adressen. De leden van de karnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen voor hun kaarten terecht bij fam. Th. van Steen, Hartweg 36. De entreeprijs bedraagt voor hen 10 gulden. De karnavalvierders-niet-le- De entreeprijzen voor de niet- den kunnen hun kaarten kopen op de volgende adressen Shell-station J. Zwiers, Weeg breestraat (Smitshof), Slijterij van der Linden, Soester bergsestraat49, Soest-Zuid. De Gulle Lach, Koninginne- laan 9, Soest. WV-kantoor, Steenhoffstraat, Soest. T. Butzelaar, Chr. Huygens- laan 81, Soesterberg. leden bedragen evenals vorig jaar 15 gulden voor de zater dag- en zondagavond en 7,50 voor het jeugdkarnaval op de maandagavond. Kaarten voor het kinderkarna- val worden via de scholen ver strekt. Mochten er kinderen zijn, die niet via school een kaart kunnen krijgen dan kan deze alsnog worden gekocht bij Slijterij van der Linden, De Gulle Lach en het WV- kantoor. De entreeprijs voor deze jeugd bedraagt 2,50. Voor het bejaardenkarnaval op maandagmiddag 2 maart zijn echter op deze adressen geen toegangskaarten verkrijg baar. Deze worden evenals vo rig jaar verstrekt via de Stich ting Federatieve Raad Wel zijnswerk Ouderen. Men dient er rekening mee te houden dat kaartverkoop aan de zaal van het Soester Natuurbad slechts in be perkte mate mogelijk is. Wilt u zich dus verzekeren van een entreekaart voor de ver schillende evenementen haalt, u deze dan vooraf op de adres sen die in deze krant zijn ver meld.

Soester Courant | 1981 | | pagina 25