Kinderkarnaval J eugdkarna val De bejaarden doen ook mee gesponsord Ook tractaties Kinder karnaval worden Op zondagmiddag: Maandagavond Zondagavond: volle bak Hoofdprijs Kinderkarnaval Jurering van de best verkleedden Zij deden het maar weer - de sponsors M' cv Knollenkrant van woensdag 18 februari 1981 Tijdens het Kinderkarnaval wordt de kleding door een jury beoordeeld. De mooiste en meest originele kledij zul len met een prijs worden beloond. Onder de goede oplossers van de kruis woordpuzzel, die op het deelnemers formulier staat afgedrukt, zullen prij zen worden verloot. Wat de laatste jaren ook traditie is geworden is het uitloven van een hoofd prijs voor het mooiste costuum in de vorm van een kinderfiets. De hoofdprijs een JONGENS- of MEISJESFIETS is ook dit jaar weer beschikbaar gesteld door een tweetal zakenmensen, die spontaan toe zegden dit te willen doen. Het betreft hier de heer P. Beijer, eigenaar van Snackbar Nieuwerhoek te Soestdijk en de heer J. de Hartog direkteur van ,,Hel Vleescentrum" aan de Birk- straat. Heren Beijer en de Hartog, namens de Soester kinderen, hartelijk dank. De Narre Knollen zouden geen goede karnavalsvereniging zijn als er naast de bejaarden en de jongsten niet gezorgd werd voor een knallend feest voor de meest energieke leef tijdsgroep. De jongeren van 13 tot 18 jaar komen dan ook op maandagavond aan de beurt om „hun karnaval" te vieren. Er staat weer een bijzonder ge zellige avond te wachten die van 20.00 tot 24.00 uur zal du ren. De jongeren staan er zelf altijd borg voor dat dit feest tot een ware happening wordt. De wat ouderen die op zaterdag en zondag hun karnaval vieren nemen van tijd tot tijd wat gas terug maar dat kan van deze leeftijdsgroep beslist niet ge zegd worden. Zij hossen en dansen lustig voort tot het ein de van de avond, wat zeer ze ker mede te danken is aan de disk-jockeys van de VERONI- CA-DRIVE-IN-SHOW die met een daverende show de jeugd zullen onthalen met „hun ei gen" muziek. Vanzelfsprekend ontbreken Prins Henk I met zijn Raad van Elf en dansmariekes ook op deze avond niet. De toegangsprijs voor dit ge beuren bedraagt evenals vorig jaar 7,50. Voorverkoop aan de bekende adressen, die el ders in deze krant vermeld staan. Een leven zonder feesten is als een weg zonder pleisterplaatsen. Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van Soest, die zich inzetten om het Kinderkarnaval te doen slagen, te bedanken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen, die de kinderen aangeboden worden, wil het bestuur toch wel een uitzondering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 800 krente- bollen kunnen worden afgehaald. Bottelmij „Het Gooi" b.v., fabrikant van Coca Cola, zorgt er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krijgen. Groente- en Fruithandel J. v. Dasse- laar biedt de kinderen ieder een man darijn aan, terwijl Fruithandel J. Hil- horst voor een rondje appels zorgt. Ook deze milde gevershartelijk dank Als alle voorgaande jaren staat voor het bestuur van de Narre Knollen één ding al vast. Het feest op zondagavond zal weer door een erg groot aantal mensen worden bijgewoond. Op deze avond heerst er vaak een erg fijne en gemoedelijke sfeer. Een menigte van naar schatting 1200 mensen zal dan vertoe ven in de „burcht" van prins Henk I en haar karnaval vieren onder muzikale begeleiding van De Amigo's en de Amers- foortse disk-jockey Apollo in de grote zaal. In het restaurant zal evenals zaterdagavond voor de muziek gezorgd worden door de Blue Cats. Ook op „deze avond zal Prins Henk I met zijn hofhouding op het toneel verschijnen met de Eemlander Blaaskapel o.l.v. Joop Overstegen die weer een goed stuk muziek aan de hos sende menigte ten gehore zul len brengen. Zowel op deze zondagavond als ook op de zaterdagavond zal Han v.d. Brink, restaurateur van het Soester Natuurbad en zijn „bemanning" de mensen weer voorzien van de nodige drank en hapjes. Wat dat be treft behoeft men dus totaal niets tekort te komen. Om 20.00 uur zal ook aan deze avond een eind komen en het klinkt misschien ietwat verve lend maar draagt er alstublieft zorg voor een entreekaart in de voorverkoop te bemachtigen om teleurstelling aan een volle zaal te voorkomen. Laten we zeggen... tot ziens in de .Knollenburcht'en. ALAAF. In het budget voor de karna- valsavonden is er weer ruimte gelaten voor enkele zeer mooie prijzen voor de best verkle de gasten op de verschillende festiviteiten. Op de Zuid-amerikaanse zater dagavond worden alleen die mensen in de jurering betrok ken die ook werkelijk getooid zijn in Zuid-amerikaanse kle ding. Dit natuurlijk om het ge hele gebeuren een extra stimu lans, in de vorm van aangepas te kleding, te geven. Op zondagavond gaat het om de meest originele en best ver zorgde kleding die door een jury zorgvuldig zal worden be oordeeld. Hetzelfde geldt voor het Kin derkarnaval op zondagmiddag en het Jeugdkarnaval op maandagavond. De prijswinnaars zullen tel kens op dezelfde avond bekend gemaakt worden en ontvangen hun gewonnen prijzen uit han den van niemand minder dan Prins Henk I. Besteedt dus wat extra aan dacht aan uw kleding; er zijn werkelijk schitterende prijzen mee te verdienen. Doet uw best... Van links naar rechts 1. vastenavondfeest! 9. smal; 17. plaats in Arabië; 21. maand; 26. helaas; 32. dier; 35. voegwoord; 37. oneindige ruimte; 43. plaats van viering; 52. afk. van Linke Loedje; 55. gebruikt een visser; 58. niet dubbel; 64. voorzetsel; 67. inhoudsmaat; 69. ontkenning; 73. bevestiging; 75. neerslag in vaste vorm; 81. deksel; 86. stromend wa ter; 92. noot; 94. ritmische beweging; 98. aanw. voornm. woord; 101. eerste mens; 105. drijvende woning; 110. slotwoord van gebed; 116. Henk I; 121. voetbalclub; 124. brandstof uit veen; 128. Iemand... te na komen; 131. oude lengtemaat. Feest der jongsten, ongetwijfeld weer een hoogtepunt in het karnavalsgebeu- ren van 1981. fiets. Deze prachtige prijs werd dit jaar weer beschikbaar gesteld door de Soester zaken mensen P. Beijer, eigenaar van Snackbar Nieuwerhoek en J. de Hartog direkteur van het Vleescentrum aan de Birk- straat. Heren, nogmaals harte lijk dank. Vanzelfsprekend bezoeken Prins Jan I met zijn Raad van Elf en de Dansmariekes in de loop van de middag het Kinder karnaval, waarbij hij tevens de gewonnen prijzen aan de kinderen zal uitreiken. Het is niet de bedoeling, dat de ouders met hun kinderen mee naar binnen komen, als zij hun kinderen brengen. U wordt ver zocht uw kinderen bij de in gang van liet restaurant af te' zetten en om ongeveer 5 uur weer af te halen. Ook verzoekt de commissie IJ jasjes en jacks van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoek raken enz. iets waarop de com missie met zo'n grote toeloop van kinderen geen oog meer kan houden. Na afloop wordt u verzocht voor of in het restaurant te wachten tot uw kind de tent uitkomt. Twee jaar geleden opperde de Raad van Elf het idee om een speciale karnavalsmiddag te organiseren voor de Soester be jaarden. Dat de kosten Van entree, vervoer en consumpties door veel van deze ouderen niet zelf bekostigd kunnen worden spreekt voor zich. 'T- Van boven naar beneden 2. groet in Carnavalstijd; 4. zot; 6. afk. v. America; 8. blijde uitdrukking; 9. deel van een schip; 10. van stand; 11. afk. van Neon; 12. Soest in Carnavalstijd; 21. moeder; 23. zoogdier meerv.; 25. toetsing; 28. voornaam van de Prins; 36. afk. Nieuwe testament; 39. voedsel; 41. reeds; 45. een keer; 48. T.V.; 54. hulpje van Prins Carnaval; 62. flinke klap; 65. inhoudsmaat; 67. jong meisje; 71. land door water omgeven; 76. afk. voor nummer; 79. voorzetsel; 80. persoonlijk v.n.woord; 85 om een schip te verankeren; 91. mannelijk schaap; 95. slede; 102. ge deelte; 108. voorzetsel; 110. overblijfsel in de kachel; 117. zangnoot; 119. afk. van num mer; 123. voorzetsel. In samenwerking met de red werd toen besloten hiervoor een De leden van de Raad van Elf zorgen voor een flink aantal ad vertenties voor de Knollen- krant. Van de uitgever, Druk kerij Smit b.v., ontvangen zij een percentage van de adver- teritieopbrengst als behoor lijke „toelage" voor de bekosti ging van de karnavalsmiddag. Al twee jaar werd deze samen werking een groot succes en ook dit jaar heeft de Raad van Elf dit tijdrovende werk alweer achter de rug, met als resul taat dat het feest van de oud jes wel kan beginnen. Een woord van dank gaat hier bij natuurlijk uit naar de Soes ter Middenstand die weer in groten getale heeft bijgedragen aan de advertentieopbrengsten ten bate van het feest voor de oudere inwoners van Knollen dam. Voor de bezoekers van dit eve nement blijft er een eigen bij drage noodzakelijk van 6,-. In deze prijs is dan het bus vervoer van en naar de tent in begrepen. De bejaardenmiddag wordt ge houden op maandag 2 maart. De aanvang is om 13.30 uur en de zaal is geopend vanaf 13.00 uur. Om 16.30 uur is het einde van dit ongetwijfeld ge zellige feest. iktie van de Soester Courant ,pot" te gaan maken. Voor dé muzikale begeleiding zal optreden het duo Hans Ver hoeven, die de feestvierenden weer menigmaal van de stoel zal „halen" voor een gezellige polonaise. Voor inlichtingen kunt u te recht bij de Stichting Federa tieve Raad Welzijnswerk Oude ren, Middelwijkstraat 36, tel. 02155-19289 en bij de promotor van deze middag dhr. B. Ver- wey, Schoutenkampweg 50, Soest, tel. 02155-14307. De verkoop van toegangskaar ten vindt plaats op de volgen de adressen: - Dienstencentrum Honsber- gen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 02155-10607. - De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soesterberg, tel. 03463-1402. - B. Verwey, Schoutenkamp weg 50, Soest, tel. 02155-14307. Ook voor dit feest geldt: wacht niet te lang met het kopen van uw toegangskaart. Het aantal bezoekers dat de feesttent kan bevolken is uiteraard niet on beperkt. Karnaval der ouderen, één van de vele hoogtepunten van het Karnaval 1981. De speciale kindermiddag in het Soes ter Karnaval staat natuurlijk ook weer op het programma. De Narre Knollen zouden niet anders willen en kunnen, want ieder jaar bezoeken zo'n 600 a 700 kinderen deze middag. Voor deze mid dag gelden eigenlijk dezelfde finan ciële zorgen als voor het bejaarden, karnaval. Ook de kleintjes kunnen de begroting voor hun middag niet slui tend krijgen. De commissie die de kindermiddag namens het bestuur or ganiseert weet dit echter al sinds vele jaren en heeft ook dit jaar weer aange klopt bij een groepje Soester zaken mensen, die al meerdere jaren hun financiële steun hebben gegeven. Ook dit jaar was het beroep op hun mede werking niet tevergeefs en zij maakten het mogelijk dat het kinderkarnaval wederom uitbundig gevierd kan wor den. Voor dit fijne gebaar zegt de commissie van het Kinderkarnaval de milde gevers hartelijk dank. Een bijzonder gezellig Kinderfeest, dat al vele jaren op de zon dagmiddag in het Karnavalsweekeinde wordt gehouden. Een feest, dat steeds zeer goed bezocht wordt door de kleine „Knol letjes". Ook dit jaar verwacht de commissie, die deze middag organiseert, weer zo'n 600 a 700 kinderen. Vooraf zal Prins Henk I de scholen bezoeken om de kinde ren weer aan te sporen het Kinderkarnaval te bezoeken. Bij het bezoek van de Prins ontvangt ieder kind een in schrijfformulier, waarop een kruiswoordpuzzel is afgedrukt, die zij kunnen oplossen. Na enkele dagen brengen de kinderen deze oplossing met hun aanmelding mee terug naar school en ontvangen dan de toegangskaart voor het kin derkarnaval. Kosten van de toegangskaart bedragen 2,50. De mogelijkheid bestaat, dat de kinderen niet via de school een kaart kunnen bekomen. Zij kunnen deze ook kopen bij onderstaande adressen. Te vens kunnen zij daar de afge drukte kruiswoordpuzzel' zelf invullen en inleveren. (duidelijk naam en adres ver melden) Zij dingen dan ook mee naar de mooie prijzen. De adressen zijn: Slijterij Ben van der Linden, Soesterberg- sestraat 49, Soest-Zuid. Shell Service-Station Zwiers, Weegbreestraat (Smitshof). V.V.V.-kantoor, Steenhoff- straat 9A, Soest. De Gulle Lach, Koninrinnelaan 9, Soestdijk. Kruiswoordpuzzel De goed opgeloste puzzels din gen mee naar prachtige prij zen, die door de commissie voor het Kinderkarnaval voor de goede oplossingen beschik baar zijn gesteld. Kinderen, die bij een van de verkoopadressen (dus niet via de scholen) hun puzzels willen inleveren kunnen dit doen tot uiterlijk woensdag 25 februari a.s. Hun inzending dingt dan ook mee naar een van de prachtige prijzen. Het kinderkarnaval begint zon dagmiddag om 1.30 uur (zaal open 1 uur) in de grote tent bij het Soester Natuurbad. Tijdens deze middag, waarin zij verschillende malen door de Narre Knollen zullen worden getraétèerd, krijgen zij een ge varieerd Kinderprogramma aangeboden. Twee bekende clowns verlenen hun mede werking, terwijl de kinderen kunnen genieten van prachtige films, Rad van Avontuur enz. Ook op deze middag is er de traditionele beoordeling van de costuumpjes van de kinde ren door een speciale jury. De mooiste kleding wordt weer met een mooie prijs beloond. De hoofdprijs voor het aller mooiste „costuum" is ook dit jaar weer een mooie kinder-

Soester Courant | 1981 | | pagina 35