Kinderspeciaalzaak „Cloffy" geopend Vakantieprogramma Kinderboerderij De Vrije Teugel Ijsbaan misschien donderdag open HET VLEESCENTRUM Open brief Twee opvallende dichters in Artishock's literaire salon Cursus wijsbegeerte te Leusden Filmagenda Amersfoort Renovatie hoofdveld SEC pas in 1982 Cursus meer kennis van tuinplanten Groothandel en Horeca service Voor alle RIJBEWIJZEN Van 3 tot en met 7 maart: Uw succes is onze reclame!!! Autorij- en Verkeersschool Containerbrandje Groot aantal inbraken opgelost Kerkconcert in Baarn Koffieconcert in De Borg Jaarvergadering U.V.V.-Soest Veel belangstelling voor Toon Hermans HAMLAPPEN perkilo9.50 HAMSCHIJVEN (Hieps) per kilo4.00 SCHOUDERKARBONADE perkilo 7.50 RIBKARBONADE per kilo9.50 TARTAAR per kilo9.50 GEHAKT per kilo6.00 MAGERE RUNDERLAPPEN per kilo12.50 BIEFSTUK perkilo19.50 Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 SOEST Op de vrijdagavonden 13, 20 en 27 maart en 3 en 10 april 1981 wordt in de Internationale School voor Wijsbe- geerte te Leusden een cursus gege ven: „Een inleiding in de politieke filosofie". Spreker is Drs. G. C. Kwaad, wetenschappelijk medewerker van de sectie sociale en politieke wijsbegeer te aan de Centrale Interfaculteit van de K.U. Nijmegen. De cursus bestaat uit vijf inleidingen met mogelijkheid tot discussie. Tevens zal een aantal korte teksten van ver schillende filosofen en theoretici (o.a. Rousseau, Schmitt, Berlin, Rawls, Althusser) worden bestudeerd en be sproken. In deze cursus zal niet de geijkte re vue in historische volgorde van de „grote auteurs" worden gepresen teerd, maar zal een poging worden ge daan om enkele thema's uit de poli tieke filosofie te belichten en de onder linge verbondenheid daarvan aan te geven. Deze thema's kunnen enigszins als volgt worden aangeduid: X. In de eerste plaats wordt ingegaan op de vraag, wat politieke filosofie is en welke status deze kan claimen naast politieke wetenschap en poli tieke ideologieën. Daarbij zal worden ingegaan op de tweeslachtigheid waar mee de politieke filosofie behept is. Deze is nl. enerzijds een theorie óver het politieke en blijft anderzijds ook een onderdeel (inzet, instrument) van de politiek. 2. Dan wordt het probleem van de staat onder de loupe genomen. In de Marxistische theorieën wordt het „afsterven" daarvan voorzien. De vraag die gesteld wordt is of men zo iets als een staat wel weg kan den ken, of de politiek niet „eeuwig" is. 3. Wanneer het al dan niet histo rische karakter van de staat is on derzocht, kan men zich afvragen waar het binnen die staat, in de politiek, om gaat. Om vrijheid bijvoorbeeld? Als dat zo is, moet men zich afvra gen wat voor vrijheid (negatieve/po sitieve). A.N.W.B. -mir J f-|OI F.N.O.P ERKEND iTJLs LUi3 VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 Foto: Herman van l)am Vorige week heropende de Ster v. Weedestraat 8, Soest haar speciaalzaak voor kinderkle ding „Cloffy". In de Cloffy kinderkledingzaak hangt een fijne kollektie goed draagbare leuke en betaalbare kleding voor kinderen in de leeftijdsklasse van baby tot en met tiener (de aansluitende grotere maten vindt men in de andere filialen van de Ster). Van de Milieuvereniging Soestdijk géén Stankwijk aan de Raadsleden van de gemeente Soest. Als één van de belangrijkste doelstel lingen van onze vereniging wordt ge noemd: „Handhaven en waar nodig en moge lijk herstel van een goed woon/leef milieu in de gemeente Soest". Met dit naar onze mening loffelijk streven voor mens, plant en dier blij ken er helaas nog al eens misverstan den tè ontstaan. Eén van die misverstanden is onder meer de conclusie die een aantal bur gers en helaas ook bestuurders blijk baar weieens trekken dat dit streven automatisch een aanval op het initia tief van het bedrijfsleven en daardoor ook op de werkgelegenheid is. Om deze misverstanden voor eens en voor altijd uit de weg te ruimen willen wij die mensen die deze inzichten en conclusies ook maar enigszins zouden kunnen delen graag nog eens het vol gende onder de aandacht brengen: De Milieuvereniging Soestdijk géén Stankwijk is beslist niet tegen het handhaven en waar mogelijk nieuw creëren van werkgele genheid, derhalve dus ook niet tegen nieuwe bedrijfsvestigingen niet tegen uitbreiding van bestaande bedrijven. Ook streven als vereniging en beslist niet alleen voor on& zelf, maar ook voor de argeloze burger in het algemeen is helaas door noodzaak uit de praktijk geboren, om alle bestaande en nieuwe activiteiten niet te laten escaleren in een onduldbare aantasting van ons en Uw woon/leefmilieu, wél tegen zijn wij dus tegen dit laatste. Als één van de weinige en helaas nog gebrekkige middelen die ons in dit streven ten dienste staan is, indien een nieuw bedrijf zich wil vestigen of een bestaand bedrijf wil uitbreiden en hier voor in het gunstigste geval een hinder wetvergunning aanvraagt meestal gebeurt dit helaas niet, maar komt dit pas aan de orde als de nood aan de man is) ons in persoon of bij schrifte bij de hoorzitting welke aan iedere hinder wetvergunning vooraf gaat, te mani festeren met de bedoeling te voorko men dat er nieuwe overlast ontstaat. Uitsluitend door deze manifestatie is het n.1. mogelijk om, indien er nader hand toch van overlast sprake blijkt te zijn, hiertegen beroep aan te tekenen. Het is vooral dit laatste wat door veel mensen niet wordt begrepen of ver keerd wordt geïnterpreteerd. Als actueel voorbeeld noemen wij de uitspraken in de Raadsvergadering van PvdA Raadslid J. van den Brakel, die spreekt over: „Alweer een brief van de Milieuvereniging, als we achter deze brief gaan staan kunnen we beter ophouden, dan moeten we maar de W.W. in" aldus heer van den Brakel. Welnu Heer van den Brakel. dat moet U dan maar doen of anders Uw huis werk overmaken en de bewust brief en onze pleitnota eerst eens (goed) lezen. Indien U dit laatste zorgvuldig doet dan zal ook U blijken dat: wij in hoofdzaak bezwaar maken tegen de mogelijke geluidsoverlast, milieuver ontreiniging en verkeersoverlast van de drie genoemde bedrijven, hiervoor vragen wij het college van Burgemees ter en Wethouders - nog steeds netjes en beleefd - om van deze mogelijke overlast door het nemen van tijdige voorzorgsmaatregelen te worden ge vrijwaard. Ook aan de Raad hebben wij hier bij voorbaat om gevraagd. Indien wij net zo snel de moed op zouden geven als genoemd Raadslid dan zou een normale hinderwetproce dure niet eens meer nodig zijn, maar dan zou genoemde heer wél mét z'n W.W. uitkering in een nog grotere ellende zitten, die hem dan door andere onzorgvuldig denkende en handelende mensen zou zijn aangedaan. Met dank voor de plaatsing. Milieuvereniging Soestdijk géén Stankwijk 4. Of gaat het om Rechtvaardigheid? Of om Gelijkheid? Ook hier zijn vele uiteenlopende opvattingen. 5. Maar gesteld dat men er achter zou komen waar het in de politiek om gaat, weten we dan ook wat hét politieke of dé politiek „zelf" is (als zo'n wat-vraag al zin heeft)? Is het te identificeren met wat de staat doet? Hoe fundamenteel is het element van strijd en geweld? De avond begint steeds om kwart voor acht en eindigt om tien uur. Op vrijdag 13 maart vertrekt er om 19.20 uur een bus van station Amers foort rechtstreeks naar dc School; voor het vervoer terug wordt in overleg ge zorgd. Cursusgeld: 50,-, inclusief koffie. Aanmelding telefonisch of schriftelijk tot uiterlijk 9 maart 1981: 033-15020, Intern. School voor Wijsbegeerte, Do- deweg 8,3832 RD Leusden. Van donderdag 26 februari t/m woens dag 4 maart 1981. GRAND 1: Tel. 033-14632. Brian de Palma's super thriller. DRESSED TO KILL, 16 jr. met Angie Dickinson, Michael Caine en Nancy Allen. Donderdag en vrijdag: 13,30 - 18.30 - 21.15 uur Overige dagen: 18.30 - 21.15 uur GRAND 2: De Nederlandse film van Ate de Jong, naar de roman van Maarten van *t Hart. EEN VLUCHT REGENWULPEN 12 jr. met o.a. Je roen Krabbé, Marijke Merckens en Willeke van Ammelrooy. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 3: Voor deze smeris slaat zelfs een peleton M.E.-ers op de vlucht. SUPERSMERIS a.1., met-Terence Hill en Eraest Borgnine. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 4: Lachen, gieren, brullen met FLYING HIGH a.1. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND 5: Peter Sellers in een onver getelijke rol. BEING THERE a.1. Do., vr., za., ma., woe.: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur Let op: dinsdag: 14.00 - 18.30 uur GRAND: MATINEE Tekenfilmplezier voor jong en oud. THE ARISTOCATS a.1. Za., ma., di., woe.: 13.30 uur Zondag: 13.30 - 16.00 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. Brooke Shields en Christopher Atkins in een hartveroverende film. THE BLUE LA- GOON a.1. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16,15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: The „All American Hero". FLASH GORDON 12 jr, muziek: Queen. Donderdag en vrijdag: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Overige dagen: 18.30 - 21.15 uur CINEMA: MATINEE De in Amersfoort opgenomen jeugd film. DE BENDE VAN HIERNAAST a.1. Za., ma., di., woe,: 13.30 uur Zondag: 13.30 - 16.00 uur EURO: Tel. 033-33655. De nieuwe film van Truffaut LE DERNIER METRO Met: Catherine Deneuve, Gerard De- pardieu, Andrea Ferrol. Za. en woe.: 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur Overige dagen. 13.45 - 18.45 - 21.30 uur EURO: KINDERVOORSTELLINGEN Keiharde muziek met KISS a.1. Za. en woe.13.45 uur De gitarist Azul Daaraan werkt dit keer mee de Me xicaanse gitarist Azul. Hij speelt origi nele Spaanse zigeunermuziek. Tijdens zijn jarenlange verblijf onder de zigeuners, kreeg hij les van de bes te meesters in de Flamenco-traditie. Azul gaf concerten ondermeer in Mexi co, Spanje, Frankrijk, Engeland en ook in het Amsterdams Concertgebouw. Het concert in De Borg is gratis toe gankelijk. Belangrijk is ook dat de kin dercrèche gedurende het concert open is. DUO 1: Tel. 033-16572. Het erotisch zwaard van CASANOVA 18 jr. Dagelijks: 14.15 -19.15 - 21.30 uur Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Strijd tot het bittere einde met maar één regel: Alles is geoorloofd, STRIJD DER GIGANTEN 16 jr. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur Zondag: 14.00 -16.15 - 19.00 - 21.15 uur NACHTVOORSTELLING DUO 1: Meisjes die er wel pap van lusten HOT HONEY 18 jr. Vrij. en za.: 24.00 uur DUO 2: Een oorlogsavontuur vol van humor en aktie. OPDRACHT VOOR VIJF VEROORDEELDEN 16 jr. Vrij. en za.: 23.45 uur Honderden belangstellenden, voorna melijk uit Soest afkomstig, hebben vo rige week in de theaterzaal van het dorpshuis De Borg de radio-opnames bijgewoond van het TROS-programma ,,'s Lands Wijs - 's Lands Eer". Toon Hermans stond dit keer in het middel punt en volop werd genoten van Toon's speciale humor, die hij ook tussen de opnames door zeer spontaan spuide. Bewezen is daarmee overigens wel dat de inwoners van Soest het dorpshuis best wel weten te vinden, als er maar iets bijzonders van hoog niveau wordt gebracht. Woensdag 18 maart worden in dezelf de zaal de opnames gemaakt voor een programma met Vader Abraham. Het interieur werd ingrijpend veranderd een aangepast, waardoor de kollekties welke gevoerd worden optimaal tot hun recht komen. Het geheel is dan ook bijzonder overzichtelijk geworden. Cloffy (De Ster) stelt donder dag, vrijdag en zaterdag a.s. een ieder in de gelegenheid de vernieuwde zaak te komen bekijken. Voor de kinderen is er een gra tis surprise. Tevens geeft men deze genoemde dagen een ex tra korting van 10%. Naast de genoemde korting heeft Cloffy nog een zeer spe ciale aanbieding, nl. een prach tig sweatshlrt voor de feest- prijs van 11,90. De door de directeur van gemeente werken als noodzakelijk geziene reno vatie van het hoofdveld van de voet balvereniging SEC zal wat de kosten betreft pas verwerkt worden in de begroting voor 1982. Die kosten worden geraamd op 36.000 gulden. Indien ech ter na de grondbewerking blijkt dat de bezanding van het veld achterwege kan blijven, dan vermindert het eind bedrag met 16.800 gulden. Het hoofdveld van SEC wordt thans ongeveer twintig jaar bespeeld. In die tijd is het veld ook onderhouden door de dienst van gemeentewerken. De zuidelijke helft vertoont echter over een grote oppervlakte ongelijk matigheid. Dat is niet vreemd, zegt de directeur van gemeentewerken, als een terrein zo'n twintig jaar bespeeld is. Plaatselijk herstel is in de praktijk vaak tot mislukking gedoemd, omdat de slechtste plekken in het veld worden opgeknapt en er dan toch een matig geheel blijft voortbestaan. Het dagelijks bestuur van de sport stichting onderschrijft de noodzaak van de renovatie, maar stelt daarbij dat op grond van niet nader gemoti veerde overwegingen en vooral ook gelet op het ontbreken van de benodig de financiën, de renovatie pas in 1982 uitgevoerd kan worden. In oktober organiseerde Groei Bloei in samenwerking met de Volksuniver siteit Soest een cursus (6 avondlessen) Aanleg en Onderhoud van Uw Eigen Tuin. De cursus werd door de 20 deelnemers (tevens maximum aantal!) zeer posi tief ervaren zodat dit voorjaar een tweede cursus georganiseerd wordt. Deze cursus is géén vervolg op de eerste, zodat iedere „beginner" èn „gevorderde" kan deelnemen. Cursusleider P. Wilmink (leraar Mid delbare Tuinbouwschool) gaat de vol gende zaken behandelen: 1. kennen en herkennen van vaste plan ten, bomen en heesters voor uw tuin 2. toepassing in de border 3. onderhoud, d.w.z. bemesting en snoeien genoemde soorten 4. het maken van een eenvoudig be plantingsplan Hierbij zal de nadruk liggen op kennen en toepassen van de planten. Doordat er een maximum van 20 aan het aantal cursisten is gesteld is er al tijd gelegenheid eigen wensen naar voren te brengen. De cursus wordt op 6 donderdagavon den gegeven: start26 maart. Het cursusgeld bedraagt 55,- waarop leden van Groei Bloei nog korting krijgen. Nadere inlichtingen en opgave bij Mevr. J. M. Aten, tel. 12024 uit sluitend tussen 17.00 en 18.00 uur. Maandag raakte een container bij het kantoor van Avia aan de Birkstraat in brand. De brandweer doofde de vlammen. De namen van de knaapjes die het vuurtje aanstaken zijn bekend. Dinsdag 3 maart van 10.30-13.00 uur: Er wordt een vossejacht georgani seerd. 's Morgens gaan de kinderen en de leiding aan de slag met het voorberei den van de middag, wat inhoud: posten, kleren uitzoeken en alles wat voor een goede vossejacht nodig is. Een ander gedeelte van de kinderen gaan zich bezig houden met het versie ren van de ruimte, die na de vossejacht weer dienst moet doen als terugkom plaats en waar muziek, limonade en 'n prijsje zijn. 's Middags van 14.00-17.00 uur is er dus de vossejacht. Woensdag 4 maart van 14.00-17.00 uur Karton- en Pitriet middag. Op deze middag wordt er door de kinderen gewerkt met karton en pitriet. Ze kunnen dan onder andere lampen ma- ken. Voor de hele kleintjes zal worden gezorgd dat ze iets als een poppen huis of kijkdoosjes kunnen maken. Donderdag 5 maart van 10.30-13.00 en 14.00-17.00 uur: Houtdag. De gehele dag staat in het teken van het hout en kunnen de kinderen van alles verzinnen wat ze zoal zouden kunnen maken, o.a. hutten, karren, puzzles. Als het weer het toelaat kunnen ze ook nog terecht op het bouwterrein/bouwspeelplaats. Vrijdag 6 maart van 14.00-17.00 uur: IJzer en Gipsdag. Op deze middag zullen de kinderen bezig zijn piet gips en emailleren. Voor de hele kleintjes is er de mogelijkheid om tegeltjes te maken met tekeningen van allerlei, materialen, zoals rijst, lucifersstokjes e.d. Zaterdag 7 maart van 10.30-13.00 uur: Fietsenrally: 's morgens is de voorbe reiding van de fietsrally. Dan kunnen de fietsen versierd worden, inschrij ven voor de fietsrally, de route moet nagelopen worden en verder alles wat noodzakelijk is voor het goede verloop van die rally. 's Middags van 14.00-17.00 uur is de fietsrally. Deze zal dan op het eind van de middag feestelijk worden afge sloten. Met de aanhouding van een 31-jarige inwoner van Amersfoort is een flink aantal inbraken, gepleegd in 1980 en 1981, opgelost. De man werd in Barne- veld aangehouden en daarna overgele verd aan de Soester recherche. Hier bekende hij de inbraak in de antiek zaak „Elzenhof" aan de Burg. Grothe- straat, waar hij een antieke stoeltjes- klok ter waarde van twaalfduizend gulden en nog wat zaken wegnam. In Soesterberg bezocht hij verschillende bedrijven. Bij een drogisterij aan de Rademakerstraat nam hij 1500 gulden weg; bij een garage diverse kenteken bewijzen en 300 gulden; in een café aan de Rademakerstraat werd twee keer de speelautomaat opengebroken en tenslotte werden bij Keukenvoordeel 300 gulden, een telmachine en een typemachine gestolen. In de gemeente Putten deed hij een geslaagde inbraak bij een juwelier, waar hij voor 20.000 gulden aan siera den en horloges wegnam. Niet geslaag de pogingen deed hij verder bij een modezaak en een juwelier in Barne- veld. Van de buit is practisch niets terecht. Foto: Herman van Dam Martin van den Esschert (35) uit Baarn, thans literator in Emmen, leest zaterdagavond 28 februari voor uit eigen werk in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. Daar is hij bekend als „de overvaller van de bank" aan de Steenhoffstraat destijds. Zijn eerste gedichtenbundel heet „Ge voelens van een Bajesklant". In 1978 na een t.b.r.-periode in de Van Mesdag kliniek in Groningen verscheen „Straathoekwerk". Zijn taalgebruik en Woordkeus; zijn „gewooij", alledaags, maar bezitten een grote geladenheid en. zeggingskracht Niet ;de literaire prestatie staat centraal, maar de in houd van het werk, de maatschappe lijke ervaringen. In de theaterzaal waar deze literaire happening om 20.30 uur begint, expo seert Mieke Kalkhoven uit Hilversum. Beide dichters zullen op het toneel geïnterviewd worden door Jan Visser uit Soest, die ok de literaire discussie met het publiek na afloop zal leiden. Wim de Vries De tweede dichter in Artishock's „Lite raire Salon" zaterdagavond is Wim de Vries (58) uit Dordrecht, een arbei- dersdichter die ontdekt werd door Cees Buddingh. Op zijn veertiende jaar werkte hij al op boerderijen en in een suikerfabriek. Thans werkt hij bij Fokker en hij schrijft 's avonds. In 1973 verscheen „Mijn woord een wapen tot verweer". In 1974 de bundel „Zand, zeep en soda". In 1975 „Van acht tot vijf" en sinds kort „Zwaar bewolkt - enkele opklaringen". Hij is redacteur van het tijdschrift „Werkschrift arbeiders literatuur Rot terdam" en schreef voor de NCRV drie hoorspelen. ponderdag 12 maart, aanvang 20.15 uur geeft de Christelijke Oratorium. Vereniging een kerkconcert in de Ma- riakerk aan de Maatkampweg te Baarn o.l.v. haar dirigent Thijs Kra mer. Uitgevoerd worden werken van Han del, Mendelssohn, Roman, Praetorius, Telemann, Kromonicki e.a. Medewerkenden zijn: Mayke Suur- mond, sopraan; het Baarns Blazers kwartet en aan het orgel Jan Jansen en Thijs Kramer. Kaarten a 6,50 bij het VW kantoor Baarn, de boekhandel. Pro Disco Baarn en mevrouw A. M. Spil-Beeke, Weteringstraat 7, Baarn, tel. 20412. Voor houders van bejaarden- en CJ Paspoort 5,- (alleen verkrijgbaar aan de kerk). A.s. zondag om half twaalf wordt in het dorpshuis weer het gebruikelijke maandelijkse koffieconcert gegeven. Zó fraai lag de ijsbaan er maandagmiddag bij toen onze fotograaf dit plaatje schoot. Het bestuur van Petersbaan was vol goede moed en dacht toen nog alle schaatsliefhebbers gisteren al aan hun trekken te kunnen laten komen. Maar toen bleek weer dat het net niet hard genoeg gevroren had om de baan open te stellen. Was dat wel gebeurd, dan was de vreugde van zeer korte duur geweest, want het ijs zou in een uurtje volledig kapot gereden zijn. Met het oog op de vermoedelijk toch nog wel even aanhoudende vorst is de openstelling nu uitgesteld tot donderdagmid dag. Dan moet er niet al te veel sneeuw vallen en dan mag het vanzelfsprekend niet gaan dooien. Anders gaat de pret niet door en kan het seizoen '80/'81 voor de „liefhebbers" afgeschreven worden. Dat gebeurde trouwens ook al door de lan delijke topschaatsers, zoals in alle dagbladen te lezen was. Dan zal men zich moeten troosten met de hoop dat dit jaar de zomer wel goed zal worden. De afdeling Soest van de Unie van Vrij willigers (U.V.V.) houdt dinsdagmid dag 10 maart, aanvang 14.00 uur, haar jaarvergadering in de zaal van het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Aan de orde komen de jaarverslagen, terwijl na de pauze ds. N. van Zanten dia's zal vertonen over het steppengebied Neusiedler-See in Oostenrijk.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11