Twee eerste plaatsen bij Tempo jeugd Provinciaal schooldamkampioenschap van Utrecht Meningen van lezers De Borg in de problemen T.T.Y. Overhees boekt goede resultaten Jongens pupillen S.O. Soest eerste in crosscompetitie Concert in Utrechtse Domkerk Ruil- en verkoopbeurs te Amersfoort Schrijven met Amnesty International Agenda Soester gemeenschap Dammen: Soester deelnemers weren zich goed Hondje weg Hondje terug Filmhuis Artishock Palermo oder Wolfsburg Nogmaals Overhees Sport in Soest niet onder subsidie verordening De Zeister postzegel- en muntenbeurs Schenner der eerbaarheid aangehouden Crossterrein W. van de Kraats wint winter- viscompetitie Voorbereiding C-diploma in De Turf Tafeltennis: Atletiek: Kist met gereedschap meegenomen Recreatief zwemmen in De Turf in voorjaars vakantie Filmvoorstelling S.O.Soest-jeugd Volleybaltoernooi voor politiekorpsen Jan Veerman's contract bij VVZ verlengd SEC verlengt contract met trainer Voetbal programma zaterdag 28 febr. Zondag 1 maart A.s. zaterdagmiddag, aanvang 15 30 uur, wordt in de Utrechtse Domkerk een concert gegeven onder het motto- „Het orgel met een knipoog". Daaraan werken mee de organisten Peter van Dijk en de domcantor Maarten Kooy Samen brengen zij ten gehore een werk van Pedro José Blanco; van Dijk bespeelt dan het hoofdorgel. Verder worden werken uitgevoerd van G F Handel en J. Ch. Rinck. De toegang is, zoals gebruikelijk, vrij. Zondag 15 maart a.s. organiseert de Oldtimer Camera Club de 7e interna tionale ruil- en verkoopbeurs voor foto graf ica: oude fototoestellen filmcame ra's en projectoren, accessoires, foto's, donkere kamer spullen, fotografisch speelgoed, toverlantaarns, stereo kijkers, enz. enz. De beurs is van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor leden, van 12.00 tot 16.00 uur voor het publiek. Iedereen kan daar artikelen kopen! verkopen, ruilen of gratis laten taxeren. Toegangsprijs 2,50 voor leden en 4,- voor niet-leden. Vanwege de grote belangstelling is voor dit evenement afgehuurd het reusachtige culturele centrum De Flint, Coninck- straat 60, Amersfoort. Ook de begin nende amateurfotografen kunnen hier hun hart ophalen, omdat reeds vanaf 10,- goedwerkende camera's te koop zullen zijn. Donderdag 26 februari aanstaande om 13.30 uur wordt weer de maandelijkse schrijfmiddag gehouden in het Am nesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Tijdens de schrijfmiddag heeft ieder een de gelegenheid persoonlijk te pro testeren tegen de gevangenneming van mensen om hun geloof, ras overtuiging en huidskleur. Aan de autoriteiten van de landen waar de gevangenen wonen worden brieven geschreven met verzoeken om vrijla ting, medische behandeling, stopzet ting van marteling en opheldering over verblijfplaatsen. Er liggen voorbeeld brieven klaar. Ook schrijfmateriaal en postzegels worden door de werkgroep verzorgd. Eenieder die aan deze aktiviteiten wil medewerken is welkom. Nadere informatie verstrekken de heer en mevrouw L. Heirman, Heideweg 4, Soest, tel. 22363. 25 februari Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in de Soos van hét ArtishO'ckgébouw Steenhoffstraat 46 te Soest. Een vrijblijvende gratis informatie avond uitgaande van het CPS-Centrum Psychosociale Hulpverlening Soest met als onderwerp: ..echtscheiden" met de daaraan verbonden consequen ties, zoals pijn, eenzaamheid etc. met het doel hiervanuit gespreksgroepen te organiseren. Woensdag 25 febr. in „De Rank", Soesterbergsestraat no. 18 te Soest, tel. inl. 02155-21598. 26 februari: Filmhuis Artishock met de film: ..Palermo oder Wolfsburg", regie Wer- ner Schroeter, in kleur, 175 min. lengte film, BDR 1980. In het Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46, aanvang 21.00 uur. Schaken in Honsbergen, iedere donder dagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur in Dienstencentrum Honsbergen, voor iedereen toegankelijk. (Dienstencen trum Honsbergen aan de Wiardi Beck- manstraat). 28 februari: Literaire Salon met Martin v.d. Es- schert uit Emmen en Wim de Vries uit Dordrecht, twee dichters. Aanvang- 20.30 uur, entree 4,50. Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46. Concert in de Oude Kerk met werken van Johann Sebastiaan Bach m.m.v. Jan Jansen clavecimbel, Christine Jansen sopraan en Willem Bouten, barokcello. Aanvang 8.15 uur, toegang 7,50; CJP, 65+ 5,-. De Oude Kerk in Soest, Torenstraat. 1 maart: Zondag-werkdag, fijn bezig zijn voor jezelf in Artishock van 11.00-17.00 uur. De gehele dag is er koffie en thee; 's middags is er iets te eten. Toegang 2,50 in het Artishockgebouw. 4 maart: Vrouwencafé Soest in Artishock vanaf 20.30 uur in de Soos, Steenhoffstraat 46. 5 maart: Filmhuis Artishock met de film, ,,Ja- cob de leugenaar"; regie Frank Beyer in kleur, 100 min. lang, BDR 1974, aanvang 21.00 uur, toegangsprijs: 4,50, leden CJP, 65+ 3,50. Schaken in Dienstencentrum Honsber gen, iedere donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur, voor iedereen toeganke lijk (Wiardi Beckmanstraat te Soest). Elke eerste donderdag van de maand naaien onder leiding van 9.30 tot 11.80 uur in de Willibrordusschool. Inl. DIJ Tiny Joosten, tel. 14874 en Rita Roest, tel. 18355. 6 maart: Opening tentoonstelling van Foekje Hoekstra uit Soest om 21.00 uur hl de theaterzaal. De tentoonste ling duurt tot en met 27 maart. Dagelijks geopend van 14.00-16.00 uur. Na opening Soos- avond. 0™'ÏÏtóatie C.W.S.V. Soest, organiseert een wandeitocht. Afstanden 5, 10 en 15 kllometer deel- name staat open vOTriedereenaJsm groepsverband, startplaats: het wijk- Sbouw „De Rank", Soesterbergse straat 18, Soest. Starttijden: de 15 kilo meter tussen 10.00 en 13.00 uur•en de 5 en 10 kilometer tussen 10.00 en 14.00 uur. Verdere inl. de heer W. van Steendelaar, Lange BnnKweg 50. 3764 AD Soest, na 18.00 uur, tel. 02155-16414 en de heer D. W. Brood Torenstraat 8, 3764 CM Soest, tel. 02155-19979. J.l. zaterdag vonden in Vinkeveen de wedstrijden om het schooldamkam pioenschap van de provincie Utrecht plaats. Bij het basisonderwijs namen elf plaatselijke kampioenen deel. Voor Soest was dat de openbare la gere school „Overhees", winnaar van het vorig jaar door de Dam Vereniging Soest gehouden eerste schooldamkam pioenschap van Soest. Gespeeld werd met viertallen in partij en waarvoor iedere speler 10 minuten tijd had. In de wetenschap dat zich onder de deelnemers vele scholen bevonden waarvan de spelertjes lid zijn van een damvereniging, wat bij „Over hees" niet het geval is, werd de trip naar Vinkeveen met weinig vertrou wen aanvaard, temeer daar het school- dammen in Soest nog geen jaar gele den pas van de grond kwam. Aanvankelijk leek het gebrek aan vertrouwen gerechtvaardigd, daar de eerste vier wedstrijden met de ma ximale cijfers van 8-0 werden verlo ren. Overhees raakte niet ontmoedigd, een beetje pech was er in de snel te spe len partijen ook wel geweest, en men voelde dat er toch wel meer in zat. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. VERMIST: 13-2. Cyperse kater, twee jaar oud, vrij groot; luistert naar de naam Tomé. Mevrouw Smink, Cimbaal 13, tel. 22250. 14-2. Zwart/witte kater, gecastreerd, twee jaar oud, heeft wond op zijn kop; luistert naar de naam Poekie. Me vrouw Ram, Van Goyenlaan 21, tel. 17675. GEVONDEN: 17-2. Lapjes poes, zwart/bruin ge streept met half witte achterpoten. Inlichtingen fam. Van Lunteren, Draailier 7, tel. 20692. 23-2. Zwart konijn. Inlichtingen fam. Schouten, Draakenburgerweg 77, Baarn, tel. 02154-12191. De jongelui zetten onder de bezielen de leiding van de heer De Jong de tanden op elkaar. En hoe! Van de verdere zes wedstrijden, waar onder die tegen de kampioen Loenen, werden er twee gewonnen en twee re mise gespeeld, zodat Overhees in de eindrangschikking toch nog de acht ste plaats haalde. De winnaar van het toernooi (Loenen) gaat nu over naar de halve finale, de nummers 2 t/m 4 (Vinkeveen, Huizen en Amersfoort) naar de kwartfinales van het schooldamkampioenschap van Nederland. Yolanda van Barneveld en Alfred Middendorp behaalden de beste per soonlijke resultaten (beiden 8 punten). Retien Rademaker maakte 4 punten buit. John Belt had zijn dag niet en moest met twee punten genoegen ne men. Het Soester viertal heeft een prima figuur geslagen, vooral ook door hun sportiviteit en doorzettings vermogen. Bij het voortgezet onderwijs werd deelgenomen door het-Griftland Colle ge. Jammer was het, dat er dit jaar slechts drie plaatselijke kampioenen deelnamen, n.1. die van Hilversum, Veenendaal en Soest. Gespeeld werd hier in een veel lager tempo van 45 minuten per speler per partij. De Tjalma school uit Veenendaal, waarvan de spelers allen lid zijn van de gerenommeerde damvereniging aldaar, werd winnaar. Het Griftland College met de spelers Marius van Hei ningen, Ed Spiegel, John Stins en Her man Visser, werd dank zij een 6-2 over winning op het Hilversumse Comenius College tweede en won daarmede een fraai zuiltje. Van Heiningen aan bord één, als al tijd tot het laatst toe secuur spelend, deed het meer dan voortreffelijk. Hij won zijn beide partijen. Vooral tegen de sterke Veenendaler Mankoe zette hij zijn partij prima op (linkervleugel opsluiting) en won door een heel mooie op de juiste wijze genomen damzet. Ed. Spiegel aan bord twee won een maal. Ook in zijn partij tegen Veenen daal kreeg hij voordeel, dat hij even wel door een paar zwakke zetten ver speelde. John Stins won aan bord drie ook eenmaal. Filmhuis Artishock presenteert a.s. donderdag 26 februari de film „Paler mo oder Wolfsburg". De film duurt 175 minuten en is in kleur. Het verhaal gaat over een Siciliaan die werk zoekt in Duitsland om zijn arme familie te helpen. Ondanks enkele teleurstellin gen is hij daar gelukkig, totdat zijn Duitsë vriendin' hem in de steek laat. Hij raakt in verwarring en doodt twee jonge Duitsers. Aanvang 21.00 uur. In de Soester Courant van 18-2-'81 kon men lezen hoe de Stichtingsraad van Dorphuis De Borg verontrust is over het begrotingstekort. In datzelfde stuk wordt ook verslag gedaan van de woorden die de voorzit ter van het Stichtingsbestuur, de heer R. van Gelder - deze keer eens wel aanwezig op de vergadering van de Stichtingsraad - heeft gesproken. Zeker de helft van het verslag wordt beheerst door heer van Gelder's gram tegen het parochiekoor. Speciaal met de volgende zinsnede „Een probleem is ook dat de grote zaal zeker één dag per week niet gebruikt kan worden omdat dan het koor van de participant, de Joannesparochie repe teert in de aangebouwde kerk" wordt door heer van Gelder gesug gereerd dat zeker 1/7 deel, ofwel 23.000,00, van het begrote verlies te Vorige week stond er een stukje over het bestemmingsplan Overhees in deze krant geschreven door C. v.d. Vlist. Eindelijk eens iemand, die zijn eigen ogen gelooft. Die geen unieke bóeren- streek ziet, die niet mag worden aan getast. Iemand die liever een leuk aangelegde wijk ziet, met aardige tuintjes, inplaats van zo'n loei-hoge kale zandheuvel. Ik denk dat de milieu-fanaten nooit ter plekke zijn wezen kijken. Volgens mij gaan ze af op plattegronden, waar nog geen huizen op staan aangeven en die dus „maagdelijk" lijken. De „gezwel len" zijn niet in kaart gebracht, maar daarom zijn ze er wel. Het is natuurlijk ook mogelijk dat de boerenstreek toch niet zo mooi oogt, als de dorpskern. Als het alleen om het uitzicht gaat, lijkt het mij goedkoper om de zandheuvel te verwijderen dan het huis van Nic. van Dam. Of ligt het zand er te wachten om de gaten die door de leemlaag geboord zullen worden op te vullen als oplossing voor de wateroverlast waar Overhees n nog steeds mee te kampen heeft? Een beetje regenbui van betekenis en de bloembollen komen weer boven drijven, de wortels rotten onder de planten vandaan, kortom er moeten nog al eens planten vervangen worden. Dat neemt niet weg dat er veel mensen met ongeduld wachten op de huizen van Overhees II, die er al hadden kunnen staan, als de milieu-fanaten de bouw niet hadden tegengehouden. Hoeveel woningzoekenden zijn er te vinden onder de boerenstreekbescher- mers? E. G. TIMMER-GEERLINGS wijten zou zijn aan de „onwil" van het parochiekoor. Ik wil U - Soester bevolking - trachten duidelijk te maken hoe tendentieus het Borgbestuur hier aan de gang is. - Nog vóór de opening van het gebouw is o.a. vastgelegd dat op de woensdag avond het parochiekoor in de kerk zou repeteren. Dus niet één dag, maar één avond per week. - Sedert de opening hebben wij als koor bijna even vaak buiten ons eigen kerk gebouw moeten repeteren als erin. Waarom? Omdat de Borg in de grote zaal een activiteit had gepland, waar voor wij moesten wijken. Meestal werd er dan op het allerlaatste ogenblik een beroep gedaan op goed-nabuurschap, waardoor wij in een dwangpositie wer den gemanoeuvreerd. - In Augustus 1980 is er een brief van de Borg ontvangen waarin nogmaals be vestigd wérd dat op woensdagavond rekening gehouden zou worden met de repetitie van ons koor. Dit kon makkelijk want het was toch geen „gewilde" avond. - In Oktober 1980 is door een vertegen woordiger van ons koor met heer van Gelder besproken waarom het koor niet op maandagavond kan repeteren. Bent U dat vergeten!heer van Gel der??. - In de periode van 7-10-'79 tot 19-2-'81 hebben wij desondanks 25 maal uit moeten wijken. Van de 56 repetities dus bijna de helft. Waar haalt heer van Gelder dan de „enige duizenden guldens aan in komstenderving" vandaan. Nee, medeburgers, de zaak ligt heel anders. De hoofdfout die gemaakt is wordt niet vermeld. Men heeft een geluidwerende schei dingswand laten bouwen, die op geen enkele manier geluid weert. En dat is een (mede-)-verantwoordelijkheid van het Borgbestuur. Het is dus nietóf de isolatie verbete ren óf het koor moet naar een andere avond. Nee, heer Van Gelder weet wel beter. Het is alleen maar: op korte termijn zorgen dat hetgeen er al bijna 2 jaar had moeten zijn - n.1. een goede geluidwerende wand - er nu eens met spoed komt. Al met al is het toch te zot dat het parochiekoor geen gebruik mag maken van de eigen kerk op een van tevoren afgesproken avond. Een kerk die eigendom is - niet van de Borg - maar van de parochie Soesterveen. Een kerk bovendien die geheel is betaald (ca. 400.000,-) door de gezamenlijke Soester parochies, dus door alle katho lieke medeburgers van Soest. Tot slot het volgendeals er iets aan de sfeer gedaan moet worden, heer Van Gelder, begin dan eerst met de waar heid te vertellen en niet met het toeschuiven van de zwarte piet aan ons. G. Ristjouw» dirigent Joanneskoor Tegen Veenendaal werd zijn te snelle speelwijze noodlottig. De partijen die Herman Visser (als enige geen lid van D.V.S.afleverde vielen zeker niet te gen, maar toch bleken zijn tegenstan ders voor hem iets te sterk. Bij de behandeling van de algemene subsidieverordening in de commissie onderwijs en jeugdzaken gaf de heer F. Kingma (PvdA) als zijn mening, dat onder die regeling ook de sport zou moeten vallen. Wethouder drs. G. Plomp (WD) wees hem erop, dat de verordening alleen is bedoeld voor instellingen, waarvoor de rijksbij drageregeling geldt. Overigens wees de wethouder op de consequenties van hetgeen de heer Kingma voorstond. Eén daarvan zal bijvoorbeeld voort vloeien uit het feit, dat Soest de sport momenteel voor maar ééntiende deel subsidieert van wat normaal is voor een gemeente van 20.000 tot 50.000 inwoners. „Een aardig gegeven voor de sport om nader uit te werken, lijkt me zo. Meer zeg ik niet", aldus de wethouder, en de commissieleden de den er verder het zwijgen toe. De maandelijkse postzegel- en munten beurs in gebouw Calvijn begint een begrip te worden in Zeist en verre omstreken. De nog steeds toenemende belangstelling en de zeer geanimeerde stemming geven hier duidelijk blijk van. De eerstvolgende beurs zal plaatsvin den op zaterdag 7 maart in gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist van 10 tot 16 uur. De verzamelaar vindt hier een uitgebreide sortering postzegels en munten, waaronder ongetwijfeld weer aantrekkelijke aanbiedingen. Bovendien bestaat de mogelijkheid kontakten te leggen met medever zamelaars en met de plaatselijke fila telistenverenigingen. Dankzij attent reageren van een Soesterbergse moeder kon in Amers foort een 17-jarige schenner der eer baarheid worden aangehouden. De jon geman pleegde zijn daad ten overstaan van twee meisjes op het fietspad langs de Amersfoortsestraat. De moeder van een van de tweekinderen zette de achtervolging in en slaagde erin de knaap bij de Stichtse rotonde klem te rijden. Daar ontfermde de Amersfoort- se politie zich over hem. In Soest bekende hij. Begeleid door een psycho loog van het Rijks Jongeren Instituut uit Amersfoort, mocht hij weer naar huis. Het college van b. en w. zal voor 1 april a.s. een definitieve beslissing nemen met betrekking tot het crossterrein aan de Koningsweg. Bij de gemeente Amersfoort zal geïnformeerd worden wat de resultaten zijn geweest van het daar ingestelde onderzoek. De com missie onderwijs en jeugdzaken zal t.z.t. het resultaat van de metingen voorgelegd krijgen. Met betrekking tot een crossterrein voor de ouderen zal overleg gepleegd worden met defensie. De winterviscompetitie van de Hengel Sport Vereniging „De Snoekbaars" is gewonnen door de heer W. v.d. Kraats jr. Hij kwam gemiddeld het beste uit de bus en verzamelde zodoende 15 punten. De nummer twee, de heer P. de Rond, lag met 32 punten een straat lengte achter. Aan deze competitie namen 28 sport vissers deel. Van de Kraats werd vijfmaal eerste. In totaal werden 1120 maatvissen gevangen met in totaal een lengte van 231.90 meter. De grootste vis, een brasem van 49 centimeter, werd gevangen door de heer B. van Keulen. De eindstand was als volgt: 1. W. v.d. Kraats jr. 15 ptn.; 2. P. de Rond 32 ptn.3. Th. Bosman 39 ptn.4. G. J. v.d. Hoef 42 ptn.5. H. J. van Riet 46 ptn.6. J. A. v.d. Bliek 61 ptn.7. B. van Keulen 65 ptn.8. S. v.d. Esschert 76 ptn.; 9, C. Limpen en D. v.d. Broek beiden 84 ptn. Ter voorbéfeiding op het behalen van het C-diploma in het Soester Natuur bad zal met ingang van woensdag 4 maart a.s. worden gestart met lessen hiervoor in het overdekte instructiebad De Turf. Dit is voor het eerst. In het verleden kon dit niet en moest gewacht worden tot de opening van het Natuur bad. De C-lessen zullen plaatsvinen op de woensdagen van 13.00 tot 13.40 uur en op de zaterdagen van 12.00 tot 12.40 uur. De tarieven bedragen: kinderen tot en met 14 jaar (inclusief toegang De Turf) 45,-; personen van 15 jaar en ouder (eveneens inclusief toegang De Turf) 50,-. Met ingang van zaterdag 9 mei zullen de lessen worden voortgezet in het Soester Natuurbad. De toegangs kaarten voor dit bad zijn niet bij de bovengenoemde tarieven inbegrepen. Men kan zich opgeven vóór 3 maart bij het buro Sportstichting/Stichting Zwembaden, Steenhoffstraat 6, Soest (tel. 02155-16744). SPORT! Afgelopen week hadden de Overhees teams succes. Overhees 1 en 2 scoorden ieder twee punten, alleen het derde team verloor van Tovo uit Hilversum, terwijl het vierde team en de Overheesdames gelijk speelden. De Jeugd won gemakkelijk van Huizen. Het eerste team is nu vrijwel zeker van de titel doordat ze van hun sterk ste tegenstander Shot 9, dat tweede staat, met 4-è wonnen. Overhees speel de met een invaller, die net als de overige spelers 2 partijen won. Eric Bongers en Herman Habes. wonnen deze in twee sets, Ton Mulder was als invaller een goede steun voor het team door tweemaal een punt te scoren. Het dubbelspel werd jammer genoeg uit handen gegeven zodat de eindstand tenslotte 4-6 werd. Ook Overhees 2 behaalde een over winning en wel tegen Elan 7 (uitslag 7-3). Ivo Hauer won drie partijen waar van 1 in drie sets. Ook Paul Ebbeling won alle wedstrijden. Twee partijen werden in drie sets gespeeld, waar van één set met de opmerkelijke stand van 28-26 gewonnen werd. Cees Gobets wist geen punten te behalen. Overhees 3 was deze week het enige team dat verloor, ze verloren met 3-7 van Tovo 9. Alle punten werden door Rob van Hornsveld gescoord, een goede prestatie dus. De uitslag van zijn eerste partij was 19-21,22-20 en 21-18. Marco van Keulen en Cees van Willi- genburg scoorden geen punten terwijl het dubbel ook werd verloren. Overhees 4 speelde net als het eerste team uït tegen Shot, het eindigde in een gelijk spel. Ton Mulder was ook hier weer aanwezig en behaalde 2 over winningen. Martha van Drie en Ri- nus van Eeten wonnen respectievelijk één en twee partijen, jammer dat het dubbel werd verloren want achteraf bleek het een belangrijke punt te zijn. Het jeugdteam won dit keer gemakke lijk van Huizen met 9-1, nadat ze vori ge keer met 7-3 verloren hadden Er werd met een groot verschil gewon nen doordat Huizen maar met twee spelers aantrad zodat Overhees met een 3-0 voorsprong startte, de overige punten werden echter gemakkelijk be haald door het goede spel van de Over- heesjeugd. Jurgen van Breukelen en Evert Meyer wonnen al hun partijen, alleen Pieter Kort verloor een wed strijd. Het damesteam speelde uit tegen Suk- ses 1 uit Laren, deze wedstrijd eindig de in een gelijkspel. Ineke Vos won een wedstrijd, Irene Ebbing en Ria v.d. Hengel verloren beiden maar één par tij, zonder dat ook hier het dubbel werd verloren. Afgelopen zondag werd in het kader van de veldrit Midden-Nederland competitie de laatste wedstrijd verre den in Hilversum. De belangstelling was overweldigend, iedereen probeer de op de laatste dag een maximum aan punten te verdienen. Er deden in totaal 12 clubs, met 90 rennertjes aan mee. De Tempo jeugd heeft zich con stant goed laten zien en ook deze laatste keer reden zij weer alles op alles. Met als gevolg dat het wel eens mis ging zoals Rod v.d. Ham en Rob Semper, die wilden er zó snel vandoor, dat ze een salto maakten en zand moesten happen. Ze stapten toch nog snel op de fiets, maar van een goede klassering kwam toen niets meer. Anders deed Jean-Paul Luiken het bij de 10-jarigen en Waldo van Arnhem, bij de 14-jarigen. Zij werden beide le in hun categorie en wisten zo heel wat punten te verzamelen voor de club en zichzelf. Arno Semper droeg ook een belangrijk steentje bij dit keer. Na een felle strijd bij de 12-jarigen wist hij een 4e plaats te bemachtigen. Ellen Jansen in dezelfde leeftijd reed een aantal rondjes op een lekke achterband. Door hard werken werd ze nog 6e. Uitslag van zondag: 9-jarigen: Sidney Tönjes 6e 10-jarigen: Jean-Paul Luiken le, Art Jansen 3e en Marcel Jansen 10e. 11-jarigen: Erwin Snoek 8e en Rod v.d. Ham 11e, 12-jarigen: Arno Semper 4e, Ellen Jansen 5e, Arend Groen 8 en W. J. Liersen 12e. 13-jarigen: Rudolf Bon 5e en John-Paul Wouterse 10e. 14-jarigen: Waldo van Arnhem le, Rob Semper 12e en Marcel Hoogeveen 10. Totaal klassement: Sidney TÖnjes 6e, Jean-Paul Luiken 2e, Art Jansen 4e en Marcel Jansen 10e. 11-jarigen: Erwin Snoek 8e en Rod v.d. Ham 10e. 12-jarigen: Arno Semper 7e, Ellen Jansen 6e en Arend Groen 8e. 13-jarigen: Rudolf Bon 7e en John Paul Wouterse 10e. 14-jarigen: Waldo van Arnhem le, en Rob Semper 9e en Marcel Hoogeveen 11e. Als club behaalde de „Tempo" jeugd een tweede plaats na „Jan van Rie- beek" uit Culemborg. Drie prijzen waren het resultaat voor S.O.Soest atletiek tijdens de crosscom petitie van het seizoen 1980/1981 van district West I van de KNAU. Na de vierde en laatste wedstrijd, afgelopen zaterdag in Heiloo (N. Holl.) bleek dat de jongens pupillen A ploeg, bestaande uit Erik-Jan Ransdorp, Lars Alkema, Christiaan Vonk en Frank Redel, op de eerste plaats in het totaalklassement beslag had gelegd. Verder kreeg Erik-Jan Ransdorp een prijs voor zijn tweede plaats in het eindklassement bij de jongens pupillen A. Bij de jongens D (groep I) werd Angelo van Leijenhorst derde. De wedstrijd van zaterdag gaf de volgende uitslagen Bij de meisjes C werd Marion v.d. Broek 13e. Bas van Os werd bij de jongens C 6e. Bij de meisjes D werd Esther v.d. Bolt 17e, Sacha Bos 34e en Nelly Renes 41e. Bij de jongens D groep I werd Eelco Moree 6e, Dennis Esselman He; Ar- nold Vonk 18e en Hans Blik 31e. In groep II bij de jongens D werd Angelo van Leijenhorst 5e, SeymourBos 6e, en Nedja Ensdorff 24e. Bij de jongens pupillen A (groep I) werd Erik-Jan Ransdorp 2e, Lars Al kema 4e, Christiaan Vonk 7e en Frank Redel 18e. In groep n bij de jongens pupillen A werd Kasper Moree 7e, Jan Jaap van Beest 18e, Maurits Jansens 24e, Arjen Tak 30e en Davip Brouwer Uit een aan de Wiardi Beckmanstraat geparkeerde personenauto werd een kist met gereedschap, met een geza menlijke waarde van 350 gulden weg genomen. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Uit een gebouw aan de Steenhoffstraat werd een portemonnee met 250 gulden ontvreemd. De gedupeerde bezoeker kwam uit Utrecht. Gedurende de voorjaarsvakantie zijn de uren wat betreft recreatief zwem men in De Turf aangepast. Ze zijn in de periode van 2 maart tot en met 8 maart als volgt: Maandag 2 maart: van 7 tot 10 en van 11 tot 12 uur dinsdag 3 maart en donderdag 5 maart: van 7 tot 12 en van 13 tot 15 uur; woensdag 4 maart: van 14 tot 18 en van 19 tot 22 uur; vrijdag 6 maart: van 7 tot 12, van 13 tot 15, van 19 tot 20 en van 21 tot 22 uur; zaterdag 7 maart: van 13 tot 17 uur en zondag 8 maart van 10 tot 14 uur. Eric Bongers in actie Foto: Arnoud Molenaar Vorige week zagen zo'n honderdtachtig voetballende S.O.Soest-leden de kleu renfilm van het wereldkampioenschap dat in 1976 gehouden werd. Nederland werd tweede na Duitsland en de jeugd van Soest zag vijf jaar later nog steeds met lede ogen het vaderlandse team ten onder gaan. De junioren konden aansluitend de Utrecht-speler Leo van Veen vragen stellen over het leven van een prof voetballer. Wat diepe indruk maakte was het feit dat een beroepsvoetballer per seizoen wel tien paar voetbal schoenen verslijt. Toen hij na afloop gesigneerde foto's van het eerste elftal van Utrecht en van zichzelf had, was de dag meer dan geslaagd. De Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) organiseert op maandag 2 maart in de sporthal Beukendal het jaarlijkse volleybaltoernooi voor poli tiekorpsen. Dit jaar nemen er zestien teams aan deel. Vertegenwoordigd zijn de korpsen uit Utrecht, Bussum, Baarn, Huizen, Amersfoort, Haarlem, Hilversum, Leidschedam, Nieuwegein, Zeist, Barneveld, Edam/Volendam, Leiden, de spoorwegpolitie, de vlieg basis Soesterberg en de SPSV. Beker houder is het team van Amersfoort. De wedstrijden beginnen om negen uur en de finale wordt gespeeld rond half vier. De heer J. Veerman uit Huizen, die vorig jaar trainer werd bij WZ en met het verjongde WZ thans goede resul taten behaalt, heeft het contract met WZ voor de tijd van één jaar ver lengd. De voetbalvereniging SEC heeft het contract met de hoofdtrainer Ton Nieu- wenhuis verlengd. Ook het volgend seizoen zal de selectie van de niet geringe capaciteiten van deze trainer kunnen gebruik maken. J. 1. zondag is de zaak beklonken. WZ 14.30 uur VVZ - Baarn 12.00 uur Hees 2 - WZ 3 14.00 uur VVZ 5 - IJFC 4 HEES 14.30 uur Hees - Barneveld 12.00 uur Hees 3 - sc AH 2 14.00 uur Jonathan 7 - Hees 6 SEC 14.30 uur VOP - SEC 14.00 uur FC Horst 4 - SEC 3 SOESTERBERG 14.30 uur Cobu Boys - Soesterberg 16.00 uur Bunnik 2 - Soesterberg 2 S.O.SOEST 14.30 uur De Vesting - Soest 11.30 uur FAK 2 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - Roda 4 11.30 uur Soest 9 - Actif 11 11.30 uur Soest 10 - Actif 12 14.30 uur VVZA 6 - Soest 11 SEC 14.30 uur Celetritudo 2 - SEC 2 11.30 uur SDO 4 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - KVVA 5 SOESTERBERG 11.30 uur Soesterberg 2 - Amersf. Boys 2 12.00 uur Austerlitz 4 - Soesterberg 4 13.30 uur Unitas 4 - Soesterberg 5

Soester Courant | 1981 | | pagina 19