Rrestofrint 50 Jaar Stichting Ziekenhuis verple ging m Te licht licht... Schoenenzaak van Hall Baarn verbouwd en vergroot Problemen met uw belastingaangifte? Wat is en doet de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen In veil* itfc! zr cf Opleidingscentrum voor gebruikers Howsonplaten komt in Soest Interkerkelijk Vredesberaad Soest houdt handtekeningenaktie Oud-politieman F. la Rose overleden Getuigen gevraagd Aan te bieden in Amersfoort PRACHT HUIS Soest Van den Brink GESLOTEN Behandeling rapport Baldadigheid Jeugd weer verschoven Bloemetje voor verzekerden in ziekenhuis en douceurtje voor EHBO en Rode Kruisvereniging vlJiêjjj u met o.a. demonstraties vliegwedstrijden filmprogramma Dus licht dat te fel voor uw ogeiï is ook als u daar, zonder zon, last van hebt kunt u van ons de bril met de zich bij het licht aanpassende glazen kiezen, 't Zal een zachte ervaring voor uw ogen worden! bnlmode i 3 Soester Courant van woensdag 25 februari 1981 3 Ook al hebben Jan en Huub van Hall hun schoenenzaak in de Baarnse Laan straat pas twee jaar gelegen geheel verbouwd, de verkoop is in die tijd zo enorm toegenomen dat zij opnieuw de behoefte voelden de winkel te verande ren. En ingrijpend is het geworden: liefst zo'n 40 m2 vloeroppervlakte werd erbij getrokken en ook de presentatie veranderde volledig. .Men dreigde door de bomen haast het bos niet meer te zien", geeft het echtpaar Van Hall bijna verontschul digend als verklaring. Door aan de achterzijde een magazijn bij de winkel te trekken en ook de pui langs de Laanstraat te wijzigen - waardoor de kleine etalage kwam te vervallen en de winkel naar voren werd uitgebouwd slaagde men er in de soorten meer geconcentreerd bij elkaar te brengen. Meer schoenen kunnen er zo ook in de vernieuwde winkel, die j.1. donderdag ,,open huis" gaf en vrijdag voor de verkoop weer open ging. Ongeveer anderhalve week had de interieur specialist Van Druten nodig, om deze magnifieke ruimte te scheppen. Opval lend de sfeer die van dit donkere groen met beige en bruin uitgaat. Plus het diagonaal geplaatste plafond, dat de breedtewerking nog verder accen tueert. Jawel, meer schoenen. Maar boven dien veel overzichtelijker opgesteld. Waardoor het voorkeuze-systeem ver der geperfektioneerd werd.. Daartoe boden de wanden alle mogelijkheden er werd tevens gebruik gemaakt van stellingen volgens het allernieuwste Zweeds patent. Zodat de tweede schoen achter de getoonde een plaatsje kan krijgen. „Met de schoenen als paar in de winkel is er geen geloop meer om die 2e te halen. Het gaat dus allemaal sneller en toch meer rust. Plus meer tijd om nog meer aandacht aan de klanten te De Bond werd opgericht in 1930, toen meisjes op het platteland behoefte kregen aan Verdere vorming na het landbouwhuishoudonderwijs. Over al in het land ontstonden afdelingen. Zelfs in steden, wanneer leden verhuis den en het verenigingsleven niet wil den missen. Momenteel zijn er 81.500 leden, ver deeld over 705 afdelingen. Het streven van de Bond, oftewel de doelstelling is: „Door vorming en ontwikkeling van vrouwen hun besef van verantwoor delijkheid voor- en deelname aan de samenleving bevorderen, in het bijzon der in plattelandsgebieden Vorige week is onverwacht overleden de oud-politieman F. la Rose. Hij werd zestig jaar. De crematie heeft j.1. maandag plaatsgevonden. De heer La Rose werd vorig jaar juli gepensioneerd. Hij maakte sinds 1946 deel uit van het Soester politiekorps. Na de Tweede Wereldoorlog kwam hij in Hilversum in dienst bij de hulp politie en een jaar later werd hij aspirant-agent in Utrecht. Na één maand ruilde hij Utrecht in voor Soest. Daar bleef hij tot zijn pensionering. Jarenlang was hij werkzaam bij de algemene dienst totdat hij in 1968 bij de vreemdelingendienst geplaatst werd. In 1971 werd hij ingedeeld bij de verhoordienst. Hij was een aktief lid van de Soester Politie Sport Vereniging en maakte vele jaren als penningmeester deel uit van het dagelijks bestuur. Bij zijn afscheid vorig jaar juli gaf hij zijn collega's de goede raad „Niet heersen maar dienen" mee. De Bond staat opén^voor vrouwen vap alle gezindten ëtionthoudt zitH van élke partijpolitiek. De aktiviteiten, die worden georgani seerd, zijn te vangen onder kopjes: - Vorming/Emancipatie - Ontwikkeling - Ontspanning Eenmaal per maand, met uitzondering van de zomertijd, komen de leden in de afdeling bij elkaar voor een lezing, diskussie of avond met zelfwerkzaam heid. Regelmatig worden ekskursies gemaakt en men kan zich opgeven voor kursussen op velerlei gebied. In sommige afdelingen is er gelegen heid deel te nemen aan een gespreks- of praatgroep, waar men leert zijn ei gen mening te geven of gevoelens naar voren te brengen en die van an deren te respekteren. Akties voor hulp verlening zijn ook een belangrijk on derdeel van het programma. Afdelingen, die bij elkaar in de buurt liggen, vormen samen een „kring". Ook in kringverband worden aktivitei ten opgezet. Bovendien zijn de leden welkom op bijeenkomsten en bij eks kursies en kursussen, die worden geor ganiseerd door het provinciaal bestuur en door de provinciale kommissies. Deze kommissies „specialiseren" zich, zoals hun naam al aangeeft, elk op een ander werkterrein. Zo kennen we in de provincie Utrecht de Agrarische kommissie, de Handwerkkommissie, de Internationale kommissie, de Kui tuur- en Woonkommissie, de Kommis sie Vorming/Vrouw, de Winterkompe- titie, Zangkommissie en de groep Vrouwenstreken. Ook in Soest wil men een afdeling oprichten. Hebt u belangstelling, dan kunt u kontakt opnemen met Mevrouw Theijs, Braamweg 85, 3768 CE Soest, tel. 02155-16500. Op donderdag 9 april zal in de „Open Hof", Veenbesstraat 2 te Soest een in formatie-avond worden gehouden. Let u op komende krante-artikeltjes, waar in bijzonderheden zullen worden ver meld. De politie wil graag kontakt met getui gen van een aanrijding welke zondag avond rond acht uur op de kruising Stadhouderslaan-Korte Brinkweg plaatsvond en waarbij de fiets van een twaalfjarige jongen werd vernield. De jongen reed op het fietspad van de Stadhouderslaan en werd, toen hij de rijbaan van de Korte Brinkweg over stak, aangereden door de bestuurder van een bestelwagen. Deze kon later worden opgespoord, maar de eigenaar zegt niets van de aanrijding te weten. Op zijn voertuig werd ook geen scha de geconstateerd. Getuigen van het geval worden verzocht kontakt met de plaatselijke politie op te nemen. Foto: Herman van Dam kunnen besteden'', aldus 'n terecht trotse Huub van Hall. Het concept, waarmee de laatste jaren zo'n groot succes geboekt werd, is langzamerhand wel bekend. U vindt in deze zaak dé modeschoenen, maar tegelijk een uitstekende pasvorm. Dat alles gekoppeld aan een persoonlijke bediening. „Het aantal damesschoenen kunnen we nu verdubbelen, er staan er thans een kleine 3000! Opgedeeld in de groe pen modeschoenen [inclusief de aller laatste facetten] en de gemakkelijk., lopende pasvorm-schoenen", wordt ons duidelijk gemaakt. Voor ieder een gezellig, maar rustig hoekje waar men het gewenste type schoen kan uitzoe ken en passen. Meer duidelijkheid voor de klanten in de aanwezige collectie. Ook de voorraad herenschoenen werd uiteraard belangrijk verruimd. Ter wijl ook de sport- en kinderschoenen meer kans krijgen getoond te worden. Jan en Huub vormen overigens al de derde generatie schoenwinkeliers Van Hall in Baarn. Zelfs is een over grootvader in 1820 al in Eemnes begon nen als maatschoenmaker, die ook wat pantoffels liet zien aan de balken in zijn werkplaats. In 1898 was Opa van Hall de grondleg ger van de huidige aktiviteit, want hij beimn toen in Ba^rn een schoenwinkel. 'BaPwas o v e rtgensFï h 'dé3xéu vVsiraa,t Iti' Het pand, waar nu pérzische tapijten aangeboden worden. Vader Van Hall Zèite;<in 1936ftuïcugéipand Laan- straat 47 neer, dat nu dus in een wel zeer eigentijds jasje voor U open staat. nieuw, 400 m3, leeg te aanvaarden, ƒ155.000,- met schuur, ook garage aanwezig. Opzet te ruilen in Soest met huis (mag bouwvallig zijn) of perceel grond waar huis op gebouwd mag worden. KERKPAD ZZE Voor inlichtingen: TEL. 15955 SOEST Tot 8 maart een GRATIS VERGROTING bij ons. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilm ontvangt u een waarde bon voor een prachtige vergroting. Twee waardebonnen geven recht op een nog grótere vergroting. Dus breng uw kleurenfilms nu naar: Birkstraat2 RESTAURANT Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155 -12706 Van 22 februari tot 3 maart zijn wij Nadat eerst de commissie maatschap pelijke dienstverlening ervan afzag het rapport van de Werkgroep Jeugd (bal dadigheid) „Wat u niet wilt..." te behandelen, besloot ook de commis sie onderwijs en jeugdzaken, op voor stel van mevrouw L. Tomassen (PS) het rapport en de reactie daarop van burgemeester en wethouders niet te behandelen. De reden van dat besluit is dezelfde als die van de andere commis sie: de werkgroep die het rapport heeft opgesteld, moet naar het oordeel van de commissies eerst de gelegenheid krijgen om het college van burge meester en wethouders en eventueel ook de betrokken commissies een toe lichting te geven. Mevrouw Tomassen (zelf lid van de werkgroep): „De opstellers hebben er teveel werk aan gehad om het rapport zomaar te kun nen afdoen". Zij vond het niet juist het verzoek van de werkgroep om een toe lichting te mogen geven niét te honore ren en het rapport, samen met het uiteindelijk negatieve oordeel van b. en w. („Over het algemeen zijn teveel zaken die in het rapport worden ge noemd voor discussie vatbaar; hier door kan het niét door het college worden overgenomen"), zomaar aan de commissies vóór te leggen. De heer F. Kingma (PvdA) wees erop, dat de voorzitter van de commissie maatschappelijke dienstverlening had toegezegd het verzoek van de commis sie aan het college van b. en w. over te brengenHet yerbaascLeJftém dkarom dat het punt toch op de agenda van de commissie pndqrwljs .e^jeugdzaken stond. „Daaruit kunt u gemakkelijk een conclusie trekken", aldus wethou der Plomp. De Stichting Ziekenhuisverpleging viert haar 50-jarig bestaan en laat haar ver zekerden, die in de ziekenhuizen eh verpleegtehuizen in het werkgebied liggen, dit feit meevieren door een bloemetje te overhandigen. Bovendien krijgen alle EHBO-verenigingen en Rode Kruis organisaties die EHBO-cursussen verzorgen, een geldbedrag. Niet alleen de Stichting viert haar 50- jarig bestaan, maar tevens de mede oprichter de heer J. van de Bunt, die nog steeds secretaris is van de Stich ting Ziekenhuisverpleging. Aanvankelijk was de oprichting in 1931 van de Stichting Ziekenhuisverpleging alleen bedoeld zoals de naam aangeeft. Momenteel funktioneert de Stichting als het uitvoerend orgaan van de VGCN ziektekostenverzekering en be heert de aanvullingsfondsen van het Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken en de VGCN. Door de Stichting Ziekenhuisverple ging worden binnen de aanvullings fondsen vele zaken mogelijk, zoals bijdragen in verpleging in rusthuis, herstellingsoord, ziekenvervoer, ge zinsverzorging, hoorapparaten, beu gels etc., bejaardenhulp en vele an dere. In totaal zijn bij de Stichting ca. 220.000 mensen aangesloten. Mevrouw Postma ontvangt uit handen van voorzitter H. J. Kectell en secretaris J. van de Bunt het bloemetje juist op haar 69e verjaardag. Mevrouw Postma vierde nog een jubileum n.1. zij was voor de 24e maal geopereerd. manifestatie van modelbouw en andere technische hobby's laf jaarbeurs - utrecht Toegang f6.- p.p. Voordelige Trein- Toegangsbiljetten aan vele stations dagelijks 10-18 uur donderdag Birkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74 Zdals ieder. jaar wordt ook weer de ze maand menig Nëdörïanüér ,;ver^~" blijd" met een aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. En eveneens als ieder jaar zullen velen met u proble men hebben met het invullen van dit biljèt. Vanaf 17 februari wordt via een tele visie-spot de aandacht gevestigd op het feit dat de inspecteurs der belastingen bereid zijn u voor te lichten over de ze invulling. Als u er voor zorgt dat u alle gegevens bij u heeft, zult u zien dat het invullen erg meevalt. U kunt in Baarn op de inspectie te recht alle werkdagen van: 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. In Soest zijn ambtenaren aanwezig in het dienstencentrum Honsbergen, •Wiardi Beckmanstraat 4, 18 en 25 maart 1981 van 9.00 uur tot 12.30 uur en 11 maart 1981 van 13.30 uur tot 16.30 uur. Te Soesterberg in het Dorpshuis, Dorpsplein 3 en 17 maart 1981 van 9.00 uur tot 12.30 uur en 10 en 24 maart 1981 van 13.30 uur tot 16.30 uur. Te Eemnes in het Gemeentehuis 4 en 18 maart 1981 van 9.00 uur tot 12.00 uur en 11 en 25 maart 1981 van 13.30 uur tot 16.30 uur. Voor hen die elders werken is er gele genheid om op de zaterdagen 7, 14, 21 en 28 maart 1981 van 9.00 uur tot 12.00 uur op de inspectie der direc te belastingen, Javalaan 3 te Baarn inlichtingen te krijgen. In het Nederlandse bedrijf van How- son-Algraphy Europe b.v., dat in Soest is gevestigd, komt het nieuwe oplei- dings- en trainingscentrum voor ge bruikers van Howsonplaten. De Engel se directie heeft daarvoor een half miljoen gulden geïnvesteerd. Daarmèe kan het praatje de wereld uit geholpen worden, dat er plannen bestaan het bedrijf te sluiten. Zorg over de continuïteit in de levering van Howson-produkten, hoeft derhalve niet te bestaan. Wel is het zo dat ook Howson te lijden heeft van verminde rende omzetmogelijkhedèn. Dat is me de een gevolg van het verminderde advertentie-aanbod in kranten en tijd schriften. Daardoor neemt het aantal pagina's af en dat vermindert het gebruik van platen. Daardoor werd een reorganisatie nodig, die tot enige ver mindering van het aantal arbeids plaatsen zal kunnen leiden. Ondergetekenden hebben met grote zorg kennis genomen van de brief van de minister van Defensie d.d. 14 okto ber j.1. betreffende de positie van gewetensbezwaarde militairen ten aanzien van de kernbewapening. Ondergetekenden zijn van mening: 1. dat de Minister en een deel van het Parlement ten onrechte de bezwaren van de betrokken militairen benaderen als uitsluitend individuele gewetens problemen 2. dat de Minister en een deel van het Parlement ten onrechte de belangrijk ste vraag van de betrokken militairen n.1. die naar de legaliteit en de legitimi teit van de kernbewapening in de krijgsmacht onbeantwoord laat; 3. dat zolang de minister en/of het parlement het tegendeel niet aanneme lijk maken het gebruik en derhalve ook het bezit van kernwapens in strijd is met: a. de Nederlandse Grondwet; b. het volkenrecht, waaronder met name: het Landoorlogreglement; het Handvest van Neurenberg en van Tokio; diverse resoluties van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties; c. het verdrag inzake de voorkoming en de bestraffing van genocide d. de eed of de belofte die officieren van de Nederlandse krijgsmacht uitspre ken bij de aanvaarding van hun,benoe ming. 4. dat het gebruik van kernwapens in strijd is met uitspraken van een groot aantal kerken en het Humanistisch Verbond. 5. dat de militairen als deel van de Nederlandse samenleving en als direct betrokkenen, bij de meningsvorming van de toelaatbaarheid van kernwapens in de krijgsmacht, ingeschakeld beho ren te worden; 6. dat de geestelijke verzorgers in de krijgsmacht voor de inhoud van hun taakvervulling slechts verantwoording schuldig zijn aan de kerken of organi saties, namens wie zij optreden. Ondergetekenenden verzoeken u er bij de minister van het Parlement op aan te dringen om hun standpunt ten aan zien van de bovenomschreven opvat tingen in het openbaar uit te spreken en te motiveren. Momenteel circuleert deze petitie bin nen verschillende organisaties in Soest. Als U hem nog niet bent tegen gekomen en toch wilt tekenen, wellicht zelf met een lijst handtekeningen wilt werven, dan kunt U terecht bij onder staande adressen: Joh. Poststraat 352, tel. 21297, Gerrit v/d Veenstraat 91, tel.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3