Burgemeester maakte fietstocht met wijkagent Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Gebruik verslavende middelen onder Soester schooljeugd (nog) geen Wereldgebedsdag 1981 WD-kamerleden bezochten Soest voor integratie buitenlandse werknemers artihome vrijetijdskleding interlübke Auto Vanderméër Amersfoort B.V. Vleesverkoop STEENGOED 2 De Federatie van D.S. '70 vergaderde SWEATERS Personeel gevraagd a) twee voorman-tuinlieden b) één tuinman; interlübke meubelen zijn niet alleen erg mooi, zij zijn tevens zeer doelmatig en doordacht. Voorbeeld: Kasten wand 61 cm diep Verleende Bouwvergunningen Bouwzaken occasion, vAAfeedestraattl0 tel.12424 Soest .dealer voor Amersfoort e.o Uw official 7- FLUORWEG 49-51 H Industrieterrein NS AMERSFOORT "De Isselt" vak ft JEL. 033-15548 MEER DAN 100 BETROUWBARE A.1 OCCASIONS IN ELK MERK!! Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten v fnfnr fin os va Tijdens de vergadering van de Fe deratie Utrecht D.S. '70, waarvan ook de afdeling Amersfoort/Soest e.o. deel uitmaakt, werd uitvoerig gedis cussieerd over de campagne ter voor bereiding van de Tweede Kamer ver kiezingen in mei a.s. In de vergadering, die werd geleid door de heer J. Binsma, lid Hoofdbe stuur van D.S. '70, werd Soest verte genwoordigd door de heer H. R. Vee- nendaal. Een strategieplan is opgesteld, waar bij o.a. de campagne-activiteiten in de diverse Utrechtse D.S. '70 afdelingen op elkaar zullen worden afgestemd. Het grote enthousiasme binnen D.S. '70, alsmede de inzet van het groeiend aantal leden staan borg voor een gun stig verkiezingsresultaat, zo conclu deerde de voorzitter. Tevens prees de heer Binsma alle aan wezige Federatie Bestuursleden voor hun daadwerkelijke inzet bij de tot standkoming van het D.S. '70 verkie zingsprogramma „Morgen is Nu". Foto: Goos van der Wilt Bij de afdeling plantsoenen en bossen van het bedrijf gemeente werken kunnen worden geplaatst: vacaturenummer 81-3 vacaturenummer 81-4 Gegadigden in het bezit van een vakdiploma genieten de voorkeur, maar krachten met een goede praktijkervaring kunnen eveneens in aanmerking komen. De salariëring bedraagt voor de functie (voor 21-jarigen en ouder) genoemd onder a f 1.753,- tot f 2.324,- en genoemd onder b. f 1.667,- tot f2.187,- bruto per maand. Vakantietoeslag 7 Vz Regeling voor kledingtoelage en vergoeding van het gebruik van een eigen rijwiel is van toepassing. Aan de selectie zal door een vertegenwoordiging van het personeel van de afdeling worden deelgenomen. Sollicitaties gericht aan de directeur gemeentewerken toezenden aan de afdeling personeelszaken, Postbus 2000, 3760 CA Soest binnen 10 dagen onder vermelding van het vacaturenummer. Burgemeester Scholten en wijkagent J. de Pater ronden de bocht Jan Steenlaan-Hobbemalaan. Handjes duidelijk uit gestoken zoals het hoort Heel wat inwoners van Soest hebben vorige week de kans gehad burgemees ter Scholten in gezelschap van wijk agent J. de Pater voorbij te zien tiet- sen. Het zullen er vermoedelijk niet al te veel geweest zijn, want het was ijzig koud. In de ongeveer tweeëneenhalf uur dat de rit duurde heeft de burgemeester Soest op een andere manier leren ken nen en is, zoals de wijkagent dat uitdrukt „het dagrapport, dat hij steeds op zijn bureau vindt, gaan le ven". „Hij wordt door practisch iedereen gegroet en men schiet hem aan voor een praatje. De mensen kennen hem: er is een band ontstaan en een stuk vertrouwen", aldus burgemeester Schol ten. Bezocht werden ondermeer het Grift- landcollege aan de Noorderweg; het clubhuis De Vangrail; de speelplaats van de Groen van Prinstererschool het parkje achter het dienstencentrum Honsbergen; de peuterspeelzaal Ta marinde in de Kamperfoeliestraat en de Molensoos. Van de wijkagent hoorde de heer Schol ten ondermeer dat er wat betreft de jeugd „geen probleem gemaakt moet worden als er geen probleem is". De Pater daar zelf over: „Met de jeugd valt best te praten en de vergelijking met vroeger kunnen zij best doorstaan. Vroeger waren ze ook zo lekker niet! De rotjes van nu, zijn de bussen met carbid van vroeger; knallen doen ze alle twee. Een voorbeeld van een sukses is het overleg over het verkeerde gebruik van de wandelpaden in het parkje bij Honsbergen en de passage onder dat dienstencentrum De Pater: „De jeugd doet dat nauwe lijks meer. Zij hebben er begrip voor. Anders ligt dat met ouders die met het kroost op de fiets, rustig de wan delpaden blijven berijden". Volgens de burgemeester is de wijk agent zeker geen sociaal werker, maar wel meer een hulpverlener wat de po litieman ook eigenlijk moet zijn. Naar zijn mening zijn de wijken waarin Soest voor het instituut-Wijkagent ver deeld is, niet tè groot. Wijkagent De Pater daarover: „Ik heb hem in vo gelvlucht laten zien waarover ik an ders zowat een week doe. Het was een nuttige sight-seeing". De „vluchten" zullen, als er tijd voor is, een vervolg krijgen. De tocht die door de wijken Colenso, 't Hart, Klaarwater en Smitsveen ging, noemde de burgemeester „uiterst zin vol en nuttig". „Ik heb mogen constateren dat de wijkagent, ondanks dat hij politieman blijft, veel en nuttig werk doet. Waar zich problemen voordoen, probeert hij dat door overleg tot een oplossing te brengen. Dat kan pas, nadat hij goed is ingeburgerd en hij het vertrouwen heeft van de wijkbewoners", aldus de burgemeester. Tijdens de rit had hij kunnen opmerken hoezeer de wijkagent gewaardeerd wordt. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 10 februari 1981. het gedeeltelijk uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Prunuslaan 6, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3065. Verlening d.d. 17 februari 1981. plaatsen van een dakkapel en uitbreiden van een woonhuis op een ter rein gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan 21, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nummer 1305. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Vele uitvoeringen in lak en hout. Oneindig aan elkaar te bouwen elementen van verschillende breedte. De afwerking van hout en laklaag garanderen een lange levensduur. Een niet opdringerige, tijdloze uitvoering die zich bij de andere meubelen aanpast. Optimale gebruiks waarde door middel van verstelbaar interieur. Links- of rechts- draaiende deuren, eventueel laden in het front geplaatst. niët gerookt wordt. We mo Jl problemen oproepen waar (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bekleden van gevels van een woonhuis en het bouwen van een schuurtje op een terrein gelegen aan de Gen. Winkelmanstraat 69 te Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3021). het bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Vosse- veldlaan 50 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3918 ged.). Genoemde bouwplannen liggen^ vanaf vrijdag 27 februari .gedurende,, "ïf dagen ter "inzage* op de "gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen .bij hetxiollege van-burgemees ter en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouw plannen. Dit zijn slechts enkele van de vele kenmerken die voor alle interlübke programma's gelden. Goede woonideeën leveren is niet alleen een kwestie van goede smaak, er komt ook veel vakmanschap bij kijken, interlübke meubelen komen pas goed tot hun récht wanneer onze ervaren binnenhuis- architekten deze meubelen speciaal voor-u van een advies voorzien. Komt u eens geheel vrijblijvend naar onze interlübke show kijken en laat u adviseren. Soest, Burg. Grothestraat la Amstelveen, Rembrandtweg 324 INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00-12.30 - 13.30- 11 Op vrijdag 6 maart a.s. komen over de hele wereld mensen uit alle kerken samen om te bidden voor het behoud van onze aarde en al wat daarop leeft. De inrichting van deze samenkomsten is over de hele wereld gelijk. De liturgie is dit jaar opgesteld door Indiaanse vróuwen, vertegenwoordig sters van hun stammen uit alle delen van Amerika. In het kader van deze gebedsketen, die op deze wijze de hele aarde omspant, worden in Soest de volgende bijeen komsten gehouden: Braamhage, 's morgens om 10.30 uur. Mariënburg, 's middags om 15.00 uur. In Molenschot, Honsbergen en in de Oude Kerk aan de Torenstraat begin nen deze samenkomsten om 19.00 uur 's avonds. U ontvangt de liturgie bij het binnenkomen. De toegang is vrij; wel wordt er een kollekte gehouden ter bestrijding van de onkosten. leoeK-e vreee. Als „VORT Z6"CjPEAA'FT !F sluiting aan te zeggen. Het bezoek werd afgesloten met een rondleiding. In het gemeentehuis werd gesproken met de leden van de werkgroep buiten landse werknemers. Dat gesprek werd namens burgemeester en wethouders gedeeltelijk bijgewoond door de heer A. Onderdelinden, voorzitter van de WD-raadsfractie. Grote belangstel ling toonden de kamerleden hier voor het werk van de groep om de buiten landse werknemers politiek bewustzijn bij te brengen. Het project is uniek in Nederland; tot nog toe slatigde geen enkele gemeente er in hiervoor iets van de grond te krijgen. In Soest werken vertegen woordigers van alle politieke partijen, die in de gemeenteraad vertegen woordigd zijn, hier in samen. De heer Blaauw zegde toezending van infor matie toe, waarover het ministerie van Buitenlandse Zaken teii aanzien van de politieke verhouding in Turkije be schikt. De twee kamerleden en de beide be stuurders van de provincie Utrecht noemden hun bezoek aan Soest bijzon der nuttig. In Soest werden zij begeleid door dè VVD-afdeiingsvoorlichter, de heer Bert Krijger. Na Soest werd een bezoek gebracht aan Baarn, waar men zich ondermeer liet informeren over de voorgenomen fusie van de ziekenhuizen Maar schalksbos en Zonnegloren en tenslotte werden ook nog de gemeenten Hoog land en Leusden bezocht. De Tweede Kamerleden Braams en Blaauw van de WD hebben maandag in het kader van de voorbereiding van een grondwetswijziging een bezoek ge bracht aan diverse Eemlandgemeen- ten. In Soest spraken zij met de onder nemingsraad van Lindner Industrie b.v., waarna in het gemeentehuis een onderhoud plaatsvond met leden van de werkgroep buitenlandse werkne mers Soest. De beide kamerleden wa ren in Soest vergezeld van hun partij genoten de heer M. de Bruijne, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht en de heer drs. H. Hietink, lid van provincia le staten. De in voorbereiding zijnde grondwet wijziging houdt verband met het kies recht dat in 1986 aan buitenlandse werknemers verleend zal worden. De kamerleden stelden zich in Eemland op de hoogte van de ontwikkelingen met betrekking tot de integratie van deze werknemers in het bedrijfsleven. Bij Lindner spraken zij daarover met de voorzitter en de secretaris van de ondernemingsraad, alsmede met één van de twee Turkse werknemers die in deze raad zitting hebben. Belangstel ling had men ondermeer voor het probleem van het taalverschil dat zich direct voordoet bij de instructie voor het bedienen van vrij gecompliceerde machines. De De Bruijne liet zich informeren over de problemen rond de overlast van Lindner, waardoor het gemeente bestuur zich genoodzaakt gezien heeft het bedrijf ruim een jaar geleden 'dfrwggrT|J -SHOWROOM II NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Drukkerij Klomp B.V. 13435 All round offsetdrukker 's avonds 033-723986 YvesRocher Nederland B.V. 21324 Assistent-Boekhouder Direktiesekretaresse Accountantskantoor 21909 Aankomend typist(e) (voorlopig halve dagen) Assistent-acoountants M/V B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg Dosco B.V. Handelmij Progress B.V, Forbo Tapijt B.V. Advocatenkantoor van derGoenc.s. Howson Algraphy 18944 Part-time Telefoniste/Receptioniste Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaand telefoonnummers. Allround Project Engineer Vertegenwoordigers Operator voor Computerafdeling Secretaresse 12734 19304 19244 15080

Soester Courant | 1981 | | pagina 5