FEESTELIJK ZAKENNIEUWS Vestiging Indukan Uitzendburo in Soest VAN SOEST-VOOR SOEST Maak 't zelf J. C. Spruyt bestaat 20 jaar Van Dam Super gaat verbouwen Dit is een aan alle oud-vemleenkuniBnen indukan© ^ONSBERGEtf Zo zullen er nieuw zui- velmeubel en een „diep vrieseiland" geïnstalleerd worden. Dit allermodern ste „diepsvrieseiland" komt uit Frankrijk (leve- Sinds enkele weken is er in Soest aan de Burg. Grothestraat 11 een nieuw kantoor van uitzendburo Indukan gevestigd. Indukan opereert in de regio met plm. 40 vestigingen (o.a. Amersfoort, Nijkerk, Barneveld). Aan het bedrijfsleven in Soest wil uitzendburo In dukan de mogelijkheid bieden tijdelijke krachten van de lokale markt te re- cruteren. Ook in Soest, zo stellen zij, zal immers bij het be drijfsleven behoefte zijn aan flexibiliteit, terwijl er in Soest jaarlijks ook honderden mensen zijn, die tijdelijk aan het ar beidsproces zouden willen deelnemen. T.a.v. de uitzendkrachten stelt Indukan: Zonder vol doende scholing, geen uit zending. Vandaar ook dat zij, in dien nodig, diverse bij en herscholingskursussen geven. Voor typistes die hun ty pesnelheid kwijt zijn of willen overschakelen op een elektrische machine wordt een aparte kursus gegeven met als afslui ting een examen, dat be kroond wordt met een cer tificaat. De kursus voor verpleeg kundigen heeft reeds een grote faam. Deze kursus is opgezet voor verpleegkundigen, die hun werkzaamheden geruime tijd hebben on derbroken en bij Indukan een bijscholing krijgen. Een bijscholing, die aan sluit bij de reeds aanwe zige kennis en ervaring. De kursus staat onder lei ding van twee gediplo meerde praktijkdocenten. De ombudsvrouw van In dukan, Wilma Venes, ko- ördineert het geheel; zij kan u hierover dan ook gericht adviseren. De kursus wordt iedere maand gegeven in Ede en duurt vijf avonden. rancier Frijado) en is de eerste in zijn soort in Ne derland. Ten aanzien van de prij zen merkte de heer v. Dam nog op dat er ge werkt zal gaan worden met een nieuw prijs- systeem. Zo zullen er voor plm. 200 artikelen „vaste" lage prijzen zijn. Het moest de heer v. Dam nog wel van het hart, dat dit voorlopig de laatste verbouwing zal zijn. Deze maand bestaat de zaak van J. C. Spruyt, Nieuweweg 60, twintig jaar. In 1961 is hij begon nen in een bestaand zaak je aan de Kerkstraat. Al gauw bleek het pand te klein, want platen konden er bijvoorbeeld niet ge zaagd worden. Er volg de dan ook al spoedig een verbouwing. Vijf jaar later al verhuis de men naar het pand op de Nieuweweg 60. Dat was een bestaand ga lanteriewinkeltje hetgeen eigenlijk ook te klein was en al spoedig werd er op nieuw verbouwd. Omdat de werkruimte ondanks de aanpassingen niet groot genoeg was, werd er een loods achter het pand geplaatst. Terug denkend aan die tijd merkt de heer Spruyt glimlachend op: ,,'s Win ters bevroor ik er bijna en 's zomers waande ik me in een grote sauna". In principe mocht de loods er maar 5 jaar staan, maar het is heel wat lan ger geworden. Al die ja ren was de heer Spruyt dan ook een zeer regelma tige bezoeker van het ge meentehuis. Hij vocht voor de loods omdat hij zonder deze ruimte niet optimaal zou kunnen wer ken. Na jaren diende hij een verzoek in om te mo gen bouwen. Ja hoor, in 1974 kwam de benodigde toestemming. Het assortiment omvatte in het begin vooral de kleinere materialen, klei ne ijzerwaren etc. De heer Spruyt merkte ech ter dat je niet ontkomt aan een uitbreiding van je assortiment. Centraal blijft echter datgene wat de doe-het-zelver nodig heeft. Belangrijk vindt de heer Spruyt het dat hij goede kwaliteitsartikelen kan aanbieden. Zo vindt men bij hem gerenom meerde merken als: His- tor, Rambo en Frencken. Om goed maar toch ver antwoord te kunnen kon- kurreren heeft hij zich aangesloten bij de groep Houtland. Houtland koopt scherp in voor plm. 100 zaken. Hier door is het voor de leden mogelijk maandelijks met een interessante aan bieding te komen. In de zaak zelf wordt zo wel door de heer Spruyt als zijn echtgenote, die eveneens aktief bij de zaak betrokken is, per soonlijk kontakt met de klant erg belangrijk ge acht. Twintig jaar erva ring heeft hem geleerd dat ook de klant dit erg waardeert. De toekomst wordt door de fam. Spruyt dan ook met vertrouwen tegemoet gezien. Zoals inmiddels wel be kend zal zijn bij vele Soes- ter inwoners is de heer W. v. Dam een man, die niet stilzit, maar iemand die met de tijd meegaat. Besloten werd dan ook de zaak opnieuw te reorgani seren en aan te passen aan de eisen van deze tijd. Dit geldt zowel voor het uiterlijk als voor het bin- nengebeuren. Van Dam Super wil im mers zijn klanten een zeer kompleet assortiment bie den. Een assortiment waaraan hoge eisen ge steld worden. Daarnaast staat kwaliteitsbewaking hoog in het vaandel ge schreven. In het recente verleden hebben er regelmatig kleinere werkzaamheden plaatsgevonden in de zaak. Hierdoor moest het personeel wel eens nood gedwongen improviseren. Het gehele personeel wil dan ook de klanten van v. Dam Super heel hartelijk bedanken voor het geduld dat zij in die gevallen op brachten. Zij allen hopen u na de sluiting op dinsdag 10 maart en woensdag 11 maart, op donderdag 12 maart bij de heropening te mogen begroeten. (Maandagmiddag 9 maart is v. Dam Super zoals al tijd geopend). 8 9 Soes ter Courant van woensdag 4 maart 1981 9 Foto: Goos van der Wilt Foto: Goos van der Wilt Office-manager, de heer Wolf von Nordheim Ja, u leest het goed, oud-verpleegkundigen! Want wij kunnen ons best voorstellen dat u er wel eens over denkt uw vroegere beroep weer te gaan uitoefenen. En ook dat u door omstandigheden niet in staat bent geweest uw beroepskennis tot op de dag van vandaag optimaal bij te houden. Welnu. Indukan-uitzendburo j stelt u daartoe in de I gelegenheid via de z.g. opfriskursus voor V'Wf oud-verpleegkundigen. f Deze kursus duurt één week (5 avonden) en wordt gegeven door vakbekwame docenten. Een kursusboek praktijkmateriaal maken het u nog gemakkelijker. Wilt u er meer over weten? Bel dan Wilma Venes van Indukan Uitzendburo, ze is te bereiken Wilma Venes oud-verpleegkundige nü ombudsvrouw van uitzendburo voor de gezondheidszorg wldoen. Het moest toen nden.

Soester Courant | 1981 | | pagina 10