De parel sieraad uit de zee 56 jaar geleden in Soest INTIEME KUNSTAVOND JOS WORTMANN Faxpost, de snelste brief van Nederland Soesterbergse afslag rijksweg 28 in studie Gehannes... ni Zomaar een aanbieding Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray De nieuwe „zonnige' kollektie is binnen! V Wilson Glenny - Stylemaster - Schiesser Rookverbod voor raads- en commissie vergaderingen JANS BIERMA, (Zang), Amsfcrdnn, STANS LE C0SQUIN0 DE BUSSY, (Zang), A dam, T0 DE VRIES, (Piano), Amsterdam cn den Heer J. F. J. BUNING, (Declamatie), Soest. 6 Maart 1925 Plaatselijk nieuws Geslaagd Verkeerslichten Steenhoffstraat/ Dalweg 09 DAMES- EN Wk r HERENKLEDING nèt even anders TKL. 1541» I.AAYSTKA VH.5 BAAHN Onder de vele meesterwerkjes die de natuur voortbrengt neemt de parel beslist een voorname plaats in. We kunnen hier eigenlijk niet spreken over een edel-,.steen", omdat de parel een organisch produkt is, afkomstig van schelp- dieren. Wanneer u ooit een parel hebt bewonderd, hebt u er dan wel eens bij stil gestaan wat een pareloester allemaal heeft moeten doorstaan om zijn kunst- produkt aan de mens te kunnen leveren? Van de ene plaats naar de andere gesleept. Een zware operatie ondergaan. Ruw beetgepakt. En dan nog eens vierentwintig uur per dag gezwoegd, het hele jaar door! De jonge oesters T Vastgehecht aan cedertakken brengen de oesters hun eerste levensdagen door in zeewater van ca. 25 graden Celsius. Natiën dagen worden ze van de takken «nomen en in fijnmazige netten in het Water gehangen. Naarmate ze groeien |rorden ze steeds in andere netten vergeplaatst, en dit gaat zo door tot ze ^Ongeveer één jaar oud zijn. Nu zijn de esters zo'n 5 centimeter groot gewor- den, groot genoeg om van werkgever te eranderen: de oesterkweker verkoopt nu namelijk zijn oesters aan de parel- ^kweker. Operatie fNu moeten de oesters een flinke in- eep ondergaan. Er moet in hun finantel een heel klein stukje vreemd weefsel geplaatst worden die de parel vorming tot gevolg zal hebben. U zult echter wel begrijpen dat de oesters ghelemaal niet op indringers gesteld ■zijn, en dus hardnekkig hun schelp esloten proberen te houden! Maar daar weet de parelkweker wel wat op. In grote bamboemanden laat hij de ■arme oesters zakken naar de koude bodem van de zee. Alsof dit nog niet erg genoeg is, haalt hij ze later weer op naar de warme oppervlakte. Door die temperatuurschommelingen verzwak- Fken de schelpdieren zo erg dat ze de strijd tegen de parelkweker maar sta ken: gewillig openen ze hun schelp. Nu f kan de kweker de operatie uitvoeren. Heel voorzichtig plaatst hij in elke .oester een klein bolletje, gesneden uit de schaal van een bepaalde mossel uit de Mississippi (V.S.). Behalve dit ont- I vangen de oesters ook nog een stukje mantel (een orgaan dat de binnenzijde f van de oester bekleedt) van andere levende soortgenoten. Dit stukje trans- plantaat sluit zich onmiddellijk om de ingebrachte kern en gaat parelmoer I produceren: het kunstwerk dat pa rel" heet, ontstaat. Parelvorming Na een moeilijke tijd vol ingrepen en I heen-en-weer gesleep krijgen de parel producenten eindelijk weer wat rust. Met veel zorg worden ze in metalen korven gelegd en opnieuw in het water gehangen. Voor de oesters, die tot nog toe een passieve rol speelden, is nu de tijd van aktie gekomen. Omdat de diertjes erg geïrriteerd zijn door het vreemde weefsel in hun binnenste, gaan ze iets doen tot hun eigen bescher ming. Laagje voor laagje kapselen ze de indringer in met parelmoer: de parel groeit en groeit. Tijdens het voorjaar en de zomer, wanneer de oesters op circa 2Y£ meter onder het zee-oppervlak verblijven, is het gepro duceerde parelmoer geel. In de herfst en de winter laat de kweker de oesters tot cira 5^ meter. Hier gaan ze minder parelmoer produceren, maar daarentegen is de kwaliteit ervan be- tër: de kleur is hu rose-achtig. Dit is juist de kleur die een parel zo kostbaar maakt. Parelduiksters Misschien hebt u zich intussen afge vraagd is de vermaarde parelduikster dan helemaal tot het verleden gaan behoren? Wel, dit is niet helemaal waar. Het is wel niet meer dat deze vrouwen nog op zoek gaan naar parel oesters, zoals weleer. Maar de ge kweekte oesters hebben wel voortdu rende zorg nodig. Geregeld moeten alle parasieten die zich vasthechten aan de schelp, eraf geschrobt worden. En dit is een taak die over het algemeen door vrouwen wordt uitgevoerd. Waarom? Wees niet beledigd, mevrouw, maar het zogenaamde „zwakke geslacht" schijnt beter tegen de koude van het zeewater bestand te zijn omdat het over meer lichaamsvet beschikt! Wist u trouwens dat deze vrouwen soms wel langer dan 3 minuten onder water kunnen blijven zonder adem te halen? De Parel Nadat de oesters een aantal jaren (naar gelang de gewenste grootte van de parel) hebben gezwoegd, is hun taak volbracht. Natuurlijk is niet elk voort brengsel even mooi! De ene oester heeft harder gewerkt dan de andere, en levert dus een grotere parel. Ook de vormen verschillen: de ene parel is mooi rond, de andere onregelmatig van vorm (zgn. barokparels). En voor al ook de kleuren kunnen heel erg variëren. De favoriete kleur is rose, daarna komt wit. Maar er zijn ook zwarte, groene, blauwe parels! In feit is deze laatste het produkt van een zieke oester. Nu moet de méns weer aan het werk. Elke parel wordt nauwkeurig bekeken. Lichte afwijkingen worden bijgewerkt. De parels worden gesorteerd volgens kleur, vorm en grootte. En zo ontstaan na jaren van intensieve arbeid van zowel oester als kweker schitterende kunstwerkjes, staaltjes van vakman schap die in de natuur is gelegd. Echt of imitatie? Natuurlijk blijven er na dit beknopte verslag nog heel wat vragen onbeant woord. Hoe kan ik het verschil zien tussen een echte en een namaakparel? Is de zgn. „Mallorca"-parel een echte parel? En de zgn. „cultivè"? Hebben parels veel verzorging nodig? Wel, de antwoorden hierop kunnen heel kort zijn. - De „cultivé" is de parel die ik in dit artikel heb behandeld. U bent waar schijnlijk zélf tot de conclusie gekomen dat het hier om een echte parel gaat, die echter gekwéékt (dus: geculti veerd, vandaar de naam) wordt. Niet-gekweekte parels, die dus in de vrije natuur worden gezocht, noemt men „oriënt" parels. Natuurlijk be grijpt u dat deze parels erg kostbaar zijn! 14-karaats gouden herenring jfc met onix-steen, van 425,- voor 345,- Herenhorloge Citizen Ana-Digi met 2 tijdsaanduidingen, weksysteem en kalender 349,- Damesring solitair met (groei-)briljant, crt. 0.05, zeer hoge kwaliteit (T.W., V.V.S.) van 425,-voor 325,- 14-karaats gouden damesring met granaat of bloedkoraal, van 195,- voor145,- Mooie 14-karaats gouden parelring van 235,-voor 165,- Zilveren closed-for-ever bedelarmband van 65,- voor 45,- Diverse zilveren ringen van 29,- voor 22,- Doublé dameshorloge met doublé band van 250,-voor 175,- Zilveren hanger/shortie metsafiertje of onix van 15,-voor 9,- - De „Mallorca"-parel, hoe duur de naam klink, is een nep- of namaak parel. Louter een plastic bolletje, ófwel vermengd ófwel bespoten met parel moer. Het verschil tussen beide is heel een voudig vast te stellen! Wanneer u een echte parel tussen uw voortanden neemt, zult u merken dat deze ruw aanvoelt: u voelt de kalk waaruit de parel is opgebouwd. Daarentegen voelt de nep-parel glad aan. Parels hebben inderdaad een goede verzorging nodig. Zuur tast parels aan, en ook transpiratievocht begint na enkele uren op de parel in te werken. Het is derhalve goed om na parels gedragen te hebben, ze met een stukje zeemleer of een zachte doek af te vegen. Ook wasmiddelen, parfum en make-up hebben een schadelijke uit werking op parels en kunnen ze hun „luster" of gloed ontnemen. Wees daarom altijd heel voorzichtig met uw parels, uw schiterende sieraden uit de zee. AARON SASSOON JUWELIER-DIAMANTAIR Op 2 maart 1981 is PTT begonnen met een twee jaar durende proef met Fax- post, een nieuwe dienstverlening van de Post. Op 211 postkantoren en de tele graafkantoren in Amsterdam en Rot terdam kunnen vanaf die datum schrif telijk berichten worden aangeboden, die vervolgens middels facsimile wor den overgebracht naar het faxpostkan toor in, of zo dicht mogelijk bij, de plaats van bestemming. Vandaar wordt het faxpostbericht per expresse- post bij de geadresseerde afgeleverd [of kan worden afgehaald] terwijl het origineel aan de afzender wordt terug gegeven of als brief aan hem wordt teruggestuurd. Dankzij deze nauwe samenwerking tussen Telecommuni catie en Post kunnen berichten binnen 4 uur na aanbieding bij de geadres seerde zijn afgeleverd. Facsimile is het best te beschrijven als kopiëren op afstand. Het bericht dat in het verzendende facsimile-apparaat wordt ingevoerd, komt in kopie-vorm tevoorschijn bij het ontvangende fax apparaat. De overbrenging geschiedt langs de normale telefoonlijnen. Na het „kopiëren" is het origineel weer voor de afzender beschikbaar. Elke vorm van schriftelijke informatie tot maximaal A4-formaat (21-29,7 cm) kan worden overgebracht, gedrukt, getypt, geschreven, of getekend. Een eerste pagina van dit formaat kost 15,-. Elke volgende pagina kost 5,-. Voor korte informaties is een zoge naamd „Faxpostblad" uitermate ge schikt. Dit gratis verkrijgbare Fax postblad biedt ruimte voor een bericht met een maximale omvang van 13,5 x 15,5 centimeter en kost 12,50. Gedu rende het proces van overbrenging per Faxpost is het bericht in handen van PTT-ambtenaren, die het op zijn tech nische kwaliteiten zullen moeten be oordelen. De privacy van de afzender en ge adresseerde wordt maximaal gewaar borgd, evenals bij bijv. het overbren gen van telegrammen. Geregistreerd worden alleen naam en adres van af zender/geadresseerde, alsmede be paalde dienstgegeven, maar niet de inhoud van het bericht. Faxpost-be- richten kunnen verzonden worden op werkdagen (maandag t.e.m. vrijdag) tijdens de openstellingsuren van de kantoren, maar niet later dan 18.00 uur. In het postdistrict Utrecht zijn de volgende postkantoren voor de ver zending van Faxpost-berichten aan gewezen. Bezoekers aan raads- en/of commis sievergaderingen mogen in Soest voort aan in de vergaderruimte niet meer roken. De fractievoorzitters zijn daar in meerderheid voor, zo bleek tijdens de vorige week gehouden vergadering van de commissie algemene bestuurs zaken. Visser van Progressief Soest was de uitzondering. Roken stoorde hem niet en hij wilde de in de loop der jaren gegroeide situatie wel hand haven. Er bestaat een rookverbod voor de eerste anderhalf uur van iedere vergadering, maar in de praktijk wordt daar niet de hand aangehouden. Bij het begin van de vergadering deed Chris Uiterwijk vanaf de publieke tri bune een beroep op de commissie de roker zijn rokertje te 'gunnen. „We betalen toch ook een schep accijns", zei Chris. „Daar pakken ze ons eerst mee en als je dat dan betaalt hebt, grijpt diezelfde overheid weer in en verbiedt ons het roken". Uiterwijk vond alleen begrip bij Vis ser. De andere fractie-voorzitters wil len voortaan de niet-rokers in bescher ming nemen. Wel komen er rookpauzes, maar dan moeten de rokers naar een rookkamer, die in de meeste gevallen wel een rookgang zal worden. De commissie-voorzitters moeten erop toezien dat het rookverbod gehand haafd blijft, zoals zij ook de pauzes moeten inlassen. Gemeentesecretaris Kruitwagen, daar in gesteund door commissielid R. van Logtenstein deed het aardigste voorstel: Laat alle vergaderingen niet langer dan anderhalf uur duren. Dat is een mooie tijd om wat te zeggen en dan komt iedereen aan zijn trekken. Amersfoort, Baarn, Barneveld, Biltho- ven, Culemborg, Doorn, Driebergen, Gorinchem, Harderwijk, Leerdam, Maarssen, Mijdrecht, Nieuwegein (Claylaan), Nijkerk, Putten, Soest, Tiel, Utrecht (Neude), Veenendaal, Woerden. IJsselstein en Zeist. Een Utrechts verkeersbureau krijgt van het gemeentebestuur opdracht een nadere studie te maken welke gevolgen de aansluiting van de rijksweg 28, de nieuwe verbinding van het verkeers punt Vianen met Amersfoort, op Soesterberg heeft. In het dorp Soester- berg wordt daar heel verschillend over gedacht en met name de voormalige wijkraad heeft zich er herhaaldelijk tégen uitgesproken. Iets van deze opvatting werd vorige week in de vergadering van de verkeerscommis- sie nogeens naar voren gebracht door mevrouw Allard van D'66 en de CDA-er Van Poppelen. Mevrouw Allard wilde de opdracht aan het verkeersbureau niet geven; Van Poppelen ging daar echter wel mee akkoord. Burgemeester Scholten stelde zich in de vergadering op het standpunt dat zon der onderzoek nauwelijks een gefun deerd standpunt is in te nemen. Boven dien mag Soest zich in Nederland niet als een eiland gedragen; „wij maken als Soestenaren ook gebruik van ander mans wegen", aldus de burgemeester. Met dat standpunt stemde de meerder heid van de commissie in. De aanleg van de rijksweg 28 is al tot de Soesterbergse Kampweg gereed. Ook het viaduct bij het Kamp van Zeist is al vele maanden in gebruik. Door geldgebrek en problemen over geluids overlast, die ondermeer in Zeist speel den, is de afbouw vertraagd. In het voorjaar wil rijkswaterstaat aan het laatste stuk tot Amersfoort begin nen en met het oog daarop is aan Soest gevraagd een bestemmingsplan voor het gebied rondom de toekomstige afslag te maken. Daarvoor wordt het verkeersbureau in geschakeld. De kosten voor de aanleg van de afslag neemt Rijkswaterstaat voor zijn reke ning; de kosten van het onderzoek, 18.000 gulden, moet Soest betalen. Bekeken moet worden hoe en of de afslag via de Richelleweg op de Amers- foortsestraat kan worden aangesloten; of dan ook gebruik gemaakt zal kunnen worden van het braakliggende gebied, van de voormalige woonwijk „Ons Belang", zodat er een aansluiting wordt gerealiseerd recht tegenover de Van Weerden Poelmanweg. Mevrouw Allard meende dat door de afslag Soest het verkeer, bestemd voor het Amersfoortse industrieterrein, krijgt te verwerken. Soesterberg komt dan in een carré van snelwegen te lig gen. Haar opmerking dat Soesterberg dan ten dode is opgeschreven, werd wat al te overtrokken gevonden. Het verkeersbureau moet binnen twee maanden met een advies komen. Dat zal dan in de verkeerscommissie aan de orde gesteld worden. ten bate van de Socstcr Wijkverpleging der Ned. Herv. Kerk, In Hotel „Hemland", op Zaterdag 14 Maart a.s., 's avonds 3 uur precies. TE GEVEN DOOR DF, DAMES TOEGANGSBEWIJZEN f 1,00 zl|n verkrljgbnnr bij den Heer G. VAN DEN BOVENKAMP, Van Weedest.nat, tot Vrijdagavond a.s., 6 uur en voor zoover voorradig, Zaterdagax ond aan de zaal, waar dan tevens programma's met tekst te krijgen zullen zijn. Gedurende de uitvoering zullen de zaaldeuren gesloten blijven. Verplichte vestiaire (kosteloos). EEN AVOND VAN KUNSTGENOT De Chr. Oranje-vereeniging „Juliana van Stolberg" hoopt in de derde week van deze maand, in de Ned. Herv. Kerk te Soest een Orgel-concert te geven. Medewerking werd toegezegd door den Wel. Ed. Heer Neumann, orgel en Mej. Cappelle, die eenige zangnummers ten gehoore zal brengen. De Wel. Eerw. H.H. Ds. D. P. Brans en J. Hoek hebben zich bereid verklaard, een openings- en slotwoord te spreken. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie en berichten in dit blad, dat de volgende week verschijnt. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg is procesverbaal opgemaakt tegen H. J. B., wonende te Zeist, terzake schennis der eerbaarheid. VEROORDEELD Door den Proc. Gen. bij het gerechtshof te Amster dam is thans weder 4 maanden gevangenisstraf geëischt tegen F. G. H„ vroeger vrachtrijders- knecht bij W. te Soesterberg. Deze zaak is al eerder door de Rechtbank te Utrecht en door het Gerechts hof te Amsterdam behandeld. IJK EN HER-IJK Voor de eerste maal wordt op 9 Maart a.s. in de hulpsecretarie te Soesterberg aan de winkeliers gelegenheid gegeven om hun maten en gewichten te laten ijken. Abussief werd in ons vorig nummer de datum 2 Maart genoemd. HET MOSTERDZAADJE Thans is het voorbereidende werk zoover gevor derd, dat de propagandisten aan den arbeid kunnen. Een 16-tal jongelui kwam Woensdagavond in de Mariaschool bijeen. Nadat het doel der vereeniging, n.1. het ophalen van geld voor de meubileering der nieuwe R.K. kerk, was uiteengezet, waren allen bereid daaraan mede te werken. De secretaris-penningmeester had de gemeente Soest verdeeld in een 16-tal wijken. Daarin wordt wekelijks, maandelijks enz. het toegezegde bedrag opgehaald. Elke week wordt het gecollecteerde bedrag afge dragen. Daartoe houdt de heer Geubbels eiken Woensdagavond van 7-8 uur in 't kantoor der Maria school zitting. Moge onze propagandisten overal een goed onthaal vinden. MELKPRIJS Maandagavond j.1. werd in het café „De Gouden Ploeg" een vergadering gehouden van melkvee houders alhier, om te spreken over de melkprijs. Medegedeeld werd, dat op dien dag door enkele melkslijters de prijs van volle melk eigenmachtig was verlaagd geworden, terwijl zij de vorige week konden weten, dat er hedenavond overleg zou plaats hebben. Dit eigendunkelijk optreden van de slijters A. v. Winden en T. v.d. Akker c.a. werd algemeen sterk afgekeurd en vooral de wijze, waarop dit hun leveranciers al of niet was medegedeeld; zelfs valsch geschreven briefjes hadden daarvoor dienst gedaan. Door de H. H. Jongerius en de Rooij, resp. voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur van den Bond van Melkveehouders in de provincie Utrecht, werd gezegd dat algemeene prijsverlaging overal plaats vond en dat de melkveehouders daartoe wel geneigd ware# maar dit geschiedt overal na overleg. Zij keurde de handelwijze van die enkele onwillige slijters sterk af, temeer daar op dezen avond toch tot verlaging besloten zou worden, maar eerst na alle partijen gehoord te hebben. Geadviseerd werd om de verlaging op 3 Maart te doen ingaan en tevens maatregelen te treffen, dat zulk willekeurig optreden in 't vervolg niet meer kon geschieden, waartoe noodig was het instellen van een commissie uit alle belanghebbenden. De heer Bherend was sterk voor het in 't leven roepen van zulk een commissie en meende, dat daardoor meer medeleving en medewerking verkre gen zou worden. Door de Coöp. Zuivelfabriek was vorig jaar al aangedrongen op deelneming in zulk een commis sie, maar het was daartoe nog niet gekomen door de weinige medewerking, die getoond was van veehou ders en slijters buiten de Coöperatie. Men liet alles wat er te doen was, om een goede regeling voor al die aangelegenheden te vinden over aan de Coöperatiemen wilde zelf daarvan wel flink profiteeren zonder er iets voor te doen. Door de aanwezigen werd dit toegestemd en erkend werd, dat nadat de Coöperatie zich tot het vormen van een goede regeling gegeven had, dit tot aller tevredenheid tot heden goed gewerkt had. De bestaande regeling wilde men wel weer aanvaar den, hoewel getracht zou worden om te geraken tot een commissie zooals door den dir. van de coöpera tie het vorig jaar reeds was aangegeven. Daartoe zou men nader bijeen komen. G. CHRISTELIJKE SCHOOL TE SOESTERBERG Wij vestigen de aandacht van ouders op de adver tentie van het bestuur der Christelijke School te Soesterberg, betreffende het aangeven van leerlin gen voor den nieuwen cursus. Met vol vertrouwen mogen wij deze school aanbeve len. Onder leiding van den heer Hack is zij geworden tot een van de beste onderwijsinrichtingen in wijden omtrek. UIT DE ADVERTENTIËN: MANUFACTUREN-MAGAZIJN DE DUIF; Zojuist ontvangen: een mooie sortering Heeren petten, nieuwste kleuren en modellen. Denkt er aan, het is nog slechts 8 dagen om te raden naar de bébypop of 10,- aan goederen. Komt en raad nog eens, nu het nog kan. Aanbevelend, G. Tammer, Soesterberg. RAMAKER'S RIETMEUBELEN EN MANDEN MAGAZIJN Steenhoffstraat 53, bij de R.K. Kerk. Tafels. Stoelen. Fiets-, Wasch- en Biermanden 1,35. Biezen- en Lederen Boodschaptasschen 0,65. Hondenartikelen en Manden 1,10. Kinderstoeltjes en Fietsstoeltjes 1,90. Sanatorium Ligstoelén. Kindervouwwagens. China- en Japanmatten enz. Soester Courant van woensdag 4 maart 1981 Daat von ik nog us un oardigo uutvinding vaan ongze braand weer om us an t dichte to sloan. Ze dochte zeker: As ut aal un heule tied niet braandt, Daan neme we de pen us in de haand. We stoan aaltied kloar met slaang en spuut, - Doarum komt de „regionale" ongs de strot uut. Waant waar het dat noeng weer nodig, Voortemee bin wullie nog overbodig. 't Liekt me best haarstikke mooi as iedereejn die met de Road waat te moake kriegt, z'n gedaachte in een vaars je giet. Daan kajje nog us laache met de aamtenoare, die komme licht niet meer tot bedoare. die komme licht niet meer tot bedoare. Bie un anvroag om un nieuw kiepehok, Of un vergunning veurde vaarkesfok. Zo ben d V nog un zooi zoake, die je daan best leuk ken moake. De Staanwiek goat ok weer an 't schrieve, En stinkt zelf de paan uut met ze grieve. Wie hetter nog waat veur de insproakvroag, Doe ut daan doaluk nog vaandoag. - Zet aal je klaachte moar op schriefpapier, Van nieuwe plaanne krieg je zo laang plezier. Ut nieuwe pliesiebero zaal der wel komme. Wie of 't betoalt kaan ming niks bomme. Veur un groter roadhuus ben der geejn cengte, Waant in de Hoag zit un stel krengte. - Die geve geld uut met gróte smaakke, en zette de Soesders zo te kaakke. Moar wullie met ze aalle an 't bespoare, op de auto, ut huus en de ouwe kloare. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, Wie hetter nog waat te heggestegge. „Dicht" moar an de Road waat of je blieft, Licht daajje nog wat veur mekoar kriegt. HANNES VAN DE NENG Voor rijbewijs A-B/E-C/ED/E slaagden onderstaande dames en he ren: Voor A: E. J. Aafjes, M. v.d. Grift, R. Hendriks, H. Kuijper, J. v. Noort, A. v. Noort en I. de Wit. Voor B/E: J. C. M. v.d. Aa, A. ten Brinke, J. Bessels, J. Breunesse, M. G. M. Beenen, P. J. Brouwer, T. J. Bemer-Meijnhardt, T. de Bruin, C. J. Breas, M. J. Barendsé, P. J. Bade, H. C. M. Brummer, W. Blankestijn, M. Coren, F. v.d. Craats, C. B. M. Cornelissen, B. E. van Dijk-Zondag, C. F. J. v. Dorresteijn, R. Drost, R. Dunnen, J. C. v. Dasselaar, K. M. Derickx, C. v. Dusseldorp, E. M. M. v. Dorresteijn-Schalkwijk, C. v.d. Ent, H. J. v. Empelen, J. M. v. Es, A. H. v. Gent, A. Hertog, A. H. Huiskamp, A. G. C. Hilhorst, C. M. M. Hilhorst, H. Hogeveen, P. H. C. J. Hoppen brouwers, A. A. M. Henken, P. Kaa- tee, R. F. L. Klaassen, A. S. Klaren- beek, M. H. Kaldeway, B. C. Koster- Götze, E. v. Klooster-ten Hoven, R. J. v. Klooster, P. W. v.d. Kerk, Y. Lut- tik, Y. A. Molenaar, J. H. Maassen, E. H. Notterman, L. v. Noort, J. P. Pluvier, L. G. Rasch, D. G. Reesink, J. M. v. Rouwendaal-Vos, A. G. Rooij- akker, A. M. G. v.d. Reijden, G. v. Rijn, A. J. Rademaker, J. H. Stevens, M. Süthoff-v.d. Stroom, M. Smit, M. B. Visser, J. W. Visser, A. C. H. Voers, L. F. v.d. Velden Erdbrink, H. v. Vul pen, M. A. Vos, S. Vogel, A. G. v. Veelen, A. J. J. Wicherts-Oyen, M. Weyermars en G. G. J. Zoetelief. Voor C/E D/E: D. Altenaar, G. Don ker, M. T. Duykes, H. S. Holleman, W. M. Vlaanderen, M. G. Westerveld, J. C. L. v. Zuiden, T. J. M. Witte. Zij werden opgeleid door: Autorij school M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. De verkeerslichten op het kruispunt Steenhoffstraat/Dalweg zullen vanaf heden, net zoals elders in Soest, om 21.30 uur gaan knipperen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15