Soester Karnaval 'n groot succes einde kreeg bij de Open Hof, reikte prins Henk I de prijzen uit aan de winnaars. Tijdens deze optocht werd prins Henk I en zijn Raad van Elf ontvangen op het bordes van het gemeen tehuis. Hier overhandigde de loco-burgemeester, de heer Plomp, de sleutel van Knollen dam aan prins Henk I. Dit als symbolische overdracht van de leiding over de gemeente Soest aan de karnavalsprins. Op zaterdagavond startte de zuid-amerikaanse karnavals- avond in de Knollenburcht. Met muziek van Sonqra Ritmica, de zang van Gracia Gomez en het optreden van drie danse ressen werd deze avond een groot succes. Velen hadden zich voor deze avond gehuld in passende kledij en het karna- valsfeest veranderde voor even in een feest in Rio-stijl. Er wa ren op deze avond zo'n kleine duizend bezoekers die allen te vreden en bezweet huiswaarts keerden. Op zondagmiddag kreeg de Knollenburcht bezoek van de jongste inwoners van Knollen dam in leeftijd variërend van 5 tot 12 jaar. Hun aantal was ongeveer 450. Deze allerjong sten waren gehuld in leuke kleedjes waarvoor in 3 leef tijdsgroepen leuke prijzen in ont vangst konden worden ge nomen door de leukst verkleed den. In een opperbeste entou rage konden de „knolletjes" zich vermaken bij de verschil- kende attrakties die er in de tent voor hen waren neergezet. Op het inschrijfformulier voor deze middag was een kruis woordpuzzel afgedrukt die door de kinderen moest wor den ingevuld en waarmee zij konden meedingen naar de fan tastische prijzen die op de mid dag werden uitgereikt door Prins Henk I. Dit kinderfeest werd dit jaar weer mogelijk gemaakt door een groot aantal Soester zaken mensen die bereid waren bij te dragen in de hoge kosten van de kihdermiddag. Zondagavond ging het' feest verder met de grootste happe ning van het hele weekend. Maar liefst 1200 mensen be volkten de Knollenburcht en vierden uitbundig „hun" kar naval. Op muziek van de Blue Cats, de Amigo's en drive-in diskotheek Apollo vermaakten de bezoekers zich opperbest en de stemming was dermate goed, dat de sluiting van de avond om twee uur 's nachts voor velen veel te vroeg viel. Voor prins Henk I en zijn ge- De Soester karnavalsvierders hebben vrijdag, zaterdag, zondag en maandag weer uit bundig feest gevierd. Het aan tal mensen dat de diverse eve nementen bezocht was weder om groter dan het vorige jaar en dat is voor het bestuur van de karnavalsvereniging De Narre Knollen ongetwijfeld een grote stimulans voor de ko mende jaren. In de Knollen burcht vonden weer alle festi viteiten plaats voor de inwo ners van „Knollendam" in leeftijd variërend van zes tot negentig jaar. Achter het restaurant Soester Natuurbad was een gloednieu we tent opgetrokken waarin op het grote podium de diverse muziekgezelschappen hun muziek ten gehore brachten. Daarnaast waren er twee gro te bars waar iedereen vlot van zijn drankje werd voorzien door de „veelkoppige beman ning". Het karnavalsgebeuren begon vrijdag met het Scholenbezoek. De Boerenkapel, Raad van Elf en dansmariekes bezochten met Prins Henk I de diverse lagere scholen waar karna val werd gevierd. Een ver moeiende bezigheid die toch veel voldoening gaf, zowel voor de leerlingen van de scholen als ook voor de bezoekende Prins Henk I en zijn gevolg. Het tweede grote evenement was de optocht op zaterdag middag. Een grote stoet van 21 „wagens" vertrok om 13.00 uur vanaf de Parallelweg langs de Koningsweg voorafgegaan door de showband M.C.C. uit Laren. De diverse groepen hadden weer veel werk gemaakt van hun wagen en de algemene opinie was toch, dat de optocht qua inhoud weer beter was dan het vorige jaar. De Knol- lenbokaal, beschikbaar ge steld door de Soester Courant, ging dit jaar voor de tweede maal naar de Vogelbuurt die met hun wagen over de verkie zingen 1981 dë hoogste punten waardering kregen van de ju ry, bestaande uit Wim Butze- laar, Carel Voges en wethou der Menne. Goede tweede werd de groep van de Lange Brink met „Statenloos - wij zijn de Lange Brinkers" en als derde kwam uit de bus „het ganzen hoedstertje". De aanmoedi gingsprijs, beschikbaar ge steld door de Raad van Elf, was voor de Birkt met hun „Birkse dromenland". Na de optocht die onder bizarre weersomstandigheden zijn volg begon maandagmiddag de volgende „klus". Om half twee waren ruim honderd vijf tig be jaarden in de tent aanwezig om op hun eigen manier kar naval te vieren. Er was een leuk programma in elkaar ge zet door de organisator de heer Bert Verwey, waarmee de oud sten 'onder de inwoners van Knollendam zich prima ver maakten. Met een grote artistieke in breng vanuit de vereniging zelf werd het programma afge werkt en om ongeveer vijf uur keerden de bezoekers moe, maar erg voldaan huiswaarts waarbij herhaaldelijk werd toegezegd dat men volgend jaar beslist weer van de par tij zal zijn. Als afsluiting van het feestge- beuren in de Knollenburcht denderde op maandagavond zo'n 700 jeugdige bezoekers in de leeftijd van 14 tot 18 jaar door de tent. De muzikale om lijsting was in de vertrouwde handen van de disk-jockeys van Radio-Veronica die er met de jeugdigen een ware happe ning van maakten. Door het draaien van de laatste karna- valsschlagers bracht de drive- in-show de jeugd op de vloer, en in een mum van tijd ver anderde de bevolking van de Knollenburcht in een massa die als een orkaan door de tent da verde. Toen om twaalf uur de knoppen van de muziek wer den dichtgedraaid viel een die pe stilte in de Burcht van prins Henk I en kwam er een ab rupt einde aan de festiviteiten binnen zijn „veste". Op de laatste dag, dinsdag, bracht prins Henk I nog een be zoek aan de karnavalsmiddag in het verzorgingstehuis Ma- riënburg alwaar de aanwezi gen ook nog even de vloer op moesten voor een polonai se met de doorluchtige zotheid prins Henk I. De sluitingsavond vond plaats in het centrum van Soest. Na een gezellig feest in Café-bar de Kuil en bar 't Luykje werd om 12 uur precies de sleutel van Knollendam teruggegeven aan loco-burgemeester Plomp waarna Krelis, het symbool van het karnaval in de vorm van een pop, werd begraven. Er kwam zo een einde aan een weekend bruisend karnaval waarbij het bestuur van de Narre Knollen, prins Henk I en zijn Raad van Elf een pluim verdienden voor de voortref felijke organisatie van vijf da gen weergaloos feestvieren. Alaaf. De Veronica-drive-in-show vermaakte de jeugd van IJ, tot 18 jaar uitstekend en maakte van de bezoekende jeugd een hossende menigte De verkiezingen 1981 was het motto van de wagen van de Vogelbuurt die voor de tweede keer de Knollenbokaal won De winnaars van de optocht met de Knollenbokaal in de Open Hof na afloop van de koude rit door Soest Zo kleedden zich de allerjongste karnavalsvierders voor „hun" feest Soester Courant van woensdag 4 maart 1981 Het karnaval van de bejaarden op maandagmiddag werd wederom een groots feest

Soester Courant | 1981 | | pagina 16