Tempo-jeugd in nieuwe trainingspakken Langlauflessen voor Mavo-scholieren p Muziekschool Amersfoort heeft beleidsplan voor de jaren '81/ '84 HUURSiRV Opmars Soester schakers gestuit Onvolledig Red Starsteam ten onder Van Uw droom maken wij werkelijkheid ÏÏUMEfflJ Practicum- klaverjasbeker voor gemeentewerken SE MID N Baankampioenschap: Tweede plaats voor Corine v.d. Meyden Afsluiting kruispunt week opgeschoven Geld en sieraden gestolen 60 Jaar Friese Vereniging „It Pompeblêd" Handbal: Winst voor BDC-dames Zilver en geld gestolen Duinkikker- wedstrijdploeg promoveert naar de E-competitie Bedrijfsritten kampioenschap van „AMAC" |uBllllaav H/ton-/4rt baarnbv Keukenbrandje Snelheidscontrole 21 21 20 De derde en laatste afstand bij het gewestelijk baankampioenschap schaatsen was beslissend. Na een goed gereden 3000 meter in 5.40 min. bleek dat Corine 0,1 sec. tekort kwam voor de eerste plaats. De door haar neergezette tijd was wel een klubrekord. Bert v.d. Weerd en Hans Kaats reden weer een 500 en 1000 meter bij de sprinters. Bert noteerde 43.1 seconden en 1.29.5 minuten en Hans 42.8 sec. en 1.30.3 min. Bij een wedstrijd over 5000 meter liet Ronnie Ottenhof de klok stilstaan op 8.15.1. Bert v.d. Weerd had voor deze afstand 8.57.8 nodig. Bij de seniorencompetitie zondagmor gen reed Ron Ottenhof twee persoon lijke records. Op de 500 mtr. 42 sec. en op de drie kilometer 4.32 min. Hans Dijs reed een goede 500 meter: 43.5 sec. Helaas viel Dijs op de drie kilometer en kwam uit op 5.45 min. Yvonne v.d. Lienden reed twee klub- records. Op de 500 meter 45.7 sec. en op de drie kilometer 5.09 min. Vrijdagavond is de prijsuitreiking van de klubkampioenschappen in het klubgebouw van VVZ '49 om half 9. Het bestuur van de Regionale Muziek school Amersfoort heeft voor het eerst in het bestaan van de school een beleidsplan opgesteld. Het heeft de naam Samenklank" gekregen en geldt voor de periode 1981-1984. Bij de opzet is steeds uitgegaan van vragen als: „Wat is wenselijk; wat willen we bereiken; hoe zou het beter kunnen?" Uitgangspunt is niet geweest de finan ciële positie van de school, want, zo meent het bestuur, dat zou de noodza kelijke vernieuwing en aanpassing te zeer in de weg gestaan hebben. Een volledige financiële vertaling van het plan in een meerjarenbegroting voor de school vormt daarom ook geen onderdeel van dit plan. De eerste doelstelling van het plan is allen die nauw betrokken zijn bij de Regionale Muziekschool Amersfoort (RMA) en van wier medewerking de school goeddeels afhankelijk is, de gelegenheid te geven zich uit te spre ken over het te voeren beleid. Die groep bestaat uit consumenten, docen ten en subsidiënten. De consumenten zijn vertegenwoor digd door de ouder- en leerlingencom missies; de docenten en andere mede werkers van de school door de perso- neelsraad; de subsidiënten zijn de gemeenten Amersfoort, Soest en Hoe velaken. Met de totstandkoming van het plan hoopt het bestuur aan het beleid de noodzakelijke brede basis te hebben gegeven, die nodig is voor de realise ring ervan. Het geeft een samenhan gend overzicht van waar de RMA heen wil en is een richtsnoer voor de aktivi- teiten van directie en medewerkers. Gestreefd wordt naar vernieuwing en verbetering van het muziekonderwijs. Vernieuwing in de manier waarop dit onderwijs wordt gegeven en verbre ding door zowel een verdere differen tiatie van het aanbod als door een poging hiermee bredere kringen van de bevolking te bereiken. Nieuw is met name de uitbouw van de zogenaamde steunfunctie die moet lei den tot een betere ondersteuning door de RMA van het basis-onderwijs en het sociaal-cultureel werk op het punt van muziek. In het beleidsplan wordt daar in negen hoofdstukken verder op in gegaan. Aan de orde komen zo de doelstellingen en middelen; de toegankelijkheid van de muziekschool wat betreft de leeftijd en de financiënhet uitvoerende werk wat betreft de algemene muzikale vor ming het instrumentaal- en het vocaal onderwijs; de overige punten van het uitvoerend werk waaronder valt het samenspel in ensembles en orkesten; de dienstverlening aan korpsen en accordeonverenigingen; de steun functie aan het regulier onderwijs en het sociaal-cultureel werk en tenslotte het personeelsbeleid en de huisvesting. Wat de huisvesting betreft beschikt de RMA over eigen scholen in Amersfoort en Soest en over een dependance in Hoogland, terwijl in Hoevelaken les gegeven wordt in het kerkelijk cen trum De Elshof. Het huidige leerlingenbestand is 2195 leerlingen; 1472 in Amersfoort wat neerkomt op 1,68% van de bevolking, 608 in Soest, 1.41% van de bevolking en 115 in Hoevelaken, 1,48% van de bevol king. De prognose voor het cursusjaar 1983/1984 gaat uit van 1720 leerlingen uit Amersfoort850 uit Soest en 150 uit Hoevelaken. De afsluiting van het kruispunt Nieuw- straat-Merelweg-Groen van Prinste- rerstraat is een week verschoven. Dat zal nu a.s. maandag 9 maart gebeuren voor een periode van veer tien dagen. Ingebroken werd in een woning aan de Birkstraat. De onbekende dader forceerde om binnen te komen een raam. Hij verdween met medeneming van achtduizend gulden contant geld; een bedrag aan buitenlandse valuta; een zilveren koffie- en theestel alsmede een zilveren dienblad en gouden- andere sieraden. Op 19 november 1980 was het zestig jaar geleden dat de Friese Vereniging voor Gooi-Noord ,,It Pompeblêd" te Bussum, die ook leden in Soest telt, werd opgericht. Dit heugelijke feit wordt herdacht op zaterdag 14 maart met een receptie, koffietafel en een feestavond in Het Spant, Dr. A. Kuy- perlaan 3 te Bussum. Van drie uur tot half vijf 's middags staat het bestuur gereed om de felicita ties in ontvangst te nemen, waarna om vijf uur de gemeenschappelijke koffie tafel voor leden en genodigden wordt SPORT WM Om acht uur wordt de avond geopend met zang van het Friese koor uit Hilversum. Direct daarna brengt de Friese Toneelstichting uit Leeuwarden het suksesstuk ,,Frou/Minske" („Vrouw/Mens") voor het voetlicht. Het bijzondere aan dit amusante stuk, geschreven door de Friese publiciste Hylkje Goinga en reeds meer dan 65 maal opgevoerd, is dat het geheel door vrouwen wordt gespeeld, en aan de positie van de vrouw in de moderne samenleving is gewijd. Na afloop van het stuk is er nog gelegenheid tot dansen en gezellig samenzijn. Dit jubileum biedt aan de Friezen en andere in de Friese taal geïnteresseer den in onze regio een uitstekende gelegenheid om elkaar in een gezellige en ontspannen sfeer te ontmoeten. Ie I - Foto: Goos van der Wilt De jeugd van de immer aktieve Ren- en Toervereniging Tempo is j.1. zaterdag in de nieuwe kleding gestoken. Daar heeft „Huurservice Midden Nederland" voor gezorgd. De geste wordt bijzonder op prijs gesteld en voorzitter Jaap van den Broek, links op de foto, bracht dat goed onder woorden. „Een sponsor vinden in een tijd van economische teruggang is bijna als het zoeken naar een speld in een hooiberg". Vanzelfsprekend zullen de nu in het geel/zwart gestoken wielrennertjes van Tempo de naam van het „Gereedschappen Verhuurservice Midden Nederland", waar hen dat ook maar mogelijk is, tijdens training of wedstrijd,"heel hoog houden. De foto werd zaterdagmiddag gemaakt bij het bedrijf aan de Koninginnelaan. Rechts de beide sponsors. Het eerste damesteam van de Soester handbalvereniging BDC speelde afge lopen zondag de uitwedstrijd tegen Ymond. In de eerste helft toonden de Soester-dames zich overduidelijk de meerdere. Hoewél er toch ook diverse kansen niet benut werden, werd de rust bereikt met een 6-3 voorsprong. De tweede helft gaf nagenoeg hetzelfde beeld te zien. Verdedigend speelde BDC sterk en ook wisten de zonder wisselspeelster spelende dames hun krachten zodanig te verdelen dat de wedstrijd met 8-5 gewonnen werd. Foto: Goos van der Wilt WÈtÊÈÊ 120 i,..Tim,-en van de Kardinaal Alfrinkmavo volgden op de kunstskibaan van Otto Zoetelief te Soesterberg lessen in langlaufen en alpine-skien. Zij betalen er, dankzij een geste van de Nederlandse Ski Vereniging, slechts een gulden per Tsrv hoopt met deze aktie het toch al in de lift zittende langlaufen een extra stimulans te geven. Vier skibanen in Nederland zijn erbij ingeschakeld en in Soesterberg lessen scholieren uit Soest, Amersfoort, Bilthoven, De Bilt en Opl&i maart vinden op de Soesterbergse kunstskibaan de nationale schollerenkamploenschappen plaats waaraan 360 kinderen deelnemen. Er komen ook leerlingen van het Baarns Lyceum aan de start. Op de foto enkele leerlingen van de Kardinaal Al/rinkmavo, met uiterst rechts de heer G. Tournè. Het eerste tiental van de Soester schaakclub heeft vorige week ver zuimd z'n positie in de Promotieklas van de Stichts Gooise schaakbond vei lig te stellen. De Soesters die aan een opmerkelijke eindsprint bezig waren, werd in eigen huis een halt toegeroe pen door mede-degradatiekandidaat DBC dat de speelzaal in Credo voorlo pig met een 3-4 voorsprong verliet. De drie afgebroken partijen bieden Soest weinig kans op een eervol resultaat. De nederlaag (waarschijnlijk SVz-iVz) lijkt niet meer te ontlopen. Veel, zo niet alles zal nu afhangen van hetgeen Soest in z'n laastste wedstrijd op 20 maart aanstaande in en tegen Laren presteert. Winst is dan min of meer een noodzaak om het Promotieklasser- schap in ieder geval nog met een jaartje te kunnen prolongeren. Mocht Soest zoals verwacht van DBC gaan verliezen dan is de winst van de mensen uit de Bilt misschien niet eens onverdiend te noemen. De DBC-ers toonden zich in de slotfase van de vier uur speeltijd wat koelbloedlger en ook fortuinlijker. Kopman Muis had alle geluk van de wereld. Hij pakte weliswaar het volle punt maar had met de nul opge scheept moeten worden. Hij kreeg dermate scherp spel tegen zich dat mat slechts een kwestie van tijd leek. Maar zoals zo vaak op dit niveau verrekende de tegenstander zich hope loos met als gevolg dat Muis een winnende stelling overhield. Ook Schil der en Van Garderen brachten voor Soest een punt binnen. Eerstgenoemde balanceerde lange tijd op de rand van de afgrond, kreeg langzamerhand toch aardig tegenspel en wist zijn tegenspe ler zelfs tot overgave te dwingen. Vennik die zijn partij aan het vijfde bord zag worden afgebroken heeft winstkansen. Dat zijn tegenstander de tijdcontrole wist te halen mag op zich al een wonder genoemd worden want Vennik verzuimde op een gegeven moment de weg die tot winst zou hebben geleid te bewandelen. Ook de partijen van Goes en Henze werden afgebroken. Goes heeft remisekansen terwijl Henze normaliter met de nul zal worden geconfronteerd na lange tijd de winst in handen gehad te hebben. Nederlagen konden al worden geno teerd voor tweede bordspeler Vegter (misrekening in het middenspel), C. van Dijk (overspeeld), Bakker (blun der in de slotfase) en Molenaar die op een gegeven moment een licht stuk verspeelde. De persoonlijke resultaten Soest 1 - DBC 1: Muis - van de Laan Vegter - Kuyper Schilder - Leegwater Van Garderen - Baan Vennik - Hofstede Henze - Kooy Van Dijk - Mensonides Bakker - Van Houwelingen Goes - Borst Molenaar - Raalte 1-0 0-1 1-0 1-0 afg. afg. 0-1 0-1 afg. 0-1 Tijdens afwezigheid van de bewoners werd ingebroken in een woning aan de Regentesselaan. De dader ver dween met medeneming van tafel zilver en een nog onbekend bedrag aan buitenlandse valuta. Dankzij de voortreffelijk gezwommen laatste wedstrijd is het de Duinkikker- ploeg gelukt de promotie naar de E- competltie binnen te halen. Al vele malen waren tijdens wed strijden persoonlijke records verbe terd, maar met deze team-promotie blijkt ook, dat de zwemploeg in de breedte duidelijk aan kracht heeft ge wonnen. Deze promotie is een mooie beloning voor de grote inzet van alle meisjes en jongens. Vier spelers én een gastspeler vorm den het tweede herenteam dat in Noordwijk tegen M.S.V. uitkwam. Het is dan ook de vraag wat de uitslag zou zijn geweest als er meerdere spelers beschikbaar waren geweest. Nu verloren de heren met acht punten verschil. Bij de jeugd werden twee wedstrijden gestaakt. De andere drie wedstrijden verliepen normaal, even als de wedstrijd van dames II. DAS AI - Red Stars AI De wedstrijd tegen Das was weer een wedstrijd die eigenlijk gewonnen moest worden om de degradatie te voorkomen. Met zes inzetbare spelers was het echter vechten tegen de bier kaai. Na een moeilijke openingsfase, waarin Das de roodwitten leek te overrompelen, kreeg Red Stars iets meer grip op het spel. Toch kenden zij voor rust nog een mindere periode. ,,Das" sloot de eerste twintig minuten dan ook winnend af met 40-30. Het gat moest snel gedicht worden om nog een eventuele overwinning te kun nen behalen. De 3-2-zöne bleef de opdracht in de verdediging, maar na iedere succesvolle doelpoging moest de tegenstander direkt ingesloten worden. De opzet had echter een averechtse werking. De spelverdeler van Das vond gemakkelijk zijn medespelers, en Das liep daardoor uit tot een 30-punten- voorsprong. Groot bleek de inbreng van de Delftse spelverdeler toen hij tien minuten voor tijd het veld moest verlaten met vijf persoonlijke fouten. Vanaf dat moment kon Red Stars n.1. de opgelopen achterstand verkleinen. Met Ruud van Leuveren als rebounder en opnieuw Arnoud Klarenbeek als topscorer, kwam Red Stars terug tot aalf punten achter Das. Toen had ied Stars nog maar vier spelers over, en was het verzet gebroken. Goba MAI Red Stars MAI Doordat de meisjes junioren van Red Stars de thuiswedstrijd al met 111-54 gewonnen hadden, viel de 68-47 over winning van afgelopen 'ftfriaeejn beetje tegen. Ondanks dat de meisjes goed werden vervangen wer er minder goed gespeeld dan Goba leende zich, door o.a. de wedstrijd zóne te spelen, ook niet voor een leuke wedstrijd. Niettemin namen zij in het eerste kwartier een voor sprong (16-21). Vier scores op rij brachten Red Stars weer op voor sprong, welke niet meer uit handen gegeven zou worden. In de tweede helft gebruikte Red Stars weer het gevaarlijkste wapen, de break. Al eerder werden er wedstrij den gewonnen dankzij de altijd goed lopende break. Zo werd ook nu ae wedstrijd geheel beslist via de break, waardoor Monique Lotze weer top- scoorster werd. Over twee weken speelt Red Stars de eerste van twee wedstrijden voor de halve finale van de bekerkompetitie. Zij spelen dan tegen AMVJ uit Amsterdam. Overige uitslagen: Red Stars C2 - Eem '78 Cl 29-30 Red Stars Cl-Keizer Otto Cl gestaakt Red Stars MC3 - Red Stars MCI 13-67 Red Stars B2 - Woudenberg BI 26-36 Red Stars II -BZ '721 27-33 Bourgondlë BI - Red Stars BI gestaakt Dé Amersfoortse Motor- en Automo bielclub „AMAC" organiseert voor het 4e jaar een bedrijfsrittenkampioen- schap bestaande uit 4 puzeelritten voor personenauto's, die allen op de zater dagmiddag worden verreden. De le rit is op 21 maart a.s., de 2e rit op 9 mei, de 3e rit op 17 oktober (AMRO- rit) en de 4e rit op 21 november a.s. De rit op 21 maart a.s. wordt verreden in de regio Amersfoort-Hoogland. De uit zetters zijn Koos Goedknegt en Nico den Uyl. Inschrijving staat open voor equipes uit Amersfoort en omstreken, enige voorwaarden is, dat tenminste één persoon werkzaam is bij een in Amers foort en omstreken gevestigd bedrijf. Het inschrijfgeld bedraagt 11,per auto, ongeacht het aantal inzittenden. Men kan inschrijven in de sportklasse geroutineerden) of in de tourklasse (beginners). De teaminschrijving is gratis (mini maal 3 equipes), maar men kan ook individueel inschrijven. Start vanuit Café Restaurant ,,De Faam" Hamseweg te Hoogland. De voorinschrijving sluit op 14 maart a.s. Nadere inlichtingen bij het bedrijf waar men werkt, of bij het secreta riaat, Eric Versluis Verdistraat 116 3752 WS Bunschoten, tel. 03499-3106. Programma volgende week in sport hal Beukendal: zaterdag 7 maart: 18.30 uur Red Stars MAI - Green Eagles MAI 18.30 uur Red Stars I - Green Eagles I 20.00 uur Red Stars - Juventus 21.30 uur Red Stars MBI - Crackerjacks MBI zondag 8 maart: 19.45 uur Red Stars 2 - AMVJR'dam2 19.45 uur Red Stars AI - Lokomotief AI 18.30 uur Red Stars C2-Crackerjacks Cl 18.30 uur Red Stars MCI - Crackerjacks MC3 21.15 uur Red Stars 3 - Eem'78 Overtuigd U zich zelfbij Uw vakhandelaar: laanstraat 115-117 postbus 233 3740 AE baam 2 telef. 02154-18101 In een slaapkamer kan zich heel wat 2 meer afspelen dan het gebruikelijke J slapen. U kunt er in wonen, leven, werken. Wat dat betreft kunnen wij U een aantal mogelijkheden voorleggen 5 die Uw woonproblemen in een klap oplossen. Dit systeem geeft aan Uw meest individuele wensen gestalte. i Eksklusiviteit is dan ook ons »slaap«- J kamergeh(eim. De personeelsvereniging van gemeen tewerken Soest heeft dit jaar het Prac- ticum-klaverjastoernooi gewonnen. Het team won 15 partijen en behaalde 27.677 punten. De individuele prijs ging naar de Baarnaar Boon, die 5314 pun ten bijeen kaartte. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de De brandweer kwam er aan te pas om een brandje in een keuken van een flat aan de Albert Cuyplaan te blus sen. De bewoner zette een pannetje met water op het vuur en viel toen in slaap. Hij werd wakker toen door de hitte van het drooggekookte pan netje een kastje boven het aanrecht vlam vatte. De schade wordt geschat op 3000 gul den. Op de Amersfoortsestraat te Soes terberg hield de politie maandag een snelheidscontrole. Gedurende de controle-periode passeerden 1021 voertuigen de radarapparatuur. Daar van reden 23 bestuurders harder dan de toegestane 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 129 km./p.a. organiserende Soester Politie Sport Vereniging, de heer E. Schutzmann. Aan dit jaarlijkse klaverjastoernooi namen dit keer acht teams van elk twaalf kaarters deel. Dat waren de teams van de personeelsvereniging van het Koninklijk Paleis; van de politiekorpsen uit Hilversum, Baarn, Zeist ep Soest; de Soester brandweer- vrij willgers van gemeentewerken Soest en van Korpos, de vereniging van reservisten van de Soester politie. De einduitslag van het teamklasse ment werd: 1. P.G.W.S. 2. Korpos 3. Hilversum 4. Baarn 5. S.P.S.V. 6. Brandweer 7. A.A. 76 8. Zeist 27.677 ptn. 27.805 ptn. 25.824 ptn. 27.362 ptn. 27.211 ptn. 27.362 ptn. 26.240 ptn. 26.186 ptn. Het opgemaakte individuele klasse ment ziet er als volgt uit: 1. Boon, Baarn 5314 ptn. 2. v. 't Veer, S.P.S.V. 5296 ptn. 3. Lijnsveld, P.G.W.S. 5262 ptn. 4. Den Hartog, S.P.S.V. 5230 ptn. 5. v. Soeren, Korpos 5132 ptn. 6. Immerzeel, Brandweer 5110 ptn. 7. T« de KruijfKorpos 5069 ptn. 0. v.d. Zouwen, P.G.W.S. 5027 ptn. 9. Mevr. Geijtenbeek, Zeist 5012 ptn. 10. Groart, Brandweer 5001 ptn. 11. v. Zutphen, Zeist 5001 ptn.

Soester Courant | 1981 | | pagina 21