College door leden van financiële commissie teruggefloten Recordbelangstelling voor Teleac-cursus De Roadrunners zaterdag 7 maart in Molensoos Aankoop pand Torenstraat 5: Bejaardentocht dit jaar naar Nieuwkuijk Lente Bedrijvengids provincie Utrecht Peters bv tri y'dla ét/cl cr cr Peruaanse zakkenrollers uitgewezen Filmvoorstelling De Open Hof in foto-film i Bezoek de C^IHOfl lïllllti-vision show SchYVj7)ETl Tfl£>t lAcÏlt m Viering 75-jarig bestaan Rabobank Soest Fractie assistenten krijgen vertrouwen Slachtoffers gladheid Diefstal koffie opgelost u demonstraties vliegwedstrijden filmprogramma ZELFSTANDIG MEDEWERKSTER Makelaardij o.g. voor wonen in de groenezone Twee uit Peru afkomstige zakkenrol lers werden door de Soester politie aangehouden. Zij maakten deel uit van een groepje van vier dat zich het af gelopen jaar in heel Europa bezig hield met zakkenrollen. Zij opereerden ondermeer in Frankrijk, Spanje en Italië. Uit dit laatste land werden zij ook uitgewezen. In Soest liep het viertal tegen de lamp, toen bij Simon aan de Van Weedestraat tijdig ontdekt werd dat één van hen papieren en geld uit een damestas haalde. De eigenares liep hem ach terna, waarna hij de spullen op de grond gooide. Met een landgenoot ont kwam hij. De twee anderen werden aangehouden bij een bushalte aan de Burg. Grothestraat. Zij zijn een paar dagen later op het vliegtuig naar Li ma gezet. 11 19* Morgenavond, donderdag 5 maart, aanvang 20.00 uur wordt, speciaal voor de jeugd in gebouw ,,De Open Hof" de film Gekooid" gedraaid. De voor stelling gaat uit van een Soester par ticulier in samenwerking met de Stich ting „Woord en Beeld" te Haarlem. Het is het verhaal van een meisje dat tegen de zin van haar ouders gaat samenwonen; in verwachting raakt en dan van haar eigen ouders hoort dat zij de baby maar moet laten adop teren. De moeder van de jongen houdt er andere opvattingen op na en is voor haar een grote steun. Het is een film met een evangeli sche boodschap, die een goede aanlei ding kan zijn voor een positief gesprek. Voor informatie kan men terecht op telefoonnummer 19765. Na het grandioze carnavalsgebeuren afgelopen vrijdag in een volle Molensoos is het a.s. zaterdag weer de beurt voor een live optreden van een popgroep. Ditmaal een jonge groep, drie jongens allemaal beneden de twintig jaar, maar al een vijftal jaren in het vak. Een groep die zich steeds meer in de richting van de rock roll aan het ontplooien is. De groep betitelt haar muziek als „rock met een wavefout". Naast eigen werk speelt men ook bewerkingen van o.a. Bill Haley, Fats Domini, Elvis Presley. De groep begint langzaam wat naam op te bouwen en deed afgelopen jaar een tournee met Prima Boys. Verder doen zij de voorprogramma's voor o.a. Phoney hardcore, Teaser, Brood en Teaser. De Molensoos is zaterdag geopend vanaf 20.00 uur. Het optreden van de Roadrunners begint om 21.00 uur. Verder worden dit seizoen nog verwacht: Klang, Quotation, Dutch Toutch en Bintangs. Voor meer informatie bel 15557 of kom een kijkje nemen in de Molensoos, Molen straat 142a, Soest. Na zeer uiteenlopend commentaar in 2 de vorige week gehouden vergadering van de commissie financiën, heeft de burgemeester besloten het voorstel tot aankoop van het winkelpand Toren straat 5 voor een bedrag van ruim een half miljoen, opnieuw in het college te bespreken. Het commentaar van de commissieleden omvatte de twee uiter sten: „waanzin" en „beslist kopen!". Globaal gezien waren de heren Visser (PS), Van Poppelen (CDA) en Blaauw (WD), tegen aajikpop,; mevrquw Al lard (D'66) en mevrouw Van Gelder (PvdA) voorstanders en namen me vrouw Korthuis (VVD) en d|e heer Bolhuis (CDA) een genuanceerd stand punt in en willen zij de onderhandelin gen heropenen. Het winkel/woonhuis Torenstraat 5, van de heer N. J. M. van Dam, maakt - deel uit van het plan Kerkebuurt en ligt in het zogenaamde „beschermd dorps gezicht". Vele jaren geleden werden voor dat doel de panden van de firma Middelman aangekocht en deze zijn allang afgebroken. Met de Hervormde Gemeente werd vorig jaar juni overeenstemming be reikt over de aankoop van de bij de Oude Kerk staande kosterswoning. De raad stelde er 246.000 gulden voor beschikbaar. Met Van Dam kwam men^iet totover eenstemming, zodat in september 1979 door de raad het plan tot onteigening werd vastgesteld. Er is sindsdien ver der met hem onderhandeld en dat leidde tot sukses. Voor 507.500 gulden kan de gemeente zich straks eigena resse noemen, mits de raad daarmee akkoord gaat. Het bejaardencomité organiseert dit jaar voor de Soester bejaarden van 70 jaar en ouder een uitgaansdag met een geheel ander programma dan voorgaande jaren. Dit jaar zal er per bus een tocht gemaakt worden naar Nieuwkuijk in Noord Brabant. Daar aangekomen zullen zij de dag verder doorbrengen in restaurant „De Ster". Het programma ziet er voor die dag als volgt uit: Ca. 9.00 uur vertrek per bus uit Soest. 10.30 uur aankomst in Nieuwkuijk, waar u bij De Ster verwelkomd wordt met koffie en gebak. 11.15 uur concert door John Woodhouse 11.45 uur pauze. 12.15 uur verzoekprogramma door u samengesteld door John Woodhouse. 13.00 uur Diner (aangeboden door de heer en mevrouw Voorbij Na het diner kunt u nog gezellig sa menzijn met eventueel een dansje bij de muziek van het bekende Decap electronische orgel. 15.00 uur Vertrek naar Soest, waarna iedereen om ongeveer 17.00 uur weer thuis is. In verband met de zeer hoge kosten en ook de mindere giften van het be drijfsleven, door de slechte economi sche toestand, moet het comité van iedere deelnemer/ster een bijdrage in de kosten vragen van 7,20 per per soon. Dit zal hopelijk voor niemand een bezwaar zijn. Het comité heeft echter gemeend deze dag toch te moe ten organiseren en is" blij, dat de heer en mevrouw Voorbij weer een diner wil len aanbieden. Deze dag is uitsluitend voor Soester bejaarden van 70 jaar en ouder. Voor echtparen moet één van beide de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt. Deze gezellige dag zal plaatsvinden op maandag 27 april 1981. In verband met de reservering van de bussen en het restaurant De Ster is de uiterste in- schrijfdatum 20 maart 1981, Na deze datum kunnen geen aanmeldingen meer aangenomen worden. Ook moet voor die datum het verschuldigde be drag door het comité ontvangen zijn, anders is de aanmelding niet geldig. Bij de bejaardencentra in Soest zul len intekenlijsten bij de administratie liggen, waar u zich kunt opgeven. Voor hen die op een particulier adres wonen is onderstaande inschrijfstrook, welke u kunt inleveren bij: H. Duit, Talma- laan41, Soest; Mevr. E. M. Stolwijk-Okh.uyzen, Kruis weg 2, Soest. A. Huyting, Wiardi Beekman- straat 210, Soest. H. Strietman, Gallenkamppelsweg 2, Soest. Ondergetekende: de heer en/ot mevrouw AdresTel.:Leeftijd: Neemt/nemen graag deel aan de bejaardentocht Soest Het verschuldigde bedrag is overgemaakt op de Rabobank te Soest, nr.: 35.99.77.677 t.n.v. Comité bejaardentocht Soest. of: wordt kontant betaald bij inlevering van opgaveformulier (s.v.p. doorhalen wat niet van toepassing is) Komt met rolstoel ja/neen. Kan zelf naar dichtstbijzijnde opstappunt van bus komen ja/neen Handtekening In dé financiële commissie maakte de heer A. Bolhuis (CDA) bezwaar tegen de hoogte van de taxatieprijs (340.000 guldenDat bedrag werd op 16 novem ber 1979 vastgesteld „en", zei de heer Bolhuis, „sindsdien is er op de huizen markt toch echt wel iets gebeurd. We gaan teveel betalen", merkte hij op en hij adviseerde het college het voorstel zo niet in de raad te brengen. „Ga eerst nog eens met Van Dam praten". Zijn fractiegenoot Van Poppelen wilde zelfs dat niet. „Gezien de financiële situatie van de gemeente, de grote tekorten, is deze aankoop voor dat bedrag niet aan de bevolking te verko pen", aldus Van Poppelen. Hij stelde voor het pand maar te laten staan en het groen anders „af te ron den". Ik durf", zei Visser, „na de raadsver gadering van 19 maart geen stap meer buiten de deur te doen, als wij nu gaan kopen". Gemeentesëkretaris mir. J. Kruitwa gen zei dat het college niet anders gedaan had dan een opdracht van de raad uitvoeren. „Natuurlijk is het voorlopige contract opgemaakt onder voorbehoud van toestemming van de raad, maar u kunt ons nu niet meer naar de onderhandelingstafel terug sturen". „De raad", zei de burgemeester ech ter, „heeft zijn eigen verantwoordelijk heid. Aan u is het om te bepalen of u het nu overeengekomen bedrag wilt uitge ven". De heer Bolhuis nam het standpunt van de gemeentesekretaris niet over. „Als de raad besluit dat er opnieuw over de prijs onderhandeld moet worden, dan moet dat ook gebeuren". Hij zei ook dat de lange duur van de onderhan delingen in het nadeel van de heer Van Dam gewerkt had. De eenmaal ingenomen standpunten lagen vast en toen stelde de burge meester voor het hele voorstel eerst opnieuw in de collegevergadering aan de orde te zullen stellen. De heer W. Blaauw (VVD) wil dat b. en w. bij de heer Van Dam nog eens gaan informeren of hij op dat punt nog steeds zo graag wil blijven wonen. „Dat wilde hij altijd", zei Blaauw, „en als dat nog zo is, laat hem dan maar zitten". Mevrouw E. Korthuis (VVD) wil nader geïnformeerd worden over de hoogte van de eventuele belastingschuld op het pand. „Wij moeten dat overnemen, maar hoeveel wordt dat?", aldus me vrouw Korthuis. De dames Allard (D'66) en Van Gelder (PvdA) wilden wél tot aankoop over gaan. „We hebben" zei mevrouw Allard, „indertijd tot onteigening besloten en moeten nu doorzetten". Voor haar staat het vast dat de heer Van Dam volledig schadeloos gesteld moet wor den; „hij heeft te lang in onzekerheid geleefd". Mevrouw Van Gelder zei het bijzonder inconsequent te vinden als nu niet tot aankoop werd besloten. „Wat moeten de burgers nu wel van ons gaan denken", aldus mevrouw Van Gelder. Zij voelde er ook niets voor de onder handelingen weer te heropenen. Visser (PS) meende dat D'66 en de PvdA te laat spijt kregen van hun medewerking aan het onteigeningsbe- sluit. „Het is voor de burger onverteer baar, gezien de enorme tekorten, dat wij nu een half miljoen uit gaan geven voor grassprietjes". Hij zei de aankoop ook nooit op de prioriteitenlijst te zijn tegengekomen en noemde het voorstel „waanzin". Birkstraat 2 Soest 02155-1 2874 spectaculair beeld uit de show 1800 prachtige dia's op drie schermen projectie. Kaarten verkrijgbaar bij Foto van Essen of op 30 maart aan de zaal v.a. 19.00 uur. Aanvang 20.00 uur, einde 22.30 uur. Fotograferen en filmen behoren tot de populairste vormen van vrijetijdsbe steding. Er is in nagenoeg ieder gezin een foto- of filmcamera aanwezig; per jaar worden er in Nederland met de fotocamera zo'n kleine 400 miljoen opnamen gemaakt. Het was dan dan ook een goede gedachte van Teleac om voor de miljoenen camerabezitters een speciale cursus samen te stellen. S~- - «4 - 1.-, -y Er worden in de Teleac-cursus „Fotograferen en filmen" vele onderwerpen besproken. Eén van die onderwerpen is het maken van geslaagde tegenlicht- foto's. Uitzendingen begonnen Intussen is de cursus „Fotograferen en filmen", van start gegaan. In twaalf wekelijkse lessen van een half uur wordt tot 20 mei een overvloed aan informatie gegeven via het voor dit onderwerp ideale medium: de televi sie. Beeld, geluid, kleur en beweging worden maximaal benut om camera- bezitters te vertellen hoe ze meer plezier van hun toestel kunnen hebben en betere foto- of filmresultaten kun nen bereiken. camera" en op 4 maart over „licht en film" volgen op: maandag 9 maart: kleur maandag 16 maart: fotograferen tij dens de vakantie maandag 23 maart: fotograferen van mensen maandag 30 maart: fotograferen van dieren, bloemen, landschappen, ge bouwen, en stillevens. De donkere kamer De lessen 7 en 8 zijn geheel gewijd aan het zelf ontwikkelen en afdrukken van foto's. Dat zal gebeuren op; maandag 6. april; vergroten in zwart wit maandag 13 april: vergroten in kleur. In deze lessen worden de nieuwste technieken voor het zelf vergroten van foto's uitvoerig in beeld gebracht en besproken. Lessen in filmen De filmcamera-bezitters zullen veel plezier beleven aan de vier lessen in smalfilmen, die in de cursus zij: i opge nomen. De data zijn: maandag 27 april: de camera, licht, film, kleur en de filmtaal maandag 4 mei: filmen tijdens de vakantie maandag 11 mei: filmen van mensen, dieren en dingen maandag 18 mei: titels, trucs, montage en projectie. De eerste lessen fotografie bevatten ook voor de filmer nuttige informatie. Ter afsluiting Om de cursisten in staat te stellen de mogelijkheden van de fotografie en het smalfilmen ook „in praktijk" te zien, en zelf in praktijk te brengen, is er een slotmanifestatie, die van 28 en met 31 mei in de Amsterdamse RAI wordt gehouden. Op deze presentatie zullen alle bezoe kers op boeiende wijze kennis kunnen nemen van,alle,nieuwe ontwikkelingen en technieken op hét gebied van dê' fotografie en smalfilmen. m r<: Het cursusboek De belangstelling voor de Teleac- cursus „Fotograferen en filmen" is zo overweldigend, dat het bijbehorende cursuspakket, ondanks een grote her druk, op dit moment niet meer overal verkrijgbaar is. Het beste is contact op te nemen met uw fotohandelaar, die u hierover kan informeren. Afgeronde lessen Elke les behandelt een afgerond onder werp, waardoor het eventueel mogelijk is alleen de lessen te volgen, waarvoor men bijzondere belangstelling heeft. De lessen worden gegeven elke maan dag om 18.27 uur op Nederland 2. Op woensdag wordt de maandagles her haald om 23.00 uur, ook op het tweede net. De foto-onderwerpen Voor wie belangstelling heeft voor bepaalde onderwerpen, volgt hier de indeling van het lesprogramma. Na een extra herhaling van de eerste les op maandag 2 maart j.1. over „de RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 Na een zonnige vakantie staan wij weer uitgerust voor U klaar. Dit jaar viert de Rabobank Soest haar 75-jarig bestaan. Officieel wordt dit feit herdacht op dinsdag 17 maart a.s. met een receptie in restaurant Dart huizen aan de Prins Hendriklaan. Toespraken houden ondermeer de voorzitter van het bestuur, de heer J. R. van PoppeJen, de burgemees ter mr. P. Scholten, de direkteur van de Rabobank Nederland, de heer H. J. Kerkmeester, de voorzitter van het kringbestuur drs. L. J. van Gastel, de voorzitter van de vereniging van Di- rekteuren van Rabobanken de heer J. A. Mensink en namens het Soes ter personeel de heer W. A. Butze- laar. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. De assistenten van de Soester raads fracties krijgen voortaan inzage in de vertrouwelijke stukken. De fracties moeten aan burgemeester en wet houders schriftelijk meedelen wie de officiële assistent is. Dit is besloten in de vergadering van de commissie algemene bestuursza ken. Iedereen kon zich daarmee ver enigen. De fracties blijven uiteraard verantwoordelijk voor het functione ren van de assistent. Ambtelijke bijstand aan de fracties zal indien deze omvangrijk is, via de gemeentesecretaris geregeld kunnen worden. De sneeuwval zaterdagmiddag heeft enige verkeersslachtoffers gemaakt. ^Me'érdere autobéktuuKï'ëFs raakten de macht over het stuur van hun voertuig rkvy.ijt: Op i detii ;Soesterbergsestraat kwam een automobilist tegen een links van de weg staande boom tot stilstand. Zij naast hem zittende echtgenote werd met een hoofdwond en kneuzingen naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op de Eemstraat en op de Stadhou derslaan kwamen twee auto's met elkaar in botsing; op de Eemstraat was het een frontale botsing en op de Stadhouderslaan slipte de een tegen de achterkant van de ander aan. Op de Van Weerden Poelmanweg tenslotte kwam een auto tegen een paal in de berm terecht. De inbraak bij Centra aan de Soester- bergsestraat op 28 januari, waarbij 700 pakken koffie werden gestolen, is opgelost. In Utrecht werden in "er- band met andere diefstallen vier man nen aangehouden die tijdens het ver hoor ook deze inbraak bekenden. De eerste crocus heeft het gewaagd de lente te begroeten. Met moeite was ze er in geslaagd de aarde te ontmoeten. Haar geel pronkte tussen het nog grauwe gras Toen merkte ze hoe koud het was. Teruggegaan was niet mogelijk, dus bleef ze wat onooglijk. Ze miste zo de lentezon, zodat ze niet goed groeien kon. Was je misschien dit jaar wat vroeg? Of had je geen geduld genoeg? Toch ben ik blij, dat je er bent omdat jij de lente kent. Jij helpt ons uit de dromen, dat de lente gauw zal komen. De samenwerkende Kamers van Koop handel en Fabrieken in de provincie Utrecht hebben opnieuw een lijst van grotere ondernemingen opgesteld. Dit is een vervolg op de uitgave van 1980, welke mede op initiatief van het Eco- nomisch-Technologisch Instituut voor Utrecht [ETI] tot stand kwam. In deze „Bedrijvengids" zijn alle in dustriële-, groothandels- en transport ondernemingen in de provincie Utrecht met meer dan 10 werknemers opgeno men. Alfabetisch naar plaatsnaam zijn ruim 2000 bedrijven gerangschikt met daarbij o.m. vermeld de aard van de bedrijfsactiviteiten. Daarnaast wordt de grootteklasse qua aantal werkzame personen van de betrokken bedrijven aangege ven en wordt vermeld of men im- of exporteert. De reden voor het samenstellen van de gids komt voort uit de vele aanvragen om adressenmateriaal welke bij de KvK's binnenkomen. Weliswaar kun nen bij de Kamer via de NV Databank van de gezamenlijke Kamers van Koophandel zogenaamde specials wor den besteld, dat wil zeggen geselec teerde adressen, aangepast adn de specifieke wensen van de aanvrager, ook bestaat behoefte aan een meer algemeen overzicht. Voor de prijs van 45,- per exemplaar kan de gids worden besteld bij het secretariaat van de Kamer (telefoon 033-12964, toestel 11). I manifestatie 1 van modelbouw I en andere I technische hobby's w I jaarbeurs - utrecht I Toegang f6.- p.p. Voordelige Trein- Toegangsbil jetten aan vele stations dagelijks 10-18 uur met o.a. donderdag Binnenkort komt bij ons kantoor een aantrekkelijke baan vrij voor een pittige, zelfstandige en representatieve jonge vrouw (20-24 jaar). Ze gaat werken in een klein team, onderhoudt zslf ook contacten met cliënten, ontvangt mensen en correspondeert. Leuk werk waarmee je volledig vertrouwd wordt gemaakt door onze vertrekkende vrouwelijke collega. Een HAVO diploma of gelijkwaardige opleiding, een zeer goede beheersing van de nederlandse taal en typevaardigheid is nodig. Soest/Birkstraat 87/02155-16251

Soester Courant | 1981 | | pagina 3