Ondanks slecht weer record aantal van 916 deelnemers bij Pijnenburgcross PONBERGIENNE JVAARDERHOOGT i 1 i 56 jaar geleden in Soest Orgel-Concert UlelEd. Heer F. c. fleumann, Baarn. Orgel en lllej. J. cappeiie, Bpssupi, zang. w l V JOS WORTMANN Niet 7,20 maar 20,- VERNIEUWD! UITGEBREID! voor DOE-HET-ZELVERS ƒ35,-. Gehannes... MODEBOUTIQUE CORRAY IBLEUS LEMAUX ZAPA OLLY ARROW LADY ZERRES BAF MARIELLE BOLIER ANASTATIA JOUSSE BRETONSE SCHIPPERSTRUIEN (deel III) Rozen en hun verschillende toepassingen Vleesverkoop Vrouwenadvies raad adviseert ook Woningbouw vereniging Soest Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray 3 Nu in huis de grote collectie van Alcantara! 3- £2 Wilson Glenny - Stylemaster - Schiesser „Proest" over kernenergie en andere energiezaken Menu voor de maand maart 13 Maart 1925 Plaatselijk nieuws A.r- WEEHD Nationale Sterrenkijkdag op 13 en 14 maart Inbraak 19 Soester Courant van woensdag 11 maart 1981 19 De start van de jeugd, tijdens de Pijnenburgcross van S.O. Soest-atletiek. Dat echte rekreatie-lopers zich weinig aantrekken van de weersomstandig heden bleek zondag j.1. bij de Pijnen burgcross. Met de regen stroomden ook de honderden deelnemers naar de start aan de Bosstraat. Doordat er gebruik gemaakt kon worden van de beide akkommodaties aan de Bos straat kon men vlot inschrijven en zich verkleden. Ook de warme douches na afloop werden zeer op prijs ge steld door de deelnemers. Onder deze deelnemers een grote groep uit Halsteren N.B.. Met twee volle bussen waren zij naar Soest gekomen om deel te nemen aan deze Pijnenburgcross. Ondanks de regen waren de paden van het Landgoed Pijnenburg goed begaanbaar. De tijd van de winnaar op de halve marathon 1 uur 20 minuten en 25 seconden liet echter wel zien dat het zwaar was. Om 11.30 uur vertrokken 203, vooral jongere lopers, voor de 2km. Jeroen v. Veenendaal van de sektie voetbal van S.O.Soest kwam hier als eerste binnen in 10 minuten en 58 seconden. Tweede Ronald Pothuizen uit Utrecht 11.09 en derde werd Peter Matthijs uit Halsteren. Aan de om 12.05 uur gestarte 5 km. namen 246 lopers deel. Eerste werd hier Jeroen Majoor van de sektie atletiek van S.O.Soest in 18 minuten en 50 seconden. Tweede Charles Roest van de sektie voetbal in 19.16 en derde N. Velder uit Amsterdam in 20.20. De 10 km. telde het grootste aantal deelnemers 247. Eerste werd Harry Keetelaar van de sektie Atletiek in 35 minuten en 7 seconden. Tweede Joop v. Leyenhorst, eveneens lid van de orga niserende vereniging, in 35.11 en derde werd de bekende Soester Veteraan Piet Majoor in 37.02. Aan de halve marathon, die om 12.00 uur vertrok, namen 220 lopers deel. Eerste werd hier de bekende Baarnse atleet Rob Srik in 1 uur 20 minuten en 25 seconden. Tweede Frans Rauch uit Foto: Goos van der Wilt Soest 1 uur, 22 minuten en 30 seconden en derde Henk Wilderink uit Venhuizen in 1 uur 22 minuten en 40 seconden. Wisselbekers sektie voetbal Onder de vele deelnemers aan de Pijnenburgcross waren weer veel jeugdleden van de sektie voetbal van de Sportorganisatie Soest, die om hun wisselbekers streden. Bij de E. Junio ren werd deze gewonnen door Arjen Westerloo. Jeroen v. Veenendaal won bij de D. Junioren de beker voor de derde maal en hij blijft dus in het bezit van deze beker. Bij de C. junioren won Henk Hagen de beker voor de tweede maal en Charles Roest werd bij de B. Junioren winnaar. Het jaarlijkse uitgaansdagje van de Soester bejaarden, georganiseerd door het Bejaarden-Comité Soest kost de deelnemers niet 7,20 maar, en dat dat zal iedereen begrepen hebben, wel iets meer. De eigen bijdrage is 20,-. Door een allervervelendst misverstand zag onze zetter de met de hand geschreven „/"(van gulden) vooreen ,,7" aan. Ook onze corrector maakte dezelfde fout en niemand stond er op dat moment bij stil dat je voor 7,20 tegenwoordig met de trein niet eens meer op en neer naar Amsterdam kunt, laat staan een hele dag met de bus op stap naar Brabant. Onze excuses voor de gemaakte fout We brengen INTERNATIONALE MODE in de maten 36 t/m 44. Op 12, 13 en 14 maart a.s. ontvangt elke cliënte een leuke attentie. U bent van harte welkom! KONINGINNELAAN19-21 - SOESTDIJK - TELEFOON 20196 Polyantha - of trosrozen waar we vorige wee» over spraken hebben nagenoeg de gelijke toe passing en mogelijkheden als de daarvoor bespro ken grootbloemige rozen. Ze kunnen in grotere tuinen vrolijke vlekken kleur vormen als ze tus sen de heesterbeplanting in groepen worden aan geplant. Als perkroos voldoet de trosroos gewoon beter dan de grootbloemige roos, omdat deze veel meer vakvullend werkt. Verder geldt ook weer voor dit type rozen dat het aanplanten van ma ximaal twee kleuren het rustigst aandoet. De beste plantaf stand voor Polyantha rozen is zo'n 45-50 cm. Een stamroos is eigenlijk niets anders dan een op stam geënte struikroos. Dit kunnen zowel tros- als grootbloemige rozen zijn, die op stammetjes van verschillende hoogtes geplaatst worden. In prin cipe kunnen alle soorten gebruikt worden om geënt te worden, maar er zijn er die het duidelijk het beste doen. Enkele heel goede stamrozen zijn: de grootbloemige roos Queen Elisabeth, helder- rose; de trosroos Tom Tom eveneens helderrose; de wat ouderwetse maar erg goede grootbloemige roos „Scarlet Queen Elisabeth" een mooie rode roos. Een fraaie welriekende zalmkleurige groot bloemige stamroos is „Super Star". Stam rozen zijn enkele jaren vrij moeilijk te verkrijgen ge weest, doordat veel plantmateriaal enkele winters terug was ingevroren. Zo langzamerhand komen er weer wat in de handel, maar in veel mindere mate dan voorheen het geval was. Veel rozen- kwekers hebben aan het kweken van stamrozen de brui gegeven. Als partikulier kunnen we 's winters onze stam rozen beschermen d.m.v. een plastic zak. Deze trekken we met een lange vorstperiode over de kroon en vullen deze eventueel met wat stro op. We moeten dan niet vergeten de plant weer los te dekken in een periode van zacht weer. Als een bepaald losgroeiend type klimroos op stam geënt wordt dan krijgen we de zogenaamde treur- roos, die over het algemeen vrij kleinbloemig zijn. Een niet aflatende rijke bloei vertonen de vol gende vormen, Dorothy Perkins een prachtige rose treurroos. Een goede witte is „White Dorothy". Een heel goede rode is „Excelsa". Stam en treurrozen kunnen gezien worden als solitairplanten en dienen ook als zodanig te worden gebruikt. Erg fraai is het gebruik van een stam roos temidden van een perk struikrozen. In sommi ge gevallen zal het zelfs goed zijn struik- en stam rozen van het zelfde type aan te planten. Baby- of miniatuurroosjes zijn wat minder alge meen terwijl toch ook zij voor een flinke portie bloei kunnen zorgen. De goede soorten zijn te ge bruiken in de border en als perkplant en blijven dicht en compact. Een heel mooie bloedrode dwerg - of miniatuurroos is Amanda, 35 cm. hoog. Een goede oranje variëteit is „Finnstar" met een hoogte van 40 cm. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. De in 1972 opgerichte Vrouwenadvies commissie voor de woningbouw zal in de toekomst ook de Woningbouwver eniging Soest adviseren. In het verle den bracht men advies uit op uitnodi ging van de gemeente, maar sinds de plaatselijke woningbouwverenigingen zijn samengegaan in de woningbouw vereniging Soest en ook de gemeente daar haar woningbezit heeft onder gebracht, is de situatie gewijzigd. De V.A.C. stelt het bijzonder op prijs dat de mogelijkheid is geschapen om haar inbreng bij toekomstige woning bouwplannen te continueren. In de laatste jaren was de V.A.C. betrokken bij de nieuwbouwplannen Albert Cuyplaan, Gouden Ploeg, Eg- ghermonde 2, Steenberghe 2 en Over- hees 2. De bemoeienissen leverden aardige resultaten op. Zo nam men het VAC-advies over om de wooneenheden voor de eenpersoonshuishoudens van het plan Gouden Ploeg te voorzien van een balcon. Aanvankelijk zou er slechts een kleine raamopening van zeven a acht centimeter aangebracht worden. Nog geen sukses heeft men met het voorstel het complex aanleun woningen bij Groot Engendaal te voor zien van een lift. O 09 DAMES- EN A r HERENKLEDING |f nèt even anders! TKL. 1511» L\A.YSTKAATf>.> IIAAHN 09 x- w Erik-Jan Tuininga is werktuigbouw kundig ingenieur. Hij werkte bij de afdeling beleidsstudies van TNO, is mede-oprichter van de bezinnings- groep energiebeleid en voorzitter van de Stichting Energie Samenleving. Op dinsdagavond 17 maart om 20.00 uur spreekt hij in het politiek café van „Progressief Soest" over energie op school, in de gemeente provincie en in het bedrijf. Over kernenergie, alter- natieven en inperking van het energie verbruik. Dat betekent inleveren van individuele vrijheid. In hoeverre is dit aanvaardbaar? Welke mogelijkheden tot energiebe sparing zien wij in onze eigen woon- en werksituatie. Waartoe zijn wij bereid? Energievoorziening is niet alleen een zaak voor ingenieurs en economen, maar ook van consumenten. Erik-Jan Tuininga boort daarom voor iedere leek op een begrijpelijke manier zijn informatiebronnen aan onder de titel „Een kat in 't nauw". „Proest" wordt georganiseerd door P.S. in samenwerking met het aktie- centrum Baarn van de P.P.R. In café „De Rode Haan", Birkstraat 32 in Soest. De toegang is gratis. Discus sieleider is Jan Visser. In de pauze en na afloop muziek van „Waso live in Laren". Burg. Grothestr. 16 Soest-Tel. 17249 Uiensoep Varkenshaas met cham pignons, roomsaus en rauwkostsalade. Keuze uit: Gepofte aardappelen met mierikswortelsaus, pommes Parisiennes of frites Verse ananas met slagroom Uiteraard kunt u ook a la carte bestellen. D.V. op DINSDAG 17 MAART a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Soest. Met welwillende medewerking van AANVANG 8 UUR, Leden op vertoon van Programma vrije toegang. V«.or niet-leden ver plicht programma a f0,50. De programma's zijn tot een beperkt aantal verkrijgbaar aan onderstaande adressenF. Budding, Kruisweg 4. J. v. d. Flier, Stationsweg 12 en J. Pot, Heuvelweg 16. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie. Bankbiljet, paraplui, broche (goud), soort sleutel, ceintuur, twee rozenkransen en een belastingplaatje. Aange- volgen een postduif. ZUIDAFRIKA Naar wij vernemen zal op Vrijdag 20 Maart, 's avonds om 7 uur (precies), in het Christelijk Te huis voor Militairen te Soesterberg en lezing met lichtbeelden gehouden worden door den heer L. Penning over het onderwerp: „Zuid-Afrika en mijn reiservaringen aldaar". Belangstellenden zijn welkom, kinderen beneden 16 jaar worden echter niet toegelaten. De toegang is vrij, de kosten van dien avond hoopt men door een collectie te dekken. BENOEMD Door het Bestuur der Chr. School te Soesterberg is benoemd als assistent de heer Kaldewaij van Utrecht. NEDERLAND EN ORANJE De A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" houdt a.s Donderdag 7.30 uur een cursus-vergade ring in de U.L.O. School aan de Spoorstraat. De heer A. Endenlijk hoopt dien avond te spreken over: Parlementaire geschiedenis der laatste perio de. Dit belangrijke en interessante onderwerp ver dient een goede opkomst. Verder verwijzen we naar de advertentie in dit blad. ONGELUK Kapper W. te Soesterberg kwam j.1. Dinsdag met een petroleumbus te vallen bij een gloeiende kachel in zijn perceel, gelegen aan de Rademakerstraat alhier. Hij geraakte zelf in brand, alsmede het vloerkleed. Nadat hij eerst zichzelf had gered, begaf hij zich weer in zijn woonkamer, doch zag toen, dat zijn huisraad ook reed in brand stond. Door eenige toegeschoten buren kon de brand spoedig gebluscht worden. W. zelf heeft zich onder geneeskundige be handeling moeten stellen. Verzekering dekt de schade. HOTEL„CENTRAAL" Volgens berichten die ons bereikten, worden ernsti ge onderhandelingen tot aankoop van hotel en café Centraal gevoerd. Een bekende bierbrouwerij zou zich met den eigenaar in verbinding hebben gesteld en de opbouw der verwoeste concertzaal zou tevens binnen de bedoeling van den eventueel nieuwen eigenaar liggen. JUBILEUM P. C. W. FOEKEN Aanstaanden Vrijdag zal het dertig jaar geleden zijn, dat de heer Foeken zijn zaak in Manufacturen en aanverwante artikelen is begonnen. De heer Foeken is geen onbekende in Soest. Behalve een uitnemend zakenman heeft hij zich op allerlei terrein bewogen en is hij een man van aanzien en vooraanstaande positie in onze Gemeente gewor den. En met recht. Wij willen echter thans niet de verdiensten van den geachten jubilaris uitmeten (om in een branche-term te blijven) als werker op het publieke levensterrein. Daarvoor is nu de gelegenheid niet de rechte. Wij wenschen nu uitsluitend de aandacht te vestigen op de herdenking van het jubileum zijner zaak. En dan willen wij allereerst den heer Foeken en zijn echtgenoote met de herdenking van dit heugelijk feit hartelijk gelukwenschen. Een gebeurtenis, inder daad een oprechte gelukwensch waard. Vooral in deze tijden, waarin alles wankelt en vooral ook onze winkelstand, moeilijke tijden doormaakt. De jubila ris weet daarvan mee te spreken. Dat nochtans, ondanks den ongunst der tijden, de heer Foeken deze herdenking niet wilde laten passeeren, zonder daarvan openlijk dankbaar ken nis te geven, bewijst wel de jubileumsannonce in dit nummer, waarnaar wij de belangstellende lezers verwijzen. Als altijd is hierin de zakenman aan Tiet woord en wist hij tevens zijn cliëntèle een aangena me verrassing te bereiden. Ook voor het uiterlijk gaat dit feest niet zonder meer voorbij. De zaak zelf, de winkel zal een belangrijke ver andering ondergaan. Door het vergrooten van de winkelpui en het maken van één spiegelraam wordt het geheel modern en meer in het kader van onzen tijd gebracht, zonder dat het dorpskarakter schade leidt. Het aanzien der zaak zal er zeer door ver beteren en een aanwinst voor onze winkelstand zijn. Wij wenschen den heer Foeken en de zijnen ook bij den voortduur een gezegenden voorspoed op zijn zaken van harte toe. PROCESVERBAAL Tegen K. K. alhier is procesverbaal ongemaakt terzake openbare schennis der eerbaarheid. POSTKANTOOR De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor maakt bekend, dat het kantoor des Zaterdags na 6 uur 's avonds gesloten is voor alle postzaken; voor telegraaf en telefoon blijft de openstelling tot 9 uur, zooals op andere werkdagen. WIJSGEERIGE VOORDRACHTEN Drs. K. W. de Groot, hoofd der Wilhelmina School alhier, houdt dezen winter een reeks voordrachten over wijsgeerige vraagstukken voor de af deeling Utrecht van de Societas Studiosorum Reformato- rum (Vereeniging van Geref. studenten). UIT DE ADVERTENTEËN DE AMSTERDAMSCHE BAZAR, SOESTER- BERGSCHESTRAAT 13, telefoon 25. Goedkoope aanbiedingen. Kaarten zoolbeslag 10 cent. Closet plankjes 15 cent. Closetborsteis \le soort 90 cent. Keukentafels 350 cent. Keukenstoelen 345 cent. Tafelzeiltjes 180 cent. Handdoekrekjes 15 cent. Eierklutsers 5 cent. Koffiezeefjes 6 cent. Kastran den per dozijn 20 cent. PRIJSNOTERING VAN ZUIVERPRODUCTEN: Volle melk 16 cent. Gep. fl. melk 16 cent. Karnemelk 8 cent. Ondermelk 3^ cent. Gortepap 16 cent. Slagroom 220 cent. Koffieroom 160 cent. Roomboter met rijksmerk tegen marktprijs. De Soester Coöp. Zuivelf. en Melkinr. Middelwijkstraat 26 Soest. Voor Soesterberg is de prijs van Volle melk 1 cent per liter hooger wegens meerdere transportkosten. Omtrent vief ton moewe betoa- le om de Kaarkebuurt nog an- tiekerte moake. Daa's un heule poep cengte jong es.' Rongd de ouwe kaark hejje ut mooiste stukkie oud-Soest leg- ge. Akun enkelde keer us gaas- te het, mok daat aaltied effe loate zien. Je zouw ut nog beter kenne bekieke as vaan Daam's huus teuge de vlaakte gong. De gemeengte het de ouwe paasterie ok aal te paakke. Die mot ter daan ok nog aaf. Wejjoa maanne, doe moar ruug. Veur ming paart kaajje die haandel wgl angoan. Ik vin ut best, moar ik schaat daaj- je dit plaan niet maakkeluk an de doorgesneje burger an- smeert. „Daat kaajje toch nie moa ke", zegge ze teugeswoordig. We benne omtrent aarmlaas- tig en daan nog effe veur drie- kwaart miljoen plaat gooie om un tuuntje an te legge. Toch zouw ut haarstikke mooi weze ajje aalleejnig de kaark en die aandere ouwe huuze en boerderieje zo zaag legge. En daan un waandelpaarkie d'r omheejn, un poar mooie beelde d'r in. Moar niet vaan die dinge die we d'r aal un zooi vaanhebbe. De muzikaan- te an de Daalweg vink wel aar dig. Ik mot kenne begriepe waatter stoat. Bie ming thuus hek nog un ou we tuunbaank over. Die kaajje wel kriege; scheelt in de koste! 't Zaal ming benieuwe hoe of de Road daat haandeltje in kaanne en kruuke zaal giete. Ze kenne ok baarste. Die kaa- ne en kruuke bedoel ik vaan eiges noatuurluk. As ze ut niet veur mekoar kriege, stoat Vaan Daam d'r over tien joare nog. Daan vaalt ut ongder monu- mentezorrug. „De leste win kel vaan de Torestroat", kaaj je ut daan noeme. Hewwe vaast aal un beeld en je kaan goed zien waat of ut veurstelt. Ajje ut ming vroagt, daan mok zegge, ik zaal d'r niet vaan waakker legge, moar ik zietter nog wel ut nódige gehaarre- waar vaan komme. Doarum maajje in de roadsvergoade- ring ok niet meer roke. Aan- ders goan aalle plaanne in rook op. HANNES V.D. NENG Heren quartzhorloge. Dag- datumaan duiding - mEF.0J1SJ-12«2 Door heel Nederland zijn er a.s. vrij dag 13- en zaterdag 14 maart weer veel astronomen, meest amateurs, die open-huis houden om anderen eens te laten zien waar zij in hun vrije tijd zoal mee bezig zijn. Zij werken mee aan de landelijk georganiseerde Sterrenkijk dag. In Soest zijn van de partij de „ama teurs" A. J. G. v.d. Drift, J. P. Phielix en G. J. Pronk. Zij mogen, net als vorig jaar, gebruik maken van de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat 167a. Het programma bestaat hoofdzakelijk uit het waarnemen van de maan, de sterrenbeelden Saturnus en Jupiter en als het weer gunstig is, van de komeet Panther. Bij slecht weer worden er op vrijdag dia's gedraaid en wordt er uitleg gegeven van sommige verschijn selen aan de hemel, zoals de vallende ster. Op zaterdagavond kan er alleen naar de sterren gekeken worden. Is het weer slecht, dan is er bij de Van der Huchtschool niets te doen. Voor informatie kan men bellen de heer A. v.d. Drift, 02155-14392. Op beide dagen is men vanaf 20.00 uur welkom in de Van der Huchtschool. Ingebroken werd in een radiozaak aan de Van Weedestraat. Het alarm ging over en daar kwam de politie op af. Bij aankomst stond de voordeur van de winkel open, maar zover men kon nagaan, is er niets weggenomen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 19