Ingediende bezwaren tegen herzieningsplan Overhees ongegrond verklaard Chris Uiterwijk op z'n best Uw Bondsspaarbank is versterkt met de Bondsspaarbank BONDSSPAARBANK TANKEN Zo gezien... 3-etageflat op terrein Randstad 7.25 1.49 5.75 PvdA-Soest tegen nieuwbouw gemeentehuis stam-baarn Vrijheid blijheid Uw Bondsspaarbank maakt nu deel uit van een nieuwe kombinatie van Bondsspaarbanken: de Bonds spaarbank Midden Noord en Oost Nederland. Omdat de Bondsspaarbank nu met 142 bank kantoren een van de grootste spaarbankorganisaties van ons land is geworden, kunt u rekenen op een nog betere dienstverlening. Op deze wijze hebben de Bondsspaarbank Noord Nederland en de Bondsspaarbank voor Midden en Oost Nederland zich samen sterk gemaakt voor een nieuwe toekomst. Voor u, voor onze medewerkers, voor iedereen die te maken krijgt met de bank voor alle mensen en alle zaken. MIDDEN NOORD EN OOST NEDERLAND Geen water Lange Brinkweg WITTE REUS Honsbergen Schouderham Honsbergen HAND SINAASAPPELEN Honsbergen Honsbergen Jong belegen UNIEKAAS Honsbergen Nieuws van de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Woensdag 11 maart 1981 59e jaargang no 29 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f 24.— Verschijnt iedere woensdag De twee tegen de eerste herziening van het bestemmingsplan Overhees ingediende bezwaarschriften moeten volgens het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard worden. Dit wordt althans zo aan de raad voorgesteld. De herziening betreft voornamelijk de wijziging van het aansluit- punt van de Di Lassostraat op de Koningsweg. Aanvankelijk was het de bedoeling een zogenaamde T-aansluiting aan te leggen op een punt van de Koningsweg, gelegen tussen de Dalweg en de Vrijheidsweg. Daar is men van afgestapt om een rechte kruising te realiseren met de Vrijheidsweg. Als gevolg daarvan wordt weliswaar de grens met de Boerenstreek overschreden, maar kunnen er ook wat meer huizen gebouwd worden. Bovendien vinden verkeers- deskundigen de rechte kruising beter. De afdeling Soest van de PvdA is voorlopig niet in voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Gezien de precai re financiële situatie van de gemeente wil men daar voorlopig van afzien. De beschikbare reserves mogen er zeker niet aan besteed worden en er mogen ook geen nieuwe reserves voor ge vormd worden. Tijdens de verrassend goed bezochte ledenvergadering, die maandagavond in de wat gehorige gemeenschapsruim te van het dorpshuis De Borg gehouden werd, werd uitvoerig gepraat over de financiële problemen van de gemeen te. Fractie-voorzitster Ans van Gelder zette in een korte inleiding de stand van zaken uiteen, waarna men in kleine groepjes een soort prioriteit stelling besprak. Daar kwam men natuurlijk niet uit, maar heel duidelijk werd opgekomen voor de minst draagkrachtigen in de samenleving. De afdeling wil in ieder geval betaalbare huisvesting van zo goed mogelijk kwaliteit veilig gesteld zien en daarbij voor ieder een zodanig inkomen, dat daarvan geleefd kan worden. Daarna komen voor de afde ling zaken als handhaving van voorzie ningen die er op gericht zijn de zwakke groepen in de samenleving minder kwetsbaar te maken; de kinderen, bejaarden en de minderheidsgroepen. Gesproken werd ook over sportvoorzie- ningen, volksgezondheid en onderwijs, maar een „harde" volgorde daarvan werd niet gemaakt. Sprekend over besteding van gelden voor de nieuwbouw van het gemeente huis was men van mening dat er nu geen nieuwe reserves gevormd moeten worden om daarvan later een gemeen tehuis te bouwen. De bestaande reser ves moeten gebruikt worden om de bestaande tekorten in het „huishoud boekje" van de gemeente te verklei nen. In verband met de in mei te verwach ten voorjaarsnota van het college van burgemeester en wethouders, wordt er in die maand nog een extra ledenver gadering belegd, waar duidelijke standpunten zullen worden bepaald. De bezwaarschriften zijn van de enkele leden tellende Werkgroep Leefmilieu Soest en de in De Bilt gevestigde Stichtse Milieufederatie. Hun bezwa ren zijn practisch gelijkluidend. Het gaat hen om aantasting van het in Het gaat hen om de aantasting van het in het streekplan Utrecht-Oost als agrarisch met recreatieve waarde aangeduide gebied Boerenstreek. De houtwallen dreigen daaraan opgeof ferd te worden; ze zullen hun „natuur lijke omgeving" grotendeels verliezen en hun voortbestaan wordt in hoge mate bedreigd. keersoplossing niet juist. Door de vol ledige kruising zal naar haar mening het sluipverkeer door de wijk 't Hart (in de richting Baarn) toenemen. De huidige verzamelfunctie van de Dal- weg wordt er ook nogeens door aange tast. En bovenal zal door de aanleg de verkeersveiligheid in de wijk Overhees zelf nadelig worden beïnvloed. De Stichting heeft het wat de wo ningbouw betreft over hét duidelijk aantonen van de behoefte aap woning bouw. Die bestaat in Soest, weet ook deze Stichting, maar dan gaat het over woningwet- en goedkopere premie koop woningen. Daar moet dan volgens de stichting ook bij betrokken worden het feit dat het aanbod van vrije sector woningen in Soest „aanzienlijk" is. Ook vinden beide bezwaarden dat het gemeentebestuur rekening moet hou den met de bestemmingsplannen Over hees 3 en 4, waarin woningen gebouwd zullen worden in een aantal dat Soest er tot 1990 meer vooruit kan. B. en w. zijn van mening, en de raad kan die standpunten in de vergadering van 19 maart a.s. overnemen, dat de Vrijheidsweg, hoe dan ook, óók bij een T-aansluiting, een functie moet gaan vervullen voor de afwikkeling van verkeer tussen Overhees en de wijk 't Hart. Als een dergelijke route aantrek kelijk is, dan zal die altijd wel genomen worden. Wat de visuele aansluiting op de Boe renstreek betrëft zegt het college dat er binnen de verkeersbéstemming ruimte bestaat een beplantingsstrook aan te brengen, terwijl ook nog is bepaald dat de bestaande beplanting zoveel mogelijk zal worden gehand haafd. Het is verder altijd de bedoeling ge weest het gebied met een hogere wo ningdichtheid om de winkelvoorzie ningen te situeren, opdat zoveel moge lijk inwoners op relatief korte afstand van het winkelcentrum wonen. Van belang is ook dat het zwaartepunt van de bevolkingsconcentratie zo dicht mogelijk bij de Koningsweg komt, enerzijds om zo min mogelijk verkeer in het woongebied te laten doordringen en anderzijds om de overgang naar de strook langs de Wieksloterweg (Over hees 3 en 4) zo geleidelijk mogelijk te doen verlopen. En tenslotte heeft het gemeentebe stuur rekening gehouden met het aan tal ingeschreven woningzoekenden. Daarom is de strook grond welke ten gevolge van de herziening bij het plangebied is getrokken, voor woning bouw bestemd. De herziening moet beschouwd worden als een grenscorrectie" op het globale bestemmingsplan Overhees en de ex ploitatie-opzet mag niet buiten be schouwing blijven. Foto: Goos van der Wilt In Nederland en dus ook in Soest gebeurt altijd wel het één of het ander „in het kader" van iets. En zo is Chris Uiterwijk aan de slag in het kader van het natuureducatie-project van de Soester „groene verenigingen". Dat zijn dan het IVN-Eemland; „Groei en Bloei" afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant- nendienst6 g Soest van de Veren>gin& tot bevordering der Bijenteelt in Nederland en de gemeentelijke plantsoe- Er is een programmaatje opgesteld, door de plaatselijke overheid gesubsidieerd, dat voorziet in natuurkundelessen aan leerlingen van de plaatselijke basisscholen. Negentien van de zevenentwintig scholen maken daar gebruik van. De plantsoenendienst en het IVN verzorgen lessen over de natuur en nemen de kinderen mee naar buiten: „Groei en Bloei gaat bollen beschikbaar stellen en de imkers hebben Chris op pad gestuurd om over de bijen te vertellen. Chris maakt gebruik van dia's en platen en weet de kinderen met zijn in onversneden Soesters gebrachte praatjes, twee uur lang te boeien. De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Prins Willem Alexanderschool waren de eers ten die van Chris kennis konden genieten; maandag j.1. stond hij voor de klas in de Bonifaciusschool. En daar namen wij bovenstaande foto. a;i In opdracht van de b.v. Projectontwikkeling Vahstal te Amersfoort heeft de Soester architect Molnar een bouwplan ont worpen voor het voormalig Randstad-terrein aan de Eikenlaan. Er is de laatste maanden nogal wat te doen geweest over de bodemverontreiniging van dat perceel en van de aangrenzende tuinen. Tijdens de laatst gehouden informatie-avond over deze bodemvervuiling zei wethouder Menne ondermeer dat er een bouw plannetje voor het gebied in voorbereiding was. Het concept-plan, dat inmiddels wel de goedkeuring heeft gekregen van het college van burgemeester en wethouders, wordt a.s. maandagavond 16 maart, aan de omwonenden voorgelegd. Er dreigen problemen, want in een informeel gesprekje werd aan een afvaardiging van die omwonenden ooit toegezegd dat er hooguit twee woonlagen zouden komen. Het zijn er echter, zoals bovenstaande tekening laat zien, drie geworden. Exploitatieproblemen zullen daar ongetwijfeld mede de oorzaak van zijn. appartementen: één evenwijdig aan de Eikenlaan; één evenwijdig aan de Buntweg en de derde evenwijdig aan de Ver lengde Kolonieweg. Het is een plannetje voor huisvesting van één- en tweepersoonshuishoudens. De grond is nog eigendom van de in Nij- kerk gevestigde Chemische Industrie Randstad c.q. van de Amerikaanse firma waartoe Randstad behoort. Op het terrein ligt de bestemming „bedrijven van plaatselijk verzorgende aard". E^ zal derhalve een bestemmingsplan wijziging moeten worden voorbereid. Een gedeelte van de Lange Brinkweg, tussen de Eemstraat en de Kerkstraat, zal morgen donderdag 12 maart vanaf acht uur 's morgens tot vermoedelijk ver in de middag verstoken zijn van water. Het waterleidingbedrijf moet werkzaamheden aan de leiding ver richten en zo lang dit duurt kan er geen water getapt worden. LPG op de grens baarn-soest Torenlaan/Stadhouderslaari Telefoon 02155-13792 TONNETJE a 3.5 kg nu slechts FEESTPRIJS 150 GRAM Zie onze advertentie 25 STU KS voor Zie onze advertentie Zie onze advertentie Heropeningsstunt 500 GRAM 2e 500 gram voor de HALVE PRIJS GERARD PAUL ln het land waar je door het Vrijheidsbeeld verwelkomd wordtstond onlangs een inge zonden brief in een plaatse lijke krant waarin een moeder kritiek leverde op de gang van zaken rond een typisch buurt- schandaaltje. Wat was er ge beurd? Twee jongetjes met speurzin en een gezonde ondernemings lust hadden door een gaatje in de schutting de buurvrouw op een veldbed zien liggen en wel in de staat zoals zij niet al te lang geleden geschapen was: poedelnaakt. Genietend van de in Florida ruim voorhanden zonneschijn. Misschien had den de toekomstige mannetjes zelfs meegewerkt aan het ont staan van het opwindende kijkgaatje door bijvoorbeeld een kwast uit een schutting plank te wrikken, mqar dat is nu niet meer te achterhalen. Wel draafden zij opgetogen huiswaarts waar zij hun moe der op de hoogte stelden van het schaamteloos gedrag van de buurvrouw. Zich bewust van haar opvoedkundige taak schakelde zij direkt de politie in, die terstond een onderzoek instelde. Het werd een be scheiden oploopje toen beide agenten versterking vroegen van een agent-fotograaf voor het verkrijgen van een wettig en overtuigend bewijs van het tot nu toe slechts met het blote oog aanschouwde zedendelict. Toen het gaatje te klein bleek voor het nemen van een prent je kreeg hij onderwijl onhandig manoeuvrerend met zijn appa ratuur, van de beide politie mannen „een kontje" en hing hij in een wip half over de manshoge schutting, klaar om Eva in al haar schoonheid op de gevoelige plaat vast te leg gen. Door al dat gedruis ontwaakt, staarde de nietsvermoedende levensgenietster verdwaasd in de lens van de wat verkreu kelde fotograaf en nam ijlings de wijk naar binnen. Net te laat voor de zojuist gearriveer de brigadier op wie de taak rustte de ordeverstoorster te arresteren, maar dit nu nood gedwongen gewoon via de voordeur moest doen. Niet iedereen in het vrijheids lievende Amerika blijkt ge schift, getuige de verontwaar digde briefschrijfster die de moeder van de jongetjes te rechtwees. In samenwerking met „Groei en Bloei" organiseert de V.U. een vervolg op de cursus: „Aanleg en onderhoud van Uw eigen siertuin", zoals die gegeven werd in de herfst van 1980 door de heer P. Wilmink. Deze vervolg cursus wordt gegeven op verzoek van de oud-cursisten, maar is ook zeer geschikt voor tuinenthousiasten die de eerste cursus niet gevolgd hebben. Het is een op zichzelf staande cursus, waarin de nadruk meer op andere onderwerpen valt en vandaar ook de nieuwe naam: Meer kennis van Tuin planten. Inhoud: kennen en herkennen van vaste planten, bomen en heesters voor Uw tuin; toepassing in de border; on derhoud, d.w.z. bemesting en snoeien' van genoemde soorten; het maken van een eenvoudig beplantingsplan. Verder is er gelegenheid tot het uiten van eigen wensen betreffende het on derwerp. Data: op de donderdagen 26 maart, 2 april, 16 april, 23 april en 7 mei steeds van 20 tot 22 uur in de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat. Het is de bedoeling de laatste avond een excursie te houden om de theorie aan de praktijk te toetsen. Cursusgeld: 55,- op de gebruikelijke wijze aan de V.U. te voldoen. Voor leden van „Groei en Bloei" geldt de kortingsregeling als vermeldt in de maandconvocatie. Nadere inlichtingen bij de V.U. op woensdagmorgen van 9-12 uur in het Artishockgebouw, tel. 22195.

Soester Courant | 1981 | | pagina 1