Hoogland ontsnapt aan grote nederlaag Belangrijke zege SEC-zat t4 i bruik alers Verlies voor BDC-dames en winst voor de heren Demonstratiewedstrijd microkorfbal voor Amerikaanse militairen in Soesterberg Teleurstellende nederlaag van SEC bij DEV Hees speelt gelijk bij koploper Stroe BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon s- in le >0 ie ce 'n udi 80 LS sparende ca tor met )-start-in- leFormel nt it iar m ïn. Handbal GRATIS KEUREN Laat uw installatie gratis keuren door VAN KLOOSTER ELEKTRA jeugdcompetitie Klaverjassen bij SEC WBSW Klaverjassen bij „Soest" Verkeersbord omver gereden Voetbal programma zaterdag 14 maart Zondag 15 maart n jktie lande rant en. DRES Inum- 3t nog jeving it 23 Soester Courant van woensdag 11 maart 1981 23 De BDC-dames zijn afgelopen week end eervol ten onder gegaan tegen het reeds gepromoveerde Ookmeer. Met 1-il werd verloren en dat is geen slechte prestatie. De heren-handballers deden het on danks een gewonnen wedstrijd aan zienlijk slechter. Men had teveel moei lijkheden met degradant Sparta '75. De wedstrijd van de dames leek on danks alle goede bedoelingen op een catastrofe uit te lopen. Ookmeer lieD in korte tijd uit naar 0-3 en BDC wist daar toen pas een doelpunt tegen over te stellen via een benutte straf- worp. De Soester dames hadden nauwelijks verweeer tegen de jong-oranjespeel- ster Georgine van Iersel. Zij bracht de ruststand op 2-6. In de tweede helft lukte het de BDC- dames wat beter en hoop begon te leven toen de achterstand tot 4-6 werd teruggebracht. Daarna was het woord weer aan Ookmeer dat uitliep naar vier goals verschil. Met de eindstand 7-11 mogen de Soes- ter-dames echter toch wel tevreden zijn; men werd niet. zoals het zo vele anderen overkwam, door de kam pioen van het veld gespeeld. A.s. zondag wordt de laatste compe titiewedstrijd gespeeld tegen Atilla. Heren ue heren hadden het bijzonder lastig met de goed gemotiveerde ploeg uit Groningen. Weliswaar had men steeds een voor sprong, maar de Spartanen gaven zich nooit gewonnen. Voa 1-0; l-l; 3-1; 3-3 werd het op een gegeven moment 6-3 voor de Soesters, maar de Groningers slaagden er ook nu weer in de achterstand geheel weg te werken. 6-6. Met de stand 9-8 werd er gerust, maar direct daarna was het weer 9-9. De standen 9-10, 10-10, 10-11, ïl-ll wa ren typerend voor de wedstrijd. De eindstand 22-22 onderstreept dat. Grote man bij BDC was Sjaak Smeeing die zowel aanvallend als verdedigend zijn mannetje stond. A.s. zondag spelen ook de heren hun laatste competitiewedstrijd en die gaat tegen Enschede. Wordt er gewon nen dan eindigt het team op een ge deelde tweede plaats met Voiendam. SPARRENLAAN 65 BAARN TELEFOON 02154-18278-17062 Landelijk en P.U.E.M. erkend installateur Sedert de eerste demonstratietoernee van Nederlandse topkorfbalsters en -korfballers in maart 1976 door de Verenigde Staten, is de belangstelling voor de korfbalsport in Noord-Amerika sterk toegenomen. Om aan de steeds groter wordende vraag om informatie te voldoen, is reeds direct na de toernee van 1976 een Stuurgroep „Amerika" ingesteld, die de initiatiefnemers aldaar waar mogelijk steunt met lesstof, spelmateriaal, trainers, enz. Een en ander heeft geresulteerd in de oprichting van de United States Korf balt Federation in 1978 en een tweede demonstratietoernee in het voorjaar van 1979. Ook bij de in Soesterberg gedetacheer de Amerikaansè militairen en hun Zoals elk jaar organiseerde ook dit jaar de Stichts Gooise Schaakbond (individuele) jeugdwedstrijden om het districtskampioenschap. De jeugd wordt dan in 3 leeftijds groepen ingedeeld (een A-, B- en een C-categorie) en speelt dan op 7 achter eenvolgende zaterdagen een toernooi. Door de Soester Schaakclub waren 2 schakers ingeschreven. Bij de A- jeugd (de „ouderen") was dit Gerrit Muis en bij de B-jeugd Ron Waterman. Gerrit Muis speelt de laatste tijd aan de hoogste borden van de Soester ver eniging en is dus zowel binnen als bui ten de club een geduchte tegenstan der. Gerrit speelt al enkele jaren mee in deze competitie, maar dit jaar heeft hij waarschijnlijk z'n beste toernooi gespeeld. Na een vijftal ronden voer de hij zelfs de ranglijst aan! Een ne derlaag in de voorlaatste ronde zorg de ervoor dat hij z'n laatste partij moest winnen om kansen te houden. Dit is een „pómpen of verzuipen "-par tij geworden waarbij Gerrit helaas ten onder ging. Bij de B-jeugd debuteerde Ron Water man. Ook hij heeft het erg goed ge daan al speelde hij geen belangrijke rol in de kop van het klassement. Ron heeft echter meer dan ervaring opgedaan; in 't voorbijgaan haalde hij nog 3% punt binnen. Volgend jaar hoopt de club onder lei ding van voorzitter Vegter en jeugdlei ders Groen en Tas ook één of meer C-junioren in te schrijven. Heeft uw zoon of dochter ook belang stelling voor schaken en kent hij/zij reeds de eerste beginselen van het edele spel, brengt U hem/haar dan op de vrijdagavond eens langs bij Cre do, Julianalaan 19. Om 19.00 uur be ginnen daar praktisch elke week schaaklessen waar iets dieper wordt ingegaan op de theorie. In de kantine van de voetbalvereni ging SEC wordt maandag 16 maart a.s. weer geklaverjast. Om 20.00 uur wor den de kaarten voor het eerst geschud. Wie mee wil doen behoort dan aanwe zig te zijn. Het klaverjasavondje in februari werd gewonnen door dé heer Beyer. Hij kwam op 5578 punten. Tweede werd de heer Lopez met 5375 punten en derde de heer De Rooy met 5228 punten. gezinsleden is belangstelling voor de korfbalsport gewekt. Op initiatief van de Amsterdamse korfbalvereniging B.F.C. zal daarom op zaterdag 14 maart a.s. om 15.30 uur in de sporthal van het K.N.V.B.-Sportcentrum te Zeist (Woudenbergseweg 56) een de monstratiewedstrijd worden gespeeld tussen B.F.C. en Soesterkwartier uit Amersfoort. De toegang is gratis en met name de in Soesterberg gedetacheerde Ameri kaanse militairen en hun gezinsleden zijn van harte welkom. De wedstrijd wordt van deskundig commentaar voorzien door de heer Max van Leeu wen, lid van de Stuugroep „Amerika". Op zaterdag 21 maart a.s. wordt van 17.00-18.00 uur in de sportzaal „De Borg" te Soest een vrijblijvende trai ning verzorgd door B.F.C.waaraan de geïnteresseerde Amerikanen volop kunnen deelnemen. SPORT 1 Henk van Asch van S.O. Soest kopt de bal precies in de handen van de Hoogland-doelman. Foto: Goos van der Wilt Soest had afgelopen zondag wel een erg gunstige dag in de kompetitie. Niet alleen dat Soest vrij gemakkelijk van Hoogland won (al doet de uitslag dat niet vermoeden) maar bijna alle „konkurrenten" zowel Baarn als Scherpenzeel en ook BDC verloren punten. Dat moet toch een stimulans zijn voor de Soestenaren om serieus door te gaan. Toch had Soest erg tegen dit duel met Hoogland opgezien. Er waren nogal wat blessures „in huis". Zo was Johruiy de Jong niet van de partij en André van den Dyssel stond ook langs de lijn, Cees van Essen af wezig en Arjan Schipperen niet geheel fit. Daarom had men good-old Johnny Westerveld weer op z'n oude stek ge zet, (linksachter) en hij bewees er nog helemaal bij te horen. De voorstopper- plaats werd bezet door Martin Lang broek en in de voorhoede had men noodgedwongen het jeugdige talent Ton Wolfsen opgesteld. Henk van Asch stond linksmidden. Zoals altijd startte Soest wat rustig en misschien wat nerveus en daar kon Hoogland, dat van meet af aan in hoog tempo probeerde te spelen, met veel schoten van profiteren. De boom lange spits was voortdurend een ge vaar voor de nog niet ingespeelde veranderde Soest defensie. Al spoedig bleek echter dat Soest de Hooglandse defensie onder druk wil de zetten en langzaam aan ontwikkel- Een kopbal van de SEC-speler Jan Kuyvenhoven die de Horst-keeper niet verschalkte. Foto: Goos van der Wilt Door twee doelpunten van Bert Holwarda pakte SEC afgelopen zaterdag twee hele belangrijke punten van F.C. Horst. Wat vorig seizoen het duel was om het kampioenschap, werd nu een recht streeks degradatieduel. Beide ploegen bevonden zich in de onderste helft van de ranglijst en het was dus uitermate belangrijk voor de ploeg van Rinie Jasperse om de twee punten aan de Bosstraat te houden. Het was een zeer gelijkopgaande strijd die tot de rust doelpuntloos ver liep. SEC kreeg in de eerste helft wel de meeste kansen om de score te ope nen. Reeds in de tweede minuut verscheen Dik Pureveen uit een pass van Jan Kuyvenhoven alleen voor de Horst doelman. Hij zag zijn inzet net naast het doel verdwijnen. Even later was het Bert Holwarda die op links erg goed doorging en de bal teruglegde, maar de inzet van Henk Richard werd maar net gekeerd. Na een kwartier verflauwde het aan- valsspel enigszins en kon Horst gaan komen. Wim van de Veen moest handelend optreden toen Bert Hop van Horst door brak, maar van de Veen stopte het keiharde schot. Het was dezelfde Bert Hop, die even later tegen een officiële waarschu wing opliep, toen hij wat al te hard doorging op Wim van de Veen. De tweede helft was een kopie van de eerste, alleen met dit verschil dat SEC de kansen nu snel wist te ver zilveren. In de 20e minuut kwam de bal van de voet van de zeer sterk spelende Dik van de Broek op het hoofd van Henk Richard, die inkopte. De bal kwam in het bezit van de laats te man van Horst, die aarzelde met terug te spelen op zijn doelman, waar na Bert Holwarda de bal oppikte en de uit zijn doel komende keeper kans loos passeerde. 1-0. Even later kreeg Horst de volgende tik te incasseren, toen rechtsachter Nijboer, Henk Richard grof onderuit haalde, waarna hij eveneens in het boekje ging. Horst moest nu komen en SEC ging terug en probeerde met snelle coun ters de score te verhogen. En dat lukte tien minuten voor tijd toen uit een pass van Victor Witte de bal bij Bert Holwarda kwam. Met een schitterende beweging liet hij zijn man staan. Zeer beheerst speelde hij ook de kee per uit en rustig deponeerde hij het leer in het doel. 2-0. Doordat Horst verder opdrong kreeg SEC zelfs nog de kans om de scorq op te voeren. Dik Pureveen, de uitblinker, ging na een goede solo alleen door, maar vlak bij het doel gekomen ontbrak even de kracht om de zaak af te ronden. Toch moest SEC nog een tegenval ler incasseren, toen Henk van Essen in de slotseconde nogal ongelukkig met zijn tegenstander in aanraking kwam en scheidsrechter Kas niet aar zelde om opnieuw zijn boekje tevoor schijn te halen. De toegekende vrije schop leverde niets meer op en SEC kon twee pun ten rijker de kleedkamer op gaan zoeken. A.s. zaterdag speelt SEC de zware uit wedstrijd tegen koploper Stroe. Zonder Henk van Essen, maar wel weer met Erik Bos, die door ziekte verstek moest laten gaan, moet het mogelijk zijn om een puntje te behalen. de zich een forse sportieve strijd die aantrekkelijk was voor het ruim 500- koppige publiek. Schoten van Ton Wolfsen en Wim Gouw werden tot corner verwerkt en ook de Hooglandse aanvallers schoten veel vuldig van afstand. Na ruim een kwartier werd de druk op het Hooglandse doel erg groot en keeper Timmermans had alle geluk en ook assistentie van zijn verdedi gers om de bal uit het doel te hou den. Toch was het Hoogland dat, tot ieders verrassing de leiding nam. In de eenentwintigste minuut werd Jos Hermsen in het middenveld niet aangevallen. Hij waagde een schuiver die in de ui terste hoek van het Soestdoel ver dween. Doelman Kamphorst keek ver rast toe. 0-1. Even was Soest aangeslagen en viel wat terug. Hoogland was echter niet bij krachten om een evenwicht te creëren en Soest bleef de gevaarlijk ste ploeg. Kopballen van Martin Langebroek, schoten van Johan Staal, afstand schoten van John Westerveld en de jongere Gert Westerveld waren allen een prooi van de aktieve Hooglandse goalie. Het bleef 0-1. Na rust startte Soest furieus aanval lend. Henk van Asch had het veld moeten ruimen voor de licht gebles seerde Arjan Schipperen en die wis sel was toch wel een ommekeer op het middenveld. Een serie corners leverde niets dan alleen gevaar voor Hoogland op. Een schot van John Westerveld knal de op de lat. Hij was steeds weer een groot gevaar op links en tekende na 12 minuten de gelijkmaker aan: een onverwachtse voorzet zwaaide onder de lat en dat was doelman Timmermans te mach tig. 1-1. Nauwelijks 10 minuten later ging Soest aan de leiding. Een corner werd fraai doorgekopt en het was Martin Lang broek die van dichtbij het doel trof. 2-1. Daarna stapelden de kansen voor Soest zich op. Iedereen die in de buurt van de Hooglandse goal kwam schoot. Steeds vrijer werden de kansen tot dat Huub Koppen (2 x en Ton Wolf sen zelfs alleen voor doelman Timmer mans verschenen. Het zat niet mee, de paal stond voort durend in de weg en doelman Timmer mans bleek overal kijk op te hebben. Zelfs met de topjes van z'n vingers zat hij er telkens tussen. Condi tioneel had Hoogland het moeilijk. Het bleef 2-1. Zeer verdiend maar te ma ger naar gelang de van de overmacht inde tweede helft. Aantrekkelijk voetbal toch wel en Soest kwam daarmee vaster op de tweede plaats te staan. Zondag aan staande zal er toch vlotter gescoord moeten worden tegen DEV uit Doorn dat vorige week nog SEC versloeg. Maar trainer van Renswouw is zich dat wel bewust. De stand aan de kop is nu: Baarn 14-23 Soest 14-21 Scherpenzeel 14-20 BFC 15-19 de Vesting 15-19 Dinsdag 17 maart worden de kaarten bij S.O.Soest weer geschud in de kla verjas kompetitie om de „Troef boer"- trofee. Om 20.00 uur heet kaartmeester Johan van de Hoed ledereen weer welkom in het Paviljoen aan de Bosstraat-Oost. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 In een onder barre omstandigheden ge speelde wedstrijd leed een weinig over tuigend spelend SEC een 2-1 nederlaag. Deze stand was bij de rust reeds bereikt en een groot overwicht van SEC in de tweede helft leverde geen wijziging in de stand meer op. SEC startte zonder Jos van Rouwen daal die wegens een schorsing langs de kant moest blijven. Al vrij snel bleek dat DEV een moeilijke tegenstander zou zijn. Terwijl SEC met korte com binaties het spel trachtte op te bouwen, stoorde DEV door fel tegenspel. In de zesde minuut leverde dit het eerste succes op toen een te zachte terug speelbal onderschept werd en keeper Rob van Dorrestein alleen via een overtreding een doelpunt kon verhin deren. De toegekende strafschop werd door Paul van de Brink zuiver inge schoten waarmee DEV op een 1-0 voor sprong kwam. SEC trok al vrij snel de stand weer ge lijk toen via een goed lopende aanval over Joop Abbel en Harry Baardman de bal bij George Herschel kwam die goed uithaalde vanaf even buiten het strafschopgebied. Via de handen van keeper Boeschoten verdween de bal in de hoek, (1-1 na 14 minuten). Een vrije trap voor DEV leverde even later een moeilijke situatie voor het SEC-doel op toen de bal fraai de doel- mond indraaide maar toch nog wegge werkt werd. SEC trok het initiatief naar zich toe: op het middenveld werd goed werk ver richt door Joop Abbel en George Hen schel maar er ontstonden nauwelijks gevaarlijke situaties voor het DEV- doel omdat de aanval vaak over zoveel schijven liep dat de DE V-achterhoede zich steeds weer kon herstellen. Wim Altenaar had bijna succes toen hij een goede rush met een fraai schot afrondde maar een flitsende reactie van keeper Boeschoten leverde slechts een hoekschop voor SEC op. Rob van Dorrestein plukte even later een goed ingekopte bal fraai uit de lucht. Een solo van Rudy van de Broek eindigde na obstructie van een DEV- achterhoedespeler maar de vrije trap leverde niets op. SEC was sterker, combineerde beter maar het was DEV dat vlak voor rust scoorde toen na een SEC-aanval de bal door DEV naar voren werd gespeeld. Cees van Dorrestein kon zijn tegen stander niet houden en zo zag Henk Veldhuizen kans ook Rob van Dorre stein te passeren en daarmee DEV op een 2-1 voorsprong te brengen. Na rust kwam Rob Embricqx voor Fred Bos in het veld. De regenbuien namen in heftigheid toe en de door weekte SEC-supporters zagen een on machtig SEC tevergeefs stormlopen op de DEV-defensie. De duels werden harder. DEV bracht ook twee verse spelers in en SEC bouw de aanval na aanval op. Het werd ech ter steeds duidelijker dat deze zorgvul dige aanvalsopbouw niet tot succes zou leiden en de overtuiging verdween dan ook uit het spel van SEC, De sfeer in het veld werd af en toe ook wat onvriendelijker maar de scheids rechter wist de gemoederen steeds weer tot rust te brengen. Ongeveer tien minuten voor het einde werd George Herschel nog vervangen door Jaap Holleman. In de slotfase soleerde Rob Embricqx nog een keer goed door de DEV-defensie maar ook deze aktie leverde niets op. In de stro mende regen werd het einde bereikt. SEC verloor daardoor toch verrassend en verspeelde een goede kans om aan sluiting bij de kopgroep te krijgen. Volgende week wacht de uitwedstrijd bij LVV waar SEC zich van deze mis stap kan herstellen. Wij hebben schilferende gouden armbanden, chokers,-han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 Baarn Rembrandtlaan 13 Soest In een zeer sportieve en attractieve wedstrijd hebben Hees en Stroe de puntjes, geheel overeenkomstig het vertoonde spelbeeld, broederlijk ge- deel. Stroe, dat na het beginsignaal, het eerst het offensief opende had reeds in de 3e minuut een redelijke scoringskans. Een goed genomen hoek schop van Stroe op links werd door Denekamp van Stroe beheerst inge kopt,, maar doelman Herman Maassen van Hees was paraat. Stroe bleef drukken en met een goed sluitend middenveld werd de Hees defensie bestookt. Deze liet echter geen steekjes vallen en slaagde er zelfs in om het spelbeeld te ver plaatsen. Goed gesteund door o.a. Robby Jansen kon de snelle Hees- aanval aan een tegenoffensief begin nen. Al spoedig bleek dat bij Stroe de achterhoede, onder leiding van aan voerder Kuilen een moeilijk te nemen veste was. Na 15 minuten moest de Hees doelman wederom handelend optreden na een hard en goed gericht schot van Velt- huizen. De snelle Robby Mooy van Hees zag in de 20e minuut na een lange solorush dat de bal met moeite tot corner verwerkt werd. Het spel bleef op en neer golven, met Stroe iets meer in de aanval en Hees gevaarlijk bij haar counters, maar gescoord werd er niet, zodat de rust stand met een blanke stand (0-0) in ging- Hees kwam na de thee gevaarlijk uit de startblokken en had reeds in de 3e minuut een unieke scoringskans, die echter niet benut werd. Hees kwam nu, meer opzetten en de goed spelende Cees van Dijk had pech toen hij zijn hard schot op bekwame wijze door doelman De Jong van Stroe gekeerd zag. Na een kwartier luwde de Hees-aanval wat en kon Stroe met counters het spel iets naar de Hees-helft ver plaatsen. Toch kreeg Hees in de 30e minuut nog een goede kans. Een door Jan Hoefman voor het Stroe doel geplaatste bal werd door Cees van Dijk met een hard schot afgerond. Hij bad wederom pech dat de bal door een Stroe-verdediger uit het doel werd verwerkt. Even later was het Robby Mooy die na een combinatie met Westerveld een kansje kreeg, maar wederom bleef de Stroe defensie overeind. In de 35e minuut kreeg Stroe, na een snelle uitval, een hoekschop op rechts te nemen. De bal werd hoog voor het Heesdoel geplaatst en het was Velthui- zen van Stroe die de bal beheerst in het Heesdoel wist te koppen. 1-0. Direct na de aftrap ging Hees in de aanval. Op rechts wist René Ribberink zich vrij te spelen en de bal hoog voor het Stroe doel te plaatsen. De meegekomen Jaap van Veer wist, hoogopspringend, de bal met een schit terende kopstoot in het net te plaatsen. 1-1. Beide teams gingen hierna wat behoed zamer spelen en probeerden met snelle counters uit te breken. Daar echter door het zware veld en de vele inspanningen de conditie zwaar op de proef was gesteld, bleken de aan- valsstoten van kracht opbloot en werd er niet meer gescoord. Na het eindsignaal van de zeer goed leidende arbiter Lunenburg kan dan ook gesteld worden dat deze punten verdeling een juist beeld van de situa tie weergeeft. Indien Hees zaterdag a.s. thuis tegen runner-up Barneveld met dezelfde in zet speelt, kan een goed resultaat zeker haar beloning zijn, zodat de strijd om de bovenste plaats open blijft. Op de overweg bij het NS-station Soestduinen werd een verlicht ver keersbord omver gereden. De autobe stuurder wachtte de komst van de politie niet af. WZ 14.30 uur VVZ - Sparta 14.15 uur VVZ 3 - Roda 3 14.15 uur VVZ 4 - Altius 4 14.15 uur Desto 6 - VVZ 5 12.00 uur VVOP 10 - WZ 6 10.00 uur Huizen 12 - WZ 8 HEES 14.30 uur Hees - VOP 10.30 uur Eemnes 3 - Hees 3 12.00 uur Hees 4 - Hoogerheide 4 12.00 uur Hees 5 - Baarn 5 12.00 uur Naarden 6 - Hees 6 SEC 15.00 uur Stroe - SEC 12.00 uur SEC 2 - VOP 3 12.00 uur SEC 3 - Hoevelaken 4 14.15 uur NSC 4 - SEC 4 SOESTERBERG 14.30 uur Radiostad - S'berg 16.15 uur Nita 2 - S'berg 2 14.15 uur VVZ 3 - S'berg 3 16.15 uur Musketiers 4 - S'berg 4 S.O.SOEST 14.30 uur Soest - DEV 11.30 uur Soest 2 - BFC 2 11.30 uur Achterveld 3 - Soest 3 11.30 uur Soest 4 - Lelystad 2 14.30 uur Soest 5 - WZA 3 14.30 uur Soest 6 - Actif 4 14.30 uur Stator 6 - Soest 9 12.00 uur Achterveld 6 - Soest 11 SEC 14.30 uur LVV - SEC 11.30 uur SEC 2- RKAVIC 2 11.30 uur Roda 4 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - NSC 3 14.30 uur Baarn 7 - SEC 6 SOESTERBERG 15.00 uur Mal. Muda - Soesterberg 11.30 uur S'berg 2 - Veensche Boys 2 12.00 uur S'berg 3 - Hoogl.veen 3 14.30 uur Patria 6 S'berg 5

Soester Courant | 1981 | | pagina 23