SUBSTRAL* planten voeding Materialen die gebruikt worden in rotanmeubel- mandenindustrie HET VLEESCENTRUM Begraafplaats wordt uitgebreid richting „station Soest" Meningen van lezers Grote regionale spaarbank door nieuwe fusie Geen schadevergoeding voor niet aanleggen Centrumweg Mar jol Flore in „Zo ben ik" Wisseling van de wacht bij de Kamer van Koophandel „Eindelijk ander eiken voor eigentijdse mensen" Inspraak verder geregeld B.M.V. „Excelsior" Veertig maal De Kleine Gids Groothandel en Horeca service Bijeenkomst van Reuma- en Bechterew- patiënten Hulp drukt op gaspedaal; been gebroken Vier weggelopen jochies aangehouden Geen pony in woonwijk Vertrek uit gemeentedienst Altijd alles goedkoop: .4.50 .7.95 Film in „De Loofhut" Molenstraat rotonde Overhees II KOPVLEES per kilo4.00 Vrijdag 13 maart aanvang 20.30 uur in De Speeldoos te Baarn: MANAU MEUBELEN 14 maart concerteert in Baarn: Controle deel 3 kentekenbewijs Laatste werkzaamheden wilgenknotters Jongens betrapt bij diefstal uit auto Gifkikker trapt deuk in auto Nieuwe gemeentegids Geld verduisterd Op 13 maart a.s. zal mevr. J. v. Beiltum, districtsverpleegkundtge voor de provincie Utrecht zoveel mo gelijk informatie verschaffen t.a.v. haar werkterrein. U bent welkom 's middags om 2 uur in het I.H.C.-ge- bouw, Acacialaan 6 in Baarn. Contact personen zijn mevr. A. Jansen, tel. 02154-17128 en mevr. M. Verhei], tel. Op het terrein van het Van Arkelinsti- tuut brak een 25-jarige Amersfoorter zijn been. Hij bracht met een electrisch wagentje eten rond. Op het moment dat hij uitstapte om het karretje een garage binnen te rijden, drukte zijn hulpje op het gaspedaal. De Amers foorter raakte daardoor beklemd tus sen het voertuig en de garagedeur. Zijn rechterbeen was niet tegen de klap bestand; zijn linkerbeen werd ge kneusd. Met de ambulanceauto werd hij naar een Amersfoorts ziekenhuis gebracht. In de nacht van zondag op maandag werd op de Stationstraat een 14-jarig jochie aangehouden, die zich daar wat al te vreemd ophield. Tijdens de rit naar het politiebureau vertelde hij al deel uit te maken van een groepje van vier man. De andere drie van ongeveer dezelfde leeftijd werden een uur later aangehouden op het bouwterrein „Gou den Ploeg". Zij waren weggelopen uit het Rijks jongensinternaat Den Engh te Den Dolder. In Soest deden zij op de Van Beunin- genlaan een mislukte poging een auto mee te nemen. De draden waren al doorverbonden, maar de motor kregen zij niet aan de praat. Na verhoor zijn zij naar Den Dolder terug gebracht. De aan de Wilhelminalaan wonende heer L. Fugers mag in zijn tuin geen pony houden. Dat is verboden krach tens artikel 63 van de Algemene Veror dening Soest (in de bebouwde kom geen vee houden). Omdat de buren ge klaagd hebben heeft de politie een onderzoek moeten instellen en naar aanleiding van het daarvan opgestelde rapport, hebben burgemeester en wet houders hem gewezen pp het desbe treffende artikel.van de A.V.S. Donderdag 19 maart wordt de kwestie in de commissie voor de beroepschrif ten behandeld Deeömmisstekómt om 16.00 uur bijeen. Er worden de komende weken twee afscheidsrecepties gehouden voor ambtenaren die de gemeentedienst verlaten. De heer P. N. v.d. Berg, medewerker van de afdeling stads ontwikkeling, gaat met pensioen en hij wordt op 20 maart officieel voor zijn inzet bedankt tijdens de receptie die om vier uur 's middags begint in de zaal van de brandweerkazerne. De heer J. L. van Dommelen, chef van de afdeling algemene zaken en stads ontwikkeling ruilt zijn ambtenaren baan in voor een positie in het bedrijfs leven. Hij vertrekt officieel per 1 april. Voor hem wordt een afscheidsreceptie gehouden op vrijdag 27 maart van 16.30 tot 17.30 uur, ook weer in de zaal van de bran dwe erkaze rne Fles 0,5 Itr. 5.65. Fles 11tr. 9.95 Amsterdamseweg 139 Amersfoort - 033-17031 „Welkom thuis" is een ongelooflijk verhaal van Tony, een jonge drug gebruiker. Door de geweldige liefde en ontferming van een familie die hij leert kenne bekeert hij zich. Deze film is van nei begin tot het einde boeiend en v aktie: een politiezaak - een zeer ouae Chevrolet '57 - een hond die dol is op roomijs - prachtige zonsondergangen - een gevangenisdrama - een pal staat voor zijn geloof - de be hedendaagse Chr. muziek en een krachtige boodschap van God s lieiae en vergeving. „Welcome home dag 14 malrt a.s. in koffiebar de Loofhut", Steenhoffstraat 28. hoesi. Toegangsprijs 2,50. Aanvang 19-30 Vooral als je nog nooit een christelijke film hebt gezien kom dan juist maart! ^e noodzakelijke uitbreiding van de algemene begraafplaats aan de Veldweg zal tsvinden in de richting van het NS-station „Soest" alsmede door toevoeging 6en* °°k Unggrond in de lengte-richting van het kerkhof. De aula zal groot worden. Met name de uitbreiding van de aula maakt gedeeltelijke erziening van het bestemmingsplan noodzakelijk. Ook andere lokaties binnen 0 gemeentegrenzen zijn bekeken, maar men heeft uiteindelijk toch gekozen voor uitbreiding van het kerkhof aan de Veldweg omdat enerzijds de bodemge steldheid [veen] van de andere plaats niet geschikt was en anderzijds een decentrale ligging is afgewezen. Uitbreiding van de begraafplaats is nodig omdat krachtens artikel 17 van de Wet op de lijkbezorging elke alge- mene begraafplaats een oppervlakte •moet hebben, die tenminste gelijk is aan de gemiddelde jaarlijkse behoefte voor de komende tien jaren. Soest heeft volgens prognoses behoefte aan gemiddeld 78 nieuwe graven per jaar; 53 op het algemeen gedeelte en 25 op het R.K.-gedeelte. Op korte termijn kan er ook geen sprake zijn van ruimen op grote schaal. De uitbreiding betreft circa 1500 nieuwe graven. Over de periode 1974 tot en met 1979 is het aantal inwoners van 65 jaar en ouder met ruim 14,7% toegenomen. Door deze vergrijzing mag worden verwacht dat het aantal overlijdens in de naast toekomst zal toenemen. Ook indien het aantal crematies nog zal toenemen, houdt dit in dat het aantal bijzettingen niet zal afnemen doch gezien het benodigde r.k.-gedeelte zelfs een stijging mag worden verwacht. ETEN APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TEL 02155-20202 Het laatste verkeersongeval op de Molenstraat, waarbij een bezoeker aan de Molensoos met zijn auto rechtdoor de rotonde in reed, maakt het voor ons bewoners nog eens duidelijk dat de politie te zwak optreed. Heel dikwijls gebeurt het dat de bezoe kers aan de soos bij het naar huls gaan carroussel gaan rijden rond het plein tje. Tegen elkaar in en dan zo hard mogelijk scheuren. Daar moeten onge lukken van komen. Wat ons ook bijzonder steekt is dat de soos-bezoekers hun auto's half op de trottoirs mogen parkeren. Van ons mag dat niet, want als wij het doen, staat de politie direct klaar met een bon. En een wandelaar kan geen kant meer op. Is de politie nu echt bang van de jeugd? Als wij om toezicht vragen, komen ze wel even kijken maar dan vooral niet op het moment dat er echt wel eens iets gebeuren kan. Wij hebben niets tegen de jeugd en ook niets tegen de politie, maar op de Molenstraat gaat die jeugd soms heel waaghalzerig te keer en daar moet naar onze mening de politie tegen optreden. Wij menen daar aanspraak op te kunnen maken. Onze rust maar vooral ook de veiligheid van de balda dige en overmoedige jeugd is er mee gemoeid. Molenstraatbewoners, z.z. [afzenders bij redactie bekend] De werkgroep Leefmilieu Soest schuift het lange uitblijven van de bouw van Overhees II op de gemeente, „want" aldus de werkgroep; „toen bleek dat er minder grond voor scholen nodig was, heeft niets de gemeente belet, om een postzegel wijziging in het plan aan te brengen". Nu snap ik niet wat een postzegelwijziging betekent, maar het leek mij best een goed idee, dat er meer huizen gebouwd zouden worden. Nu kun je nog zo leuk in een wijk wonen, maar je moet er ook uit kun nen Daar zijn wegen voor nodig en daar blijken de moeilijkheden te zijn ontstaan, want de milieurgroeperingen maken bezwaar tegen de uitbreiding om omdat die ten koste gaat van landschappelijke waarden. En dat'vind ik onbegrijpelijk. Ik zou willen zeggen: mensen ga dan eens kijken, naar die landschappelijke waarden!" Ik denk dat je eerst boven op de zangheuvels moet klimmen, om te kunnen zien, hoe mooi het landschap er achter mis schien is. Lyrisch doen over schoon heid die alleen in gedachten bestaat is irreëel Als de milieugroeperingen nu eens behalve voor de natuur, ook hart voor de woningzoekenden zouden heb ben zou dat best plezierig kunnen zijn! En nog weet ik niet of er woningzoe kenden zijn onder de milieubescher mers. Ach laat maar zitten ook. Het is wel weer mooi geweest. g, R, TIMMER GEERLINGS Als algemeen nadeel voor het aanleg gen van een geheel nieuwe begraaf plaats geldt nog dat de beheerstech- nische kosten relatief sterk zullen stij gen. Door een spreiding over twee relatief kleine begraafplaatsen kunnen de faciliteiten zoals gebouwen, materi aal en personeel niet optimaal wor den gebruikt. Het nadeel van de uitbreiding van het kerkhof aan de Veldweg, namelijk dat de Eng verder wordt aangetast, kan volgens de opstellers van het plan door een goede inpassing in de omgeving geminimaliseerd worden. Deze begraafplaats werd in 1910 offi cieel als Nederlands Hervormde Be graafplaats in gebruik genomen. In november 1909 had evenwel de eerste begraving al plaats gevonden. Op de Eng werd al veel eerder begraven, getuige het graf het Enghenbergje; een grafheuvel opgeworpen ongeveer 2000 jaar vóór Christus. Er zijn op het kerkhof thans 2760 graven uitgegeven. Eind april 1980 waren er nog 210 graven beschikbaar. Sinds 1 januari 1975 is het beheer in handen van de gemeente Soest. Aula De uitbreiding van de aula zal In de huidige architectuur opgenomen wor den. Het nu bestaande gedeelte zal kunnen blijven domineren. Een nieuwe berging kan eventueel worden gekoppeld aan deze uitbrei ding, waarbij rekening gehouden is met de hoogte van de grafdelfmachine. De aula is een schenking van mevrouw Zwanetta Beverse-Siemons, die in woonster was van Soest en op de begraafplaats begraven ligt. De akte van schenking is gedateerd op 10 november 1933. In 1964 werd het gebouwtje met een platte aanbouw aan de achterzijde uitgebreid. Deze aanbouw dient als werkruimte. Midden op de begraaf plaats staat dan óók nog een bergruim te. Vroeger was dit het lijkenhuisje. Voor de stalling van de grafdelfmachi ne werd tegen deze berging een over kapping gebouwd. Uit de gegevens over de laatste vier en een half jaar blijkt dat bij de meeste begrafenissen gebruik gemaakt wordt van de aula (64 maal bij 115 begra fenissen). De aula met ongeveer veertig zit- en veertig staanplaatsen, was in de helft van het aantal malen dat de aula gebruikt werd, te klein. HAMLAPPEN per kilo9.50 SCHOUDERKARBONADE per kilo 7.00 VLEESKRABBETJES per kilo3.50 HAMSCHIJF (Hieps) per kilo4.00 RIBKARBONADE per kilo8.50 VARKENSFILET ROLLADE per kilo12.50 BIEFSTUK per kilo19.50 Voor uw huisdier: MAGER RUNDERHART per kilo 6.00 Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur.' BIRKSTRAAT 49 SOEST De Bondsspaarbank Noord-Nederland te Groningen en de Bondsspaarbank voor Midden en Oost Nederland te Amersfoort hebben besloten tot alge hele fusie van de beide spaarbanken. Door deze fusie ontstaat een spaarbank met een spaartegoed van 2,8 miljard en een balanstotaal van 3 miljard. De spaarbank heeft ruim 140 kantoren in de provincies Groningen, Drente, Overijssel, Gelderland, Utrecht en Noord-Holland. De naam van de spaarbank wordt gewijzigd in Bondsspaarbank Midden, Noord en Oost Nederland. De statutai re vestigingsplaats is Amersfoort. De Raad van Commissarissen zal be staan uit 20 leden, voorgezeten door de heer M. Keijzer. Tot vice-voorzitter is benoemd de heer Drs. L. Coren. De directie wordt gevormd door de heren Mr. G. H. Fuhri Snethlage, voor zitter, Mr. J. J. Beeker, vice-voor zitter, O. Akkerman, L. den Boer, Mr. J. A. de Bruyne, Drs. B. Hartelust en A. Schuurhuis. Voor het behoud van de werkgelegen heid in het gehele werkgebied van de nieuwe spaarbank wordt gewaakt. De S.E.R. en de vakorganisaties zijn overeenkomstig de regels van de fusie code ingelicht. De commissie voor de beroepschriften is van mening dat het echtpaar Eshuis niet in aanmerking komt voor een schadevergoeding op basis van het stelsel van bestuurscompensatie, in verband met het niet aanleggen van de Centrumweg. De familie Eshuis acht de raad verplicht op grond van de algemene beginselen van behoorlijk bestuur het nadeel van het niet aanleg- „Een belevenis" schreef vorig seizoen de recencent van de Baarnse Courant over het optreden van Marjol Flore. „Het had wel iets van een happening. Het is het zangtalent, de presentatie, de keuze van het repertoire en het brui sende, dat de mensen blijft bloeien. Het is misschien nóg meer de warmte die ze uitstraalt. Iets van: „mensen, ik zou jullie allemaal wel aan m'n hart willen drukken. Kom bij me, dan maken we er iets van". Vrijdag de dertiende is het opnieuw zover. Marjol Flore in het gezellige Speeldoos-theatertje, met een avond vullend programma, begeleid door Henk de Jonge. Marjol Flore werd geboren in Amster dam, moeder Francaise, vader uit Casablanca. Kreeg haar opleiding aan de Academie voor Kleinkunst. Werkte bij Ramses Shaffy, bij het Vrouwen cabaret van Natasja Emanuels, het Rotterdams Toneel en bij het Amster dams Volkstoneel. Had in 1973 haar eerste solo program ma, in 1975 samen met Robert Long onderscheiden met de gouden harp. Werkte verder samen met Robert Kreis. Trad op in televisie-program ma's in Nederland, Duitsland,. België, Zweden en Zwitserland. De secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Eemland, drs. J. C. van Ek, zal die functie op 1 september neerleggen. Hij treedt toe tot de directie van „De Amersfoortse Verzekeringen". De Kamer heeft in de vergadering van 5 maart de huidige adjunct-secretaris, drs. H. F.. Witte, benoemd als zijn opvolger. De heer Van Ek (35) was sedert begin 1973 in dienst bij de Eemlandse K.v.K. Aanvankelijk als economisch stafme dewerker, later als adjunct-secretaris en met ingang van 1 juni 1977 als secretaris. Hij volgde toen mr. F. C. A. Eenhorst op, die met pensioen ging. Drs. Witte (41) is al geruime tijd als adjunct-secretaris bij de Kamer werk zaam en vertegenwoordigt de K.v.K. in verschillende besturen en commissies. Tot versterking van het secretariaat is door de Kamer besloten een ervaren econoom aan te trekken. Het eiken meubel is zeer geliefd bij de Nederlanders. In veel interieurs komt u het tegen en bijna alle meubelzaken verkopen eiken meubelen. Met name het massieve eiken meubel is gewild. Dat is eigenlijk ook niet zo ver wonderlijk. Nederlanders kiezen vaak voor duurzaamheid en kwaliteit èn het eiken meubel heeft nu eenmaal een eigen ambachtelijke sfeer die veel mensen aanspreekt. Betekent dit nu dat er in eiken meu belen eigenlijk geen nieuws onder de zon is? Allerminst, want ook in het traditio nele eiken signaleren wij een ontwik keling die duidelijk inspeelt op alter natieve smaak en behoeftes. Zo is er op de in Utrecht te houden consumentenbeurs „Thuis '81" in de stand van Inkoopcombinatie „Ne derland" een verrassend mooi alter natief eiken meubelprogramma te zien. Men heeft het de naam „Provence" gegeven, een naam die wat roman tisch aandoet. Die romantische sfeer wordt ook werkelijk door de meubelen in het in terieur gebracht. De meubelen zijn lichter dan de be kende bruine kleur, enigszins honing- kleurig. Die lichte kleur geeft behalve een ruimtelijk ook nog een speels effect aan het interieur. Volgens ons is het een voordeel dat de meubelen niet zo massief van vorm zijn, maar veeleer ranker en vlotter van model zijn dan we tot nu toe meest al van eiken meubelen gewend waren. Voor onze lezers is het plezierig te weten dat deze primeur in eiken meu belen nu in z'n geheel te zien is bij van Waay Woon-Art b.v., Laanstraat 115-117, Baarn. Tel. 02154-18101 (Zie ook onze adverten tiepagina Ni *8). gen te compenseren, maar de raad heeft in een eerder stadium al, die verplichting afgewezen. In de motivering van haar standpunt zegt de commissie ondermeer dat er niet voldoende samenhang aanwezig is tussen het besluit van de raad de Centrumweg niet aan te leggen en het nadeel dat de familie Eshuis lijdt tengevolge van de verkeersoverlast op de Ossendamweg. Deze verkeers overlast is reeds lang aahwézig, on danks dat de Ossendamweg in het bestemmingsplan Soest-Zuid als woon straat werd aangemerkt. Tengevolge van de groei van de gemeente is die overlast steeds toegenomen. De aanleg van de Centrumweg, zo zegt de commissie, had deze overlast, al thans gedeeltelijk, kunnen wegnemen, maar zeker mag niet gezegd worden dat het niet-aanleggen van deze Cen trumweg, de overlast heeft veroor zaakt. De commissie zegt begrip te hebben voor het feit dat de raad geconfron teerd werd met bezwaren van de plaatselijke gemeenschap tegen de aanleg van de weg, die zodanig in getal en zodanig van aard waren, dat er geen andere keus was dan te besluiten de weg niet aan te leggen. Het kan de raad volgens de commissie ook niet kwalijk genomen worden dat hij niet direct alternatieven voor de geleiding van het verkeer voorhanden had, nu de bestemmingsplannen Lan delijke Gebied en Soest-Zuid intussen onherroepelijk waren geworden. Een noodzakelijke ombuiging van het beleid hoeft rfiet de verplichting ten gevolge te hebben, dat schadevergoe ding moet worden toegekend aan allen die tengevolge van de beleidsombui ging bepaalde verlangens of verwach tingen niet vervuld zien. Teneinde een meer uniforme aanpak bij participatie-procedures te verkrij gen is het gewenst de procedures samen te stellen uit een aantal bepaal de en vastgestelde mogelijkheden, zo dat in de toekomst niet meer per geval een procedure hoeft te worden ontwik keld. Een meer consequente aanpak is daardoor mogelijk. De leden van de commissie voorlich ting en inspraak komen er woensdag 1 april, 's avonds om half voor bijeen in het gebouw van Gemeentewerken. Er is voor deze procedure een schema opgezet dat begint met het participatie voornemen door b. en w. en dat eindigt met het raadsbesluit. Dit jaar komen voor inspraak nog in aanmerking de plannen Overhees 2e herziening, Overhees 2-II uitwerking, winkelcentrum-Overhees, uitbreiding begraafplaats op de Eng, ontwerp bestemmingsplan industrieterrein Nieuwe Gracht, struktuurschets Dal- weg, de artikel 19 procedure voor woningbouw hoek Schrikslaan/Beetz- laan; de groene ruimte op de Eng; het revisieplan Amersfoortse straat, de voorbereiding van het bestemmings plan Soesterberg-kom, het verkeers circulatieplan 2e fase en het ontwerp van het uitgewerkte voorkeursmodel van het winkelbeleid. Overigens wordt aan de commissiele den wei gezegd dat de financiële mid delen zeer beperkt zijn en dat ten aanzien van de inspraak de uiterste soberheid zal moeten worden nage streefd. Het betekent ondermeer dat in principe geen gebruik gemaakt zal worden van externe adviseurs en ex terne inspraakbegeleiders; dat ook de inspraakperiode beperkt zal blijven en de informatie aan de partici panten beknopt maar wel doelmatig zal moeten zijn. Alle uit de inspraak voortvloeiende werkzaamheden zullen door het gemeentelijk apparaat wor den verricht. Rotan is een tropische klimplant die hoofdzakelijk in de oerwouden van de In dische Archipel groeit. De lange lianen welke een lengte van meer dan 200 me ter kunnen bereiken worden gekapt en stukje voor stukje uit het oerwoud ge trokken en in stukken van 3 tot 5 meter gezaagd. Er zijn vele soorten rotan in diverse dikten. De diktematen lopen van 3 mm. tot 50 mm. Rotan (Rotting) De rotanstengels zijn poreus en nemen gemakkelijk vocht op (dus zijn niet hol zoals bamboe) en zijn erg buig zaam en lenen zich daardoor gemak kelijk voor het vervaardigen van de bekende rotanmeubelen. Er zijn vele soorten waarvan hier enkele namen volgen, o.a. Tohiti, Poloppo, Pulut, Palembang, Manau, Malakka enz. De diverse namen zijn vaak afgeleid van de plaats van herkomst. Nadat de stengels gekapt zijn worden ze van de buitenbast ontdaan en wor den gesorteerd op dikte en kwaliteit, daarna gewassen en voor de betere kwaliteiten worden de leden er af ge schraapt. Nadat de rotanstengels zijn gedroogd worden ze gebundeld en vinden ze hun weg voornamelijk naar de fabrieken in binnen- en buiten land, waqy ze o.a. verwerkt worden in rotanmeubelen. De laatste tien jaar is men overgegaan tot het schillen (met de hand of machinaal) van bepaalde soorten rotan, vooral de soort Manau (mano, manoe, manou is fout) en heeft men dit aangegrepen om het „besmet te" rotan te vervangen door de naam manau.. Hieraan jwordeft voor het in terieur manau meubelen gemaakt. sterker dan eiken lager in prijs! Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens flinke sortering mand- en rietwerk. <-\jÜooncotnlort Brinkstraat 34, Baarn Tel.: 02154-20396 De Baarnse mondharmonikavereni- ging wacht muzikaal een druk pro gramma dit voorjaar. Deze 52 jaar oude vereniging heeft als enige mond- harmonikavereniging in de regio, de laatste tijd niet zoveel aan de weg getimmerd. Naast concerten in diverse tehuizen te Baarn „Santwoorde" „Schoonoord", Patria" en in Hilver sum „Gooierserf", „De Egelantier" en Amersfoort „De Lichtenberg", Maar- sen „Merenhoef", en de Baarnse zie kenomroep, zal .het jaarlijks concert gehouden worden op 14 maart in de grote zaal van „Astoria" te Baarn, waar zullen optreden het jeugdorkest en seniorenorkest. Alle muziek die ten gehore wordt gebracht is populair en door onze dirigent S.v. Zijst gearran geerd. De beiden orkesten spelen op chroma tische mondharmonika's, melodica's, één electrische gitaar, bas mondhar- monlka en slagwerk. Verder bezit „Ex celsior" een kwartet met drie mond harmonika's een zangeres, alsmede het T.E.T. trio dat het cabaret na de pauze verzorgt, de Dansmuziek wrodt verzorgt door het safarikwartet uit Arnhem. Zaterdag 4 april is het grote mond- harmonika festival te Baarn. Dit festival zal plaatsvinden in de Kruiskerk en het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg te Baarn. Hier komen alle nog in ons land bestaande mondharmonikaverenigingen te samen om hun muzikaal kunnen te tonen. In Soest-Zuid controleerde de politie geparkeerde auto's op de aanwezig heid van deel 3 van het kentekenbe wijs. Er werden twaalf bonnen uitge reikt. Voor de veertigste keer is thans „De Kleine Gids voor de Nederlandse socia le zekerheid" verschenen. Deze suc cesvolle en nuttige uitgave van de .Vereniging van Raden van Arbeid geeft al sinds jaar en dag praktische informatie over bijna alles in de socia le verzekering. Verder zijn enkele hoofdstukjes over Algemene Bijstands wet, Rijksgroepsregeling werkloze werknemers, Wet 'Sociale Werkvoor ziening en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering opgenomen. Ook vindt men er een duidelijk schema in dat de sociale verzekeringswetten en de daarbij behorende uitvoeringsorga nen laat zien en een samenvattend overzicht van de sinds 1 januari j.I geldende premies en uitkeringsbe dragen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het boekje ge plaatst, dat de adressen vermeldt van alle bij de uitvoering van de sociale verzekering betrokken instellingen. De gids is voor een gulden verkrijgbaar bij elke Raad van Arbeid. Wie toezen ding per post wenst, moet er op reke nen dat portokosten in rekening wor den gebracht. De manau meubelen worden in twee uitvoeringen op de markt gebracht, n.1. in gebeitst (bruin is de meest gangbare kleur) en in naturel (blank). Om topkwaliteit t.a.v. kleur en glans in manau te bereiken ondergaat het meubelstuk diverse behandelingen. Eerst, wordt het geschuurd, daarna gebeitst, dan weer geschuurd of ge poetst en tenslotte afgelakt. In naturel gebeurt hetzelfde, maar wordt de beitsfase overgeslagen. Maar al te vaak wordt hier (om de prijs laag te houden) met de pet naar ge gooid. Er worden dan slechte beitsen of lakken gebruikt en schuren en poetsen worden dan overgeslagen. Veeloo manau meubelen Van een van de mooiste materialen uit de natuur komt een reeks van ex clusieve en elegante meubelen. Een kompleet programma door Rohe Jon kers-Van Nieuwehoven. Gedurende de laatste jaren is reeds zoveel geschreven over manau, dat er nauwelijks nog nieuws te vertel len schijnt. Veeloo-manau meubelen zijn kwali teitsmeubelen, gecreëerd en, gecon strueerd uit de mooiste geselecteerde manau, welke tenslotte in de spuiterij worden voorzien van een goed bescher mende beits- en laklaag. Het heeft jaren van onderzoek gekost om te ko men tot de juiste beitsen en afwer king om dit mooie materiaal het beste te doen uitkomen. Nog enkele wegen kan er gewerkt worden aan het knotten van wilgen en andere langs de weg groeiende bomen. In het voorjaar worden deze werk zaamheden gestopt. A.s. zaterdag kan men vanaf 9.00 uur terecht op het adres Peter van den Breemerweg 13. Daar liggen enige reeds omgezaagde popu lieren, waarvan het hout gekort moet worden. Iedereen is welkom. Twee jongens van zeventien en acht tien jaar uit Baarn, deden vorige week woensdagavond Soest aan, om, zoals zij zeiden, het grof huisvuil nader te bekijken. Ze waren een dag te laat en om nu niet helemaal met lege handen naar huis terug te gaan, doorzochten zij een auto welke op de Nijverheids- weg op een vrachtwagen stond. Het voertuig was open en daaruit wilden zij meenemen de accu, de radio, een spiegel en de sigarenaansteker. Voor dat ze weg konden rijden kwam de eigenaar opdagen. De politie nam het tweetal mee voor verhoor. Omdat een personenauto gedeelte lijk voor de inrit naast zijn woning aan de Dorresteinweg geparkeerd stond, trapte W. v.d. E. er een deuk in. Aan vankelijk leek hij er zich niets van aan te trekken, maar toen hij zijn eigen auto eenmaal vanaf de inrit achter de wat moeilijk geparkeerde wagen had gezet, liep het toch uit de hand. Hij meende dat de fout-parkeerder niet weg kon, zo vlak had hij de wagens bij elkaar gezet. Toen de andere man dat toch ging proberen, schopte hij naar de wagen, met het eerder vermelde ge volg. De politie maakte van het voorval proces-verbaal op. De gemeentegids voor 1981 van de gemeente Soest is verschenen. Het boekje is vorige week en deze week huis-aan-huis in Soest en Soesterberg bezorgd. Wanneer u geen exemplaar hebt ontvangen kunt u in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum een gratis exemplaar afhalen. Aangifte van verduistering van een bedrag van 3464 gulden deed een inwo ner van Hilversum. Het geld behoorde aan een Soesterbergs bedrijf toe.

Soester Courant | 1981 | | pagina 27