V oorbereidingsa vond voor Soester vrouwen Rommelmarkt voor Soester Jeugd Reconstructie Ferdinand Huycklaan Jong en helemaal kleding eigen stijl? 18.000 gulden voor school in India boekhandel Afscheidsreceptie dokter J. Kip Beperkte uitbreiding autowasserette Nieuwstraat brilmode fantastische boeken- voordeel aanbieding N.C.V.B. afdeling Soestdijk Kerkmuziek Adviseur in Van den Brink Openbaar fraktieberaad D'66-Soest Leden vergadering I.V.N.-Eemland belastingszaken ^®no% Vrouwencafé Artishock ,Boekena vond Domkerk te Utrecht fotografie van en Daar hoort een eigentijdse bril bij dat is nooit een opgave: Hij heeft ontdekt dat onze kollektie precies biedt wat hij zoekt. Helemaal zijn smaak! Foto: Goos van der Wilt iis met een zeer theekaanbie- ,v. installatie •d. r, keuken, pkamers, sn overloop, ar met ruime lakkapel. huis met ver- c.v.-gas, ge en tuin. en groen 1 privacy door- boven het 1 zee van anhet lacht gegeven, rmet open loer, open mer, een zeer pkamer apkamer van d en 2e toilet. :en uitstekende iet c.v.-gas, itoord geniet u :age van een lanorama. keuKen, ner met lig- ilkon op het mis met c.v.- p de grens elend en ien, bontvee it huis te hebben zijn ;n uiterst 'ing. Zo treft ;rapgalerij 11 met open 3r, isolatie en mis dubbele ee, toilet, sn, woon- ;n haard en 12 kleine ter en galerij obbyzolder. ïtiging m.eer.,, met daarop staand zoals het i plafond in de >opt naar de rte eetkamer, en een fraaie In Uw brievenbus ligt nu een Haal hem er snel uit of kom even langs bij Soesterbergsestraat 53 Soest Donderdag 12 maart 1981 komt op de ledenvergadering van de N.C.V.B. Zr. Emmanuel van het R.K. klooster „Arca Pacis" uit Driebergen. Zij zal spreken over het onderwerp „Geloofs gemeenschap in een klooster' Alle leden, gasten en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Soester Courant van woensdag 11 maart 1981 net c.v.-gas 1. 400 m2 •enst aan iamer met erichte houten ;en, toilet en laapkamers ad en 2e er genoeg, irichting en i ook in Soest and te bijvoorbeeld 3 de overige te grond in cirkel- in haard, or ver- keuken in ïgen door het in smaak te zo kunt :n. Het oiletten, ie bad en nog veel m. 15-16251 7/033-30488 RESTAURANT Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 Dineren in stijl? in ons sfeervol restaurant zult U zich werkelijk uit voelen. Onze keukenstaf staat garant voor een uitmuntend diner. Overal in Soest zijn weer de bekende oranje raambiljetten verschenen voor de Rommelmarkt voor de Stichting Jeugdzorg op zaterdag 25 april bij De Vangrail aan de Nachtegaal weg. Aan die raambiljetten is te zien, waar men zijn spullen voor de markt kan inle veren. Het ligt in de bedoeling, dat op zater dagmorgen 21 maart en de vier daarop volgende zaterdagen door Soest wordt gereden om spullen op te halen. De Rommelmarktcómmissie hoopt, dat de Soester bevolking ook dit jaar weer aan de Stichting Jeugdzorg zal denken als zolder, kasten of schuur een opruimbeurt krijgen. Ook grote spullen, zoals meubelen, elektrische apparatuur, fietsen, enz. worden graag en gratis bij u opge haald. Als u iets voor het goede doel heeft, kunt u bellen naar de heer Visch (18211) of naar mevr. v.d. Leer (10672). Aanstaande maandag 16 maart komt de raadsfraktie van D'66-Soest (Harry Jonker, Jenny Allard en Henk Gerth) weer bij elkaar in een openbaar frak tieberaad. De raadsagenda van 19 maart wordt dan doorgesproken, sa men met belangstellende leden van D'66, de z.g. werkgroep gemeente politiek. Het beraad is openbaar, dus iedereen in Soest en Soesterberg is van harte welkom om aanwezig te zijn, zijn stem te laten horen en informatie te krijgen. De fraktie komt om 20.00 uur bij elkaar in het gebouw van „Gemeentewerken" aan de Lange Brinkweg 77 in Soest. Als er iemand een speciaal probleem wil bespreken, laat hij of zij dan even tevoren telefonisch kontakt opnemen met de voorzitster van de avond, Erica Jloksbergen, tel. 02155-18096. Alle oud-patiënten van de huisarts J. Rip hebben een uitnodiging gekregen de afscheidsreceptie te bezoeken welke men de inmiddels rustende dokter op zaterdag 25 april wil aanbieden. Dokter Rip legde reeds vorig jaar om gezondheidsredenen zijn praktijk neer; van een officieel afscheid kwam het op dat moment niet. Bij zijn vele patiënten leeft echter de wens dat als nog te doen. Daarom is een comité gevormd, waarin zitting hebben de dames A. van 't Klooster en E. van Dort en de heren A. L. Vriens, H. Strietman en L. de Haas. Er is ook een rekening geopend bij de Rabobank Soest, waarop geld gestort kan worden voor het afscheidsge schenk, dat tijdens de receptie zal worden aangeboden. Het nummer is: 35.99.94.288 t.n.v. „Afscheid dokter Rip". (gironummer Rabobank: 212775). Belangstellenden worden verzocht liefst binnen veertien dagen hun bij drage aan het cadeau over te maken. De receptie op 25 april wordt van 15.30 tot 18.00 uur gehouden in gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. „De zelf-invullers", aldus Ruiter, „vergeten heel begrijpelijk soms af trekposten, die later ook door de belas tingsdienst nogeens over het hoofd gezien worden. Dat is dan zonde-geld; je moet nu eenmaal belasting betalen, maar téveel is nu ook weer niet nodig". De „service" van Ruiter, strekt zich ook uit tot het opstellen en indienen van een bezwaarschrift en het verdedigen van dat bezwaarschrift bij de inspec tie. Het tarief is bijzonder schappelijk 70,80 incl. btw.). Voor verdere infor matie kan men bellen het nummer 22302 in Soest (B.A.S. Belasting Adviesbureau.Soest) Het college is akkoord gegaan met de voorgestelde reconstructie van de Ferd. Huycklaan. Wanneer de riool werkzaamheden zijn voltooid zal het verloop van de Ferd. Huycklaan an ders worden. De Van Lenneplaan zal vloeiend doorlopen op de Ferd. Huyck laan anders worden. De Van Lennep laan zal vloeiend doorlopen op de Ferd. Huycklaan richting Birkstraat. Op het kruispunt Van Lenneplaan/ Ferd. Huycklaan zal de Van Lennep laan voorrang hebben. Het tracé van de Ferd. Huycklaan verder volgend, zal de Ferd. Huycklaan bij de kruising met de Kerkdwarsstraat vloeiend in deze straat gaan lopen en voorrang hebben op het gedeelte Ferd. Huyck laan tussen Kerkdwarsstraat en P. v.d. Breemerweg. Tenslotte zal de Ferd. Huycklaan vloeiend afbuigen naar de P.v.d. Breemerweg richting Amers foort. Dit gedeelte van de weg heeft dan voorrang op het gedeelte van de P. v.d. Breemerweg richting Kerkebuurt. In de bocht van de Ferd. Huycklaan/ Van Lenneplaan zal een onderbroken streep worden aangebracht met als doel te bewerkstelligen dat automobi listen de bocht niet zullen afsnijden. Verkeersborden zullen langs de hele route worden geplaatst. In het INFOr- matiecentrum hangt een tekening van de nieuwe situatie. Donderdag 26 maart, aanvang 20.00 uur, wordt de algemene ledenver gadering gehouden van het I.V.N.- Eemland. De agenda vermeldt, naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, ook een bestuursver kiezing en een voorstel de contributie te verhogen tot vijftien gulden. Wat de bestuursverkiezing betreft is de heer G. van Stempvoort herkiesbaar en mogen de leden zich uitspreken over het voorstel het bestuur uit te breiden met een lid, in dit geval de heer J. Bakker. Tijdens het tweede deel van de avond, om ongeveer 21.30 uur, zal de heer Van Munster een dia-serie vertonen over „Natuurschoon in Oostenrijk". De ver gadering wordt gehouden in dé aula van de school „De Ingenhof" aan de Molenstraat. De afdeling Eemland van het IVN (Instituut voor Natuureducatie) telde op 31 december 1980 397 leden. Daar van zijn er 52 zogenaamde „werkende" leden en hiervan weer 30 natuurgids. Vorig jaar werden er elf maandelijk se wandelingen georganiseerd en bo vendien nog excursies naar de Flevo- polder, Ankeveen, het Geuldal en Voor nes Duin. Voor de deelnemers aan de „groene cursussen" werden achttien avonden belegd en zes excursies gehouden; de gidsencursus nam vijftien avonden in beslag en daaraan waren ook nog vier excursies verbonden. De cursus „sa menscholing" duurde zes avonden en er waren twee excursies bij. Aan de „groene cursus" namen in totaal 64 mensen deel; aan de natuur- gidsen-cursus 37 man. Aan de maande lijkse natuurwandelingen namen in totaal 1200 mensen deel en de fietstocht welke in samenwerking met het Oran jecomité werd georganiseerd trok 400 deelnemers. De scholenwerkgroep ten slotte, wandelde met 500 leerlingen komend van negen basisscholen, door de Soester bossen. Tien scholen en meer dan duizend leerlingen deden mee aan de (natuur) schoonmaakaktie en 114 medewerkers knotten wilgen en elzen; akties onder leiding van Chris Uiterwijk. Een werkgroep samengesteld uit leden van de Soester Vrouwenraad en vertegenwoordigsters van diverse plaatselijke (vrouwen)verenigingen bereiden een avond voor, welke het thema heeft: „Vrouwenraad en Vrijwilligerswerk". De avond wordt gehouden in de aula van het Griftlandcollege (niet in De Borg zoals aanvankelijk de bedoeling was) en begint om 20.00 uur. Die avond houdt Nicolet de Boer een inleiding over het thema. Om half acht is de zaal open en kunnen de bezoekers aan de avond alvast kennis nemen van de informatie die de deel nemende verenigingen in stands beschikbaar hebben. Alle Soester vrouwen zijn welkom. Op de foto de dames die de avond voorbereiden. Jaap Ruiter (25), wonend in Soest aan de Smitsweg 537, is adviseur in belas tingszaken. Hij moet voor menigeen in deze maanden een welkom man zijn nu zovelen weer voor de soms haast onop losbare puzzel staan om het a-biljet voor de inkomstenbelasting in te vul len. De met alle goede bedoelingen bijgesloten „toelichting" maakt het lang niet altijd makkelijker en het blijft daarom een probleem om in ieder geval te voorkomen dat men téveel gaat betalen. Ruiter heeft zich, na zijn diploma M.O. Economie gehaald te hebben, verder verdiept in de fiscale wetgeving en hij weet er nu aanzienlijk méér van dan de doorsnee „invuller". Hij mag zich met recht „adviseur" noemen. Ook voor het invullen van de bekende T-biljetten kan men bij hem terecht. De Vastenaktie van de R.K.parochies in-Soest heeft dit jaar als doel de bouw van •^en nieuwe school in de Indiase plaats Kottathara in de provincie Kerala. Het 'streéfbedrhg isl&.OOO gulden. veel van te kloppen en in het dage lijks leven worden de kastelozen nog steeds gediscrimineerd, op gewone scholen worden de kinderen vaak ach tergesteld. Indienzij echter bij de zuster lager onderwijs hebben genoten, dan kunnen zij met minder problemen méér gespecialiseerde scholen bezoe ken. Hun kansen in de maatschappij worden daardoor aanzienlijk beter. In het dorp Kottathara wonen slechts tweeduizend mensen en 65% daarvan kan niet lezen of schrijven. Men leeft er van de verbouw van noten, mais en suikerriet. De bestaande lagere school heeft slechts «twee klassen. Zuster Onofria, bekend als de moeder van Kottathara, woont met drie andere zusters in een klein eenvoudig klooster. Samen met twee leken (onderwijzers) geven de zusters les aan 194 kinderen. Er moet een beter schoolgebouw komen, anders bestaat de mogelijkheid dat de Indiase Regering de toestemming voor de la gere school intrekt. De grond voor de nieuwe school is inmiddels gekocht en bij slagen van de vastenaktie in Soest, kan de nieuwe school worden gebouwd met ruimte voor vier klassen. Het klooster van de zusters zorgt voor de inrichting en het ministerie van Onderwijs betaalt de salarissen voor de twee leken. Overigens is de school bestemd voor de kinderen van de zogenaamde „kastelo ze" ouders. Kastelozen zijn volgens de Indiase traditie „onrein" en daardoor ook „rechteloos". Ghandi, de grote vredelievende voorvechter van India, noemde hen echter „Haryans", „kin deren Gods" en hij bereikte dat zij in de Grondwet gelijke rechten verkre gen. In de praktijk blijkt daar echter niet Vrouwencafé Artishock organiseert woensdag 18 maart a.s. een „Boeken- avond door, voor en over vrouwen". Er zijn boeken aanwezig. Het is de bedoeling om leeservaringen uit te wisselen. Ook eigen boeken kunnen meegenomen worden. Aanvang 20.30 uur in de soos van Artishock. Verdeeld over drie concerten zal de Domcantorij de „Lamentationes des Propheten Jeremias,, (Psalmen en klaagzangen van Jeremia) van de •minder bekende componist Jan Dis- mas Zelenka uitvoeren. Deze tsjechische componist, die leefde van 1679-1745, was een groot deel van zijn leven werkzaam als musicus bij de Hofkapel in Dresden. Hij was een tijdgenoot van J. S. Bach, die Zeienka's werk in de Thomaskirche in Leipzig uitvoerde. De „Lamentationes" zijn geschreven voor de nocturnen op Witte Donderdag, goede Vrijdag en Stille Zaterdag. Deze solo-cantates voor alt, tenor en bas werden voor het eerst uitgevoerd in 1722, in de Hofkirche in Dresden. Bij de uitvoering door de Domcantorij is sprake van een instrumentale solis tische bezetting. Er wordt gebruik gemaakt van barokinstrumenten. Kan men soms elders wel een gedeelte uit dit werk beluisteren, de Domcanto rij zal het werk in z'n geheel ten gehore brengen. Het eerste deel staat op het program ma voor zaterdag 14 maart a.s. Aan dit concert wordt meegewerkt door Peter Kooy, bas, enNien van Strien, alt. Het geheel staat onder leiding van Maarten Kooy. Aanvang: 15.30 uur; de toegang is vrij. De opbrengst van de aan de uitgang te houden collecte is bestemd voor de Kerkmuziek Domkerk. In de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening die op dinsdag 17 maart, aanvang 19.30 uur, in het ge bouw van gemeentewerken gehouden wordt, komt een voorstel aan de orde de aangevraagde uitbreidihg van de autowasserette/tectyleerstation aan de Nieuwstraat maar gedeeltelijk te verlenen. Tijdens een hoorzitting over dit uitbreiding liepen de emoties nogal hoog op; zo hoog zelfs dat wethouder Menne een eind aan de bijeenkomst moest maken. Er zijn bij de raad nu twee brieven binnengekomen van omwonenden; de een van het echtpaar v.d. Broek, Nieuwstraat 11, waarin gezegd wordt dat men als naaste buur totaal geen Kleurenfoto's in de sneeuw vertonen vaak grote lichtcontrasten. Zulke foto's vragen om afdrukken met de hand. En dat doet Van Oosten met alle foto's. Zonder extra kosten. REKLAME FOTOGRAFIE/TECHNISCHE FOTOGRAFIE/REPORTAGES/LUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 last heeft van het bedrijf en een andere brief van vier wél geplaagde omwo nenden. Het echtpaar v.d. Broek zegt de com pressor van de tectyleerinrichting nau welijks in de gaten te hebben en dat er van stankoverlast totaal geen sprake is. „Dan zou ik niet meer in mijn achtertuintje kunnen zitten; nu doe ik dat nog steeds wel". De vier anderen, de families Tolboom en Hilhorst van de Nieuwstraat en de families Hutjes en Smit van de Beetz- laan, laten een heel ander geluid horen. Hen gaat het overigens niet alleen om de stank, maar ook om de overlast van „rangerende" vrachtauto's. Daar wordt mee heen en weer gereden op de straat. De vier vinden echter dat het een taak van het gemeentebestuur is duidelijker te zijn tegenover de eigenaar van het bedrijf, de heer T. van Rouwendaal. Men neemt het het gemeeritebestuur kwalijk dat omwonenden en de heer Van Rouwendaal min of meer tegen elkaar worden uitgespeeld. Aan Van Rouwendaal is niet duidelijk gemaakt dat de gemeente óók de taak heeft omwonenden te beschermen te gen overlast. Gezegd had heel eenvou dig moeten worden dat het tectyleer- bedrijf niet getolereerd kan worden, omdat er strijdigheid bestaat met de bepalingen van het bestemmingsplan Soestdijk- 't Hart. Volgens dit plan mag er in het woongebied wel een winkel of café zijn en bijgebouwen alleen voor privé-doeleinden, maar geen bedrijfsgarage. De vier vinden dat de gemeente de heer Van Rouwendaal ook had moeten wijzen op feiten als afwijkingen ten aanzien van de goothoogte, de tussen ruimte vanuit de achtergevel en over schrijding van de (24 m2) oppervlakte van de bijgebouwen. Iedereen moet zich daaraan houden en daarom betreurt men het dat de ge meente te lang de „afwijkingen zonder vergunning" heeft getolereerd. IBirkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74.1

Soester Courant | 1981 | | pagina 3