W flik) Open Huis in de Ewijckshoeve Over cursussen: Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U vraagt uw aandacht voor: i GEMEENTE Raadsvergadering Bouwterreinen te koop De Gemeente Soest twee percelen bouwterrein Verleende Bouwvergunningen V oorlichtingsa vond bebouwingsplan Randstad-terrein Commissie voor de Beroepschriften V oorbereidingsbesluit Wintertarief Paspoorten Hinderwet Openbare commissievergaderingen i M.E. broeken Nieuw in het INFOrmatie centrum Leden vergadering Vereniging Bijenteelt U i •••8 5 5 De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal donderdag 19 maart a.s. om 19.30 uur worden gehouden in de aula van het Grift- landcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit: Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het vaststellen van de Structuurschets Dalweg. Voorstel tot het vaststellen van de ..Algemene Subsidieverordening Welzijnsvoorzieningen- en activiteiten". Voorstel tot het vaststellen van het Uitvoeringsbesluit als bedoeld in artikel 71 van de Algemene Subsidieverordening Welzijnsvoorzienin gen- en activiteiten. Voorstel tot het toekennen van een extra subsidie aan de Stichting Peuterspeelzalen Sqest. Voorstel tot het geven van prioriteiten aan de noodzakelijke voor zieningen, projecten en activiteiten vermeld in het Beleidsplan 1980 en het Welzijnsplan. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen in het bestemmingsplan Al- bert Cuyplaan" te Soest aan G. W. van de Grift b.v. te Soest voor de bouw van 18 vrije-sector woningen. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten in werking brengen en in werking houden van een veehouderij, var kensfokkerij en- mesterij op/in het perceel Lange Brinkweg onge nummerd te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten in werking brengen en in werking houden van een onderhoudswerk plaats op/in het perceel Laanstraat 84 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten in werking brengen en in werking houden van een metaalbewerkings inrichting op/in het perceel Dorresteinweg 3 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van éen chinees-indisch res taurant op/in het perceeel Burgemeester Grothestraat 37 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een verkooppunt van motorbrandstoffen op/in het perceel Soes- terbergsestraat 76 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kraanverhuur bedrijf (stalling, doorsmeerruimte, wasgelegenheid, kantoren en kan tine op/in het perceel Nijverheidsweg ongenummerd te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een glasslijperij annex in richting voor de opslag van vluchtige vloeistoffen op/in het perceel Amersfoortsestraat84a te Soesterberg. Voorstel tot aankoop van het perceel Torenstraat 5 te Soest van de heer N. J. M. van Dam te Soest. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de familie Eshuis-Heemskerk ingediend bezwaarschrift tegen de weigering van de gemeenteraad een schade vergoeding toe te kennen op basis van het stelsel van bestuurscom- pensatie. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer A. G. van Doorn Sr. ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. VoorstéTV&if 'de ;cofnrarfssie voor de beroepschriften iot'Jiet nemeir van ïrtiri een beslissing op een door het Keukencentrum Soesterberg b.v. in gesteld béroep tegen de weigering van een ontheffing ten behoeve van een aantal lichtreclames aan de Amersfoortsestraat. - -- - De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (te genover het gemeentehuis biedt te koop aan aan de Noorderweg (hoek Ir. Menkolaan) te Soest, voor de bouw van twee vrijstaande eengezinswoningen. De percelen zijn aantrekkelijk gelegen nabij het Slangebosje en het wandelpark Co- lenso. De grootte is ongeveer 465 m2. De koopprijs bedraagt f 200,- per m2 (exclusief b.t.w.). Slechts ingezetenen van en economisch gebondenen aan de ge meente Soest zullen als gegadigden worden aangemerkt. Gega digden die een goedkope huurwoning ter beschikking van woning zoekenden in de gemeente achterlaten genieten de voorkeur. Bij gebleken belangstelling van meer dan twee personen wordt de toewijzing door het lot beslist. Belangstellenden kunnen zich tot 15 april 1981 schriftelijk opgeven bij burgemeester en wethouders van Soest, Steenhoffstraat 2 te Soest. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar ter gemeentesecretarie (kamer 5) Steenhoffstraat 2 te Soest, (tel. 02155-16744, toestel 253 of 153). (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 3 maart 1981. Veranderen en vergroten van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Noorderweg 49, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, num mer 4049. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak O verheids Beschikkin gen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagteke ning van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. In het gebouw Eltheto aan het Driftje 4a wordt maandagavond 16 maart om 8 uur een voorlichtingsavond gehouden waarbij het bebouwingsplan van het voormalig Randstad-terrein aan de orde komt. Tekeningen van het plan, dat voorziet in de bouw van 58 appartementen, hangen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum aan de Steenhoffstraat. Op de avond zullen opdrachtgever en architect de plannen nader toelichten. De resultaten van deze avond zullen betrokken voorden bij het agenda punt over dit onderwerp tijdens de commissie ruimtelijke ordening, dins dagavond 17 maart om half acht in gemeentewerken. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de be roepschriften, bekend, dat op donderdag 19 maart a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden ge houden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: het beroep van L. P. M. Fugers, Wilhelminalaan 24a, alhier, tegen het besluit van burgemeester en wethouders hem geen ontheffing te verle nen van het verbod ingevolge artikel 63 van de Algemene Verordening SOEST om vee (pony) te houden in de bebouwde kom van de gemeente. Openbare bekendmaking De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 19 februari 1981, afdeling 1, nummer RB 81-23, een bestem mingsplan in voorbereiding is verklaard voor: 1. gronden gelegen ter weerszijden van de Torenstraat en ten westen van de Middelwijkstraat ter hoogte van het N .S.-station 2. gronden gelegen binnen de gemeentegrenzen van Soest, met uitzonde ring van: a. de onder punt 1 genoemde gronden b. de bebouwde kom van Soest c. hetSoesterveen; d. het gebied tussen de wijk Soestdijk 't Hart en de westelijke gemeen tegrens; e. de omgeving van de Stadhouderslaan f. een strook grond gelegen ten noorden van de Lange Brinkweg; g. een gedeelte van het ten oosten van de bebouwde kom gelegen agrarisch gebied Kortend h. de bebouwing van Soestduirien i. de bebouwing van Soesterberg en enkele direct daaraan grenzen de gebiedsdelen; zoals op de bij dat besluit behorende kaart met een ruitarcering is aange geven. Tevens heeft de raad bij zijn besluit bepaald dat: I. het verboden is binnen de hiervoor bedoelde gebieden en gronden zon der of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemees ter en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouw werken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uit voeren, een en ander met uitzondering van normale onderhouds werkzaamheden a; ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheu ren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedank te of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van op slag- stort- of bergplaatsen, behoudens voor zover een en an der noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch be drijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en an der bovendien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en pro dukten 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtui gen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor; d. Het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstran- den, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speel vijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erf- scheidingen met een maximale hoogte van 75 cm.onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voor zieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, copstructies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of verplaatsing van - al dan niet aan hun be stemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en li ving-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, alsook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuis houding of de waterstand beogen, of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegver gunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstan- den, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zo danig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstan de dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kap pen van griendhout of andei; hakhout, voor zover betreffende de nor male uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik i. Het winnen van bosstrooisel of mos j. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerking treding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aange merkt; II. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven be stemming. Het genoemd besluit met de daarbij behorende tekening ligt met in gang van woensdag li maart 1981 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) voor eenieder ter inzage Op zondag 15 maart houdt de Ewijckshoeve Open Huis van 13.00-17.00 uur. Geïnteresseerden kunnen dan rondkijken in het landhuis, dat eens aan koningin Emma toebehoorde. In dit fraaie landhuis met zijn karakteristieke natuurlijke omgeving zullen kürsussen van start gaan voor zowel echte beginners als gevorderden. Om te zorgen voor een optimale individuele begeleiding is er gekozen voor groepen van maximaal 8-10 kursisten. De lessen worden gegeven doqr be voegde docenten en ervaren lesgevers. Mogelijkheid tot het volgen van kur- sussen zowel in de ochtend-, mid dag-, en avonduren. Het kursusaanbod ziet er als volgt uit; modeltekenen, portrettekenen, aqua rel, folkloristisch schilderen, vrij teke nen, vrij schilderen, zeefdrukken, bin nenhuisarchitectuur, meubelstofferen, meubelontwerpen/maken, pantalon- naaien voor mannen, haute couture, kinderkursus tekenen en schilderen, dramatische vorming, grimeren, kin dertoneel/musical groep. De genoemde kinderkursussen zullen plaatsvinden op de woensdagmiddag. Zondagmiddag 15 maart is er gelegen heid tot kennismaking met alle docen ten, en het opdoen van uitgebreide informatie over de kursussen en de lesroosters. De Ewijckshoeve is gelegen aan de Soestdijkerweg nummer 12, d.i. de weg welke Bilthoven verbindt met Soest dijk, paleis Soestdijk. Voor het aanvragen van uitgebreid informatiemateriaal kunt U bellen 02156-294. U bent welkom voor een proefrit KIMMAN AMERSFOORT B.V. Barchman Wuytierslaan 196. 3818 LN Amersfoort, telefoon 033 - 620224. KIMMAN AMSTERDAM B.V. KIMMAN HAARLEM B.V. Tot en met 31 maart a.s. geldt nog het wintertarief paspoorten. Dat bete kent een besparing van 14 gulden. Nu betaalt men voor een paspoort vernieuwen of verlengen 59 gulden. Na 31 maart wordt dat 73 gulden. Het is verstandig nu reeds naar de afdeling bevolking c.a. Van Weedestraat 11 te gaan en niet te wachten tot de laatste week van de maand maart. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: Frivos, Industrieweg 10 te Soest om een vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een frites voorbakkerij op het perceel Industrieweg 10 te Soest kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 5130). Aanvraagster wordt niet-ontvankelijk verklaard, nu er voor genoemde inrichting geen onherroepelijke vergunning voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden aanwezig is. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen SCHRIF TELIJK worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 26 maart 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Dinsdag 17 maart -19.30 uur - kantine gebouw gemeentewerken: commis sie ruimtelijke ordening. De agenda vermeldt de volgende punten: Schetsplan betreffende de bebouwing van het voormalige Randstad terrein". Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet a. ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op/in het perceel Klein Engendaalweg 5 te Soest; b. ten behoeve van, het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stortplaats voor niet voor de bodem schadelijke stoffen op/in het perceel Verl. Talmalaan ongenummers te Soest. Voorstel tot het gedeeltelijk verlenen en gedeeltelijk weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hin derwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor de ver koop van motorbrandstoffen met een autowasserette en een tectyleer- station op/in het perceel Nieuwstraat 13 té Soest. Voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorbereidingsbesluit betreffen de plangebied O verhees) Ontwerp-Struktuurschets Dalweg de ontvangen reacties Bouwplan betreffende de uitbreiding van het landhuis Egghermonde te Soesterberg. Ontwerp-bestemmingsplan Begraafplaats op de Eng, zoals dit naar de vooroverleginstanties zal worden gezonden. woensdag 1 april -19.30 uur - gemeentewerken: commissie voorlichting en inspraak. Op de agenda staat: Praktische uitwerking van de „inspraaknota" met betrekking tot pro cedures, organisatie en werkzaamheden. De op beide agenda's betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidèlijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 0215S 22ES5. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR ir i 1 *V in Army-Green khaki en blauw Geen 79.- nu Vanaf deze week hangen in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum aan de Steenhoffstraat tegenover het ge meentehuis tekeningen van de recon structie van de Ferdinand Huycklaan. Het gaat hier om de aansluiting van de Ferd. Huycklaan op de Van Lennep- laan, op de Kerkdwarsstraat en op de Peter v.d. Breemerweg. Verder kunnen geïnteresseerden ken nis nemen van de bouwplannen om 58 appartementen te bouwen op het voor malige Randstad-terrein aan de Eiken laan. Tekeningen hierover zijn aanwe zig. Ook is het nieuwe bestemmings plan „Begraafplaats Veldweg" met tekening in het INFO-centrum aan wezig. Op vrijdag 13 maart a.s. om 20.00 uur zal in het gebouw De Rank, Soester- bergsestraat 18 te Soest de ledenver gadering plaatsvinden. Naast een offi cieel gedeelte zal er op deze avond aandacht wordt besteed aan activitei ten in en om de tuin. Men verwacht dat er een levendige ruilhandel zal ont staan van tuinplanten, maar vooral van drachtplanten, stekken, zaden e.a. Breng mee wat u teveel heeft. U doet er een ander plezier mee. Agenda voor deze avond vermeldt o.m. Nieuws van de groep „Voorlichting bijenziekten". Nieuws van de commissie „60 jaar afdeling Soest/Amersfoort". Voorstel tot contributieverhoging 1982. Reizen naar drachtgebieden. Rondvraag en sluiting. Stadhouderskade 100-101, telefoon 020 - 790975/790964. Zijlweg 35/Schipholweg 5. telefoon 023-339069. NAAM BEDRIJF Drukkerij Klomp B.V. TEL.NR. FUNKTIE 13435 All-round offsetdrukker 'savonds 033-723986 Yves Rocher Nederland B.V. Accountantskantoor Bosman B.V. B.V. Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg Dosco B.V. Handelmij Progress B.V. Forbo Tapijt B.V. Advocatenkantoor van der Goen c.s. Howson Algraphy 21324 Boekhouder 21909 Assistent-acoountants M V 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 12734 Allround Project Engineer 19304 Vertegenwoordigers 19244 Operator voor Computerafdeling 15080 Secretaresse 18944 Part-time Telefoniste/Receptioniste Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaand telefoonnummers. 8

Soester Courant | 1981 | | pagina 5