Hans Meynen vierde keer Nederlands scrabble-kampioen Het „eigen" gezicht van C A te Zeist helpt u ...ook mee? Het Scrabble-spel leren spelen Scrabble 1981 1981 Spreekbeurt dr. De Vrankrijker voor historische vereniging Voor jong en oud bingo in de W eegbreestraat Leden vergadering „Veenbes" Auto Vandermèèr Amersfoort B.V. de in 1930 afgebroken stelling-korenmolen „DE WINDHOND,, weer opbouwen Industrieterrein "De Isselt" vak A GRATIS HALENenBRENOEN Auto Vandvrmver T) Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poefmanweg 4 SOESTDUINEN Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. De Stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat, organiseert op woens dag 18 maart een kinderbingo, aan vang 14.30 uur. Deze bingo is gratis en wordt gehouden voor alle kinderen wonende in de Weegbreestraat. Voor de kinderen die tijdens het bingospel niets winnen, is er na afloop toch een „troostprijs je". Donderdagavond 19 maart is er bingo voor de ouderen, aanvang 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Uw kopje koffie is gratis. Er zijn mooie prijzen te winnen, tevens is er een ver loting ook met prachtige prijzen. Beide evenementen worden gehouden in de Jenaplanschool „De Regentuu- ter", Weegbreestraat 104. De bouw van C&A is bijna voltooid. Als op zaterdag 21 maart om 10.00 uur de deuren opengaan is de vestiging van C&A Zeist een feit. Het is de 60e vestiging van C&A in Nederland. C&A Zeist heeft zijn ingang aan de Slotlaan 185. De verkoop vindt plaats op de parterre (1100 m2). Bij binnenkomst vihdt men rechts van de ingang de afdeling da mesmode (zoals blouses, trikot, rokken en pantalons). Daarop aansluitend be vinden zich de afdelingen voor japon nen, mantels en nachtkleding. Links van de ingang bevinden zich de heren mode en herengrootvakafdeling. Aan sluitend op de herenafdeling is de kinderafdeling ondergebracht. Op de kinderafdeling worden door middel van kleuren de diverse leeftijdsgroe pen aangeduid. De herkenningskleur voor kleuters (maten 86/122) is rood, scholieren (maten 128/152) is groen en tiener/ idool (maten 158/176 meisjes en - 182 jongens) is blauw. Achter op de parterre bevindt zich naast de klantendienst de baby en kleuterafdeling. Ook de afdeling da mes- kinder en (nieuw) herenschoe nen bevindt zich achter op de parterre. Via van tapijt voorziene looppaden wordt de kleding overzichtelijk ge presenteerd. In het midden van de zaak ligt een gecombineerd jonge ren/sport- centrum van de dames- en herenafdeling, welke door zijn eigen tijdse presentatie, belichting en rek- kenopstelling een aparte sfeer oproept. De nieuwste kassa/paktafelcombinatie staat centraal in de zaak opgesteld. Er staan de klanten 26 paskamers ter be schikking. Er zijn bij de inrichting verschillende maatregelen genomen om energie te besparen. Zo is er bij voorbeeld gebruik gemaakt van de nieuwste energie besparende TL. De voorbijganger kan zo in de winkel kijken, waar door middel van posters en display alle mode-informatie wordt verkregen. U ziet, C&A Zeist is helemaal up to date. Vast ert zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen. Donderdag 19 maart 's avonds van 17.30-19.00 uur „open- house" voor genodigden. Tijdens dit open-house zal aan de gemeente een geschenk worden overhandigd. Zaterdag 21 maart s morgens 9.00 uur: opmarcheren van het tamboer en trompetterkorps „Oe fening baart Kunst" met majorettes naar de nieuwe C&A. 's morgens 9.30 uur: Prijsuitreiking voor het pand van C&A aan de win naars van de door C&A uitgeschreven puzzelwedstrijd. De hoofdprijswinnaar krijgt een fiets ter waarde van drie honderd gulden en mag als eerste het nieuwe pand binnen om daar voor 700 gulden aan kleding uit te zoeken. Maar het blijft niet bij een hoofdprijs alleen... 's morgens 10.00 uur: opening van de nieuwe C&A voor het publiek. Voor de kinderen zijn er gratis pittige petjes die Snuffel „hondspersoon lijk" komt uitdelen. Tussen 11.00 en 16.00 uur zullen tevens optreden, rondom de nieuwe C&A „The Seat Cats", een dixieland- looporkest uit de Jazz-stad Breda. De historicus Dr. A. C. J. de Vrankrij ker zal op dinsdag 17 maart a.s. een inleiding houden voor de leden van de Historische Vereniging Soest. Zijn on derwerp is: „De geschiedenis van het Gooi en omgeving, gezien vanuit de bevolkingscijfers vanaf de vijftiende eeuw". Speciale aandacht krijgt de sociale kant van die tijd: hoe was de bevolking toen samengesteld; hoe wa ren de ontwikkelingen in de loop der eeuwen. Het gaat daarbij niet uit sluitend over Soest, maar over de regio. Het wordt een interessante avond, waarvoor veel publieke belangstelling verwacht wordt. De lezing wordt ge houden in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat en begint om 20.00 JS C-6N VAN PE UefeCN MlSSCHIBM-BefcEiDDRe DAM5 EVEN Te„-NALBN SN Uw official -dealer voor Amersfoort e.o. Soester Courant van woensdag 11 maart 1981 FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 MEER DAN 100 BETROUWBARE Al OCCASIONS IN ELK MERK!! f* Foto: Goos van der Wilt 1. Hr. H. M. Meynen Hilversum (80) 1362 2, Mevr. G. M. v. Sandyk-de Jager Bunschoten (60) Hr. H. M. Poortvliet (126) Soest. 4. Hr. I. Corstens (85) Soesterberg. 5. A. C. v.d. Hout (132) Groenekan 6. Hr. G. W. M. v. Gelderen (12) Soest. 7. Mevr. W. Koch (101) Amsterdam. 8. Mevr. J. P. Tak-Muis (43 )*Soest. 9. Mevr. B. Robberse (33) Eemnes. 10. Mevr. J. Lakmaker (21) Amersfoort. 1252 Ondergetekende adres postcodeplaats c meldt zich aan als donateur van de Stichting (min. bijdrage f 20,— per jaar) 3 wenst inlichtingen over de naam-tegel CO c wenst toezending van de gouache-reproductie van Rien Poortvliet f 12,50 (formaat 40 x 55 cm.) 2 LJ wenst toezending van accept-girokaart c ro betaalt via girorekening 4403522 t.n.v. Stichting "De Windhond" te Soest Datum Stichting tot herbouw van de stelling-korenmolen: DE 'WINDHOND' :Kooiweg4 - 3766LP SOEST Scrabbelen is een uiterst vriendelijke denksport, waarbij ook een „praatje" tot de mogelijkheden behoort. In de gerestaureerde grote zaal van De Rank vond zaterdag j.1. onder auspiciën van het J.O.C. Jeugd Ontmoetingscen trum van de Gereformeerde Kerk Soest-Zuid, voor de negen de keer het Nederlands kampioenschap scrabble plaats. Een sport of een spel. daarover lopen de meningen nog steeds uiteen, waar bij het er om gaat bestaande Neder landse woorden te componeren vol gens het principe van het goede oude kruiswoordraadsel. Men wordt daar toe in staat gesteld door met letters die op blokjes staan afgebeeld de woor den te vervaardigen. Eenvoudige let ters hebben een geringe puntenwaar- de, medeklinkers, met name de x - y en q en z scoren hoog. Scrabble een ontspanning voor mensen die meer /-vanr^oorden-^dan van cijfeW'•hou den. Dat zijn er landelijk "gezien heel wat. Ruim een kwart miljoen scrabble- borden zijn in Nederland iii omloop en al is scrabble in vergelijking met schaken en dammen dan nog een jon kie, de populariteit van het spel groeit met de dag. Onder andere daaraan heeft het J.O.C. het dan ook te danken dat jaarlijks enkele honderden scrab- blespelers met belangstelling uitkij ken naar de dag waarop de jaarlijk se happening van het nationale kam pioenschap scrabble zal plaatsvin den. Het is, en daar kunnen de organisa toren trots op zijn, uitgegroeid tot meer dan een Soester onderonsje. Zo waren er zaterdag j.1. vele deel nemers voor dag en dauw al onder weg om van dit evenement niets te missen. Ze kwamen o.a. uit Gronin gen - Eindhoven - Nijmegen - Zaan dam en Den Haag. Dit gezelschap werd gecompleteerd door deelnemers uit Soest en directe omgeving. Rond de klok van tien uur werd de start voor de eerste ronde gegeven. Een ronde waarin uiteindelijke winnaar van dit kampioenschap, de Hilversum mer Hans Meijnen, de basis legde voor zijn vierde titel. Met een totaal van 483 punten werd hij ronde-win naar. Bij koffie, broodjes en frisdran ken, voortreffelijk geserveerd door de leden van de J.O.C.-organisatie, werden nabeschouwingen gegeven over gemaakte fouten en behaalde sco res. Even na het middaguur tijd voor ronde 2 waarin opnieuw Hans Meynen zijn voortreffelijke vorm demonstreer de. Wederom werd hij ronde-winnaar en had de wedstrijdjury een score van 492 punten genoteerd. Cijfers die duidelijk maakten dat uitsluitend nog jacht kon worden gemaakt op de verdeling van de andere ere-plaatsen. Daarin onderscheidde zich vooral mevrouw G. M. van Sandijk-de Jager (Bunschoten) die in twee partijen de kampioen '79, Jan Leijendekker, kans loos liet. De laatste behaalde welis waar het hoogste aantal punten in de derde ronde (469), maar was gezien zijn povere verrichtingen in de vooraf gaande rondes volkomen kansloos. Rond de klok van 17.00 uur klonk een luid en langdurig applaus voor de nieu we kampioen 1981 Hans Meynen die met een totaal van 1362 punten uit drie partijen (een nieuw record) zijn titel prolongeerde en voor de vierde keer dit kampioenschap veroverde. Na hem volgden op een gedeelde twee de plaats, ieder 1252 punten, mevrouw G. M. van Sandijk-de Jager (Bun schoten) en dhr. H. M. Poortvliet (Soest). Voortreffelijke scores die duidelijk maken dat scrabble een denksport in ontwikkeling is. Ere-prijzen - geld prijzen en bloemen waren voor de prijswinnaars in ruime mate aanwe zig, hetgeen o.a. te danken was aan de sponsors Soester Courant/Drukke rij Smit - Coca-Cola - Brood en Ban ketbakkerij Faas - Autorijschool Los - De Rank en Makelaardij Deelen. Or ganisator en speaker Hans Scholten, invaller voor de voor militaire dienst opgeroepen Meindert Jongma, had voor iedere prijswinnaar toepasselijke woorden en onderscheidde zich tij dens dit kampioenschap door een vlot te en gedecideerde leiding. Het jaar lijkse organisatorische hoogstandje van het J.O.C. zit er weer op en te lang naar de zin van een meerder heid der deelnemers moet er gewacht worden op een volgende ontmoeting. Dat laatste is dan weer het gevolg van het feit dat men van de J.O.C.-orga- nisatoren moeilijk kan vragen dit soort wedstrijden regelmatig uit te schrijven. Men is voor dit jaarlijks evenement weken van te voren in de weer en de wedstrijddag zelf is er een waarmee iedere medewerkster zwaar belast wordt. IJs en weder dienen de zal in 1982 voor de tiende keer dit kampioenschap worden georgani seerd. Wil het J.O.C. de rechten op dit kampioenschap blijven behouden, (en dat moet) al is het maar omdat wij in Soest met nationale kampioenschap pen niet verwend zijn) en het J.O.C. bovendien aan de-.wieg-van het initia tief heeft gestaan) dan zal er toch aan de formule en organisatie gesj.eu.teld dieneh te-worden. Het predikaat „na tionaal kampioenschap" is in deze vorm wat overtrokken wanneer er, zoals dit jaar, beperkingen aan het deelnemersaantal wordt opgelegd. Vanuit de organisatie zou er op lan delijk niveau best wat meer aan de weg getimmerd mogen worden. Andere, niet bij de organisatie betrokkenen. doen dat wel. De plaatselijke en pro vinciale pers gaat niet om dit gebeu ren heen, en zelfs aan de vooravond van dit kampioenschap kon men in het N.O.S.-radioprogramma „Met het oog op morgen" een uitgebreid vraag gesprek beluisteren met een van de deelnemers. In organisatorisch op zicht worden de organisatoren in de huidige samenstelling en opzet te zwaar belast. Daardoor ontstonden lange wachttijden en was men in som mige gevallen veel tijd kwijt alvo rens men op de hoogte van een jury beslissing werd gesteld. De Rank, hoe plezierig het ook in deze accommo datie toeven is, zal bij een toenemende belangstelling, en die is er, te klein blijken voor een^eTgelijk evenement. Wat mij betreft is dit alles goed be doelde détailkritiek waarmee slechts wordt beoogd- dit kampioenschap voor Soest en het J.O.C. behouden te laten blijven. Dat laatste dan wel in een amateuristische sfeer voor wat betreft de toekenning van prijzen. En daarin hoort het uitkeren van een geldprijs van honderd gulden niet thuis. JAN LEYENDEKKER. Scrabble is in opmars. Dat blijkt niet alleen uit de vele variaties in scrabble-borden die er op de markt worden gebracht, maar ook uit een stuk voorlichting. De spelregels van het spel zijn in de opvatting van uitgeverij In Den Toren (Baarn) ontoereikend en dus verscheen er een door Paul Jacobs en Patrick de Ceuster geschreven handlei ding voor beginners en gevorderden op de boeken markt. Een zeer lezenswaardig boekje waarin naast practische tips ook oefenopgaven worden gegeven. De omslag van het boekje zal door twee schreeuwen de fouten de liefhebbers van het scrabble-spel door de ziel snijden, maar daarmee is dan in nega tief opzicht alles gezegd. Verkrijgbaar bij de er kende Soester boekhandel. Zo zag "De Windhond" er in zijn glorietijd uit en zo zien vele Soesters en andere molenliefhebbers deze molen graag weer terug. Ie ronde winnaars Tafel I. Dhr. H. H. Meynen (Hilver sum) 483 ptn. Mevr. Pieneman (Soest) 423 ptn. Tafel II. Dhr. W.'Groen (Amers foort) 428 ptn. Dhr. C. E. Berkemeyer (Soest) 407 ptn. Tafel III. Dhr. A. C. v.d. Hout (Groe nekan) 434 ptn. Dhr. J. Th. Corstens (Soesterberg) 417 ptn. De historicus De Vrankrijker heeft in het Gooi niet alleen bekendheid als leraar geschiedenis, maar zeker niet minder door de vele geschiedkundige werken die hij het licht deedJiiejri. In 1932 promoveerde hij op^-„De,lfi<)tiï> vering van onze opstand. Theoriën van het verzet". Auteur is hij vanTde^ge schiedkundige'werken als: „Dé staats leer van Hugo de Groot" en „Vier eeuwen Nederlands Studentenleven". De jaarlijkse ledenvergadering van de vereniging „De Veenbes" wordt vol gende week donderdag 19 maart ge houden in gebouw „De Open Hof" aan de Veenbesstraat. De leden worden om Eïke woensdagmiddag worüt in het zelfde gebouw een bijeenkomst.van de soos-leden gehouden en wel van 14.00 tot 17.00 uur. Uit boeken als „De geschiedenis van Gooiland"; „Naerincklant"„Sint Jansprocessie"; „Stad en Lande van Gooiland"; „Geschiedenis en proble men van de Erfgooiers" en „De Eem- brug" blijkt zijn grote interesse voor de locale en regionale geschiedenis. Dat de sociale kant hem altijd geboeid heeft blijkt uit boeken als: „Maat schappelijk leven in de zeventiende eeuw" en „Een groeiende gedachte; meningen over de sociale toestand In de 19e eeuw". 2e ronde winnaars Tafel I. Dhr. H. H. Meynen (Hilver sum) 492 ptn. Mevr. Robberse-Kagenaar (Eem nes) 475 ptn. Tafel II. Mevr. J. P. Tak-Muis (Soest) 469 ptn. Mevr. G. M. van Sanwijk-de Jager (Bunschoten) 461 ptn. Tafel III. Dhr. J. K. van Zijtveld (Soest) 420 ptn. Mevr. R. Bour-Domille (de Bilt) 376 ptn. 3e ronde winnaars Tafel II. Dhr. J. H. Leyendekker (Soest) 469 ptn. Mevr. M. E. Tempelma-Flinkerbach (Bunschoten) 419ptn. Tafel III. Dhr. Smallenburg (Hilver sum 403 ptn. Dhr. Stomphorst (Huizen) 395 ptn. foto Rijksdienst v/d Monumentenzorg - Zeist Toon dat u meeleeft en help "DE WINDHOND" herbouwen! I

Soester Courant | 1981 | | pagina 9