Raad houdt uitgave half miljoen tegen Raad wijst aankoop pand Torenstraat 5 af Lichtreklame „Keukencentrum" mag van raad ^kcU^ic<ttie4> Ambtenaar P. N. van den Berg met pensioen VVV nieuws Commissie R.O. voelt alles voor bebouwing Randstad-terrein Houden van pony in achtertuin blijft verboden Het gas- en c.a.i.- bedrijf in de maand februari bij de Schouwburg Alcantara collectie Gemeenteraadsvergadering BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Geen goedkeuring voor dubbele beglazing Auto Vandermëir Amersfoort B.V. Soester Courant van woensdag 85 maart 1981 11 issortiment rs maakt en eken. Zaterdag 28 maart zal in de Oude Kerk te Soest een concert gegeven worden door het ensemble „Affetti Musicali". Dit ensemble bestaande uit de volgen de musici: Christine Jansen, sopraan, Lee Vos blokfluit, Piet Dhont barok- hobo, Mariëtte Holtrop barok viool, Willem Bouten barokcello en Jan Jan sen clavecimbel, legt zich toe op het uitvoeren van barokmuziek. Aanvang 20.15 uur. Toegang 7,50; cjp en 65+ 5,-. De Regionale Muziekschool Amers foort organiseert op za. 28 maart in de Brug, Schuilenburgerweg 2 te Amers foort een leerlingenconcert m.m.v. een kamerorkest uit het AJO o.l.v. Qui van Woerdekom. Aanvang 20.00 uur. Toe gangsprijs 5,-, minderjarigen en 65+ ƒ4,-. De Accordeon Vereniging Musicorda geeft een Jubileumconcert t.g.v. haar 25 jarig bestaan. Dit concert is op 28 maart in Theater Gooiland" te Hil versum. Entree 5,-. Kaartverkoop aan de zaal. Voorverkoop Weegbree- straat 75 te Soest, tel. 16516. Aanvang 20.00 uur. Bal na tot 2.00 uur. Op zo. 12. april komt in De Flint te Amersfoort Pop in je Moerstaal, „Nederlands Fabrikaat" met Bram Vermeulen en de toekomst; Polle Edu- ard BandJan v.d. Grond groep en Doe maar. Aanvang 16.00 uur. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op di. 14 april een Internationaal ar tiestengala t.g.v. het 10-jarig bestaan Ahoy. Artiesten: o.a. Boney M.Char les Aznavour; Demis Roussos; Vicky Leandros; Stefanie Mills; Randy Crawford; David Alex Winter; Dolly Dots; Lee Towers; enz. Presentatie: Willem Ruis. Aanvang 20.00 uur. Kaar ten 15,-; 20,- en 25,-; alhier te re serveren. Van 2 t/m 6 april vindt in de Marijke- hal van de Jaarbeurs te Utrecht de eerste „Kunstbeurs Utrecht '81" plaats. Deze beurs biedt de bezoeker moderne kunst, oude kunst en antiek, munten en penningen, etnografica en kunst uit de oudheid. Geopend: 2 en 3 april van 14-21 uur. Van 4 t/m 6 april 11.00-18.00 uur. In kasteel Keukenhof aan de Stations weg te Lisse is van 21 t/m 29 maart een grote antiekbeurs. Toegang 5,-; kind. ƒ3,50. 'v Op vr. 27 maart is in Tejater Kikker te Utrecht de Maandelijkse Open Po diumavond. De ideale avonden om nieuwe theater- en muziekprobeersels te zien en te tonen. Opgeven tot een week vooraf bij Kikker, tel. 030-319666. Op za. 28 maart kunt U in de Domkerk te Utrecht naar een concert door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Uit gevoerd wordt van Bach het motet „Jesu meine Freude". Aanvang 15.30 uur. Toegang gratis. Op de Amstel te Amsterdam zijn op 29 maart de roeiwedstrijdenHead of the River. In de Westerkerk aan de Prinsen gracht 281 te Amsterdam wordt op 29 maart deel 1 en deel 2 van de Mattheus Passion van J. S. Bach uitgevoerd door het Westerkerkkoor; Zaans cantate- koqr; bachorkest, Zaans cantateorkest öJ.v. Jan Pasveer. Aanvang 16.00 en 19.30 uur. Toegang gratis. Onder het motto „gezellig, informatief en afwisselend" wordt van 3 t/m 12 april in de Rai te Amsterdam de jaarlijkse internationale Huishoud beurs gehouden. Open: dagelijks van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Op beide za. en zo.-avonden gesloten. Van 3 t/m 6 april is in de Houtrusthal- len te Den Haag de kampeertentoon- stelling: Camping. De wereldberoemde bloementen toonstelling Keukenhof te Lisse opent haar poorten op 27 maart. Mocht na de opening de tuin nog niet helemaal op kleur zijn dan kunt U alvast genieten van de 5000 mz kassen. Toegang 6,50. 4 t/m 12 jaar 3,25. Woensdag: gezins dag, ouders mogen hun kinderen tot 12 jaar gratis meenemen. Wij hebben kleurrijke folders hier voor U om gratis mee te nemen. Nederland Schilderkunst van 1880- 1950: „Van Gogh tot Cobra" kunt U tot 21 april bezichtigen in het Centraal Museum te Utrecht, Agnietenstraat 1. Geopend di.-za. van 10.00-17.00 uur; zo. 14.00-17.00 uur. Op het circuit Herikenberg te Markelo zijn op 29 maart Internationale Motor cross 500 cc. Met de A.N.W.B. kunt U op 28 en 29 maart een Strand- en duinwandeling maken vanuit Noordwijk aan Zee. Vertrekpost Manege Meeuwenoord, Northgodreef Zee 2000 te Noordwijk aan Zee. Routes 5%, 12^ en 17 km. Honden mogen op het strand loslopen, maar moeten in de duinen aangelijnd zijn. Op 28 en 29 maart kunt U ook met de A.N.W.B. een Gouden Handenwande- ling maken vanuit Zeddam (Montfer- land). Vertrekpost Hotel-rest. Aalde- ring, 's-Heerenbergseweg 1 te Zeddam. Verdere inlichtingen hierover aan ons kantoor. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op zo. 5 april een concert van James Last. Aanvang 20.00 uur. Einde plm. 23.00 uur. Kaarten alhier te reserveren. In filmhuis Artishock aan de Steenhoff- straat 46 te Soest draait op do. 26 maart de kleurenfilm „In einem Jahr mit 13 Monden". Aanvang 21.00 uur. In de pauze gratis thee. Prijs 4,50; leden, cjp, 65+3,50. De gasafgifte in de maand februari bedroeg 10.103.068 m3. Ten opzichte van 1980 was dat een stijging van 17 procent (1.472.506 m3). In februari 1979 was de gasafgifte 12.204.838 m3 en in februari 1980 8.630.562 m3. De gasafgifte dit jaar tot en met februari bedroeg 20.938.258 m3, dat is een daling van l procent ten opzichte van dezelfde periode in 1980 toen de gasafgifte 21.122.441 m3 was. In 1979 was dat 27.239.865 m3. Het aantal verbruikers daalde verge leken met de maand januari van 13.802 naar 13.798. De verhuur van warmwaterinstallaties daalde in de maand februari van 6533 naar 6529. Het aantal c.a.i.-aansluitingen bedroeg eind februari 8926, terwijl dit aantal eind januari 8913 was. De raad heeft vorige week het advies van de commissie voor de beroep schriften overgenomen aan „Keuken centrum Soesterberg B.V." ontheffing te verlenen ten behoeve van een aan tal lichtreklames. B. en W. weigerden deze ontheffing op advies van de Wel- standscommissei, die de reklames ten opzichte van de andere aanwezige reklames „te onregelmatig en te sto rend" vond. De raad was het eens met de opvat ting van de beroepencommissie dat de weigeringsgronden te subjectief wa ren. Mevrouw Allard (D'66) drong in dat verband aan op het opstellen van richtlijnen waaraan een aanvrager zich moet houden. „Het Keukencen trum", aldus mevrouw Allard, „weet nu eigenlijk niet precies waar hij aan toe is". De heer Nuijten (P.S.) had alle be grip voor het standpunt van het col lege. „Er moet orde geschapen wor den. Maar om daar nu één man de dupe van te laten worden is onjuist". Ook hij stelde voor richtlijnen op te stellen. Wethouder Menne vond dat men er gens moest beginnen. Hij gaf toe dat de beoordelingsfactoren subjectief wa ren, maar de balans was doorgeslagen naar afwijzing. Er werd hoofdelijk gestemd met het resultaat dat alleen de vier wethouders aan de afwijzing vasthielden. In tegenstelling tot de omwonenden, die het plan unaniem afkeurden, wil de commissie ruimtelijke ordening het plan voor bebouwing van het Randstad terrein aan de Eikenlaan met de omwonenden bespreekbaar houden. Wel verdient het aanbeveling andere verkavelingsmogelijkheden te bekijken, maar wel zodanig dat het plan exploitabel blijft. Projectontwikkelaar Vah- stal uit Amersfoort die het terrein voor 1.050.000 miljoen gulden wil kopen van de Ierse eigenaar, heeft ook een stem in het geheel, omdat hij ervoor moet zorgen dat er voldoende huizen voor één- en tweepersoonshuishoudens kun nen worden gebouwd zonder dat het plan financieel bij voorbaat tot mis lukken is gedoemd. Dat is het niet wanneer er 58 wooneenheden kunnen wor den gebouwd in drie gebouwen, zoals ontworpen door de Soester architect Z. Molnar. De woongebouwen van drie verdiepingen zijn volgens de omwonen den te hoog. Hun belangrijkste bezwaren, die ze in de commissie ruimtelijke ordening nogmaals naar voren brachten, betreffen in hoofdzaak de aantas ting van de privacy en de vrees voor een toename van de verkeersdrukte in de woonstraten. Terwijl in een ander geval (een tec- tyleerstation) de omwonenden een be drijf willen weghebben ten gunste van hun woongenot, willen de omwonenden van de voormalige chemische in dustrie Randstad juist het bedrijf zo als het er nu staat gehandhaafd zien om te voorkomen dat er woningen ge bouwd worden, althans op de wijze zoals voorgesteld. De heer F. Kingma (PvdA) vond de vrees voor verkeers overlast overdreven. „Je kunt hier niet serieus over grote problemen praten", zei hij. Hij veronderstelde dat een wat kleinschaliger opzet van het plan, naar voorbeeld van De Gouden Ploeg, wat vriendelijker zou zijn ontvangen. De heer J. Nuijten (Progressief Soest) vroeg zich af of bouwen in twee la gen financieel haalbaar zal zijn. Drs. Gespecialiseerde in mantels, costunms, spencerpakjes, korte jasjes en rokken. In de nieuwste kleuren voor dit seizoen. Alcantara brengt u grote vreugde. Het is machine- wasbaar en ziet uit als suede. Een alcantara kledingstuk is onontbeerlijk voor de vrouw van nu. Komt u onze collectie eens bezichtigen. Wij verkopen alleen het echte alcantara. j] J+.ev.'tOM. sLl J3cvuU&/Ui/|fl Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht ^Telefoon (030)-332242* G. H. Oldenboom (CDA) wilde in te genstelling tot de omwonenden haast maken met het Ontwikkelen van een plan voor het gebied gezien het rente percentage, maar vooral ook omdat er een enorme behoefte in Soest be staat aan huizen voor één- en twee persoonshuishoudens. Bij tegemoet koming aan;-i(ie,:bezwaren tegen de inbreuk op de privacy gaf hij het plan goede kans van slagen. Dat de gemeente 'de grond aankoopt, is vol strekt onmogelijk gezien de financiële positie waarin Soest verkeert, aldus de heer Oldenboom. De heer H. M. Jonker (D'66) zou het betreuren als het bouwplan hu al zou worden afgewezen. Hij verwacht geen grote verkeersproblemen als gevolg van uitvoering van het plan gezien de mogelijkheden van openbaar ver voer met trein en bus die de bewo ners naast de deur hebben. Ook hij had liever een vriendelijker plan zoals De Gouden Ploeg- gezien. Overi gens was zijn mening dat woning bouw ter plaatse beter is dan het handhaven van de bedrijfsbestemming van het terrein. Ook mevrouw mr. E. Korthuis-Elion (VVD) is die me ning toegedaan. Zij pleitte voor een andere opzet van het plan. De enige die het plan niet ziet zitten, is de heer G. Beijen (VVD). Hij con stateerde een dichtheid van 60 huizen per hectare wat nergens anders in Soest het geval is. Hij geef het plan dan ook geen schijn van kans als de procedure gestart wordt die realise ring van het plan moet mogelijk ma ken. Een ander plan heeft misschien wel kans, aldus Beijen. Wethouder Menne zegde toe dit in het college te bespreken, waarna mogelijk een plan ontwikkeld kan worden, dat de instem ming heeft van zowel de projectont wikkelaar als de omwonenden. Raadsvergaderingen lopen eigenlijk zelden verrassend. Dat was ook vorige week niet het geval al was het natuurlijk opmerkelijk dat de vergadering maar twee uur duurde, terwijl er stof genoeg was om tot middernacht door te gaan. Maar als dan de angels als het struktuur- plan Dalweg en de vergunning voor een tecty- leerbedrijf aan de Nieuwstraat alvast aange houden worden, dan schiet dat lekker op. Verrassend was natuurlijk wel dat aan het besluit het pand Torenstraat 5 niet aan te kopen liefst vier hoofdelijke stemmingen vastzaten. Eerst werd gestemd over een CDA-voorstel de hele aankoop nogeens te bespreken in de commissie ruimtelijke ordening; met 18 tegen 6 verworpen. Toen het voorstel van het college om wel tot aankoop voor ruim 5Vé ton over te gaan; met 16 tegen 8 verworpen. Vervolgens een stemming over de vraag of het onteige- ningsbesluit moest worden ingetrokken met 21 tegen 3 aangenomen. En tenslotte een stem ming over de vraag of het hele bestemmings plan waar de Kerkebuurt onderdeel van uit maakt, herzien moest worden. Dat voorstel haalde het met 18 tegen 6. De bedoeling is nu helemaal af te stappen van het voornemen het pand af te breken. Het winkel- of woonhuis, wat het wordt weten we nog niet, gaat nu deel uitmaken van dat be schermd dorpsgezicht. Dat gaat dan ook bete kenen dat als het ooit eens zou afbranden, het dan herbouwd moet worden. Moeilijk hoor. Kopen zal voor iedere Soester onbegrijpelijk zijn geweest, maar de gevolgen van het niet- kopen zal menigeen ook in verwarring bren gen. De kosterswoning gaat overigens wel tegen de vlakte, zodat de Oude Toren toch helemaal vrij komt te staan. Er werd ook nog hoofdelijk gestemd over het voorstel van het college de reklame bij Keuken centrum aan de Soesterbergsestraat toch maar te verbieden. Het college leed opnieuw een nederlaag; de raad was unaniem voorstander van handhaven. Wethouder Menne gaf vlot toe dat er sprake was van een subjectieve mening: Wat is mooi en wat is lelijk? Aardig was de opmerking van de PvdA-er Kingma in dat verband: Reklame is zeker alleen maar goed, als je 'm niet ziet!" De wijziging van het bestemmingsplan Over- hees werd zonder een stem tégen goedgekeurd. Progressief Soest had het er wel moeilijk mee, zei de heer Nuijten, maar men ging er toch maar mee akkoord om de woningbouw niet nog langer op te houden. De verkiezingen naderen. Dat kun je aan zulke dingen merken. Ook Visser, de lijstaanvoerder van deze Soester progressieven weet dat. In de vergadering zei hij tegen mevrouw Van Gelder van de Partij van de Arbeid, die van ons in verband met haar uitstekende algemene be schouwing bij de begrotingsbehandeling een dikke voldoende kreeg: „Ik zou van partij veranderen als ik in die krant een, pluim kreeg". Visser zoekt kennelijk politiek onderdak. Hij weet haast wel zeker dat zijn club volgend jaar bij de raadsvergadering het niet meer haalt. Nu de aankoop van het pand Torenstraat ook door de andere fracties is afgewezen, is hem een kansje ontnomen. Visser leeft in de raad bij de gratie van onjuiste beslissingen. Hij kwam er dit keer metdrie man in,-omdat de raad te lang doorging met het Centrumplan. Maar goed; Visser is een beste man. Leuke spreker, zeker in „eerste instantie". Je zou hem best een pluim gunnen, maar met de beste wil van de wereld is dat meestal niet mogelijk. Een klein onderzoekje in de pauze, die deze raadsvergadering had, leverde echter als re sultaat op dat geen enkele partij Visser wil opnemen. Men zit niet om hem verlegen en daarom is het voor hem maar goed dat we nu niet en vermoedelijk ook straks niet aan een pluim toekomen. Maar we zullen er wel heel attent op zijn, want als het maar enigszins mogelijk is, krijgt hij desnoods een hele bos veren. En onze advertentie pagina's staan open voor zijn offerte. Met de tekst hoeven wij hem niet te helpen; dat is bekend. Een heel opmerkelijke bijdrage aan de discus sie leverde dit keer wethouder Plomp. Er werd tijdens de behandeling van de subsidieveror dening wéér eens opgemerkt dat de sport bij het algemeen welzijn behoort en dus eigenlijk onder de verordening zou behoren te vallen. Die opmerking wordt tot vervelens toe ge- maakten ook nu weer. Plomp zei: „We kunnen niet anders doen dan bekijken wat we ermee kunnen doen. En dat duurt zolang als we nodig hebben omdat te bekijken". En eigenlijk zei hij daar niets mee. Mevrouw Van Gelder werd er boos over „Het college neemt ons niet serieus", zei ze. Zo gek is het natuurlijk ook weer niet, maar op zo'n vraag over de sport en het welzijn alsmaar serieus ingaan behoort haast tot de onmogelijkheden. Van realiteitszin getuigt de beslissing van de raad maar niet al te veel woorden meer te wijden aan de prioriteitenlijst. Het is goed dat de wensen op een rijtje staan want dan weten we wat we allemaal nog zouden moeten doen. Maar omdat er geen geld is, moet over de wensen voorlopig maar niet gepraat worden. Het gemeentehuis behoort daar toe. Er gaan al wat stemmen op omdat ook voorlopig maar te vergeten. De Soesters zullen dat héél goed begrijpen. Maar mocht de raad in meerder heid besluiten toch maar aan dat gemeentehuis te beginnen, dan maakt Visser alsnog geen kans, want de PvdA-fractie heeft al een claim gelegd op het eerste initiatief van die nieuw bouw af te zien. Dat kan zo maar drie zetels winst opleveren. De andere partijen zijn ge waarschuwd. P. Ress Het houden van een pony in een tuin achter een woning in een woonbuurt kan zelfs in de ogen van de altijd goedwillende commissie voor de be roepschriften geen genade vinden. Het was tijdens de vorige week gehouden vergadering van deze commissie blijk baar zo'n afgetekende zaak dat alle commissieleden, op mevrouw Allard na, het lieten afweten. Het beroepschrift van de heer L. P. M. Fugers, wonende aan de Wilhelmina- laan lijkt dan ook geen enkele kans te maken. Er is wel een jaar overheen gegaan, voordat hem dat door de be roepencommissie kon worden duidelijk gemaakt. Een jaar geleden al werd er door een buur, die aan de Van Straelenlaan woont, tegen geprotesteerd. Dat een mans protest haalde weinig uit omdat de andere omwonenden zich er niet bij aansloten. Niemand had last. Het ging dan ook om een pony van het kleinste soort. In de maand augustus echter schafte de heer Fugers een tweede pony aan. Een veel grotere die de heg kaal vrat en ook nog z'n kop over de erfscheiding stak, waardoor de naaste buurman zijn schuur niet meer durfde binnengaan. En toen was de boot aan en er volgde een protest. Stank, vliegen, ongedierte als ratten en muizen en volop mest in de tuin. Fugers bestreed dat laatste, maar hij had pech want zowel de commissievoorzitter, mr. Beijering als mevrouw Allard waren poolshoogte komen nemen en beiden hadden gecon stateerd dat die mest niet dagelijks geruimd werd. Dat, zoals de heer J. Peters namens burgemeester en wet houders, opmerkte, de tuin eigenlijk te klein was voor het houden van vee, had de heer Fugers zelf al aangetoond door het aanleggen van een houten be schoeiing voor de heg. Fugers zei wel het begrip vee rekbaar te vinden. „Als ik er straks een koppel ganzen in loslaat, dan maakt niemand mij wat". Maar in de Algemene Ver ordening Soest is nu eenmaal het houden van eenhoevige en herkauwen de dieren en varkens in de bebouwde kom verboden. En een pony is een eenhoevig dier; daar kon ook de heer Fugers niet onderuit. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 De raad is in grote meerderheid niet akkoord gegaan met het voorstel van bur gemeester en wethouders het pand Torenstraat 5 aan te kopen voor het bedrag van 507.000 gulden. De vier wethouders (2 CDA, 1 VVD en 1 PvdA) alsmede de drie fractieleden van D'66 en de fractievoorzitster van de PvdA, waren vóór de aankoop, ter wijl de CDA-fractie de aankoop alleen vanwege de prijs afwees. Alle andere raadsleden vonden het moment van aankoop onverantwoord» gezien de pre caire financiële situatie van de gemeente. Om de eigenaar, de heer N. van Dam, rechtszekerheid te geven werd nu ook in meerderheid besloten het ont- eigeningsbesluit in te trekken en het bestemmingsplan aan de nieuwe situatie, het handhaven van het pand, aan te passen. Er werden over dit voorstel liefst vier stemmingen gehouden: 1. vanwege het CDA-voorstel opnieuw over de prijs te gaan onderhandelen; 2. over het b. en w.-voorstel tot aan koop over te gaan; 3. om het onteige- ningsbesluit in te trekken en 4. om het geldende bestemmingsplan al dan niet aan te passen. Mevrouw Greefhorst (CDA) zei dat haar fractie enorme moeite had met het voorstel en dat men geen behoef te had aan herziening van het bestem mingsplan. „Het is niet mogelijk de aankoop aan de burger duidelijk te maken", aldus mevrouw Greefhorst. Zij stelde voor de aankoop „in alle rust" nog eens in de financiële com missie aan de orde te stellen. „Er is sinds de taxatie in september 1979 toch echt wel iets gebeurd op de woning markt". De VVD-fractie was unaniem in de af wijzing. „In 1979 hadden wij al twijfels aan de urgentie van de aankoop en met drie man hebben wij tegenge stemd", aldus de heer Onderdelinden. De fractie vond de financiële conse quenties op dit moment onaanvaard baar. „Waar niet is, verliest de kei zer zijn recht". De vijf ton willen de VVD-ers liever besteden aan een nieuw gemeentehuis. Mevrouw Allard (D'66) zei dat haar fractie het geheel eens was met de aankoop. Naar haar mening waren de omstandigheden sinds de taxatie an derhalf jaar geleden, niet zodanig ge wijzigd dat de koopprijs herzien moest worden. „Het college", aldus mevrouw Allard, „heeft uitgevoerd wat het overgrote deel van de raad besloot: langs min nelijke weg zien tot overeenstemming te komen. Daarbij is uitgegaan van volledige schadeloosstelling. Het is onjuist de zaak nu nog langer slepend te houden". „Mijn fractie", zei mevrouw Van Gelder (PvdA), „heeft geen eenslui dende mening". Gezien de voorge schiedenis was zij voorstandster van de aankoop. De twee ingebrachte ta xatieprijzen lagen zover uit elkaar, dat zij met de nu bedongen prijs ak koord kon gaan. Progressief Soest wees het voorstel unaniem af. „Met een tekort van 26 miljoen is het tegenover de bevolking niet verantwoord tot de aankoop over te gaan. We moeten straks misschien noodgedwongen al de belastingen ver hogen en we mogen daarom het verlies niet nog eens met een half miljoen verhogen". Het bestemmingsplan moet nodig her zien worden. De heer van den Brakel (PvdA) was eveneens tegen de aankoop. „Wij moeten op beslissingen terug kun nen komen als de situatie zich wij zigt. Het is in deze tijd niet verant woord geld uit te geven voor iets dat gaat verdwijnen". Ook v.d. Brakel wilde het bestemmingsplan herzien. De heer Nuijten (P.S.) voelde daaren tegen niets voor de herziening van het bestemmingsplan. „Het is een goed plan waar Soest mee gediend is". Nuijten wilde daarom de aankoop uit stellen tot de gemeente weer wat rui mer in de financiën zit. Ook de PvdA-er Kingma wees de aan koop af. „We wentelen steeds meer op de burgers af. Stop daarom de ontei geningsprocedure en leg op het pand een woonbestemming", aldus King ma. De burgemeester zette daarna alle meningen op een rij en ging tot hoof delijke stemming over. Het CDA-voorstel de aankoop eerst weer in de financiële commissie te bespreken werd alleen door de zes CDA-ers ondersteund. Achttien leden wezen het af. Het voorstel van het college wel tot aankoop over te gaan werd gesteund door de vier wethouders, de drie leden van de fractie van D'66 en mevrouw Van Gelder van de PvdA. Zestien le den wezen het af. Het collegevoorstel het onteigenings- besluit in te trekken werd afgewezen door de drie D'66 leden en aangeno men door de overige 21 raadsleden, inclusief de wethouders. De herziening van het bestemmings plan tenslotte haalde het met achttien tegen zes stemmen. Tegen waren de CDA-ers Oldenboom, van Poppelen, Greefhorst, Storimans, wethouder Hoekstra en de heer Nuijten van pro gressief Soest. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit vijf ton beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van dub bele beglazing aan alle woningen langs de Ossendamweg. G.S. stelt zich op het standpunt dat dit een zaak is voor het rijk. De gemeente, zo deelde burgemeester Scholten in de vorige week gehouden raadsvergadering mee, heeft tegen de ze afwijzing beroep aangetekend. In april zal de raad gevraagd worden dit beroep te bekrachtigen. Niks efePiKr'. Bij »B».H je 2/VTee.lXQ'SMoRGreMS OOK TCEedHT aah_D6 MoHTeue.,t)ie is ere ook.' Alle nieuwe Ford modellen bij ons in de showroom aanwezig, ze staan klaar voor een verrassende proefrit Industrieterrein "De Isselt" vak A FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 MEER DAN 100 BETROUWBARE Al OCCASIONS IN ELK MERK!! Wethouder Hoekstra neemt afscheid van de heer v.d. Berg Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd nam de heer P. N. van den Berg, staffunctionaris bij de hoofdafdeling stadsontwikkeling van de gemeente, vorige week officieel afscheid. Dat betekende tevens het einde van een jarenlange periode als voorzitter van de personeelsvereni ging van gemeentewerken (PGWS), die hem tot erelid benoemde. Namens het gemeentebestuur bedankte wet houder D. Hoekstra van openbare wer ken de scheidende ambtenaar voor zijn inzet en bood hem een schuurmachine aan. De wethouder herinnerde eraan, dat de heer Van den Berg in 1963 bij bouw- en woningtoezicht in dienst van de ge meente kwam. Hij bleef op die afdeling werkzaam tot 1967, toen hij project coördinator werd in het Soesterveen en later in de wijk Overhees. Hij moest vooral de werkzaamheden van de nuts bedrijven coördineren. Na 1975, toen de werkzaamheden op bouwgebied in Soest abrupt tot bijna het nulpunt terugliepen, bemande de heer Van den Berg in het gemeentegebouwtje in de wijk (hoek Dalweg-Koningsweg) het informatiecentrum dat daar werd ge vestigd ten behoeve van de wijkbe woners. Hierop inhakend zei de heer P. de Bos, waarnemend-directeur van gemeente werken, dat er wel eens jaloers geke ken werd naar Van den Berg met zijn „eigen" kantoor. Hij juichte het toe dat de scheidende ambtenaar na zijn pen sionering niet stil gaat zitten. Behalve dat hij een verwoed knutselaar is, is hij ook lid geworden van de Stichting tot Herbouw van de Stellingkorenmolen De Windhond in Soest en die kan zijn kennis goed gebruiken, aldus de heer De Bos. Hij bood het Molenboek aan. Adjunct-directeur J. Poelstra prees de heer Van den Berg voor het feit dat hij altijd kort en zakelijk was. Hij bood een slijpsteen aan. Namens bouw- en woningtoezicht feliciteerde het hoofd van deze dienst, de heer G. Verbeek, de heer Van den Berg met diens pen sionering. Hij bood een fles drank en bloemen aan. Namens de PGWS be dankte de heer A. C. Beek de oud-voor zitter voor het vele werk dat hij voor de vereniging verzette. Hij bood verza- melalbums aan voor de postzegel hobby. Het laatste woord was aan de heer Van den Berg zelf, die zei dat hij er nooit spijt van heeft gehad dat hij uit de Noord-Oost-polder naar Soest is gekomen. Tenslotte volgde een drukke receptie in de kantine van de brand weerkazerne.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11