Hilhorstweg niet voor doorgaand snelverkeer 3 TAXI KLOMP 12984 Muziekschool wil koorklas in Soest beginnen Aanvraag indienen voor bijdrage uit kermispot Indrukwekkende hoeveelheid spullen voor rommelmarkt van BDC-handbal Vrouwen voor Vrede Anti-kernenergie-aktie in Soest krijgt veel bijval Energiebesparing de grootste energiebron Jaarverslag Kamer van Koophandel Tot 10 april: Meningen van Lezers Progressief Soest niet akkoord met prijs voor villa Egghermonde Hondje weg Hondje terug TEL. Wie meldt zich aan SOESTER NATUURBAD Soesterberger aangehouden Bestuur wijkvereniging Overhees herkozen „De Prinsbij intekening Open brief gericht aan de milieuvereniging Wat gebeurt er nu met het gemeentelijk kampeerterrein? Amnesty International 12 13 Soester Courant van woensdag 25 maart 1981 13 250 cm. breed )5,20 p/stuk 10,30 p/stuk 14,25 p/stuk slatten-zonder palen) 0:30 liter 8,20 20 liter 3,30 5ta-hoogte ;'eur" te lakken of ang-breed 14 cm. '0 voor 31,50 De. A. PHilhorstweg in het buitengebied van Soest werd zo'n tien jaar geleden aangelegd om de landbouwgrond tussen de Eem en de spoorlijn Amsterdam- Amersfoort toegankelijk te maken. Door het aanleggen van deze weg werd een groot aantal spoorwegovergangen overbodig. Ook kreeg de Hilhorstweg een functie als doorgaande fietsroute in het landelijk gebied tussen Baarn, Soest en Amersfoort. Het verkeer op de Hilhorstweg diende beperkt te blijven tot landbouwvoer tuigen, vracht- en personenauto's voor het aan- en afvoeren van produkten en voor (brom)fietsverkeer. Tegenwoordig wordt de Hilhorstweg steeds meer door het snelverkeer tus sen Baarn en Amersfoort gebruikt. De weg is te smal (4 m) om doorgaand snelverkeer en langzaam verkeer te laten samengaan. De veiligheid en de vrijheid van het agrarische- en fiets- verkeer komt in gevaar. De eigenlijke route voor het doorgaan de snelverkeer voert door Soest (rijks- ETEN APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Het raadslid J. Nuijten (Progressief Soest) heeft zich in de commissie ruimtelijke ordening uitgesproken tegen de nieuwe bestemming van het landhuis Egghermonde. Hij deed dit hoofdzakelijk, omdat hij het niet eens is met de prijs die dé' gemeente voor het landhuis met opstallen en de twee hectare grond krijgt: 575.000 gulden. In vergelijking met wat de gemeente voor het pand van Van Dam aan de Torenstraat in Soest moet betalen (500.000 gulden) en de prijs die pro jectontwikkelaar Vahstal voor een veel ongelukkiger stukje grond (het voormalige Randstad-terreinmoet neertellen, 1.250.000 gulden, is het bedrag van 575.000 gulden voor Eg ghermonde een vriendenprijsje", aldus Nuijten. Wethouder drs. Jan L. Menne (CDA) wees hem erop, dat in dit geval spra ke is van bijzondere omstandighe den. Er mag namelijk in het gebied Egghermonde geen woningbouw wor den gepleegd, zoals Nuijten graag wil, omdat het binnen de lawaaigrens van de vliegbasis Soesterberg ligt. De enige mogelijkheid was dus ver kopen. Mevrouw mr. E. Korthuis- Elion (VVD) herinnerde eraan, dat de financiële commissie met het voorstel akkoord was gegaan omdat er voor minstens een half miljoen gul den aan het landhuis moet worden op geknapt. De nieuwe eigenaar, de Nationale Woningraad, heeft dit er voor over om er een congrescentrum van te maken. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing ol vondst van een huisdier. VERMIST: 17.-3. Reu, Ierse setter, 5 jr.Ooster straat 73, 3742 SM Baarn, tel. 02154- 16185. 16-3. Kater, grijs-wit, 10 mnd., gecas treerd, blauw suède halsbandje met koker; Van der Veen, Nachtegaalweg 32, 3762 TK Soest, tel. 21578. 1-3. Kater, donker cypers, witte bef en pootjes, bruine vlek in rechter oog, gecastreerd, 8 jr., bruin vlooienband- je; Veen, Willem Speelmanhof 7; 3762 JN Soest, tel. 17313. 18-3. Poes, zwart, witte bef, neus, pootjes, gesteriliseerd, 2 jr., vlooien band; Breunesse, Speenkruidstraat 45, 3765 AB Soest, tel. 23067. GEVONDEN: 7-3. Reu bastaard pinchertje, zwart bruin, staande oortjes, gladharig, krul staart, vrij oud; Dierentehuis, tel. 13583. 20-3. Konijn, dwerg-, wildkleurig; Die rentehuis, tel. 13583. weg 221 Birkstraat/Amsterdamse- straatweg). Voor een deel van de verkeersdeelnemers is deze weg door zijn verkeerslichten blijkbaar zo on aantrekkelijk dat men de smalje Hil horstweg als verbinding verkiest. De provincie en de gemeente Soest zijn na overleg met de betrokkenen tot de slotsom gekomen dat er aan de huidige situatie iets moet worden gedaan. De Provincie heeft besloten het wegvak Hilhorstweg tussen het verlengde van de Hooiweg en de Spiekerweg in beide richtingen te sluiten voor alle motor voertuigen met uitzondering van be stemmingsverkeer. Deze verkeers maatregel wordt bekend gemaakt aan het doorgaande verkeer op de Hilhorst weg. Vóórdat de verkeersborden wor den geplaatst krijgt iedere automobi list een foldertje in handen. Ziekenfonds vervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden In 1976 werd in Zwitserland de eerste aanzet gegeven voor de beweging Vrouwen voor Vrede. Die beweging heeft tot doel, deel te nemen aan de strijd tegen kernwapens. Vrouwen mo gen niet langer zwijgenzij vormen de helft van de mensheid. Zij protesteren tegen de ontwikkeling, produktie en verspreiding van massale vernieti gingsmiddelen van welke aard dan ook. Het is vandaag de dag niet langer meer een kwestie van sympathie of antipathie tussen volkeren, rassen, godsdiensten en ideologieën of je je wel of niet voor ontwapening inzet, maar een kwestie van zijn of niet-zijn, een kwestie van menselijk overleven. Het gaat de anti-kernenergiebeweging voor de wind. Steeds meer mensen laten zien dat ze weinig begrip op kunnen brengen voor de manier waar op door de overheid, de elektriciteits producenten en het bedrijfsleven de dure gevaarlijke atoomstroom aan de man wordt gebracht. Dat dit bewust zijn versterkt wordt door steeds weer terugkerende voorvallen waarbij de „Tot nu toe was alles gebaseerd op spotgoedkope energie. In de zeventiger jaren ging de prijs omlaag en moest de economische groei toenemen. Pas nu heeft de energie een grote prioriteit bij politici. De grenzen van de groei zijn beëindigd." Dat is de mening van Ir. Erik-Jan Tuininga die in het politieke café van „Progressief Soest" beweerde dat de grootste energiebron de energiebe sparing is in Nederland. „Het gros van de gebouwen in ons land is slecht geïsoleerd. Nu pas gaan we investeren in efficiëntere auto's. Steeds dachten we dat het zo'n vaart niet zou lopen. Maar de energiebron nen worden schaars en olie steeds meer waard". Tuininga, die lid is van het energie-overleg tussen de progressieve partijen in Nederland, meent dat het zeker 20 jaar zal duren voordat alternatieve energiebronnen in Nederland ontwikkeld zijn. Hij dringt aan op meer wetenschappe lijk onderzoek en noemt de mentaliteit en het acceptatievermogen van de maatschappij de grootste barrière om de weerstand van het publiek te breken, die gewend is aan luxe en comfort. Dat is het grootste problemen. Wat nog niets is verge leken met de problemen van de derde wereldlanden, waar de oplossing van het energietekort langzamerhand uit zichtloos is. Na de pauze ontstond nog een leven dige discussie in „Proest" over de aanstaande Brede maatschappelijke Discussie, steenkool, kernenergie en de energieparagraaf van het verkie zingsprogramma van de P.P.R. dat zijns inziens de beste oplossingen biedt. De volgende „Proest" wordt gehouden op 7 april en dan is het onderwerp: de werkgelegenheid in dè regio. De Regionale Muziekschool Amers foort onderzoekt op het ogenblik de mogelijkheid van een koorklas in Soest. De directie zou daarom graag van kinderen in de leeftijd van acht tot veertien jaar horen of ze belangstelling hebben om onder deskundige leiding in koorverband te zingen. Al enige tijd bestaat in Amersfoort een koorklas, die eens per week repeteert in het muziekschoolgebouw aan de Muurhuizen. Voor kinderen uit Soest en omgeving is het in de meeste gevallen een opgaaf om naar Amers foort te reizen. Nu heeft er geruime tijd in Soest een kinderkoor bestaan, „De Schellebel- len", het laatst onder leiding van Ellen Lustenhouwer. Deze zag zich jammer genoeg genoodzaakt met het koor te stoppen; medio 1980 hielden „De Schellebellen" op te bestaan. De RMA verwacht dat veel ex-Schellebellen- leden het zingen nog niet verleerd zijn •en er graag mee zouden doorgaan. De muziekschool wil nu peilen hoe de belangstelling voor een jeugdkoor in Soest en omgeving is. Bij voldoende deelname zullen een docent en lestijd worden vrijgemaakt om in Soest te beginnen. De muziekschool hoopt dat er voldoende aanmeldingen komen. Men kan zich opgeven bij de admini stratie van de muziekschool in Amers foort, Muurhuizen 1-3, telefoon 033- 622004. De gegadigden zullen zo spoe dig mogelijk bericht krijgen of en wanneer de koorklas in Soest kan beginnen. Deelname aan het koor is gratis voor degenen die al bij de school les krijgen. Voor niet-leerlingen is het tarief 129,- per jaar. Als bijlage bij het maartnummer van het maandblad van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland is het verslag van de werkzaamheden in 1980 opgenomen. Binnen het brede activiteitenpakket van de Kamer is naast de wetsuitvoe- rende en voorlichtende functie de be- leidsadviserende taak zwaarder ge worden. De pleidooien van de Kamer aan het adres van de lokale en provin ciale oVerheid richtten zich vooral op het creëren en uitbreiden van zowel individuele als collectieve vestigings mogelijkheden voor bedrijven. In het afgelopen jaar is de voorraad uitgeef- baar collectief bedrijfsterrein nog kri- tieker geworden. Uit het gepubliceerde overzicht per gemeente blijkt, dat nog maar een paar gemeenten over terrei nen van enkele hectaren beschikken, die overigens meestal dienen om in de behoefte van de eigen plaats te voor zien. Nieuwe collectieve bedrijfster reinen zijn weliswaar in voorbereiding in Amersfoort, Leusden, Soest en Wou denberg, maar tal van factoren maken de realisatietermijn daarvan onzeker. Niet in de laatste plaats spelen de lang durige planologische procedures het regionale bedrijfsleven in Eemland parten. Ondanks de weinig gunstige conjuncturele ontwikkeling blijken in dit gebied namelijk nog steeds groei- krachtige ondernemingen te bestaan, die in ruimtenood verkeren. Juist van deze bedrijven zal de zo noodzakelijke positieve impuls op de werkgelegen heidsontwikkeling moeten uitgaan. Dezelfde problematiek doet zich voor op het vlak van de individuele bedrijfs vestigingen. Door de vaak te strikte scheiding van wonen en werken krij gen de veelal kleinschalig beginnende „jonge" ondernemingen onvoldoende kansen. Daarnaast bestaat een ver plaatsingsbehoefte van bedrijven uit de oude binnensteden (m.n. Amers foort) en dorpskernen (o.a. Baarn) die door allerlei ontwikkelingen of onbe reikbaar dreigen te worden of in con flict komen met de woonfunctie in hun omgeving. De Kamervoorzitter heeft in dit verband in zijn nieuwjaarsrede een aantal concrete voorstellen ge daan met name in de sfeer van de ruimtelijke ordening, die op korte ter mijn het bedrijfsleven meer soelaas nïoeten bieden. Veel activiteiten werden voorts ont plooid op het gebied van de detailhan del en ambacht. De Kamer was in de adviserende sfeer betrokken bij de totstandkoming van winkelcentra in Leusden (Hamershof), in Soest (Over- hees) en Eemnes (Torenzicht en De Eemhof). Daarnaast gaf de Kamer haar visie op de plannen voor het centrum van Baarn en de ontwikkelin gen in Bunschoten (o.a. Spuiplein) en Woudenberg. Bovendien stonden de bestrijding van de beunhazerij en de paracommerciële horeca-activiteiten in het brandpunt van de belanstelling. Naast de in omvang toegenomen acti viteiten die mede verband houden met de groei van het aantal in het Handels register ingeschreven ondernemingen (Dit aantal nam in 1980 toe van 7.105 tot 7.232) heeft de Kamer veel aandacht besteed aan de bij het bedrijfsleven groeiende informatiebehoefte. Toege voegd aan het maandelijks informatie blad werden onder andere speciale bijlagen, te weten de „Energiespe- cial", de in samenwerking met het provinciaal bestuur opgestelde „Weg- wijskrant Subsidies en Kredieten" en uitkomsten van de Enquête Regionale Bedrijfsontwikkeling (ERBO). Voorts werden tal van voorlichtings bijeenkomsten georganiseerd. Ook de handelsvoorlichting werd verder uit gebouwd. Op velerlei manieren vonden contacten met het regionale bedrijfs leven plaats. Met name valt hierbij te signaleren het groeiend aantal contac ten met individuele ondernemers over uiteenlopende „knelpunten", niet in de laatste plaats op het gebied van de ruimtelijke ordening. Al deze activiteiten zullen naar ver wachting vanaf begin 1982 vanuit het thans in aanbouw zijnde nieuwe kan toor van de Kamer aan het Stations plein in Amersfoort worden voortge zet. Het volledige verslag is op aanvraag verkrijgbaar bij de KvK, tel. 033-12964, toestel 25. veiligheid van bewoners in de omge ving van kerncentrales in het geding is, is een enigszins tragische kant van de zaak. Zo ging er onlangs bij het opstar ten van de centrale in Borssele iets mis en brak er paniek uit toen een wolk radio-aktieve stoom ontsnapte. Duidelijk merkbaar zijn dit soort voor vallen als het gaat om een handteke- ningenaktie tegen kernenergie zoals die in Soest wordt gehouden. De aktie, georganiseeerd door de Stroomgroep Soest verloopt, na een wat moeizame start erg suksesvol en zal binnenkort worden beëindigd. Op dit moment zijn ongeveer 1700 handtekeningen ver zameld van Soester gezinnen die de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij wille vragen om met kernenergie te stoppen. Dit aantal is aanmerkelijk hoger dan aanvankelijk werd verwacht, te meer omdat nog lang niet alle Soestenaren zijn benaderd. Hoe suksesvol de aktie verliep toont het aantal mensen dat bij enkele win kelcentra op zaterdag bereid was om- hun handtekening te zetten. Meer dan de helft van de mensen die werden aangesproken, tekenden grif. Dat de PUEM toch wel gevoelig is voor de publieke opinie, bleek op een thema avond in Artishock over een ander energiebeleid, waar twee PUEM-afge- vaardigden bereid bleken om naar de bezwaren tegen kernenergie te komen luisteren en mee te diskussiëren. „Als jullie genoeg handtekeningen ophalen, valt er misschien te praten", werd er door één van de PUEM-vertegen- woordigers gezegd. Dit laatste kan wijzen op een omme zwaai van de PUEM, omdat nog geen jaar geleden een verzoek van de Stroomgroep om geen atoomstroom te leveren naar de prullenbak werd verwezen. Nu toont de PUEM onder druk van de vele protesten en de dreigende „giro- blauw"-akties wel haar bereidheid tot praten. Als de PUEM deze belofte nakomt, is dit mede dankzij het grote sukses van de aktie in Soest. Ook in andere plaatsen worden akties tegen het kernenergiebeleid van de PUEM. gevoerd. Het ligt in de bedoeling om. de handte- keningenaktie binnenkort te -beëindi gen en de handtekeningen aan te bie den op het PUEM-kantoor in Soest. De handtekeningenaktie tegen het beleid van het PUEM-bestuur is een voorlo per van de landelijke „giro-blauw"-ak- ties die overal de komende maanden van start gaan om de elektriciteitsbe drijven te dwingen met kernenergie te stoppen. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Op verzoek van de politie te Utrecht werd een 29-jarige Soesterberger aan gehouden. De man had zich schuldig' gemaakt aan diefstal van auto-onder delen. Als vrouwen, bezorgd om de toekomst van het leven dat zij doorgeven, zeggen zij dat zij geen kernwapens willen 1. Omdat het hebben van kernwapens inhoudt dat je bereid bent ze te gebrui ken. Omdat het hebben van kernwa pens ook het risico inhoudt dat ze per ongeluk, door misverstand, misreke ning of misbruik worden ingezet. 2. Omdat het afschrikkingssysteem op de lange duur geen veiligheid brengt. Een oorlog, gevoerd met kernwapens, zullen weinigen overleven. 3. Omdat zij vinden dat je niet abstrakt moet praten over kernwapens en over het lijden dat ze aanrichten. Kern wapens vernielen, verminken en doden mensen op grote schaal; de vrouwen schenken tot in de 3e generatie leven aan verminkte kinderen. Het lijden plant zich voort. Door wapens die zulk lijden aanrichten willen wij niet verde digd worden. 4. Omdat zij zich niet kunnen indenken dat er vrouwen, mannen en gezinnen zijn die zo'n oorlog willen, ook niet bij de tegenstander. Verschillen in econo mische of politieke opvattingen maken een tegenstander nog niet tot „vijand". Zij schamen zich dat zij in onze wereld zo over eikaar denken. 5. Omdat er teveel geld, grondstoffen en talenten van wetenschappers wor den gebruikt voor bewapening, die beter besteed kunnen worden aan op voeding, ontwikkelingshulp of gezond heidszorg. Omdat winst en werkgele genheid argumenten zijn geworden om een grote defensie-industrie in stand te houden. 6. Om al deze redenen willen zij Vrou wen voor Vrede zijn, als teken dat zij een andere samenleving, een andere wereldinrichting willen. Zij willen een toekomst voor alle kinderen in de wereld; zij zijn verantwoordelijk voor de generatie die na ons komt. Het gaat ieder van ons aan. In Neder land hebben zich vele honderden vrou wen bij de beweging Vrouwen voor Vrede aangesloten en is Vrouwen voor Vrede een verzamelpunt geworden voor vrouwen uit de verschillende ker ken en politieke richtingen. Ze wil geen organisatie zijn, en geen alternatief voor bestaande vredesbewegingen. Zij wil bevorderen dat vrouwen zich sa men oriënteren en aktief worden in kwesties van (kern) bewapening en ontwapening. Er bestaan plaatselijke gespreks- en aktiegroepen. Terwille van een minimum aan organisatie is een landelijke kerngroep opgericht, bestaande uit 10 vrouwen. Ook in Soest zijn vrouwen aktief in vredesbewegingen, doen mee aan de monstraties, praten over vrede, en veiligheid en zijn bezorgd over de toekomst. Maar er kunnen nog veel meer vrouwen meedoen, meepraten. Een groepje van 6 vrouwen Is begin maart bij elkaar gekomen om te zien of er in Soest mogelijkheden zijn om veel meer vrouwen aktief te betrekken bij de problematiek van vrede en veilig heid. Wilt u ook meedenken, mee doen, dan bent u welkom op de volgende bijeenkomst op 22 april. Wanneer u meer wilt weten over Vrou wen voor Vrede loopt u dan even langs de stand op de vrouwenavond die vanavond wordt georganiseerd doof de Soester Vrouwenraad of belt u naar de contactvrouw: Edith Davelaar, tel. 20312. Ook kunt u meer inlichtingen krijgen bij het secretariaat van Vrou wen voor Vrede, 't Zand 33 (postcode 3811 GB) tel. 033-724124. Tijdens de vorige week gehouden jaar vergadering van de wijkvereniging „Overhees" zijn alle aftredende be stuursleden herkozen. Hun aantal werd met één uitgebreid, door de benoe ming van mevrouw T. Blok. Zij gaat zich speciaal bezig houden met het organiseren van de evenementen. De matig bezochte vergadering duur de iets langer dan een half uur. Daar voor kent de vereniging ook geen problemen. Wel werd er bij de rond vraag geklaagd over de hoge con sumptieprijzen in het honk van de club: het dorpshuis De Borg. En door de hoge zaalhuren kan men er eigenlijk geen kinderevenementen meer in or ganiseren. Het bestuur gaat er met de dorpshuis bestuurders over praten. Uitgezocht wordt nog of er aanvanke lijk geen sprake was, bij de oprichting, van gratis beschikbaarstellen van de zalen voor de buurtbewoners. Komt het dorpshuis bestuur niet een beetje over de brug, dan wil men bij het gemeentebestuur aankloppen en desnoods wordt het ministerie van CRM ingeschakeld om te informeren of het juist is dat een dorpshuis een soort horeca-instelling is en een zalenver- huurbedrijf. De Stichting Coördinatie Kermissen heeft enige tijd geleden de verpachting gehouden voor de dit jaar van woens dag 20 tot en met zondag 24 mei in Soest te houden kermis. Voor de verpachting bestond wederom een grote belang stelling. Naast verschillende verkoop zaken en behendigheidsspelen zullen onder meer de volgende attrakties op de kermis aanwezig zijn: autoscooter, calypso, stoplichtspel, holly cranes, balco, muziekexpress, baby-sport, ba- by-flug, spel 21, vliegend tapijt en cinema 180. Zo spoedig mogelijk na afloop van de kermis zal de Stichting Coördinatie Kermissen weer aanzien lijke bedragen kunnen uitkeren aan verenigingen die op sociaal-cultureel of charitatief gebied in Soest en Soes terberg werkzaam zijn. Deze bedragen zijn afkomstig van de pachtsommen. Vorig jaar ging ruim 50.000 gulden naar 70 instellingen en verenigingen, in 1979 49.000 gulden naar 68 groepen, in 1978 44.000 gulden naar 46 groepen en in 1977 29.850 gulden naar 37 groepen. Verenigingen werkzaam op sociaal- cultureel of charitatief gebied en die voor bijzondere of buitengewone uit gaven komen te staan, kunnen voor een éénmalige uitkering in aanmerking komen. Dat betekent dus de kans op een extraatje. Aanvragen dienen vóór 10 april schrif telijk te worden gericht aan de Stich ting Coördinatie Kermissen, p.a. ge meentehuis Soest, Steenhoffstraat 2. In de Brief moet tevens het doel van de aanvraag omschreven worden, met eventueel een begroting. Zaterdagmorgen 28 maart om 10.00 uur wordt de rommelmarkt van de handbal vereniging BDC geopend. Gedurende zes uur verandert de accommodatie van BDC aan de Birkstraat hoek Henriëtte Blaeckweg in een onvervalst Waterloo- plein. Het belooft een happening te worden, want de afgelopen weken is een indrukkende hoeveelheid spullen verzameld die een garantie vormen voor een daverend succes. Van alle kanten zijn spullen voor de markt binnengebracht. Mede daardoor is een assortiment gerealiseerd dat borg staat voor een attraktieve rom melmarkt. Boeken en platen, verlichtingsarti kelen, radio's en t.v.-apparaten, kle ding, speelgoed, klokken en wekkers, sieraden en handwerken, schilderijen, wandplaten, gereedschappen en tuin- materialen, groot en klein meubilair, fietsen en bromfietsen, potten en pan nen, elektrische huishoudelijke appa ratuur, glas- en aardewerk en schoe nen en tassen, enz. enz. Op het terrein aan de Birkstraat wor den zeven marktkramen opgesteld, waarin een groot deel van de spullen een plaatsje krijgt. De grotere spullen krijgen een aparte hoek van het terrein toebedeeld. Na een vergadering te hebben bijge woond van R.O. j.1. dinsdag 17 maart is het me opgevallen dat „onze" milieu vereniging nogal wat bezwaren heeft tegen het exploiteren van een tecty- leerstation aan de Nieuwstraat 13 te Soest. Met de stelling dat er waarde vermindering zou optreden voor de omwonenden wordt er wel degelijk com mercieel gedacht. Als we dat gaan doen is het toch wel duidelijk dat de familie Rouwendaal dit voor hun ver plichtingen toch ook moeten doen? Natuurlijk moet er een milieuver eniging zijn, maar dan niet over de ruggen van (jonge) zelfstandigen, die proberen in deze toch al moeilijke tijd hun hoofd boven water te houden. Laten we blij zijn dat er nog mensen zijn die hun belastingsplicht nog na komen. Na informatie te hebben inge wonnen blijkt dat er slechts 3 buren over blijven die er last van zouden hebben. Moeten die dan een dergelijke beslissing er door drukken? N£ê,dank U. Öeeft U dan werkelijk niet anders aan uw hoofd? Wij wel. Eenjongé zelfstandige (afzender bekend) Tevens worden een aantal aktiviteiten georganiseerd die de aantrekkelijk heid van de markt extra vergroten. Een hoogtepunt is het rad en van avontuur. Hiervoor is een unieke serie (nieuwe) prijzen beschikbaar. Daar naast worden er oliebollen gebakken, staat er een. stand van een polyester beeldjesgietster en is er natuurlijk een grabbelton. Extra aandacht zal worden getrokken door de intekenmogelijkheid voor zes ter beschikking gestelde ingebonden jaargangen van het fameuze tijdschrift De Prins. De zes jaargangen (1914-1919) verke ren in een perfekte staat en zijn niet alleen door hun ouderdom al een erg interessant object voor verzamelaars, maar bevatten bovendien alle gege vens over de eerste wereldoorlog. Elke geïnteresseerde heeft de moge lijkheid om via intekening een bod op de serie van zes uit te brengen, 's Mid dags om drie uur wordt bekendge maakt wie de gelukkige bezitter van de waardevolle boeken wordt. Wanneer de weersomstandigheden van dien aard zijn dat het niet aantrekke lijk ia om de markt buiten te houden, dan wordt zo goed en zo kwaad als mogelijk is, het geheel verplaatst naar het clubhuis „Het Blaathuus" en de verschillende andere lokaliteiten. Wij, vaste bewoners van het gemeen telijke kampeerterrein te Soestduinen, zouden nu eindelijk wel eens willen we ten wat er gaat gebeuren met dat kampeerterrein. Tientallen jaren, sommigen zelfs al een halve eeuw, ko men wij elk jaar naar Soest om er de zomermaanden door te brengen. Wij weten in Soest beter de weg dan in Amsterdamwij doen hier ook onze boodschappen soms zelfs in de winter als we weer eens gaan kijken hoe het terrein, onze halfjaarlijkse woonomge ving, er bij ligt. Daar ontmoeten wij elkaar dan, zon der dat het tevoren is afgesproken en dan zeggen we: „Was het maar weer zomer!" Toch leven we al zo'n vijfentwintig jaar in spanning of we het volgend jaar wel terug mogen komen. Er zijn brieven van de gemeente geweest met de mededeling dat we er nog vijf jaar mochten blijven komen. Daarna kwam er weer een brief met weer een andere termijn en is ons meegedeeld dat het terrein gehandhaafd zou blijven tot de laatste huurder was gestorven. Leuke mededelingen als je, zoals ik, 83 jaar bent. Maar er zijn ook mensen die veertig jaar zijn en die willen net als ik, dat de kinderen ook elk jaar in Soest in de natuur gezondheid opdoen. Mijn dochter is al zestig jaar bij mij in mijn huisje. Aan haar laat ik alles over. Nu moet het dak van het huisje nodig gerepareerd worden. Dat kost tweeduizend gulden. Zij moe ten dat betalen; ik kan dat niet van mijn A.O.W. Daarom hoop ik het nog te beleven, ik ben immers een mens van de dag, dat die vergunning overgeschreven wordt op dochter. Of zit het gemeen tebestuur van Soest op mijn dood te wachten. Dan is er weer een huisje minder. Dan schieten ze lekker op. Ik lig er 's nachts wakker van. Waarom houdt Soest ook geen reke ning met het tekort aan kampeerter reinen in Nederland. Er zijn zoveel mensen die graag uit de grote stad naar buiten gaan om de stank en het lawaai te ontvluchten. Om bij te ko men in de bossen. Gezonde buitenlucht doet ook ons goed. U hebt toch niet het alleen-in- ademrecht? U wilt dat toch niet van ons afnemen? Dat zou verschrikkelijk zijn Daarom: geef ons de mogelijkheid de vergunning aan onze kinderen door te geven. Laat mij niet langer in on zekerheid leven. mevrouw Stad-Meijer Baarsjesueg 181 Amsterdam. Wat kreeg AI een enorme publiciteit in Uw Courant van l8-3-'81. Deze links-politieke organisatie, die ons steeds weer tracht wijs te maken ze politiek neutraal is, wat velen dan ook voor zoete koek aannamen, omdat het ze niet interesseert of met oogklep pen voor lopen en niet weten waar deze club mee bezig is. Ja, wie zal ontkennen dat er veel onrecht in deze wereld is, dat er gemarteld wordt, dat mensenrechten met voeten vertrapt worden? Geen zinnig mens zal daf ontkennen en dat daar wat aan gedaan moet worden is éigëniijk vanzelfsprekendmaar. vanwaar die enorme eenzijdigheid van A.I.? Daarom geloof ik niet in de oprechte bedoelingen van deze inter nationale organisatie. Enige voorbeelden ter verduidelijking; De politieke gevangenen in Indonesië waren communisten, die tot tweemaal toe, middels een staatsgreep, gepro beerd hadden de macht te grijpen onder de comm. leider Soekarno. Hon derdduizenden doden (ja dat leest U goed), dus een vreselijk, bloedige strijd. Deze staatsgrepen mislukten, omdat het Indonesische volk niets van het communisme moet hebben. Wat heeft A.I. in 't verleden zich ingezet voor deze politieke gevangenen, die zo veel geweld hadden gebruikt en de Indonesische regering beschuldigd van weet ik wat allemaal, terwijl de comm. gevangenen, die de strijd overleefd hadden, heel wat humaner behandeld werden, dan in landen waar de comm. hun dictatuur gevestigd hebben na de tweede wereldoorlog en dat zijn er nogal wat. Het is genoeg bekend hoe die met hun tegenstanders handelen! Volgens A.I. waren er in Zuid-Vietnam enkele honderdduizenden politieke ge vangenen en daar hebben ze ook wat tam tam over gemaakt in de tijd dat dat land in een strijd op „leven of dood" gewikkeld was met het comm. Noord-Vietnam, welk land gesteund werd door bijna de hele wereld. Inder daad waren er enkele tienduizenden politieke gevangenen, want in oorlogs tijd is het gewoon dat je de tegenstan ders van en in je eigen land opsluit. We weten nu ook wat het daar geworden is, na de „bevrijding". Omdat ze altijd nog proberen ons wijs te maken dat ze politiek neutraal zijn en om enigszins geloofwaardig te blij ven moeten ze ook wel eens iets doen tegen comm. geregeerde landen. Eni ge jaren terug werd met veel lawaai een grote actie van A.I. aangekondigd tegen de Sovjet Unie. Ik dacht toen nog: „Nu zal er toch wat boven wat er komen". Maar al heel gauw ging de actie als een nachtkaars uit. Er werd nog: „Nu zal er toch wat boven water land „enige tienduizenden politieke gevangenen zijn", maar daar konden ze eigenlijk niets aan doen, want „daar is zo weinig over bekend", (begrijp me goed, ik heb het niet over de Russische dissidenten) Maar nu waren ze al weer in de war bij A.I., wel minstens 2 nullen, want er zijn er veel meer. Maar ja, waar gaat je politieke voor keur naar uit? R.A.F. misdadigers in Duitsland, U weet wel, de beruchte bende, die zo veel leed en angst heeft veroorzaakt noem de A.I. „Wereldverbeteraars met hoge idealen". Dan vraag ik U, deze zieke breinen, die door de haat, anarchisme, moord en terreur een betere maat schappij wilden opbouwen. Ook beweerden ze indertijd dat er in Cuba 2 a 3000 politieke gevangenen waren, terwijl Fidel Castro zelf al bekende dat het er een 23.000 waren Dan de felle acties van A.I. tegen Zuid- Afrika over de weinige communisti sche revolutionairen die daar gevan gen zitten en zo kan ik wel doorgaan. Nee, ook A.I. zet zich in, zoals zoveel andere linkse organisaties, voor het grote doel en dat is een communisti sche wereldregering. Wat zou de grote Lenin eigenlijk bedoeld hebben met; „nuttige idioten"? M. Mosk ÏW

Soester Courant | 1981 | | pagina 13