3 Huisartsen gaan nauw samenwerken met 3 wijkzusters Leerlingen Savornm Lohmanschool schoonden de natuur t/t Wat? mm. i ym I 8.50 12.98 4.50 Zo gezien.. Bezwaren tegen Dalwegplan toegelicht Zomertijd Onder bedreiging met dolk 7000 gulden afhandig gemaakt r is Woensdag 25 maart 1981 5üe jaargang no 31 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar 24.— Verschijnt iedere woensdag Inbreker maakt antiek buit Jubileumconcert van het Paleiskoor SNIJWORST Belegen kaas Honsbergen Honsbergen Honsbergen Sucadelappen Honsbergen Pers- sinaasappelen Honsbergen Burengerucht SOESTER COURANT Per 1 april gaan de wijkverpleegkundigen van de Kruisvereniging Soest ffenny Si.jtsma, Jolanda Stal en Irma Jansen, evenals Jelleke Harkema, maatschap pelijk werker, nauw samenwerken met de drie huisartsen Wouter Klop, Peter Krijger en Paul Rupert. Het is de bedoeling dat deze samenwerking in de toekomst gebeurt vanuit een nog te bouwen gezondheidscentrum in Soest-Zuid. m Foto: Goos van der Wilt Op de dag dat de leerlingen van de zesde klas van de Wiekslag, de Prof. Waterinkschool en de Regentuuter op een terrein aan de Valeriaanstraat-Koningsweg bomen plantten, schoonden leerlingen van de Savornin Lohmanschool de weg bermen van de Soesterbergsestraat. Wethouder Hoekstra van openbare werken (en plantsoenendienst) was aktief in het bedanken. Tot de bomenplanters zei hij' "Er zijn meer kinderen dan we bomen te planten hebben, vandaar dat niet alle scholen mee kunnen doen". Alle scholen hadden voor deze 25ste nationale boomplantdag folders, knipplaten en een natuurboek ontvangen. De leerlingen van de Savornin Lohmanschool knoopten daar echter een schoonmaakaktie aan vast. De alom bekende Chris Uiterwijk coördineerde dat werk en wethouder Hoekstra, oud-hoofd van deze school, gaf deze school voor de eigen bibliotheek het boek "Doe mee met de natuur". Hij nodigde de kinderen uit een bezoek aan het rioolwaterzuiveringsbedrijf te brengen en over hun hoofden riep hij alle kinderen in Soest op het eigen straatje (trottoir) en tuintje schoon te houden. Op de foto neemt Henk de Bree van de Savornin Lohmanschool het boek in ontvangst. Chris kijkt voldaan toe. In de tot nu toe meest gangbare situatie is het zo dat alle drie discipli nes bij dezelfde patiënt komen, doch er van optimaal overleg geen sprake is. Ieder benadert de patiënt vanuit zijn eigen visie. Het huidige samenwerkingsverband heeft tot doel de mens als totaliteit te kunnen benaderen, zowel lichamelijk, geestelijk als maatschappelijk. Door nauwe samenwerking wordt voorkomen dat er langs elkaar heen gewerkt wórdt. Evenals de andere huisartsen in Soest werken deze drie ook (nog) niet wijkgericht, dat wil zeggen dat zij hun patiënten over heel de gemeente verspreid vinden. De consequenties voor de met bovenge noemde huisartsen samenwerkende wijkverpleegkundigen is, dat Soest voor hen in drieën wordt gedeel Elke wijkverpleegkundige heeft een derde deel van Soest waarin zij uitsluitend komt bij de patiënten van de Artsen Klop, Krijger en Rupert. Doordat deze drie wijkverpleegkun digen onttrokken worden aan hun oor spronkelijke wijken, heeft ook voor de overige collega's een herindeling van de wijk moeten plaatsvinden. De ande re wijkverpleegkundigen hebben na melijk geen patiënten meer van de heren Rupert, Krijger en Klop. Deze beide factoren hebben tot gevolg dat het werkgebied van de overige wijkverpleegkundigen groter wordt. Hierdoor kan het voorkomen dat men - ook al heeft men geen van bovenge noemde huisartsen - toch een andere wijkverpleegkundige krijgt, dan tot nu toe het geval is. Mede door deze veranderingen kan het personeelsbestand van de Kruisver eniging uitgebreid worden. Onlangs is als tweede hoofdwijkver- pleegkundige aangesteld mevrouw Stieneke Visser en is het aantal wijk verpleegkundigen gebracht op dertien. Het aantal wijkziekenverzorgenden in dienst van de Kruisvereniging Soest is thans vier. Wie meer informatie over dit waar schijnlijk wel ingewikkelde onderwerp wil hebben, kan elk ochtend tussen 9 en 12 uur terecht bij de balie in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Uit een woning aan de Soesterbergse straat verdwenen tijdens de vakantie van de bewoners antieke zilveren ket tingen, ringen en suikerdoosjes alsme de een antieke franse pendule. De inbraak was al eerder ontdekt, maar toen kon de buit nog niet worden vastgesteld. Tegen het structuurplan Dalweg, het plan dat voorziet in de bouw van een nieuw gemeentehuis, een nieuw politie bureau, een aantal woningen en even tueel enkele sport voorzieningen, zijn in totaal zes bezwaarschriften ingediend. Vijf van bewoners van de Verlengde Talmalaan en de zesde van een inwo ner van Soest die zich verzet tegen de bebouwing van het gedeelte tussen de Dalweg en de Molenstraat. Afgelopen maandag mochten zij hun bezwaar schrift nog nader toelichten; drie be zwaarden maakten daar gebruik van. De vijf bezwaarschriftschrijvers vre zen vooral de komst van de woningen achter hun huizen. De huidige rust zal ernstig verstoord worden, want de nieuwe bewoners zullen ongetwijfeld verkeer- en ander lawaai met zich meebrengen en daarom is het volgens de vijf beter dat die nieuwe huizen in de wijk Overhees gebouwd worden. Met de komst van gemeentehuis en politiebureau heeft men nog wel vrede, zij het dat men ook die twee gebouwen liever niet had. Ook het hotel wordt af gewezen. „Het heeft geen bestaans recht in Soest", zei de heer J. M. van Heiningen, ,,en" voegde hij eraan toe, ,,de overlast voor de toekomstige woonbuurt (waar hij tegen is) zal onvoorstelbaar zijn". Zijn vader, de heer A. T. van Heinin gen, zei veel meer te voelen voor de aanleg van een parkje in plaats van de huizen, en dan met vijvers en banken en beelden van oude Soesters, zoals Peter van den Breemer. De door de planopstellers beoogde verlevendiging van de omgeving, leidt de aandacht van de ambtenaren maar af, vindt van Heiningen senior. Ook het verlies van het agrarisch karakter van Soest zit de bezwaarden dwars. „Waardevolle landbouwgrond gaat verloren", zei van Heiningen junior. De Gemengde Zangvereniging „Paleis Soestdijk", beter bekend als het Pa leiskoor, bestond op 9 maart 1981, 30 jaar. Op zaterdag, 4 april 1981, te 20.00 uur geeft het koor, onder leiding van de heer L. J. Meijer, die reeds 20 jaar haar dirigent is, een jubileumconcert in de kerkzaal van het ziekenhuis Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 te Soest. Medewerking verlenen: Mevr. A. Goor-Schipper, orgel; Toni Holthaus, sopraan en pianohans Quast, piano en Tony Wilkincon, klarinet. Het koor zingt aan het slot van het concert samen met de Christelijke Koorvereniging „Sursum Corda" uit Soest, onder leiding van dezelfde diri gent, enkele liederen. De toegang is gratis en eenieder is welkom. De zaal gaat om 19.30 uur open. In het gebied sportvoorzieningen aan leggen is volgens hem ook volkomen overbodig. „Er is al voldoende aanwe zig en voor trimmen en joggen kan men in de duinen volop terecht". Een voor de commissie zo óp het oog acceptabel bezwaar had de heer B. M. van Heezik. Hij wees op de huidige overbelasting van de Verl. Talma laan (1300 voertuigen per etmaal) en daar kan het verkeer van de nieuwe wijk niet meer bij. Hij stelde minimaal instellen van eenrichtingsverkeer voor. Van Heezik vond ook de plaats van het verbindingspad tussen de woonwijk en de Verl. Talmalaan, onjuist. Niet al leen vanwege het feit dat dat pad precies langs zijn woning komt, maar meeer omdat er te weinig ruimte voor is. „Iets verderop is een dubbele ruimte beschikbaar" hield hij de leden van de commissie ruimtelijke ordening voor. Verder meende hij dat de plan opstellers een belangrijke kans op een betere verkeersafwikkeling hadden la ten liggen, door langs de Dalweg geen parallelweg aan te leggen. „In princi pe", zei van Heezik, „zijn wij allemaal tegen het plan, maar we zullen ons zeker niet allemaal verzetten tegen de nieuwbouw van de twee overheidsge bouwen". 7 en 16 April wordt het plan nogmaals in het openbaar behandeld; op 7 april in de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en op 16 april in de raadsvergadering. 7 April kunnen de omwonenden nogeens hun visie op het plan kenbaar maken. Dit weekend, om exact te zijn in de nacht van zaterdag 28- op zondag 29 maart, gaat de zomertijd weer in. Om 02.00 uur moet de klok één uur vooruit gezet worden. Dit geldt voor alle lidstaten van de Europese Gemeenschap. Op zondag 27 september om 03.00 uur gaat de wintertijd in en dan moet de klok een uur teruggezet worden. Dat doen dan ook weer alle E.G.-lidstaten op Groot Brittannië en Ierland na, die de zomertijd tot zondag 25 oktober handhaven. Vorige week, in de nacht van donder dag op vrijdag, heeft een inbreker in een woning aan de Beukenlaan zeven duizend gulden buitgemaakt. Hij be dreigde daarbij de volkomen verraste bewoner, die de dader in zijn slaapka mer aantrof. Bij thuiskomst om kwart voor twee bemerkte de bewoner, beheerder van de sporthal Beukendal, dat de achter deur van zijn woning klemde. Hij sloeg er geen acht op. Later bleek dat de inbreker deze deur opengebroken had. In de slaapkamer stond hij plotseling oog in oog met een inbreker, die hem met een dolk bedreigde. De man pakte zijn tas met zevenduizend gulden af en verdween. De bewoner liep hem nog na maar raakte in het donker het spoor al snel bijster. Een toevallig passerende politiesurveillance zette de zoekaktie voort, maar de inbreker werd niet meer gevonden. heg,, ALLEEN DONDERDAG 200 GRAM van 2.78 voor Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG MAGERE KILO van 17,- voor ALLEEN DONDERDAG 20 STUKS Zie onze advertentie door GEKARD PAUL Als u de buren te luidruchtig vindt is het misschien een schrale troost te voeten dat nog zo'n drie miljoen Nederlanders daar last van hebben. Mensen die hun hond thuis achterlaten weten misschien niet dat hun dierbare viervoeter jankt tot zijn krachten het begeven, hoe wel ik weet dat andere honden hun energie beter verdelen en de buurt wakker houden tot dat ze vrolijk blaffend tegen hun eigenaar kunnen opsprin gen. Als dat dan bovendien een nachtbraker is, kunnen zelfs slaappillen niet voorkomen dat er hier en daar iemand over spannen raakt. Een familielid van mij woonde in een flat waarvan de boven buurman de gewoonte had om op de stoelleuning de maat van de muziek mee te tromme len... Om knettergek van te worden. Toen daar tactvol op gewezen werd wist de sim pele ziel niet beter te doen dan haar op de aanwezige kinderen in het trappenhuis te attende ren en... die waren niet van hem. Misschien komt al die narig heid wel omdat we met te veel mensen in een klein landje wo nen. Je kunt geen poot verzet ten of je staat wel op de te nen van iemand anders en dat is niet zonder gevaar. Het is als met die bekende dierproef waarbij het aantal ratten in een ruimte steeds werd opgevoerd. Naarmate de bevolking toenam werden de eerst vredelievende en sociaal- voelende beesten allengs agressiever tot ze elkaar aan vielen en veraten. Een weinig aanlokkelijk vooruitzicht als we bedenken dat, hoewel wij ze zelden vrijwillig als huis dier opnemen, ze in hun gedrag merkwaardig veel overeen komsten vertonen met u en mij. Agressieve gevoelens worden licht opgewekt als je nachtrust wordt verstoord door de „ge luidswegen" van een paar hui zen verder of door een buur man die zéér vroeg zijn dag taak begint en zijn diesel ge ruime tijd warm laat draaien alvorens te vertrekken. Wan neer even later de krantejon gen met een klap het trottoir afrijdt weet ik dat de eigen handig geprogrammeerde rustverstoorder in wekker- vorm niet lang meer op zich zal laten wachten en dat op nieuw inslapen nauwelijks meer de moeite waard is. Over echt burengerucht heb ben we dan nog niets gezegd. De ellende daarvan is dat die zaken soms zelfs niet eens meer bespreekbaar zijn. Als dat zo is mag u wat mij betreft dit stukje uitknippen, op de blanko regels hieronder uw grief invullen en het bij de buren in de bus doen. Als het redelijke mensen zijn helpt het misschien. GROTE VOORJAARS TUINMEUBEL SHOW dinsdag 17 maart t/m zaterdag 28 maart nieuwe enorme kollektie

Soester Courant | 1981 | | pagina 1