Chatoux Vrijheid en sportiviteit Winnaars broodwedstrijd Super van Dam Twee nieuwe Soesters melden zich Livera Feestje voor vijfjarig bestaan De Wegwijzer" Mode- en brillenshow in Soesterberg In weinig gevallen valt vallen mee! Voorkomen is beter dan genezen! CURSUS STUDIEBEGELEIDING DOOR OUDERS INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING MEINERS Tijdelijke afsluiting overwegen 21ste Reünie 4 comp. 3 bat. Garde Jagers Waarom naar Amersfoort of Hilversum als je het hier kunt vinden! Bij het Zwaantje: Bij de jubilerende Rabobank: brilmode 3 Soester Courant van woensdag 25 maart 1981 a/s je sieraad je Hef is naar C/hatOUX toe Burg. Grotestraat 13 Soest Telefoon 02155-23271 Bij Super Van Dam onder het dienstencentrum Honsbergen in de wijk Klaarwater werden vorige week de prijzen uitge reikt van de broodwedstrijd. Het ging daarbij om het raden van het gewicht van een groot krentenbrood. Dat brood woog exact 14 kg en 750 gram. Het dichtst bij dat gewicht kwam mevrouw De Wilde, Gerrit v.d. Veenstraat, met 14 kg. 778 gr. Zij kreeg de eerste prijs, een levensmiddelenpakket ter waarde van honderd gulden. De tweede prijs, een rollade, ging naar mevrouw Oostrum, Molenstraat 99, die 14 kg.800 gr. opgaf. De derde prijs werd uitgereikt aan mevrouw Blank, Waldeck Pyrmontlaan 46. Zij schatte het gewicht op 14 kg.850 gr. en dat leverde haar een fruitmand op. In totaal waren er meer dan 225 deelnemers. Op de foto reikt de heer Wouter van Dam de prijzen uit aan de drie gelukkige winnaressen. juwelier Ons instituut tracht d.m.v. preventieve begeleiding studieproblemen te voorkomen. Daarom starten wij m.i.v. 1 april a.s. De cursus is bedoeld voor ouders van middelbare scholieren of ouders wier kind in september naar de middelbare school zal gaan. Men leert door een preventieve aanpak de schoolproblemen binnen de perken te houden. Informatie? 02155-17089 erkend door de S.L.O.K.H. De receptie ter gelegenheid van het 75-jarige jubileum van de Rabobank was nog maar net afgelopen en voorzitter Van Poppelen had de laatste woorden van zijn mededelingen over de jubileumakties nauwelijks uitgesproken of de eerste nieuwe Soester werd geboren. Het was Maud van Hall, die op woens dag 18 maart om half vijf 's mor gens als eerste "Rabobank "-baby kraaide. Maud is de dochter van de heer en mevrouw van Hall- van de Breemer, van het Scalmeyerpad. Pro ficiat.' Maar dat geldt ook voor een andere baby die diezelfde morgen om 11 uur werd geboren. Suzanne Beuge laar, dochter van de man die mee draait aan de top van de Rabobank Soest. En als U weet dat er op Su- In maart 1976 werd in de wijk Overhees het scholencomplex in gebruik genomen. Niet "officieel" want dat gebeurde pas in oktober van dat jaar. Maar in maart verhuisden de kinderen uit de wijk, die overal elders in Soest onder wijs kregen naar hun eigen scholen. De kinderen van de Van der Hucht- kleuterschool werden op een platte kar afgehaald van de school "De Blokken doos" aan de Albert Cuyplaan, maar de kinderen van de andere scholen gingen gewoon naar binnen. En dat waren de leerlingen van nog een kleuterschool en twee eerste klassen van de katholieke-, de christelijke en de openbare lagere scholen. In de maand augustus van dat jaar werd de tweede school opgeleverd, waar toen ondermeer de twee eerste klassen van de Van der Huchtschool in gehuisvest werden. In verband met onderhoudswerkzaam heden aan spoorwegovergangen zijn er de komende dagen verschillende tijde lijke verkeersmaatregelen van kracht. Maandag 23 maart is de Spiekerweg van 0.7.30 tot 12.00 uur gesloten voor alle verkeer, terwijl van 12.00 tot 16.00 uur ditzelfde geldt voor de Eemweg. Dinsdag 24 maart is van 07.30 tot 12.00 uur de Weideweg afgesloten en van 12.00 tot 16.00 uur de Grote Melmweg. Tenslotte is donderdag 26 maart de Talmalaan van 07.30 tot 12.00 uur afgesloten. Op zaterdag 4 april houdt de vierde compagnie derde bataljon Garde Ja gers haar 21 reünie in Soest. Deze compagnie die van 1946 tot 1950 in het voormalige Nederlands Indie heeft ge diend houdt inderdaag voor de 21ste keer een reünie. In de compagnie hebben verschillende inwoners van Soest gediend vandaar dat dit keer de reünie in Soest wordt gehouden. Van 's morgens 10.00 uur tot na de rijsttafel zullen de verhalen uit het verleden weer worden opgehaald. Deze compagnie heeft ruim 3 jaar in dezelfde samenstelling dienst gedaan en beide politionele akties meege maakt. 's Middags staat een film van het hedendaagse Indonesië op het pro gramma. ,,Toen geen feestje, dan nu maar" heeft de oudercommissie van de Katholieke basisschool „De Wegwijzer" gedacht. Morgen, donderdag 26 maart, wordt de schooldag daarom anders. Eerst wordt om half negen de schoolvlag gehesen en dan volgt er een ochtend met een kinderbingo en een middag met het optreden van een goochelaar. Op 9 mei wil de oudercommissie een Open Dag organiseren met een fancy- fair. Van de opbrengst moet het school reisje betaald worden dat de kinderen aangeboden krijgen in verband met de viering eerste- lustrum. -1976- was overigens het jaar dat in 5e ge meenteraad gesproken werd over de uitbreiding, v^n de^aula 9p de begraaf plaats aan de Veldweg (nu praat men oer de uitbreiding van de begraaf plaats); over het samengaan van de ziekenhuizen in Baarn en Soest. Toen werd ook de maquette van de Centrum- weg aan den volke getoond en betrok de Soester Harmonie P.V.O. het ge bouw aan de Rembrandtlaan. Ook dat is allemaal vijf jaar geleden. RESTAURANT Van den Brink Soesterfaergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 LUNCHEN? Onze steeds wisselende spijskaart komt zeker aan uw wensen tegemoet! zanne eigenlijk al veertien dagen werd gewacht dan kunt U toch spreken van "uitgerekend". Moeders, vaders en dochters maken het goed. De heer W.G.Hilhorst, directeur van de Rabobank ging er direkt op af om de woorden van de heer Van Poppelen zo snel als mogelijk was waar te maken. Alle baby's die geboren worden tussen 18 maart en 31 maart ontvangen 75,- op een Kinder- spaarplanrekening, U weet wel, die speciale rekening die de Rabobank voor kinderen van 0 t/m 10 jaar heeft, maar dan moet U wel even naar de bank komen. Zij ontvangen niet alleen het boekje met 75,- erop, doch óók het bekende Raboboek van "Ikke en de Spaarpot". 75-jarigen De eerste inwoner van Soest die in de aktieperiode van de bank 75 jaar werd, is inmiddels ook door de heer Hilhorst bezocht. Mevrouw Velleman-Querido, Van Straelenlaan 75, dagelijks nog zeer aktief, ontving de 75 jubileumguldens en natuurlijk bloemen. Gisteren, dins dag 24 maart, bezocht de heer Hilhorst de heer H.J.Vos, Lange Brinkweg 8, mevrouw J.van Vliet-Wesselo, Stad houderslaan 142 en mevrouw G.van Arkel-v.d.Mey, Oranjelaan 27. Ook zij kregen de jubileumguldens en bloe men, èn de felicitaties van de Rabo bank. Livera presenteert in haar zaak de nieuwe voorjaars- en zomerkollcktie in lingerie, foundation, bad- en nachtkleding. Wat daarbij opvalt zijn de sportieve en natuurlijk lijnen die in elk assortimentsonderdeel terugkomen. Foundation voor 9porten:vrije tijd In de foundation neemt de sportbeha een .steeds belangrijker plaats in. Uit gekiende modellen, waarvan de schou derbandjes niet snijden. Gebruikt zijn natuurlijke, lichte materialen die het figuur - ook bij wilde bewegingen - be schermen zonder te irriteren. Lichtere, „ademende" materialen worden steeds meer toegepast en verder ont wikkeld. „Ultra-light" is daar een mooi voorbeeld van. Dit is een stof met o.a. katoen en lycra, door Dupont speciaal gemaakt voor toepassing in beha's. Ook de strapless beha heeft belangrijke verbeteringen ondergaan: die blijft beter op haar plaats en is toch soepeler geworden. Naast de zachte pastelkleuren, valt vooral de nieuwe kleur „ivoor" op. Die is zachter en mooier dan de bekende huidkleur en schijnt evenmin door de bovenkleding. Badkleding van overal Het badpak is helemaal terug en dan vooral het sportbadpak. Effen, met strepen en die hele aparte ruguitsnij ding. Verder zien we erg leuke strand- kombinaties met rokken, topjes, shorts, badjasjes, jurkjes, allemaal in 'dezelfde stijl als het bijbehorende bad-' pak of de bikini. Uit de skandinavi- sche landen komen fijne badstofkwali teiten die nog apart genoemd moéferi worden naast het strandnieuws uit alle andere landen. Piqué en strapless zijn twee ander trends. Bij Livera geldt het modenieuws trouwens ook duidelijk voor de grotere maatjes. Anders de nacht in De pyama is ook terug, niet meer het onflatteuze pak van vroeger maar nu vlot en (alweer) sportief. Effen, ge streept of met biezen. In jogging-look (fijn op de camping!) of met een wat langer jasje dat 's zomers eigenlijk een kort nachthemdje is. De echte nacht hemdjes zijn niet te onderscheiden van sweatshirts en zullen zeker als zodanig gedragen worden. De stylering is er naar. Tenslotte een nieuwtje uit de onder- goed-sektor. Daar zien we trikot hemdjes met kantinzet die ook als topje te dragen zijn. Kortom, bij Livera is men er met de 70 gelijknamige collega's in Nederland in geslaagd om ons in een zomerse stem ming te brengen. Foto: Herman van Dam Een nieuwe lente, een nieuw geluid, ofwel een nieuwe mode. Op maandag 30 maart a.s. worden de nieuwe model len en kleuren geshowd op de voor jaarsmodeshow in café-restaurant Het Zwaantje te Soesterberg, aanvang 20.00 uur. Voor deze modeshow tekent de kleding- boutiek De Bedstee uit Soesterberg voor de kleuren- en modepracht in kleding. Bril-Centrum uit Soest laat U deze avond de nieuwe brillen en zonnebril len voor het komende seizoen zien. De prijs van de kaarten is 10,-. Een kopje koffie en een drankje zijn bij de prijs inbegrepen. Gezien het beperkte aantal plaatsen adviseren wij U Uw kaarten met spoed af te halen of indien U niet in Soesterberg woont even telefonisch te reserveren bij De Bedstee boutiek mode, Rademaker- straat 11-13, Soesterberg, tel. 03463- 1845. Rabobank-directeur W. G. Hilhorst reikt de eerste twee giften van 75 gulden uit aan de moeder van Suzanne en de moeder van Maud. U ziet mevrouw Beugelaar met haar baby op de foto links en mevrouw Van Hall-van de Breemer op de foto rechts. Maud lag op het moment dat de foto gemaakt werd in de couveuse. Daarom is in alle gevallen, een reservebril-keuze uit onze kollektie een goede gedachte om klaar te zijn in "geval" van nood! Soest 28 74 Birkstraat 2

Soester Courant | 1981 | | pagina 3