Evangelisatie in vele vormen.... "Ik heb 't gevonden m God is getrouw f Belvooi gratis boekje 'deruimte F groeien luisjes leikas Telefoon Op de koffie Ie heb 't gevonden! Herman&Eisterweiie Kerken Poppenkast Open avonden Voorbereiding ^lÊËËÊÊÊ:. ■-FWtlSf ■HBSE *sv- - wmmmwBsm - fè F Soestcr Courant van woensdag 1 april 1981 overlapschermen tieve afscheiding) 56,90 p/stuk i.-53,50 p/stuk m; 250 cm. breed 3 - 35,20 p/stuk 3 - 40,30 p/stuk 3 - 44,25 p/stuk warslatten-zonder palen) ?s 15,60:30 liter 8,20 ,60:20 liter 3,30 -Jfli 5 adesta-hoogte .- 695,- -795,- .-995,- «v jeperkt ,ri Sm (inclusief glas) :oektü 0 diep 152,- wenskleur" te lakken of !0 cm. lang-breed 14 cm. an 37,50 voor 31,50 Zo gaan b.v. zo'n 175 leden van de gemeente zich bezighouden met het systematisch opbellen van de ingezetenen. Zij zullen enkele vragen stellen waarin essentieel is, dat het gratis "Ik heb 't gevonden"-boekje wordt aangeboden. Daarin wordt op eenvoudige manier uitgelegd wie Jezus Christus is en wat Zijn evangelie voor de mens kan betekenen. "Tevens wordt stap voor stap duidelijk gemaakt hoe U het Nieuwe Leven kunt ontvangen", zo staat in een promotie-tekst voor die pocket. In dat boekje vertellen ook enkele in Soest wonende christenen over het funktioneren van hun geloof in het dagelijkse leven. Wie het boekje wil hebben, hoeft ove rigens niet te wachten tot hij of zij wordt opgebeld. Ook op talrijke andere manieren wordt het aangeboden. Op de posters bijvoorbeeld staat een telefoonnummer: 20101. Wie dat draait kan ook zijn be stelling kwijt. En verder vindt men in het huis-aan-huis ver spreide magazine een ant woordkaart (invullen en post- zegelvrij opsturen) om "Ik heb 't gevonden" aan te vragen. Boekje, affiches, telefoon, fol ders, buttons, advertenties, magazine.... Daarmee is nog lang niet de hele rij van aan gewende methoden en materi alen opgesomd. De Evangelie Gemeente heeft zich kennelijk voorgenomen bij het evangelie offensief geen mogelijkheid on benut te laten. Oppiteenlopende manieren wordt Soest nu al een week lang met dieslogan gekonfronteerd Via advertenties, posters, folders en eei huis-aan-huis verspreid blad in magazine-formaat. En de- zelde slogan prijkt ook op de draagtassen (in forse hoeveel heden gedistribueerd op de markt) en op de buttons waarmee eei aantal ingezetenen hun tenue hebben verrijkt. "Ik heb 't ge onden!".... Het blijkt de slogan te zijn van een uitgebreide en intensief voorbereide evangelisatie-kampagne waarvoor de E' angelie Gemeente "In de Ruimte" tekent. D t kerkgenootschap houdt wekelijks drukbezochte diensten op zmdagmiddag in hun kerkzaal "de Schaapskooi" aan de Klein Eligendaalweg 52. De kampagne wordt georganiseerd in samen- werking met het Instituut van Evangelisatie te Driebergen, een interkerkelijke instelling. Dat instituut heeft de aktie ontwik keld, de nodige materialen beschikbaar gesteld (die overigens aan de plaatselijke omstandigheden zijn aangepast) en ge holpen lij het instrueren van de gemeenteleden. De uitvoering i? geheel in handen van Evangelie Gemeente "In de Kuimte'l "Onze leien zijn vrijwel allemaal razend enthousiast", ver telt Autó van Slooten, één van de predikanten van de Evangeli Gemeente, die nu zo'n 500 leden telt. Ruim de helft daarvan s aktief betrokken bij de aktie. "Maar", zegt ds. van Sloom, "de rest bidt ervoor en dat is volgens ons minstens zo belangrijk". Doel van de kampagne is: iedere bewoner an Soest persoonlijk te konfronteren met het evan gelie. En wie het aktie-programma bekijkt, krijgt de indruk dat het r zend moeilijk zal zijn volledig aan de "strategie" te ontsna]pen. Op uiteenlopende manieren wordt gepoogd om alle lage van de plaatselijke bevolking te bereiken. De posters, advertenties en andere reklame-uitingen dienen daar bij louter >m de aandacht te trekken. En om een aanknopings punt te ribben bij gesprekken. Voor een meer direkte be nadering hebben de mensen van de Evangelie Gemeente nog andei pijlen op hun boog. Auke van Slooten Van het Instituut voor Evange lisatie heeft men het fenomeen "koffiepraatje" overgenomen: een soort informele bijeen komst voor vrouwen, 's mor gens rond koffietijd. Een aan tal dames uit de gemeente richt keurig gedrukte uitnodi gingen (met daarop Ingevuld adres, datum en tijd) aan buur vrouwen en vriendinnen. De betrokkenen worden op een be paalde dag op de koffie ge vraagd. In een ongedwongen sfeer kan men ten huize van de uitnodigende dame kijken naar een dia-klankbeeld over het thema van de aktie. In dit klankbeeld zijn overigens kleurendias uit een van de prachtige werken van onze be roemde plaatsgenoot Rien Poortvliet opgenomen. Iets dergelijks - maar dan waar- Herman H.ter Welle - Predikant van "In de Kuimte" Herman en Els ter Welle vertellen op boeiende wijze over hun leven en het werk van 'In de Ruimte'. Begonnen als een kinderklub-aan-huis groeide 'In de Ruimte' uit tot een centrum met internationale betekenis. Ondanks menselijke fouten, dankzij Gods trouw. Van die trouw getuigen Herman en Els ter Welle. Een verhaal over moeite, strijd, tegenslagen en menselijk falen, maar ook over vreugde, blijdschap en overwinning! Ups en downs dus. Kortom: een menselijk boek. Prijs f 17,50 Verkrijgbaar in de plaatselijke boekhandels en bij 'I n de Ruimte', Klein Engendaalweg 52, Soest. Telefoon 18014. schijnlijk meer gericht op "ge mengd" publiek - zijn de buurt- samenkomsten. Ook daarvan worden er dezer dagen heel wat gehouden in diverse Soes- ter woningen. De voorberei dingsprocedure is dezelfde als bij de koffiepraatjes: goed ver zorgde invitaties naar omwo nenden. Of ze op een bepaalde avond óók willen komen. "In totaal houden we ruim 50 kof fiepraatjes en buurtbijeenkom sten", meldt ds. van Slooten. "Ik heb 't gevonden! De mededeling die voor het eerst op 25 maart werd gelan ceerd via advertenties in de plaatselijke pers, vergde wel enige toelichting. De slogan verscheen in de nacht van 25 op 26 maart ook op vele aan plakborden en in de woningen van Evangelie gemeente leden. De vraag lag voor de hand: wie heeft wat gevonden? Enkele dagen later verscheen het antwoord:-Nieuw Leven door Jezus Christus- werd er op de posters bijgeplakt. En vervolgens kwam die aanvul ling ook in advertenties. Behoort zo'n aktie, waarmee het "Nieuwe Leven in Jezus Christus" wordt geadverteerd, niet een onderneming van de gezamenlijke kerken in Soest te zijn? Van Slooten: "We heb ben daar ook uitvoerig over gesproken. Onze konklusie was, dat het in dit stadium beter zou zijn om onze aktie helemaal zélf te voeren. Maar het gaat ons niet om exklusief mensen voor onze eigen kerk te winnen. We willen alleen graag, dat de mensen Jezus Christus persoonlijk leren ken nen. En dat randkerkelijken de weg naar de kerk terug vinden. We hebben het hele plan trouwens wel voorgelegd aan de plaatselijke predikanten als pastores komen wij name lijk geregeld bij elkaar. Er is toen van alle kanten op gere ageerd. Heel verschillend ove rigens. Niet ieder is even ge lukkig met de aanpak. Zoveel hoofden zoveel zinnen, maar zij gaven ons als het ware hun zegen mee. Daar zijn we na tuurlijk heel blij mee. Ik denk dat deze manier óók prak tischer is dan wanneer eerst alle kerken afzonderlijk moeten beslissen over deel name. En je mag ook niet verwachten dat de diverse kerkeraden en gemeenten een- twee-drie zo'n besluit kunnen nemen. Overigens zijn we erg dankbaar dat de plaatselijke pastores elkaar regelmatig in een open sfeer ontmoeten. In het kader van de grote evangelisatie-aktie wordt ook de jeugd niet vergeten. Voor kinderen zijn er verscheidene voorstellingen van het poppen theater "Het Gespeelde Woord" gepland in diverse zalen. Pop penspeler Aad Peters houdt zich al jarenlang bezig met het gebruik van zijn poppentheater voor evangelische doeleinden. Zaterdagmorgen 4 april is er zo'n voorstelling in het Dans centrum aan de Weegbree straat, woensdagmiddag 8 april in een zaaltje aan de Schrikslaan en zaterdag morgen en middag 11 april in "De Borg". Voor de wat oudere jeugd wordt op een zogenaamde "open avond" in "de Borg" de film "Heavens Heroes" ver toond (11 april). mummiA 5t. Josepn-geb. .SteenhofstroatSoest Een week later is er ook een dergelijke feestelijke meeting voor een wat breder publiek. De bekende formatie "The Burning Candles" treedt dan op en ds. Herman ter Welle van de Evangelie gemeente voert het woord. Deze avond op zaterdag 18 april is het einde van de omvangrijke aktie, die waarschijnlijk tot de grootste evangelisatie-kampagnes be hoort die ooit in Soest zijn gehouden. Voor degenen die nieuwsgierig zijn geworden wordt op 24 april nog een bijbelstudie-avond gehouden in de kleine zaal van "de Borg". "Het is een enorme operatie", zegt Auke van Slooten. "De gemeenteleden hebben inmid dels een langdurige voorbe reiding achter de rug. Eind vorig jaar volgden zij de door het Instituut voor Evangelisa tie opgezette kursus "Beleven en doorgeven", gericht op evangelisatie. De eerste maanden van dit jaar spitste de instruktie zich heel konkreet toe op de kampagne. De finan ciering van de kostbare aktie wordt door de gemeenteleden zelf verzorgd. Er zijn al ge ruime tijd speciale kollektes voor gehouden tijdens de zon dagse kerkdiensten. Ds. van Slooten: "De mensen moesten eerst een beetje vertrouwd raken met het plan. Maar hoe meer ze erover aan de weet kwamen, hoe meer gemoti veerd zij raakten. En nu is iedereen laaiend enthousiast. Heel Soest moet weten dat Christus een Nieuw Leven aan biedt, aan iedereen. Daar gaat hetonsom". f. 5; - Overal zag men borden Gratis jerden plastic draagtassen uitgedeeld Op de markt

Soester Courant | 1981 | | pagina 10