lezus Christus Prij suitr eiking Van Dam Super Nieuw leven door nratifi boekje Het wordt een kleurig voorjaar S Unieke dichtersavond in Artishock tijden ting mde neente kerk uziek rk Utrecht Literaire ontmoeting Eemland- Vlaanderen Progressief Soest Pantalon in velerlei vorm in opmars tegen schuilkelder A.a WEERD Faciliteiten in stemlokalen voor invaliden Agenda Soester Gemeenschap Bromfietsdiefjes aangehouden Dronken autobestuurder zit bromfietser achterna Twee nieuwe gedichtenbundels worden zaterdagavond 4 april in Artishock ten doop gehouden.Offerande voor Orpheus", een bibliofiele uitgave met handge schreven gedichten van Raoul Maria de Puydt en Gie Luyten, beiden redacteuren van ,,'t Kofschip". En verder „Onderweg", een nieuwe poëziebun del van Andries Bogaert. Vier Vlaamse dichters lezen op 4 april voor uit eigen werk in Artishock's theaterzaal waar een expositie wordt gehouden van de Soester kunstenaar Freek de Jong. RAOUL MARIA DE PUYDT [37] is een zeer bekend strafpleiter op het gebied van de „crime passionel" (de misdaad uit liefde). Hij schreef drie gedichtenbundels en een groot aantal publicaties over beeldende kunst. Ver der is hij secretaris van de Vlaamse Vereniging van Letterkundigen. Hij schreef voornamelijk liefdespoëzie. GIE LUYTEN (28) is momenteel vooral druk als hitproducent van grammofoonplaten. Hij 'is oprichter van de Kofschip-kring en redacteur van „Schuim en Argus". Hij publiceer de drie dichtbundels. GUNNAR RIEBS [21] is een neo romantisch dichter. Als wonderkind schreef hij al op 8-jarige leeftijd poë zie. Hij is animator van klassieke concerten, actief musicus en publiceer de de bundels „Thuis in jezelf", „Mij meringen" en „De Klimmast". ANDRIES BOGAERT is directeur van de Erasmusschool te Antwerpen. „On derweg" is een bundel, die herwaar dering vraagt voor het mooie in de natuur, de waarde, van de dagdroom, de eigenheid vdn elke méns' die zijn kracht put uit de eenvoud van het alledaagse leven: Deze vier Vlaamse literatoren worden in hun optreden in Artishock's Literai re Salon afgewisseld door drie Neder landse dichters, allen lid van de Dich terskring Amersfoort. ROBERT J. VAN 't WOUT [21], stu dent Nederlands uit Soest leest voor 't eerst in zijn woonplaats voor uit zijn bundel „Da Capo", een cyclus van 28 gedichten. WIL GOMMERS, de enige vrouwelijke deelnemer is secretaris van de Dich terskring Amersfoort, schrijft roman tische poëzie die voornamelijk over mensen gaat. Soest. Zij zal alle medewerkers a; deze bijeenkomst na afloop de „gouden Artishock-griffel" overhandigen als aandenken aan deze bijzondere, inter nationale, literaire happening. Deze sieraden werden vervaardigd door de Soester kunstenares Milou van Dam. vorden toegepast. De tijm bijv. of de prach- dille, venkel en ange- '1- Er zijn éénjarige jaar opnieuw gezaaid zoals bonekruid en r zijn ook vaste pian- lezelfde plaats kunnen en tijm. •t U van Mevr. Hey. in harte welkom in de iet Medisch Centrum 'eg op dinsdag 7 april •egang niet-leden 3,. akkoord gegaan met r de P.U.E.M. van de in de openbare ver inschakeling van de j wordt thans t/m 14 maart: 15 mi- lergang t/m 14 september: 30 jndergang amber t/m 31 decem- ia zonsondergang. g van avond- naar de blijft het hele jaar om en. De uitschakeling •erlichting zal thans 15 t/m 14 februari: isopgang ari t/m 14 oktober: zonsopgang ber t/m 31 december: zonsopgang. te Emmakerk heeft in 1 Ds. G. S. Alma een cht op Ds. H. C. van a. Itterzon is geboren in ft hij gestaan in Anjum april is er gelegenheid en met de beroepen n 19.45-21.00 uur in het 1 de Emmakerk. ïrdagm iddagconcerten :orij geeft, gewijd aan :iones" van Zelenka. g onderbroken voor van een ander werk. aterdag 28 maart a.s. ma staat dan het motet Freude" van Johann i. ide compositie wordt de Domcantorij o.l.v. irten Kooy. an het concert is -tra- n 15.30 uur; de toegang engst van de uitgangs- emd voor de Kerkmu- i Stichting Ruitersport- rado, ter gelegenheid ig van het seizoen 1980- issuurwedstrijden ston- imazones en ruiters die zit zijn van een eigen gewezen waren op de ien. beet de klasse N (nieu- spits af. Willeke Bloe- et paard Santé rino wist te plaatsen met 92 ptn. ser op Oeshi werd met 2 eervol tweede. De der voor Monique Balvers Lorenza met 86 punten, ski werd met 85 ptn. paard Re eer. 3 lieten Carolien Vleg- 'an Kouterik, en Fieke d gereden proef zien. t zich met 128 punten als sen. Bianka van Koute- de met 126 punten en ert werd derde met 125 L werd fanatiek doch len om de hoogste eer. Heijden, veroverde met a de eerste plaats met de voet gevolgd door Irummelen met 127 ptn. Iga B. 3 ging met 118 ptn. naar om met het paard Re- •s in goede handen van Brink uit Ermelo. De 3uw De Ruig van het pa. de Ruig en Ruizen- wedstrijd sponsorde, :en uit. m de prijsuitreiking, rzitter, de heer J. A. ts de Stichting dank uit aan het welslagen van 'edstrijd hun medewer- rleend. woord van dank, sprak le Ruig en Ruizendaal, achtige prijzen ter be en gesteld. Brink ontving van de blijk van waardering idig jureren een boeken- Ruitersport Centrum hiermede terugkijken Lgd winterwedstrijdsei- Soester Courant van woensdag 1 april 1981 ITnin. Uai*mon ïï'1 m v.Dam Super, Wiardi Beckmanstraat 491, organiseerde ter gelegenheid van de heropening van de zaak een kleurwedstrijd. Afgelopen woensdag vond tijdens een gezellige bijeenkomst onder leiding van dhr. van Dongen de prijsuitreiking plaats. Uit plm. 300 kleurplateri werden de prijzen geko- 1. Petra de Baks, dr. Bibberspel. 2. Evelien Nijman, lereen bal. 3. Arjan v.d. Bovenkamp, tennis set. Van 11 t/m 12 jaar: 1. Marjolein Haverkamp, Transistor radio. 2. Retze Faber, leren bal. 3. Jeanet Knul, tennis set. zen door de grafisch ontwerper/illu strator Bart Repko. Van 5-7 jaar: 1. Susan Rademaker, schoolbord. 2. Hayco Farber, dokter Bibberspel. 3. Robin Kuit, rolschaatsen. Van 8-10 jaar: keijasjes (vaak in écru, wit of marine) 'te dragen op japon, pakje, pantalon of rok zijn nu ook gesteppt. Voor sportieve dames zijn er gebreide blazers (één- of twee- rij-ig) in marine, er zijn ge breide mantels én er zijn trenchcoats. Want als er één mantel populair is, dan is het de "aloude" trench. Veel ge bruikte stoffen zijn (gekreu kelde" katoen, gabardine of popeline. De zomermantel wordt in vele gevallen "ver drongen" door de alcantara mantel in zomerse tinten of in marine. Pantalon populairder dan rok? De steeds populairder worden de pantalon (variërend van hoogzomer-short via bermuda, knielange pantalon, tot "gewo ne" pantalon) biedt voor vele jonge vrouwen hét alternatief voor de rok. Maar zoals blijkt uit bovenstaand verhaal: er is keuze genoeg in modellen, stoffen en dessins. Rokken zijn er wél: aangerimpelde, swing ende modellen, vaak met grote dessins, soms ook met volants of stroken. Uiteraard zijn er ook nog vele plooi-rokken dit voorjaar, in kleur aangepast aan de nieuwe mode. Ze heb ben wat minder ruiten, zoals we die kennen van deze win ter, maar er zijn nieuwe des sins gevonden. Al deze "onder delen" worden gekombineerd met bloeses in talloze vormen. De sportieve bloese heeft dit voorjaar vaak witte (kanten) kraagjes of manchetjes. De kraagjes zijn allemaal klein en rondook van de modellen met korte mouw. De romantische bloeses zijn direkt herkenbaar aan strikjabots, kantgarne ringen of volants en veelal aan de kleur: wit! Voor de koudere dagen zijn er pullovers, spen cers en spencervesten (nog steeds veel lambswool). Nieuw zijn de "wybertjes-pull's", de jacquard-pull's in prachtige kleurstellingen (deze pullovers en spencers worden vervaar digd in de kostbare "intarsia" brei-methode De accessoires voor deze zo mer zijn vrij eenvoudig te noemen: leuke ceintuurs in leer maar ook in andere mate rialen als canvas, met kraal tjes of gevlochten, kettingen van dikke kralen, grote sjaals met lurex doorweven, goud kleurige sieraden (vooral voor bij de tropical-style) en hele grote tassen of juist piepkleine "omhang-tasjes". Het luistert niet zo nauw, wanneer de juiste stijl kleding maar ge- kompleteerd wordt door het juiste accessoire! U merkt dat de zomermode ontzettend veel nieuwe moge lijkheden heeft en dat het er helemaal op aan komt, op de juiste wijze te kombineren en zo uw eigen mode te maken. Bij Modehuis de Ster (lid van de Modress-modegroep) zal men U daarbij beslist graag assisteren. In de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken heeft Jan Vis ser van Progressief Soest zich niet akkoord verklaard met de bouw van een schuilkelder onder het kantoor pand dat op het voormalige terrein van Tensen aan de Birkstraat gerealiseerd wordt. Visser wil solidair zijn met de 37.500 Soesters, die geen plaatsvinden in deze voor 2500 man bedoelde kelder. Hij merkte ook op dat medici zeggen dat je beter slachtoffer kunt zijn dan overle vende. Visser stond in zijn afwijzing niet helemaal alleen; de heer Jonker (D'66) en mevrouw Van Gelder (PvdA) spra ken hun twijfels uit, maar zij gaan het punt eerst in hun fractie bespreken. Zondermeer voorstanders zijn de WD en het CDA. Van Logtenstein (CDA) noemde het plan een mooie aanzet om in Soest meer van die kelders te bouwen. Mevrouw Korthuis (WD) vroeg zich af of de kelder, in normale omstandigheden als archiefruimte in gebruik, in geval van nood wel tijdig leeggehaald kan worden. Ook bij me vrouw Van Gelder (PvdA) bleek die vraag te leven. Burgemeester Scholten zei dat nader te zullen onderzoeken. Hij wil ook gaan bekijken of bouw aan schuilkel ders in het gemeentelijk beleid kan worden opgenomen. Opdrachtgever voor de bouw van het kantoorpand is Philip Schaap Assuran tiën. Het is ontworpen door de Soester architect Z. G. Molnar en het wordt gebouwd door de Amersfoortse pro jectontwikkelaar Vahstal. Er is een bedrag van vijf a zes miljoen mee gemoeid. Met de bouw zal vermoede lijk al in mei begonnen worden. De Vlaamse dichter Raoul Maria De Puydt (links) en Gie Luyten. In het midden de directrice Eva Maria Cauwelaert van 't kunstschip "Drongede". Zaterdagavond in Artishock. JAN VEENSTRA [44] uit Maarn is professor in stedelijke en regionale planningpraktijk te Enschede. Hij zegt zelf: „Het in collectief verband bera men van bouwplannen door ruimte lijke ontwerpers loopt parallel met de bovenzinnelijke verbeelding van dich ters." De Literaire Salon van Artishock be gint om 20.30 uur en wordt gepresen teerd door Nelleke Streefkerk uit Voor de aanstaande verkiezingen van 26 mei zal in ieder stemlokaal één stemhokje zodanig zijn aangepast dat heWtevens gebruikt kan worden door een invalide in rolstoel om er zijn of haar stem uit te brengen. 1 april: Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in de Soos in het Artishockgebouw Steenhoffstraat 46 te Soest. 2 april Filmhuis Artishock met de film; „Deux lions au soleil", regie Claude Faraldo, in het Artishockgebouw Steenhoffstraat 46, Soest. Aanvang van de film 21.00 uur. Handwerkvereniging Naald en Draad organiseert iedere donderdagochtend v/d maand handwerken onder leiding van 9.30-11.30 uur in Soest. Inl. Tiny Joosten tel. 14874 en Rita Roest tel. 18355. Schaken in Dienstencentrum Hons- bergen, iedere donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur, voor iedereen toegan kelijk. (Wiardi Beckmanstr.) te Soest. 3 april Opening tentoonstelling Artishock met werken van Freek de Jong om 21.00 uur in de theaterzaal van Artishock. Deze tentoonstelling duurt tot 25 april en is geopend van 2-4 uur. 4 april Jazz-concert in het wijkcentrum „De Borg", Willaertstr. te Soest van het Gerard Verbeke kwartet. Aanvang 21.00 uur, entree 7,50, kaarten ver krijgbaar bij het VVV-kantoor of De Borg. „Literaire salon Artishock" met dich ters uit Vlaanderen (Kofschip) en Eemland (Dichterskring Amersfoort). Aanvang: 20.30 uur in het Artishock gebouw, Steenhoffstraat 46 Soest. 5 april Zondag-werkdag, van 11.00-17.00 uur kun je voor jezelf bezig zijn met aller hande klusjes in Artishock. De gehele dag is er koffie en thee. 's Middags is er iets te eten. Toegang: 2,50. Koffieconcert in „De Borg", door het houtblazerstrio, „Voci" van het U.S.O. Aanvang 12.00 uur, entree gratis, de crèche is geopend. 7 april Groei en Bloei, afd. Soest houdt een lezing met als onderwerp! „Kruiden kweken en gebruik" in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest. Aan vang 20.00 uur. 8 april Met de Ned. Vereniging van Huis vrouwen, een koffieochtend in de „Prom" Amalialaan 2, aanvang 10.30 uur. Ruilen van kamer - en tuinplanten mogelijk. 10 april Met de Ned. Ver. van Huisvrouwen een wandeling georganiseerd van 10 km. langs de Kromme Rijn en door de land goederen van nieuw- en oud Amelis- weerd. Halverwege de wandeling een rustpauze in het theehuis „Rhijnau- wen. Vertrek per trein van 8.53 uur uit Baarn, aankomst 9.23 uur te Utrecht. Bij twijfelachtig weer even bellen 02155-17418. Wat betreft de mode-ontwer pers mag het snel voorjaar (en natuurlijk óók zomer) worden. Zoals ieder seizoen, zijn er ook nu weer vele mode-nieuwtjes die in het oog springen. Grof weg gezegd, kan de mode in een aantal grote lijnen worden verdeeld; we zouden het kun. nen omschrijven als de "tro- pical, de marine- of regatta stijl, de romantische belijning en de elegante mode. Vooral in de tropical- en de marine-sec tor wordt veel aandacht be steed aan sportieve mode. Een Ander nieuwtje is - misschien niet meer voor iedereen - de iets kortere rok, al naar gelang het model. Zo zal een wijde, aangerimpelde rok uiteraard langer zijn dan een rechtval lende rok. Via de rechtvallende rok (die soms een broekrok blijkt te zijn!komen we bij de pantalon. Voorjaar en zo mer 19S1 staan in het teken van dit kledingstuk. Er zijn veel modellen en soorten te krijgen zeer populair, vooral bij de jonge vrouw, is de bermuda. Ook de nappa pantalons zijn bij de modebewuste jonge vrouw erg in trek, maar uiter aard zijn er meer zomermo- dellen van katoen of linnen achtige materialen in unl of ruiten. Nieuwe kleurkombina- ties geven al die pantalons een kompleet ander gezicht. In een aantal modellen zijn ook weer bandplooien verwerkt. Ondanks de opkomst van de pantalon, is de japon niet uit Drie jochies uit' Amersfoort werden in Soest aangehouden in verband met de diefstal van een brommer. Zij probeerden het apparaat dat al in januari in Amersfoort gestolen bleek te zijn, in Soest te verkopen bij een handelaar aan de Molenstraat. Deze stelde de politie ervan in kennis en daarop werden de knapen aangehou den. Zij werden bij de Amersfoortse kinderpolitie afgeleverd. Een dronken autobestuurder van 22 jaar uit Soest en zijn twee 17-jarige passagiers hebben zaterdag een brom fietser achterna gezeten, die naar hun mening het verkeer in gevaar bracht. Zij reden met een snelheid van tachtig a negentig kilometer over de Dalweg, toen de bromfietser ter hoogte van de Rubenslaan overstak. Er moest wat afgeremd worden en dat zinde de kna pen niet. Zij zette de achtervolging in en kregen de bromfietser even te pakken op de Soesterengweg. Daar vielen klappen. De bromfietser wist te ont komen, maar hij verloor op zijn ver dere vlucht zijn tas met sportkleding. Die tas werd door de autorijders inge pikt. De politie slaagde erin de knapen aan te houden. Zij bekenden en ver klaarden onder invloed van drank ge handeld te hebben. Zij dronken in Amersfoort vijftien pilsjes en dat was ook voor hen te veel. De autobestuur der wordt openlijke geweldpleging ten laste gelegd. Zij werden ingesloten maar zondagmiddag vrijgelaten nadat hun ouders waren ingelicht. De tas is terecht. het modebeeld verdwenen: als meerdelig ensemble (dus ge kombineerd met jasje of spencer) speelt de japon onge twijfeld een grote rol. Wan neer er "eendelige" japonnen zijn, dan vinden we er volants, ruches, borduursels, dekol- leté's, plissé's of kontrastgar- neringen aan. De sportieve richting kent veelal het polo model (streepjes!) of t-shirt- japonnetje. Wanneer het (ho pelijk erg lang) hoogzomer zal zijn, dan tipt de nederlandse modewereld het wijd uitlopen de japonnetje in frisse kleuren. De overgang naar, wat we wel met "pakjes" aan duiden, is dit jaar gemakke lijker dan ooit. Tenslotte is de japon anno 1981 al meerdelig. De pakjes - zeer vaak ook in tropical dessins en kleuren óf juist in de romantische stijl- worden gekompleteerd door topjes en t-shirts in kontrast- kleuren. Kleurenpalet voor zomer '81 Al naar gelang de stijl van de mode, past ook het kleurenpa let zich aan. Bij romantische mode is er veel wit te zien (kantjes zien er nu eenmaal het leukst uit in die kleur!), ter wijl de sportmode bijna niet zonder marine, wit en wat rood kan. De sportieve mode in de tropical-sfeer doet een beroep op tinten als zand, camel, kaki-groen, een warme tint rood, kerry en tabak. Al die kleuren kunnen ook weer uit stekend gekombineerd worden met zachtgeel, wit, lagune- blauw, turqoise of marine. De Basis-kleuren als zand, kaki- groen en -beige dragen we deze zomer in kombinatie met kon trasten. Kombineer kaki-groen eens met marine of zachtgeel! Wanneer er goudkleurige ac cessoires bij gedragen worden, dan is dat een perfekt geheel! Maak er dus geen military- look van De elegante zomermode wordt bij voorkeur uitgewerkt in zachte tinten; pastels als zil vergrijs, zacht bleu of geel en gebroken wit. Soms zijn er op zeer bescheiden schaal glans garens verwerkt, hetgeen prachtige effekten geeft! Behalve dat mode mooi moet zijn, moet ze óók gemakkelijk draagbaar, funktioneel en vooral komfortabel zitten. Die kriteria zijn uiteraard van in vloed op de keuze van de fa voriete materialen voor de ko mende zomermaanden. Ka toenen gabardines, dunne zo- merflannels, popeline, piqué (de zogenaamde Lacoste-kwa- liteit voor poloshirts), batist, crêpe-de-chine-achtige mate rialen voor japonnen, zijde- en zijdeachtige materialen én lin nen. Maar bovenal katoen in alle mogelijke soorten! Afge lopen winter deed de stepp- mantel al zijn intrede: ook het komende voorjaar is stepp zeer gewild voor zowel lange als korte mantels en jacks. Wik-

Soester Courant | 1981 | | pagina 15