Voorzitter Soester afdeling C. J. 't Hart krijgt onderscheiding van hoofdbestuur 56 jaar geleden in Soest V JOS WORTMANN VVV nieuws SIERADEN ALS OCCASIONS 7e Kraammarkt 6 april 1981 Dogum Sergisi Turken Witte Huis,, toch naar dependance Gehannes. Kiosk Vereniging Utrechtse Heuvelrug Ere-penning in zilver van dierenbescherming Aaron Sassoon Lady Brax - Kina - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray o Grote keus in gj. x ALCANTARA! o S "\k r £2 SI ST Wilson Glenny - Stylemaster - Schiesser 'Deux lions au soleil' Filmhuis Artishock Prachtig bevroren vleeach Het voordeeligst adres Jb. BLOKKER 3 April 1931 ONKYOhifi Tempo's Plassentocht 17 Soester Courant van woensdag 1 april 1981 17 Op ma. 6 april is in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14 te Soest een kraammarkt. Informatieavond over: zwangerschap, geboorte, nazorg (met o.a. film over bevalling). Aan- van 19.30 uur. Toegang gratis. In de Nicolaaskerk te Baarn is op do. 2 april een uitvoering van de Matthaus Passion van J. S. Bach, door de Bach Cantorij Baarn. Gastdirigent is Frans Moonen. Toegang 12.50; cjp/p65 7,50 voor de aanvang 's avonds aan de kerk verkrijgbaar. In de St. Joriskerk te Amersfoort zal op wo. 8 april een uitvoering worden gegeven van de Matthaus Passion van J. S. Bach. door het Utrechts Symfonie Orkest met dirigent Kees Stolwijk. Aanvang 19.30 uur. Kerk open 18.45 uur. Toegangsbewijzen a 17.50 (incl. koffie)12.50 (incl. koffie) op vertoon cjp/p65 's avonds aan de kerk. De Vereniging Ned. Landgoed en Kastelen Campings geeft ook dit jaar weer een foldertje uit van terreinen, waar nog rust en ruimte te vinden is. Mocht U hierover informatie wensen, dan hebben wij een beperkt aantal foldertjes voor U beschikbaar, waarin adressen van natuurkampeerplaatsen, zomerhuisjes/bungalows vermeld staan. Wilt U zelf informeren, wendt U zich dan tot Ver. Ned. Landgoed- en Kasteel-Campings, Paterijstraat 11, 8081 TA Elburg, tel. 05250-1394. Met de ANWB kunt U op 4 en 5 april een Strand- en duinwandeling maken van uit Noordwijk aan Zee. Afstanden ca. 5-12 en 17 km. Vertrekpost: manege Meeuwenoord, Northgodreef Zee 200 te Noordwijk aan Zee. Honden mogen op het strand loslopen, maar moeten in de duinen aangelijnd zijn. Op 4 en 5 april kunt U ook met de ANWB een Gouden Handenwandeling maken vanuit Zeddam (Montferland) Vertrekpost Hotel-rest. Aaldering, 's Heerenbergseweg 1 te Zeddam. Ver dere inlichtingen hierover aan ons kantoor. In De Speeldoos te Baarn komt op vr. 3 april Funhouse met het nieuwe pro gramma: „Dr. Funstein". Aanvang 20.30 uur. Toegang 12,50 en 10,-. Vanaf 1 april zal het VW kantoor ook op zaterdagochtend weer geopend zijn. Tot en met september kunt U er dan terecht van 9.30-12.00 uur. Ook voor theaterbespreken, vanaf 10.00 uur. Na tuurlijk kunt U dan ook die handige Soester- en Soesterbergse Kadobon ko pen. Het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem is weer geopend van 1 april tot 1 november, dagelijks van 9-17 uur. Zondags van 10-17 uur. Je kijkt je ogen uit. Originele boerderijen, molens, be drijven uit alle delen van Nederland in een 44 ha. groot en prachtig park. Klederdrachten-kruidentuin-exposities en demonstraties. In dorpshuis ,,De Borg" te Soest wordt op za. 4 april een Jaxx-concert gegeven door het Harry Verbeken kwartet. Aanvang 21.00 uur. Entree 7,50. Kaarten alhier te verkrijgen. De Geref. Oratoriumver. Magdiël te Amersfoort geeft op vr. 3 april een uitvoering van de Johannes I?gssion, in de St. Joriskerk te Amersfoort. Het geheel o.l.v. Jaap Zwart. Aanvang 20.00 uur. Entree 12,50^. éjp 9,-. Kaartverkoop voor Soest tel, 02155- 17596 en 's avonds aan de kerk. Onder de motto „gezellig, informatief en afwisselend" wordt van 3 t/m 12 april in de RAI te Amsterdam de jaarlijkse internationale Huishoud beurs gehouden. Open: dagelijks van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Op beide za.- en zo.-avonden gesloten. Entree 7,50 p.p. Kind. tot 14 jaar geldt een reductie van 1,50 p.p. N.S. t.t. biljetten verkrijgbaar. Van 2 t/m 6 april vindt in de Marijke- hal van de Jaarbeurs te Utrecht de eerste „Kunstbeurs Utrecht '81 plaats. Deze beurs biedt de bezoeker moderne kunst, oude kunst en antiek, munten en penningen, etnografica en kunst uit de oudheid. Geopend: 2 en 3 april van 14.00-21.00 uur. Van 4 t/m 6 april 11.00-18.00 uur. Van 11 t/m 20 april kunt U in de Ahoy te Rotterdam naar de Kunst- en Antiek beurs. Op 10 en 12 april is in het Concertge- oouw te Amsterdam een uitvoering van de Matthaus Passion door het Concertgebouworkest. Aanvang 10 april om 19.00 uur. Toegangsprijs 30,-; cjp/p65 20,-. Op 12 april aanvang 12.00 uur. Toegang ook 30,-; cjp/65 20,-. Kaarten alhier te reserveren. Op het Eurocircuit te Valkenswaard zijn op 5 april de GP Motorcross, 125 en 500 cc. Op het circuit van Zandvoort zijn op 11 en 12 april de Intern. Olof- wegraces. Op 11 april is het een Open dag van de Landelijke tuinbouw. De kassen van de belangrijkste Nederl. tuinbouwcentra zijn dan opengesteld voor het publiek. Wij hebben ook weer ontvangen de Uitkrant de Pas 65- krant met toeristi sche tips uit eigen land voor de maan den april/mei. Tevens weer achterin de Uitkalender. Gratis af te halen aan ons kantoor. In het Concertgebouw te Amsterdam is op wo. 20 mei een concert van Libera- ce. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 150,-; 125,-; 100,- en 75,- (beperkt). Te reserveren aan ons kantoor. De WV Gids Gooi en Vechtstreek is uit. Alles wat men in de notedop wilt weten van geschiedenis, heden, uit gaansmogelijkheden, de natuur en haar mogelijkheden voor de recreant, het winkelen, het programma van belangrijke evenementen in 1981 is er in opgenomen. Te verkrijgen aan ons kantoor a 1,50 p. stuk. Bij de kraammarkt op 6 april in het Medisch Centrum te Soest is tevens een ruilbeurs van positiekleding. De op brengst is ten bate van Unicef. In aansluiting op berichten dat de Ver. Utrechtse Heuvelrug afziet van de huur/onderhoud van het terrein van de picknickplaats aan de Foekenlaan, heeft het college de Vereniging in een schrijven gewezen op haar plichten die voortvloeien uit de overeenkomst en die bepalen dat zij het terrein en alles wat daarmee in verband staat dient te onderhouden. Foto: Herman van Dam Hoofdbestuurvoorzitter J. van Rijn (links) feliciteert afdelingsvoorzitter J. C. 't Hart met de ere-pening in zilver van de Dierenbescherming. Uit handen van de voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren, de heer J. van Rijn, kreeg de heer C. J. 't Hart vorige week tijdens de jaarver gadering van de Soester afdeling de ere-penning in zilver van de dierenbe scherming. Deze onderscheiding werd hem toegekend omdat hij 25 jaar bestuurslid in Soest is, waarvan 15 jaar voorzitter. De leden gaven gezamen lijk een envelop met inhoud, bestemd voor de aankoop van kooien voor de zieke en gewonde vogels die bij 't Hart verzorgd worden. Oud-voorzitter P. M. Wijsmuller, die de heer 't Hart destijds overhaalde in het bestuur plaats te nemen gaf een ets van de hand van de bekende schilder Wijsmuller. De zeer goed bezochte jaarvergade ring zag een uitstekend in vorm zijnde voorzitter 't Hart. Al bij zijn welkomst woord, speciaal gericht tot de hoofd bestuurder J. van Rijn, liet hij blijken dat Soest een recalcitrante afdeling gebleven^as, U „Wij hebben het indertijd hier steen voor steen opgebouwd en hebben ons in de loop der jaren een grote zelfstandig heid aangemeten en daar staan we nog op" en later: ,,Aan de in de statuten opgenomen samenwerking met de an dere afdelingen doen wij niet mee". ,,Ik heb eigenlijk nooit aan deze be stuursfunctie gewild. Mijn vader ont raadde me dat vroeger ten sterkste, maar wie eenmaal overgoten is met het sop van de dierenbescherming, komt daar nooit meer van los", aldus de heer 't Hart. Direct al bij het begin van de verga dering werd hij gehuldigd door de leden. Secretaresse mevrouw A. G. Kok-Staal zei dat het bestuur het niet makkelijk met hem gehad had. ,,Wij beloofden u dat u niet veel hoefde te doen, maar daar bent u wel achterge komen". „Altijd staat de voorzitter voor de afdeling klaar, alleen als er voetbal op de t.v. is mag je hem niet storen", aldus mevrouw Kok. Die inzet en zijn hele optreden werd door de overige bestuurders zeer ge waardeerd en mevrouw Kok sprak namens allen de wens uit dat hij nog vele jaren voorzitter zou blijven. De heer Van Rijn herinnerde eraan dat de heer 't Hart een paar jaar geleden toen de statutenwijziging aan de orde was, zich fel verzette tegen onder meer het opnemen van de 70-jarige leeftijd als uiterste grens voor een be stuursfunctie. Hij begreep dat achteraf best, want 't Hart (nu 74) was de 70 al 'gepasseerd en voorstemmen tzou. voor hem dus betekend hebben dat hij zichzelf de dierenbescherming zou uur werken. Die leeftijdsgrens was gesteld om te voorkomen dat de dierenbescherming straks alleen nog maar zou bestaan uit knikkebollende bestuursleden. Van 't Hart kon hij dat niet zeggen. U bent nog zo vitaalzet u in uw statuten maar 90 jaar als uiterste grens", aldus de heer Van Rijn. Oud-voorzitter P. M. Wijsmuller, de man die 't Hart in 1956 eindelijk in het bestuur kreeg, haalde herinneringen op uit de begintijd. Dochter Evelien 't Hart kreeg bloe men. De dames Van Muijden en Van Voorst droegen een gedicht voor dat Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 Baam Rembrandtlaan 13 - Soest De Kraammarkt in Soest wordt zo langzamerhand een begrip voor a.s. ouders en belangstellenden. Dit keer zal de Kraammarkt gehouden worden op maandag 6 april 1981. Allerlei organisaties die te maken heb ben met zwangerschap, bevallingen de zorg voor de baby zullen weer aanwe zig zijn, met hun eigen informatie kraampje en staan open voor al Uw vragen. Verder zijn er op die avond ook ver schillende doorlopende activiteiten, zoals: korte dia-serie's, korte filmpjes, en een kledingbeurs, etc. Uiteraard wordt ook de film van een geboorte thuis, vertoond. Vanwege het beperkt aantal plaatsen wordt de film om 19.45, 20.45 en 21.45 uur gedraaid. Bij de ingang zijn gedurende de hele avond hiervoor kaartjes gratis ver krijgbaar. Na afloop is er ook gelegenheid om over de film na te praten. Iedereen die belangstelling heeft voor deze Kraammarkt is van harte welkom op maandag 6 april om 19.30 uur, in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. (De toegang is gratis). Voor nadere informatie over deze kraammarkt, kan men eike werkdag terecht in het Medisch Centrum, Nieu weweg 14, 's morgens tussen 9.00-12.00 uur. Telefoon18770. Dogum Sergisi Soest 'ta besinci defa tertipleniyor. 6 Nisan 1981 Pazartesi günü, saat 19.30 da, Medisch Centrum, Nieuweweg 14 Soest ta 5ci defa olarak tertiplenecek- tir. Yini en az gecen sergilerdeki gibi gelecekteki anne ve babalar icin cesitli konular ve fikirler hakkinda bilgiler verilecektir. Medisch Centrumda bütün ilgililer „kendi sergilerinde" entrese edenlerin dogum hakkinda ve bebek kont., rol'? hakkindaki sorulari cevaplandirila- caktir. Bunlarin yaninda dogum hakkinda di- ger kültürel ve aydinlatici filim, dia's ve vir konusma yer alacaktir. Dogum sergisinde halki aydinlatmak icin asagidaki personellerde buluna- caktir. Doktorlar, ebeler, bölge hemsi- releri, hamilelik cimnasligi ögretmen- leri, Amersfoort dogum evi sefi, Zonne gloren hastahanesinin dogum kismi gurubu, disdoktoru, perhiz ve gida doktoru, „Tabii meme gidasi" calisma gurulundan bir kac ilgili, „Anneler anneler icin" calisma gurubundan bir kac iligili, Artishock ve yabanci isciler calisma gurubu. Yine bu aksam devamli olarak yukari- daki salonda bir dogum filmi gösteri- lecektir. Oturma yerlesinin az olmasi dolayisi ile bu filim 3 defa tekrarlana- caktir: 19.45, 20.45 ve 21.45. Giriste yer adedine göre kart verilecektir. Bu filim gösterilirken sorulacak soru lari cevaplandirmak icin bir ilgilide bulunacaktir. Simdiden herkese kalpten hosgediniz deriz. Dogum sergisi hakkinda danisma lari- nizi, her gün saat 9.00-12.00 arasinda Nieuweweg 14, Medisch Centrum, tele- fon 18870 a yapabilirsiniz. Dogum sergisine giris ücretsizdir. speciaal voor het jubileum van de voor zitter geschreven was en zij boden een plant aan. Daarna werd door velen gebruik ge maakt van de gelegenheid de heer 't Hart zelf te feliciteren. 01 00 i ai O DAMES- EN HERENKLEDING |f nèt even anders! i'KI.. l.vlIH 1. \A\STHA \T O."» ItAAItN 2 Dankzij medewerking van alle par tijen, de gemeenten Soest, Amersfoort en Bunschoten, Polynorm, de gebroe ders Van Kampen en de Turken, lijkt het probleem van de herhuisvesting van de in Het Witte Huis verblijvende Turken te zijn opgelost. In principe is er een overeenstemming bereikt; de 68 in Het Witte Huis verblijvende Turken gaan dezer dagen over naar de aan de Birkstraat gelegen dependan- de, waaruit dan de Amerikanen zullen zijn vertrokken. De Turken gaan 150 gulden per vier weken betalen en dat komt in totaal neer op 117.000 gulden per jaar. Het verschil met het door de heren Van Kampen gevraagde bedrag van 240. OOo gulden wordt betaald door de drie ge meenten en door Polynorm. Met de Turken worden contracten voor één jaar afgesloten. Daarin is ook bepaald dat er niet méér dan 68 man in de dependance worden onder gebracht. De bijdrage van drie gemeenten be loopt een bedrag van circa 45.000 gul den; per gemeente 15.000 gulden ook door de gemeente Bunschoten te be talen. De gemeenten hebben tot deze tegemoetkoming besloten om te voor komen dat bij ontruimen van Het Witte Huis illegale situaties zullen ontstaan overvolle pensions en huisvesting bij zelfstandig wonende landgenoten. Voor de Turken betekent de oplossing dat zij per vier weken zestig gulden méér huur gaan betalen. De maande lijkse toelage van Polynorm (zestig gulden) blijft gehandhaafd. Daar naast zal Polynorm nog bijdragen in het restant van het tekort. Het contract loopt tot 1 april 1982; in de tussentijd hoopt men een defini tieve oplossing voor het huisvestings probleem gevonden te hebben. Filmhuis Artishock vertoont donder dag 2 april de film Deux lions au so leil, regie Claude Faraldo. Twee leeuwen in de zon dus. Regisseur Clau de Faraldo volgt twee mannen, een weduwnaar en een gescheiden man als ze hebben besloten uit de keurige maatschappij te stappen. Van het rech te pad af bevalt het het tweetal echter ook niet. In de Provence vinden ze de liefde in de zon. Aanvang 21.00 uur. Toegangsprijs 4,50, leden 3,50. In de pauze gratis thee. tegen laagstan prijs, niet te overtreffen kwalltalt. BRINKSTR. 28 VEENHUtfiERSTR. 36 BAARN, TELBF. 107. SOEST. TELBFOON Na S 1*2. Eigen vrieslnrichting. Electrisch bedrijf PLAATSELIJK NIEUWS Pluimvee- en Konijnenfokkers-vereen. Deze vereeniging hield onder voorzitterschap van den heer Beetsma haar jaarvergadering in de Gouden Ploeg. Uit het jaarverslag bleek, dat het bestuur het afge- loopen jaar niet stil had gezeten. De penningmeester bracht het financieel verslag uit. De inkomsten hadden bedragen 326.81,5, de uitgaven 327.42, alzoo een nadeelig saldo van 160,5 ct. Als men in aanmerking neemt, dat de contributie slechts 1,50 bedraagt en 1930 aanving met een nadeelig saldo van 35.26,5 van het dienstjaar 1929, terwijl bovendien nog 33.70 was uitgegeven voor abonnementsgeld van „Ons Maandblad", dat de leden tot Mei 1930 gratis ontvingen, dan mag gezegd worden, dat niet roekeloos met het geld is omge sprongen. Bij de bestuursverkiezing, noodig wegen periodieke aftreding van mevr. Burger en den heer Ten Raa, werden beiden met vrijwel algemeene stemmen herkozen. Na de pauze werden door de aanwezigen verschil lende aanbiedingen gedaan van dieren, die men wenschte te verkoopen, terwijl anderen weer dieren te koop vroegen. Zoo werden koopers en verkoopers tot elkaar gebracht. Medegedeeld werd, dat de heer Graaumans bereid was gevonden voor de leden een lezing te houden over het fokken van konijnen. De lezing werd bepaald op Vrijdag 10 April. Men zal dit jaar een excursie maken naar een groote eendenfokkerij, gelegen onder Nunspeet. De datum voor deze excursie werd, mits de eigenaar het goed vindt, op Woensdag 6 Mei a.s. bepaald. Voor het bestellen van zesweeksche hennen zal aan alle leden alsnog gelegenheid worden gegeven. Vanwege den Provincialen Bond van Pluimveefok kers zal naar goed materiaal en billijke prijzen worden geïnformeerd. Over het voeder, samengesteld onder controle van den Provincialen Bond, werden door den heer van der Wiel, nog inlichtingen gegeven. Verplaatsing muziektent De muziektent tegenover het Raadhuis gaat ver huizen naar het Julianaplein, terwijl op de plaats, waar thans de muziektent staat een verkeershuisje zal worden opgericht. Bergplaats van springstoffen Het Dep. van Defensie is voornemens in de Leger plaats bij Zeist (gem. Soest) op te richten een bergplaats van springstoffen en projectielen. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soest maken bekend, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 23 Maart 1931 het hieronderstaande besluit heeft genomen I. Het aan de oostzijde van de Soesterbergschestraat gelegen rijwielpad, van den spoorwegovergang te Soestduinen tot den rijksweg Soest-Amersfoort te bestemmen tot wandelpad en mitsdien gesloten te verklaren voor het bereiden met alle motorrijtuigen en rijwielen, zulks in beide richtingen II. Te bepalen, dat het bepaalde sub. I in werking zal treden op den datum, nader door B. en W. vast te steller III. Het aan de westzijde van de Soesterbergsche straat gelegen rijwielpad als zoodanig te behouden en ten genoege van Gedeputeerde Staten dezer provincie te onderhouden. De aandacht wordt er voorts op gevestigd, dat van dit besluit voor ieder belanghebbende beroep open staat binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep, wordt aan de Koningin gericht, maar ingediend bij den Commissaris der Koningin. B. en W. van Soest maken bekend, dat heden door hen is afgekondigd en ter inzage is nedergelegd, de in de raadsvergadering van 2 Februari 1931 vastge stelde verordening tot wijziging der Bouwverorde ning voor de gemeente Soest vastgesteld den 2en November 1927. Hinderwet Wegens overtreding der Hinderwet werd de heer A. H. de V. veroordeeld tot 75,- boete. De ambtenaar van het. O.M. had 100,- boete geëischt. Schennis der eerbaarheid In de omgeving van Soestdijk heeft zich dezer dagen wederom een geval van openbare schennis der eerbaarheid voorgedaan. Mond- en Klauwzeer Nadat sinds geruimen tijd geen aangifte binnen kwamen van gevallen van mond en klauwzeer onder het vee deed de landbouwer H. dezer dagen aangifte, dat deze gevreesde ziekte weder onder zijn vee was uitgebroken. Overschrijding maximum snelheid Zondag is door de politie tegen 20 automobilisten procesverbaal opgemaakt, wegens overtreding van de maximumsnelheid. Salarisverhooging Ged. Staten hebben den Raad advies gevraagd omtrent een voorgenomen herziening en verhooging van de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. UIT DE ADVERTENTIËN Laagste prijzen bij Kaats: Zuid-Hollandsche Blauwen 12 cent per kilo Zeeuwsche Gelen 10 cent per kilo Blauwe Eigenheimers 9 cent per kilo Zeeuwsche Roodster 8 cent Raapstelen 3 bossen 10 cent Eerste Lof per pond 22 cent Savoye Kool per stuk 18 cent. Manufacturen- en Meubelmagazijn De Zon: Keurige japon met lange mouwen 1,79 Alle maten Kinderjurken met korte- en lange mouwen vanaf 0,59 Sokken vanaf 0,15 IJzersterke sportkousen vanaf 0,38 Kinderkousen gekleurd en zwart vanaf 0,15 Zwaar moquet ameublement, 2 fauteuls, 4 stoelen, met losse zitting 65. D'r sting in de leste Soesder zoveul te leze, daa'k omtrent zelluf wel un heule kraangt ken vuile met gehannese. Moar daan verschiet ik aal me kruut in eejn keer en daa's zongde. 't Mooiste vaan aalles von ik ut plaan om ongs zwembaad te verpaatse. Voortemee kaaj- je daan un aadvertensie in de Soesder verwaachte: Te Koop - Noatuurbaad, compleet met woater en baadmeesters. Ok in gedeeltes. Bie oankoop vaan aalles tegeliek, de Turf groa- tis koado. 't Baad aallenig wil ik wel an- schaaffe; 't woater vaan eiges ok wel. Moar waat moek met die baadmeesters anIk kaan best zwemme zongder daasze op me stoan te paasse en ik hoopt ut nog laang te kenne blieve doen. As voortemee ut baad weer opegoat, loat ik me ok weer te woater. Moar ze motte niet weer de verwaar- ming zo loag droaje. Ik het un hekel an koud woater. De vrouw ok. Die kriegt doaluk kouwe voete en daan mot ik ze 's oaves in bed moar zien waarm te kriegel As ze ut spul kwiet bennen, wille ze vaan de cengte uw nieuw baad oprichte an de Daal- weg. XJn aattraakzie die je zo mers en 's winters gebruke kaan. Un ope en un dichte luchtbaad, zaak moar zegge. Daa's ok moar gezwaam in de ruumte! As't ouwe baad blieft bestoan, daan kriege we veul te veul woater en daan kaaj je 't heulemoal wel schudde met de koste. Waa'k wel un best besluut vaan de Road vin, is daasze De Borg en 't opélucht- tejoater goan slope. Waant doar mot ok geld bie! Mettut opeluchttejoater ben ze aal begonne met aafbreke. Heul toevaallig kwaam ik ter aachter daasze vaanoavend doaro de baanke en inventoaris goan verkope. Veur un haab- bekraats kom je an plaanke en baanke. Ik hoopt daattut un mooie poep cengte biemekoar opbrengt, waant die motte biedroage an de bouw vaan un nieuwe schouwburg an de Daalweg. Daat wordt ok zo'n gevaal daajje ope en dicht kaan ge bruke. Doar kaajje alte kaante mee uut. Daa's un goed plaan. An de Daalweg ben ze aal be gonnen met spitte en bouwriep moake zongder inspraak. Ze hebbe aal un groot gaat ge- groave. Goat geliek moar us effe kieke. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: Soesders, slo je slaag. Tot vaanoavend an de Soesder- bargsestraat! HANNES VAN DE NENG EENTOPMERK GELUIDSAPPARATUUR DAT TE BETALEN IS als enige met ACCUTACT COtMTROL De volautomatische vervanger van de AFC-schakelaar. wij demonstreren u dit graag. Radio Schoemaker Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Zondag j.1. organiseerde de Toerafde- ling van Tempo de Plassentocht, een Toertocht over de afstanden van 30-50 en 110 km. De deelnemers, die uit alle delen van het land kwamen, reden een aantrek kelijke route door het Utrechts en Noord-Hollands plassengebied. Alleen de 30 km. was te kort om dit gebied te bereiken. Maar Pluvius zorgde dat er 's morgens als nog wat plassen op de wegen lagen. Ondanks deze regen kwamen er toch 280 deelnemers hun startkaart afhalen. Maar eenmaal onderweg werd het schitterend fietsweer. De deelnemers waren vooral te spre ken over de gekozen route en de begeleiding bij gevaarlijke oversteken in het begin van de route. De ontluiken de natuur, zoals bloeiende bomen en struiken langs de waterkant, droeg hiertoe bij. Een geslaag evenement, temeer daar de EHBO-man, de heer Van Werkho ven, zo'n tas dicht kon houden, de pech bleef beperkt tot een aantal lekke banden, waarvoor de reparatiewagen van Van Homoet uitkomst bood. In totaal werd er zo'n 18.000 km. gereden. Veel deelnemers beloofden terug te komen op 9 mei a.s., als Tempo Toer de toertocht „Terug over de Heuvelrug" organiseert.

Soester Courant | 1981 | | pagina 17