V r ou wena vond Zo gezien... Commerciële t.v.-uitzending op het Soester kabelnet Grote belangstelling voor 69f- hrg um Difiimi r 10.- "Status quo" live uitgereikt Gouden NEC-speld Nieuwe commandant voor Soesterberg Jong belegen kaas Honsbergen SPINAZIE Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen PEPERPATÉ VERSE KIPPEN DREFT Zolang de voorraad strekt.. Pastoor Kolonel J. W. A. Boudens: E. P. van Wijk plotseling overleden Kaartverkoop voor eigen portemonnee Woensdag 1 april 1981 59e jaargang no 32 PSOEf UITZEN Dl MG 25 Maart 1981 Foto: Goos van der trochie' ïeman u [tie van p; festelling ALLEEN DONDERDAG KILO nu slechts Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG KILO door GEKARD PAUL Zie onze advertentie GEHELE WEEK Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Vacuum verpakt a 170 gram van 3.19 voor ALLEEN DONDERDAG 2 KILO van 13.60 voor Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar ƒ12.— Buiten Soest per half jaar ƒ24.— Verschijnt iedere woensdag TROMMELa2 KILO nu slechts SOESTER COURANT Reeds op weg naar de gewijde hallen begroetten de mij als particuliere chauffeur gechar terde knapen, de uit de ramen van andere auto's en bussen hangende medepelgrims, met de kreet "Status" waarop de andere partij zo hard mogelijk "Quo" terug schreeuwde. In het bomvolle "Ahoy" sport paleis was men op alles voor bereid en dus waren de toe gangspoorten smal, de orde commissarissen talrijk en moesten zelfs meegenomen blikjes bier en cola bij de in gang ingeleverd worden. Om acht uur werd het pikdonker. Langzaam aanzwellend geluid voerde de spanning voelbaar op. Niemand zat meer op zijn stoel toen korte lichtflitsen ver rieden dat the boys" het po dium in bezit namen. Tegelijk met de eerste drumslagen werd de "Status Quo" band fel belicht en spogen mistappa- raten gekleurde stoomwolken uit. Zevenduizend man sprong bovenop de stoelen, schreeuw de uit volle borst en gooide met serpentines en confetti in de richting van het podium. Stam pend, springend en dansend op de dreunende cadans armen hoog, armen laag" kwam het sportpaleis onbedoeld volledig tot zijn recht met deze rit mische gymnastiek. Met wap perende manen stoven de bandleden zelf van hot naar haar en probeerden verwoed om met behulp van geluids boxen op container formaat bo ven hun aanhangers uit te ko men. In het begin, toen de kelen van het grotendeels jonge publiek nog gesmeerd waren, lukte dat nauwelijks. De zeer professionele muzi kanten waren echter voor geen kleintje vervaard. Woorden schieten tekort voor lawaai van dat formaat. Tijdens zo'n inferno past na tuurlijk geen pauze, dus bleef het publiek urenlang hossen op het ritme van de songs, waarvan bijna iedereen de teksten uit het hoofd kende. Spontaan ont stonden in de overvolle gang paden dansgroepjes die de voorgeschreven bewegingen maakten. Volgens mij werd de volumeregelaar gaandeweg verder opengedraaid tot het zijn hoogtepunt vond in het steevast als laatste nummer ge speelde "Bye, bye Johnny", waarna het met "Status Quo"- emblemen, buttons en shawls uitgedoste spijkerbroekengil- de in alle rust de zaal verliet. Verbroederd als bij toog- en landdagen. Pastoor Van Wijk werd op 22 juni 1952 door kardinaal Alfrink tot priester gewijd. Zijn neomistenplaats was Her wen en Aerd. Daarna volgden de stand plaatsen Kampen, Hoogland, Deventer en Arnhem. In Arnhem was hij pastoor en werd eind '75 benoemd tot pastoor van de parochie van de H. Familie te Soest-Zuid. 16 juni 1977 vierde hij daar zijn priester jubileum. Hij was geliefd en wist honderden vrij- zich heen te scharen, voor zoals hij dat noemde eigentijdse Hij helde niet over naar er-moderne opvattingen maar wist jong als oud aan zich te binden, woensdag 1 april, is zijn overschot ter ruste gelegd op afplaats aan de Veldweg. De voorafgaande gezongen uit- werd geleid door deken uit Amersfoort met as- van pastoor J. S. Buisman. De was overweldigend parochie zal voorlopig geleid pater Chr. Houben, die de pastoor al meermalen ver- Vanavond na de t.v.-uitzending op Nederland 1, gaat een Soester piraat, op de 27 Me-band bekend als „Mack" gebruik maken van het Soester kabelnet voor een commerciële uitzending. Naast reklamespots van in Sost gevestigde bedrijven, zullen er tevoren opgenomen straatintcrvieuws uitgezonden worden alsook beelden van de voetbalwedstrijd Soest-Sec, die op zondag 22 maart gespeeld werd. Ondermeer zullen de drie doelpunten, inclusief de makers, te zien zijn. Dan ligt het in de bedoeling een James Bond-film uit te zenden, en ook dat is een primeur, landelijk zelfs, want tot nog toe waren films uit deze span nende serie nog nooit op het beeld scherm te zien. De ontvangst in Soest is zeer goed. Dat is gebleken in de afgelopen weken tijdens proefuitzendingen. Op verschil lende dagen zijn er diep in de nacht testuitzendingen geweest. „Vroeger", zo zegt men ons, „toen Soest nog geen kabelnet had, was het tè gevaarlijk. Er moest met een te groot vermogen gewerkt worden. Nu is dat niet meer nodig omdat men met een veel kleiner vermogen op de centrale antenne op de flat aan de Albert Cuyplaan, kan instralen. Op sporen van de piraat is daardoor voor de RCD (Radio Controle Dienst) van de PTT haast onmogelijk geworden. Het beeld moet overal in Soest waar men op het kabelnet is aangesloten, goed ontvangen kunnen worden. In verband met het experimentele stadium stelt de piraat het erg op prijs daar van op de hoogte gesteld te worden. Vanaf 23.00 uur vanavond 'is hij be reikbaar onder telefoonnummer 11587. Het is verder de bedoeling in de toe komst op de Soesterbergse antenne van het kabelnet in te stralen, zodat ook de bewoners van Soesterberg de uitzendingen kunnen zien. Dan zal ge bruik gemaakt worden van kanaal 6. (De beelden uit België komen in Soest via de Soesterbergse antenne binnen Het is altijd het streven van „Mack" geweest het STER-monopolie en het alleen vertoningsrecht van de „zuilen" te doorbreken. Vooral het plaatselijk bedrijfsleven zal daar zeer mee ge diend zijn. Het wordt straks mogelijk vacatures en aanbiedingen recht streeks in de huiskamer te brengen. Vooral de winkeliers zijn dan niet meer afhankelijk van de week- en ad verten tie bladen Het bestuur van de Nederlandse Ex port Combinatie [NEC] te Soest [een bundeling van 500 exporterende Neder landse bedrijven] heeft de Gouden NEC-speld toegekend aan de heer J. Thurmer, direkteur van Shipmate Vlag J. Thurmer B.V., Vlaardingen. De heer Thurmer kreeg deze export onderscheiding op grond van zijn grote Met het oog op deze ontwikkeling houdt onze redaktie en ook onze ad vertentieafdeling de hand aan de pols. Er wordt aan .gewerkt om ook op zaterdagochtenden in de lucht te ko men, maar dan op momenten dat er geen andere uitzendingen zijn. Te den ken valt dan aan reportages van sportwedstrijden; het bekend maken van de uitslagen; plaatselijk politiek- en verënigingsnieuws enz. en uiter aard ook reklame-boodschappen. De uitzending van vanavond zal on geveer twee uur duren. verdienste voor de Nederlandse ex port. Shipmate vlaggen wapperen in alle landen ter wereld en genieten een grote reputatie als kwaliteitsprodukt. De heer Thurmer ontving de onder scheiding uit handen van NEC-voor- zitter L. Fokkema. De laatste keer is de onderscheiding uitgereikt in 1977 en wel aan Z.K.H. Prins Bernhard. Wilt Geheel onverwacht is zaterdagmorgen pastor E. P. van Wijk, pastoor van de r.k. parochie Soest-Zuid overleden. Hij verbleef in verband met een hartaan val sinds twee weken in het ziekenhuis Zonnegloren. de hij in de Verenigde Staten alwaar hij op 16 maar 1953 zijn brevet behaal de. Van mei 1950 tot medio 1957 was hij ingedeeld bij de Vliegbasis Eind hoven. Gedurende de periode oktober 1957 tot december 1960 werd hij gede tacheerd in Canada als instructeur vlieger en liasion officier bij de Cana dese Luchtmacht. Na terugkeer in Ne derland werd hij geplaatst op de Vliegbasis Eindhoven en daarna op de Vliegbasis Bolkel op operation officier. Na commandant van 315 Squadron te zijn geweest was hij van mei 1970 Onder het mom met de verkoop van kaarten een goed doel te steunen, proberen venters hun portemonnee te vullen. Het goede doel is „De Aktie Bestrijding Vivisectie-Dierenleed een organisatie die in Nijmegen ge vestigd is. De verkoper koopt de kaar ten voor één gulden en verkoopt ze voor 2,95. De winst, 1,95, steekt hij echter in eigen zak. In januari werden de twee in Soest aktieve verkopers als eens aangehou den en toen werden de kaarten in be slag genomen. Dat materiaal werd teruggezonden en in de begeleidende brief zei de politie dat er voor deze verkoop geen vergunning nodig is. Men had daarover contact gehad met de officier van justitie. De beide ver kopers gebruiken deze brief nu om aan te tonen, dat de Soester politie de verkoop steunt. Niets is minder waar. De vorige week in het Griftlandcollege gehouden Vrouwenavond, georganiseerd door de Soester vrouwenverenigingen, heeft heel wat belangstellenden getrokken. In de aula richtte iedere vereniging een stand in, waar informatie over het doel en de werkwijze werd gegeven. De opzet, het vrijwilligerswerk onder de aandacht brengen, en zo meer leden te wer ven, lukte in het algemeen wel. Na een inleiding door Nicolette de Boer, werden discussiegroepen gevormd, waarin het vrijwilligerswerk verder besproken werd. Het was een geslaagde, goed georganiseerde avond, die zich over enkele jaren zeker voor herhaling leent. Kwaliteit voor'n krats. Bij vakkundig, voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 tot augustus 1973 werkzaam op de Luchtmachtstaf, waarna hij achter eenvolgens de functies van Hoofd Bureau Vliegdienst op de Vliegbasis Eindhoven en Chef Vliegdienst op de Vliegbasis Gilze Rijen vervulde. Re centelijk was Kolonel Boudens werk zaam bij de Afdeling Operationele Be hoeften van de Luchtmachtstaf als Hoofd Sectie Luchtoperatiën. Tot datum van zijn plaatsing op Vlieg basis Soesterberg vloog hij actief op de Northrop NF-5. Hij heeft totaal ruim 5800 vlieguren op 15 verschillende typen. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. Durabel J.J. echt leer Om zomaar te dragen onder je jeans, in diverse kleuren combinaties Op maandag 6 april aanstaande zal de kolonel A.C.van Gorkum het com mando over de vliegbasis Soesterberg overdragen aan de kolonel J. W. A. Boudens. De kolonel van Gorkum, die een jaar basiscommandant is ge weest, wordt commandant van de Groep Lichte Vliegtuigen op de vliegbasis Deelen. De nieuwe commandant was recente lijk werkzaam bij de Afdeling Ope rationele Behoeften van de Lucht machtstaf als Hoofd Sectie Luchtope ratiën. Kolonel Boudens is geboren te Vlaardingen op 16 maar 1932. In 1951 kwam hij bij de Koninklijke Luchtmacht. Zij vliegeropleiding volg-

Soester Courant | 1981 | | pagina 1