soest Amnesty Soest voert aktie voor Carsten Lober frestofrint Zo groot wordt 't ?"7sV V&assK Zo was't. Sponsors van het Soester karnaval Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U vraagt uw aandacht voor: WALËT bv «a. n vrijetijdskleding vrijetijdskleding GEMEENTE [1 Verleende bouwvergunningen Reglement verkeersregels en verkeerstekens Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek Bestemmingsplan Overhees eerste herziening Hinderwet De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in Soest? DAT MOETJE DOEN!! 4 DOEN!! C0RDUR0Y BROEKEN in legergroen van bekende merken Richtlijnen Verlening bijstand Tienbadenkaart van 1980 nog geldig CDA- vrouwenberaad in Soest Laat uw kleurenfoto's eens afdrukken op het luxe formaat. Tot 30% meer foto. Gewoon mooier dus. Wanneer u in april uw kleurenfoto's bij ons laat afdrukken betaalt u daar geen cent méér voor. Meer foto voor dezelfde prijs! 'n Presto Print Fbtovakman, daar krijg je ook adviezen van. Antiek en sieraden gestolen S^RKÊNlTN S NVOB BEDRIJF 5 Soester Courant van woensdag 1 april 1981 5 NAAM BEDRIJF Drukkerij Klomp B.V, TEL.NR. 13435 's avonds 033-723986 B.V. 21324 21909 FUNKTIE All-round offsetdrukker Boekhouder Assistent-accountants M/V 03463-1647 Assistentie! voor de Administratie V-V\feedestraatHc tel.12424 Soest v.WeedestraatTI0 tel.12424 Soest (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 24 maart 1981 bouwen van een berging op een terrein gelegen aan de Eikenlaan 10 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 2510 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij hebben besloten aan te geven, door het plaatsen van bord 54 C van bijlage 11 van het R.V.V. voor de ingang van het zwembad "De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan, een algemene invaliden-parkeerplaats. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aangedeputeerde staten van Utrecht. Rijks waterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag. A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon.Ned.Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. Dinsdag 7 april - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken: commissie ruimtelijke ordening Qp de agenda staat o.m. Voorstel tot liet gedeeltelijk verlenen en gedeeltelijk weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hin derwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor de verkoop van motorbrandstoffen met een autowassérètte en een tec- tyleerstation op/in het perceel Nieuwstraat 13 te Soest. Ontwerp-Struktuurschets Dalweg Voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorbereidingsbesluit Ontwerp-bestemmingsplan Nieuwe Gracht, zoals het naar de voor overleg instanties zal worden gezonden. De volledige agenda en de op deze agenda betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. 1. Vanaf éen kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor liet stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4 De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. t -f .»V.- De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 1 april 1981 gedu rende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling I (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken voor een ieder ter inzage ligt, het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 19 maar 1981, afdeling I. nummer RV 81-53 vastgestelde bestemmings plan "eerste herziening bestemmingsplan Overhees", regelende de be stemming van gronden globaal gelegen ten zuid-westen van de Konings weg en ten noorden van de Boerenstreek in de gemeente Soest, met de daarbij behorende kaart, voorschriften en toelichting. Daar de gemeenteraad bij de vaststelling geen wijzigingen in het ont- werpbestemmingsplan heeft aangebracht, kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, gedurende genoemde termijn van één maand bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van Fa. Kareisen, Smitsweg 3-5 te Soest, om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een timmerwerkplaats op het perceel Smitsweg 3-5 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4707). Telesonic B.V., Koninginnelaan 25 te Soest, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een in richting voor het vervaardigen van grammofoonplaten op het perceel Kostverlorenweg 2 A, te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6168 ged. Bakkerij Rademaker B.V., Laanstraat 34 te Soest, om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een broodbakkerij op het perceel Laanstraat 34 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 4389, 4390, 4391, 4393). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 1 april 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 16 april 1981 om resp. 09.00 uur, 09.30 uur en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij dit tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Yves Rocher Nederland B.V. Accountantskantoor Bosman B.V. B.V. Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg Dosco B.V. Gütermann's Naaigaren N.V. Forbo Tapijt B.V. Chemco 12734 Allround Project Engineer 18674 Secretaresse 19244 Operator voor Computerafdeling 19844 Secretaris/Secretaresse voor afdeling Personeelszaken Part-time administratief medewerker M/V afd. Loonadministratie 19244 Medewerker(ster) Debiteurenafdeling 18944 Administratief medewerkster Boekhouder M/V (MBA/MEAO) Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaand telefoonnummers. Forbo Tapijt B.V. Howson Algraphy Europe B.V. Enkele weken geleden hebt U kun nen lezen, wat de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen doet voor haar leden. Ook over de plannen een afdeling in Soest op te richten voor vrouwen uit Soest en omgeving. Graag willen we op een wat persoon lijker manier de Bond aan U voorstel len. Op donderdag 9 april a.s. is daar toe de gelegenheid. Dan wordt er een informatie-avond gehouden in ,,De Open Hof", Veenbesstraat 2. Aanvang 20.00 uur. U zult iets horen over de geschiede nis van het ontstaan van de Bond, over leden, besturen en kommissies, en natuurlijk over de aktiviteiten, die worden georganiseerd. Een klein voorproefje van die aktiviteiten be sluit de avond. In de pauze kunt U onder het genot van een kopje koffie, kennismaken met het werk van de kommissies, die een eenvoudig „kraampje" hebben ingericht. Het College voor de verlening van bijstand te Soest maakt bekend, dat de richtlijnen welke het college dienen tot leidraad bij gem jentelijke beslissingen inzake de verlening van bijstand als volgt zijn gewijzigd: De toelage ten behoeve van in het gezinsverband levende minderjarige kinderen die voortgezet onderwijs volgen is vervallen ingaande l juli 1981. Ouders van kinderen, voor wie op 30 juni 1981 een toelage werd verstrekt in verband met het volgen van voortgezet onderwijs, behouden deze toelage totdat het betreffende kind de opleiding heeft beëindigd en uiter lijk totdat voor dit kind recht op tweevoudige kinderbijslag bestaat. Een afschrift van het wijzigingsbesluit alsmede een exemplaar van de bedoelde richtlijnen liggen ter inzage in het gebouw van de gemeentelijke sociale, dienst, Lange Brinkweg 79 te Soest, en zijn tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. Het College voor de verlening van bijstand, de secretaris, de voorzitter, >I.F. van Stiphout-Croonenberg H.Hengcveld De tienbadenkaart voor het Soester Natuurbad is voor het seizoen 1981 vervallen,, mede als gevolg van het feit dat het ministerie van econo mische zaken heeft laten weten niet akkoord te kunnen gaan met de voor gestelde verhoging van de tienbadenkaarten. Zij die nog tienbaden- kaarten van het zwemseizoen 1980 hebben, kunnen deze ook het aan staande seizoen gebruiken. De termijn om goedkoper in de voorver koop een abonnement te kopen is verlengd tot 15 april a.s. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 De werkgroep Soest en omstreken voert nu een aktie voor zijn vrijlating. Men kan zijn handtekening plaatsen onder en petitie gericht aan Erich Honecker met het verzoek tot onvoor waardelijke vrijlating van Carsten Lo ber. Zij die dit verzoek willen ondersteunen, kunnen hun handtekening plaatsen in het Amnesty Centrum, Bonifacius- straat 24, Soest dat geopend is op dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Geruime tijd al bestonden er plannen te komen tot een „beraad" van alle in Soest wonende CDA-vrouwen met het doel politiek geïnteresseerde vrouwen te bundelen en voor hen bijeenkomsten te organiseren. Woensdag 8 april a.s., aanvang 10.00 uur, is er zo'n bijeenkomst in het gebouw „Medisch Centrum" aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg. Aan de orde zullen komen alle zaken waar de overheid, ook de lagere overheid, zich mee bezig houdt of moet houden. In de toekomst zullen er gespreksgroepen geformeerd worden, inleidingen ge houden worden met aansluitend dis- kussies en andere zaken waar be langstelling voor b&sftaat. Op de kennismakingsbijeenkomst van 8 april zullen deze plannen nader liiteengezet worden én kan ook de meest gunstigste tijd voor deze ont moetingen worden afgesproken. Ieder die belangstelling heeft, óók niet-CDA- leden zijn welkom. (Luxe formaat: 10 x 10 of 10 x 15 cm voor dezelfde prijs.) Uw kleurenfoto 's binnen 2 dagen prachtig afgedrukt. Birkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74. Carsten Lober, geboren in 1954, zit nu voor de tweede keer in de DDR in de gevangenis in verband met zijn pogingen om van zijn recht het land te verlaten gebruik te maken. Hij zit nu een straf uit van één jaar en drie maanden wegens het „belemmeren van aktiviteiten van overheidslichamen". Lober heeft al sinds juli! 1978 geprobeerd officiële toestemming voor emigratie te krijgen. Toen de autoriteiten verschillende ver zoeken om een uitreisvisum hadden afgewezen, zond hij zijn identiteits kaart terug aan Erich Honecker, voor zitter van de Staatsraad en Secretari- zitter van de Staatsraad en Secretaris- Generaal van de Socialistische Een heidspartij van de DDR. Op deze wijze zette hij zijn wens om van zijn staats burgerschap ontheven te worden, kracht bij. Hij deelde ook mede in het openbaar te zullen demonstreren en eerbied te vragen voor het naleven van mensen rechten in de DDR, maar hij werd op 29 december gearresteerd, voordat hij dit plan kon uitvoeren. (Normaal formaat 9 x 9 of 9 x 13 cm.) Het karnaval is alweer een maand achter de rug en het bestuur van de Narre Knollen heeft het seizoen er weer opzitten. Na een geslaagd karnaval 1981 wil zij echter wel enige sponsors in het licht zetten die ieder op hun eigen manier hebben bijgedragen tot het wel slagen van het feest waaraan onge veer 10r/f van de Soester bevolking heeft deelgenomen. Zonder hun steun was het één en ander financieel of organisatorisch beslist niet mogelijk geweest. De volgende bedrijven ston den wat dat betreft hun "mannetje". Haringsma bouwmaterialen; Café-bar De Kuil; Bouwbedrijf Jan Smeeing; Aannemersbedrijf A.A.van Breukelen en Zn.; Aalsmeers Bloemenhuis; Ijzerhandel Gielen b.v.; Soester Bouw Maatschappij; Elektrotechnisch Buro Frans Bosman en De Soester Courant. Voor deze mensen namens alle karna- valsvierders van Soest een driewerf Alaaf! Uit een woning aan de Foekenlaan werden j.I. vrijdag Iaat in de middag Hee$ bronzen leeuw, een, phinees bjayw bord, twee koperen kandelaars en sie raden gestolen, J)e bewoners ontdek ten *s avonds bij tliuisko frist dat zowel de keukendeur als een binnendeur ge forceerd waren. De woonkamer en de slaapkamer werden doorzocht, waarna de dader met zijn buit verdween. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 Voor at uw Bouwwerken "Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave!

Soester Courant | 1981 | | pagina 5