VAARDERHOOGT OPEN JEUGD AV0ND3 hV 56 jaar geleden in Soest SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. Politiefilm op open jeugd-avond in „De Borg" 1 Baarnse dr. P. V. Astroschool viert 70 jarig bestaan Wie zitten er achter Vrouwen bellen vrouwen en waarom? voor DOE-HET-ZELVERS Werkzaamheden in april Gehannes... BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM zaterdag 11 april ""dei „Heaven's Heroes": Werkgroep Bridge Soest April-wandeling I.V.N. Eemland Hoogtepunt wordt reünistendag aanvang 19.30 uur film: HEAVENS HEROES in de grote zaal van 'DE BORG' V.Jl. Sukkel Co- Burgemeester Grothestraat 19 - Telefoon 2317 ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag: 10 April 1931 Wie was Bartjes? Bromfietsers aangereden Nieuws van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Soester Courant van woensdag 8 april 1981 15 „Heaven's Heroes" heet de schokkende politiefilm die zaterdag 11 april wordt vertoond in de grote zaal van „De Borg". Dat gebeurt tijdens een zgn. „open jeugd avond"in het kader van de campagne „Ik heb 't gevonden", die op het ogenblik in Soest wordt gehouden. Het programma begint om half acht. wekelijkse koffiebaravonden (op zater- dag) in ..De Loofhut" aan de Steenhoff- straat 28. De film is gebaseerd op het werkelijk gebeurde verhaal van de in zijn werk neergeschoten agent Dennis Hill en de daarop volgende innerlijke strijd van diens weduwe. De plotselinge dood van Dennis plaatst diens vriend en collega - met wie hij een ..koppel" vormde - voor de vraag: ben ik bereid de dood te ontmoeten? Een speelfilm uit de harde politieprak tijk van de Amerikaanse grote steden. Met veel rellen, vernielzucht, moord, gijzelingen, enz. Geproduceerd door Mark Pour Pictures. Toegangsprijs: 2,50. De „open jeugd avond" wordt georganiseerd door de koffiebar „De Loofhut", behorend tot de Soester Evangelie Gemeente „In de Ruimte". Dat kerkgenootschap is verantwoorde lijk voor de nu gevoerde aktie „Ik heb 't gebonden". De voorstelling in „De Borg" is vooral bestemd voor jongeren, evenals de De Dr. P. V. Astroschool, vroeger geheten „de Hervormde Lagere School", aan de Spoorstraat no. 5 te Baarn, gaat op grootste wijze haar 70-jarig bestaan vieren. Hoewel de officiële startdatum volgens de gegevens, september 1910 moet hebben plaatsgevonden, is besloten de viering te verschuiven naar 6 tot 9 mei 1981, omdat dan de grondige renovatie gereed is. De actieve oudercommissie heeft met de enthousiaste staf van leerkrachten een aantrekkelijk feestprogramma voorbereid, waarbij aan ieders smaak en interesse Is gedacht. De Werkgroep Bridge Soest organi seert in navolging van de bridgedrive „Soest 950 jaar" op donderdag 28 mei 1981 (Hemelvaartsdag) een bridge drive met onder meer deelname van bridgers uit Soest-Duitsland. Deze drive zal worden gehouden in de kantine van de voetbalvereniging WZ'49 aan de Eemweg te Soest en vangt aan te 12.30 uur. Er is plaats voor maximaal 80 paren die worden onderverdeeld in twee ka- tegorieën, verenigings- en thuisbrid- gers. Voor een aantrekkelijke prijzen- tafel wordt gezorgd. Informaties en aanmelding voor Soest bij mevrouw M. Zwiers, tel. 02155- 15183 en voor Soesterbèrg bi j de heef. J. Berkhof, tel. 03463-2581. 7 - Het landgoed Groeneveld bezit talrijke fraaie boomsoorten. Het aangelegde park, behorend bij het alleraardigst, uit de restauratie te voorschijnkomend „Huize Groeneveld", is zondag 12 april plaats van wandeling, gedurende zo'n twee uurtjes. Het I(nstituut) V(oor) N(atuurbe- schermingseducatie) afd. Eemland leidt op die dag belangstellenden rond en wijst daarbij op al hetgeen zich rond en onder de diverse boomsoorten voor doet. 't Voorjaar rukt onmiskenbaar op en doordat Groeneveld bekend is om zijn reigerkolonies, kan het niet anders of de natuurgidsen van I.V.N.- Eemland zullen de wandelaars ook daarop wijzen. Loop eens een keertje mee en... leer waarderen „wat er nog is". Misschien wordt het voor u een reden, zich eens te gaan bekommeren om de natuur. Zondag 12 april bent u om twee uur welkom op het vertrekpunt voor huize Groeneveld te Baarn. Er werken op dit moment aan de vrouwen-telefoon 10 vrouwen, allen on betaald. Het zijn vrouwen die vanuit verschillende achtergronden zich be trokken voelen bij wat er met hen en met andere vrouwen gebeurt. Zij bevrouwen beurtelings de telefoon en willen dan die vrouwen die bellen in de eerste plaats een luisterend oor bieden. Daarnaast kunnen zij ook helpen om de dingen op. een rijtje te zetten en te bekijken of, en wat voor, stappen er mogelijk zijn voor een vrouw die belt. Hierin trainen ze met elkaar, daarnaast hebben ze ieder een pakket aan ervaringen door wat ze zelf hebben meegemaakt. Zij beschikken over een ruime sociale kaart, waar ze dingen die ze zelf niet weten in kunnen opzoeken. Hieronder vertellen een paar vrouwen wie zij zijn en waarom zij bij Vrouwen bellen vrouwen werken. Omdat een van de vrouwen het niet plezierig vindt met name genoemd te worden zijn er geen namen vermeld. Eerste vrouw: „Ik ben een vrouw van 39 jaar, gehuwd en heb 3 kinderen. Twee kinderen (7 en 10 jaar) zijn schoolgaand. Mijn oudste dochter, die nu 16 jaar is, is diep zwakzinnig en woont in een inrichting. Met deze feiten geef ik iets aan van levenservaring die zeker niet pro bleemloos is geweest. Ik heb erg ge worsteld met mijn leven en doe dit vaak nog. Als ;vfouw heb ik het altijd nog moeilijker gevonden uit problemen te komen. Het lijkt een kreet: „vrouwenonder drukking", maar ik heb 't pijnlijk ervaren. Veel steun heb ik gekregen van andere vrouwen, door onder ande re deel te nemen aan een praatgroep. Met de overtuiging dat je elkaar als vrouwen kunt stimuleren en onder steunen en zo wat sterker kunt staan in deze mannenwereld, ben ik gaan mee werken aan de vrouwen-telefoon en doe dit nu enige jaren". Tweede vrouw: „Sinds mei 1980 woon ik in Amersfoort en sinds september ben ik vrijwillig ster bij Vrouwen bellen vrouwen. Iets over mijzelf: ik ben 25 jaar, werk in een vormingscentrum voor werkende jongeren in Utrecht. Daarvoor heb ik op kantoor gewerkt als typiste-tele foniste en administratieve kracht, ver volgens heb ik aan de sociale akademie in Rotterdam gestudeerd. In mijn vrije tijd doe ik, samen met mijn vriend, het huishouden, ik brei tussen de bedrijven door, ik hou van bloemen en planten en ik lees. Ik ben vrijwilligster bij de telefoon geworden, omdat ik op die manier wat kan doen voor vrouwen die informatie willen hebben over het een of ander, of met problemen zitten en nie.t weten hoe ze daar zelf uit kunnen komen. Ik denk dat het in deze tijd, met al z'n hulpverleningsorganisaties, ont zettend moeilijk is om er achter te komen bij wie je nou eigenlijk moet zijn met jouw vragen en problemen. Juist voor die zaken is er een telefoon, waar je samen met een andere vrouw, uit kan zoeken, waar en hoe je jouw probleem op kan lossen. Verder vind ik het belangrijk om er te zijn voor vrouwen die behoefte hebben om eens met iemand te praten' Een aantal is bezig met het opzetten van twee andere hulpverleningsgroe- pen voor en door vrouwen, n.1. een vrouwenspreekuur en een blijf van mijn lijf. Als men over de telefoon of over een van deze andere groepen meer wil weten kan men bellen naar „Vrouwen bellen vrouwen", tel. 033- 16612 op maandag- en vrijdagochtend van 9.00-12.00 uur en op woensdag avond van 20.00-23.00 uur; schriftelijk, postbus 567 te Amersfoort. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 In deze maand kan de echte tuinliefhebber zijn hart ophalen. Er kan van alles gedaan worden in de tuin, en het beterende weer moedigt dit meestal wel aan. Om te beginnen kan er nog van alles worden geplant en verplant in de tuin. Dit aan planten van allerlei gewassen kan overigens te genwoordig door de al eens eerder in deze rubriek besproken containerteelt, het hele jaar door plaats vinden. Verplanten van heesters, vaste planten, bomen en coniferen kan in veel gevallen nog wel plaats vinden als het tenminste geen exemplaren betreft die al ver in het blad staan. Ook grote exemplaren die niet vooraf rond (los) gestoken zijn kunnen we beter tot het najaar laten staan. Het planten van hagen van allerlei aard kan ook deze maand nog volop gebeuren, b.v. beuk, laurierkers, berberis en diverse haag-coniferen. Wel moeten we in deze maand oppassen voor het verdrogen van pas aangeplant materiaal. April kent vaak veel uitdrogend, schraal weer, waardoor ieder jaar weer een hoop tuinplanten overstuur gaan. Sproeien is dan vanzelfsprekend noodzakelijk, hoewel dit wel met beleid moet gebeuren. De mensen gaan er in principe meestal van uit dat vaak sproeien dan het beste is. Het is in werkelijkheid juist beter om niet al te dikwijls water te geven. Eens in de 2 weken en met sterk drogend weer eens per week water geven is het beste. Wel sproeien we dan langdurig zodat het watex1 goed in de bodem door kan dringen. Door op deze manier water te geven wordt de plant geactiveerd om zelf een goed wortelgestel te ontwikkelen. In deze maand kunnen ook de meeste soorten zaai planten in de volle grond worden gezaaid. Door wat potgrond door de bovenlaag te mengen ontstaat er een goed zaaibed, waarvan de grond met gieten niet dichtslaat. Eventueel kunnen de één jarigen ook aan het einde van de maand kant en klaar worden aangeschaft. Niet iedereen heeft de mogelijkheid en de aardigheid in het zelf opkweken. Het gazon zal deze maand aardig gaan groeien, dus maaien zal noodzakelijk zijn. De bedoeling is dat we de eerste maal alleen de topjes van het gras af maaien. De machine kan daarom het beste op een hogere stand gezet worden, van zo'n 5 cm. maai- hoogte. Gaten die vorig jaar in het gazon zijn ontstaan, kunnen we nu repareren. De plek wordt omgespit, bemest met wat compost en geëgaliseerd. Hierna wordt een geschikt bijpassend grasmengsel ingezaaid. Enkele bamboestokjes met wat draadjes er omheen gespannen vormen een goede marke ring. Wieden of schoffelen zal zeker nodig zijn. Bij het schoffelen proberen we geen wortels of stammen te beschadigen. Dit kan n.1. de oorzaak worden van allerlei aantastingen. In een heide- tuin is alleen wieden verantwoord. Zo zullen de festiviteiten beginnen op 6 mei 1981, wanneer de geheel vernieuw de school officieel geopend zal worden. Hierover zal te zijner tijd nog nadere informatie volgen. Voor de leerlingen zijn 7 en 8 mei a.s. zeer bijzondere dagen: het speciaal voor hen ontwikkelde programma blijft nog even een verrassing, maar het belooft zeker een gezellig en feeste lijk gebeuren te worden. Het hoogtepunt van dit opmerkelijk jubileum in de Baarnse# gemeenschap zal ongetwijfeld de reünie van oud leerlingen zijn, die op zaterdag 9 mei a.s. tussen 16.00 en 20.00 uur zal worden gehouden in het schoolgebouw. Terecht heeft het bestuur, geassisteerd door een reeds maanden geleden gefor meerde feestcommissie, gemeend veel aandacht te moeten besteden aan de mogelijkheid om oud-leerlingen van deze school weer met elkaar in contact te brengen en tevens nog eens de oud leerkrachten te ontmoeten. Naar schatting heeft de Dr. P. V. Astroschool in haar 70-jarig bestaan ongeveer 3000 leerlingen „afgeleverd" en gezien de unieke sfeer die deze school steeds gekenmerkt heeft, zullen zeker velen van hen oude schoolbeken- den nog eens willen ontmoeten en spreken. Welnu, hieraan is in het programma alle ruimte ingebouwd. Dat deze mogelijkheid gewaardeerd wordt, blijkt reeds nu uit de spontane aanmelding van ongeveer 500 oud-leer lingen. Vanzelfsprekend zijn er onder onze lezers eveneens belangstellende oud- Astroleerlingen en voor hen is het goed te weten dat zij hierbij van harte worden uitgenodigd om deel te nemen aan deze unieke reünie. Zij moeten zich echter, om de organisatie vlot te laten verlopen, wel even vóór 15 april a.s. opgeven bij de volgende adressen: Hr. B. E. Krol, tel. 14981, Drakenbur- gerweg 39, te Baarn; Hr. P. H. Ovink, tel. 15636, G. Flincklaan 7 te Baarn; Mevr. G. Couperus, tel. 12384, Stations weg 110 te Baarn. Tevens verzoekt het organisatiecomi- tee U, medewerking te verlenen om bekende oud-leerlingen te benaderen en hen te wijzen op de mogelijkheid om aan deze reünie deel te nemen. Aan de oudste ex-leerling van de Astroschool, die de reünie bezoekt, zal een aantrek kelijke herinnering op deze dag worden aangeboden. Bijzondere medewerking wordt gevraagd aan de reünisten om nog in hun bezit zijnde oude school foto's, klassefoto's e.d. tijdelijk be schikbaar te stellen, voorzien van ge gevens (jaartal, naam, adres) te stu ren aan bovengenoemde adressen. Het programma voor de reünistendag op 9 mei a.s. van 16.00 tot 20.00 uur, omvat o.a. een tentoonstelling, opgezet door Historische Kring Baarn, een tentoon stelling van oude schoolfoto's, een rondleiding door de volledig aan de eisen van deze tijd aangepast, gemo derniseerde school, met o.a. 9 lichte klaslokalen, een fraaie gemeenschaps ruimte, een practisch ingericht han- denarbeidlokaal, een uniek documen tatiecentrum, alsmede een grote ont vangst van de vele gasten. Dus voor geïnteresseerde Astro-leer- lingen is het zeker de moeite waard om op 9 mei a.s. de reünie te bezoeken en zich nu alvast even op te geven op bovenvermelde adressen. Ja, wie was Bartjes? Als er ooit een tijd is geweest dat Bartjes in levenden lijve door Nederland heeft gewandeld, zoo dat iedereen kon zeggen: „Kijk, die man daar, dat is nou Bartjes", dan is die tijd in ieder geval al heel lang voorbij. Bartjes is een mythe geworden, een slagwoord, een formule, een inkarnatie van de Hollandsche stiptheid en degelijkheid. Ik weet niet wat Bartjes in z'n leven heeft uitgevoerd, ik weet zelfs niet of ie wel ooit bestaan heeft. Ik heb nooit 'n boek van hem gezien, laat staan gelezennooit z'n naam ontmoet in de annalen onzer stads- of landsge schiedenis, nergens z'n standbeeld kunnen ontdek ken, en nochtans is Bartjes de beroemdste man van heel Nederland. Een man? Weten we wel zeker dat Bartjes een man was? Was hij geen juffrouw, was hij geen zorgzaam huismoeder? Vraag het aan politie of justitie, en zij zullen u misschien zeggen dat Bartjes een groot en edel man is geweest. Niemand weet meer iets van Bartjes. En toch kunnen we geen bewering uiten, zonder er bij te zeggen dat Bartjes 't ook zei of 't ook deed. Als we twee getallen bij elkaar moeten optellen, zeggen we dat het totaal volgens Bartjes, zoo en zooveel is. Net alsof 3 maal 4 zonder Bartjes 27 zou zijn. Ik ken zelfs menschen, die zeggen dat hun kinderen praten als Bartjes, eten als Bartjes, groeien als Bartjes. Ik heb alleen nog nooit iemand ontmoet die eet „volgens" Bartjes. Dit menschelijk fenomeen schijnt zich dus wel op elk gebied van menschelijk kunnen bijzonder verdienstelijk te hebben gemaakt. Slechts één ding weten we zcxer van Bartjes, name lijk dat hij ontdekt of bewezen of eenvoudig gezegd heeft dat twee maal twee altijd vier is. Nu kunt u dat misschien heel onbelangrijk vinden, maar ik verze ker u dat als op 'n kwaden dag zou blijken dat tweemaal twee geen vier was, maar iets heel anders, de wereld daardoor sterker zou veranderen dan door welke revolutie ook. Stel u voor dat gij bij den melkboer tweemaal twee eieren bestelt en de man vertelt u dat tweemaal twee eieren een koolraap is. Stel u voor dat u in 'n royale bui een kennis twee glaasjes pils aanbiedt en de ober brengt u tweemaal twee bier is vijf flesschen „Moët et Chandon" in rekening. Stel u voor, dat u tweemaal twee weken op vakantie mag gaan en u dus zeven maanden weg moogt blijven. Stel u voor... Maar neen, we zouden zoo kunnen blijven doorgaan en tweemaal twee is vijf en veertig praatjes kunnen maken. Nietzsche heeft eens gezegd dat als je het cijfers één maar lang genoeg met zichzelf vermenigvuldigt, het resultaat tenslotte twee moet worden. Vijftig jaar geleden heeft iemand dat eens geprobeerd. Hij is nog bezig en nog steeds niet verder dan één. Reden te meer om voor Bartjes een gedenkteeken op te richten in den vorm van een formule, b.v. 2 maal 2 is 4. Kwaad kan dit niet in een tijd, waarin zooveel menschen voortdurend trachten te bewijzen dat 2 maal 2 vijf is. Heidebrand stichten Tweeden Paaschdag waren een 8-tal opgeschoten jongens op een heuvel langs de Soesterbergsche- straat bezig het daarop groeiende gras en helm in den brand te steken, hetgeen nog bijtijds ontdekt werd door passeerende personen uit Soesterberg. Door direct ingrijpen van bedoelde personen kon het brandje, dat zich zeer snel uitbreidde, worden bedwongen. Zou een flink pak ransel voor de paaschbroek van de aan de politie bekend zijnde belhamels niet een afdoend geneesmiddel zijn. Lezing over het fokken van konijnen Voor de leden van de Pluimvee- en Konijnenfokkers- vereniging „Soest en Omstreken" zal de heer Graaumans alhier een lezing houden. Het onder werp luidt: Huisvesting en verzorging van jonge konijnen. Auto-maniakken Tijdens de groote drukte op den rijksweg tijdens de Paaschdagen werden wederom niet minder dan een 12-tal autobestuurders bekeurd wegens het rijden met een grootere snelheid dan bij verordening is toegelaten. Rijwielbrancard te Soesterberg Door tusschenkomst van de gemeente is men te Soesterberg weer een stap vooruit gegaan. Een nieuwe rijwielbrancard is dezer dagen in gebruik genomen, welke gestationeerd is bij den heer Koudijs aan den Protestantenbond. Brand Zaterdagavond loeide weer de brandsirene en werden de vrijwillige brandweerlieden voor den zooveelsten keer in die week opgeroepen om hulp te verleenen. Het betrof thans een brandje in een schuur achter het winkelpand van den heer H. aan de Van Weedestraat. 't Was een steenen schuur, met pannen bedekt, zoodat het gebouwtje zelve niet veel brandbaars bevatte. De stroonokken onder de pannen brandden weg. De brand was ontstaan door een kunstmoeder, wier lamp te hoog gebrand had. De schade is niet groot. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Sleutel, 3 pannen, nummerplaat van auto, rol koperdraad, nagelschaartje, kinderhoedje, portemonnaie met inhoud. Aangeloopen een jonge eend. UIT DE ADVERTENTIÉN: GROOTE SCHOONMAAK MET KLEINE KOSTEN BIJ ALBERT HEIJN4 zakjes A. H. blauw voor 10 cent; 2 pond transparantzeep voor 17 cent; 2 pond stijfsel voor 19 cent; 1 pak A.H. zeepvlokken van 25 voor 23 cent; schura, per pak 7 cent; gloor per pakje 6 cent; schuurlinnen per vel 5 cent; schuurpapier per vel 3 cent; soda 4 pond voor een dubbeltje. MANUFACTUREN- EN MEUBELMAGAZIJN DE ZON: groote theedoeken 22 cent; prachtige witte blokdoeken 44 cent; moderne zijden dameskousen 79 cent; kinderkousen 15, 19, 24 cent; zware jongens sportkousen 38, 42, 46, 52 cent; bebe-hemdjes 20 cent; bebe-truien vanaf 19 cent; landhuisstof vanaf 29 cent. BIJ VAN NES VOOR RECLAME: 4 bus spercieboo- nen 1,-; 4 bus andijvie ƒ1,-; 6 ponds blik snijbonen 0,85; 6 ponds blik spinazie 0,62%. EERSTE SOESTER WIJNHANDEL EN SLIJTE RIJ BIEDT VANAF HEDEN HEINEKEN'S BIE REN verder alle soorten binnen- en buitenlandsch gedistilleerd. Prima oude Jenever 3,30 per literpot. Jenever 2,90; Cognac 3,80 per liter. De opeboare mavo het feest voortemee. En daan mok ter nog us effe an terugdenke, daa'k ter ok nog op ezete het. Toeng hiette ut nog MULO Daat waas aal veur 191,0. 't Is toch heul baar, zo gauw as de joare veurbie vltege en hoe aalles veraangdert met de schöle. Wullie moste haard lere en veul huuswaark schrieve en ajje op schóól je les niet kon, daan kreje goed op je dongder. Waat vrogger H.B.S. waas, is noeng zo'n bietje Havo en op de Mulo moste we meer in ong- ze haarses staampe as noeng op de Havo. De Mulo waas toeng vier joare, moar ik dee der vief over. Moar daat kwaam omdaak geejn hoast haad. Ak thuus ongedurig waas zee me voader aaltied: „Kaalm an". Daat dee ik op school dus ok, moar toeng me voader daor aachter kwaam, zee die waat aangders. De opeboare Mulo waas aach ter de Gouwe Ploeg, woar noeng aalweer woónhuze stoan. 's Maarreges en 's middaags haajje tusse de lesse eejn keer vieftien minute pauze en daan moch je niet vaan de boas ut hek uut. As tie in de goa- te haad daajje toch de Tore- stroat ingong om veur un stu- ver bie de baakker un gevulde koek te hoale, daan zwoaide der waat. Hie het ming ok wel lus te paakke ehaad, waant ik haad aaltoos honger. Ajje dorst haad, daan kojje met je mongd an de kroan goan lebbere. Gemeengtepils, noemde we daat. Ongderlest laas ik in de kraant daat de jeugd vaandoag de daag aals- moar vrogger an de draank is. Kaajje ze soms ok niet kwoa- luk neme ajje ziet waatter teu- geswoordig thuus aallemoal aafgehese wordt. Daa's laang niet zunig. Heule kraatte pils in eejn weekend. Moar 't wor nog roarder ajje daan un aadvertensie leest, daatter un baar op Soest over- daag ope is veur de school jeugd. „Pils voor één piek", stoat ter!!. Un tied eleje sting der aaltied in de rekloame: „Met melk meermaans". Ajje 't ming vroagt, daan mok zeggeveraangder de tekst moar: „Met bier meer zaat!". HANNES VAN DE NENG. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02156-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Op de Burgemeester Grothestraat werd een 16-jarige bromfietser het slachtoffer van een onvoorzichtig ach teruitrijdende autobestuurder. De bromfietser hield aan de botsing een beenwond over, waarvoor hij met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht. Beter kwam een andere even oude bromfietser er af, die op de Dalweg ondersteboven gereden werd. Deze automobilist was niet geheel nuchter. Hij kreeg naast een proces-verbaal ook een rijverbod. De jongeman kwam met de schrik vrij. De V.U. Soest/Soesterberg houdt weer twee lezingen, waarin op popu laire wijze over „Wet en Recht" wordt gepraat. In deze lezingen vindt een inventari satie plaats van instanties en perso nen die rechtshulp verlenen, van Wets- winkel tot notaris en alles wat daar tussen ligt. En ook wanneer die hulp gratis is en wanneer er voor betaald moet worden. Of het nu om proble men bij een echtscheiding gaat, een huurconflict, een aanrijding of een burenruzie. Elke kwestie kan aan de orde gesteld worden, en vragen staat vrij. In Soesterberg werden deze lezingen al eens gehouden en met groot succes. Ze worden gegeven door mevrouw Mr. Anne Margriet van Nierop op de woensdagen 6 en 13 mei a.s. van 20.00 tot 22.00 uur in de v.d. Hucht- Mavo, Valeriaanstraat 167A. De kosten voor de twee lezingen bedragen 15,-. Aanmelding bij de V.U., Steenhoff- straat 46 op woensdagmorgen, tel. 22195.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15