M-fc y i Gereformeerde kerk vrijgemaakt naar eigen gebouw 4975 86 artihome ar School wordt kerk: M. LOS Open kennismakingslessen, meubelstofferen en zeefdrukken op de Ewijckshoeve Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U :dbv f I een medewerk(st)er Voor alle RIJBEWIJZEN ORTB.V. &MB.V. B.V. Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Gesloten Goede Vrijdag Huisvuil- ophalen tijdens feestdagen Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Raadsvergadering Personeel gevraagd Uw succes is onze reclame Autorij en Verkeersschool Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Rommelmarkt voor Jeugdzorg Eski Esya Pazari Vrouwencafé Artishock Verkoop van jonge duiven i nu: vrijetijdskleding Illegale aanplakkers betrapt 4 onder u beve- t interessante sndaard, zoals voor alle uit- ■urope Service. lerweg. waar 't gewacht 3 auto krijgt /ereld. ro springt u er uit. Kom rdag 11 april itaan er klaar, ïog andere e wagens uit ellen we u vreugd. LN Amersfoort. W Amsterdam, 'C Haarlem. I 4 Soest «II Soester Courant van woensdag 8 april 1981 Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in arti kel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij hebben besloten aan te geven, door het plaatsen van de borden 8b, 8c en 9 van bijlage II van het R.V.V.als voorrangskruisingen de kruisingen Ferdinand Huycklaan-Van Lennep- laah, Ferdinand Huycklaan-Kerkdwarsstraat en Ferdinand Huycklaan- Peter van den Breemerweg. De wijze waarop dit plaatsvindt is aangegeven op de bij het besluit be horende tekeningen die op de afdeling I van de gemeentesecretarie ter inzage liggen (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur). Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden. Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. De gemeentelijke diensten en bedrijven zijn vrijdag 17 april (Goede Vrij dag) gesloten. Vrijdag 17 april (Goede Vrijdag), maandag 20 april (Tweede Paasdag) en donderdag 30 april (Koninginnedag) wordt er door de gemeentelijke reinigingsdienst geen huisvuil opgehaald. Daarvoor in de plaats worden papieren vuilniszakken verstrekt. Dinèdag 14 april wordt per emmer één papieren zak verstrekt voor 17 april, terwijl donderdag 16 april per emmer twee zakken worden ver strekt voor resp. 20 en 30 april. Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 31 maart 1981. het plaatsen van een dakkapel op de woningen op een terrein gelegen aan de Gemshoorn 15, 17, 19 en 21 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 7912 ged. het plaatsen van een dakkapel op de woning op een terrein gelegen aan de Draailier 105 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 7S70). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak O verheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor; hét bouwen van een magazijn met kantoorruimte op een terrein gelegen aan de Lange Brink weg 31 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3592). het verplaatsen van een muurkastje op een terrein gelegen aan het Kerkpad NZ 36 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 4269). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 10 april gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal donder dag 16 april a.s. om 19.30 uur worden gehouden in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 ja nuari en 19 februari 1981. Ingekomen stukken. V oorstel tot het vaststellen van de Structuurschets Dal weg. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. Voorstel tot het uitnemen van gronden uit het grondbedrijf in ver band met de beëindiging van de exploitatie van complex 27 „Industrie terrein Soesterberg' Voorstel tot goedkeuring van de jaarrekening 1979 van de Stichting Openbare Bibliotheek en tot vaststelling van de kostenvergoeding over 1979. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de Stich- ting Franciscaanse Bejaardenzorg, Verpleging, Verzorging en Oplei- ding ten behoeve van eindfinanciering project Mariënburg te sluiten geldleningen. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de op slag van vuurwerk op/in het perceel Klein Engendaal weg 5 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stortplaats van niet voor de bodem schadelijk afval op/in het perceel Verlengde Tal malaan ongenummerd te Soest. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a tegenover het gemeentehuis Op het bureau post- en archiefzaken van de afdeling interne zaken der secretarie wordt voorlopig voor het tijdvak van 1 mei tot 1 september 1981 gevraagd: die in hoofdzaak zal worden beiast met verwerking van de interne en uitgaande post, alsmede eenvoudige archief- en documentatie- werkzaamheden. Functie-eisen: Opleiding op tenminste MAVO-niveau. Salaris: Afhankelijk van opleiding en ervaring van minimaal f 1667,- tot maximaal 2187,- bruto per maand. Het is niet uitgesloten dat het dienstverband na afloop van voormel de periode wordt voortgezet. Desgewenst worden verdere inlichtingen graag verstrekt door de chef van de afdeling interne zaken (telefoon 02155 - 1 67 44 toe stel 135). Bij de selectie wordt een vertegenwoordiging van het personeel van de afdeling betrokken. Sollicitaties aan de gemeentesecretaris, postbus 2000, 3760 CA Soest binnen 10 dagen onder vermelding van het vacaturenum mer 81-11. Het toekomstige kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Met de aankoop van het leegstaande schoolgebouw aan de Parallelweg ziet de zo'n tweehonderd gelovigen tellende geloofsgemeenschap Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt een vurige wens in vervulling gaan. Al jaren werd er voor zichtig gestreefd naar een nieuw eigen kerkgebouw, maar door de kans dit pand te kunnen kopen, kan daar van afgestapt worden. Aan het „kerken" in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Rembrandtlaan, zal in de toekomst een einde kunnen komen. "We hebben daar nooit problemen gehad", zegt dominee P.Houtman, "maar een eigen kerk biedt nogal wat voordelen en zeker ook meer mogelijkheden". Er is volgens dominee Houtman in dit geval weer eens duidelijk sprake van gebedsverhoring. "Er is zowel ge zamenlijk tijdens de diensten als in de gezinnen gebeden voor het welslagen van dit plan en het feit dat wij uit eindelijk als koper (er waren meer belangstellenden) .zijn overgebleven, zegt wat". De gemeenschap kerkte in het verleden enige tijd in de Ju- lianakerk, daarna in het Eltheto-ge- bouw aan het Driftje en nu alweer ruim tien jaar in het gebouw van de Ne derlandse Protestanten Bond. "Onze geloofsgemeenschap groeide en eigen lijk werd de kerk aan de Rembrandt laan toch wat te klein. En dan wordt de behoefte aan een eigen kerk steeds groter", aldus dominee Hout man. In het maandblad van februari j.1. zette hij een aantal voordelen daarvan eens uiteen. Naast de behoef te aan meer ruimte staat dan ook het feit dat men zelf de begintijden van de diensten kan bepalen. "We zitten niemand meer in de weg; we hoeven ons niet meer te haasten!" Er komt ruimte voor vergaderen; het erectie probleem kan makkelijker opgelost worden; voor de jeugd-opvang zijn meer mogelijkheden; kortom, er kun nen hoe dan ook meer aktiviteiten plaats vinden. Toen het schoolgebouw "in de markt" kwam en men het eens was gaan be kijken, was het enthousiasme aan vankelijk nog. niet groot. Maar nadat een van de eigen leden, een binnen huisarchitect, via een tekening de mo gelijkheden had zichtbaar gemaakt, groeide dat enthousiasme met het uur. A.N.W.B. ERKEND VAN LENNEPLAAN 47 F.N.O.P VAMOR TELEFOON 16621 Donderdagavond 9 april om 19.30 uur kunnen geïnteresseerden een gratis kennismakingsles bijwonen van het meubelstofferen en het zeefdrukken. Deze kennismakingslessen bieden de genen, die geïnteresseerd zijn in het ambachtelijke meubelstofferen of in de kunst van het zeefdrukken, de moge lijkheid zich een duidelijk beeld te vormen van hetgeen in deze kursussen aan bod zal komen. Binnen de kursus meubelstofferen wor den de oude technieken van het stoffe ren behandeld en aangeleerd; het plaatsen en spannen van de veren, de methode van de singels, het op de juiste manier spannen van de stof, de vulling van de stoel en het mooi afwer ken. Zeefdrukken is als kunstvorm sterk in opmars. Zeefdrukken is een volwaar dige drukmethode, die geen dure ma chines vereist. De opzet van deze kursus is dat men met eenvoudige middelen deze techniek thuis kan toe passen. Men kan er papier, glas, kar ton, hout, plastic, textiel en metaal mee bedrukken. T-shirts, stickers en posters worden gezeefdrukt. Geduren de deze kursus zal er aandacht worden besteed aan: het maken en opspannen van het zeefraam; het ontwerpen; ver schillende manier van drukvormver- vaardiging; het afdrukken; de diverse toepassingsmogelijkheden; en het foto grafisch zeefdrukken. De Ewijckshoeve ligt aan de Soest- dijkerweg 12, naast de Ernst Sillem hoeve te Lage Vuursche. Buslijn 51 stopt voor de oprijlaan. Voor telefoni sche informatie kunt U bellen 02156- 415. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij hebben besloten aan te geven, door het plaatsen van de borden 59 van bijlage II van het R.V.V., als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers, het gedeelte van de. Kerkstraat dat ter hoogte van de „Drie Ringen" tussen de aan te brengen paaltjes ligt. Hierdoor wordt het onmogelijk gemaakt dat motorvoertuigen van dit ge deelte van de Kerkstraat gebruik maken. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl, Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR Foto: Herman van Dam Nadat een financieel-deskundige de consequenties op een rij had gezet en bleek dat met aller inspanning de aan koop en ook de verbouwingskosten "be taalbaar" waren, groeide het beschei den bouwfondsje dat in de loop van enkele jaren de tienduizend gulden nog niet gehaald had, zeer sterk aan. "In één vergadering kwamen er toe zeggingen voor vijftigduizend gulden en bovendien werd spontaan aange boden de jaarlijkse bijdragen te ver hogen", aldus ds.Houtman. Op 24 april vindt de officiële overdracht plaats. Dan kan een begin gemaakt worden met de toch nog vrij ingrijpende ver bouwing, die ongeveer anderhalve ton zal gaan kosten. Er zijn heel wat kinderen van katho lieke huize die als mavo-leerling uren doorgebracht hebben in de drie lo kalen die dit gebouw kent. De muren tussen de lokalen worden wegge broken en de langs deze lokalen lopen de gang wordt eveneens verwijderd. Zo ontstaat een grote kerkzaal, die plaats biedt aan tweehonderd mensen. Achter in de zaal is met een vouw wand een vergaderruimte te creëren. Daarachter is dan een keukentje, ver volgens de ingang, de consistorieka mer en een toiletgroep. Optimisten rekenen erop dat de kerk nog dit jaar in 'gebruik 'gehbnïèri k^ri worden. Er zal, gezien de financiën, zoveel als mogelijk is in eigen beheer uitge voerd worden. Desondanks zal waar schijnlijk een aannemingsbedrijf de werkzaamheden voor het wegbreken van de gangmuur en het plaatsen van enkele zuilen, moeten doen. De jaarlijkse Rommelmarkt wordt dit keer gehouden op zaterdag 25 april op het terrein en in het gebouw van clubhuis De Vangrail aan de Nachte- gaalweg. De opbrengst van deze markt is bestemd voor het werk van de stichting Jeugdzorg Soest. Er zijn on der andere te koop: meubelen, kleding, huishoudelijke artikelen, sieraden, speelgoed, ouderwetse spullen, elektri sche apparatuur, enz. De markt begint om 9.00 uur. Als u nog spullen beschik baar heeft, bel 18211 of 10672. Soest genclik kulübü yaranina 25-4-1981 Cumartesi günü eski esya pazari ku- rulacaktir. Pazarda her türlü moliya süs esyalari, eibiseler, oyuncaklar an- tika, esyalar satilacaktir. Ilgilenen herkes davetlidir. Adres: Nachtegaal- weg 8c, Soest. Vrouwencafé Artishock heeft woens dagavond weer een open avond waarop je eens rustig jezelf kan zijn, door bijvoorbeeld te praten over leuke din gen en minder leuke dingen. De avond wordt gehouden in de Soos van Artishock, Steenhoffstraat 46. Aan vang 20.30 uur. Zondag 12 april a.s., aanvang 12.00 uur, worden in het clubgebouw van de postduivenhoudersvereniging „De Vriendschap" aan de Nachtegaalweg 18, jonge duiven verkocht. De aspirant, prijzenwinnaars zijn vanaf 11.00 uur te bezichtigen. AANBIEDING! legergroene broeken in verschillende modellen van bekende merken v.WeedestraatTF tel.12424 Soest In het voetgangerstunneltje onder de Dalweg werden twee jongens van 15- en 16 jaar door de politie betrapt op het aanplakken van raambiljetten voor de „Tornado drive-in show". Ze kregen een bon en raakten negenentwintig biljetten en een pot lijm kwijt aan de politie. béter zitten Dat weten we zeker, u kunt beter zitten dan u nu doet. Goed zitten hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bijduvy ka,uze^ Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a jn Soest. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Centrilab B.V. 10844 Warmtetechnisch Adviseur Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Boekhouder Accountantskantoor 21909 Assistent-accountants M/V Bosman B.V. B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Gütermann's Naaigaren N.V. 18674 Magazijnmedewerker Forbo Tapijt B.V. 19244 Operator voor Computerafdeling Chemco 19844 Secretaris/Secretaresse Forbo Tapijt B.V. 19244 Howson Algraphy Europe B.V. 18944 voor afdeling Personeelszaken Part-time administratief medewerker M/V afd. Loonadministratie Medewerker(ster) Debiteurenafdeling Administratief medewerkster Boekhouder M/V (MBA/MEAO) Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5