k OS Goede eindfase voor enkele teams van SVV/Stam KOELEIIAAlil BV Clubkampioenen Selby B m I Amsterdammer Bührs wint opnieuw politie schaaktoernooi „Minder succesvol seizoen voor Red Stars ten einde Be Sport- BHvan Triumph Volleybal: 10QDGIETERSI3ËDRIJF Badminton SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon :niiini[ih mognntti Achterruit auto vernield Jeans-mc' ^pecialistj MiEUWEWEGlol BOEST Soester 20 km. record voor Ed Hardeman loodgieterswerk sanitaire installaties dakbedekkingen gas- en waterleiding 2C 21 Soester Courant van woensdag 15 april 1981 21 Wij hebben schitterende goud<n armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en ander gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de rprmale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onz< goud-etalage, bij occasions. diamantair -juwelier Laanstraat 18 - Baarn tfcmbrandtlaan 13 - Soest Het zestiende schaaktoernooi van de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) is in de invitatiegroep voor de derde achtereenvolgende maal gewon nen door de heer J. Bührs uit Amster dam. Hij kwam daardoor definitief in het bezit van de wisselbeker. Voor de organiserende vereniging betekende dit toernooi een mijlpaal, want voor het eerst in de zestien jaar vielen Soester deelnemers in de prijzen. De heer J. van Straaten behaalde in de N-klasse met drie punten de eerste prijs, terwijl de heer J. C. van 't Veer de eerste plaats in de U-klasse met twee andere schakers moest delen. Bij de loting werd hij „officieel" tweede. Het schaakfestijn werd geopend door de SPSV-voorzitter E. W. Schutzmann, terwijl de korpschef, commissaris J. K. Adema na afloop de prijzen uitreik te. Er waren dit keer 96 deelnemers. Namens hen bedankte de. schaakge delegeerde van het district West van de Nederlandse Politie Sport Bond, de heer Th. Deen, de organisatoren. De uitslagen waren: Hoofdklasse A, invitatiegroep: 1. J. Bührs, Amster dam, 4 punten: 2. W. Boer, Rotterdam, 3 Hoofdklasse B: 1. J. van Bockhove, Jtrecht, 5 punten; 2. S. Gaastra, Ajght, 3,5; 3. J. Verwey, Apeldoorn, 1,5. Eerste klasse C: 1. J. Stoutjesdijk, botterdam, 4,5; 2. J. v.d. Broek, Den Haag, 3,5. Eerste klasse D: 1. H. "erpstra, Apeldoorn, 4; 2. H. Renniers, Rotterdam, 3,5. Eerste klasse E: 1. E. Vesterop, Amsterdam, 4; 2. N. de lorte, Voorburg, 3. Eerste klasse F: 1. L Hoogland, Apeldoorn, 5; 2. H. ten Erink, 4. Eerste klasse G: 1. J. Krol, teemstede, 4,5; 2. R. Hachmans Vught 3 Tveede klas: H: 1. D. Rijpkema, Amsterdam, 5; 2. B. van Straten, Zeist, 4 K: 1. J. Greeven, Apeldoorn, 4; 2. C. Pielma, Apeldoorn, 2,5. L: A. van Zinten, Den Haag, 4; 2. L. Fledderus, Apeldoorn, 3. M: 1. J. J. Minnaar, Hiversum, 5; 2. J. W. Spee, Amster dam, 4. N; 1. J. van Straten, Soest, 3; 2. H v.d. Brink, Arnhem, 2,5. O: J. van Telgeren, Den Haag, 5; 2. H. Reemers, Zanstad, 4. P: J. v.d. Kuijl, Bussum, 4; 2. ex Aequo A. Kentie, Zwijndrecht, 2,£ en J. van Klinken, Valkenswaard; R.l. ex. aequo: J. Bijman, Vught, 3; 2. J. 2. van 'tVeer, Soest; F. van Vooren, Ansterdam. S: 1. J. Snip, Zaanstad 5; 2.v.d. Linde, Utrecht, 4. Nadat vorige week al drie Red Stars-teams de^ompetitie hadden beëindigd, viel in het afgelopen weekeinde ook voor de overije teams het laatste fluitsignaal. Behalve dan voor Heren 3, dat nog een spanneide nacompetitie te wachten staat. De balans van het seizoen '80-'81 is voor Red Stirs niet al te gunstig: zoals vorige week al bekend was degradeerde het tweede ïerenteam; ook de jongens-junio ren zullen volgend jaar een toontje lager moeen zingen. De jeugd was dit jaar eveneens minder succeivol dan in het seizoen '79-'80: de jongens- en meisjes kadetten A-teams werdenna enige jaren als eerste te zijn geëindigd naar een lagere plaats teruggewezei. Natuurlijk zijn er ook goede resultaten behaalt door de roodwitten. Het meisjes adspiranten A-team werd namelijk ongeslagenkampioen, en vertrekt zaterdag 16 mei naar Rotterdam, om daar aan de Ryonkampioenschappen deel te nemen. Het mag inmiddels wel bekend ziji dat de meisjes-junioren nog meedraaien om het Bekerkampioenschap van Nederland. In de finale ontmoeten zij dan Akrides uit Velsen. De eerste wedstrijd al in Soest worden gespeeld. Dat is op zaterdag 2 mei, waarschijnlijk om 19.00 rnr. Het derde herenteam van de rode sterren heeft nog steeds kans om kampioen te worden. De eerste kans om dit te behalen lieten zij echter liggen. Was er afgelopen zaterdag van Keizer Otto gewonnen, dan waren zij zeker van promotie naar de eerste klasse (hierin komt volgend jaar ook heren 2 uit). De wedstrijd tegen dit team uit Naarden liep echter op een teleurstelling uit. Al na vier minuten stond Red Stars met maar liefst 18-1 achter. Het geloof in een overwin ning kreeg hierdoor een gevoelige klap, maar wonderwel kwamen de' Soester heren zeer knap terug. Enkele minuten voor rust was de stand alweer gelijk: 32-32. Ook de ruststand bood nog goede vooruitzichten op een over winning (41-37 in het voordeel van Keizer Otto). Dat het verschil zo klein was geworden was te danken aan de goede breaks van Red Stars. Het uitstekende schot van de vele lange spelers van Keizer Otto was in de tweede helft toch genoeg om de twee uiterst belangrijke punten in Naarden te houden. Door dit resultaat zijn er drie teams in deze afdeling op de eerste plaats ko men te staan. Behalve Red Stars en Keizer Otto is ook het Doornse Flux gerechtigd om in een zogenaamde ,,Play-Off" uit te komen. De drie teams spelen een keer tegen elkaar. De winnaar van deze mini-competitie is tevens kampioen, en promoveert naar de hogere klasse. Data van de wed strijden zijn vooralsnog niet bekend. De landelijke teams, met uitzondering van de meisjes-junioren, stelden dit jaar teleur. Met Anquilla als laatste tegenstander in dit seizoen was het voor de dames niet mogelijk om de laatste wedstrijd in winst om te zetten. In de beginfase werd de wedstrijd als beslist. Via 0-9 liep Anquilla, geco- ached door Red Stars-beren 3 speler Wim Bolwerk, uit naar 11-24. De overi ge minuten gingen vrij gelijk op. Na een 27-38 ruststand won Anquilla deze wedstrijd uiteindelijk met 56-72. Een op zich niet zo grote nederlaag voor de Red Stars-dames. De reden moet wel gezocht worden in het tegenvallende spel van de Spakenburgse dames, die volgend jaar een serieuze gooi naar het kampioenschap willen doen. Het Red Stars damesteam zal volgend jaar versterkt worden met enige junio renspeelsters. Voor dit team zit er volgend jaar zeker geen kampioen schap in. Wel gaan zij, zoals het er nu uitziet betere tijden tegemoet. Mis schien dat zij dan over twee of drie jaar weer in de eerste divisie kunnen terug keren. Kijken we naar de jongste meisjesteams van Red Stars: talent aanwezig... De wedstrijden tussen Red Stars heren 1 en hetzelfde team van OSG staan altijd in het teken van enige spanning. De uitslag is van tevoren nooit te voorspellen, ook al staat het ene team op de eerste plaats en vertoeft het andere team onderin. In andere ontmoetingen verloor Red Stars nog wel eens met één of twee punten verschil. Reden genoeg om in ie laatste competitiewedstrijd voor aigen publiek revanche te nemen. De openingsfase deed echter anders vermoeden. Het leek wel of de ring smaller was dan de doorsnede van de bal. Acht minuten lang kwamen de heren o.l.v. Jacco v.d. Burg niet tot scoren. OSG benutte het euvel van hun tegenstander, en stond in de elfde minuut met 22-6 voor. Een time-out van le Soestenaren deed echter het tij keren. Het gevoel voor richting keerde terug en de aanvallen liepen vlotter en doel treffender. Ook beseften de Soestef heren nu pas dat zij over meer lengte beschkten dan de Utrechters. De 16- puntei achterstand werd snel ingelo pen, even zelfs omgebogen tot een 33-32 oorsprong. De laatste punten in de eéBte helft waren, toch weer voor OSG: :3-35. Daanu lieten de Red Stars heren zien dat (e opgekomen toeschouwers niet vior niets waren gekomen. De rebounls waren voor het meren deel vtor de rode sterren. Dit was nog wileens het geval omdat OSG verzuinde om te scoren. Red Stars daarenegen liet via rhooie en aantrek kelijke aanvallen de scorer meerdere malen -.ijn „werk" uitvoeren. Of de Red Strs-spelers nu van afstand of onder ht bord schoten, het betekende steeds Wee punten. Een ruime over winning werd het echter niet, want opnieuw kende Red Stars een periode van misers, m.n. met de afstands- schotenVan 56-44 werd het ineens 58-52, maar tien hervond Red Stars het goede sjel van daarvoor weer. Boven dien kw:m OSG door eigen toedoen in de fouteilast. Red Stars finishte ten slotte mi een verdiende 73-63 overwin ning. Optmale bewegings- vrijfeid en perfekt ondersteunend. De lieuwe Triumph Tri Action 2001. De siéciale Sport-BH met.atoen. Ook voorde meest dynanische en intenieve sporten. Druk niet, knelt niet, it als gegoten. M&tei; B en C cup 65 t/r, 90. D cup 70 t/m 9i. Prijs f34,50. Kleunn: wit en huid. L^anstnat 70 Baa^_ SPORTS .Goodold" heren vier van SVV/Stam; ook dit jaar weer kampioen De competitie is voor SW/Stam bijna ten einde. In de slotfase wisten enkele teams nog belangrijke resultaten te behalen. Zo zijn de meisjes en jongens junioren bezig om als le van het district te eindigen. Dames 2 speelde goede wedstrijden op het districts bekertoernooi. En Heren 4 mocht zich afgelopen donderdag wederom kam pioen van de 2e klasse noemen. Dames Voor het le en 2e en 3e team is de competitie afgelopen. Dames 2 moest alleen nog spelen in de finale ronde van het districtsbekertoernooi in Bussum. Ontspannen begon men aan dit toer nooi. Het doel van dit seizoen was met het kampioenschap al bereikt. Toch speelde SW/Stam een frisse en dege lijke partij volleybal. De le wedstrijd was tegen Vollkei 2. Een revanche voor Vollkei van de 2 weken geleden gespeelde kampioens wedstrijd. Het resultaat was nu een onbeslist. Beide ploegen moesten dui delijk nog warmlopen. Een trage start waarbij van goed volleybal nog geen sprake was. De 2e wedstrijd ging tegen GVC uit Hilversum. Ook nu speelde SVV geen goede le set en moest een voorsprong prijsgeven en setverlies accepteren. De aanval kwam niet uit de verf vanwege een onzuivere opbouw. Als kampioen van de districtsklasse was SVV wel verplicht wat terug te doen. Duidelijk meer gemotiveerd werd de volgende set tegen GVC gewonnen met een nu wel zuivere opbouw en een goede harde aanval waartegen GVC geen enkel verweer had. Ook SSS uil Barneveld moest in de volgende wedstrijd ervaren dat er te gen een zo spelende SVV geen kansen waren en het werd met duidelijke cijfers weggespfeeld. Een le plaats in de poule was het resultaat. In de halve finale was Olym- pia 2 de tegenstander. Een plaatselijke derby dus die met spanning tegemoet werd gezien. Olympia kon echter tegen een zeer geconcentreerd spelend SW weinig inbrengen. Vooral aanvallend deed SW van zich spreken. Duidelijk was dat Ijier de kampioen van het district speelde tegen de top van de le klasse hetgeen een zich fel verzettend Olympia dan ook moest accepteren. Hierdoor was de finale bereikt en wederom was Vollkei de tegenstander. SVV kwam zeer goed uit de startblok ken. Met fantastisch volleybal werd de le set gewonnen met zeer ruime cij fers. Een goede verdediging, snelle en gevarieerde aanvallen gaven Vollkei geen schijn van kans. Daarom was het verrassend dat Vollkei in de volgende sets sterk terug kwam. Een spannend verloop was het gevolg. Bij SW lukte er veel minder. Onzuiver spel. Te weinig aanval. En Vollkei herstelde zich zeer goed. SVV moest dan ook de eer aan Vollkei laten en moest genoegen nemen met de 2e plaats. Vollkei werd daarmee verdiend winnaar van de districtsbeker. Dames 4 blijft stunten. Ook nu was er weer veel te genieten in de wedstrijd Een bewoner van de Smitsweg deed aangifte van vernieling van de achter ruit van zijn auto. Er bleek met een buks een gaatje in geschoten te zijn. De politie trof bij onderzoek het kogeltje nog in de auto aan. - tegen Huizen. Een ontzettend spannen de wedstrijd. Een Huizen met erg veel harde aanval in de ploeg moest tegen SVV 4 toch met een gelijkspel genoe gen nemen. Dames 5 had geen kans tegen GVC en moest een 3-0 nederlaag incasseren. In déze wedstrijd was duidelijk de top aan het spelen tegen een zich goed verzet tend SVV 5. Heren: Het 2e team moest naar Baarn voor de belangrijke wedstrijd tegen BG en SV. Helaas werd het een 3-0 nederlaag. Een slechte le set waarin niets lukte. Een slechte stop, onzuivere opbouw en daardoor nageiioeg geen aanval. BG en SV kon het spel dan ook gemakkelijk naar zijn hand zetten. Duidelijk beter waren de 2e en 3e set. Wat meer aanval zette BG en SV toch voor problemen. Jammer was het ech ter dat SW in slotfases van de sets toch het initiatief uit handen moest geven. Heren 3 behaalde een zeer verdiende 3-0 overwinning op Lovoc. Een belang rijke overwinning ook want men heeft de punten hard nodig. Een leuke wed strijd waarin goed werd gevolleybald. Heren 4 moest nog één punt halen om zich voor de 2e keer kampioen van de 2e klasse te mogen noemen. K. Otto 2 uil Naarden was de tegenstander en gezien de ranglijst zou dat niet al te moeilijk moeten zijn. De praktijk was echter anders. Waren het toch de zenuwen die het geroutineerde team parten speelden? K. Otto gaf zeer goed partij en SW moest alle zeilen bijzetten. De le set werd wel gewonnen, maar erg overtuigend was het niet. Dat beeld zette zich voort in de 2e set want SVV had niet voldoende om K. Otto te verslaan. Onzuivere opbouw en te weinig aanval. En K. Otto zag kans verdiend deze set te winnen. Ook de 3e set was niet groots. Te gespannen werd er gespeeld en te veel onnodige fouten. Een spannend verloop waarin toch in de slotfase de routine het ging winnen. SVV 4 had het nodige punt binnen en was hierdoor kampioen. Verlost van deze druk werd de 4e set zeer vlot afgewerkt en met ruime cijfers gewonnen. Nu lukte opeens alles en speelde SVV zoals het kan spelen. Met nog 3 wedstrijden te spelen is dit team dus net als vorig seizoen wederom de sterkste gebleken van de 2e klasse. Een goede prestatie dus van dit geroutineeerde team. Jeugd Voor zowel de meisjes als jongens junioren breekt een spannende tijd aan. De meisjes junioren zijn al kampioen van hun klasse, maar moeten met Vollkei nog uitmaken wie zich kam pioen van het district mag noemen. Dit zal uitgemaakt worden in een uit- en thuiswedstrijd. De le wedstrijd was uit en de meisjes wisten een zeer verdiende 2-1 overwin ning te behalen, hetgeen natuurlijk een goed uitgangspunt is voor de thuis- wedtnjd. Het was een zeer aantrekke lijke wedstrijd waarin van goed volley bal was te genieten. Donderdag a.s. zal de eventuele beslissing vallen in Beu- kendal. Jongens junioren moesten naar Leus den om de strijd aan te binden tegen Leos. Een Leos dat~bij een overwinning ook nog in de race zou zijn. Een spannende wedstrijd was het gevolg. SVV wist de le en 2e set te winnen maar moest de 3e set aan Leos laten. Foto: Herman van Dam Het was een gelijkopgaande strijd waarin beide,ploegen tot het uiterste gingen. Met veel'inzet werd er voor elke pupt gestreden._paarom is het te betreuren dat na afloop van deze sportief verlopen wedstrijd enkele inci denten plaats vonden onder de Leos aanhang. Wanneer de SVV junioren uit de laatste wedstrijd nog 1 punt weten te behalen mogen ook zij zich kampioen noemen. En dit moet gezien het vertoonde spel geen probleem zijn. voor euke broek Het 20 km. clubrecord van S.O.Soest, welke in bezit was van Anton van Hofslot met 1.10.15 uur, heeft slechts een half jaar standgehouden. Zondag was het Ed Hardeman, die tijdens de 12e nationale Spanderswoudloop te Hil versum dit record met 47 seconden verbeterde. Na het behalen van de clubtitel en goede klasseringen tijdens wedstrijden in Den Haag en Otterlo wist Ed Har deman opnieuw zijn uitstekende vorm te bewijzen met zijn nieuwe recordtijd van 1.09.28 uur. Hij werd met d^ze tijd 29e. Winnaar werd de Nijmegenaar Rudi Verriet in 1.02.00 uur. Maar ook 4 andere S.O.Soest-lopers kwamen tij dens deze 20 km. wedstrijd tot goede prestaties. Joop van Leyenhorst ver beterde zijn beste tijd en bracht dit op 1.10.53 uur en werd hiermee 40e. Met eindtijden van 1.11.57 uur en 1.12.07 uur behaalden Richard van Egdom en Rob de Haas een 54e en 59e plaats. Ook dit was voor beide lopers een persoonlijke record verbetering. Eef van de Brink klasseerde zich als 63e in de tijd van 1.12.36 uur. Aan deze wedstrijd namen in totaal 260 lopers deel. Joop van Oranje vol bracht de 15 km. in 58.00 min. In Maassluis, waar het Nederlands Marathon Kampioenschap plaats vond, verscheen de Soester veteraan Cor Koster aan de start. Hij volbracht zijn 88e marathon in de tijd van 3.15.12 uur. Steenhoffstraat 55 Soest telefoon 02155-11555 b.g.g. 03404-31316 Foto: Herman van Dam De trotse finalisten van Selby's jeugdclubkampioenschappen 1981 Twee lange weekends waren er nodig om uit te maken, wie de clubkam pioenen 1981 van S$lby werden. Het eerste weekend speelde de jeugd in 3 klassen om de titels, die met veel animo en na grote inspanning bij de sterksten terecht kwamen. Het jeugdtoernooi werd afgesloten met waarschijnlijk een wereldrecord. In nog geen kwartier verorberde de jeugd zo'n 300 pannekoeken. De strijd bij de senioren leverde en kele verrassingen op. In het dames enkelspel bereikte Marjan Schuyt, evenals vorig jaar de finale. Kampioen werd echter Yvonne Doornekamp, die Marjan verrassend maar koelbloedig aan haar zegekar bond. Dezelfde zegekar ging nogmaals als eerste over de finish, toen Yvonne sa men met Henk van Woerkom in het gemengddubbelspel Frank Kok en Tru- dy Verhart versloeg. Na de finale in het herenenkelspel moest Henk van Woerkom het hoofd buigen voor Roland Godthelp; een lot, dat hem nog eens overkwam in het herendubbelspel. Met partner Johan Veltman leverde Henk een verbeten gevecht, maar na 3 games waren Roland Godthelp en Fred Posthuma de nieuwe kampioenen. De damesdubbelkampioenen van vorig jaar werden ook nu weer eerste. Mar jan Schuyt en Mirjam Hilgers wonnen na een gemakkelijke eerste game op het nippertje de tweede game van Yvonne Doornekamp en Yvonne Ha maker. Uitslagen senioren Herenenkel. Roland Godthelp-Henk van Woer kom 15-7; 15-7. Damesenkel Yvonne Doornekamp-Marjan Schuyt 11-1; 11-6. Gemengddubbel Henk van Woerkom/Yvonne Doorne kamp-Frank Kok/Trudy Verhart 15-6; 13-15; 15-4. Herendubbel Roland Godthelp/Fred Posthuma- Henk van Woerkom/Johan Veltman 15-11; 12-15; 15-10. Damesdubbel Mirjam Hilgers/Marjan Schuyt-Yvon- ne Doornekamp/Yvonne Hamaker 15-9;17-15. Kampioenen bij de jeugd Groep 1 Herenenkel: RenéHilhorst DamesenkelMarina Zimmerman Gemengddubbel: Paul van Ginkel/Ma- rina Zimmerman Herendubbel: René Hilhorst/Michèl Lagemaat Damesdubbel: Patricia van de Brink/ Marina Zimmerman. Groep 2 Herenenkel: Hans van Eijck Damesenkel: Rebecca van Dongen Gemengddubbel: Rob Gruyters/Re- becca van Dongen Herendubbel: Hans van Eijck/Rob Gruyters Damesdubbel: Rebecca van Dongen/ Laurette van Halen. Groep 3 Herenenkel: RetienRademaker Damesenkel: Inge Gruyters Gemengddubbel: Retien Rademaker/ Louise Stavast Herendubbel: Retien Radeqiaker/Je roen van de Schaaf Damesdubbel: Inge Gruyters/Louise Stavast.

Soester Courant | 1981 | | pagina 21