ïf I8r w Hoe ouder het bos - hoe hoger de bomen „De Springbokken kampioen rayon West-Veluwe i R. li ST Filmagenda Amersfoort et blijdschap geven wij kennis. Hondje weg Hondje terug Volleybal: Belangrijke overwinning van dames Olympia 2 Hees smaakt weer eens het zoet der overwinning Onderlinge wedstrijden Jeugd Cross Club Soest Twaalf de Red Stars Paastoernooi" daar is 't! jQ gQ Sturen in elkaar; val op fietspad Kinderbingo Overhees Woonwagen centrum Soest voor de winter gereed Dronken automobilist Vrouwen bellen Vrouwen en haar organisatie Leefgemeenschap niet verstoren Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Soester Natuurbad 9 mei open Bouw bungalows rond Bloemheuvel toegestaan Openbare vergadering School psychologische Dienst Concert in de Oude Kerk Promotie Bijtende arrestant Winkeldief aangehouden Goedkeuring voor industrieterrein „Nieuwe Gracht" Twee nieuwe straatnamen Eerste sleutel „Gouden Ploeg" Avondvierdaagse Soesterberg 55 22 23 Soester Courant van woensdag 15 april 1981 23 RADIO itale LED-aan- wekgeheugen 957-.NU 79,-. JOSE/ ITUDIO- :raft-iio ÏOX, dv.prijs.243T- JU PER !TUK VOOR: straat 43 -22776 r Van donderdag 16 april t/m woens dag 22 april 1981. GRAND 1: Tel. 033-14632. Jeroen Krab bé in een schitterende dubbelrol EEN VLUCHT REGENWULPEN 12 jr. Dagelijks: 18.30 - 21.15 uur GRAND 2: Bud Spencer slaat terug in z'n nieuwste aktie-spektakel. DE SHERIFF MAAKT ZICH KWAAD a.1. met het ruimtejongetje H-7-25. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag en maandag: 13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur GRAND 3: De nieuwste film van Clint Eastwood samen met de aap Clyde RECHT VOOR Z'N RAAP a.1. met Sondra Locke. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag en maandag: 13.45 -16.15 -18.45 -21.30 uur GRAND 4: Een dag om nooit door te komen. VRIJDAG DE 13 e 16 jr. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag en maandag: 14.00 -16.30 -19.00 - 21.45 uur GRAND 5: Van de maker van „Mis sing Link" TARZOON, SHAME OF THE JUNGLE 16 jr. Een film van Picha. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag en maandag: 14.00 -16.30 -19.00 - 21.45 uur GRAND MATINEE: Opnieuw een prachtige tekenfilm van Walt Disney in Amersfoort. DUMBO a.1. Dagelijks: 13.30 uur Zondag en maandag: 13.30 - 16.00 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. Nog groter, nog sensationeler. SUPERMAN II a.1. met Christopher Reeve en Gene Hack- man. U zult Uw ogen niet geloven. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag en maandag: 13.45 -16.15 -18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: Brooke Shields en Chris topher Atkins in THE BLUE LAGOON a.1. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag en maandag: 13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur EURO: Tel. 033-33655. Een bloedstol lende film, opgenomen in het raadsel achtige Egypte. „SPHINX" 16 jr. met: Lesley-Anne Down en Frank Langella. Za. en wo.18.45 - 21.15 uur Zondag en maandag: 13.45-16.15-18.45 21.15 uur Overige dagen: 13.45 - 18.45 - 21.15 uur EURO: KINDERVOORSTELLINGEN Dolle avonturen met deze kinder vriend. DIK TROM IN HET CIRCUS a.1. Za. en wo.13.45 uur DUO 1: Tel. 033-16572. Een sex-come- die van de bovenste plank VROLIJKE HOOGSTANDJES IN TIROL 16 jr.; Dagelijks: 14.15 - 19.15 - 21.30 uur Zondag en maandag: 14.15 -16.30 -19.15 21.30 uur DUO 2: Niemand overleeft dit spook schip. DEATH SHIP 16 jr. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur Zondag en maandag: 14.00 -16.15 -19.00 21,15 uur DUO 1 VACHTVOORSTELLINGEN De fijnste les werd gegevèn'bij kaars licht. KOSTSCHOOL VOOR ONTUCHT 18 jr. - Vrij. en za.24.00 uur DUO 2: De laatste bewoners leefden 28 lagen in dit huis. THE AMITY VILLE HORROR 16 jr. Vrij. en za.23.45 uur Op het fietspad van de Soesterbergse- straat kwamen een fietser en een sromfietser te vallen. De bromfietser "aakte bij het passeren het stuur van Ie fietser. Hij werd met een wond aan ;ijn arm naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. De wijkvereniging Overhees organi seert woensdag 22 april, aanvang 14.00 uur, in het dorpshuis De Borg een kinderbingo. Toegang hebben kinderen tot 12 jaar. Leden betalen één gulden entree; niet-leden het dubbele. Nu de Raad van State het verzoek van 435 inwoners van Soest tot schorsing van het raadsbesluit en de beschikking van gedeputeerde staten van Utrecht voor de bouw van een woonwagencen trum aan de Koninginnelaan heeft afgewezen, mag verwacht worden dat het centrum nog voor de winter van 1981 in gebruik genomen zal kunnen worden. Het gaat om een centrum voor maxi maal 25 wagens. Bij iedere staanplaats komt een voorzieningengebouw en dan komt er bij het centrum nog een riool gemaal. Overigens heeft het woonwagen schap Amersfoort alle werkzaam heden rond de decentralisatie enige tijd geleden stopgezet. Inmiddels is er overleg geweest met de minister van binnenlandse zaken en de staatssecre taris van CRM en uit dit overleg is een pakket maatregelen voortgekomen, dat het woonwagenschap voldoende garanties biedt om het opschorten van de decentralisatie op te heffen. Het wachten is op de bevestiging van de afspraken. Een autobestuurder uit Zeist had in de. nacht van zaterdag op zondag op weg naar huis, de hele breedte van de Amersfoortsestraat nodig. Daarbij reed hij ook nog met hoge snelheid. De politie hield hem staande en hij kreeg na de beide blaasproeven en de bloed proef een proces-verbaal en een rijver bod. Vrouwen bellen Vrouwen is een vrijwil ligstersorganisatie. Op dit moment zijn er 9 vrouwen die meewerken en zij kunnen best versterking gebruiken. De vrouwen die meewerken zijn geen specialisten, maar vrouwen die op een of andere manier andere vrouwen willen helpen door te luisteren, te hel pen of informatie te geven. Het geld dat nodig is om de telefoon draaiende te houden krijgen ze van de gemeente, in de vorm van een subsidie. Van die subsidie kunnen ze het abonne mentsgeld, de gesprekken en de huur van de telefoonruimte betalen en dan blijft er nog wat geld over voor kan toorbenodigdheden. j Wat ze dan nog overhouden en wat ze dan nog krijgen aan giften e.d. beste den ze aan publiciteit. De telefoon is 3 x per week „bezet", n.1. op maandagmorgen van 9.00-12.00 uur, op woensdagavond van 20.00-23.00 uur en op vrijdagmorgen van 9.00-12.00 uur. Op die tijden zijn er 2 vrouwen aanwezig die telefoon aannemen. Op andere tijden hoort u een antwoord apparaat. Eenmaal per maand is er een vergade ring waar alle vrijwilligsters bij elkaar komen om de gang van zaken door te nemen. De „deskundigheid" bevor deren ze door een paar maal per jaar te trainen in het voeren van gesprekken, het met elkaar doorpraten van de problemen waar ze mee te maken hebben gekregen. De organisatie bestaat verder uit een paar werkgroepen, n.1. een groep die zich bezig houdt met de publiciteit, een die de financiën bijhoudt en een die informatie (sociale kaart) bijhoudt. Steeds meer mensen ontdekken hoe lijn het is, in welk jaargetijde dan ook n het bos te wandelen. In het voorjaar ils alles een lichtgroen waas heeft, in le zomer als het er wat koeler is, in de ïerfst met de prachtige tinten en zelfs )ij mooi winterweer. 3ossen hebben heel bijzondere eigen- ichappen. Een bos heeft drie leefeta- jes. Bomen wedijveren met elkaar om iet licht. Wie de langste stam heeft, /angt het meeste licht. In de boven- ;te leefetage hebben wind en regen in le boomkruinen vrij spel. Hoe ouder iet bos, hoe hoger de bomen, in ons and wel 40 meter hoog. Op aarde tomen bomen voor van 100 meter hoog. )nder de bovenste kruinen ligt de zolgende verdieping, bewoond door truiden, struiken, soorten dieren en ilanten. VlaH boven de grond werken •ottingsbacteriën, die bijvoorbeeld een imgevallen boom weer omzetten in !en nieuwe energiestroom. Dat kring- oopproces gaat in het ondergrondse leel van deze woonverdieping door. Zeel meer dan men zou denken, heeft illes wat leeft en groeit met elkaar te naken. De schimmel in de bodem, de itruik, de boom, de insecten, de vogels :n alle andere dieren en diertjes. Of ze iu van elkaar houden, of elkaar opvre- en, ze kunnen niet buiten elkaar. Iet is van grootbelang dat deze leefge- neenschap - met een geleerd woord .ecosysteem" genoemd, niet wordt 'erstoord. En dat begint al bij het ilukken van een paddestoel, het ver storen van een nest, het bekrassen van -.en boom. Elke boom heeft een eigen scosysteem, per bos zijn er wel drie. Gebruiksmogelijkheden Slke boomsoort heeft een eigen levens gemeenschap. Aan eigen insecten, vo gels en zijn onzichtbare relaties in de >odem, hoe klein ook. Het leven in een >os begint in de aarde waar schimmels in bacteriën leven in de strooisellaag. Het is de deken van afgevallen blade ren, naalden en takken, ook van kada vers van kleine en grote dieren. Dat afval, die compost, is het voedsel voor kleine insekten en kleine zoogdieren, zoals muizen, die het door hun uitwerp selen omzetten in voedingstoffen voor plant en boom. Via hun wortelstelsel nemen de planten en bomen die stoffen op en voeren ze naar takken en twijgen waar vogels en insekten vliegen en beschutting vin den. In een ecosysteem van een eik zijn wel eens duizend bij deze boom behorende soorten insekten vastgesteld. Staats bosbeheer is van mening dat alle Nederlanders een beetje „bosbeheer" zijn en best eens mogen zien hoe de spulletjes er bij staan. Daarom zijn er „zoek-je-weg-wandelingen" aangege ven in de „Week van het Bos" (nadere informatie tel. 030-852409). Maar ook door publicaties van Staats bosbeheer kan men al wandelend ken nis van het groen, dat onze afmosfeer reinigt en waar we niet buiten kunnen, opdoen. Het is belangrijk dat alle „kleine boseigenaren", en dat zijn we met onze belastingcentjes allemaal, meedenken over de toekomst van het bos. Allereerst gaat het echter om het evenwicht. Het bestaan van de bomen is afhankelijk van een ongekend aantal plantaardige of dierlijke organismen. Staatsbosbeheer staat met zijn pionier- bossen, ingeplant op hei en stuifzand, aan de vooravond van een omvorming. Het bos zal meer gebruiksmogelijkhe den moeten gaan inhouden. Door het benutten van natuurlijke hulpbronnen zal de ontwikkeling snel moeten verlo pen. Bij de ontwikkeling mogen de levensgemeenschappen niet worden verstoord. Staatsbosbeheer helpt die natuurlijke bron door het afval, takken en bladeren te laten liggen. Het publiek is vaak verbijsterd over al die „rom mel". Maar het is juist geen rommel. Het is „bos". Het is meedoen aan het proces van afsterven en groeien, aan het „ecosysteem". van de 'geboorte' van onze vernieuwde en smaak volle kollektie geboortekaartjes. Receptie: op alle werkdagen bij ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders die natuurlijk iets moois willen voor de a.s. blijde gebeurtenis, nodigen wij bij deze uit om uit die prachtige kollektie van 133 verschillende geboorte kaartjes hun keuze te komen doen! Zaterdag 9 mei a.s. gaat het Soester Natuurbad open. Tot en met 15 april heeft men nog de gelegenheid in de voorverkoop een goedkoper abonne ment te kopen. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben het bestemmingsplan Eggher- monde 2 te Soesterberg goedgekeurd. Het betekent dat het protest van om wonenden, voornamelijk wonend aan de Oude Tempellaan, tegen de voorge nomen bouw van tien bungalows aan de rand van het gebied, niet gehono reerd wordt. Ook een bewoner van de wijk, die het bosje waar t.z.t. de bungalows ge bouwd moeten worden, in tact wilde houden, trekt aan het kortste eind. G.S. is gevoelig gebleken voor het argument van. wethouder Menne dat het niet doorgaan van de bungalow bouw een flinke financiële strop voor de gemeen te zou betekenen. Hij sprak in dat verband van één-driekwart miljoen. „Bloemheuvel, in de plaats gekomen voor de inmiddels afgebroken wijk Ons Belang, zou nooit van de grond geko men zijn, indien er in het plan ook niet de bungalows gepland waren", zei Menne. G.S. hebben de gemeente ook laten weten dat in verband met de voorge schiedenis bij de aankoop van het landgoed Egghermonde, nu door hen ook afgezien wordt van de gebruike lijke eis tot het aantonen van de behoefte aan bungalows. In het gemeentehuis van Baarn wordt op vrijdag 24 april a.s., aanvang twee uur, een openbare vergadering gehou den van de Schoolpsychologische Dienst in het district Baarn en Omstre ken. Aan de orde komt ondermeer de vaststelling van de Bezoldigings- en vergoedingsregeling van de dienst per 1 januari 1981. Zaterdag 25 april a.s. zal in de Oude Kerk te Soest een concert gegeven worden door de organist-clavecinist Jan Jansen. Hij zal orgel en clave- cimbelwerken van Johann Sebastiaan Bach uitvoeren. U kunt luisteren naar de franse suites in 6 klein en G groot, verder naar de Toccata, adagio en fuga in C en enige orgelkoralen. De fluitist Lex Vos zal de partita in a klein voor blokfluit solo uitvoeren. Het concert begint om 8.15 uur. Toe gang 7,50, cjp en 65+ 5,-. Afgelopen maandag 13 april promo veerde aan de Rijks Universiteit te Utrecht onze oud-plaatsgenoot Ernst Weeda tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Aan de voormalige openbare Mulo aan de Middelwijkstraat behaalde Ernst Weeda in 1969 het Mulodiploma. Een politieman in burger uit Hilver sum werd zaterdagmiddag op de Van Weedestraat bij het aanhouden van een verdacht opererende jongeman, door de knaap in zijn arm gebeten. Hij moest zich door een dokter laten ver binden. De politieman meende dat de knaap iets uit een auto wilde halen, danwel er met het voertuig vandoor wilde gaan. De jongeman beweerde later dat hij een wat treurig kijkend kind, dat in de auto zat, wilde troosten. Een man die bij een radiozaak aan de Van Weedestraat een videocamera ter waarde van 3000 gulden wegnam, werd drie kwartier later door de Amers- foortse politie op de Stichtse rotonde aangehouden. De Soester recherche had enige dagen tevoren, in verband met wat ver gaande belangstelling van twee inzittenden van een auto voor het winkelgebeuren aan de Van Weede straat, het nummer van de wagen genoteerd. Dat bleek nu een schot in de roos te zijn. De camera lag nog in de auto. De twee inzittenden zijn aange houden. De leden van de commissie Ruimte lijke Ordening zijn vorige week una niem akkoord gegaan met het bestem mingsplan Nieuwe Gracht. Zonder uit zondering was men ingenomen met de opzet, zij het dat de CDA-er Oldenboom het in het plan opgenomen groengebied van circa drieduizend vierkante meter, bedoeld als recreatie veld je, als bouw perceel wil benut zien. „Laat de toe komstige werknemers van dit bedrij venterrein maar gebruik maken van de hockeyvelden. Die hebben ons toch al zoveel gekost", aldus Oldenboom. Hij wilde ook het in het plan ingepaste perceel met woning een bedrijfsbe- stemming geven. Het kan dan tot in lengte van jaren krachtens het over gangsrecht bewoond worden. Het plan hoeft dan echter niet gewijzigd te worden als de bewoner het als bedrijfs terrein wil verkopen. De heer Jonker (D'66) maakte de wet houder attent op de vreemde redenatie rond de T-aansluiting van het terrein op de Koningsweg. „U hebt mij", zei Jonker, „indertijd omgeturnd in ver band met de aanleg van een veel veiliger kruispunt voor de wijk Over hees 2 (het kruispunt Di Lassostraat/ Koningsweg/Vrijheidsweg). Een T- aansluiting was daar uit den boze. Het gaat mij te ver dat ik nu weer met een andere opvatting moet leren leven". Wethouder Menne liet de beantwoor ding van deze vraag over aan zijn pro jectcoördinator en die zei het toch wel moeilijk gehad te hebben met de in het plan opgebouwde redenatie. „We kun nen daar echter moeilijk anders", zei de ambtenaar. Op voorstel van de straatnaamcom missie zullen de twee wegen in het in aanbouw zijnde Albert Cuyplaanplan, „Boekweitland" en „Roggeveld" gaan heten. De commissie is op deze namen geko men omdat het bouwplan uitgevoerd wordt op een gedeelte van de Eng dat eeuwenlang het hart van landbouwend Soest was. De glooiende velden werden toen bebouwd met o.a. boekweit, rogge en de alom bekende Soesder knollen. Volgens de commissie moet de laatste naam kennelijk afvallen en dan reste ren „Boekweitland" en „Roggeveld". Burgemeester en wethouders zijn het helemaal met deze naamgeving eens. Vanmiddag, woensdag 15 april, wordt om twee uur, op heel informele wijze, de eerste sleutel van het nieuwbouw project „De Gouden Ploeg" uitgereikt. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierent.e- huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing oi vondst van een huisdier. VERMIST: 4-4. Reu, kr. poedel x bouvier, halsb. m. adrespenning, zwart, middelgroot, 10 jr., „Kees"; Van Dijk, Soestereng- weg 20, 3764 TB Soest, tel. 20918. Zwarte poes, wit befje, 3 witte voetjes, tel. 23147. Mevr. Van Althuis, Colenso 33. GEVONDEN 8-4. Hond, klein, kop bruin, rug/buik, zwart, pootjes wit; Van der End, Oosterstraat 42, 3742 SV Baarn, tel. 20352. 6-4. Teckel, ruwharig, bruin-beige; Wentholt, Ferd. Huyckl. 12, 3743 AM Baarn, tel. 14229. 12-4. Kat, wit/rood; inl. Dierenarts Teunisse: 02154-12535. 11-4. Parkiet, groen, Voorveld, Bali- dwarsstraat 2, 3742 SE Baarn. 11-4. Poes, wit; inl. Kamphorst, tel. 02154-17900. 10-4. Papegaai, klein, groen, rode vlek op kop, blauwe vleugels; inl. 't Hart, tel. 13282. SPORTS m Het seizoen loopt duidelijk op zijn eind. De hoogste herenteams hebben de competitie voltooid en ook dames 1 heeft alle wedstrijden er opzitten. Voor dames 1 is het toch zeker geen slecht seiz»»en geweest en zij zijn als zeer goede middenmoter geëindigd. Heren 1 is, zoals bekend, vorige week gedegra deerd maar vriend en vijand is het er over eens dat dit eigenlijk waanzin is en dat Olympia met dit team in één jaar weer terug moet zijn op derde divisie niveau. Heren 2 kan terugzien op een seizoen met wisselende successen. Be gin van de competitie werd er erg goed gespeeld maar na de winterstop viel heren 2 ver terug. Alleen in de wed strijd van vorige week kon Olympia het oude spelpeil weer evenaren. Uiteinde lijk is heren 2 in de middenmoot geëindigd. Dames: Dames 2 was duidelijk gewaarschuwd voor GVC 2 dat vorige week nog één punt afpakte van mede-kampioens kandidaat GVC 1. In de eerste set kwam dames 2 met 0-6 achter. Toen schrok men echter wakker en het kampioensaspiraties hebbende dames 2 kwam tot 7-7 gelijk. Zeer goed aanvallend werd de set toen afgemaakt met 15-8. Ook in de tweede set werd er goed gebruik gemaakt van de veel scorende middenaanval. Zonder enig probleem werd GVC toen met 15-3 verslagen. Ook in de derde set had GVC weinig in te brengen en verloor met 15-5. Dames 2 heeft nog 2 wedstrijden te gaan en tijdens deze wedstrijden moet het kampioenschap veilig gesteld wor den. Dan moet er echter morgen wel gewonnen worden van Lovoc. De wed strijd begint om 20.15 uur in Beuken dal. Heren Heren 3 speelde tegen het op de derde plaats geklasseerd staande Vollkei. Olympia speelde ongeïnspireerd en verloor de eerste twee sets zeer ver diend. Toén werd Olympia pas wat wakker en kwam terug. Hierdoor wist men uiteindelijk toch nog een 2-2 ge lijkspel uil het vuur te slepen. Heren 3 dat het kampioenschap niet meer kan behalen zal nu promotie/degradatie wedstrijden moeten spelen om zodoen de alsnog een plaats in de districts klasse te veroveren. Heren 7 maakte er in Leusden een korte partij van. Zij werden name lijk overduidelijk met 3-0 geklopt door Leos. Heren 7 moet nu toch zeker op gaan passen voor degradatie en moet in de komende wedstrijden de nodige punten uit het vuur weten te slepen. Wedstrijdprogramma senioren donderdag 16 april 21.30 uur Olympia heren 4 - BG&SV 3 19.00 uur Olympia heren 6 - SVH 3 19.00 uur Olympia heren 7 - Devu 20.15 uur Olympia dames 2 - Lovoc 20.15 uur Olympia dames 3 - BG&SV 2 21.30 uur Olympia dames 4 - Devu 19.00 uur Olympia dames 7 - Surf 2 allen in Beukendal. De organisatoren van de Avondvier daagse Soesterberg hebben toestem ming gekregen om van 1 tot en met 4 juni de Avondvierdaagse in Soester berg te houden. De organisatoren van de Avondvier daagse Baarn e.o. hebben toestem ming gekregen om 2 juni Soest aan te doen. In een sportieve en spannende wed strijd in Hulshorst heeft Hees tegen de club yan die naam revanche genomen op de thuis geleden nederlaag. Hulshorst was in de beginfase iets feller en bracht zodoende de Hees defensie onder druk. Hulshorst had pech toen reeds na een paar minuten spelen Tij men Top met een hard schot de bal door de paal zag gekeerd. De Hees defensie bleef echter gesloten zodat het scoren van doelpun ten voor de Hulshorst-aanval te moei lijk bleek. De hardwerkende Cees van Dijk van Hees had pech dat enige van zijn goede acties door Vrouwe Fortuna niet op de juiste wijze werden beloond. In een gelijkopgaande strijd verliep de eerste helft zonder dat er gescoord kon worden. Na de rust bleek spoedig dat het Hees team een betere instelling had dan in de laatste wedstrijden. Men nam het initiatief over en nu kwam de Huls- horst-defensie onder grote druk te staan. Met Mulder als de grote man kor deze defensie, soms met kunst er vliegwerk, erger voorkomen. De Heet achterhoede kwam in deze periodt alleen bij een enkele individuele actit van een Hulshorst speler in stelling. In de 80e minuut kreeg Hees een vrijt trap op ongeveer 25 meter van hel Hulhorst-doel Jan Hoefman plaatste d< bal goed voor en het was de goed op gestelde Jaap van Veer die met eer schitterende kopbal de bal achter dt Hulshorst doelman wist te plaatsen 0-1. Hulshorst probeerde in de laatste mi nuten nog verandering endeze stand te brengen, maar had tegen de goed gesloten defensie van Hees geen schijn van kans. Na het eindsignaal van de arbiter kon Hees de 2 puntjes mee naar huis nemen. Indien Hees in de resterende 3 wed strijden de opgaande lijn in haar spel weet op te voeren, dan kunnen deze wedstrijden zeker worden gewonnen. De Springbokken besloten het seizoen met 2 uitstekende kampioenschappen. Zaterdag 11 april zijn in de sporthal „Calluna" in Ermelo gymnastiekkampioen- schappen gehouden van het rayon West-Veluwe. Er werd strijd geleverd in de leeftijd 9-11 jaar en 12-15 jaar. Als eersten kwamen de meisjes 9-11 jaar op de vloer. Er hadden hier 8 ploegen ingeschreven. Op het laatste mo ment trokken Amersfoort'67 en Hooglan derveen zich terug zodat er 6 verenigin gen overbleven. Het is een spannende Afgelopen zaterdag heeft de jeugd van Soest zich weer eens uitgeleefd op de crossbaan aan de Koningsweg. Onder ideale weersomstandigheden wer den 3 manches voor het clubkampioenschap verreden. Na het inschrijven en het keuren werd om 12 uur begonnen met de trainingen voor de diverse ca tegorie"®. Om 1 uur startten de wedstrijden met als eerste de jongste cros- sertjes, de mini automaten. 1. Ethienne Geboers 2. Jeroen Smit 3. Harold v. Houten 4. Boy v. Schooneveld 5. Dennis Vriend 6. Mare Merts 7. Raimont Smit Suzuki Suzuki King-Kong Suzuki Italjet Yamaha Yamaha De volgende wedstrijden zijn op 9 en 10 mei. Dit is een bekerweekend wat samen met de M.S.V.'76 uit Amers foort gehouden wordt. Op zaterdag wor den 2 manches in Soest aan de Konings weg verreden en op zondag 2 manches in Amersfoort aan de Melmsteeg. strijd geworden. Uiteindelijk zegevier den de Springbokkenmeisjes toch nog met ruim 4 punten voorsprong als eers te en behaalden daarmee het kampi oenschap. De tweede ploeg in deze leeftijd, de allerjongste Soestertje, bestaande uit Simone Smit, Mirjam Komen, Inge Brandes, Monique Dorresteyn, Inge borg Uyland, Angelique de Haard en Sisca Teunis behaalden een uitsteken de 5e plaats. De kampioensploeg bestaat uit Marlies Huitema, Ester Ruth, Fiona v. Elk, Corina Fonteijn, Maaike de Gier en Els Slingerland. In de tweede ronde kwamen de meisjes 12-15 jaar op de vloer. Hier hetzelfde beeld. De Springbokken sprongen bo ven alles uit en behaalden ruimschoots het kampioenschap. Deze ploeg bestaat uit Marike de Bree, Linda Daselaar, Jetty v. Atten, Ingrid Schouten, Sandra Uyland en Louise Spélt. Het rayonbestuur kan op een uitste kend georganiseerde wedstrijd terug- Daarna was het de beurt aan de brbm- fietsklasse. Het zijn de noeste sleute laars die het verste komen. 1. Erik de Bree Kreidler 2. Henri Bos Zündapp 3. Ronald v. Dorresteijn Zündapp Na de bromfietsen ging het wat snel ler in de 50 cc Junioren. Deze jongens zijn vanuit de bromfietsklasse geko men. Uitslag: 1. Patrick Lamers VHS Kreidler 2. Mare v.d. Brink Homoet Kreidler 3. Mischa Bakker-Schut Homoet Kreidler. 4. Bert v. Geijtenbeek Homoet Kreidler 5. Rony de Vries Sachs Kreidler De mini versnelling reed na deze jon gens een paar pracht manches die uit eindelijk de volgende uitslag oplever den. 1. Henk-Jan Wolfsen Suzuki 2. Marco Smit Yamaha 3. Edwin de Vries Italjet 3. André v. Alphen Suzuki 4. Marco v. Hagelen Yamaha Als klapstuk reed hierna de Nederland se top in de 50cc senioren. Aan de start stonden de Nederlandse kam pioen van 1980 en verder nog de num mers 4 én 7 van het afgelopen jaar. 1. Gerrit Voskuy 1 Homoet Kreidler 2. Chris v. Homoet Homoet Kreidler 3. Gerard v.d. Poel Homoet Kreidler 4. Patrick v. Houten Homoet Kreidler 5. Danny Lamers VHS Kreidler 6. Kees v. Schadewijk Homoet Kreid ler. Zoals verleden week al werd vermeld betekent het einde van de competitie niet dat er voorlopig geen basketbal meer in sporthal Beukendal te zien is. Verre van dat zelfs, want op vrijdag 17, zaterdag 18 en maandag 20 april kan men de hele dag van basketbal genie ten. Dan vind n.1. het twaalfde Red Stars Paastoernooi plaats. Vrijdag morgen wordt er om 10.00 uur begon nen met de meisjes kadetten A. Als dan de finales gespeeld zijn [deze beginnen om plm. 15.00 uur] nemen de jongens kadetten het over. Tegenstanders zijn hier o.a. Raak Meubelen, Rotterdam Zuid, DAS, OSG en Cangeroes. De dag daarna spelen de meisjes en jongens junioren. Ook deze teams zul len een zware dobber hebben om dit toernooi te winnen, 's Ochtends spelen de meisjes tegen Zeemacht, DAS en OSG. In de andere poule is het Deense Holbaek ingedeeld, dat deze dagen te gast is van The Red Stars. De jongens komen 's middags in het veld. Zwaarste tegenstander in hun poule is waarschijnlijk Nashua den Bosch. Hierin o.a. Maurice Govers, die bankspeler is bij het eerste herenteam, dat onlangs voor de derde achtereen volgende maal landskampioen is ge worden. Op Eerste Paasdag is er geen basket bal, maar op Tweede Paasdag gaat het feest weer door. Ook op deze dag beginnen de vrouwelijke speelsters in de ochtend. Zij treden aan tegen Zee macht, DAS en Raak Meubelen 2. In de andere poule zijn opnieuw de Deense gasten ingedeeld. Als klap op de vuurpijl kan men dan 's middags nog sterke herenteams uit heel Nederland bewonderen. Red Stars is hier heel zwaar ingedeeld, want zij spelen in de poule tegen Snel Reizen (Bovenaan in de eerste klasse) en Anquilla (speelt in de eerste divisie). Laatste tegenstander is BV Zaandam, dat ook in de eerste divisie uitkomt. Rob Katee en Bert Hilhorst, twee oud Red Stars-spelers, spelen voor BV Zaandam. In poule A spelen Akrides en Cangeroes (beide eerste divisie), en DAS en Raak Meubelen. Iedere dag begint het basketbal om 10.00 uur. De finales bij de vrouwelijke deelnemers starten om 14.55, waarna om 15.30 uur de mannelijke basket ballers aan bod komen. De finales van deze poules vangen aan om 20.25 uur, zodat de dag telkens om 21.00 uur afgesloten kan worden.

Soester Courant | 1981 | | pagina 23