Chatoi artihome R Stalenhoef bv HAIMIMEX^r Hanimex. Topkwaliteit vooreen aantrekkelijke prijs. ijmSJïBSBJ i Wijkvereniging Overhees viert eerste bestaanslustrum Twaalfuursexpositie op Koninginnedag foto-film-v/ideoo^ Bouw tennishal start half mei Uitslag districts aquarium keuringen in Soest EHBO-bestuur tevreden over inzet eigen leden BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Nikon EM. Kwaliteit onder handbereik. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 649.- 129.- flitser 79.' 25 Jaar bij Foxboro Snelheidscontrole tl i Soester Courant van woensdag 22 april 1981 In mei viert de wijkvereniging Overhees haar vijfjarig bestaan. Het bestuur zal op een vergadering ongetwijfeld het glas heffen ter viering van dit heugelijke feit al was het maar om bijvoorbeel de secretaresse, Carla de Jong, toe te drinken die er dan ook vijf jaar bestuurswerk op heeft zitten. Maar ver der zal de wijk er nadrukkelijk bij betrokken worden. Op zaterdag 16 mei wordt er voor de ouderen een barbecue-dansavond georganiseerd met optreden van diverse artiesten en op woensdagmiddag 20 mei komen de kinderen aan de beurt met een voorstelling van Luco's Pretparade. De kinderen hebben in alle aktiviteiten van de wijkvereniging altijd een be langrijke rol gespeeld. Iedere maand wordt er wel iets voor hen georgani seerd. Bovendien was hun veiligheid in de toch wat eigenaardig aangelegde wijk aanleiding voor enkele akties. De planopstellers meenden indertijd de buurt extra veiligheid te geven, door in alle straten veel bochten te creëren. De snelheid van het gemoto riseerde verkeer zou er daardoor uit gehaald worden. Maar dat juist door de vele bochten nogal wat onover zichtelijke situaties ontstonden, ont ging de plannenmakers. De bestuur ders van de wijkvereniging belegden bijeenkomsten en schreven brieven naar de gemeente. En wat belangrijk is; men stak ook de hand in eigen boe zem, want veel van de hardrijdende automobilisten wonen immers in de wijk zelf. Men nam ook aktie tegen de onveilig heid veroorzaakt door de aanleg van nogal wat vijvers en met name Over hees 2 dankt aan deze bestuurders het feit dat de gemeente daar échte woon erven aanlegde. Overhees 1 kent die niet, omdat in feite op de bochtige woonstraten toch vijftig gereden mag worden. In Overhees 2 is die snelheid teruggebracht door de woonerf-status tot vijftien. Een aktie om kinderen al vroeg te leren zwemmen, stierf on danks 350 aanmeldingen, een vroeg tijdige dood, omdat gemeentelijke in stanties niet meewerkten. Alles bij elkaar wordt de vereniging echter zeer gewaardeerd door de be woners. 353 gezinnen zijn er lid van en", zegt voorzitter C. Visch, „we doen totaal niets aan ledenwerving". Secretaresse Carla de Jong vult aan: „Voor nieuwe leden zorgen de kinde ren. Nieuwkomers willen met hun vriendjes naar de kindermiddagen en dan komt men zich vanzelf als lid op geven". De vereniging is als buurt vereniging de grootste van Soest. Men is aktief en organiseert voor een con tributie van slechts achttien gulden per jaar een klaverjascompetitie geduren de het winterseizoen (deelname rond de vijftig kaarters)iedere maand een bingo- en/of dansavond voor de oude ren (opkomst circa honderd man); tweemaal per maand bowlingwed strijden en voor leden boven de zes tien jaar (opkomst ongeveer veertig man); elke woensdag damesbowling (vol beziet); eenmaal per maand een jeugdbowling (vol bezet) en eenmaal per maand een kindermiddag met film, bowling of spelletjes. "De Borg", aldus voorzitter Visch", „speelt bij dit alles een grote rol. Wij zijn als wijk vereniging nauw betrokken geweest bij de bouw; droegen ons. financiële steentje bij door van de benodigde 75.000 gulden uit de bevolking, onge veer 35.000 gulden bijeen te brengen. Wij hielden een loterij, verkochten pennen en organiseerden een rommel markt" Jammer vindt hij het dat de theaterzaal van het dorpshuis niet groter gebouwd mocht worden. „Als straks de wijken 3 en 4 ook gereed zijn, is die zaal vele malen te klein. Nu al komen er uit andere wijken van Soest mensen op onze bingo-avonden af en dan kun je wel uitrekenen wat de toekomst wordt", aldus de heer Visch. Dankbaar is hij voor wat be heerder/direkteur Lensing gedaan heeft. Hij bracht de zaak op gang en zorgde ervoor dat dit dorpshuis in Soest bekendheid kreeg. Zijn opvolger kan op dit werk voortbouwen. „Klachtenbureau voor en van de wijk zijn wij nooit geweest. Wel komen wij op voor deze leefgemeenschap die toch wat naast Soest groeit", aldus voor zitter Visch. Het verenigingsblad "de Wijkdirigent" (vanwege de muziek- buurt) zorgt voor een goede onderlinge band en die is beter dan elders in Soest. Visch, geboren en lang getogen aan de Lange Brinkweg en penning meester W.A.Dorrestein uit het Hart afkomstig, weten waar ze het over hebben. „Ik zou niet meer terug wil len", zegt Van Dorrestein, "zó gezel lig is het hier". De vrees van de plaatselijke bestuurders, dat juist deze wijk over een aantal jaren zal verpau peren, doordat de mensen zo dicht op elkaar zitten, delen zij absoluut niet. Feest De viering van het eerste bestaanslus trum zal dat bewijzen. Op zaterdag 16 mei wordt de barbecue-dansavond mu zikaal opgeluisterd door de zangers Lisa Mac Keag, de gitarist/zanger Gert-Jan Groenendijk en 'de eountry- group "Intruders". Woensdag 20 mëi treedt Luco's Pretparade op voor de kinderen. Het is een gratis middag met een muzikale clown, een gooche laar, de grote notenkolder en funny balloons. PRAAMGRACHT 5 SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 I Een opmerkelijke bijdrage aan het programma van het Oranjecomité in Soest wordt dit jaar geleverd door Artishock. Een experiment binnenshuis, maar voor iedereen de hele dag gratis toegankelijk. De vereniging Artishock organiseert een éénmanstentoonstelling van 12 uur 's middags tot 12 uur 's avonds in het Artishockgebouw, wat een primeur is voor deze gemeente. Cyril Lixenberg (48), die door het gemeentebestuur van Soest is ge vraagd mee te werken aan de tot standkoming van het nieuwe gemeen tehuis, exposeert zijn werk. Al elf jaar werkt hij als zelfstandig kunstenaar, is in verschillende musea vertegenwoor digd, voerde door het hele land monu mentale opdrachten uit en is op 30 april zelf aanwezig om met het Soester publiek kennis te maken. Een pikante tentoonstelling omdat in middels bekend is dat het nieuwe gemeentehuis voorlopig helemaal niet doorgaat en de expositie geopend wordt door de architect van het nieuwe gemeentehuis de Soester Gert Duêr- meyer, die mét Lixenberg nauw samen werkt. De opening geschiedt midden op de dag in de kleine theaterzaal waar de 12 klokslagen van de Petrus- en Paulus- kerk duidelijk te horen zijn. Aan deze happening, die zich vooral ook in de. grote expositiezaal afspeelt, wordt een heel programma opgehan gen dat eveneens 12 uur duurt. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel, 02155-12706 Dineren in stijl? In ons sfeervol restaurant zult U zich werkelijk uit voelen. Onze keukenstaf staat garant voor een uitmuntend diner. Om 14.00 uur 's middags zal de heer A. van de Broek, hoofd van de gemeente lijke plantsoenendienst en lid van de Culturele Commissie, dia's vertonen van alle 30 beeldhouwwerken die Soest rijk is en waarlangs Artishock vorig jaar een fietsroute („Beeldenstorm") uitzette. Om 16.00 uur leidt wethouder Milly van Stiphout een Forum over het onder werp „Kunst Architectuur". Daaraan werken mee: 1. De Amsterdamse grafisch ontwer per Wim Wandel. 2. De eveneens hoofdstedelijke archi tect Aad Lambert, werkzaam bij de herhuisvesting in die gemeente en auteur van verschillende artikelen in „Cosa" (verschijnend in Delft) over kunstopdrachten en architectuur. 3. De auteur Jan Willem Holsbergen, directeur van de Avond-Rietveld academie. 4. Cyril Lixenberg. 5. Gert Duêrmeyer. Jan Kassies wordt ook nog benaderd. Om 18.00 uur zijn er voor de bezoekers hapjes en drankjes verkrijgbaar in de sociëteit van Artishock. Om 20.00 uur begint een muzikaal spektakel onder leiding van Tom Janus (piano) uit Soest, rondom de Ameri- kaans-Soesterse drummer Wally Bi shop, die dit jaar 75 jaar is geworden. Hieraan werken mee o.a. Mark Schaatsbergen (conga's), Gert Kohier (trompet) en de Griekse guitarist-zan- ger Yianis. Om 24.00 uur precies wordt de exposi tie gesloten. De produktie van deze manifestatie is in handen van Jan Visser. Nikon Een novum van Nikon. De Nikon EM. Een nieuwe automatische spiegelreflex. Klein, compact, functioneel en attractief. Nieuwe lichtgewicht lenzen. Standaard: 50 mm./1.8 Nikon E objectief. Nieuwe handzame motor-drive: de MD-E. Plus een nieuwe auto matische flitser: de SB-E. Het nieuwe Nikon-systeem. De micro-electronische precisie flitst bij Nikon voort! Ga maar kijken bij uw Nikon-specialist. met 1.8 - 50 mm lens Kompakt kleinbeeldcamera met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser incl. tas Pocketcamera *ra« met ingebouwde electronen- Hetzelfde model, doch met telelens98, o//on Birkstraat 2 - Soest Tel. 12874 INRUIL - OCCASIONS Met de bouw van de tennishal aan de Schrikslaan zal in de tweede week van mei begonnen worden. Het 2.1 miljoen gulden kostende project wordt 15 september door het bouwbedrijf B. Pellikaan uit Tilburg opgeleverd. De hal wordt circa 75 cm ingegraven en steekt zes meter boven de as van de weg (de Schrikslaan) uit. De bebouwde oppervlakte is ongeveer drieduizend vierkante meter, waarvan 2400 voor de hal. Er komen vijftig parkeerplaatsen bij. De hal zelf heeft vier tennisbanende overige zeshonderd vierkante meter zijn voor kleed- en doucheruimten; voor een restaurant, een vergader ruimte en het kantoor van de beheer der. Voor de realisatie van dit project is de Stichting Indoor Tennis Centrum Soestdijk opgericht. Huidige voorzit ter is de voorzitter van de LTC Soest, de heer D. Luten. Hij spreekt de ver wachting uit dat er over drie jaar een sluitende exploitatie bereikt zal zijn. De bezettingsgraad zal dan van 70 procent in het eerste jaar opgelopen zijn tot 90 procent, gedurende de win termaanden. Voor het zomerseizoen houdt men rekening met een bezetting tot 30 procent. De verwachting is zelfs dat de bezetting in de zomer, gezien de ervaringen elders in het land, nog zal toenemen. In de hal worden trainingslessen gege ven door „Tennisschool Emmesse" van mevrouw M. I. Schothuis-van Bönninghausen. De banen zijn dage lijks geopend van acht uur 's morgens tot middernacht. Het winterseizoen loopt van 15 september tot half april en de huurprijzen per jaar voor één uur tennis per week variëren van 715 tot 880 gulden. In het zomerseizoen betaalt men daarvoor 275 tot 385 gulden. Opvolgende besturen van de LTC Soest zijn vanaf 1972 bezig geweest met de plannen tot realisatie van een tennishal bij het complex aan de Schrikslaan. Aan het definitieve besluit lag een haalbaarheidsonderzoek van de Ko ninklijke Nederlandse Tennis Bond ten grondslag. Daaruit viel te concluderen dat Soest naast de tennishal aan de hal aan de Bosstraat, ruimte heeft voor een tweede overdekte tennisaccom- modatie. „Indien een kwalitatief goede hal wordt gebouwd, zal zeker de moge lijkheid bestaan tennissers uit de om geving aan te trekken", aldus de KNLTB. Pellikaan heeft inmiddels een grote ervaring met de bouw van dergelijke hallen. De eerste werd vijf jaar geleden in Goirle bij Tilburg gebouwd en in middels is dat aantal tot ruim honderd opgelopen. Vijftig zullen er vermoede lijk dit jaar nog bijkomen. A.s. vrijdag 24 april, aanvang 20.00 uur, zal in het restaurant van het Soester Natuurbad de prijsuitreiking plaatsvinden van de in het district Midden Neder land gehouden aquarium-keuringen. De organisatie van deze avond is in handen van de jubilerende Soester Aquarium Vereniging "Zilver Tetra". De club viert dit jaar haar dertigjarig bestaan. Voor de leden is er op 4 september nog een feestavond in de maak, maar met deze prijsuitreiking wordt de jubileumviering ingezet. Foto. Herman van Dam Een aquarium met twee exotische vissen "Zilver Tetra Soest" werd maandag 9 juli 1951 in De Gouden Ploeg opge richt. Er meldden zich twintig leden aan en het voorlopige bestuur bestond uit de heren J.G.H.Veenstra, voorzitter; W.Surink, secretaris en K.H.Hare- maker, penningmeester. De afdeling Soest sloot zich aan bij de landelijke bond. In de voorbije jaren waren er nogal wat ups en downs. Het ledental groeide en men kende grote bloeiperiodes. Soms leek de club weg te kwijnen, maar altijd waren er weer enthousi astelingen die nieuw leven in het be staan brachten. Kort geleden nog was er zelfs sprake van opheffing. De berichten daarover hadden een shock-effect, want de va cante voorzittersplaats werd tijdens de vergadering bezet. De heer J.Wentink nam de hamer over van de heer H. Menning en bovendien werden er twee ledën, de heren W.v.d.Brink en D.Fon- tein bereid gevonden het bestuur te versterken. De vereniging telt nu ze ventig leden. Het organiseren van de districtprijs uitreiking wordt een kroontje op het vele werk dat in de afgelopen jaren toch werd gedaan. De prijsuitreiking is ook de bekroning van het werk dat de keurmeester van de bond, de heer C.Stam, in de afgelopen maanden ver richtte. Hij keurde in de provincie, waaronder bij (slechts) drie leden van "Zilver Tetra Soest" de daarvoor aangemelde aquaria. Het gaat daarbij om drie ca tegorieën: 1. het gezelschapsaquari um; 2. het ciclyde aquarium en 3. het speciale aquarium. In de catego rie één betreft het aquaria met aller lei soorten vissen en planten; categorie twee beslaat aquaria met ciclyden uit Tangaika of het Malawimeer of uit Zuid Amerika, terwijl catergorie drie bakken betreft met planten en vissen die uit een streek afkomstig zijn. De keuring beslaat zowel het exterieur als het interieur. Nadrukkelijk wordt aandacht besteed aan de omgeving waarin het aquarium in de woonom geving geplaatst is. Van alle gekeurde bakken zijn dia's gemaakt, die op de avond van de prijs uitreiking zullen worden vertoond. Per categorie zijn er drie prijzen alsmede een wisselbeker beschikbaar. Het is de eerste keer in de dertig jarige geschiedenis van Zilver Tetra Soest dat deze prijsuitreiking hier plaatsvindt; De toegang ds voor iedere belangstellende vTiji Vóór de viering van het feest in september doet het bestuur een beroep ophóud-leden zich aan te melden. Met name de oud-be stuurders zijn van harte welkom. WILMANAARCHAT0UXT0EM0ETPAEERSTNAARDEBANKT0E In een matig bezochte vergadering (het wereldgebeuren in' de vorm van de landing van Space Shuttle hieldde leden vermoedelijk weg) heeft de afde ling Soest van de EHBO vorige week drie bestuursleden herbenoemd en twee jubilerende leden gehuldigd. Dat waren de heer W. van Diermen, veer tig jaar lid en mevrouw B. Alkema-van Essen, die er 12% jaar lidmaatschap heeft Opzitten. Zij kregen beiden een blijvend aandenken. Voorzitter dokter J. J. H. Overbeek kon slechts zesendertig leden, naast zijn zes mede-bestuurders welkom heten. Tegenvallend, omdat andere keren het dubbele aantal kwam opdagen. Over beek concludeerde daarom dat „Space Shuttle" de show gestolen had. Toch was hij niet ontevreden over de leden van de afdeling, want velen zetten zich ook in bet afgelopen jaar weer in, niet alleen voor het eerste hulp-werk, maar ook voor het opknap pen van het eigen gebouw. Hij bracht hen daarvoor dank. De altijd klaar staande hulpverleners, de EHBO-ers die bij alle evenementen in Soest aan wezig zijn, werden later op de avond bedacht met een bloemetje. „Een vereniging", zei Overbeek, „kan alleen bestaan als er veel mensen zich onbetaald voor in willen zetten. Zijn die er niet, dan moet ofweg de contributie fors omhoog óf de vereniging houdt op te bestaan". De EHBO-Soest kan bogen op enthousiaste leden waardoor haar voortbestaan verzekerd is. „Ook de jongste loot, de jeugd-EHBO, ziet er gezond uit en ook wat dat betreft hebben wij een goede toekomst", aldus voorzitter Overbeek. Hij riep de leden op ook aan wedstrij den deel te nemen. „Het zijn goede oefeningen en u komt daar voor onver wachte situaties te staan; net als in de werkelijkheid". Dank bracht hij tenslotte aan alle vrijwillige hulpverleners die de goede naam van de afdeling ook vorig jaar weer hoog gehouden hebben. In vlot tempo passeerden daarna de notulen en het jaarverslag, waarna het finan cieel beleid van de penningmeester, mevrouw M. Wiemans-Hendriks, werd goedgekeurd. Ook de begroting leverde geen problemen op, waarna het over zicht van de hulpverlening in 1980 kort besproken werd. 36 Vrijwilligers waren tesamen 608 uren paraat bij sport- en andere evene menten. Zij verbruikten 16 rol vette watten, 3 pakken witte watten, 10 snelverbanden, 48 rollen cambric, 30 rollen hydrofiel gaasverband, 8 doosjes steriele gaasjes, 13 rollen hechtpleis ter, 2 pakken wondpleisterverband, 8 flesjes betadine en 2 driekante doeken. De heer Slotboom, commissaris van deze hulpverlening, deed een beroep op meer leden zich voor dit werk beschik baar te stellen. „Steeds vaker wordt een vergeefs beroep gedaan. Vooral in de weekeinden wordt het steeds moei lijker omdat vele dames een werkkring hebben", aldus de heer Slotboom. Vervolgens werden de drie eerder genoemde bestuursleden herkozen. Tot een uitbreiding van dat bestuur, zoals de agenda aangaf, kwam het niet. Er zouden twee leden bij moeten komen, maar tot nog toe werd slechts één kandidaat bereid gevonden een taak op zich te nemen. Dat was mevrouw A. H. Mertens-Ramrath, die voorlopig als commissaris belast zal worden met de leiding van de jeugdafdeling. Na de huldiging van de twee jubileren de leden, volgde de uitreiking van de voorlopige diploma's aan de 21 ge slaagde cursisten, waarna de verga dering met een korte rondvraag werd besloten. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Vj? juwelier Ge/ukscent va Chatoux als hanger verzilverd verguld Burg. Grothestrai Soest Telefoon 08155 - 2 3 Donderdag j.1. was bet ro in Soest. De heer Will Di, 7. gehuldigd in verband met y' dienstverband bij Foxboro.® ly" zoals hij in het fèëstlie31" collega's werd genoemd k\°P jarige leeftijd in dienst bij lige vertegenwoordiging Nederland N.V., de firmi*- nosto in Rotterdam.^- Na de oprichting van Foxbrt S(?cst in 1960 werd hij sektieïeider'e a£®* Temperatuur-instrumiënteniar verantwoordelijk was: voorassam" blage en ijking van deze in^enten- Na een gedegen interne êxterne opleiding werd hij in 1976 aflë80"®* van de assemblage yan de elelt* Ironische lijn. Bij binnenkomst werd deer Dumas een door zijn collega's waardigde erepenning omgehangen. Foto: C. Lourens, Baarn. In zijn afdeling, die voor ce gelegen heid door de collega's melpandoeken en slingers was versierd, ird hij door het personeel toegezongi, begeleid door een uit het persone samenge stelde band. Namens de directie van Ixboro werd hem door de heer J. v.d. iien, lid van het international manageent, de gou den „Twenty-five YeaDin" opge speld. Omdat Will graag aai®ij auto poetst en nogal eens klaagt, .pasdoeken te kort te hebben, werd hei namens de collega's een baal lompënverhandigd waar een wekkerradidftusen verstopt zat. Uit de woorden die gespiken werden kwam duidelijk naar vren dat Will Dumas zelf zijn funktie reer als afde lingsbegeleider ziet dan as chef. De jubilaris heeft Foxbeo Nederland N.V. in Soest zien uitgreien van een bedrijf in 1960 met een opervlakte van 450 m2 met 45 medewekers tot een bedrijf van plm. 20.000 ï2 en zo'n 600 medewerkers. In Frankrijk heeft hij gassisteerd bij het opbouwen van de >.Rxboro verte genwoordiging aldaar; lij heeft in de afgelopen 25 jaar meegwerkt aan de productie van duizendei meet- en re- gelapparatèn die over degehele wereld in vele takken van indistrie gebruikt worden. Op de Amersfoortsest-raat controleer de de politie vorige week het verkeer enige uren op snelheid. 2810 Voertuigen passeerden de radarapparatuur. 34 Bestuurders reden te hard. De hoogst gemeten snelheid was 114 km. per uur. béter Beter slapen in bed-kombinaties die uw slaapkamer omtoveren tot een tweede woon-ruimte. Beter slapen hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3