Doe eens iets met Lelies Publiek teleurgesteld naar huis SCHADE?? Henri Nefkens Soest B.V. Informele raadsvergadering door tijdgebrek voortijdig afgebroken ƒ35, „Red Stars Heren 3 heeft kampioenschap niet meer in eigen handen" Meningen van Lezers De 12 uursexpositie op Koninginnedag Bromfietster verleent geen voorrang Met auto uit de bocht m JBwtëel De Zeister Postzegel- en Muntenbeurs Inbraak in „De Borg" Inbraakjes en diefstallen Diefstallen Negen thermopane ramen vernield Gemeenteraadsvergadering Fractievragen moeten schriftelijk ingediend worden Uitbreiding straatverlichting Snelheidscontrole Open Brief Gericht aan B. en W. van Soest Rommelmarkt Bekeuringen op de A.P.Hilhorstweg 11 Soe&ter Courant van woensdag 29 april 19111 11 Voor alle duidelijkheid deelt het be stuur van Artishock nog eens mee, dat de tentoonstelling van de Amsterdam se kunstenaar Cyrll Lixemberg slechts een dag duurt. Op Koninginnedag van 12 uur 's mid dags tot 12 uur 's avonds. In aanvulling op het persbericht van de vorige week is nu ook bekend, dat het muziek- ensemble van Tom Janus is uitgebreid met de beide drummers Ted de Jong en Eugéne Spruit. Verder werkt ook nog de bassist Wim Velthulzen mee. Deze muzikale avond begint om 21.00 uur. De toegang ls gratis. Op de Dorresteinweg kwam een 16-ja- rige bromfietster in botsing met een personenauto, die van de Industrieweg af kwam. Het meisje kwam te vallen en bezeerde daarbij haar been. Zij werd voor onderzoek naar het zieken huis Zonnegloren gebracht. Een 22-jarige Amersfoorter vloog vrij dagavond op de Birkstraat met zijn auto uit de bocht. Eerst raakte hij twee rechts van de weg staande bomen om daarna tegen een links van de weg staande boom tot stilstand te komen. De wagen werd zwaar beschadigd; de Jongeman was niet geheel alcohol vrij Burg. Grothestr. 16 Soest-Tel. 17249 Menu voor de maand mei Meloen overgoten met port Biefstuk Stroganof met peper- en roomsaus enz. Rauwkostsalade Keuze uit: Gepofte aardappelen met mierikswortelsaus, pommes Parisiennes of frites 4c IJs met aardbeien en slagroom Uiteraard kunt u ook a la carte bestellen. Of uw auto gewoon weer 's netjes erbij laten zetten! Eigen plaatwerkerij en spuitinrichting Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest - Tel. 02155-12364 Lelies kunnen overal gebruikt worden waar hun majestueuze schoonheid een blikvanger In de tuin moet vormen. Ze kunnen geplant worden in bedden, borders, rotstuinen, in verwilderde tuinen, in de snijbloementuln. in bloembakken voor terras of balkon. Veel lelies kunnen ook binnenshuis in bloempotten tot bloei gebracht wor den, hetzij als decor in de kas of in huls. of om later buiten uitgezet te worden in bloembakken of een saaie plek in de tuin op te vullen. De bol len zijn misschien niet zo goedkoop, maar bieden veel waar voor hun geld omdat ze jaar na jaar bloemen blij ven vormen. En de verzorging van lelies is niet moeilijker dan die van andere bolgewassen. Betrekkelijk kort geleden kwamen alleen nog maar wilde leliesoorten in tui nen voor. Dank zij een omwenteling op het gebied van de lelieteelt met als resultaat krachtiger en kleuriger hybriden, kunnen tuinbezitters thans onafge broken van juni tot eind september over bloeiende lelies beschikken. Indien de bollen in het najaar wor den geplant is een winterbescherming belangrijk. Lelies komen altijd het best tot hun recht in groepen van min stens drte. De plantafstand van kleine bollen is ong. 20 cm. die van grotere 25 cm. of meer. Kies, indien moge lijk. een vrij koele plaats, beschut tegen de wind. Na het planten wordt flink water gegeven, waarna de turf- molmlaag wordt aangebracht. Ver welkte bloemen worden zo nodig ver wijderd, maar de stengels worden pas in het najaar geheel afgesneden. Zorg ervoor dat al het verdroogde blad is verwijderd en opgeruimd voordat u de lelies een verse turfmolmlaag geeft voor de winter. Lelies zijn ook prachtige potplanten. Zodra de bollen in het voorjaar in de winkel verkrijgbaar zijn, kunnen ze gepot worden en dit moet dan direkt gebeuren om uitdroging van de bol len te voorkomen. Voor het oppotten kan kant-en-klare compost gebruikt worden. Leg wat potscherven op de bo dem van elke pot om overtollig water te laten afvloeien. Een bloempot van 15 cm. is doorgaans voldoende voor een enkele leliebol, maar de echte lelie liefhebber plant bij voorkeur drie bol len in een tweemaal zo grote pot. Druk de compost stevig aan, met de top van de bol 5 cm. onder de aarde. Wanneer de bollen in het voorjaar worden geplant, kunnen de potten on middellijk in een onverwarmde ruimte geplaatst worden en men behoeft ze niet in de tuin in te graven. Een een voudige manier van Ingraven is ech ter om de pot tot de rand ln een be schut hoekje van de tuin te zetten. Wanneer de toppen van de stengels tevoorschijn komen, brengt men de pot ln de huiskamer of een koele kas in bloei. Wordt een vervroegde bloei gewenst, dan kunnen lelies bij gematigde tempe ratuur, te beginnen bij 13-16°C, gefor ceerd worden. Zorg voor voldoende frisse lucht. Geef de eerste tijd matig water, daarna ruimschoots wanneer de planten in volle groei zijn en de wortels zich sterk hebben ontwikkeld. Veel lelies zijn geschikt voor potcul- tuur, zoals de Mid-Century hybriden mei kelkvormige, Lilium regale met trompetvormige en de speciosumsoor- ten met tulbandvormige bloemen. Leliebollen zullen op dezelfde plaats in uw tuin jarenlang bloemen geven Het geheim van een succesvolle bloei ls dat men niet vergeet, dat het van nature planten van de bossen zijn en dat ze het liefst met hun toppen in de zon en hun wortels in de schaduw staan. Plekken tussen heesters en één jarige planten zijn daarom uitermate geschikt voor lelies en een laag turf molm zal niet alleen de wortels be schermen maar de lelies ook vochtig en onkruidvrlj houden. Ongeacht de grondsoort is goede wa- terdoorlatende grond belangrijk voor lelies. Om de grond vochtig te houden wordt vóór het planten van de knol len volop turfmolm of bladaarde onder gewerkt. Een vooraf goedbewerkte grond levert later een goede kwali teit bloemen op. Daar de knollen een aantal jaren ln de grond blijven ver dient een jaarlijkse kunstmestgift eveneens aanbeveling. Lelies worden tussen februari en april of in het late najaar geplant, 10 a 15 cm. diep. Als regel moet de schou der van de bol 2% maal de hoogte van de bol met aarde bedekt zijn. Het kampioenschap van de 2e klasse, waar heren 3 van de basketbalvereni ging The Red Stars zo op af leek te stevenen zal waarschijnlijk niet in Soest belanden. Dit naar aanleiding van de nederlaag van de Soesters in de eerste na-competitie wedstrijd te gen Keizer Otto. Deze reeks van be slissingswedstrijden werd noodzake lijk nadat drie teams, t.w. Keizer Otto, Flux en Red Stars allen op de eerste plaats waren geëindigd. Red Stars had tijdens de kompetitie het lot in eigen handen. Een keer was er van Flux verloren, terwijl de naas te concurrentie al zes verliespunten had opgelopen. In de laatste drie wedstrijden moes ten de roodwitten nog vier punten pak ken om de titel binnen te kunnen ha len. Het werden er slechts twee, want twee keer werd er op het nippertje van Keizer Otto verloren, zodat beide teams evenveel punten hadden ver gaard. Onzichtbaar en uit het niets was ook Flux nog gelijk gekomen met deze twee verenigingen. Op zaterdag 25 april speelde Red Stars haar eerste wedstrijd, en wel tegen het met lange spelers bezette Keizer Otto. Het Soester team was niet geheel compleet, maar dat mag niet als ex cuus aangedragen worden voor de uit eindelijke nederlaag. Vijf minuten lang bleef Red Stars net even voor op de gastheren. Bij 14-14 namen de Naarder spelers het initia tief langzamerhand over. Hun lengte hielp hun de rebound te beheersen en zodoende konden zij regelmatig tot scoren komen. De rode sterren hadden heel wat meer moeite met sco ren. Behalve dat er enkele opgelegde scoringskansen gemist werden, stokte de aanvalsopzet, omdat enkele spelers soms te moeilijk aanspeelbaar waren, Had Red Stars de verdedigingsre bound. dan kostte het passen teveel tijd om een break te kunnen spelen, en de Ietwat trage tegenstanders te verrassen. Deze factoren verklaren de 41-31 ach terstand waar Red Stars in de rust tegen op keek. Van een beslissing hoefde alsnog allerminst sprake te zijn, ware het niet dat sommige spelers te snel capituleerden. De concentratie en motivatie was in enkele gevallen dan ook niet meer aanwezig. Toch heeft Keizer Otto de overwinning zelf geforceerd. Rustig het eigen spel letje spelend wisten zij hun lengte goed uit te buiten, waardoor na veel heen en weer geren in de slotminuten de eindstand op 88-68 werd bepaald. En terecht, want Keizer Otto had het betere van het spel laten zien, en ver dient gezien de gehuisveste (relatieve) kwaliteiten binnen de ploeg het kam pioenschap en de daaropvolgende pro motie naar de eerste klasse. Wint Keizer Otto ook de wedstrijd tegen Flux. dan zijn zij kampioen. Dit is tevens de meest voor de hand liggende uitslag van deze na-compe titie. Als Flux echter van Keizer Otto wint, en Red Stars verslaat Flux vol gende week. dan zal het doelsaldo be slissend zijn. Kort samengevat zijn de kansen voor Red Stars na de 20-pun- ten-nederlaag vrijwel nihil. De laatste beurs, in dit seizoen te Zeist, zal daarom worden gehouden op zater dag 2 mei in Gebouw Calvijn, Bergweg 6, van 10.00 tot 16.00 uur. Ingebroken werd in het filiaal van de bibliotheek dat is ondergebracht in het dorpshuis ,,De Borg". Er werd een ruit vernield waardoor de dader binnen kon komen. Hij verdween met een geld kistje waarin honderd gulden zat. Een insluiper heeft vorige week uit een woning aan de Soesterbergestraat een portefeuille weggenomen met daarin een rijbewijs, een interna tionaal rijbewijs, het kentekenbewijs van de wagen en een giropasje. Uit de berging op het gemeentelijk kampeerterrein te Soestduinen werd een gasfles gestolen. De berging bleek te zijn opengebroken. Uit een woning te Soesterberg nam een inbreker een gouden tientje met ket ting, een gouden schakelarmband en een gouden medaillon weg. Hij maakte gebruik van een valse sleutel waarmee hij de keukendeur opende. Uit een op het parkeerterrein bij Zon negloren staande personenauto werd een damestas gestolen met daarin een portemonnee met tweehonderd gulden. Hetzelfde bedrag verdween uit een auto die aan De Zoom geparkeerd stond. Op de Ereprijsstraat werden de linnen daken van twee auto's open gesneden. Uit de ene wagen verdwenen negen cassettebandjes; uit de andere niets. Van een bezoekster aan de Molensoos werd haar dure bromfietshelm gesto len en uit een tuin aan het Harperpad nam een onbekende tuinier drie conife ren weg. Van het dagverblijf ,.De Blauwe Vo gel" aan de Bosstraat werden negen thermopane ramen vernield. Dat ge beurde met steentjes en bukskogeltjes. De schade beloopt enige duizenden guldens. Het gemeentebestuur, raad en college van bur gemeester en wethouders, kan zich. zo bleek maandagavond, toch verheugen in een grote schare supporters. Als er werkelijk belangrij ke zaken aan de orde zijn, dan komt men op dagen. Maar je maakt er een soort „Bunnik- zijde" van als je hen behandelt zoals dat dit keer het geval was. Niemand kwam eigenlijk voor de zoveelste uitleg van bureau Berenschot; niemand had ook interesse voor de vragen van de raads leden of Berenschot nu werkelijk onafhanke lijk had kunnen werken; iedereen wist wel dat het uiteindelijk ging om de sanering van het grondbedrijf en het boekhoudkundig op vangen van de 26 miljoen verlies, maar ie dereen wilde wel eens weten hoe het nu zat met het terugschroeven van voorzieningen en het opschroeven van de belastingen. En juist toen dat aan de orde kwam. haak te de raad af. Het was elf uur en dan ont staat er begrijpelijke haast want voor de mees te raadsleden wacht een doodgewone werkdag. Maar door die haast besloot men alle vra gen over de indammingen van de kosten en het opendraaien van de belastingkraan maar schriftelijk in te dienen. En er komen dan ook schriftelijke beantwoordingen en dat gaat dan mooi aan de neus van het publiek voor bij. Door een verkeerde regie zat men de hele avond in het theater en toen de clou moest komen, liet men het gordijn zakken. Al die mensen van het gemeentelijk kampeer terrein, het personeel van het zwembad, de afgevaardigden van de bibliotheek, de sport mensen; voor allemaal was het een verloren avond. Er waren ook weer veel ambtenaren, maar zij zitten zometeen aan de bron; aan het foto- copiëerapparaat en bovendien mogen zij straks helpen bij het opstellen van de antwoorden, misschien zelfs wel bij het zoeken van de kluitjes voor het riet. Heel belangrijk was natuurlijk toch wel de op merking van de meest deskundige CDA-er Bol huis of het college nu eigenlijk niet de gemak kelijkste weg gekozen had. n.1. de lastenver zwaring voor de burger, zonder dat gebleken is. dat de andere weg, de lastenvermindering van de gemeente, onbegaanbaar is. En zo is dat! Maar zo is dat in heel Neder land immers. Alles wordt duurder en daar door gaat de belastingbetaler bezuinigen. En met dat bezuinigen worden de eisen minder en als de eisen minder worden hoeft de overheid een hoop dingen niet meer te doen en dan be zuinigt die overheid ook. De kleinste fracties met de jongste "(in raads- jaren) raadsleden wilden allemaal weten hoe het nou toch zo raar had kunnen gaan. Hoe kun je voorkomen dat je nogeens zoveel mil joenen verlies gaat lijden? De grote fracties met heel wat ..gesettelde" raadsleden weten dat precies. Ze weten hoe het gekomen is en ze weten vermoedelijk ook hoe je het ln de toekomst kunt voorkomen. Geen beloftes doen in de verkiezingstijd; niet tegemoetkomen aan al die wensjes die her en der in de gemeente leven. Nooit meer zeggen dat Soest een hart nodig heeft; dat er nodig een overdekt zwembad moet komen; dat het vliegveld weg moet (want dat scheelt weer in de inkomsten)dat het culturele leven opge pept moet worden en dat Soest zonder dorps huis niet leven kan. Gewoon eerst tellen wat er in de knip zit en dan kijken wat we doen kunnen. En veel zit er niet in die knip. Dat staat wel vast. Al die mensen die dit keer op de tribune zaten weten dat eigenlijk wel, maar zij kwa men dit keer om te horen of de raad nu wer kelijk zo flink is om al die zaken als ver koop van het natuurbad, sluiting van het open luchttheater, opdoeken van het slachthuis, af stoten van de brandweeralarmcentrale, ver mindering van het onderhoud aan de wegen en plantsoenen, vermindering van de avondver gaderingen enz. enz. aan te pakken. Niemand gelooft dat eigenlijk, want onder die voornemens zitten weer heel wat heilige huis jes. Van Visser mag je niet aan Artishock komen; van Oldenboom niet aan het natuur bad; van mevrouw Blommers niet aan de peu terspeelzalen; van de PvdA mag de sport opgeheven worden, maar van een ander weer niet en van D'66 mag alles als zij het maar niet als eerste hoeven te zeggen. Het publiek wil eigenlijk alvast een voorschot je op de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Dan zullen de partijen om in de gunst te komen toch wel weer op hun borst rammen met mooi verpakte beloftes en dan weet de kiezer nu dat er mooi nooit meer iets van terecht kan komen in Soest. Het geld is op en dat kwam niet eens door potverteren; dat kwam alleen maar omdat er vroeger teveel beloofd werd. omdat wij dachten een grote meetellende stad te kunnen worden. We moesten immers zo nodig regelen van de vierbaansweg over de Eng tot dat enge hart. Het werd maandagavond een soort „Unvoll- endete"; eigenlijk helemaal niks. Maar goed dat het Griftlandcollege niet op de nominatie staat om afgebroken te worden zoals het Utrechtse stadion. Het publiek had uit ballo- righeid er best aan willen beginnen. P. RESS. In een vrij lange vergadering heeft de gemeenteraad maandagavond voor het eerst de voorjaarsnota van het college van burgemeester en wethouders behandeld. Er bestond grote publieke belangstelling voor, maar dat publiek kwam niet aan zijn trekken omdat de raad letterlijk te elfder ure besloot de vragen over de inkomstenverhogingen en de uitgavenreducties schriftelijk in te dienen. Het CDA had overigens al bij voorbaat laten weten op deze avond geen standpunt te zullen bepalen. Duidelijk was ook dat de andere fracties dat niet van zins waren. Gezien het aantal vragen dat het college nog zal moeten beantwoorden ligt het in de lijn der verwachtingen dat deze nota uiteindelijk niet in mei, maar in juni pas in de raad zal komen. Bolhuis van het CDA suggereerde dat al direct bij het begin van de vergadering, maar burgemeester Scholten bleef tot het eind van de informele bijeenkomst op het standpunt, staan dat de nota al in mei aan de orde moet komen. Na een verantwoording door het bu reau Berenschot over de werkwijze voor het opstellen van de financiële analyse van de gemeente volgden er wat vragen gesteld door mevrouw Ailard (D'66), Visser (PS) en mevrouw Van Gelder (PvdA). Mevrouw Allard zei de historische analyse gemist te hebben; een nuttig stuk om lering uit te trekken. Visser en ook mevrouw Van Gelder merkten op dat de medewerking van de verschil lende gemeentelijke diensten en be drijven zo heel verschillend was ge weest. In hoeverre had Berenschot dat begeleid? En mevrouw Van Gelder wilde ook weten of het college nu uiteindelijk gekregen had wat het ver wachtte. Berenschot's bemoeienissen bleken ni hil te zijn, voorwat betreft de bezui nigingsvoorstellen en de historie" had men gelaten voor wat ze was, „omdat", zo zei dréf. D. H. Houthoff, „het niet zinvol was eraan te werken. Misschien wel veel rumoer, maar wei nig zege in huis", hoff. De burgemeester zei dat het college aan de ene kant tevreden was omdat er nu inzicht was hoe de komende jaren te handelen. Aan de andere kant had hij gehoopt dat er nog meer bezuinigd had kunnen worden. Hij hield de raad overigens voor dat er nog meer problemen dreigen te ko men: verhoging van de rentestand, rijksbezuinigingen, de nota over de rei niging en de situatie met de beide dorpshuizen. Sanering Wat de sanering van het grondbedrijf betreft vroeg de heerA. Bolhuis (CDA) wat de consequenties zullen zijn, indien het tekort groter blijkt te zijn. Anton Bolhuis (CDA) „Is in het geraamde begrotingstekort voor de jaren '81-'84 al rekening ge houden met het voornemen dat ver schillende percelen zullen worden overgebracht naar de algemene dienst", aldus Bolhuis. Hij wilde tenslotte weten welke vol gende stappen het college in petto had om op de nu ingeslagen weg voort te kunnen gaan. Mevrouw Korthuis (WD) vroeg zich af hoe het in de toekomst moet met de grondpolitiek. Grond pas aankopen als de uitvoering van een bestemmings plan zeker is. kan volgens haar niet. Het zou betekenen dat er meer in besloten vergadering besproken moet worden en zij liet alvast weten daar niets voor te voelen. Ook mevrouw Korthuis wilde weten welke tegenvallers de raad nog te wachten staan. Zij drong verder aan op continue bijsturing en permanente kre dietbewaking en tenslotte vroeg zij het college eens te becijferen wat het ln standhouden van de huidige behuizing van de gemeentesecretarie kost tegen over de lasten die de nieuwbouw van een gemeentehuis met zich meebrengt. Mevrouw Van Gelder (PvdA) wees op de door het college in de nota opgeno men criteria (kwetsbare groepen ont zien, zorgen voor primair noodzake lijke zaken enz.) en zij Informeerde of voor deze zaken prioriteiten gesteld waren. Zij drong aan op een verdere sanering van het grondbedrijf, met dien ver stande dat naast de financiële sanering nu ook plannen gemaakt moeten wor den voor wat er met het grondbezit gaat gebeuren. In dat verband wees de fractie op de mogelijkheid het woning bouwplan Klein Engendaal te starten. Mevrouw Allard (D'66) meende dat de gemeente er toch maar het beste aan deed de verliezen in één keer af te schrijven. „Vooreen duidelijk beeld is dat noodzakelijk en dan schepen we een volgende raad niet op met een erfenis", aldus mevrouw Allard. In zijn antwoord zei burgemeester Scholten dat het college met het opne men van enkele criteria zijn eigen ver antwoordelijkheid ten opzichte van de burger had willen duidelijk maken. Wat er met de gronden zelf gaat gebeuren zal de raad via voorstellen in de zomer horen. Gemeentesecretaris Kruitwagen zette nogeens uiteen hoe men de 26 miljoen gulden verlies becijferd had. Het grondbezit, voorzover daar geen wo ningbouwplannen voor bestaan, is te ruggebracht naar de oorspronkelijke agrarische waarde. Het verschil tus sen de hoog opgevoerde boekwaarde, ontslaan door de jaarlijkse rentebij schrijving en de agrarische waarde, is het verlies. Voor de gronden waarvoor woningbouwplannen bestaan, is een redelijk exploitatiebedrag vastge steld en het verschil met de opgevoer de boekwaarde is opgenomen In het totale verlies. Kruitwagen zei tenslotte te verwachten dat door de nieuwe grondpolitiek van de rijksoverheid, grondspeculatie voorkomen kan worden. Bezuinigingen Wat de voorstelde bezuinigingen zoals opgenomen in de projektenlijsten be treft, zei de heer Bolhuis (CDA) dat de fractie veronderstelt dat het geraamde bedrag bij lange na niet gehaald zal worden. Teveel staat op losse schroe ven. Bolhuis stelde verder ook vast dat verscheidene voorstellen tot bezuini ging niet door het college waren over genomen en hij vroeg of het geen voorkeur verdiende de tering naar de nering te zetten, waardoor afgezien kan worden van nieuwe belastingen, die de burgers in deze tijd in hun koop kracht treffen. Visser (PS) ging in dat opzicht verder. Hij somde een aantal voorstellen op waarmee de inkomsten verhoogd kun nen worden, (invoering leges brand preventiemaatregelen - invoering le ges ruiierkaarten - verhoging leges spoedaanvragen reisdocumenten en berekenen onderhoud straatmeubi- lair). Wat dit laatste betreft vroeg wethouder Hoekstra aan wie dat dan in rekening gebracht moest worden, maar Visser bleef het antwoord schul dig. Visser had ook een lijst met voorstellen om te bezuinigen, zoals afschaffen van vergoeding voor telefoonkosten, af schaffen van de 1%-regeling voor ziek tekosten, vermindering van verzeke ringskosten, afschaffen gemeentelijke bijdrage aan het schoolzwemmen, ver lagen van de bijdrage van het onder wijs aan de sportstichting, lagere bij drage aan de muziekschool, het voor komen van lichtvaardig en ongenuan ceerd opdrachten geven aan externe adviseurs, dienstreizen alleen vergoe den voor de werkelijk gereden kilome ters enz. Visser zei een en ander allemaal gele zen te hebben in de voorstellen van het ambtelijk apparaat en ook hij vroeg zich af waarom het college deze zaken naast zich neer gelegd had. De heer H. Jonker (D'66) informeerde naar de waarde van het in maart aan genomen beleidsplan ten opzichte van de nu ingediende voorstellen en ook hij had belangstelling voor de relatie van de bezuinigingsvoorstellen ten opzichte van de door het college gestelde crite ria. De heer Kingma (PvdA) en mevrouw Korthuis (VVD) drongen aan op het formuleren van het nieuwe beleid, voordat bezuinigingsbedragen ge noemd werden. Kingma had onder meer de herverdeling van de taken op het oog. J. J. van den Brakel De heer v.d. Brakel (PvdA) meende dat het college van de raad geen besluiten kon verwachten als het colle ge niet eerst met afgeronde duidelijke voorstellen kwam. Van den Brakel meende, net als vele anderen, dat er teveel natte vinger werk gedaan werd. Er werden ook nog voorstellen gedaan de. bouwvergunningen voor kleine bouwwerken zoals duiventillen, konij nenhokken en kippenrennen te laten vervallen (de opbrengst weegt niet op tegen het ambtelijke werk); het (sport )paasepartout systeem ook toe te passen op de clubhuizen; de verkoop van het natuurbad eerst te bespreken in de stichting zwembaden. De hele vragerij werd daarna kortge sloten vanwege het late uur. De frac ties kregen tot woensdagmorgen de tijd om hun verdere vragen schriftelijk in te dienen bij het college. De straatverlichting ter hoogte van de brug tussen de Koningsweg en de Veenbesstraat zal worden uitgebreid. Snelheidscontrole op de Burgemeester Grothestraat en de Soesterbergse- straat leverde 25 processen-verbaal op. 494 Voertuigen passeerden de radar- apparatuur van de politie. De hoogst gemeten snelheid was 100 km.p/u. Daar heb je weer zo iets, waar zijn we toch mee bezig, afsluiting Nieuvv- straat/Beetzlaan, en eenrichtings verkeer in de daaraan grenzende zijstraten. Een beetje redelijke alternatieven bij voorbeeld een rontonde of iets van bloembakken zijn te kostbaar en wor den maar zo van de tafel geveegd. Dat het vrachtverkeer wat wordt ver minderd daar zijn we het allen wel mee eens maar dan weer met ontheffingen voor de leveranciers die de winkels en bedrijven moeten kunnen bereiken. Maar wat betreft het personen ver keer, dat is wel degelijk een stuk in komen van de middenstand en dan kan de Burgemeester wel zeggen, de bewoners worden nu min of meer verplicht in zijn eigen wijk te kopen, nou die vlieger gaat dus niet op hoor. Want ons bedrijf en nog vele anderen moeten het hebben van het iangs- en doorkomende verkeer. Wij persoonlijk zijn al genoeg genekt maar laat dit probleem, waar we eigenlijk allemaal voorzorgen want we rijden tenslotte allemaal een auto en moeten dus zoals al gezegd is ook met z'n allen de lasten dragen, niet gaan over de ruggen van de middenstand. Laten de bewoners en u ook eens sociaal denken. Het bedrijfsleven heeft het al moeilijk genoeg. Mevr. v. Rouwendaal Auto Wasserette Mijne heren, Wij wonen in de buurt van de Vangrail, en dat konden we wel merken zaterdag 25 april. Om half acht werden we al gewekt. De heren van de Vangrail wilden even de microfoon testen. Dit kan toch ook om half negen. De uit spraken die ze door deze microfoon deden waren ook niet mis. „Je hebt wel zes paar ogen nodig, om op je spullen te passen, je weet hoe de Turken zijn". Wij hebben altijd respect gehad voor de Vangrail, maar na deze uitspraak moesten we wel walgen. Dus heren van de Vangrail: Rommelmarkt mag wel. maar nooit meer willen we om half acht ons bed uitgetetterd worden, en vooral niet met deze misselijk maken de discriminerende opmerkingen. Hoogachtend, Boze omwonenden. Naam afzender bij redactie bekend. Op de voor doorgaand verkeer af- gesloten A.P.Hilhorstweg zijn vorige week achttien bekeuringen gegeven aan automobilisten die de verbods borden negeerden. Daar was ook de bestuurder van een landbouwtraktor bij. die meende dat voor hem de uit zondering „bestemmingsverkeer" gold. Bestemmingsverkeer is in dit geval echter alleen dat verkeer dat voor het verrichten van werkzaamhe den beslist op het afgesloten wegge deelte moet zijn. De bekeurde voertuigenbestuurders waren afkomstig uit Soest (2); Baarn (4); Amersfoort (6) en verder uit Hoogland, Zeist, Amsterdam,, Nieuw Loosdrecht. Weesp en Oostzaan elk

Soester Courant | 1981 | | pagina 11