Ik zeg; "Wat zegt u?" Succesrijk weekend SVV/Stam-jeugd Dames Olympia 2 kampioen in de eerste klasse Eemvogels missen kracht WZ gelijk tegen Tersch. Boys SEC onderuit bij LW ïktie „Soest" moeizaam langs DEV Herman Frankena tournooi groot succes Soest II wint ook laatste wedstrijd Volleybal: bij de Schouwburg Bad en Strandkleding Voetbal programma zaterdag 2 mei Zondag 3 mei Open Sport en Spelmiddag bij S.O. Soest Ritjes Baarnse Auto Club Schaken: Finale Nederlands bekerkampioen schap in Beukendal 14 16 Al NU f 1.750.- f 2.980.- f 1.500,- f 2.500.- NU f 3.900.- f 4.250.- f 4.950.- f 3.500. NU 7.950,- 9.900.- 9.250.- 9.750. 9.900,- 9.250,- 5.950,- 7,250.- 7,500.- 8.250.- 9.900,- 5.500.- 9.250.- 8.950.- 9.750.- 5.450,- 9.250,- 9.950,- 8.250,- 6.250.- 7.750.- 8.250.- 9.250,- 7.950,- 9.950,- 7.250.- 5.500.- 9.750,- 6.750,- 7.250.- NU 13.750.- 14.500,- 14.900.- 21.000.- 10.750,- 19.900,- 14.500.- 10.500.- 11.500,- 14.750.- 17.500.- 11.500,- 11.250.- 10 900.- NU 19.950,- 29.000, 13.740. 14.750. I Afgelopen zaterdag stond de jeugd van »V V in het middelpunt van de belang stelling. In tegenstelling tot eerdere berichten moest de junioren jeugd nog wel de gelijk spelen om districtskampioen te kunnen worden. De eerder gespeelde finalewedstrijden waren om het kampioenschap van de regio. De mini-afdeling was zeer succesvol op het Frankena toernooi in Beuken dal. De jongens junioren mochten woens dag j.1. in een beslissingswedstrijd tegen Leos uitmaken wie kampioen van de regio Amersfoort zou worden. Een volgepakte tribune in de Trits in Baarn was getuige van een zeer span nende wedstrijd. Luid aangemoedigd door de grote supporterschare van beide teams. SVV was in de le set duidelijk beter. Goed opgezette aanvallen zetten Leos onder druk. Vaak was er van goed volleybal te genieten hetgeen ook door de toeschou- werd met verdiend applaus werd be loond. Beide teams beschikten over zeer goe de spelverdelers, die hun aanvallers vaak in stelling brachten. Spectaculai re aktles, ook in verdedigend opzicht waren het gevolg. In de 2e set gaf SVV het initiatief wat uit handen, De aanval werd min der en met de te simpele ballen had Leos het niet moeilijk. SVV moest dan ook toezien hoe Leos punt na punt uit liep. Toch wist SVV terug te komen. Van een vrij grote achterstand tot zelfs een voorsprong. Zeer spannend werd het eind. Een stand van 13-13 stond erg lang op het bord. Uiteindelijk werd het 16-14 voor SVV. Al met al moet wel worden gesteld dat in deze zenuwslopende slotfase de meest gelukkige heeft gewonnen. Voor Leos was dit uiteraard een te leurstellend einde maar zij toonden zich zeer sportieve verliezers. Door dit kampioenschap van de regio te behalen moest er zaterdag in Lely stad gespeeld worden om het districts kampioenschap. Ook hier leverde de SVV jeugd een goede prestatie. Tegen Salvo werd een duidelijke 2-0 winst behaald. Geen moment was SVV in gevaar. SSS was de volgende tegenstander. Een zeer ruime setwinst in de le set was reden om de 2e set met op timisme tegemoet te zien. Maar dat pakte anders uit. Er lukte weinig meer en SVV moest een gelijk spel toestaan. Men was nu afhankelijk van de uit slag van de wedstrijd SSS-Salvo. Dit pakte gunstig uit voor SVV en het fel begeerde kampioenschap was binnen. Meisjes Ook de Meisjes junioren moesten spe len in Lelystad met de andere regio kampioenen. Duidelijk bleek dat de SVV jeugd veel sterker is dan de andere kampioenen. Alleen tegen Dindoa werd gelijkge speeld. Set Up en Spokers hadden geen ver weer tegen de gemakkelijk spelende SW junioren. Het was opmerkelijk dat veel setver- lles geleden werd op èèn speelhelft. Door de accommodatie van de zaal hadden alle teams op die helft pro blemen met serve-opvang, pass en aanval. Evenals voorgaand jaar bij de aspi ranten is dit team nu districtskam pioen bij de junioren. Voor SVV hebben deze 2 districtskam pioenschappen een prettig gevolg. Zo wel bij de dames en heren geeft dit recht op een extra plaats in de 2e klasse. Frankena toernooi Met 5 mini teams was SVV/Stam pre sent op het Frankena toernooi in Beu- kondai. SVV kwam hier zeer goed voor de dag met een le een 2e en een 3e plaats. Vooral het hoogste miniteam deed van zich spreken. Het eiste de le plaats alsmede de wisselbeker op. Op zich een goede prestatie maar meer nog valt op te merken dat deze le plaats bereikt werd met zeer aantrekkelijk volleybal waarbij concentratie en teamverband duidelijk volop aanwe zig waren. Ook de eervolle plaatsen van de jonge mini's zijn te vermelden. Vooral wanneer men in ogenschouw neemt dat aan dit toernooi vereni gingen meedoen met in het algemeen goede mini-teams. Al met al een zeer gezellige en spor tief verlopen volleybaldag voor de minl's van SVV. Senioren Ook in de seniorencompetitie stonden nog een paar wedstrijden op het pro gramma. Zo moest dames 4 het opnemen tegen Olympia 2. Bij een gelijkspel zou Olympia zich kampioen kunnen noemen. De SVV dames konden hun sterke spel van de laatste weken niet halen. Dui delijk minder dan in voorgaande ja- strijden werd er gespeeld. Het werd dan ook een terechte 3-1 overwinning voor Olympia. dat hier mee het kampioenschap binnenhaalde. Heren 3 moest minimaal 1 punt halen om veilig te zijn. In een vaak span nende wedstrijd tegen Olympia werd dit punt ook binnengehaald. Mis schien niet altijd met hoogstaand spel maar wel met veel inzet. Er was ook een gelijkspel van heren 4 tegen Olympia. Geen al te beste wed strijd waarin de le en 2e set duide lijk voor SVV waren. Concentratieverlies was de oorzaak van het verlies in de volgende sets. Toch is dit team ongeslagen kam pioen geworden en dat is op zich een goede prestatie. Kampioene Olympia Dames 2 [foto Peter v.d. Schansj. In de laatste door hun gespeelde wed strijd voor dit seizoen werd dames 2 dan uiteindelijk terecht kampioen. SVV werd door hen met 3-1 verslagen. Heren 2 moest de indertijd gestaak te wedstrijd voltooien en deed dit vol gens de verwachtingen. Heren 7 behaalde een enorm belang rijk punt en degradatie kan nog steeds voorkomen worden. Dames 2 had één punt nodig om zich kampioen te mogen noemen in de eerste klasse. Dit moest dan gebeuren tegen plaats genoot SVV. Olympia begon overrom pelend en behaalde een grote voor sprong. Er werd prima gevolleybald en zeer verdiend werd de set met 15-2 winnend afgesloten. Ook in de tweede set was er volop variatie in de aanval en SVV had totaal niets in te brengen. Na een overduidelijke 15-0 setstand was de kampioen be kend: Olympia. De wedstrijd ging ech ter verder maar bij Olympia was de spanning er totaal af. Met het idee dat het kampioenschap toch al binnen was. begon men aan de derde set. Hierdoor was het uiteindelijk SVV dat de derde set met 13-15 winnend wist af te sluiten. Hoewel niet* al te over tuigend, werd de set met 15-10 gewon nen. Over het gehele seizoen gezien was Olympia in deze klasse toch dui delijk de beste en daarom is het te recht dat het kampioenschap binnen is gehaald. Heren Heren 2 moest voor de statistieken de eerder gestaakte wedstrijd tegen GVC uitspelen. Er werd begonnen met een 1-2 voor sprong voor Olympia en een 6-12 stand in de laatste set. Dat heren 2 altijd wat traag op gang komt, is bekend maar dat betekende in dit geval wel dat op een gegeven moment een 12-13 stand op het scorebord stond. Toch wist Olympia deze set met 12-15 winnend af te sluiten. Dit betekent voor GVC een beslissingswedstrijd tegen SVV. De winnaar van deze wedstrijd moet dan nog aantreden voor de promotie/ degradatie wedstrijden om alsnog hun plaats in de eerste klasse vast te hou den. Heren 7 behaalde een erg belangrijk punt tegen SVH uit Hoogland. Zij speelden namelijk met 2-2 gelijk en hierdoor hebben zij alles nog in eigen hand. Zeker is wel dat men om de gradatie te ontlopen de volle winst moet pakken tegen AGAVS. Deze wed strijd wordt a.s. vrijdag in de Koppel in Amersfoort gespeeld. Aanvang is 21.30 uur. Olympia/Bentinck Stars speelde in Delft tegen Redeoss. In de eerste set ging de strijd geheel gelijk op maar op het nippertje ging deze tenslotte toch nog verloren: 15-13. De tweede set gaf eenzelfde beeld te zien. Er werd echter iets te weinig bewogen en ook deze set ging met 15-11 verloren. In de derde set wist Olympia/Bentinck Stars maar liefst 10 punten voorsprong te nemen op Redeoss maar laatstge noemde kwam terug en het werd een erg spannend slot. Uiteindelijk trok nu Olympia aan het langste eind: 13-15. Alle krachten waren toen echter ver spild en Redeoss maakte korte met ten met de Bentinck Stars: 15-3. Wedstrijdprogramma senioren Vrijdag 1 mei: Wilhelmina 2 - Heren Olympia 6 21.30 uur in de Koppel in Amersfoort. AGAVS 3 - Heren Olympia 7 21.30 uur in de Koppel in Amersfoort. mm Het begint er naar uit te zien dat Soest tegenover Baarn, de mede-titelkandi daat, nog het moeilijkste programma heeft. Want evenals 14 dagen geleden tegen degradatiekandidaat HDS kon „Soest" ook deze middag niet over heersen. Duidelijk is dat Soest een nerveuze tijd tegemoet gaat hetgeen in het spel duidelijk te merken is. Slechts sporadisch kregen de toch wel talrijke la-zoekers iets te zien van het „echte" Soest. Het begon allemaal erg goed. Van meet af aan probeerde Soest de lakens uit te delen en van een „slow-startend" Soest zoals gewoonlijk was niets te merken. Precisie ontbrak echter deze middag en vooral in het middenveld was het alleen aanvoerder Anton Vugts die zijn spelletje bleef spelen. Daar mee aantonend dat een zo jonge ploeg als Soest niet zonder routiniers, die hun hoofd koel houden, kan. Doordat heel veel passes niet precies genoeg waren konden de Doornse mid denvelders doorlopend goed storen en probeerden de middenvelders voort durend de snelle spitsen te bereiken. Duidelijk werd al gauw dat de Soester- achterhoede met een uitblinkende Jo- han Staal aan het hoofd er voor kon zorgen dat het zeer betrouwbare sluit stuk Epi Kamphorst weinig hoefde te „akteren". Foto: Herman \an Dam mt Jeugdspeler Ton Wolfsen [rechts scoort het tweede doelpunt van Soest. Een charmante koHektie in bekende modemerken oi Art fashion, Armonia, Fürstenberg. Fleurige dessins. Echt iets voor de zomer. Ook voor grote maten met speciale cups brengen wij een prima keuze. U zult prettige keuze maken uit deze fraaie kollektie. Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (0W332242- WZ 14.30 uur SOVA - WZ 14.15 uur WZ 5 - IJFC 4 16.15 uur VVOP 10 - WZ 6 HEES 15.00 uur Hees - SEC SEC 15.00 uur Hees - SEC 12.00 uur SEC 2 - Hierden 3 SOESTERBERG 15.00 uur Argon - S'berg 12.00 uur Valleivogels 4 - S'berg 4 Woensdag 6 mei WZ 19.00 uur SDVB 5 - WZ 4 S.O.SOEST 14.30 uur LVV - Soest 11.30 uur Victoria 2 - Soest 2 11.30 uur Soest 5 - Roda 4 12.00 uur Lelystad 3 - Soest 6 14.30 uur Soest 9 - De Vesting 11 14.30 uur Hoogland 9 - Soest 11 14.30 uur SEC - HVC 11.30 uur 't Gooi 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 4 - KWA 5 12.00 uur Odi 2 - SEC 5 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - Domstad 11.00 uur Hoogland 5 - S'berg 3 14.30 uur Bilthoven 4 - S'berg 4 11.30 uur Patria 6 - S'berg 5 Donderdag 7 mei 19.00 uur SDO 4 - SEC 3 SOEST 19.00 uur Soest 6 - SIOS 3 DEV kon een licht veld overwicht opbouwen en het feit dat in de 16e minuut het eerste gevaarlijke schot van Huub Koppels voet aangetekend kon worden, toont al aan dat het met die voorhoede niet zo liep. Er lukte weinig kombinaties en alles werd vlot door de Doornse-defensie doorzien. DEV kreeg zelfs een serie corners te nemen waarvan echter de meesten een prooi waren voor de grijpgrage handen van doelman Epi Kamphorst. Tot de rust moe9t Soest genoegen nemen met een 0-0 stand en mocht daar eigenlijk nog wel blij mee zijn ook. Men speelde tenslotte thuis en was het aan de eer verplicht dit laaggeplaatste DEV. dat overigens helemaal niet negatief speelde, op de knieën te krij gen. Na rust ging de strijd gelijk op en van klassering sprak niemand meer, de ploegen waren aan elkaar gewaagd. Hoewel al snel duidelijk werd dat deze Soester-achterhoede niet makkelijk te slaan was. Eén doelpunt kon dus al winst leveren. Na ruim een kwartier werd de niet- imponerende Gert Westerveld die nog steeds onder zijn kunnen speelt, ver vangen door junior Ton Wolfsen. Meer variatie en snelheid was daarvan het gevolg. Daarbij ging Johan Staal naast Anton Vugts voortdurend stimulerend mee naar voren en dat gaf de beide midden velders Wim Gouw en Arjan Schippe ren gelegenheid om wat mee te groeien. Na 25 minuten werd een goede aanval ruw onderbroken. Wim Gouw plaatste zich achter de vrije trap. Tot ieders verbazing en ook die van de Doornse doelman Snoek, verdween die bal met een boog in de kruising. 1-0. De altijd loerende Martin Langbroek zette vlak daarna een korte een-twee kombinatie op met Ton Wolfsen. Deze kon goed door gaan; zag zijn schot in eerste instantie nog net gekeerd door een DE V-been maar scoorde tenslotte buiten bereik van doelman Snoek be heerst. 2-0. Dat was voor Soest voldoende. Steu nend op de rustig verdedigende achter hoede kon men lange tijd freewheelen zonder dat DEV écht gevaarlijk kon schieten. Het enkele schot was voor doelman Epi Kamphorst geen pro bleem. Bij vlagen voerde Soest „charges" uit die even het ware gericht van de ploeg toonden. Voor de rest werd het resul taat voetbal. Zaterdag aanstaande tegen de altijd lastige tegenstander LVV zal het be slist uit een ander vaatje moeten tappen om twee punten uit Laren mee te kunnen nemen. Trainer van Rens- wouw zal bewijzen dat het anders kan. Het talent is er wel maar omdat over de nerveusiteit heen te brengen dat zal het moeilijkste probleem zijn. Een zware dag zou het zeker worden voor de Soester korfballers die aan moes ten treden tegen het sterke en nog ongeslagen S.V.M.M. uit Maaro. Na afloop de schade opnemend kon toch met een zekere mate van tevredenheid wor den gekonstateerd dat de schade beperkt was gebleven tot een verlies van 9-3. Zeker het scoren van drie doelpunten tegen het altijd fel verdedigende S.V.M.M. mag hoop op de toekomst geven. Nog beter speelde het meisjestcam van „De Eemvogels", De ploeg van de korf balvereniging „Spirit" werd met een 2-1 nederlaag naar huis gezonden. Door doelpunten van Katja Rauch en Nanie Friebel moest de Spirit-ploeg met lange re meisjes in ëen leuke en sportieve wedstrijd het onderspit delven. Het hoogste team van „De Eemvo gels" heeft het moeilijk in de te zwa re afdeling. Zaterdag moest gespeeld worden tegen de als kampioen gedood verfde ploeg uit Maarn. In overleg met de ploeg was de opstelling* iets gewijzigd. Of dit nu zo een goede be slissing is geweest moet achteraf wor den betwijfeld. Het zwakke punt van de Soester korf ballers zit zondermeer in het dames zestal. Gebrek aan inzet, routine, wat het is, is het, maar feit is wel dat alle negen doelpunten werden door gelaten door dames. Voor het gehele team geldt dat onno dig balverlies het te gemakkelijk maakt voor de tegenstander om een bepaalde druk te ervaren. Vaak ziet de Eemvogelploeg geen kans de bal vaker dan drie keer over te spelen. Plaatsingsfouten en onjuiste balbehandeling maken het dat elke te genpartij daarvan kan profiteren zon der daar echt iets voor te moeten doen. Zo ook afgelopen zaterdag. Binnen tien minuten keken de Eemvogels al tegen drie tegendoelpunten aan. Zonder wer kelijk gevaarlijk te worden, zonder tot het opzetten van een aanval te komen „wandelde" S.V.M.M. uit tot vijf nul. De voorlaatste competitiewedstrijd van WZ tegen Tersch. Boys, was te vens ook de laatste thuiswedstrijd, want volgende zaterdag speelt VVZ in Amersfoort tegen SOVA, de laats te wedstrijd. De pitslagen zijn van geen belang meer. omdat VVZ zich reeds veilig heeft gesteld voor de volgende compe titie. Of dat gaat gebeuren weer in de zgn. Amsterdamse afdeling is nog een open vraag. VVZ speelde destijds in Terschuur en moest toen met een 3-1 verlies genoe gen nemen. Zaterdag konden geen van beide partijen het net vinden en zo bleef het 0-0. Scheidsrechter was de heer J. Bollen uit Amsterdam. Het spel golfde op en neer, met de Boys iets in de meerderheid. Toch liet VVZ zich niet in de hoek drukken en bezorgde keeper Jansen hachelijke momenten. Bij WZ stond Herman Bade weer onder de lat en hij speelde als van ouds. De buitenspelers van de Boys kregen zeer goede ballen aangegeven, maar struikelden steeds voor de VVZ-ver- dedigers. Logtensteijn, Wim Hospes en Henk Vos stonden hun mannetje en lieten hen geen kans om te schie ten of de bal voor te geven. Tersch. Boys had veel supporters mee gebracht, maar de aanmoedigingen konden de spelers niet inspireren tot beter spel. Tot de rust zou het 0-0 blijven, maar VVZ had een zeer goede kans om met 1-0 voor te komen. Tien minuten voor rust, werd Jos Brouwer bij een snelle uitval in het beruchte gebied „ge nomen". De toegekende penalty werd voor Henk Vos genomen, maar hij schoot tegen de bovenlat en deze kans ging jammerlijk verloren. Met frisse moed begon men aan de tweede helft. Precies als de eerste helft verliep deze 45 minuten ook weer doelpuntenloos. Jos Brouwer had bij zijn mooie aanval een blessure opgelopen en hij werd na een kwartier spelen vervangen door Henk Brons. Aan beide zijden geloofde men het wel en de wedstrijd eindigde zoais hij was begonnen 0-0. In de opstelling van dat moment be gon een kentering zich echter af te tekenen. Bij alle kritiek die gegeven kan worden op het spelpeil van De Eemvogels blijft hun werklust echter overeind. Van begin tot eind. Vooral het vak met de heren Randolf Wijn- maaien en Leendert v.d. Berg wist vanaf dit moment tot tegenspel te ko men. Deze inzet werd tastbaar gemaakt door een fraai doelpunt van Randolf Wijnmaalen. een korfballer met een toekomst voor zich. In de beginopstelling die dan weer wordt aangenomen weet de Eemvogels onder druk van S.V.V.M. uit te ko men. Dit gelukte beslist niet alleen omdat de ploeg uit Maarn het tempo liet zakken. Wim van Rheenen, altijd goed voor een doelpunt aan de Soester kant kon echter niet in de schotstelling ge bracht worden. De te gebrekkige on dersteuning van zijn vakgenoten, voor al wat betreft het afvangen, beletten het hem tot doelpunten te komen. Al zijn ervaring in de strijd gooiende wist hij echter een strafworp te for ceren die hij wist te verzilveren. Al begonnen De Eemvogels vat op het spel te krijgen, het maken van doel punten lukte spijtig genoeg niet. Met de stand 7-2 werd gerust. Nadat de goedleidende scheidsrech ter Evers voor het begin van de twee de helft had gefloten namen de Eem vogels het spel in handen. Kombineren lukte beter, onderschep pen. vooral van Henk-Jan Kraaikamp maakte dat S.V.M.M. echt tot verzet diende te komen. Beide partijen hiel den echter in goed spel de stand lan ge tijd gelijk. Een beter aanvaJspat- roon en de korfbalvereniging uit Soest was zeker dichter bij S.V.M.M. uitge komen. Nu lukte het doelpunten ma ken echter niet te best. De eindstand werd uiteindelijk 9-3 na dat Wijnmaalen opnieuw voor de Eem vogels had gescoord. Op dinsdag 5 mei 1981 houdt S.O. Soest een open Sport- en Spelmiddag voor jongens van 6 t/m 12 jaar, dus ook niet-leden zijn welkom'. Er staan diverse leuke spelletjes op het programma zoals, doelschieten, bal in werpen. hardlopen en nog vele ande ren. Na afloop krijgt iedere deelnemer een herinnering. SEC is door het onverwachte verlies in Laren plots toch nog in de gevaren zone terechtgekomen. Eén van de drie nog te spelen wedstrijden moet zeker gewonnen worden om niet ver onderaan te eindigen. SEC begon tegen LVV heel opportunis tisch met goede aanvallen en met een beetje geluk had men in de tiende minuut al op voorsprong kunnen ko men. De vrije trap genomen door Baardman werd door Jos van Rouwen daal maar net overgekopt. SEC hield dat overwicht de eerste twin tig minuten en toen pas kwam LVV wat los. Een gevaarlijke aanval werd door Holleman op het juiste moment onderschept, zij het ten koste van een corner. Daarna wogen de partijen redelijk te gen elkaar op met soms gevaarlijke momenten voor beide doelen. Doelrij- pe kansen waren er echter niet veel. De tweede helft begon SEC weer aan vallend. maar men vond de goed in vorm zijnde Laren-goalie steeds op zijn weg. Een vrije schop van Ruud van Rouwendaal werd door LW-keeper Meyer maar net tot corner ver werkt. Ook Evert Holleman zag zijn solo afgestopt door Meyer. Ook nu weer nam LVV de aanval over, maar ook keeper van Dorre- steyn stond zijn mannetje. Jammer was dat een fout LVV uiteindelijk aan de overwinning hielp. Tien minuten voor lijd zag de scheids rechter een duidelijk geval van bui tenspel, ondanks het vlaggen van de grensrechter, over het hoofd. Nagel en Hooft profiteerden daarvan, maar het schot van de laatste werd door Van Dorresteyn gekeerd. De bal sprong echter uit zijn handen en be landde alsnog in het doel. 1-0. Wat SEC daarna ook probeerde, de achterstand werd niet weggewerkt en zo won LVV wat flatteus. De stand is nu SO Soest 19 31 SEC 19-16 Baarn 19 30 Hoogl. 19-15 Seherpenz. 19-25 DEV 19-13 De Vest. 19 21 Utr.B. 19-13 BFC 19-81 HVC 19-12 LVV 19-17 HDS 19-12 De Baarnse Auto Club (BAC) organi seert traditiegetrouw op Koninginne dag een avond-puzzelrlt. Daaraan kan iedere autobezitter deelnemen. Het is een rit over twintig kilometer, geheel op Baarns grondgebied. De start is vanaf 18.30 uur bij de sporthal „De Trits" aan de G. Borge- siuslaan te Baarn. Daar kan men zich vanaf 18.00 uur aanmelden. Aan deze rit nemen gewoonlijk zo'n tweehonderd automobilisten mee. Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden. Er zijn aardige prijzen in natura te winnen. Op dinsdag 5 mei organiseert de BAC ook de in Bunschoten te rijden rit. Deelnemers moeten zich vanaf 19.00 uur melden bij de sporthal „De Kuil". De start is daar vanaf 19.30 uur. Op 14 mei wordt een compeUÜerit van de BAC gehouden. Deelnemers aan een van beide bovengenoemde ritten kun nen voor de rit van 14 mei een reductie bon van drie-en-een-halve gulden krij gen. Afgelopen zaterdag stond sporthal Beukendal weer bol van het volleybal. Daar werd namelijk het Herman Fran kena mini-volleybal tournooi gespeeld. Dit tournooi wordt door Olympia geor ganiseerd en werd vorig jaar in het leven geroepen als eerbewijs voor Her man Frankena, steun en toeverlaat in de opbouw van het jeugd-volleybal. Om 9.30 uur stonden 27 mini-volleybal teams klaar voor de start en om circa 14.30 uur moesten de allerbesten in de finales aantreden. De uitslag was als volgt: Meisjes 10-12 jaar 1. SVV 2. S.H.71 I 3. Olympia Meisjes 8-10 jaar 1. Keizer Otto 2. SVV 3 3. SVV I Toen was het de beurt aan Herman Frankena zelf. Deze zorgde voor de prijsuitreiking en mocht „zijn" wissel- beker uitreiken aan die vereniging met op dit tournooi over het geheel gezien de beste jeugd. Het blijkt wel uit de bovenstaande ranglijsten voor wie de ze beker was; inderdaad, deze was voor SVV. Sta ik argeloos bij het Holland International Reisburo aan de balie om een reisgids te haten, komt er een leuk vrouwtje naast me staan, dat een touringcarreisje naar Parijs (halfpension) bestelt voor maar f336,-. Vijf dagen lang nog wel. Ik sta perplex, ik zeg:Enfin zie boven. Soest, Steenhoffrtraat 15A, 02155-16571, HOMND INTERN4TION4L Reisburo Afgelopen vrijdag trad het tweede tientul van de Soester Schaakvereni ging aan tegen het hoog geplaatste Moira I uit Utrecht. Als Moira deze laatste wedstrijd van deze competitie zou winnen zouden zij tweede worden achter het ongeslagen Gorinchem I. Soest II, dat door haar overwinning van vorige keer uit de degradatie zorgen was. kon nog vijfde worden op de eindranglijst wat een zeer goed resultaat is inacht genomen dat zij vorig seizoen pas promoveerden. Soest II kwam in haar sterkste opstel ling uit. wat inhield dat van Garderen weer aan bord 1 speelde. Hij haalde het volle punt binnen na een wat experi mentele cara-kann opening van zijn tegenstander. Jonker speelde op het tweede bord en kwam weer in verwikkelde Konings- Indisch spelletjes, zijn tegenstander Basketbal: A.s. zaterdag 2 mei kunnen de meis jes junioren van The Red Stars de basis leggen voor een grootse afslui ting van het seizoen 80-81. Dan spelen zij om 19.00 uur n.1. de eerste fi nale-wedstrijd om het Nederlands Bekerkampioenschap tegen Akrides uit Velzen. Vanzelfsprekend worden hier vele toeschouwer verwacht, voor al als men bedenkt dat er goed basket bal voorgeschoteld zal worden. De meisjes junioren van Red Stars bezit ten de kwaliteiten om inderdaad Ne derlands Kampioen te worden. Na deze wedstrijd, speelt heren 3 om 21.00 uur de tweede wedstrijd voor de na-competitie tegen Flux. blunderde en Jonker ging ook met het volle punt naar huis. Groen op bord 3 kwam met zwart in Ingewikkelde theoretische stellingen van het Frans en besloot remise te vragen in gelijke stelling, wat hij ook kreeg. Braf aan bord 4 kwam al gauw een stuk tegen twee pionnen voor. maar maakte het zich wel erg moeilijk maar hij won toch fraai in een leuk toren-eindspel. Tas aan bord vijf haalde de tijdkontro- le ternauwernood na ongeveer 15 zetten in 8 minuten te hebben gedaan. Bij het arbitreren ter plaatse bleek het toch een geheide remise stelling te zijn, zijn tegenstander had namelijk nog winst geclaimd. Balvers behaalde aan bord zes een kalme remise. Molenaar aan het vol gende bord haalde ook een half punt maar dit ging zeker niet zo kalm als bij Balvers. Vlak voor het afbreken over zag zijn opponent een doorbraak en Molenaar profiteerde hier meteen van en stelde het halve punt veilig. Dit alles betekende dus vijf punten aan de eerste zeven borden. Voor het zesde en winnende punt had Niemeyer inmiddels gezorgd, deze man schaakt toch wel erg goed in zijn eerste seizoen bij Soest. Hij behaalde als enige een 10095- score met vier punten uit vier wedstrijden. De partijen van van Zljtveld Jr. en van de Berg aan de borden 10 en 8 moesten na arbitrage verloren gegeven worden zodat de uitslag van Soest II - Moira I 6-4 was geworden. Na dit goede seizoeneinde zal Soest II met frisse moed aan het volgende seizoen gaan beginnen. Persoonelijk resultaten 1Van Garderen-Wolf lm 2. Jonker-Terion i-o 3. Groen-Van Goor 4. Braf-Nagtegaal l-o 5. Tas-Telkamp *6-1^ 6. Balvers-V an Rijswijk 7. Molenaar-Corpelegen 8. Van de Berg-Schroten 0-1 9. Niemeyer-Hogendljk i-o 10. VanZijtveld Jr.-Rijpkema V o-i Soest II - Moira I 6-4.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15