1 STUIF ES IN..." 100 maal hetzelfde 100 maal iets anders Programma 30 april 1981 Het ontbijt kan een hulp zijn bij gewichtsbeperking Gevarendriehoek is zichtbaar nuttig Is uw gasapparaat voor boot en caravan perfect in orde? Het Gouden Stuiver lied Vernieler aangehouden Geld en sieraden gestolen Partij sigaretten gestolen 1 18 19 Soester Courant van wounadag 28 april 1981 19 Riu Bremer, 100 maal „Stuif es in" Zegt de naam Ria Sitskoorn u iets? Waarschijnlijk niet. In de telefoongids van de PTT die handelt over het randmerengebied zult u deze naam in de „rubriek" Soest niet aantreffen. Foutje van de uitgever van het meest bestudeerde tetecommunlcatle-bock? Geen sprake van. Indien u Ria Sitskoorn alsnog zou willen feliciteren met de 100ste uitzending van het door haar gepresenteerde kinderprogramma „Stuif es In" dan op zoek gaan naar de naam Bremer, Ria's echtgenoot, chef van de afdeling documentaires en sport van de „algemene". Ria Bremer-Sitskoorn dus. Om haar draait het verhaal op deze pagina. Medio april was ze voor de 100ste keer te zien en te bewonderen in het door kinderen en volwassenen op handen gedragen „Stuif es ln"-programma. Kinderprogramma's die het op de buis vijftien jaar uithouden zijn een zeld zaamheid. Voeg daar aan toe dat Ria Bremer wat Soest betreft een van uw dorpsgenoten is en het ligt voor de hand dat wij over haar en het „Stuif es in"-programma meer willen weten. Vandaar deze Ria Bremer-Sitskoom- pagina. Met Ria Bremer een afspraak maken om over haar werk te spreken levert geen moeilijkheden op. mits aan één voorwaarde nadrukkelijk wordt vol daan. Over haar prlvè-leven zal niet of nauwelijks worden gesproken, laat staan geschreven. Een redelijk ver zoek, al kun je er niet helemaal om heen. Verontschuldigingen dus voor het feit dat wij het vermeldenswaard vinden dat Ria en Bob zo'n tien jaar geleden Soest als vast „stekkie" heb ben uitgekozen en met de kinderen Marco, Xander en Jorik een even onop vallend als alleraardigst gezin vor men. Daarna ging vooraf .dat Ria, jaargang 1939, werd geboren in Rot terdam, al snel naar Amsterdam verhuisde om vervolgens in Leeuwar den te belanden. In de Friese hoofdstad het gebruikelijke programma: lagere school en MULO. Het beroep, of roeping, van onderwij zers stond haar in die periode duide lijk voor ogen. De kweekschool die daar voor in aanmerking kwam was naar het oordeel van Ria's ouders gelegen in Rotterdam en dus terug naar af, Rotterdam. Ze vond er een tijdelijk ander nieuw tehuis bij de zusters van St. Lucia, beter bekend als de zusters Franciscanessen. Kweek en kostschool in één, zorgzame Rotter damse grootouders die, naar later zou blijken, tevergeefs een oogje in het zeil hielden. Ria Bremer over die periode: „Ik heb 't er door allerlei omstandig heden niet lang uilgehouden. Had de indruk dat ze mij daar liever kwijt dan rijk waren. Begrijpelijk, ik was een lastige vervelend kind. Heb daar een aantal dingen uitgehaald die min der op prijs werden gesteld. Heb mij als non verkleed, kwam binnen de mu ren van het zusterslot om kinder lijk nieuwsgierig eens aan de weet te komen of zusters ook kousen en on dergoed droegen. Heiligschennis dus. Een half jaar later had ik weer mijn eigen kamertje in Leeuwarden en hielp vader in zijn pas geopende kousenwinkel. Na drie weken ontdekt dat 't naadje van iedere kous kennen ook niet alles is. Mij er toen duidelijk van bewust geworden dat meer ken nis ook meer mogelijkheden zou kun nen bieden. Met een M.M.S.-diploma bij de Friese Koerier in de journalistiek gedoken en via het N.H. Dagblad bij De Volks krant terecht gekomen. Ria's Volkskrantperiode speelde zich hoofdzakelijk in Hilversum en Bussum af. Toen al een meer dan fijne neus voor grote en kleine nieuwtjes die zich in het radio en televisie-wereld je afspeelden. Verzamelde relaties en dus kon het niet uitblijven dat de een of andere programma-chef er iets in zag van haar journalistieke kwalitei ten gebruik te maken. Onder het pseu doniem Marian Tersteeg ging zij voor AVRO's Klaas-Jan Hindriks met recor ders op stap, een aktiviteit die op den duur haar belangrijkste broodheer De Volkskrant niet ontging, Voor een gedeelde funktie bestonden geen moge lijkheden. Er diende, zo luidde de onverbiddelijke eis, voor 't een of voor 't ander te worden gekozen. Het Gooi werd zonder slapeloze nachten win naar. Ria Bremer over die beslis sing: „Ik had al die jaren over de men sen in Hilversum en Bussum geschre ven. Ik vond het langzamerhand wel leuk worden eens één van die mensen te zijn. Vooral het radiovak trok mij en mis schien heeft het onbewust ook iets met IJdelheid te maken. Met ambities heeft het nooit iets te maken gehad, anders zou ik nooit vijftien jaar lang op eenzelfde stoel in de omroepwereld hebben gezeten". Het werd dus radio, ruim twee jaar vraaggesprekken maken en aan het eind van die periode ging ook wat de Gefeliciteerd met je Gouden Stuiver hang 'em aan de muur of speld hem op je jas Gefeliciteerd met je Gouden Stuiver van je ras, ras, ras muatulag ben je de koning van de klus versumse manege met honderd kinde ren als publiek en een piepklein decor- tje. Belandde in de loop der jaren in gymzalen, boerderijen en theaters om tenslotte een tent als studio-onderko men te krijgen. Maandelijks bekeken door ruim 2 miljoen kijkertjes en kij kers. Niet te tellen ballonnen en een niet te torsen hoeveelheid post vormen het décor. Vijftien jaar lang, 100 uit zendingen in de hoofdrol Ria Bremer. In één adem dient de naam van de vrouwelijke regisseur Mieke Benda te worden genoemd. Van haar zijn alle „Stuif es in" programma-ideeen van de eerste tot de laatste uitzending af komstig. Ria en Mieke. het paar apart in de „Stuif es in"-show. Gevraagd naar een verklaring voor het sukses vertelt Ria Bremer: "Wij werken voor een steeds wisselend publiek. Voor radio-journalistiek betrof geen zee te hoog. Aangezien ook in het Hil- versumse het geluk zelden met de dom me is kwam de dag dat Ria Bremer een screentest moest afleggen. Het werd een acceptabele vertoning waar na ze in de zomermaanden met pre sentator Koen Verhoef haar televisie debuut in het programma Weekend maakte. Na Weekend volgde „Wie van de drie" destijds met Cees de Lange, Erica Terpstra en Jan de Cler, maak te als t.v.-omroepster het AVRO-plaat- je en werd eindredactrice van het pro gramma Regiovizier. Met Wibo van der Linde stapte ze Televizier binnen. Ria Bremer: „Wibo was een fantasti sche man. Ik heb erg veel van hem geleerd. Een harde baas. maar daar had ik geen enkel probleem mee. Wat ik hem kwalijk neem is dat hij is weg gegaan. Samen een programma voor bereiden en opzetten moet je ook sa men afmaken. Het zal ook wel iets te maken hebben met het idealiseren van de begintijd. Ik herinner mij de opdracht een vraaggesprek met Buil Verwij te maken, destijds de grote baas van Veronica. Ik kwam terug met mijn verhaal en het eerste dat Wibo vroeg was of ik het uit hem ge kregen had dat hij verantwoordelijk was voor de aanslag op het schip. Wist ik veel. Ik werd opnieuw naar Buil Verwij gestüurd, een wat harde re babbel gemaakt en hij bekent in dat tweede vraaggesprek verantwoor delijk te zijn voor de aanslag. In de avonduren van dezelfde dag werd hij gearresteerd. Het bewijsmateriaal in de uitzending had de doorslag ge geven. En dat is nou typisch Wibo v.d. Linde. Voelt, overigens zonder enig bewijs, aan, dat er nieuws te ha len is. „Wibo wat de A.V.R.O. betreft voltooid verleden tijd, de vraag ligt voor de hand of opvolger Jaap van Meekren met zijn voorganger te verge lijken is. Ria Bremer: „Het zijn twee De A.V.R.O. - N.O.S.-ploeg die er voor zorgt dat „Stuif es in" wordt uitgezonden totaal verschillende persoonlijkheden Jaap is een op en top vakman, een goed journalist. Hij lijkt milder, maar is net zo spijkerhard. Ze verschillen nogal nadrukkelijk ln de keuze van de onderwerpen. Wibo banjert meer door de keuze van de onderwerpen, Jaap is een groter vakman in de uitwerking er van". Stuif es in En dat nu het verhaal over 't Rotter damse meiske dat in vijftien jaar tot een groot vakvrouw is uitgegroeid. Honderd maal „Stuif es ln" is tenslot te niet niks. Het programma ging van start in een niet meer bestaande Hil- jongelui die er op uitgekeken zijn ko men andere kinderen in de plaats. Het vult zich van onderen steeds weer aan. En natuurlijk heeft de formule van het programma er alles mee te maken". Het zou wel eens kunnen zijn dat de kracht van het programma onder meer gelegen is in het feit dat kin deren in dit programma opzettelijk niet worden betutteld en het schijnbare spel der volwassenen spelen. Ria Bre mer daarover: „Klinkt misschien gek, maar ik ben niet zo'n grote kinder vriend, evenmin een kinderhater. Het is leuk dit programma te doen omdat ik werk met mensen op weg naar volwassenheid. Ik beschouw kinderen als mensen. Ze roepen geen ontroe ring, emotie of afkeer op. Het zijn mensen. Dat geldt ook voor mijn kinderen, alleen natuurlijk niet toen ze nog heel klein waren. Als je kinderen als mensen ziet ben je bovendien in het voordeel dat je iets van ze kunt leren. Wel is mij opgevallen dat kinderen in de loop van de vijftien jaar dat ik dit programma doe erg veranderd zijn. In de begin tijd schreven de ouders verzoekjes of ze met hun kinderen naar het pro gramma mochten komen. Daar is te genwoordig geen sprake meer van. De mensjes bepalen tegenwoordig zelf of ze iets wel of niet leuk vinden, en daarom schrijven ze ook zelf wanneer ze willen komen. Ouders trekken zich wat meer terug. Ik vind dat een leuke ontwikkeling op de weg die kinderen naar volwassenheid hebben af te leg gen". Honderd „Stuif es in"-uitzendingen. Raken Ria en Mieke er langzamerhand niet op uitgekeken? Aan de voorraad gouden en zilveren stuivers zal het zeker niet liggen. Maar toch. Ria Bremer: „Natuurlijk zijn er wel eens ogenblikken geweest dat het ent housiasme waarmee je werkte een klein deukje kreeg. Het is slechts zeer sporadisch voorgekomen. Het lijkt mij een normale reactie. De bakker zal ook wel eens een dag hebben dat hij zijn broodjes in de bakkerij niet ziet zitten. Toen wij, Mieke en ik, na de 100ste uitzending zeer eenstemmig het be sluit hadden genomen dit programma verder voor gezien te verklaren waren er evenwel heren bij de A.V.R.O. die ons met uitstekende argumenten van die gedachte af hebben gebracht. Ze hebben natuurlijk gelijk. Qua kijk en waarderingscijfers zijn wij het meest gewaardeerde kinderprogramma. Ge lijk hebben ze, maar het betekent wel levenslang „Stuif es in". Als de A.V.R.O. niet ophoudt te bestaan gaan wij er mee door tot wij in het be jaardentehuis zitten". Wanneer de programma-makers van de A.V.R.O. deze laatste opmerking serieus nemen dan kunnen de kijkers van vandaag en die in het jaar 2000 er op rekenen dat Ria Bremer er al les aan zal doen bij iedere herverschij ning wat kapsel en kleding betreft voor een première te zorgen. Ambi tieus is ze volgens haar zeggen niet. IJdel wel. Kunst, als je weet dat klei ne en oude mensen al vijftien jaar lang niet op 1e uitgekeken raken. Wat „Stuif es in" betreft: tot in het bejaardentehuis zullen wij dan maar zeggen. D8.30 - 08.45 uur Luiden van de kerkklokken 38.30 - 09.00 uur Start van de natuurwandeling en fietstocht, georgani seerd door I. V.N. afd. Eemland. Start na uitreiking van de routebeschrijving, tussen 08.30 en 09.00 uur bij het NS-statlon De Beaufortlaan Soestduinen. De wandeling gaat door de Lange Duinen en de fietstocht gaat rond Soest-Zuid. Inlichtingen: de heer W.Klein, tel. 02155-16491. 10.00-11.30 uur Optocht versierde fietsen, karretjes, autopeds enz. Deze zal worden voorafgegaan door P.V.O. Wedstrijd voor de jeugd van 4-12 jaar, er worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. Aanmelden tussen 09.00 en 09.45 uur bij "de Turf", Waldeck Pyrmontlaan. Route: Waldeck Pyrmontlaan Beetzlaan - Koekoeks- weg - Leeuwerikweg - Pelikaanweg - Schrikslaan - Beckeringhstraat - Krommeweg - Hartweg - Schaep- manstraat Groen van Prinstererstraat - Nieuwstraat - Beetzlaan - Schrikslaan. Prijsuitreiking voor het ver- enigings-gebouw van P.V. "De Zwaluw". 10.30 -16.00 uur Spel zonder grenzen op de Eng. Deelname in twee leeftijdsgroepen, van 12 t/m 16 jaar en boven de 16 jaar ln ploegen van 5 personen. Inschrijving vanaf 10.00 uur op de Eng. Na 14.30 kan geen inschrijving meer plaatsvinden. Deelnamekosten 5,- per groep. Er zijn mooie prijzen te winnen, welke 's-avonds om 20.00 uur tijdens een gezellig samenzijn in "De Borg" door de burgemeester zullen worden uitgereikt. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Stichting Jeugdzorg, tel. 17615. 12.00 -16.00 uur Groot kinderfeest op het S.E.C.terrein aan de Bos straat. Er worden poppekastvoorstelllngen gegeven en de kinderen kunnen aan diverse spelletjes meedoen. 12.00 -17.00 uur Onderling jeugdvoetbaltournooi, georgeniseerd door S.O.Soest. Op het terrein aan de Bosstraat Oost. Beker Oranjecomité 13.00 -15.00 uur Puzzelrit voor auto's motoren, bromfietsen en fietsen georganiseerd door de heer J.Th.Staal. Start voor de deelnemers op het terrein achter de brandweerka zerne. Lange Brinkweg. Inschrijfgeld: auto's en mo toren 5.-. bromfietsen en fietsen 1.-. Inschrijven vanaf 12.30 uur bij de start. Verzekering -voor auto's en motoren (geen verlies van no-claim korting op eigen verzekering). Bromfietsers verzekeringsbe wijs meebrengen. 12.00 - 24.00 uur 12-uurs expositie Cyrlll Lixenberg in Artishock -12.00 uur Opning door Gert Duèrmeyer, architect -14.00 uur Dia-show "Beelden in Soest" door de heer A.v.d.Broek -16.00 uur Forum over kunst en architectuur -18.00 uur Hapjes en drankjes in de sociëteit van Artishock -20.00 uur Muziek met o.a. Tom Jaanus -24.00 uur Sluiting. 14.30 uur 21.00 uur 21.15 Uur 20.00 uur 22.00 - 0.00 uur Poppenkast in "De Borg". Vrij toegang alleen voor gehandicapten met eventueel een begeleider. Taptoe met medewerking van P.V.O.Soest, Odeon uit Soesterberg en Concordia uit Baarn. Plaats: Kerkplein bij de Petrus en Pauluskerk Lampionoptocht. Start bij de Open Hof medewerking van 2 muziekkorpsen: Excelsior en Oosterkwartier uit Baarn. Route- Open Hot - Veenbesstraat - Varenstraat Weeg breestraat - Dalweg - De Akkeren Klaarwaterweg - Tttus Brandsmastraat - Wiardi Beek manstraat Gerrit van der Veenstraat - Klaarwaterweg - Haver- weerd - Open Hof. Popgroep "Tarentula" in de Molensoos. Toegang vanaf 16 jaar. Entreeprijs 5.-. Koninginncbal in het dorpshuis "De Borg", met mede- werking van "De Chiva's". (vrij entree). Het kampeerseizoen staat (gelukkig) weer voor de deur! U zult er op uit trekken met tent, caravan of boot. Er staat U echter nog wel het één en ander te doen. voordat U kunt starten. U zult niet alleen kijken of Uw paspoort nog geldig is, of de tentharingen tellen, U zult ook uw gasapparatuur en de aansluitingen daarvan dienen te kon- troleren. Of het nu de verlichting, de verwar ming, of het kooktoestel betreft, U zult er zeker van willen zijn dat het goed funktioneert en vooral veilig is. Een ge barsten slang zult U vervangen en natuurlijk nooit door tuinslang! U zult er op letten dat de apparaten, druk regelaars en gastanks op elkaar zijn afgestemd. Door het grote aanbod en de vele kombinatiemogelijkheden is dit niet zo'n eenvoudige opgave. U zoudt er waarschijnlijk goed aan doen de nieu we folder van „Camping Gaz Interna tional" te vragen bij een kampeer- specialist. Dan heeft U een overzicht van de vele kombinatles van appara tuur en tanks. In de bijbehorende prijs lijst vindt U bovendien een aansluit- schema voor de kombinatie van twee tanks voor gebruik op boot en caravan. Voor de kampeerders die zelf hun potje koken heeft „Camping Gaz Internatio nal" een handig kookboekje, waarin recepten uit Frankrijk, Italië, Spanje, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland staan. De ingrediënten staan eveneens in de taal van het betreffende land vermeld. Dit kookboekje is verkrijg baar bij de Camping Gaz verkoop adressen en door overmaking van 4.95 op postgirorekening 94523 t.n.v. C. G. Sieben Co., Postbus 338 te Amsterdam, de importeur van Cam ping Gaz. Gewichtsbeperking is één van de grootste gezondheidsproblemen die wij heden ten dage onder ogen moeten zien. Men is zo bezig met het gewicht, dat dieet houden een tijdverdrijf is geworden. Bij een recent onderzoek, gehouden onder 3.000 personen, gaf 19% te kennen het afgelopen jaar dieet te hebben gehouden. Het grootste per centage dieethouders waren vrouwen tussen de 25 en 35 jaar, waarvan 56% van de ondervraagden beweerden dieet te hebben gehouden. Gelooft u dat het overslaan van het ontbijt een goede dieetstrategie is? zo ja, dan zult u verwonderd zijn te horen dat diverse onderzoekers hebben ont dekt dat het niet-ontbijten een slechte manier is om gewicht te verliezen. Een paar minuten extra slaap in de morgen mogen belangrijker schijnen dan het ontbijt. Een feit is echter dat het overslaan van het ontbijt leidt tot overeten bij de maaltijden gedurende de verdere dag, wat weer onnodige gewichtstoename met zich meebrengt. Een studie bij 150 Amerikaanse jonge meisjes heeft aangetoond, dat een groter percentage van hen - die het ontbijt verwaarloosden - dikker was, vergeleken met de ontbijt-gebruik- sters. Een andere misvatting bij dieethou ders is dat wanneer maaltijden worden overgeslagen en de opname van ener gie wordt verminderd, dit direct van Een 34-jarige man uit Scherpenisse werd door de Soester politie aange houden toen hij in de nacht van zater dag op zondag het dekzeil van een geparkeerde vrachtwagen kapot sneed. De wagen stond aan de Varen straat geparkeerd. Omwonenden waarschuwden de politie tijdig. Uit een woning aan de Sint Theresla- straat verdwenen twee gouden ringen en een bloedkoralen ketting alsmede een bedrag van honderdvijftig gulden. De onbekende dader sloeg met een steen een ruitje in van de achterdeur en kon zo bij de sleutel. Uit een „rijdende winkel" te Soester berg, gestald in een garage aan de Versteeghiaan werden driehonderd pakjes sigaretten en shag gestolen. Om bij de wagen te komen werd een ruitje uitgenomen, waarna men via een spoelhoek in het magazijn kwam. invloed is op het gewichtsverlies. Ge bleken is echter dat frequente maal tijden invloed hebben op de stofwisse ling. Als het voedsel wordt verdeeld over grote, minder frequente maal tijden, zal het lichaam meer vet opza melen dan bij vele kleine hoeveelhe den, De opname van het voedsel moet ook gedurende de dag gebeuren, zodat het in de actieve uren kan worden verteerd en omgezet in energie in plaats van in vet. Daar gewichtsverlies kan worden be reikt op elk niveau beneden de normale opname van calorieën (K Joules), raadt de Kellogg Nutrition Council aan de vermindering in calorieën aan te passen aan iemands gezondheid en wel zo dat het verlies aan gewicht zowel voor de dokter als voor de patiënt acceptabel is. Een vermindering van 500 calorieën per dag staat voor een verlies van 1 pond per week. De sleutel tot succesvol afslanken is een combinatie van diverse factoren, zoals een gecontroleerd voedselpakket, het aantal te eten maaltijden en li chaamsbeweging. Om gewicht te ver liezen is het nodig energie uit voedsel te beperken zonder dat aan de vereiste voedingsstoffen te kort wordt gedaan. Een verantwoord ontbijt voorziet in 1/4 tot 1/3 van de dagelijkse behoefte aan voedingsstoffen en het lichamelijke en geestelijke welzijn tot in de late mor genuren. Dit ontbijt kan bestaan uit fruit of vruchtensap, brood of graan- produkten (b.v. Corn Flakes), melk of melkprodukten, vlees, eieren of ander proteïne-rijk voedsel. Ontbijten Is een belangrijk deel van het succesvol dleet-programma. Een gevarendriehoek, is die nu echt wel nodig? Toegegeven, er zijn automobi listen die zo'n ding beschouwen als een sluitpost, als een accessoire waarmee je het desnoods wel zonder kunt stellen. Ten onrechte. Een gevarendriehoek is wel degelijk een nuttig uitrustingsstuk, dat ertoe bijdraagt dat een door pech gestrande auto tijdig wordt opgemekrt door het overige verkeer. Niet voor niets is de bestuurder van een motorvoertuig op meer dan twee wielen verplicht buiten de bebouwde kom een rood reflecterende gevarendriehoek bij zich te hebben. In het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens wordt het gebruik van de driehoek geregeld. Motorvoertuigen op meer dan twee wielen, aanhangwagens en opleggers die" op een autoweg of autosnelweg stilstaan, moeten zowel bij licht als bij donker worden aangeduid met een gevarendriehoek, óók bij stilstand op de vluchtstrook. Deze regel geldt echter niet als het voertuig stilstaat op een parkeerplaats of in een berm die niet aan de rijbaan grenst, zoals bijvoorbeeld de berm naast de vluchtstrook. Op 30 meter De verplichting tot het plaatsen van een gevarendriehoek bestaat ook op bulten de bebouwde kom gelegen ande re wegen dan auto(snel)wegen, en wel in de volgende gevallen: - als het voertuig bij donker stilstaat en de verlichting ervan is uitgevallen. - als het voertuig stilstaat op een plaats waar dit verboden is. - als het voertuig op een zodanige plaats stilstaat dat het niet tijdig door naderende bestuurders kan worden opgemerkt. De gevarendriehoek moet goed zicht baar op de weg worden neergezet op een afstand van ongeveer 30 meter achter het stilstaande voertuig. Tips Om te voorkomen dat de gevarendrie hoek na het gebruik wordt vergeten bijhet wegrijden, is het verstandig het etui ervan op de bestuurdersplaats of op het stuurwiel te leggen. Bij het weer instappen wordt men dan attent ge maakt op de driehoek die nog op de weg staat. Zorg ervoor dat de driehoek steeds bij de hand is. Stop het ding dus niet diep weg onder de bagage. Eén van de eisen die in de verkeers- wetgeving aan de gevarendriehoek worden gesteld is. dat de driehoek stevig op de weg moet kunnen staan. Om het omvallen van de gevarendrie hoek door de wind of door de luchtver plaatsing van langsrijdende auto's te gen te gaan, kan deze met een verzwa ring ln de vorm van bijvoorbeeld een zakje zand of een steen worden neerge zet. CITROENSAP Ik heb af en toe enkele druppels citroensap nodig. Hoe kaï^ ik voorkomen dat een aangesneden ci troen ln een paar dagen uitdroogt? Antwoord: Door de citroenen niet aan te snijden. Prik er een klein gaatje ln en sluit dat, na het uitpersen van de benodigde druppels, met pleister of plakband af tot u die citroen weer nodig hebt. Leg de citroenen niet in de warme zitkamer, maar in de groenten- Ia van uw koelkast.

Soester Courant | 1981 | | pagina 19