'I 14. ROOYKE... Kruiswoordpuzzel Concert Luchtmachtkapel in Petrus en Pauluskerk MOOIERE KLEURENFOTO'S Volksuniversiteit werkt aan nieuw programma (of: de overpeinzingen van een hoog-bejaarde) van oosten fotografie Agenda Soester Gemeenschap Burgerlijke Stand R.K. pastorie Soestdijk voor maatschappelijk werk Predikbeurten Vleesverkoop Oplossing Kruiswoordpuzzel R.K.kerkdiensten Medische Dienst BESTELAUTO HUREN? Twee apotheken op 5 mei gesloten Kermis in Soest SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon 4 22 Soester Courant van woensdag 29 april 1981 4 1 ™et he' 75, Jar'S bestaan van de V.V.V. Soext/Soesterberg biedt de commandant van de vliegbasis Soesterberg de bevolking van de gentcente Soest Luehtmaehi ,1';"''', v«™rl!'1 »°r<" Kapel van de Koninklijke l<Uf btmaeht onder leiding van de kapitein Lex van Diepen. Het roneert vindt plaats op maandag 18 mei a.s. 's avonds om 8 uur in de Petrus auluskork. Kerkplein. Toegangskaarten voor dit concert zijn - zolang de voorraad strekt gratis verkrijgbaar bij de V.V.V.. Steenhottstraat 9a. De Kapel werd officieel opgericht op l april 1951 en bestaat uit zestig musici die Vn| |di"ig aan een conservatorium of een hieraan gelijk gesteld Instituut nebben gehad. Oe Luchtmachtkapel brengt op 18 mei voor de pauze een klassiek/Memiklassipk programma en na de pauze een non-stop show waarin alle vormen van amusementsmuziek voorkomen, zoals Zuid-Amerikaans. Dixieland. Kgerlander- muziek enz. ULeW*hk°n voolide Puuze z'Jn onder meer „la Chaconne" van Karl Heinz Koper, orko d<: l'arbre" van Serge Lancen en het Concert voor alt-saxofoon en u - Voorafgaande aan het concert zal het Tamboerkorps van de Koninklijke Luchtmacht tussen 18.45 en 19.30 uur een muzikale rondgang maken door Soest. Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 Vrijwel alle cursussen zijn nu afgelo pen en het bestuur werkt alweer aan het programma voor het volgende cursusjaar. En de vraag is daarbij: welke cursussen blijven gehand haafd. wat wordt niet vervolgd en wat wordt nieuw aangeboden. De talen cursussen vormen in dit opzicht geen probleem, die worden vrijwel allemaal vervolgd en er komen weer nieuwe beginnerscursussen. Het voornaamste probleem is te peilen voor welke nieuwe cursussen belang stelling bestaat. lp feite kan eigenlijk alles bij de V.U., cj.w.z. elk soort cursus kan in principe verzorgd worden als er maar tenminste 12 deelnmers zijn en als er een docent gevonden kan worden die, behalve met de verdiensten, ook nog rekening wil houden met de doel stellingen van de V.U. En daarom ls de V.U. ook altijd geïnteresseerd in can- didaat-cursisten en candidaat-do- centen en staat de V.U. ook open voor suggesties en ideeën voor nieuwe cur sussen. Bij het bestuur zelf leven ook al allerlei gedachten over cursussen waar mogelijk belangstelling voor is zoals Vegetarisch koken Brood bakken en broodwetenswaar digheden E.H.B.O. voor huisdieren Kleding door de eeuwen heen Handschriftverbetering, enz. enz. Het nieuwe cursusboekje komt begin augustus a.s uit en daarin zal zeker voor elk wat wils te vinden zijn. Inlichtingen kunt U krijgen, en sugges ties, opmerkingen en aanmeldingen kunt U kwijt bij het kantoor van de V.U. in het Artishockgebouw, Steen- hofl'straat 46, /Soest, elke woensdag morgen van 9 tot 12 uur, telefoon 22195. 29 april Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in de soos van het artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 te Soest. Deze avond een Franse film: „Simone Barbesou la vertu". 30 april Een ,,12-uurs expositie" in Artishock. Om 12.00 uur opening: Gert Duer- meljer. Om 14.00 uur; dia's van Soester Beelden door A. v.d. Broek. Om 16.00 uur: Forum over „Kunst en Architek- tuur" met o.a. de exposant Cyrill Lixemberg uit Amsterdam. Om 18.00 uur: hapjes in de soos. Van 20.00-24.00 uur muziek met o.a. Tom Janus. Spullenfeestmarkt op het spullenhulp- terrein aan de Veldweg. Naast diverse kraampjes als grote attraktie een optre den van de 3 professionele clowns „De 3-Gees" uit Amsterdam. Ook veel live muziek zal er zijn. Inl. Elly tel. 02155- 18730. „All day Happening" aan de Konings weg in Soest, m.m.v.: The Bright Band. een formatie Zuid-Molukse jon gens die de realiteit van hun geloof uiten in een rock-blues-gospel stijl. Verder zijn er vele stands zoals o.a.: Youth with a misslon, Jong en Vrij. Tear Craft, met leuk houtsnijwerk, kleding enz. uit de Derde Wereld. Informatie over preventieve drug-be- strijding enz. Dit alles georganiseerd door koffiebar „De Loofhut". Aanvang van dit gebeuren 13.30 uur. „Spel zonder Grenzen" op de Eng georganiseerd door Stichting Jeugd zorg. Prijsuitreiking in de Borg. Wil- laertstraat 's avonds vanaf 20.00 uur. 2 mei: Literaire salon met Verzetspoëzie in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat, Soest. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 4,50. 3 mei: Zondag-werkdag in Artishock. Van 11.00-17.00 uur kun je voor jezelf bezig zijn. Er is koffie en thee en - 's mid dags iets te eten. Toegang: 2,50. 6 mei: Vrouwencafé Artishock. Deze avond is er een videoband te zien over: „Gebo ren worden zonder pijn" van le Boyer. Discussie over Psycho-profylaxe en post-natale zorg. Aanvang: 20.30 uur. Toegang gratis. 9 mei: Filmhuis Artishock met de film „La Dolce Vita" in het Artishockgebouw. Aanvang 20.00 uur. 8 mei: Klaverjaskampioenschap van Soest in het dorpshuis De Borg aan de Wll- laertstraat in de wijk Overhees te Soest. Iedereen is welkom, mits ouder dan zestien jaar. Het Inschrijfgeld is vier gulden; de wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen te winnen. GEBOREN Giuvanna Antonia, dochter van S. Rojch en H. M. Groen. - Peter Martijn, zoun van A. H. van den Berg en G. van Dolder. - Johannes Adrianus, zoon van A. J. M. Steehouder en J. J. Haase. - Tess Miriam. dochter van R. V. van Norren en C. J. Ortelee. - Wouter Daniël, zoon van G. J. A. Dobber en M. Kroese. - Maaike, dochter van R. van de Kolk E. M. van Dasselaar. - Jantina Maria, dochter van W. B. M. Stalen hoef en H. G. van Kooij. - Els Margriet, dochter van R. P. van der Starre en J. H. Drost. - Gregory Thomas, zoon van T. R. van der Gaast en D. M. R. Dubé. - Robert Paul, zoon van S. Visch en C. Slingerland. - Albert Roelof Jacob, zoon van R: A. Sein en J. N. Meijer. - Anne-Marie Esther. dochter van J. A. K. van 't Klooster en B. E. M. Andries- sen. - Joram, zoon van C. T. M. van Kempen en D. Ayal. - Jeske, dochter van E. J. Bulls en M. Eilander. ONDERTROUWD: Andreas Jacobus van Eijden en Christina Marcella Maria Hilhorst. GEHUWD: Johannes Nieolaas Prins en Renate Sandmann. - Jan Bauke Teertstra en Cornelia van Dijk. OVERLEDEN Marinus van Dijk. wed. van T. Veen. - Richarda Johanna van Breukelen. - Martinus Smit, wed. van J. W. Vree. - Aaltje Vroege, wed. van H. A. van Straalen. - Cornelis Johannes Kluvers, echtgen. van W. Stegers. - Frederika Wilhelmina Kaales. - Oltman Uildriks, wed. van F. M. van der Duim. Er bestaat een gerede kans dat de r.k.pastorie op het Nieuwerhoekplein huisvesting zal gaan bieden aan de gefuseerde maatschappelijke diensten van de gemeenten Soest, Baarn en Eemnes. De fusie, die in een eindstadium ver keert, betekent voor de drie gemeenten de aanstelling van een directeur, een administrateur, een functionaris voor gezinsverzorging/bejaardenhulp, een hoofdleidster voor dezelfde sector en een leidinggevend maatschappelijk werkster. In het bestuur van de nieuw te vormen stichting nemen voor Soest zitting mensen van de Raad van Kerken Soest, de Vrouwenraad, Humanitas en het jeugd- en jongerenwerk. Baarn zal ondermeer vertegenwoordigd zijn door de kerken, de vakcentrales en de kruis verenigingen. Ook Eemnes laat de kruisverenigingen zitting nemen in het stichtingsbestuur. Vergeet u bij het zoeken naar een ka- do die handige Soester Kadobon niet, als mogelijkheid om iemand te ver rassen. HERVORMDE KERKEN Oude kerk 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. Ph. Loggers, Amersfoort Emmakerk, Regen tesse laa n 10.00 uur dr. B. Maarsingh, Amersfoort De Open Hof", Dalu eg/Veenbesstraat 10.00 uur gezamenlijke dienst, ds. D. Land Ichtuskerk, Albert ('uyplaan 10.00 uur ds. A. den Hartogh, Leusden 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur ds. C. ter Haar Romeny In alle kerk kindercrèche tijdens de morgendienst behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Ellheto, Driftje Zondagsscholen 10.00 uur Da Costaschool. Prins Bern- hardlaan. GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 19 9'30 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. D. Land Wilhelminakerk Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Gilhuis 17.00 uur dr. J. Rinzema „De Open Hof", Dalueg/Veenhesstraat 10.00 uur gezamenlijke dienst, ds. D. Land 17.00 uur ds. A. Wilschut, Vlaardingen Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. Schoonderwoerd Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 uur dr. A. Hendriks 17.00 uur ds. P. Houtman GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 en 14.30 uur ds. J. van Haaren; H.A. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur ds. S. Pasterkamp BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. H. Valeton GEREFORMEERDE KERK 10.30 uur ds. P. Busstra, Breukelen 17.00 uur ds. H. Cornelisse, Eek en Wiel EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat, Baarn 10.30 uur ds. C. Pel, Soest; gezinsdienst SOESTERBERG Hervormde ker „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. H. Denekamp (dienst in Ger. kerk) STERRENBERG 10.30 uur mevr. M. Gordeau-Blom, Soest Vrijdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 •JIO 19 :nHN 'AS '^d3 SS :buiiu3 :3ubi -gg :<nip '25 is :ia3a •og Jsjoi 'At :pjoo ~gt U2 'Sê ïopi^a 'Zf :uooi it :ab ot :ip '6S :*3ou 'ss '.oi^p^ 'AS -P1 '9S 'SS 'OS 'P3 '62 :dd '8Z sfi 'A2 tdif '9Z :a3o(0 QZ zz '02 :bjjba si :ouub ai :puao •gi IjBBJJi 'fl tsjJB '01 '6 !uu>ls '8 :iooh 9 :jhsi g :oujv 'S !l3I 'Z l^dda x ajBiu '99 o33oj '99 ïsinf 't9 ÏUTUI 'g9 'f9 '09 '.se '69 !IP '89 :oou3 '99 :apun 'SS ÏP-UMJ '19 !l»® '6f :o3o '8f tJaoiA '9f Uoopi tf HoSoi it :bjp es :uojb3 -gg laopeif t8 ^dos '28 :>HdoT '18 31-iod '82 flPUi»f ■QZ 'f2 '82 luieifUf Z '.Japjo '6ii3oA '8i :eo '9ibo gxnuid si •Zi '.jod 'it Ibjsb *a '.snuft 'f '.uBja 't :|BB|U07.|JO|| Mijn naam is Rooyke. Rooyke Tolbaas. De naam Rooyke heeft niks met rood haar te maken. In het noorden van ons land, waar ik geboren ben, is dat een heel gewone jongensnaam. Aan mijn spraak kun je nog wel horen dat ik een Noordeling ben. Toch woon ik al vanaf mijn twintigste jaar in Soest, maar dat Soester taaltje heb ik nooit kunnen leren. Ek ben nu negentig, dus geef ik dat maar op. Gelukkig ben ik lichamelijk nog goed gezond, maar ik kan niet duidelijk meer zeggen wat ik wil. Ik brabbel een beetje en ben vaak in de war. Soms wil ik naar buiten, terwijl er een dik pak sneeuw ligt of ik wil midden in de nacht gaan wandelen. Dat kan natuurlijk niet, maar ik ben vaak te erg in de war om dat zelf te onderkennen. Mijn vrouw is erg flink wat d'r koppie aangaat. Zij moet denken voor ons beiden. Lichamelijk is zij erg slecht. Hartpatiënte. Elke opwinding kan fa taal zijn, daar wil ik maar liever niet aan denken. Wij wonen samen ln een flatje. Daarvóór woonden we in een alleenstaand huisje met een heerlijke tuin. Daar hebben wij tal jaren lief en leed gedeeld en daar schreef ik al mijn boeken. Dat huisje moest toen zo nodig worden afgebroken, want er kwam een weg over de Eng. Wij moesten er uit, daar hielp geen lieve moedertje aan. Dat is allemaal meer dan tien jaar geleden maar dat huisje staat er nóg. Daar wonen nu andere mensen in, eigenlijk vanaf de dag dat wij er met een bloedend hart uittrokken. Die men sen wonen er nóg. Jónge mensen. Wij zijn maar oudjes. Die boeken, waar ik het over had, ik weet niet of het er veertig, vijftig of zestig zijn geweest, die gingen allemaal over de natuur. Vogels en weidegebieden en noem maar op. Rooyke Tolbaas was toen erg bekend. Hij kreeg vaak bezoek van proffen, van burgemeesters en andere hooggeplaatsten. Die hadden allemaal wel een of meer boeken van Rooyke in de kast staan. Of zij die lazen, weet ik eigenlijk niet. Soms waren er burge meesters die ik ervan verdacht dat zij het verschil niet wisten tussen een reiger en een wilde eend of het verschil tussen een kievit en een kraai. Maar wél vroegen ze mij of ik mijn hand tekening in dat boek in die boeken kast wilde zetten. Want ik was hun vriend. Dat zeiden ze tenminste. Dat zeiden ze ook tegen hun kennissen: „Nooit gehoord van mijn vriend Rooy ke? Kijk, ik heb een exemplaar van een van zijn boeken, gesigneerd en wel. Verdomd goed boek, zeg: Moet je lezen. Die man is net zo bekend als die andere lui. Hoe heten die ook weer. oja, Thijsse en Strijveen... nee, Strijbos". Een van die burgemeesters heeft Rooyke nog Ere-burger van Eist ge maakt en een wetenschappelijke stich ting ging zich „Rooyke Tolbaas-In stituut" noemen. De meesten van die proffen en die burgemeesters zullen wel dood zijn. Ik hoor nooit meer iets van hen. En de huidige proffen hebben wel wat anders te doen dan zich met een ouwe kerel te bemoeien. Ze zullen wel vergaderen met hun studenten. Vroeger gaven die lui lés. Daar is nu geen tijd meer voor. Boeken schrijven is een boeiend en interessant werk. Het betekent dóór geven aan anderen, wat je zelf waar neemt en wat een ander niet ziet. Waarmee kennis wordt aangevuld, die nog ontbreekt. Maar je wordt er niet rijk van. Gelukkig had ik niet meer dan een ouwe broek en een paar laarzen nodig, want dat is de kleding die je gebruikt om je in de polder te kunnen bewegen. Eén net pak om die burge meesters te ontvangen is genoeg. Méér had ik echt niet nodig. Dat flatje waar Ik het nu juist over had. Leuk flatje als het maar niet zo gehorig was. Wie de w.c. doortrekt, laat dat gelijk aan alle buren weten. Daar kan niemand iets aan veranderen. Wie een deur een beetje krachtig sluit, maakt dat gelijk bekend aan ailen die boven, beneden en naast hem wonen. Een erg-christelijke mevrouw boven ons heeft luidkeels aan iedereen laten we ten dat zij zelf wel zou bepalen of zij al of niet met deuren beloofde te smijten en geen boodschap had aan lieden die daar last van ondervonden. Maar oude mensen ondervinden vaak last van het lawaai dat jonge, mensen niet eens opvalt. Maar naar de mening van oude mensen wordt niet geluisterd. Oude mensen zijn lastig voor de samenle ving. Hun aandeel in de economie is te verwaarlozen, hun meningen zijn ver schimmeld en ze kosten een hoop geld. En als ze nog niet zijn opgenomen in een bejaardencentrum dan nemen ze nog woonruimte in beslag waar jonge mensen óók wel zouden willen wonen. O. ja, die flat. Bij mij boven en onder wonen allemaal heel christelijke men sen. Gaan steevast naar de kerk. Mijn vrouw en ik doen dat niet. Wij hebben er niet zo'n behoefte aan om naar de kerk te gaan. Wij denken over de Schepping iets anders dan die christe lijke mensen. Wij lezen liever over de verenpracht van een pluvier of over de wonderschone samenstelling van het heideroosje dan een kapitteltje uit de Bijbel. Voor veel mensen is die Bijbel erg waardevol. Voor mijn vrouw en mij zijn de boeken over de natuur veel boeiender. Ieder zijn vrijheid. Maar we merken wel aan die christelijke men sen dat zij ons die keus een beetje kwalijk nemen. Dan bieden zij aan om een stukje uit de Bijbel te komen voorlezen. Maar dat hoeft voor ons niet. Misschien is dat de oorzaak dat al die christelijke mensen ons een beetje vijandig behandelen. Soms wordt er zo hard met de deuren geslagen dat ik vrees dat de glazen uit de sponningen zullen donderen. En natuurlijk altijd op het moment dat we een middagdutje doen of juist in onze eerste slaap zijn. Mijn vrouw verstijft dan van schrik en kan dan minutenlang geen woord uit brengen. Soms worden we midden in de nacht opgebeld en dan horen we aan zijn accent dat het een anoniem tele foontje is van de buurman rechts onder: „We zull'n oe d'r wel uutpest'n, hoor!Waarom doet hij dat? Heeft hij misschien een huis nodig voor zijn gescheiden dochter? Hij hoopte wel op ons flatje toen er sprake van was dat wij zouden worden opgenomen in een verzorgingstehuis. Daar zijn wij drie dagen geweest en weer met gezwinde spoed teruggekomen naar ons gehorig onderkomen. Dat verpleegtehuis ver tegenwoordigde alle rampspoeden van de wereld, daar vertel ik U nog over. Maar onze terugkeer naar de flat was een tegenvaller voor vele buren, want nog nooit werd er zo hard en zo vaak met deuren gesmeten. Zijn ze daar allemaal zo? O, nee! Van één buurtje, ook een oud dametje, ondervinden wij veel steun en veel liefde. Op haar kun nen we rekenen. En dat is een fijn gevoel. O, dat verzorgingstehuis. Jawel, kijk uit wat je doet en ga zelf eerst kijken. Maar we vertrouwden op een ander, die dat voor ons had uitgezocht. Een gedienstige geest die ons al jaren met allerlei klusjes hielp. Daar vroeg zij nooit geld voor. Maar als we dan toch iets wilden geven, zei ze, dan hield zij zich aanbevolen voor een aardig kastje, een stoeltje, een stuk antiek uit ons huishouden. Dus hebben wij nu geen aardige kastjes, aardige stoeltjes of stukjes antiek meer. Die dame heeft ons dat verzorgingstehuis aangepraat en we gingen er heen. Dat verzorgings tehuis bestond uit een reusachtige kamer waarin een tourbus van Tens- sen makkelijk kon keren, en een aantal spelonkachtige kamertjes. Die direk- trice van dat verzorgingstehuis had die kamer prachtig ingericht. Ik dacht dat dat nu de zaal was waar de bewoners van het huis elkaar ontmoeten, maar niks hoor, het was de kamer van de direktrice. Daar kwam je maar één maal, nl. bij je entree in dit huis en daarna nooit meer. Die spelonkachtige kamertjes waren voor ons, tenminste, twee ervan. Een voor mijn vrouw en een voor mij. De mijne moest ik delen met een heel oud vrouwtje, die nog erger in de war was dan ik en totaal onzindelijk. Mijn vrouw zat in een hol, ergens verder op. Maar we mochten niet van onze kamer. De deur zat weliswaar niet op slot, maar de direk trice had een ander doeltreffend mid del bedacht om de mensen op hun kamer te houden. Op de gang liep een hond als een wolf, met blikkerende tanden. Wie de deurknop hanteerde en zijn deur tot op een kier opende, keek in de muil van een verscheurend dier. Je keek wel uit om je kamer te verlaten! Die hond was het troeteldier van die direktrice. Ze leken veel op elkaar. In dat tehuis zijn we maar drie dagen geweest. Een oude kennis had gehoord van onze intrek aldaar, wilde ons verrassen en kwam ons zondag bezoe ken. Nog vóórdat hij onze spelonken had gezien en alleen maar de sfeer van dat tehuis had opgesnoven, wist hij genoeg. Onze verhalen over de drie daagse ervaring hier bevestigden zijn oorspronkelijk oordeel over dat tehuis. We zagen hem bleek worden, toen zei hij een krachtig woord waarin nogal wat rollende o's en r's in voorkwamen en zijn gebalde vuisten kregen een vreemd-witte kleur. Toch kennen we hem al jaren als een goedwillende, rustige en bezadigde man. De zwakke protesten van de direktrice negerend, pakte hij ons boeltje zo veel mogelijk bij elkaar, laadde ons achter mekaar in zijn auto en verleende ons een week gastvrijheid in zijn eigen huis. Daar kwamen we weer tot ons zelf en dankten de Schepper dat hij onze oude vriend had Ingegeven eens een be zoekje te brengen aan Rooyke en zijn vrouw. Onze oude kennis bracht bij dat bezoek ook nog een bos bloemen voor ons mee. Daar was niet veel meer van over. Hij had er op zijn manier de direktrice aan laten „ruiken". De da me. die voor dat tehuis had „gezorgd", heeft zich niet meer durven laten zien. Maar goed ook. Boze mensen kunnen heel sterk zijn, zelfs al zijn ze hoog bejaard. We zijn dus weer terug op ons flatje. Wat is nu onze toekomst, voor zover je daar over kan spreken als je samen bijna honderdtachtig jaar oud bent? Gisteren nog kwam er een blaag met haren tot de schouders, een vette spijkerbroek en op gymschoenen eens even vertellen wat het beste voor ons was. Daarin had hij-thans vijfentwin tig jaar oud-gestudeerd. Hij had een oplossing, die elk kind van twaalf jaar ook had kunnen bedenken. Precies vijf minuten heeft mijn vrouw hem het woord gegund. Toen zei mijn vrouw: „In de keuken staat nog een afwasje. Als je daarmee klaar bent, krijg je een appel. Kun je onderweg opeten en daaruit verse krachten opdoen om opnieuw te vergaderen. Maar je hoeft niet meer terug te komen. Stuur je grootvader maar. Misschien begrijpt hij iets van de problemen van oude mensen!" Lang voordat het wegwerpartikel werd uitgevonden, bestond het al. Oude mensen! Lastig, eigenwijs, onecono misch en niet geschikt voor stakingen, demonstraties, betogingen en rellen. Dit verhaal schreef ik natuurlijk niet zelf. Dat deed Mr. Janz. van Hees voor mij. Boven ons wordt met donderend ge weld een deur in het slot gegooid. Als door de bliksem getroffen schiet mijn vrouw overeind en slaat een hand naar haar keel. Wit van schrik staart ze mij met grote ronde ogen aan. De dreun galmt nog enige tijd na in de flat, maar langer nog in onze hoofden. Voetstap pen verklinken. Waarschijnlijk rich ting kerk, want het is zondag. Rooyke Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid St. Willihrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Koesterveen Wiliaertstraat 51. tel. 16929-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. U3483-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur VANAF f 40,PER DAG GH155-1 32 27 KONINGSWEG 14 SOEST De apotheek Soest aan de Kerkstraat en de Wolverlei Apoteek aan de Weeg breestraat zijn op 5 mei de gehele dag gesloten. De dienst wordt waargeno men door de Apotheek Soestdijk aan de Van Weedestraat. Van woensdag 20 tot en met zondag 24 mei zal op het terrein aan de Konings- weg, tussen de Valeriaanstraat en de Eigendomweg, de jaarlijkse Soester kermis gehouden worden. SOEST De artsendienst wordt in het weekend van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zon dagavond 24.00 uur waargenomen door dokter J. Borst/R. von Bartheld. Korte Bergstraat 9, tel. 13322 en dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34. tel. 12815. Koninginnedag van 00.00 tot 34.00 uur dokter J. Krijger, Soesterbergsestraat 16, tel. 12423 en dokter P. Rupert, Foekenlaan 22, tel. 12395. 5 Mei van 00.00 lot 24.00 uur dokter J. Overbeek. Foekenlaan 16. tel. 12333 en dokter B. Nicolas, Steenhoffstraat 12. tel. 12667. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! WEEKEND-OPVANGDIENSTEN Eerste Hulp bij dringende moeilijk- heden. Vanaf vrijdagavond 19.00 uur tot maandagmorgen 7.00 uur, telefoon 19911. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter R. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder. tel. 030-780626. 30april: dokter F. Prause, Oude Tem pellaan 6. tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur: J. de Vries, Dennenweg 11. 30 april van 13.00-13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. DIERENARTS Weekenddienst van vrijdag 23.00 uur tot maandag 8.00 uur: Grote- en kleine huisdieren: R. Ko mijn, Van Mecklenburglaan 15. tel. 15215. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede d€ gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende vrijdag 17.30 uur: apotheek Soestdijk, v. Weedestraat 35. tel. 12487. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn. tel. 02154-12432. Koninginnedag: apotheek Soest, Kerk straat 86, tel. 12497. Op 5 mei zijn de apotheek Soest en de Wolverlei Apoteek gesloten. De dienst wordt deze dag door de Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487 waargenomen. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg). 14049 alléén voor Soest Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 Baarn Rembrandtlaan 13 Soest Horizontaal: Verticaal: 1. geestdrift 1. moesplant 4. richting 2. steensoort 7. deel v.e. kachel 3. rivier in Italië 11. voorzetsel 5. zijrivier v.d. Donau 12. voorzetsel 6. dierenverblijf 13. vinger 8. sprakeloos 15. en anderen (afk. 9. watering 16. onder anderen (afk.) 10. geneesheer 18. deel v.h. been 14. vogel 19. opdracht 15. zwemvogel 21. inspringend gedeelte 17. van het jaar 23. voorzetsel 18. verscheidenheid 24. dwaas 20. erkentelijk 26. zoete lekkernij 22. tuingereedschap 28. huidopening 25. lofdicht 31. pi. in Utrecht 26. kanaalpeil (afk.) 32. zeepwater 27. koude lekkernij 34. lijst 28. per persoon (afk. 35. gesponnen draad 29. jongensnaam 39. projectieplaatje 30. breekbaar, tenger 41. vierkante platte steen 33. vrouwelijk schaap 44. afgod 36. het romeinse rijk (lat. afk.) 46. deel v.e. kamer 37. nobele 48. ik (lat.) 38. taaie lekkernij 49. drank 39. inhoudsmaat (afk.) 51. afgescheurde lap 40. als volgt (afk.) 53. lap 41. bijwoord 56. uitheems zoogdier 42. Nederl. vliegveld 58. dat is (afk.) 43. gewicht (afk.) 59. spil 45. plek, plaats 60. soort struisvogel 47. riem voor jachthonden 62. aanzien 50. insekteneter 63. laag 51. uitroep 64. parasiet 52. hetzelfde 65. graansoort 53. gerekt 66. bericht 54. koningin-regentes 55. gindse 57. Nederl. Radio Unie (afk. 61. nakomelingschap i i

Soester Courant | 1981 | | pagina 23