Chatoux RICO Popconcert bij Artishockgebouw HAIMIMEX Hanimex. Topkwaliteit vooreen aantrekkelijke prijs. Inte gratiepro ce s Maarschalksbos- Zonnegloren Spullenfeestmarkt Tarantula donderdag 30 april a.s. in Molensoos vn foto-film-v/ideoE^y Soester milieupenning blijft bestaan Spel zonder Grenzen" op de Eng w Geef uw peuter tijdig op bij de peuterspeelzalen! Binnen en Buiten exposeert exclusieve Charte lampevoeten Peters bv Bibliotheek 5 mei gesloten TAlbert DE WERELDBEROEMDE CLOWNS All day happening 6 Mei feest voor Overhees- kindertjes Commando overdracht Bevelhebber der Luchtstrijd krachten RICOH world wide 129.- 79.- 98.- Het gas- en c.a.i.-bedrijf in de maand maart Jan'Terlouw in Amersfoort Doden herdenking Rommelmarkt Bonifaciusschool brengt 4000 op Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone t-T f Soester Courant van woensdag 29 april 1981 dinsdag 5 m<1* filialen zullen op sloten zijn. a's' de Sehe'e dag ge- de afdeUng II!,?1 een reor6anisatie van theek v°iwassenen van de biblio- de uitleen r A1Derc ^ypiaan zal maandao n de ^eeszaal) op ten ziin nL1?61 de gehele dag gesl°' gewoonopen. jeugdultleen is dle d^ £tern?rSarluatie houdt in dat er een romTn, ™rbui2lne plaats vindt: de vanplaa™ studieb°eke" wisselen RESTAURANT Van,den Brink Soest Tel. 02155-12706 I uit met z'n tweetjes? Niet voor niets zijn we onderscheiden voor onze kwaliteit en service. Doen! Wederom zijn er vorderingen geboekt in het integratieproces van de zieken huizen Maarschalksbos te Baarn en Zonnegloren te Soest. Thans zijn het de keel-, neus- en oorartsen van beide ziekenhuizen, die hun praktijken heb ben samengevoegd. Mevrouw M. L. C. Bangma als keel-, neus- en oorarts verbonden aan Zonnegloren en de he ren E. A. van Dishoeck en R. J. van der Wal, keel-, neus- en oorartsen van Maarschalksbos, zijn gekomen tot één associatie. Dit betekent, dat vanaf 1 april 1981 alle drie bovengenoemde keel-, neus- en oorartsen spreekuur zullen houden in beide ziekenhuizen en ook in beide ziekenhuizen patiënten zullen opne men. Het is nu dus één praktijk op twee locaties, uitgeoefend door drie keel-, neus- en oorartsen. Het zal duidelijk zijn, dat hierdoor een grotere mate van efficiency wordt bereikt, maar ook dat de continuiteit in de patiëntenzorg beter gewaarborgd is. Tegelijkertijd is het mogelijk geweest in het ziekenhuis Maarschalksbos te Traditioneel zal op Koninginnedag op de speelplaats achter het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een popconcert gegeven worden. Daaraan werken dit keer vier popgroepen mee: Accumulator en Blue Blood uit Amersfoort; Cha- taqua en Hardware uit Soest. De toegangsprijs, die dit keer gevraagd moet worden, bedraagt twee gulden. Het concert begint om 13.00 uur en duurt tot circa 17.00 uur. Als eerste treed Accumulator op met Bert Rijners, solo gitaar; Peter Vrak- king, slaggitaar; Frank Peter v.d. Weij, bas; M. Vrakking, keyboards en George Emmen, drums. De groep bestaat een half jaar en speelt underground rock. Als tweede groep treedt Chataqua op metC. Bruisma, gitaar; B. Möllenkra- mer, bas; L. Butzelaar, drums; G. Jonker, keyboards, Sylvia de Haas, zang terwijl K. Holst de techniek voor zijn rekening neemt. De groep bestaat al enkele jaren en is in Soest en wij de omgeving bekend. „Hardware" verzorgt de derde bij drage aan dit popconcert. Daarin spe len G. v.d. Meer, gitaar; M. van Eich, bas; R. Neuburger, drums; L. Diters, zang en L. van Ooijen zorgt voor de techniek. Hardware bestaat één jaar en speelt hard rock and roll. Het concert wordt afgesloten met eèn optreden van de groep Blue Blood. Deze groep bestaat eveneens één jaar en brengt rockmuziek ten gehore. Ook Spullenhulp aan de Veldweg doet mee aan Koninginnedag en wel met een feestmarkt, die om 11.00 uur door Burgemeester Scholten geopend zal worden. De hele dag is er dan verder wat te doen. Er zijn kramen met snuisterijen, tweedehands kleding, boeken en uiteraard, óók daar, etenswaren. Om 12.00 uur treedt er een Turkse muziekgroep op; om 14.00 uur de clowns „De Gees" en om 15.30 en 16.30 uur de latin-rock formatie „Victim" uit Baarn. Tussen de bedrijven door worden dia's uit het rijke leven van Spullenhulp en van mooi Soest vertoond. Zoals gebruikelijk is de Molensoos Koninginnedag open met een groot programma. De soos heeft 's middags een speciaal programma dat start om 13.30 uur en zal duren tot 17.00 uur. 's Avonds is het de beurt voor de Amsterdamse formatie „Tarantula". Deze groep was Koninginnedag van 1980 ook in de Molensoos. Deze alround formatie bestaat uit: Roy de Bruin... drums, Donald Meyer... bas/gitaar, Peter Smit... percussie/zang, Jackey v. Hek... slaggitaar/zang, Dennis Christoffel... solo gitaar, Gerard v/d Koelen... conga's/zang. Jeffrey Burgemeestre...solo/gitaar/ zang. De Molensoos is open 's avonds vanaf 20.00 uur met eigen diskotheek en het optrejden van Tarantula begint om 21.00 uur. Baarn door interne verschuivingen een functiekamer te realiseren, in de oude hartbewakingsafdeling op de le ver dieping. Dit houdt in, dat meerdere vormen van onderzoek bij elkaar geconcentreerd worden. Het onderzoek, waar het hier om gaat, betreft voornamelijk long functie-onderzoek, hartonderzoek bij lopende patiënten en onderzoek van de bovenste luchtwegen met het oog op allergie. De afdeling hartbewaking is thans ondergebracht op de interne afdeling (3e verdieping), waar patiënten met hartaandoeningen organisch ook thuis horen. Tenslotte kunnen wij berichten, dat de diëtiste, mevrouw N. Cejka, op wie in de huidige tijd steeds meer een beroep gedaan wordt, thans ruim on derdak heeft gevonden in de afdeling fysiotherapie, waar zij beter in de gelegenheid is patiënten te woord te staan. Op 30 april a.s.: „All day happening" aan de Koningsweg in Soest. Met medewerking van: The Bright Band, een formatie Zuid-molukse jongens die de realiteit van hun geloof uiten in een rock-blues-gospel stijl. Verder zijn er vele „stands" zoals o.a.: - Youth with a mission - Jong en Vrij - Tear Craft, met leuk houtsnijwerk, kleding enz. uit de Derde Wereld - Informatie over preventieve drug bestrijding enz. enz. Dit alles georganiseerd door koffiebar „De Loofhut". UU juwelier poepoenoumoedurftunaar chatouxtoe Voor uw Grotere aankopen Kleinere aankopen Reparaties Taxaties Rijgen van parels bent u welkom. DUS naar Chatoux toe Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02155-23271 Het. bestuur van de wijkvereniging Overhees heeft het kinderfeest dat in verband met de viering van het eerste bestaanslustrum gevierd wordt, ver plaatst van woensdag 20 mei naar woensdag 6 mei. Het programma blijft hetzelfde Luko's kindershow komt met goochelen, de muzikale clown, de grote notenkolder en de funny balloons. Voor drie bestuursleden, te weten se cretaresse C. de Jong en de dames J. van de Akker en II. Kippers, beiden van de evenementencommissie, heeft de lustrumviering extra beteke nis. Zij namen op bestuursniveau van af het begin deel aan alle in de wijk georganiseerde evenementen. Op 1 mei a.s. zal de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten tevens Chef Luchtmachtstaf, Luitenant-Generaal M. G. Geschiere het bevel over de Luchtstrijdkrachten overdragen aan Luitenant-Generaal C. Baas. Deze bevelsoverdracht vindt plaats op de vliegbasis Soesterberg. Een aantal militaire en civiele auto riteiten, alsmede deputaties van de onderdelen van de Koninklijke lucht macht wonen de plechtigheid bij. Ter muzikale opluistering is de Lucht machtkapel aanwezig. progrcMMvetrdmolojgie vooreen bescheiden pnj». Het bewijs: de Ricoh XR-6 Een compacte, dectronisch icer geavanceerde camera die een nieu' impuls geeft aan de toch al supen- etire reflex-fotografie. De Ricoh XR-6 is een volauiomarische reflex (diafragma voorkeuze). De afstand instelling is ge makkelijker dan o> De zoeker is hel Jt en groot. Belichringsinformatie krijgt u door LED signalen. ElectTomagnctische ontspanknop en dectronische zdf- ontspanner met LED indicatie en akoestisch signaal geven extra- bedieningsgemak. Het soepele film transport is ongeëvenaard. De camera is uit te breiden met tal van goed afge stemde accessoires zoals het Ricoh AUTOFOCUS objectief, de com pacte Windcr-2. de Speedlite 180 en de simpel verwisselbare Ricoh objectieven met K-bajonet vatting.. met 2,0 - 50 mm lens Kompakt kleinbeeldcamera SH-1 met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser inci. tas Pocketcamera I met ingebouwde electronen- flitser Hetzelfde model, doch met telelens G//©n Birkstraat 2 - Soest - Tel. 12874 INRUIL - OCCASIONS De bij besluit van 10 maart 1955 ingestelde Soester milieupenning gaat niet van het toneel verdwijnen. Integendeel: de onderscheiding zal zo mogelijk één maal per jaar worden toegekend en daar komen dan voor in aanmerking na tuurlijke personen, een rechtspersoon of een groep, die zich naar het oordeel van burgemeester en wethouders, de commissie milieubeheer en recreatie en bosbeheer èn de welstandscommissie, in hoge mate verdienstelijk heeft ge maakt voor de instandhouding en bevordering van de schoonheid en het milieu der gemeente Soest. Vanaf 1947 is de onderscheiding slechts drie keer uitgereikt. Nu gaat men ook denken aan groepen als school klassen, milieuclubs en plaatselijke afdelingen van landelijke organisaties. Het gdat voortaan niet alleen om vi suele schoonheid, maar ook om ecolo gische, biologische en/of andere na tuurwetenschappelijke waarden. Het moet gezien worden als een beloning van burgerzin en een aanmoediging van particulier initiatief bij de behar tiging van belangen die niet alleen door voorschriften en maatregelen van overheidszijde behartigd kunnen worden. De onderscheiding is zelden uitgereikt en raakte daardoor in de vergetelheid. De commissie milieubeheer heeft er de aandacht eens op gevestigd en nu wordt de zaak nieuw leven ingebla zen. De penning draagt aan de ene zijde een afbeelding van de gemeentetoren, staande bij de Oude Kerk aan de To renstraat en aan de andere zijde de in scriptie: „Penning voor natuur-, land- schaps- en stedelijk schoon der ge meente Soest" met vermelding van het jaar waarvoor zij is toegekend. Morgen, Koninginnedag, wordt op de speelweide op de Eng, weer het „Spel zonder Grenzen" gespeeld. De organi satie is net als vorig jaar in handen van de Stichting Jeugdzorg Soest. Vanaf half tien bestaat op de speel weide gelegenheid om in te schrij ven. Per groep van vijf man moet vijl gulden betaald worden. Er wordt in twee leeftijdscategorieën gespeeld, te weten van 12 tot en met 15 jaar en vanaf 16 jaar. Als alles verloopt zoals het gepland is, dan gaan de eerste ploegen om half elf van start. Het startsein wordt gegeven door de t.v.-presentator Chiel Montag- ne, die de hele dag present is voor het geven van commentaar. Uiteraard ont breekt ook dit jaar de zeephelling niet. Dan is er dit keer ook een spel waar bij veel water te pas komt. Deel nemers wordt aangeraden voor een extra stel kleding zorg te dragen. Om- kleedmogelijkheid is er in een gedeelte van de schuren van de Witte Boerderij. Deelnemers mogen geen schoeisel dra gen met ruwe zolen. De drive-in discotheek „Flash" ver zorgt op de Eng de muziek; vele Soester middenstanders gaven finan ciële steun om het spel mogelijk te maken. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering, terwijl er voor de winnen de ploegen een prijzenbedrag van ruim vijfhonderd gulden beschikbaar is in de vorm van waardebonnen. De eerst geklasseerde ploeg ontvangt een waar debon van honderd-vijf-en-twintig gul den. De prijzen worden 's avonds in het dorpshuis „Dé Borg" uitgereikt door burgemeester Scholten. Daar treedt het van radio en t.v. bekende orkest „de Chiva's" op. De zaal is open vanaf 20.00 uur. De gasafgifte in de maand maart bedroeg 7.227.245 m3. Ten opzichte van 1980 was dat een daling van 21 procent (1.923.501 m3). In maart 1979 was de gasafgifte 9.565.370 m3 en in maart 1980 9.150.746 m3. De gasafgifte dit jaar tot en met maart bedroeg 28.165.503 m3, dat is een daling van 7 procent ten opzichte van dezelfde periode in 1980 toen de gasaf- afgifte 30.273.187 m3 was. In 1979 was dat 36.805.235 M3: Het aantal verbruikers daalde verge leken met de maand februari van 13.798 naar 13.781. De verhuur van warmwaterinstallaties daalde in de maand maart van 6529 naar 6523. Het aantal c.ai.-aansluiting bedroeg eind maart 9.110, terwijl dit aantal eind februari 8.926 was. m De Stichting Peuterspeelzalen Soest beheert 6 speelzalen (5 in Soest, 1 in Soesterberg), waar ruim 350 peuters zich 2 x per week in aanwezigheid van leeftijdgenootjes en onder deskundige leiding kunnen ontplooien en uitleven op een wijze, die in de huidige woon- en leefsituatie vaak niet mogelijk is. De Stichting wordt bestuurd door een groep vrijwilligers, terwijl 19 beroeps krachten zorgen voor de deskundige begeleiding van de peuters. Het Stich tingsbestuur wordt bijgestaan door een Raad van Advies en - voor de dagelijk se leiding van de speelzalen - door de oudercommissies van de speelzalen. De verkiezingen voor de Tweede Ka mer sta^in voor de deur op 26 mei aanstaande. Dat betekent dat veel kamerleden het land intrekken om spreekbeurten en debatten te houden. Zo ook bij D'66. Op donderdag 7 mei aanstaande is de lijsttrekker van D'66, Jan Terlouw, te beluisteren in Amers foort. De bijeenkomst vindt plaats in Kobus aan de Poort, Utrechtsestraat 48 in Amersfoort. De toegang is vrij en de avond begint om 20.00 uur. De herdenking van de gevallen uit de Tweede Wereldoorlog vindt maandag 4 mei 's avonds om precies 8 uur plaats bij het Monument bij Braamhage aan de Insp. Schreuderlaan. Medewerking aan deze plechtigheid zal worden verleend door het Soester Mannenkoor Apollo. Na de twee minuten stilte en het optreden van het koor, geschiedt de bloemlegging, waarna het défilé langs het Monument. De commissie belast met de uitvoering van de herdenking dringt er bij de inwoners met klem op aan, tijdig aanwezig te willen zijn bij het Monu ment, zodat er om 8 uur absolute stilte heerst bij het Monument. De inwoners worden verder verzocht in verband met de herdenking 's avonds van 18.00 uur tot zonsondergang de vlaggen halfstof te hangen. In de peuterspeelzalen spelen de peu ters in groepen van 16 kinderen o.l.v. 2 ervaren leidsters. De kinderen komen 2 a 3 x per week een ochtend of mid dag, afhankelijk van de leeftijd. Het is erg belangrijk dat de peuters (2% tot 4-jarigen) met leeftijdgenootjes in kon- takt komen, terwijl - als voorbereiding op de kleuterschool - de moederbinding heel langzaamaan wat losser wordt. Bij het spel in de speelzaal moeten alle aspekten van de kinderlijke ontwikke ling (motorisch en geestelijk) een kans krijgen en er is dan ook speelgoed en spelmateriaal aanwezig, dat voldoende veelzijdigheid biedt. Verder is er gele genheid om te rennen, te gillen, te knoeien, te kliederen, te ballen en met fietsjes te racen, bezigheden die thuis vaak niet toegestaan (kunnen) worden. Door de grote toeloop hebben vrijwel alle speelzalen een aanzienlijke wacht lijst, zodat er nogal eens peuters te leurgesteld moeten worden. Ouders wordt dan ook aangeraden hun kind bijtijds op te geven. Aanmelding is mogelijk voor kinderen vanaf l1^ jaar. Plaatsing volgt dan, afhankelijk van de wachtlijst, vanaf 2jaar of, zo men dat wenst, later. De speelzalen zijn De Bron: Wiardi Beekmanstraat, on der flat Honsbergen, Soest, tel. 10901. Tamarinde: Kamperfoeliestraat 121, Soest, tel. 19447. Ukkepuk: Duinweg 21, Soest, tel. 14157. Woelwaters: Beetzlaan 32, Soest, tel. 21782. Kwetternest: „De Borg", Willaert- straat 49, Soest, tel. 22668. Pruttclpot: Prof. Lorentzlaan 181, Soesterberg, tel. 2085. De zondagmiddag op het schoolplein van de St. Bonifaciusschool aan de Steenhoffstraat georganiseerde rom melmarkt heeft 4000 gulden opge bracht. Daarmee werden de verwach tingen verre overtroffen. Het beoogde doel, de aanschaf van een nieuwe kleuren t.v., is bereikt; er is zelfs geld over om nog wat andere noodzakelijke dingen aan te schaffen. Van de op deze expositie tentoongestelde keramische lampevoeten bestaat slechts één exemplaar door een kunstenaar vervaardigd voor Charte. De prijzen van deze unica's vallen mee, vergeleken bij industrieel gemaakte lampevoeten. Ook kan door de goede samenwerking met Charte alleen tijdens deze expositie. Uw eigen ontwerp, design of kleur uitgevoerd worden samen met een kunstenaar van Charte. Op deze manier wordt Uw lampevoet iets heel persoonlijks. Uw lichtbron geheel samengesteld naar Uw eigen wens, een uniek kunstwerk in Uw huis. De Iampekappen zullen door het eigen atelier van Binnen en Buiten verzorgd worden. Ook de Iampekappen kunnen dus geheel naar Uw eigen wens vervaardigd worden. De expositie duurt tot en met 6 juni en wordt gehouden bij Binnen en Buiten F.C.Kuyperstraat nr. 24. [het straatje naast A.H.]. Soest-Zuid Oude Utrechtseweg Een kans! Nog deze zomer kunt u uw huis verkocht hebben en wonen in een schitterende en betaalbare half- vrijstaande villa in Soest-Zuid. De laatste in een klein nieuwbouw project van vier. Uw huis waarvoor u een verkoopgarantie ontvangt zou een drive-in of een ander eengezins huis kunnen zijn. Uw toekomstige huls is gebouwd uit een aantrekkelijke handvorm bak steen, heeft spouw- en dakisolatie, thermopane beglazing en hard houten kozijnen. U kunt het in casco kopen of afgebouwd. Kortom, er wordt optimaal rekening gehouden met uw budget en geen zorgen over de verkoop van uw eigen huis. Een unieke kans. Vanaf ƒ239.000,-v.o.n., geen over drachtsbelasting. Soest Birkstraat 87 02155-16251

Soester Courant | 1981 | | pagina 3