179, scliocmsikei 24,5<> 42,- ar JAGUAR 50 jaar geleden in Soest mm mm VAARDERHOOGT f* A 35,- Deel Peter van den Breemerweg fietspad MOOIERE KLEURENFOTO'S DOE-HET-ZELVERS S5jM||gg „SMITSWEG" Doe-het-zelf braderieën bij Nij hof Zelfbouw Gehannes... fêmü Netoer Fancy-Fair Peuterspeelzaal „De Woelwaters" Wraakplannen verijdeld fStótro Op 16 mei: Zangersavond in Soest met zes mannenkoren IIIB HIK van oosten fotografie voor Een kas in de tuin... deel II) Hf®**-*®*® Inlevering zegelboekjes 1 Nu extra voordelig bij uw Shell Banden-adviseur.... I AA de Shell Banden-adviseur J J*Pg|l Shell Quick Servicebedrijf Klasse, distinctie, superieure techniek! «vx. va- f 61.900,- 8 mei 1931 Winkelsluiting en werktijden 13 Soester Courant van woensdag 6 mei 1981 13 lij makers voor Moeder. Erres Stofzuiger. Krachtige motor, 700 W Inhoud 3.5 liter. Han dige voetbediening. 6 meter lang snoer. Gouden successen van BZN, the Cats, George Baker Selection en Pussycat 9.95 Ook op muziekeassette VAN WEEDESTRAAT 78 - SOEST - TELEFOON 10344 Quarz Wand-keukenklok Eksakt bij-de-tijd, deze fraaie wandklok, want hij is quarz-gestuurd. Loopt een jaar op één batterijtje. Gauw kopen voor slechts. Carmen Junior föhn Zeer behendige, kompakte haardroger van 't merk dat méér voor "haar" betekent. Handige vorm, uitstekende werking. Vooral geschikt voor kort haar. Koffiezetapparaat 8 kops. Met schakelaar en warmhoudplaat. Leuk voor Moederdag! Tijdelijk Woensdag 13 mei a.s.t van "s morgens half tien tot 's middags half een. houdt de peuterspeelzaal „De Woelwaters" bij het gebouw aan de Beetzlaan 32 een fancy-fair. Het doel is geld bij een te krijgen om nieuw speelgoed aan te schaffen. Niet alleen de financiële positie van de gemeente Soest laat te wensen over maar óók die van de Stichting Peuter speelzalen. Ieder jaar is er ondanks zuinig beheer, een tekort en dan schiet de aanschaf van speelgoed er bij ln. Er zijn deze fancy-fairmorgen voor de kleine kinderen wat leuke attrakties als ballengooien, grabbelen, bellen blazen enz. Voor ouders die hun kind het komende seizoen naar een peuter speelzaal willen brengen ls het een mooie gelegenheid zo'n speelzaal eens te bekijken. Vier Soesters. drie meisjes en een jongen ln de leeftijd van zeventien en negentien jaar, zagen hun plan een nog leegstaande woning aan het Heeser- spoor illegaal te gaan bewonen, verij deld. De eigenaar waarschuwde de po litie, die ingreep. Crossmotor in beslui; Een 15-jarige jongen uit Heteren moest zijn crossmotor inleveren bij de Soes- ter pplitie. Hij reed er mee op de voet paden in de wijk Overhees. Burg. Grothestr. 16 Soest-Tel. 17249 Menu voor de maand mei Meloen overgoten met port Biefstuk Stroganof Rauwkostsalade Keuze uit: Gepofte aardappelen met mierikswortelsaus, pommes Parisiennes of frites IJs met aardbeien en slagroom Uiteraard kunt u ook a la carte bestellen. jjgygyir-ri'ii'ji'.iy, WzèmSmé- Zes mannenkoren, te weten het Amersfoorts Mannenkoor, het Baarns Mannen koor, het Mannenkoor Zanglust uit Linschoten, het Hllversums Mannenkoor Zang en Vriendschap, het Koninklijk Utrechts Mannenkoor Euterpe en het Soester Mannenkoor Apollo, nemen op zaterdag 16 mei a.s. deel aan een Zan gersavond welke ln de Julianakerk gehouden wordt. De avond begint om 20.00 uur. De organisatrè van deze voor Soest unieke zangavond ls in handen van het mannenkoor Apollo. De uitnodiging daarvoor ging uit van het Gewest Utrecht van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond. Ieder koor zingt een repertoire bestaande uit minimaal vier liederen. De uitvoering wordt ge jureerd door de heer Pierre Gerits, muziekbibliothecaris van deKNZV. De uitslag daarvan wordt later aan de ko ren schriftelijk bekend gemaakt. Als eerste treedt op het Baams Mannenkoor dat achtereenvolgens ten gehore zal brengen: Deep River; Old Black Joe; Where You There en Swing Low, Sweet Chariot. Dan komt Zanglust uit Lin schoten aan bod met: Steal Away; De Vespers: De bronzen klokken; Die LoreleyPlatowlied en Wolga. Zang en Vriendschap brengt daarna ten geho re; Adoramus Te; Bonjour mon coeur; Liebes Madchen, hör mir zu; Ich halte treulich stil en Hymne an die Musiek. Vervolgens zingt het Amersfoorts Mannenkoor: Mein Madel hat einen Rosenmund; Het stuivende zand; Ich legte mich am Abend en Soon ah will be done. Euterpe uit Utrecht is het vijfde koor dat optreedt. Het zingt Adoramus Te; Altdeutschen Tanzlied; Drohung en Ei oechnjem. Traditie getrouw zingt het organiserende koor het laatst. Dat is dan in dit geval Apollo uit Soest met het volgende repertoire: Zpev po- hrebni; Psalm 23; Das edle Herz en tenslotte Die Birke. Het mannenkoor Apollo Voor liefhebbers van koorzang is er deze avond zeer veel te beluisteren. De avond wordt gesloten door de voor zitter van het Gewest Utrecht, de heer W. Scholten. De presentatie is in han den van mevrouw M. G. Majoor uit Baarn. De groenversiering van de kerk wordt verzorgd door het Soester Tuincentrum Vaarderhoogt. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de VVV en zover niet uitverkocht, 's avonds aan de zaal. Bewoners van de Kerkebuurt, de om geving van Oude Toren aan de Kerk straat, vragen burgemeester en wet houders de huidige verkeersvoor- zieningen ongedaan te maken en de Peter van den Breemerweg tussen de Ferdinand Huycklaan en de Kerk straat tot fietspad te verklaren. Daar door, zo veronderstellen de omwonen den, zal het „Beschermd Dorpsge zicht" volledig tot zijn recht komen en de verkeersoverlast voor de aanliggen de percelen zo klein mogelijk gemaakt worden. De door het gemeentebestuur ingestel de verkeersvoorziening op de Kerk straat was voor onze vroede vaderen het logisch gevolg van de afsluiting van Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 De vorige keer hebben wij het gehad over eventuele problemen die kunnen ontstaan als we gaan denken over de aanschaf van een hobby kas in de tuin. De ruimte voor de kas en de prijs bleken toch erg belangrijke zaken te zijn, waarom eerst goed over wogen moet worden wat te gaan doen. Maar hebben we eenmaal het kastje staan, hetzij een muurkas of een vrijstaande kas, groot of klein, gaan we bekijken wat er eerst moet gebeuren, alvorens te kunnen kweken. Iedereen heeft natuurlijk zo zijn voorkeur voor bepaalde gewassen. Belangrijk hierbij is: a. Wat voor soorten planten wil ik kweken? b. In welke jaargetijden wil ik dit doen? Deze twee factoren bepalen namelijk de tempera tuur die Uw kas moet krijgen. a. koud 7-13 °C. b. gematigd 13-16 °C. c. Warm 18 °C. U zult ontdekken dat sommige delen van Uw kas warmer zijn dan andere. Het kan dus mogelijk zijn om in een koude kas gematigde planten te kweken. Over de verwarming kunt U het beste eerst advies inwinnen bij een deskundige. Later pas beslist U over de soort verwarming hetzij gas, olie of electrisch. Een goede kas heeft aan twee zijde een Iuchtraam, zodat er altijd van de wind af een raam opengezet kan worden. Zeker 's zomers moet dit dagelijks gebeuren. Terwijl het noodzakelijk is dat wanneer U op vakantie bent U iemand moet hebben die de zaak in de gaten houdt. Dit probleem kunt U ook oplossen door het aanbrengen van een automaat op de luchtramen, zodat het raam bij een bepaalde temperatuur automatisch open gaat. Ook is het 's zomers zeer belangrijk, dat de kas geschaduwd wordt tegen de zon. Dit kan gebeuren door er kalk op te spuiten of door speciale scherm- matten aan te brengen, die het voordeel hebben, dat ze op sombere dagen verwijderd kunnen worden. Wanneer men echter vetplanten of cactussen wil kweken kan het schermen grotendeels achterwege gelaten worden. Om de werkzaamheden nog te vergemakkelijken biedt iedere leverancier allerlei accessoires, zoals tabletten, schappen, plantenpeilers etc. etc... Tenslotte nog dit, mochten er nog vragen zijn of problemen omtrent de te kweken planten vraag dan naar Uw adviseurs op de tuincentra. de A.P.Hilhorstweg voor doorgaand verkeer. Om sluiptoestanden te voor komen door de Kerkebuurt werden enkele afsluitingen aangebracht. De gevolgen zijn met name voor bak ker Van Brummelen vrij desastreus; zijn omzet is sedert dien aanmerkelijk terug gelopen ,,en dat kan", zegt de heer A. C. van Ee namens alle omwo nenden, „uiteraard nimmer de bedoe ling van de betrokken maatregel zijn geweest". De omwonenden stellen verder voor verkeersdrempels aan te brengen op diverse plaatsen: begin Kerkstraat/ Torenstraat; einde Eemstraat ter hoogte van rietdekker v.d. Pol; begin Neerstraat vanaf Torenstraat; Kerk straat tussen Neerweg en Olijke- weg; Kerkstraat/Eemstraat ter hoog te van het pand Kerkstraat 11 tot aan de boom. De buurt wil bovendien een maximum snelheid voor de hele Kerkebuurt van vijftien kilometer en mocht het college dat allemaal nog niet voldoende ach ten, dan stelt de buurt voor énrichting- verkeer op de Eemstraat richting Eemweg. De leden van de afdeling Soest van de Bouw- en Houtbond N.K.V. kunnen a.s. zaterdag hun zegelboekjes inle veren bij bestuurder J. van de Hoed, Lange Brinkweg 113. Men kan bij hem hiervoor 's middags tussen twee en vijf uur terecht. I 145 SR 13 Tubeless o.a. voor Audi 50, Allegro. Honda, Horizon, VW-polo, W A Derby, Fiat 128, Slmca. Peugeot, Renault ai 155 SR 13 Tubeless 7 i o.a. voor Audi 80. Passat, Golf, Daf/Volvo 66. Lada, Q Q Fiat 124. Honda. Kadett, CorollaÖO«" 165 SR 13 Tubeless o.a. voor Chrysler, Simca, Talbot, Capri, Manta, Q p? Ascona, Taunus. Sunbeam. Vauxhall, Toyota *JtJ 175 SR 14 Tubeless 7 o.a. voor Peugeot 504, 505, Mercedes, Ford Granada. "1 p? BMW 518, 520, Mazda 929, Opel Commodore, Rekord JLJ-Oj™ Alle prijzen zijn Inklusief montage en BTW. J A. J. Zwiers Weegbreestraat 54 - Soest - Tel. 17658 Op de zaterdagen 9, 16, 23 mei a.s. zal er bij Nijhof Zelfbouw te Baarn aan de Mïnervaweg op het industrieterrein, van 8.30 uur tot 12.30 uur, een unieke markt te bezoeken zijn. Waar met name de doe-het-zelver een schat van informatie kan vinden. Een 30-tal leverariciers van doe-het-zelf produkten zullen op deze Informatie Braderie aanwezig zijn, om uitgebreide informatie en voorlichting te geven over materialen, toepassingen en recente vindingen. Tijdens deze informatieve ochtenden zal de consument ook zelf diverse produkten en materialen kunnen testen Z de plaanne vaan de meengte dit keer us deur kenne gaandaan mojje voortemee eerst opde kaart uutzeukeof ,e nog ken rieje zongder daajje un tuut an'topschrieve zet. De puzzelritte ben de lezte twd un bietje bedaard, moar noeng kriege we ze weer inde mode Wulle ze toch de Nieuwstroat en de Beetsloan ok aal aa/slute veur t blik. Zktallc de bewoon- ders vaan de vogelstroatebuurt schik mee hebbe, waant die kriege daan de slupers in de loan. Daa s net de geit verpis- ne. As 't eejne kaampie koal is, mojje arges aangders an l groaze. Kaajje ok wel de rieksweg dicht spiekere en 't verkeer over 't Kaarkpad en de Brink sturc. Zuk laache; rieje ze zich klem in 't tunneltje. Moar doaro komt daan un bord ..Aallenig veur dunne auto's Aachter dc ouwe kaark wor ut heulemoal ingewikkeld. Ik het wel eleze u<aat ovve ze doaro wulle, moar ik snaap ter geejn baarst vaan. Doar komp un heul bos borde te stoan. 't Liek me veul beter aster eejn groot anplaak bord komp met aalle verbodes bic mekoar d'r op en ok un plaatte grongd om te kieke waat nog wel ken. Op dc Hilhorstweg is 't noeng ovvelópe mettut gejaakker. Daat vink wel goed bekekc, moar daatter un laandbouwcr op de bon gong, daat liek mc toch wel baar roar. Ik schaat daattie toch niet as toerist met ze giertaank an 't rongdkaarre ivaas. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daa'k baang wor daat heul Soest op un end zo un sluupdorp wordt. En doar blief ut niet bie. Daat wor ok krupe. Loa ming moar fietse. HANNES VAN DE NENG 4rJP Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 en uitproberen, onder deskundige be geleiding van ervaren vakmensen. Muzikale medewerking aan het feeste lijk gebeuren wordt verleend door de bekende boerenkapel van Crescendo, terwijl fans van de harmonievereni ging diverse warme en koude dranken aan de bezoekers zullen serveren. Ter gelegenheid van de informatie- braderieën zullen tal van produkten en materialen tegen gereduceerde prijzen worden aangeboden. Informatie over de doe het zelf brade rieën is verkrijgbaar bij de organisa toren: Nijhof Zelfbouw, Minervaweg 3, Baarn, tel. 02154-16246. Deelnemers Nijhofbeursbraderie 1981 K.W.B. - booraccessoires Coldecor - sierpleisterverf Gesto - houtbewerkingsmachines Fetim - keukenrenovatiekoffers Sierpleisterspecialist - sierpleisters Deku - steenstrippen Steffex - candoeplanken Jewe - acmedeursystemen Frencken - lijmen en onderbehang Ubbink - dakramen en kapellen Altrex - ladders en klimmateriaal Interlobo - tuinkassen en tuingoed Argus - vloerkurk Nijhof - loodgieteren Nijhof - deuren Nijhof - tegels en haarden B.en F. - het 5 klussendlng Wandvaria - textielbehang B. en C. - rolgordijnen Rubson - voor lek en vochtproblemen Deko - hobbyparket L-Ramen - renovatieraamsysternen Nijhof - handenarbeid Internationaal trading - poetsmiddelen Nijhof - zomerverkoop De doarpsblazers - boerenkapel Harmonie Crescendo - koffie en koek Nijhof - keukenstand U bent welkom voor een proefrit KIMMAN AMERSFOORT B.V. Barchman Wuytiersiaan 196. 3818 IN Amersfoort, telefoon 033 - 620224. KIMMAN AMSTERDAM B.V. KIMMAN HAARLEM B.V. Stadhouderskade 100-101. telefoon 020 - 790975/790964. Bij velen in den lande bestaat een zekere verwarring omtrent de wet op de winkelsluiting en het z.g. werktijdenbesluit. De wet op de winkel sluiting en het werktijdenbesluit voor winkels bevatten twee geheel ongelijksoortige regelingen. De verwarring die daaromtrent nog steeds bij de winkeliers bestaat ifs zóó groot, dat zelfs de organisaties der be langhebbenden er niet aan zijn ontkomen. Het werktijdenbesluit voor winkels strekt tot uitvoering van de Arbeidswet 1919 en bevat voorschriften in zake de werktijden per week en per dag van het winkel personeel. Voorts bevat het voorschriften in zake den wekelijkschen rustdag, den wekelijkschen halven vrijen dag en de nachtrust Richt het werktijdenbesluit zich voornamelijk op "het belang van het winkelpersoneel, de winkelsluitingswet is er vooral voor den winkelier zelf. Haar voornaamste bepaling is: dat de winkels ln het algemeen gesloten moeten zijn gedurende den geheelen Zondag en op werkdagen tusschen acht uur 's avonds en vijf uur 's morgens. Op dezen algemeenen regel bestaan echter ten behoeve van het algemeen belang verschillende uitzonderingen. De wettelijke bepalin gen zijn b.v. niet van toepassing op rijkskantoren, apotheken, koffie huizen, restaurants, enz. Garagehouders, rijwielherstellers, kiosken, koks. ijsverkoopers genie- ten vrijstelling voor bepaalde waren en goederen, terwijl naa'st deze meer algemeene uitzonderingen een groot aantal btzondere af-wiikineen bestaan. J 6 Er zijn winkels die op Zondag en enkele bizondere dagen gedurende een beperkt aantal uren open mogen zijn. Dat zijn winkels waar brood en banket enz. verkrijgbaar zijn. Voorts bloemenwinkels, melk-, visch- en fruitzaken. Voor elk dezer kategorieën worden de dagen en uren waarop zij geopend mogen zijn, aangeduid. Sigarenwinkels vallen' zooals vele rookers tot hun smart zullen ondervinden, niet in deze rubriek. Tegen St.-Nikolaas en Kerstmis geldt de acht-uur-slulting niet Een bizondere regeling ls voorts getroffen voor kappers en Joodsche winkeliers. De wet kent overeenkomstige voorschriften voor de bediening buiten den winkel, een verbod om na sluitingstijd te venten („geringe" eetwaren de bevoegdheid gegeven wordt in te grijpen bli „bizondere omstandigheden".) Bovendien zijn die colleges gerechtigd ten hoogste éên-en-twintig dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden. Tenslotte legt art. 6 van de winkelsluitingswet verband met het werk tijdenbesluit, een verband, dat aan de verwarring hierboven bedoeld wellicht niet geheel vreemd is. Zooals bekend, schrijft het werktijden besluit een wekelijkschen halven vrijen dag voor het personeel voor Aan de bezwaren welke voor de winkeliers uit deze verplichting kunnen voortvloeien wil art. 6 van de winkelsluitingswet tegemoet komen door te bepalen dat de gemeenteraden, onder goedkeuring van de Kroon mogen voortschrijven dat op één werkdag per week. gedurende een gedeelte van dien dag (vóór of na één uur), alle of bepaalde groepen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moeten zijn In deze verordening moeten dag en daggedeelte dus worden aangewezen Verbetering Driehoe ksweg Mede op aandringen van den heer De Bruljn in den raad, ls de Driehoeksweg thans veel verbeterd. Een flinke laag sintels is aange bracht, terwijl de wals het noodige werk heeft verricht. Een verbete ring, welke wel van belang is. vooral ln verband met de aan dien weg gelegen Chr. School. UIT DE ADVERTENTIËN: Manufacturen-Modemagazijn „De Vlijt" Zware molton dekens 65. 90 cent; 2-persoons kunstwollen dekens 1,25, 1,35; Landhuisstof met gebloemde streepen 49 cent; Kapok per pond 55 cent; Schoorsteenzeil 12, 14, 16 cent; Prima tafel zeil 49 59 «9 cent; Jutte looper 30, 39. 49 cent; Wollen looper 0,98, 1 10 7 1 20- Bouclé 0,98. 1,10, 1,20; 2-Pers. houten ledikanten 6,90EneelRrh ijzeren ledikanten met spiraal 7,75. Chocolade hagel extra goedkoop bij Albert Heijn Deze week ter kennismaking met onze schitterende kwaliteit chocolade hagel voor 17^ cent per half pond. 1

Soester Courant | 1981 | | pagina 13