Een ton schade door brand op de paardenkamp Ridders in Soest Eerlijk massi ief eiken LA m 1.25 2.09 9.98 Z# gezien... Stijlvolle dodenherdenking Kapitein C. de Boer onderscheiden B B Ruim 8400 gulden voor astmafonds Vergadering commissie Welzijnsplanning Oudste „jaargangen" Openbare Mavo Nijhof (DS'70) spreekt in Amersfoort vr 12 Jaar garantie Massief Europees eiken Traditioneel geloogd Ongekende service Met eigen brandmerk Verkoop uitsluitend in eigen toonzalen. i4 Meubelfabriek Oisteiwijk AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? SCHOUDER KARBONADE Honsbergen HOLLANDSE BLOEMKOOL Honsbergen Sunland appelsap of sinaasappelsap Honsbergen FILET AMERICAIN Honsbergen JONGE UNIEKAAS Honsbergen expositie Binnen en Buiten Woensdag 6 mei 1981 59e jaargang no 37 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Söest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaaf f 24.— Verschijnt iedere woensdag Herman van Dam Circa driehonderd mensen woonden maandagavond bij het monument in Braamhage de jaarlijkse dodenherdenking bij. Het was zoals steeds een stijlvolle plechtigheid die begon met twee minuten stilte. Niet zoals in de beginjaren wordt het verkeer dan totaal stilgelegd, maar toch is de stilte in drukwekkend en kan men in onze lawaaierige maatschappij dan plots de vogels horen (luiten. Het mannenkoor Apollo zong aansluitend de latijnse vertaling van een Tsjechisch lied: "Zpev pohrebbni". "Rust zacht na de spanningen van het leven tot u door hemelse engelen met bazuingeschal weer wordt gewekt". Daarna zong Apollo twee coupletten van het Wilhelmus. Aansluitend volgde de kransiegging. Eerst door burgemeester mr. P.Scholten namens het gemeen tebestuur; daarna door de heren A.Reehorst en P.Tebbens namens het voor malig verzet en tenslotte door de heren W.H.Hilhorst en B.v.d.Linden namens het Oranje Comité. De plechtigheid werd besloten met een défilé van vele aan wezigen langs het monument. l?1".'k 'm t VUUr sPe,t*nde jongetjes van respectievelijk acht. negen en elf jaar hebben vorige week vrijdag een brand veroorzaakt op het terrein van De Paar denkamp aan de Birkstraat die voor honderdduizend gulden schade heeft aan gericht. Geen van de vijftig paarden die op het terrein gestald zijn. heeft letsel opgelopen. De tien het dichtst bij de vuurhaard verblijvende paarden steld^" do hulp van de politie en burgers, tijdig in vrijheid worden ge- Foto: Goos van der Wilt Verloren gingen negentig ton hooi, een transporteur, twee hooiwagens, twee beregeningsinstallaties en een kunst meststrooier. Voor de bestrijding van het vuur zette de brandweer negen stralen in. De brand werd vrijdag avond even na zes uur ontdekt; met de nablussingswerkzaamheden was de brandweer tot "s nachts half twee bezig. De politie was bijzonder snel ter plaatse omdat juist op dat moment met zeven man ter hoogte van het restaurant De Korte Duinen een alco holcontrole werd uitgevoerd. Ook de brandweer was zeer vlot en daardoor kon voorkomen worden dat de brand De in de week van 20 tot en met 26 april gehouden collecte voor het Astmafonds heeft in Soest 8494,49 opgebracht. Gevers en collectanten worden door het organiserende comité van harte bedankt voor hun bijdragen. N.C.V.B.-bijeen komst De leden van de afdeling Soest-Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond worden woensdagavond 13 mei ln gebouw De Rank aan de Soesterberg- sestraat verwacht. Daar zal mevrouw Nel Pierik uit Amersfoort vertellen over haar reis naar Sri Lanka. De avond begint om 20.00 uur. Vanavond vergadert de commissie Welzijnsplanning. De omvangrijke agenda voor deze avond vermeldt onder meer subsidieverzoeken van het Chr.gemengd koor Jullana en het man nenkoor Apollo. Daarnaast zal de com missie een advies moeten uitbrengen over de voorjaargnota van de gemeen te en het rapport Berenschot. De open bare vergadering van de commissie wordt gehouden in een commissie kamer van gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg en begint om 19.30 uur. Zoals gebruikelijk kunnen belangstellenden bij de aanvang van de vergadering gebruik maken van het spreekrecht van de publieke tribune. Taakgroepen ln de vorige vergadering is uitvoerig gesproken over een brief van het col lege van Burgemeester en Wethouders waarin de commissie wordt voorge steld het aantal taakgroepen van de commissie te verminderen met de taakgroep algemene aspecten van het milieu. De commissie heeft haar ant woord op dit voorstel schriftelijk aan het college kenbaar gemaakt. Hierin wordt het college geadviseerd het voor stel om het aantal taakgroepen te verminderen niet aan de gemeente raad voor te leggen. De commissie is van mening, dat de argumentatie van het college hiervoor onvoldoende is en tevens wordt gewezen op de functie van de taakgroep algemene aspecten van het milieu "Via deze taakgroep hebben grote delen van de bevolking (denk aan ondermeer de bewoners commissies) een inbreng in de voor bereidende werkzaamheden voor de totstandkoming van (aanpassingen in) een gemeentelijk welzijnsplan. Met name via deze, goed functionerende taakgroep krijgt de commissie een draagvlak ln de bevolking". Foto: Herman van Dam Tijdens zijn afscheidsreceptie is de commandant van de brigade Soestdijk van de Koninklijke Marechausse, de kapitein C. de Boer onderscheiden met het Erekruis in goud in de Huisorde van Oranje. De versierselen werden hem opge speld door de adjudant-generaal, tevens chef van het militaire huis, de viee- udmiraal b.d. E.Roest. Op de bijzonder druk bezochte receptie kwamen veel collega's en ex-collega's afscheid nemen van de heer en mevrouw De Boer. Onder hen ook veel leden van het Baarnsc politiekorps en talrijke autoriteiten uit Soest en Baarn. Zij maakten ook kennis met De Boer's opvolger, de le luitenant der marechaussee R.J.Dusebout. oversloeg naar de aangrenzende stal len. Die waren inmiddels ontruimd door politie en behulpzame burgers. Wat het gevaar voor overslaan betreft, zat de wind in de goede hoek: van de stallen af. De voorzitter van de Stichting De Paardenkamp, de heer C.J. 't Hart. was vol lof over het snel le optreden van de Soester brandweer- vrijwilligers. Blij was hij uiteraard dat de paarden niets was overkomen. De brand die met enorme rookontwikke ling gepaard ging, trok veel publiek. Ook burgemeester mr. P.Scholten, de wethouders Hoekstra en Menne, en politiecommissaris J. K. Adema kwamen poolshoogte nemen. Het ver keer over de Birkstraat werd enige uren omgeleid. De brandende opslagloods op het terrein van De Paardenkamp Woensdag 24 juni houdt de Openbare Mavo een reünie van oud-leerlingen. Dit in verband met het vijftig jarig bestaan van de school. Talrijke oud leerlingen zijn al benaderd en hebben een uitnodiging voor dit festijn ontvan gen. Hoe verder men terug in de jaargan gen komt, hoe moeilijker het wordt de juiste adressen van de oud-leerlingen te achterhalen. Alle namen zijn mid dels de absentie-lijsten uit die jaren, wel bekend, maar de bijpassende adressen ontbreken in nogal wat geval len. Het gaat daarbij om leerlingen die nu tussen de vijftig en vijf-en-zestig jaar oud zijn. Het organiserende comité houdt zich daarvoor aanbevolen. De desbetreffen de leerlingen kunnen dan persoonlijk uitgenodigd worden. Ruud Nijhof, lijsttrekker van DS'70, zal dinsdagavond 12 mei in het kader van de Tweede Kamerverkiezingen een spreekbeurt houden in Amersfoort. Het onderwerp zal zijn: "Het ramp jaar 1981". Na de pauze zal er ruim gelegenheid zijn om in discussie te treden met de lijsttrekker. Alle belang stellenden zijn van harte welkom in het Doopsgezind Centrum, Stadsring 137, Amersfoort. Aanvang 20.00 uur. Zoals wij vorige week reeds bericht hebben zijn do t.v. sportpresentator Herman Kuiphof en de t.v.-medewerk ster mevrouw Th. H. te Nuyl-Brans benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 'Gepaste eerbied' bij Herman Kuiphof, of voldoening? Andere inwoners van Soest die een onderscheiding ontvingen waren dr. J. Walter, directeur bij de N.V. Neder landse Spoorwegen, benoemd tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw; de luitenant-kolonel van de Luchtmacht J. J. van Dort, benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden (bij bevorde ring). De eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd verleend aan de korporaal le kl.- chauffeur G. van Valen van de dienst Aan/Afvoertroepen te Soesterberg en aan de korporaal le kl. H. W. Jongerius van de Koninklijke Luchtmacht te Soesterberg. Tot de heer Kuiphof zei burgemeester Scholten ondermeer: „Het aller belangrijkste wat u gedaan hebt is dat u veel mensen gevoel voor sportiviteit hebt meegegeven. De an der in zijn waarde laten, dat hebt u sterk bevordert en dat is erg belang rijk". Mevrouw Te Nuyl-Brans kreeg vrijdag de onderscheiding opgespeld. De plechtigheid werd bijgewoond door tal rijke kopstukken van de VARA. Onder hen voorzitter ds. A. v.d. Heuvel, secretaris H. van Wijk; de heren A Verberne, M. Koopman, Milo Anstadt, Jan de Troye en de Soester PvdA-wet- hbuder mevrouw M. van Stiphout- Croonenberg. „De interesse en de inzet waarmee u uw werk doet zijn erg groot. U werkt bijzonder enthousias merend op de mensen om u heen' aldus burgemeester Scholten. Mevrouw Te Nuyl was in de oorlog secretaresse bij een particuliere instel ling. Na de oorlog was zij werkzaam bij de Stichting voor de Landbouw, waar na zij in 1960 in dienst trad bij de Vara. In 1967 werd zij hoofd van de afdeling filmzaken. Burgemeester Scholten speldt mevrouw Te Nuyl-Brans de Ridderorde op. IJls Amsterdam: Leidsekade 98 Utrecht: Hollantlaan 28 PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. 7 20,75 Brandinboedelverzekering v.a. 7 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. 7 3,95 Rechtsbijjstandsverzekering v.a.7 2,65 ziektekosten verzekering Man of vrouw v.a. 7 61,60 Kinderen v.a. 7 30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. 7 24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. Uitgebreide munt/po«tzegelver- zekering v.a. 765,- per jaar. Voor verzamelingen met een waarde vanaf 715.000,- vindt een kosteloze taxatie plaats door een deskundige. NB* J. G. van ROUWE ND AAL Burg. Grothestr. Ha Soest-Tel. 02155-16467 alleen donderdag KILO, van 11.- voor Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Zolang de voorraad strekt PER STUK DEZE WEEK LITERPAK slechts Zie onze advertentie ALI.EF.iS DONDERDAG 200 GRAM slechts Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG KILO, van 11.10voor Natuurbad in nieuwe stijl Of er nog veel van deze cur siefjes komen weet ik ?iiet want samen met een vriend ben ik plannen aan het uitwerken om het Soester Natuurbad aan te kopen en zodoende voor de bur gers te behouden. Binnenkort benaderen we de Gemeente Soest met de vraag hoeveel men er voor over heeft om de enorme verliezen over te heve len naar een nieuw door ons tc vormen stichtitig of besloten vennootschap, al tiaar gelang de te verwachten positieve re sultaten. Maar zo ver zijn wc nog niet. Stel dat de Gemeente ons de eerste vijf jaar de helft uan het laatst geleden verlies aan subsidie wil uitkeren. Dan probereti we dat bedrag in tweede itistantie in één keer tc vangen en met dat geld bouwen we een supersauna achter het J/.50'meterbad. Het water in de springkuil zelf wordt ver warmd tot 300 en 's-nachts af gedekt tegen al te sterke af koeling, en kan dus zomer en winter gebruikt worden. Een dompelbadje is eenvoudig en zonder grote kosten aan te leg gen, evenals een zonnige ruim te om te relaxen. Het wed- strijdbad blijft, met uitzonde ring van een glazen gluurders- wand, zoals het is. Het zwem bad is bereikbaar via een apart draaihekje (inworp 2 kwartjes, geen abonnementen) of door een deur die toegang geeft tot de kleedhokjes, welke ruimte is omgebouwd tot een doolhof voor beiderlei kunne. De prijs van deze doorgang is nog niet vastgesteld, maar zal in ieder geval aanzienlijk hoger liggen, terwijl de direk- tie zich op generlei wijze aan sprakelijk laat stellen voor de gevolgen. Door aanleg van een dijkje kan het grootste deel van het terrein s-winters on der water gezet worden en in bevroren toestand dienen als ijsbaan met lichtmasten, warme chocolademelk en erwtensoep. Met de heilzame bagger van een modderpoel op lichaamstemperatuur mag zowel gekneed als gegooid wor den. Een deel van het restaurant wordt gebruikt voor vergade ringen en conferenties met de sauna als wandelgang. Uit de wassende stroom haanlozen, 65-plussers en huisvrouwen die graag onder de mensen komen onder daar per se geld mee te willen verdienen, recruteren we een groep medewerkers die op toerbeurt dienst doen als badmeester, parkeerwachter, serveerster en wat ze nog meer willen doen. Als we na verloop van een jaar geld overhouden gaan we daar met z'n allen iets- leuks van doen: een week-endje Parijs, een cruise naar de Middelland se Zee of we sturen een gift naar de noodlijdende Ge meente Soest. EXCLUSIEVE TAFELLAMPEN naar ontwerp van ..Charte" en,.Binnen en Buiten". Tijdens deze expositie kunt u ook naar eigen idee een tafellamp laten maken. De expositie duurt tot 6 juni 1981. Loopt u gerust eens binnen, net verplicht u *ot niets. F. C. Kuyperstraat 24-26 (het straatje naast A H Soest - 02155-20656

Soester Courant | 1981 | | pagina 1