Chatoux iin l i il li Jij |jjf| Fancy Fair en ,Bliksemloterij ©/70D Raar maar waar HANIMEXïS? 298.- Prijsbewust cadeau Hanimex. foto-film-videoC^ Ontvang a.s. zaterdag uw „Moederdagroos" in de Winkelkring Van Weedestraat EUMIG 23 XL Zo kan het ook! Z dextadhouder Soester S.M.D. opgegaan in groter dienstverband Landbouw Politiek in „Proest" Openbaar fraktieberaad D'66 Aanrijder wacht rekening niet af Echtpaar Rip krijgt reis aangeboden raar ChatOUX toe Soestdijk laat op 17 mei de klokken weer luiden Van den Brink SPECIAAL VOOR MOEDERS 129, B Zet moeder inde boeken 19.90 1001 Moederdag ideeën voor grote en kleine beurzen bij: 29.90 19.90 29.50 16.75 17.50 iUïiiibiiïii Opening café De Groentje's Loop ik nietsvermoedend over straat, komt er een kennis van me zo'n oerdegelijk Holland International Reisburo uitstappen. Heeft daar een weekje Costa Brava gekocht per vliegtuig voor maar f474,-Nooit geweten dat die mensen zo goedkoop kunnen zijn. Daar zijn ze dus niet kinderachtig in. 3 Soester Courant van woensdag 6 mei 1981 3 De aktiecentra Soest Baarn van de P.P.R. organiseren op dinsdag 12 mei een voorlichtingsavond over Land bouw Politiek. Spreker is de landbouwer/veehouder Berend Kingma (42) uit Marum. lid van de Milieufederatie. Kingma is gereformeerd en ging in 1969 van de CHU over naar de P.P.R., kandidaatlid voor de Tweede Kamer. Hij zit in de begeleidingscommissie Houtwallenproject en is bestuurslid van de Bond van landpachters en Hypotheekboeren. Hij zit in het bestuur van de CTTB. is lid van de Raad van commissarissen van een Groningse zuivelfabriek. „Waar gaat het in onze landbouw naar toe? Kunnen we straks nog gewoon sla eten zonder vergiftigd te worden en worden de eieren, die nu nog net zoveel kosten als in 1950 onbetaal baar? Wat is er met onze landbouw en ons milieu aan de hand? Dit politieke café begint om 20.00 uur in „De Rode Haan", Birkstraat 32. Soest. In de pauze muziek van „Dich ter Und Bauer" van Franz von Suppé. Gespreksleider is Jan Visser. Op dinsdag 12 mei om 20.00 uur verga dert de fraktie van D'66 in het gebouw van gemeentewerken. Lange Brink- weg 77, Soest. Aan de orde komt de agenda van de raadsvergadering op 21 mei, met ondermeer de sanering van het Grondbedrijf. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. Wilt U een speciaal probleem bespreken, bel dan even met Erica Hoksbergen. 02155-18069. Het gebruikelijke fraktieberaad op maandag voor de Raad 18 meikomt te vervallen, omdat op die avond het D'66 kamerlid Suzanne Bischoff een spreekbeurt zal houden in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, aanvang 20.00 uur. PSP-nianifestatie in de Expohal Zaterdag 9 mei houdt de PSP een ver kiezingsmanifestatie in de Expohal te Hilversum. Op het programma staan toespraken van de vier eerste kandi daten voor de Tweede Kamer: Fred van der Spek. Andree van Es, Wil- bert Willems en Bram van der Lek. Verder treden op de Uruguayse zanger Numo Moreas, de popgroep Drukwerk, het vrouwenkoor de Sirenes en Bram Vermeulen. De manifestatie duurt van 12.00 tot 18,00 uur. Toegangskaarten zijn in Soest verkrijgbaar op het adres Soesterbergsestraat 4d. Op de Foekenlaan werd een personen auto, bestuurd door een 65-jarige in woonster van Soest, aangereden door een haar tegemoetkomende medeweg gebruiker. Deze stopte niet. Ook de chauffeur van een bus, die flan de Prins Hendriklaan bij restau rant Darthulzen geparkeerd stond, kwam niet verder dan te constateren dat zijn voertuig aan de linkerzijde ge deukt was. De dader liet geen bericht je achter. Een transformatorkast van de centrale antenne-inrichting op het Kerkpad ZZ bij het Kerkplein, werd omver gere den en ook hier werd dat door nie mand gezien. Tweeduizend winkelende dames zullen a.s. zaterdag in de zaken van de Winkelkring Van Weedestraat een „Moederdagroos" ontvangen. Hiertoe zullen een aantal winkelkringheren voornamelijk in de ochtenduren winkel-in-winkcl-uit gaan om aan alle dames, die op dat moment hun inkopen doen, een „Moederdagroos** aan te bieden. Gedurende een periode van uiterlijke passiviteit is intern toch hard gewerkt aan winkelkringproblemen die slechts zijdelings betrekking hebben op het economisch rellen en zeilen van de le den van de Winkelkring. Ze hadden wei nig te maken met het uktie-voeren op momenten die daarvoor geeigend zijn. Het aktieve bestuur kan in zijn werk b.v. niet heen om het levensgrote parkeerprobleem in haar winkelgebied. Daarnaast onderkent men terdege de noodzaak mee te praten in de daar voor geelgende commissies en organen over de toekomst van het winkelbe stand in Soest en in het winkelkring- gebied in het bijzonder. In het voorjaar voelt iedereen de krie bel weer opkomen om extra aktiviteiten te gaan ontplooien. Ook voor de winkel- drijvende middenstand is het dan weer tijd om aan het koopgebeuren wat extra impulsen te geven. Nog deze week worden alle winkel gevels ln de Van Weedestraat voor zien van nieuwe, fleurige vlaggen, die tot taak hebben het winkelkringgebied een nieuw en fleurig aanzien te geven en daarmee ook de zomer te verwelko men. Hierbij laten de winkeliers van de Van Weedestraat het echter niet. Om het winkelend publiek een extra bewijs te geven van hun vakmanschap en saamhorigheid, willen zij enkele duizenden dames aanstaande zaterdag eens extra verwennen met een win kelkring- moe de rdagroos het aanbieden van een roos aan een dame nu eenmaal de taak is van een heer. Aan beide zijden van de Van Weede straat zullen deze heren hun char mante aktiviteiten uitvoeren over het hele winkelgebied, dat loopt vanaf Braamhage. Burg. Grothestraat. Van Weedestraat, F.C.Kuyperstraat en de Steenhoffstraat tot aan de Talma- laan. Het doen van een boodschap in de winkelkring is het duidelijk aan het verliezen van het „winkelen" Een stimulans en een rede te meer voor de zakenmensen in de winkelkring om in de toekomst nog meer, maar zeker aanstaande zaterdag, voor het Soester winkelend publiek iets te betekenen. Wellicht behoren vele van onze lezeres sen tot de gelukkigen, die zaterdag met een sympathieke bloemenhulde van uit de Winkelkring Van Weede straat huiswaarts keren. Dat voor al deze persoonlijke over handigingen geen dames ln de weer zullen zijn. doch heren, vindt de or ganisatie een natuurlijke zaak. omdat Dokter J. Rip en zijn echtgenote krij gen van het comité dat de zo sukses- volle afscheidsreceptie organiseerde alsnog een reis naar een door henzelf te bepalen bestemming aangeboden. Een en ander is mogelijk gebleken na opmaking van de „rekening" van de afscheidscadeaus, de kleuren t.v„ de draagbare radio en de fotoreporta ge van de receptie, èn de receptie zelf. UU juwelier asjemenoedatgaatnaarchatouxtoe Is een sieraad nódig? NEE Kan een vrouw zónder sieraad?JA Hoe voelt dat aan? KAAL, als een huis zonder meubels, dat is óók niet nodig. Bezuinigen? JA Ook op een vrouw? NEE Voor charmante bekleding Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02155 -2 32 71 il! g Vele jaren heeft de R.K.parochie Soestdijk in de verdrukking geleefd. Niet alleen de toenemende ontkerkelijking van de 60-er jaren is er de oorzaak van geweest dat het kerkbezoek aan de Marlakerk steeds minder werd. Bouw van gigantische flats elders in Soest heeft het meest aan de ontvolking geknaagd. AI heeft de toenmalige pastoor H. C. W. v.d. Vegt zich met zijn kerkbestuur en vele parochianen verzet tegen de. plunnen van bisschoppelijke economen en planologen, er was geen houden meer aan. De kleine R.K. gemeenschap kon de exploitatiekosten niet meer opbrengen, het einde van een kerk met jarenlange tradities leek in zicht. Dat het zo ver niet is gekomen is vooral te danken aan een stuk bundeling van belangen. Drie partijen, het kerkbestuur van de Mariakerk. het bestuur van huize Nieuw Mariënburg en de stichting Franciscaanse Bejaardenzorg kwa men tot een oplossing. Kerk en pastorie werden aan de stichting verkocht, in plaats daarvan werd een groot be jaarden en verzorgingscentrum gebouwd en verrees na de afbraak van de oude kerk een nieuw maar weliswaar aanzienlijk kleiner kerk gebouw. Gezondheidsredenen noop ten pastoor v.d. Vegt afscheid te nemen van zijn parochie, zijn opvol ger de uit Brazilië afkomstige missio naris pastoor H. M. M. Goddijn nam de boedel over. Missioneren is pionieren en dat laatste gaat Hei-man Goddijn in Soestdijk meer dan goed af. Het is aan hem in de eerste plaats te danken dat het onwaar schijnlijke gebeurde. Hoewel zijn kerk „nieuwe stijl" zeker niet in archi tectonisch opzicht in aanmerking zal komen voor een schoonheidsprijs, het pure geestelijk leven bracht hij er in terug. Samen met een verjongd aktief kerkbestuur werd de basis gelegd voor een geloofsgemeenschap waar jong en. oud zich thuis voelen. Stampvolle ker ken vormen daarvan het bewijs. Het lijkt niet onwaarschijnlijk, wanneer deze ontwikkeling zich voortzet, dat men in de toekomst aan de thans beschikbare circa 500 plaatsen tekort komt. Over tekorten gesproken. De nieuwe Mariakerk leek er één met alles er op Pastoor H.M.M. Goddijn RESTAURANT Soosterbergsestr. 122 Soest Tel 02156-12706 LUNCHEN? Onze steeds wisselende spijskaart komt zeker aan uw wensen tegemoet! en er aan. totdat men ontdekte een belangrijk bedrag te missen om de kerkklokken Wilhelmina, Juliana en Maria te laten luiden. Klokken die ongewild in de geschiedenis van de Mariakerk meerdere malen het zwij gen is opgelegd. In de oorlog vonden ze een veilige schuilplaats in de kelders van een van de parochianen, tijdens de afbraak konden ze opnieuw hun klan ken over Soestdijk en omgeving niet meer uitstrooien. Een gemis dat door ^ele Soestdijkers werd gevoeld en vooral gehoord. Bijna 40 mille moest een betrekkelijk kleine gemeenschap bijeen brengen om in deze situatie verandering te brengen. Met de ver koop van wijn en kaas. de organisatie van wandeltochten, culturele avonden en veel bingo en klaverjas gebeurens de schenking van enkele forse be dragen werd in het afgelopen half jaar al zo'n 20 mille bijeen gebracht. Een bedrag dat het kerkbestuur deed be sluiten het Soester aannemingsbedrijf J. M. Rademaker opdracht te geven de fundering aan te leggen waarop klok kengieters Petit en Fritzen uit Aarle- Rixtel de klokkentoren zouden bouwen. Het karwei is sinds een maand ge klaard. De klokken zijn schoon ge maakt. op klank gebracht en wachten op hun werk. Zondag 17 mei a.s. kunnen ze aan de „slag". De bediening vindt plaats vanuit de kerk door een electronische installatie waarmee het onder meer mogelijk is de sterkte van het geluid te regelen. Zondag 17 mei, een dag waarnaar door R.K. Soestdijk wordt uitgekeken. Na een plechtige Eucharistieviering de officiële inhuldi ging. Wie daarin, naast de klokken zelf, de hoofdrol zal spelen Is een nog steeds goed bewaard gebleven geheim. Na de officiële in gebruikneming zet het feest zich op ander terrein voort. Op het plein voor de kerk en in de tuin van de voormalige pastorie gaat een ouder wetse Fancy Fair van start. Het rad van avontuur, schiettenten, grabbel tonnen, waarzegsters en andere at tracties doen een beroep op de Soest dijkers te helpen de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Een feestelijk gebeuren, waarbij „hon- gerigen en dorstigen" niets tekort zul len komen en de boerenkapel van P.V.O. zich bereid heeft verklaard de wangen bol te blazen. Op het Fancy Fair-terrein start dezelfde middag de verkoop van een bijzondere loterij. Duizend loten worden a raison van 10.- per stuk aan de man en vrouw gebracht met als niet geringe zeker heid dat de kans op een van de honderd kostbare prijzen er een is van één op tien. Hoofdprijs een fraaie kleuren televisie, verder een schilderwerk van de Soester kunstenaar Rien Poortvliet (over oecumene gesproken) een stof zuiger en 97 andere schitterende prij zen ter beschikking gesteld door grote en kleine Soester bedrijven. Zondag 17 mei a.s. moet in meer dan één opzicht de klap op de vuurpijl zijn. Een kleine 20 mille moet met deze laatste bliksem actie op tafel komen, alvorens men zich definitief eigenaar van de klokken toren mag noemen. Wat de uitslag van de loterij betreft: daarvoor gaat nota ris H. van Veeren aan het werk. De uitslag zal in de loop van de maand juni in de Soester Courant bekend worden gemaakt. Soestdijk laat vanaf 17 mei de klokken weer luiden, zorg dat U er bij bent. Lichtgewicht, zeer kompakt, volautomatisch. 3 x zoom en XL-lens voor binnenopnamen zonder lamp, incl. tas Kompakt kleinbeeldcamera met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser incl. tas Pocketcamera met ingebouwde electronen flitser Hetzelfde model, doch met telelens Birkstraat 2 - Soest - Tel. 12874 INRUIL OCCASIONS IK* examen klus van de Christelijke Mavo lieeft op een vrolijke humoris tische wijze afscheid genomen van haar leraren. De „Happening" begon met carnavals muziek die plotseling door de klasse luidsprekers schalde. Niemand kon hieraan weerstand bieden, alle leerlin gen stormden de klassen uit de „bin nenplaats" op. Dit verzamelpunt waaromheen de klassen gesitueerd zijn was dan ook snel vol met jongelui en verbaasd kijkende leraren. Ze za gen een stel spoken, soldaten, cowboys en wat al niet, in een lange rij op zich afkomen, de afzwaaiende 4e klassers, die zich als een kleurrijke slang door de joelende menigte slingerde. Na herhaalde rondjes werden de do centen uitgenodigd in de aula aan de inmiddels klaargezette tafels plaats te nemen, waarop drie grote slagroom taarten. Ze kregen keurig op een scho teltje een grote punt voor zich, werden geblinddoekt en moesten onder luid applaus elkaar met een thee-lepeltje de lekkernij opvoeren. Hulde aan de sportieve leraren, die zich zo goed mogelijk van hun taak kweten. Hulde aan de eindexamen- klassers die op deze leuke en vrolijke manier afscheid namen van hun Ma vo-schooltijd. De beste romans van beroemde schrijvers zoals Cook* son, Danella, Haily, den Hartog, Konsalik, Puzo, Shaw, Shute, Simmel, Söderholm Q QA nu als Parel pockets voor slechts*J\3 Claire Rayner Wat U altijd al aan de dokter had QP willen vragen tl Beatrix Regina 1981 Deel 1 uit een nieuwe serie foto- t q n r jaarboeken X tl Rob Herwig Groene Agenda voor kamer en tuin Voor moeders met groene 9Q OA vingers Ruth Zechlin Groot werkboek voor de vrije tijd Een verrukkelijk boek voor handige OQ QA moeders Pien Lemstra Beeldig deeg Huisje Boompje Beestje Kunstwerken uit de oven, per deel Jos van Manen-Pieters Rosemarie Trilogie Tijdelijk heel voordelig Belva Plain Alle rivieren stromen naar de zee Dagenlang QO rA puur leesgenot Sidney Sheldon Toorn der Engelen Een briljant advocate op het pad der misdaad Mien van 't Sant De weg ligt open Drie boeken in één band voor J. M. A. Biesheuvel Duizend vlinders 40 briljante verhalen Hannah Green Geloof is zo broos De nieuwste roman van de geliefde schrijfster Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid Tel.: 02155-12419 v. Weedestraat. hoek hoek Stadhouderslaan - Soestdijk XTTel.: 02155-17699 Vrijdag 1 mei openden Adrie en Goos Groen hun nieuwe café De Groentje's, hoek Nieuweweg-Eigendomweg. De belangstelling voor deze opening was enorm en men sprak bewonderend over het resultaat dat men na plm. 10 dagen werken had bereikt. De Groentje's is een gezellig "kneipie" waar men onder het genot van "lek kere luistermuziek" rustig van een Foto: Goos van der Wilt hapje en een drankje kan genieten. De hapjes worden verzorgd door ca fetaria De Munt. De Groentje's houden in hun "antiek" ingerichte "kneipie" van 17.00 - 18.00 uur "happy hour" (d.w.z. 1 bier betalen. 2 bier krijgen). Tot slot merkte Adrie Groen nog op dat voor hem en zijn broer Goos het devies geldt. Van vroeg tot laat. de Groentje's staan paraat. Woensdag 29 april j.l. is de fusie tussen de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest en de Stichting voor Sociale Dienstverlening Baarn een feit geworden, door de oprichting van een nieuwe Stichting Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn en Eemnes. Deze twee instellingen voor maatschappelijk werk en gezinszorg en de afdeling maatschappelijk werk in Eemnes zijn mede tot fusie overgegaan ter verkrij ging van de nodige subsidie van CRM voor het aanstellen van een direkteur Soest, Steenhofttraat 15A, 0215S-16571. HOUND INTERN4UON41 Reisburo en staffunktionarissen voor maat schappelijk werk en gezinszorg. De behoefte aan uitbreiding van het leidinggevend en beleidsvoorberei- dend kader werd door beide stichtin gen steeds sterker ervaren omdat de ingewikkeldheid van de samenleving en de snelle veranderingen daarin steeds nieuwe eisen stelt aan het maat schappelijk werk en de gezinszorg. Binnen de nieuwe Stichting blijven Soest. Baarn en Eemnes op de oude adressen bereikbaar. Zodra voor Soest een nieuwe huisvesting gevonden is, wordt dat de hoofdzetel van de nieuwe Stichting. Het nieuwe bestuur van de Stichting is ais volgt samengesteld: Dagelijks Bestuur: M. van Krieken-Mensink, Baarn. vice-voorzitter (bestuurslid namens de medewerkers)Th. W. L. van Heemstra, Baarn, ie secretaris (Kerken); E. M. Beijerinck-van Dorp, Eemnes, 2e secretaris (Kruisvereni ging); Z. W. van Wulfften-Palthe, Baarn. penningmeester (Kruisvereni ging), M. M. H. Verheij-Siesllng, Soest (bestuurslid namens de medewer kers). Algemeen Bestuur: w. Mali, Soest (KerkenW. J. Koolstra. Baarn (Vak centrales); M. Gardien-Oudejans, Soest (Humanitas); m. Vetkamp, Soesterberg (medewerkers); P. Plomp-Kruyt, Soest (Vrouwenraad); F. H. P. Meilink. Soest (Kerken). Het bestuur zoekt nog naar een onaf hankelijk voorzitter, waarbij men ln eerste instantie denkt aan een inwoner van Soest, Naar verwachting zullen de nieuw aan te trekken funktionarissen per 1 augus tus in dienst treden. Half juni zal de fusie door een bijeen komst van medewerkers, oude en nieuwe bestuursleden, vertegenwoor digers van de gemeenten en adviseurs t.b.v. de fusie, feestelijk bekrachtigd worden en zal de Stichting zich officieel presenteren.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3