Sportverenigingen vrezen het ergste van bezuinigingsvoorstellen T est Adj.directeur P. de Bos van gemeentewerken met pensioen Crossbrommers blijven voorlopig aan de Koningsweg WALET bv IIZEN ER iMAN 981 Voorjaarsnota in juni in de Raad Aanbieding! BIS-BIS SWEATERS Openbare commissievergadering Bureau Huisvesting tijdelijk beperkt bereikbaar Opening Natuurbad met Aqua Fit Spelen „De Wegwijzer" Bouwzaken Maandelijkse bijeenkomst Soester Vogelvrienden Feestavond oudervereniging „Philadelphia" Verleende bouwvergunningen Voorbereidingsbesluit De absurditeit van kernwapens Tweede Structuurschema en Beleidsnota Drink- en Industriewatervoorziening ter inzage Hl o est De vorige week maandag in eerste instantie in de informele raadsverga dering behandelde voorjaars-( bezui- nigingsinota komt in de op woensdag 3 juni te houden extra raadsvergade ring aan de orde. De vroegtijdig afge broken Informele raadsvergadering krijgt alsnog een vervolg en wel in aansluiting op de raadsvergadering welke op donderdag 21 mei gehouden wordt. Na afloop van deze vergadering krijgt het publiek eerst een half uur om vragen over de voorjaarsnota te stellen en daarna gaat de raad verder met de informele behandeling. net verschillende appplicaties gen op. ,,U hebt veel voor mij bete kent, ook in het persoonlijke vlak. U verschafte recht als er onrecht was; óók voor de lagere ambtenarenLen- ten bood een ereboog aan met de jaar tallen 1946-1981, alsmede een oude foto. Namens de personeelsvereniging bood de heer A. C. Beek het ere lidmaatschap van de vereniging aan, omdat De Bos achttien jaar geleden de grote stimulator voor de oprichting was. De dank van het personeel werd onderstreept met een cadeaubon en bloemen voor mevrouw De Bos. Tenslotte sprak de heer De Bos een kort dankwoord. Hij dankte voor de fij ne samenwerking. Zonder medewer king van U allen zou het niet zo ge lukt zijn; alleen doe je zo verbazend weinig". Velen maakten daarna van de gele genheid gebruik persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw De Bos te nemen. Maandag 11 mei - 20.00 uur - commissiekamer gemeentewerken, Lange Brinkweg. Commissie milieubeheer Op de agenda staat o.m. verordening regelende het toekennen van een penning voor natuur, landschaps- en stedelijk schoon der gemeente Soest voortgang concept-milieubeleidsplan Woensdag 13 mei - 20.00 uur - gasbedrijf, Lange Brinkweg Commissie gas- en c.a.i.bedrijf Op de agenda staat o.m. voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op het beheer van het gasbedrijf Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de spre kers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijk is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Tot maandag 11 mei a.s. is het ge meentelijk bureau huisvesting slechts bereikbaar voor het afgeven en in ont vangst nemen van formulieren. Op dit moment is men bezig met het bijstellen van het urgentiesysteem voor woning zoekenden. Het heeft dus geen zin het bureau huisvesting voor infor matie te bellen. Ter gelegenheid van de seizoen-opening van het Soes ter Natuurbad op zater dag 9 mei a.s. worden er die dag van 12 tot 2 uur Super Aqua Fit Spelen gehouden. Deze vinden plaats in sa menwerking met de Zwemvereniging De Duinkikkers en de Stichting Soester Natuurbad en worden gehouden zowel in de beide basins als op de speelweide. In het ondiepe L-basin vinden onder meer evenwichtsbalk. zakkenlopen en bandenspel plaats, terwijl rondom op het gras diverse sport en spel- soorten plaatshebben bijvoorbeeld badminton, trefbal, voetbal en hockey. In het diepe basin wordt men die zater dag geconfronteerd met ren je rot, zwabberspel, loopbrug, kanovaren en krulp-door-sluip-door. Het zwembad zelf gaat om 10.00 uur die ochtend open. Ter gelegenheid van de viering van het vijfjarig bestaan van de R.K. Kleuter school ..De Wegwijzer" in Overhees organiseert de oudercommissie samen met het schoolteam zaterdag 9 mei a.s. een „open dag". Men heeft een fancy-fair op poten gezet waarvan de opbrengst geheel bestemd is voor het komende school reisje. Voor eventuele reünisten is het aardig, dat er foto's en films te be kijken zijn van de eerste vijf jaren. Op het schoolplein kunnen de kinde ren op 9 mei diverse spelletjes doen zoals zaklopen, hengelen, stokpaarden race, doeltrappen enz. Verder is er een mini-braderie, een rad van avontuur en ook een grabbelton. Ook zal er lesmateriaal gepresenteerd worden, waaronder werkstukjes van de kinde ren. gemaakt onder de handarbeidles. De festiviteiten beginnen om 10.00 uur en duren tot 15.00 uur. (openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor; het uitbreiden van een bedrijfsruimte met een kantoor op het terrein aan de Veldweg 2b t kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr.2288 Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 8 mei a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. De maandelijkse bijeenkomst van de vereniging De Soester Vogelvrienden wordt morgen, donderdag 7 mei gehou den in het EHBO-gebouw aan de Pa rallelweg. Het grootste deel van de avond is in geruimd voor de heer Van Beveren uit Veenendaal die een dia-lezing zal houden over vorm- en postuur kanaries. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De samenwerkende oudervereniging „Philadelpia" en de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten in de regio Amersfoort, houden donder dag 7 mei een feestavond in het pa rochiehuis ..Concordia" aan de Kerk- laan te Hoogland. In het programma treden op het Instrumentaal duo Piet en Ron; het tap-dansduo de Rosita's; Johan Berenschot, zanger van popu laire liedjes en de goochelaar Peter Presti. De avond begint om 20.00 uur. l niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 28 april 1981 verbouwen en uitbreiden van een winkelpand tot een winkelpand met twee bovenwoningen op het perceel Nieuweweg 99 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5060) verplaatsen van een muurkasje op het perceel Kerkpad NZ 36 (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4269) bouwen van een woning met garage op het perceel Beukenlaan 60 (ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6460). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Wl wi Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 Soest Postbus 171 Tel, 02155-17797-19260 Het bestuur van de sportstichting vindt het een daad van onbehoorlijk bestuur indien de gemeente de leden van de Jeugd Motor Cross Club per 1 mei de toegang tot het crossterrein aan de Koningsweg ontzegd. „Er moet", zei de heer H. Wilhelm een interimrege ling komen, zeker zolang er geen alter natieve terreinen beschikbaar zijn. De hockeyvertegenwoordiger, D. Stro band, naaste buur van de crossers, was het daar volkomen mee eens. „De crossers moeten er op den duur wel weg, maar het zou onzorgvuldig zijn hen van de ene op de andere dag te weren". De voorzitter van de crossclub, de heer J. Merts, had bij het begin van de maandelijkse vergadering van de sportstichting al om clementie ge vraagd. Zijn bestuur had het probleem van de geluidsoverlast grondig beke ken en men was tot de overtuiging gekomen dat alleen door investering van een fors bedrag (50.000 gulden) een oplossing mogelijk zou zijn. ,.U noch wij hebben het geld daar voor", zei Merts en daarom drong hij voor de toekomst aan op beter overleg. „Moeten we nu toch weg, dan willen wij in afwachting van een definitief terrein graag op De Stompert rijden", aldus de heer Merts. Zover kwam het niet. want het stich tingsbestuur sprak zich uit voor voor lopige handhaving. Wethouder Plomp verleide dat het college nog geen standpunt had bepaald, maar dat de omwonenden de crossers liever van daag dan morgen weg willen hebben. De onderhandelingen met defensie over gebruik van militair terrein, had den nog niets opgeleverd. Raadslid J. van den Brakel zette zich af tegen de bezwaren van de omwonen den. „Ik zal m'n huiswerk wel weer niet goed gedaan hebben, maar ik woon er loch ook in de buurt en ik heb nog nooit iets gehoord. De mensen worden hoe langer hoe onverdraag zamer". aldus van den Brakel. Slroband voelde er alles voor de club voorlopig nog van het terrein aan de Koningsweg gebruik te laten maken. „Wij, als naaste buur, hebben er wel last van, maar nu op zo'n korte termijn wegsturen, kan niet". Stroband dacht ,^e. c'ub ze'f ook wel weg zou willen. „Zij zijn nu teveel ingeklemd in allerlei bepalingen. Ze willen meer cc's, de leeftijdsgrens verhogen en alle dagen kunnen rijden", aldus Stroband. die niet goed zag hoe dat daar allemaal toegestaan kon worden. De heer Wilhelm sloot zich daarbij aan. „In afwachting van het vinden van een ander terrein, moeten we hen daar laten rijden", aldus Wilhelm. openbare bekendmaking De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 16 april 1981, afdeling I. nummer RB 81-49, een bestem mingsplan in voorbereiding is verklaard voor gronden, gelegen ten noorden van de Insingerstraat en ten westen van de Koningsweg, zoals op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven. Tevens heeft de raad bij zijn besluit verklaard dat: I. het verboden is binnen het hiervoor bedoelde gebied zonder of in af wijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wet houders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaam heden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen; het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort-, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander nood zakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze ultoefeing reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen; het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslag plaatsen daarvoor: d. het aanleggen of Inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speel weiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erf- scheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voor zieningen met uitzondering van eonvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, instal laties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die nood zakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit: f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergun ning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodem- gebruik; i. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerking treding van dit besluit niet als bosgronden kunnen worden aan gemerkt; II. te bepalen, dat de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direkt hetzij indirekt te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Met een handdruk neemt wethouder D.Hoekstra afscheid van de heer P.de Bos verkoop van het Natuurbad mag pas overgegaan worden als er een alterna tief is. De atletiek vond hij het slacht offer worden van het alsmaar opschui ven van veel eerder genomen beslis singen. Sprekend over de hockeyclub zei Stroband dat de vereniging destijds door het gemeentebestuur gedwongen was om te verhuizen van de Schriks- laan naar de Koningsweg. Hij rekende voor dat het aanpassen van de accom modatie aan de Schrlkslaan mogelijk één miljoen gekost zou kunnen hebben, terwijl de algehele overplaatsing naar de Koningsweg op 3^4 miljoen uit kwam. „Het gaat daarom niet aan", zei Stro- band. „dat deze gedwongen meer kosten nu op de begroting van de sport stichting drukken". Raadslid Storimans was het in grote trekken wel met de bezwaren eens. Toch vond hij dat één gulden per lid per week afdracht aan de gemeente, voor alles wat er van die kant beschikbaar gesteld werd, niet veel. „Het manco is", zei Storimans, „dat we alles maar accepteren wat door de sportbonden verordonneerd wordt. Die vragen volkomen overtrokken za ken en bouwen van het geld nieuwe kantoren. Daar moet in deze tijd maar paal en perk aan gesteld worden". Raadslid Van den Brakel viel het door het bureau Berenschot opgestelde rap port aan. „Ik weet niet wat dat voor mensen zijn. Het gaat hen er alleen maar om dat er geld komt en waar dat vandaan moet komen, interesseert hen niet". Van den Brakel beloofde zijn best te zullen doen om de eisen aan de sport terug te dringen, „Wat hier gebeurt, ls asociaal. De kleine man wordt weer gepakt". Van den Brakel vond dat de overheid eerst maar eens meer in de voorzie- ningensector moest schrappen. „Een brandweerwagen schaffen we direct aan als er iemand vindt dat ie niet hard genoeg meer rijdt en een zwembad doen we zomaar aan de kant". En juist dat zwembad zou men in de toekomst nog hard nodig hebben omdat het vakantiehouden buiten de eigen woonplaats voor velen veel te duur zal worden. Deelnemers Omdat er sprake is van een tariefs verhoging krijgen ook de deelnemers in de sportstichting nog gelegenheid hun zegje daarover te doen. Zij worden uitgenodigd voor een ver gadering welke op dinsdag 12 mei in het restaurant van het Natuurbad ge houden zal worden. In de vergadering van de sportstichting is gebleken dat met name de sport verenigingen zich ernstig bezorgd maken over de bezuinigingsplannen van het gemeentebestuur. Hun voortbestaan wordt er onzeker door. Niet eens is men het met de berekening van het CDA-raadslid Storimans dat het passepartout- systeem neerkomt op slechts één gulden per week per lid. Het sommetje van Storimans klopt slechts als het gaat om de afdracht aan de gemeente, maar er moet veel meer betaald worden, terwijl er dan niet gesproken wordt over de vele onbetaalde uren die bestuur en leiders in het verenigingswerk steken. Namens het bestuur van de sportstichtingzai daarom bij de gemeenteraad aangedrongen worden de voorgestelde verhogingen van passepartout en sportkeuring niet door te voeren. Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Gebruikmakend van het spreekrecht van de tribune spraken achtereenvol gens de voorzitter van de zwemvereni ging De Duinkikkers en de voorzitter van de volleybalvereniging SVV (na mens alle zaalsporters) hun vrees voor de bezuinigingsmaatregelen uit. De heer Kievit van de Duinkikkers drong er op aan toch vooral ook het huidige niveau voor de zwemsport in Soest te handhaven. Met de verkoop van het Natuurbad wordt naar zijn mening een verkeerde stap gezet. De heer Lijkedijk van SVV stelde dat door de verhogingen van de afdrachten de sportverenigingen op een wel erg wankelde basis kwamen te staan. De bijdrage van de sport aan de bezuini gingen wordt onevenredig groot. Het vele vrijwilligers werk wordt totaal over het hoofd gezien en de moed om daarmee door te gaan wordt ons ont nomen. Passepartout Tegen de voorgenomen verhoging van de eigen bijdrage van de sportver enigingsleden tot 53 gulden in 1984 spraken zich uit de atletiekvertegen- woordiger, de heer W. Klarenbeek; de voetbalvertegenwoordiger, de heer H. Wilhelm; de hockeyvertegen woordiger de heer D. Stroband en het raadslid de heer J. van den Brakel. Klarenbeek vond het absurd dat de raad de verhoging doorvoerde voor de atletiekvereniging die niet eens een eigen accommodatie had. „Beloftes Onder het motto Leven (z)onder kern wapens wordt op dinsdagavond 19 mei a.s. aanvang 20.00 uur een thema avond gehouden in het Artishockge- bouw onder auspiciën van de IKV- kern Soest en de Themagroep Arti- shock. Vanuit een tweetal beroepsgroepen wordt informatie aangedragen over de bezwaren tegen het gebruik van kernwapens of neutronengranaten. Van de zijde van de beroepsmilitairen houdt kapitein Mcindert Stelling een inleiding over de bezwaren die aan het inzetten van kernwapens in de moder ne oorlogsvoering verbonden zijn. Stel ling geniet de laatste tijd veel belang stelling omdat hij over dit onderwerp de diskussie binnen het leger wil gaan de houden. Van de zijde van „Artsen tegen kern wapens" komt Dick van Ruijven uit Ede iets vertellen over de medische gevolgen van het gebruik van kern wapens. Veel artsen in Nederland zijn verontrust over de toenemende drei ging van een kernoorlog door de onver minderde wapenwedloop. Van Ruijven zal uitleggen waarom tegen deze ge vaarlijke ontwikkeling door de artsen bezwaar wordt gemaakt. Na de pauze zal over beide invals hoeken kunnen worden gediskussieerd. P. L. J. M. Storimans CDA zijn niet nagekomen", zei hij en hij vroeg waar de één miljoen gulden gebleven waren, die vorig jaar nog voor de aanleg van een atletiekbaan gereserveerd was. Wethouder Plomp gaf toe dat dat bedrag er niet meer was. De heer Wilhelm meende dat de ta- riefsvernogingen de genade slag voor veel sporten in Soest zal gaan beteke nen. „Contributieverhogingen zijn in deze moeilijke tijd haast niet mogelijk meer. De sport wordt al op meerdere manieren gepakt", zei Wilhelm. Hij vroeg de raad na de welvaart nu aan het welzijn te gaan denken en daarbij in overweging te nemen wat de sport een gemeente waard is. Hij zei tenslotte wel bezuinigings maatregelen te kennen, die voldoende geld opbrachten, zij het dan dat de verantwoording voor meerdere zaken bij de verenigingsbesturen gelegd moest worden. Ook Stroband noemde de extra belas ting tè hoog voor de sport. Veel vereni gingen moeten al naar de bank om hun andere verplichtingen kunnen vol doen. Met de voorzitter van de Duinkikkers was hij het eens om in Soest de zwem- voorzieningen in stand te houden. Tot ETEN APART GEZELLIG Geopend; '8 maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis ligt tot en met 15 juni 1981 ter Inzage het Tweede Structuurschema en Beleidsnota Drink- en Industriewatervoorziening. Het Structuurschema geeft de reserveringen aan, met de daaraan ver bonden planologische milieuhygiënische en waterhuishoudkundige aspec ten, van de watervoorzieningswerken, welke nodig worden geacht ter vaststelling van de drink- en industriewatervoorziening voor de komende dertig jaar. Op het Structuurschema is de procedure van de Planologische Kern Be slissing (PKB) van toepassing. Deze procedure omvat tervisielegging, inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Het Structuurschema is thans dus in de inspraakronde. Dinsdags gesloten. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TEL. 02155-20202 diening ant. uni bediening. >l. 13807 i Mr. H. H. er Laan te ouw ,,De Joest grond en nr. 3843, !1 f 131,- )n. nogelijk. ider toe- desge- tn finan- en. js van 2 'f op 16 mingen. n voor- lat 2 te nseweg bied 'EN 3 ->5) 32

Soester Courant | 1981 | | pagina 5