Koninginnedag was parapludag Openbare MAVO Soest HAN GIELE VERLICHTING Exk/usieve verlichting Redrijfssportcompetitie van 8 tot en met 30 mei Meningen van lezers Assurantie praat Toertocht „Terug over de Heuvelrug" Voetbalwedstrijd medici-politie II I f' REÜNIE 50-jarig bestaan van de school OPENBARE MAVO SOEST Geen tafeltennis - wel fietstocht: VVD staatssecretaris Koning naar Soest WD-Soest praat verder over natuurbad Auto uitgebrand Portefeuille gestolen Groot springconcours te Soest Gehandicapten en avondvierdaagse Landelijke hockeyfinales op complex van de M.H.C.Soest *5'Gigentijdó <TOoonco**«Jort jym- vil Rommelmarkt Boos dus 3-daagse bus-bootreis naar Göteborg 19 mei a.s. Foto: Herman van Dam De zeephelling van Het Spel Zonder Grenzen; ook dit jaar weer een echte publiektrekker De regen is niet direct spelbreker geweest op Koninginnedag, want de meeste evenementen gingen gewoon door, maar hij is toch wel van invloed geweest op de publieke belangstelling en hier en daar ook op de deelnemers. Op 24 juni a.s. houdt de openbare mavo (voorheen openbare ulo) een reünie voor oud-leerlingen en oud-leraren, 's avonds om 8 uur in de school. Dit ter gelegenheid van het Zij die hieraan willen deelnemen, verzoeken wij kaarten aan de school af te halen of telefonisch/schriftelijk te bestellen. Voor beide mogelijkheden is er een sluitingsdatum: 29 mei 1981. Komt u ookwe maken er een groots feest van. VARENSTRAAT 85 - 3765 WK SOEST Voor telefonische aanvragen: 02155-14589 of 02155-10999 na schooltijd De 19e Bedrijfssportcompetitie van de Soester Zakenkring wordt dit jaar gehou den van vrijdag 8 mei tot en met zaterdag 30 mei. Op de 8ste mei is de openings avond in het dorpshuis ,,De Borg" en op zaterdag 30 mei wordt de competitie afgesloten met een viswedstrijd in de Eem. Tafeltennis ontbreekt dit keer op het programma; daarvoor Is een fietstocht voor het hele gezin in de plaas gekomen. Die tocht kan op zaterdag 23 mei gemaakt worden. Verder staan op het programma; daarvoor is een fietstocht voor het hele gezin in de plaats gekomen, sporthal Beukendal; voetbal op de WZ-terreinen aan de Eemweg. LAANSTRAAT 132 - 3743 BJ BAARN - TEL. 02154-14869 Op vrijdagavond 15 mei a.s. zal staats secretaris Henk Koning in Soest een toelichting geven op de bedoelingen van de VVD voor de komende regeer periode. Juist omdat Henk Koning als staatssecretaris bij Minister Hans Wiegel in de keuken zit van het beleid voor de gemeenten, zou een inleiding hierover van de staatssecretaris zelf voor Soest best eens interessant kun nen zijn. De afdeling Soest is er dan ook verheugd over juist nu, gezien de financiële problemen van Soest, Henk Koning naar Soest te kunnen krijgen. Minister Ginjaar, die oorspronkelijk naar Soest zou komen, is inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen na een operatie, maar heeft zijn werk zaamheden nog niet kunnen hervatten. Staatssecretaris Koning heeft gelukkig tijd kunnen vinden, (maar wel op een andere datum), naar Soest te komen. Over de plaats waar de VVD-bijeen- komst gehouden zai worden wordt zo spoedig mogelijk bericht. Donderdag 7 mei a.s. praat de WD Soest verder over de plannen tot ver koop van de Soester zwembaden. An ders dan in de bedoeling ligt van de gemeente, wil de werkgroep Sport van de VVD de zwembaden verkopen omdat er elk jaar te veel geld bij moet. Hoewel verkoop volgens de plan nen van de gemeente jaarlijks veel geld kan besparen, is geenszins aan te geven welke zwemmogelijkheden er dan in Soest en tegen welke voor waarden beschikbaar zullen zijn. De werkgroep heeft na de eerste discussie over haar plannen, dus nog voordat de gemeente uit andere overwegingen de verkoop van het Soester Natuurbad aan de Raad voorstelde, verder onder zoek verricht. Wat zijn de ervaringen in andere gemeenten met een combi- zwembad, is de gemeente groot genoeg en welke problemen kunnen verwacht worden? Oók is de werkgroep gestuit op initiatieven van de Soester inwoners om in Soest sport-voorzieningen te rea liseren. Initiatieven die klaarblijkelijk door de gemeente niet of weinig wor den gewaardeerd. Toch kan het per soonlijk initiatief van inwoners van Soest nog heel wat van de welzijns voorzieningen die wij wensen laten realiseren. Gespreksstof genoeg dus. Reden ook voor WD-gemeenteraads- leden om aanwezig te zijn bij het VVD INFORMEEL. Donderdag 7 mei in café-restaurant van de Brink, aanvang 20.00 uur. In de Soesterbergse wijk Apollo brand de vrijdagavond de auto van een Ame rikaans militair volledig uit. De brand weer nam de nablussing voor haar re kening. De schade bedraagt zevendui zend gulden. Uit een auto, die onafgesloten op de inrit van een woning aan de Gallen- kamppelsweg geparkeerd stond, werd een portefeuille gestolen. Daarin zat een rijbewijs en een bedrag groot 175 gulden. Zo kwamen er niet meer dan 55 a 60 deelnemertjes opdagen voor de tocht met de versierde fietsen en andere voertuigen. PVO begeleidde de tocht door 't Hart en de muzikanten zorgden er in leder geval voor dat heel wat mensen voor de ramen kwamen kijken. Burgemeester Scholten opende de Spullenfeestmarkt aan de Veldweg, maar ook dit evenement had te lijden van de regen. Het was er niet half zo druk als vorig jaar en de opbrengst was navenant. Slechts tien wandelaars en twintig fietsers kwamen opdagen voor de natuurtocht van het IVN Eem- land en tenslotte trokken ook de kin derspelen bij SEC niet al te veel pu bliek; aanzienlijk minder in ieder ge val dan vorige jaren. Druk was het natuurlijk ook niet bij het popfestival achter het Artishockge- bouw, maar niet te klagen had het Spel Zonder Grenzen van de Stichting Jeugdzorg Soest op de Eng. Het aantal toeschouwes was wel minder, maar het aantal deelnemers overtrof dat van vorig jaar. T.V.-presentator Chiel Montagne en de discotheek Flash zorgden voor de toch wel uitstekende sfeer. Hoogtepunten waren dit jaar de zeephelling en de waterbak, al was deze laatste hindernis vrij simpel te nemen. Er waren hier winnaars die uit handen van burgemeester Scholten tijdens het Oranjebal in "De Borg" de prijgen kregen. Die vielen als volgt: Categorie 12 tot 16 jaar 1. Super Mug, Prins Hendriklaan. 639 sec.; 2. Ban kers, Kerkpad, 664; 3. Kachelhout, Schoutenkampweg, 682; 4. De Be driegertjes, Nieuweweg, 7817 5. Pony ezels. Kerkpad, 846 6. Doordouwers, Varenstraat, 855 7. Zeepbelletjes, Nieuwerhoekplein. 871; 8. Ruttemetut- jes, Joh. Poststraat, 912 sec. Categorie 16 jaar en ouder: 1. Pin keltje, Schoutenkampweg, 359; 2. De Dissel, Burg.Grothestraat, 398; 3. Zootje ongeregeld, Ericaweg, 427; 4. Sappies, Rubenslaan, 450; 5. Marve- lous R's, Industrieweg, 484; 6. Van Dam Supersterren, Honsbergen, 512; 7. Puntje d'r in. Verlengde Talma- laan, 520; 8. 5 x H20 polo, Dorre- steinweg, 524. De taptoe en de lampionoptocht gingen niet door; men zou proberen ze gister enavond alsnog te houden. Overigens zorgde wijkagent J. de Pater dat de kinderen die met hun ouders voor de lampionoptocht toch bij de Open Hof verschenen, wel een klein beetje aan hun trekken kwamen. Hij nam hen, zonder muziek weliswaar, voor een klein tochtje mee door het Smitsveen. De dank van de kinderen en zeker ook van de ouders, moet onuitsprekelijk geweest zijn. Soestcrberg In Soesterberg was het al niet anders dan in Soest. Daar waren wel wat deelnemers aan de fietspuzzeltocht en ook het kindertoneel in gebouw De Hoeksteen mocht over belangstelling niet klagen. Maar voor de attractie, de sterkste man van Soesterberg, meldde zich helemaal niemand. De braderie op de Buys Ballotlaan zou bij mooi weer ongetwijfeld heel veel publiek, ook uit Soest, getrokken heb ben. Nu was het er niet echt overvol. De lampionoptocht werd hier tenslotte wel gelopen en dat kon zelfs bijna helemaal zonder paraplu. Aan de negentiende editie van dit jaarlijkse sportgebeuren nemen dit keer 49 bedrijven deel met in totaal 898 werknemers. Het is wat minder dan vorig jaar maar dat komt doordat aan het euvel van de ..gastspelers" een halt is toegeroepen. Vorig jaar kwam men vermoedelijk daardoor tot 1005 deel nemers, maar de competitie onder de bedrijven werd er wel door scheef getrokken. Samengaan van kleine be drijven is evenwel wel toegestaan. Aan het voetballen nemen 48 teams deel aan het heren handbal 16- en aan het dameshandbal 8 teams; aan het heren prestatievolleybal 9 teams en bij de dames 4 teams; aan het recreatie volleybal 34 herenteams en 18 dames teams en tenslotte hebben zich 75 vissers aangemeld voor de viswed- Op het terrein van de manege De Boshoeve aan de Beckeringhstraat or ganiseert de familie Laseur zondag 10 mei a.s. een groot springconcours. Dit zal het eerste buitenconcours van het jaar worden. Er zijn vier rubrieken: 1. één meter met eenmaal barrage op tijd; 2.1.10 meter met eveneens een maal barrage op tijd; 3.1.20 meter ook met eenmaal barrage op tijd en ten slotte 4. jachtspringconcours met maximum hoogte 1.10 meter. De wed strijden beginnen om tien uur. Op het terrein zal een stand met ruitersport artikelen zijn alsmede een gezellig „strodorp" waar men terecht kan voor hartversterkende middelen. De toe gang is gratis. Van zolder gevallen. In de nieuwbouw aan de Albert Cuyp- laan kwam een 14-jarige jongen te val len. Van een zolder van een in aan bouw zijnd huis kwam hij in het trap penhuis terecht. Hij werd voor een onderzoek nam Zonnegloren gebracht. strijd. Op de openingsavond in ,,De Borg" is iedereen welkom; de bowling banen zijn voor de deelnemers beschik baar en er is muziek. De handbalwedstrijden worden ge speeld op dinsdag 12 en woensdag 13 mei; de wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Gevolleybald wordt er op donder dag 14 en donderdag 21 mei en ook deze wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De voetbalwedstrijden worden ge speeld op maandag 18-, dinsdag 19-, maandag 25- en dinsdag 26 mei en ook dan begint men om 19.00 uur. Afwijkende aanvangstijden zijn er voor het fietsen en het vissen. De fiets tocht heeft ils startpunt het restaurant De Soester Duinen aan de Soesterberg- sestraat (bij het NS station Soest- duinen) en begint op zaterdag 23 mei om 9.30 uur. Voor het vissen worden de deelnemers en supporters verwacht om 8.00 uur bij de Grote Melm. Dat het tafeltennis van het programma is afgevoerd is een gevolg van het feit dat zich weliswaar ieder jaar veel tafeltennissers aanmelden maar dat daar nog niet de helft van kwam opdagen. Bovendien kwam er weinig publiek. Dat hoopt de organiserende commissie van de Soester Zakenkring, bestaande uit de heren J. C. van Essen, A. J. Brink en J. Elderman, nu wel te trekken met de fietstocht, waaraan iedere Soester, al dan niet werkzaam in een Soester bedrijf, kan deelnemen. De tocht is ongeveer zeventien kilo meter lang en voert door Soest en naaste omgeving. Op de dag van de tocht kan men zich bij het startpunt aanmelden. Voor de organisatie van de voetbal, volleybal en handbalwedstrijden zor gen respectievelijk VVZ, SW en BDC. Zij stellende accommodaties beschik baar en leveren de scheidsrechters. Gehandicapten die gaarne mee willen doen aan de avondvierdaagse van Baarn. welke van 1 tot en met 4 juni gehouden wordt, kunnen dit kenbaar maken bij de secretaresse van de Stichting Bentinck Fonds, mevrouw J.H.ten Cate, tel. 18039. Het Bentinck Fonds zorgt voor vervoer en wanneer men geen rolstoel bezit, zai dit ook via het Bentinck Fonds geregeld kunnen worden. In de loop der jaren heeft het Bentinck Fonds een eigen team van 'duwers' gevormd, zodat men niet moet schromen zich aan te melden voor dit vierdaagse gebeuren. A.s. zondag 10 mei, worden op de vel den van de Mixed Hockey Club Soest aan de Koningsweg de landelijke be kerfinales gespeeld van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Om 12.00 uur begint een dameswedstrijd om de C. J. van de Hagenbeker; om 12.15 uur de wedstrijd voor heren om de Hockey- sportbeker en om 12.30 uur de dames wedstrijd om de Amsterdambeker. Om 14.00 uur spelen heren om de Karei van Leuvenbeker; een kwartier later begint de dameswedstrijd om de Char les de Bock-bokaal en tenslotte wordt om 14.30 uur begonnen aan de heren wedstrijd om de J.D.Treslingbeker. Om 14.30 uur speelt Soest heren 1 de laatste competitiewedstrijd tegen VVV1. Diefstal horloge. Uit de kleedruimte van het instructie- bad ,,De Turf" aan de Wald. Pyrmont- laan werd een horloge gestolen. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Diefstal van een bedrag van twee honderd gulden meldde een bewoonster van de Vredehof straat. Vermoedelijk is hier sprake van insluiping. I Uitgebreide keuze in manau en F rotan van de allerbeste fabrikaten bij 1 "Eigentijds Wooncomfort"! I Makkelijk bereikbaar in het 1 j gezellige Baarnse Winkelcentrum. j Voor Moederdag: I Leuke kollektie KRALENGORDIJNEN ;j j vanaf f29.75 Sp Tevens llinke sortering 1 p|§ mand- en rietwerk. I Brinkstraat 34. Baarn. Tel.: 02154-20396 Het ingezonden stukje over de rommel markt in de Soester Courant vind ik een verdrietige zaak. Laat ik voorop stellen, dat ik het gezegde over onze Turkse medemensen betreur, maar dat er veel gestolen wordt weten de mensen die hieraan medewerken drom mels goed. Maar dat is dan de ver antwoording voor degenen die van de drukte misbruik maken en dat zijn mensen van allerlei nationaliteit. Dat U om half acht eenmaal per jaar wakker wordt gemaakt en dit De Vangrail kwalijk neemt, vind ik ver drietig. Weken van tevoren beginnen een groot aantal dames en heren al met sorteren en dat is een gigantische klus. Ieder stukje dat verkocht wordt gaat door hun handen, wordt in dozen ge daan en voorzien van een etiket voor welke kraam het bestemd is. De kle ding moet gesorteerd worden in da mes-heren-, kinder- en babykleding. Bergen waren er binnengekomen. De meubels stonden meters hoog opgesta peld. Donderdag 23 april was deze klus ge klaard. Vrijdag om acht uur zijn zeven auto's gaan rijden tot 's avonds half zes om alle spullen op de plaats van bestemming te krijgen. Vergeet niet dat alles in- en uitgeladen moest worden en bij de desbetreffende kraam terecht moest komen, 's Nachts werd er wacht gehouden, maar de volgende ochtend is iedereen present om te zorgen dat om half negen alles klaar staat en je kraam gezellig is. Dan vlug een kopje koffie. Dan sta je van 9 tot 3 uur te verkopen. Orr. 3 uur wordt alles wat over is en bruikbaar is ingepakt en gaat naar Den Bosch voor „Mensen in Nood". Dan alles bij- vegen en afbreken en om zes uur is alles schoon. Nou, ik kan U vertellen, dat bij velen de blaren in de schoe nen stonden. Dit karwei is geklaard door pl.m. honderd vrijwilligers, dames, heren, jongens en meisjes en alles pro deo. Velen hebben er slapeloze nachten van gehad om deze markt weer een succes te laten worden. Is het dan zo erg één ochtend in het jaar om half acht wakker gemaakt te worden Ik kon wegens ziekte dit jaar niet in mijn kraam staan, maar ik wil wel alle mensen die hieraan meegewerkt hebben zeggen:,.Jullie waren weer fantastisch". Ook de mensen die op de markt onze spulletjes gekocht hebben, waaronder vele buitenlanders, van harte bedankt, want zonder U allen was onze markt nooit zo'n succes ge worden. Lieve mensen, we hopen volgend jaar weer onder leiding van meneer Visch de rommelmarkt tot een succes te ma ken. Ik heb geen behoefte te weten wie de boze omwonenden zijn. maar ik hoop. dat ze nu wat milder over dit alles denken. Als lk achter een Ingezonden brief sta, dan zet ik daar voor alle dui delijkheid mijn naam onder. Mevr. E. H. de Keijzer- van Ede Colenso 57, Soest. Onder grote publieke belangstelling werd maandag 27 april een extra raadsvergadering gehouden. Aan de orde waren de gemeente voorstellen tol rlgoureuse bezuinigingen en forse belastingverhogingen: verkoop van het zwembad minder geld voor buurt en klubhuizen en peuterspeelzalen; herinvoering van de rioolbelasting 76.-). Ook de sportverenigingen zul len minder krijgen en zitten dus vast aan contributieverhoging. Door deze vergadering aan te kondigen als raadsvergadering werd de burgers buitenspel gezet. O.a. de WD be schouwde n.1. deze vergadering als een kommissievergadering. Daarin heb ben de burgers spreekrecht. Dat ging nu niet door. Teleurgesteld gingen de ca. 200 belangstellenden huiswaarts. De PSP laat het er niet bij zitten De PSP is inmiddels een handteke- ningenaktie gestart. Wij eisen dat de burgers nauw betrokken worden bij de gemeentelijke voorstellen, dat we niet voor de zoveelste keer voor voldongen feiten worden geplaatst. Iedereen zal de aangekondigde maat regels voelen; in de portemonnee. De PSP is deze maand op de markt aanwezig. De PSP vraagt u uw hand tekening te zetten vóór inspraak in het gemeentebeleid en tegen het om zeep helpen van de leuke dingen in Soest. Het is nu al duidelijk dat de gemeente niets heeft geleerd van de zo succesvol le Zuider-Engh aktie. Namens de PSP-werkgroep gemeente politiek Rijk Roor Hans van de Wetering Naschrift redactie: De vergadering was aangekondigd als informele raadsvergadering en de bur gers komen direct na de raadsverga dering van 21 mei aan de beurt. Volledig verzorgd vanaf f298,- p.p. Boekingen en inlichtingen Vari Weedestraat 58 SOEST-Tel. 22144 Soesterbergsestraat 22 - Soest - Tel. 12683 Deze week starten we met een nieuwe rubriek. Twee keer per maand gaan we U iets vertellen over verzekeringen. Gebleken is dat hieromtrent erg veel misverstanden bestaan, die voortko men uit onbekendheid met dit onder werp. Het ligt in de bedoeling om naast de zuivere assurantieproblcmatiek ook aandacht te besteden aan de fiscale en juridische raakvlakken, die voor een goede uiteenzetting zeker in de beschouwing moeten worden betrok ken. Er is momenteel geen huishouding in Nederland denkbaar, die niet mini maal één verzekering heeft. Ons be staan is zo gericht op het kunnen in dekken van allerlei risico's, dat onge veer 35.000 Nederlanders zich hiermee bezighouden. Deze assurantietussen personen, die geregistreerd staan bij de Sociaal Economische Raad. hebben o.a. als taak U bij de totstandkoming van een verzekering te adviseren. De praktijk wijst echter uit dat toch nog veel te weinig consumenten van deze diensten gebruik maken. Wanneer U weet dat het gemiddeld Nederlandse gezin tussen de 6 en 7 verzekeringen heeft en dat deze verzekeringen ver deeld zijn over 2 a 3 tussenpersonen, dan kan men begrijpen dat van een goed advies nimmer sprake kan zijn. De assurantieadviseur kan U het beste dienen als hij mag optreden als inter mediair voor al Uw lopende verze keringen. Bovendien moet hij, om U een "maatadvies" te kunnen geven, een goed inzicht hebben in bijvoor beeld Uw inkomsten, verplichtingen, huwelijkse voorwaarden of Uw testa ment. Deze zaken zijn zo persoonlijk, dat Uw privacy alleen dan gewaar borgd kan zijn als U dit bespreekt met èèn vertrouwensman", Uw tussen persoon. Tot slot van deze eerste raad merken we nog op, dat eventuele vragen, schriftelijk aan de redactie van deze krant gesteld, discreet be handeld en persoonlijk beantwoord zul len worden. De Toer afdeling van Tempo organiseert zaterdag 9 mei een toertocht over 40, 75 en 150 km. De 40 km rijders zullen de bossen In de directe omgeving doorkruisen. De 75 km zal via Bilthoven, Bunnik en Odijk het Langbroekerveld bereiken, waar men nog een aantal Kastelen en Buitens vindt en de fruitbomen nog bloesem dragen. Via Leersum en Doorn keert men terug. En over de Heuvelrug zal wat „klimwerk" verricht moeten worden. van uitgang: het Clubhuis van Tempo. Gestart kan er worden van 8 tot 10 uur Dat geldt zeker voor de 159 km rijders welke eerst door de Eemland polder en de Gelderse Vallei gaan om bij Heel- sum het keerpunt te bereiken. Ook hier zit het venijn in de staart want vla de Wageningseberg, de Grebbeberg. Koerheuvel. Amerongseberg de Sande- burg en de Doornseberg krijft de tocht zijn naam „Terug over de Heuvelrug". Met als nagift de tankbaan en de Paltz en zo weer terug te keren bij het punt van uit het Clubhuis aan de Industrie weg. Inschrijfgeld is voor de 40 en 75 km 2.- en de 150 km 3.-. NRTA Toerboekje houders respectievelijk 1.50 en 2,50. Voor een herinnering aan de tocht kan men door bij betaling van een redelijk bedrag in aanmerking komen. Foto: Herman van Dam De deelnemertjes aan de optocht met versierde fietsen Morgenavond, aanvang zeven uur, word! op het sportcomplex van de voet balvereniging VVZ aan de Eemweg, de jaarlijkse wedstrijd gespeeld tussen elftallen van de plaatselijke medici en de politie. In het elftal van de medici zullen spelen de doktoren Van Dorssen, Gle- rum, Walter, Nicolas, Kolthof. Krijger en Bavinck; de tandartsen Roorda en Eggink: de dierenarts Komijn en de fysiotherapeuten Bleijerveld. Niewaal, Groot, Quick en Wiersma. Voor het politie-elftal zijn geselecteerd de heren Smedlnga, van Eijden, Truin, Dirksen. Hofmann. De Kruijff, Van Stam, Van Straten, De Kruijf. Werk hoven, Smink, Van Oostenbrugge en Duit. In beide elftallen zijn spelers opgesteld die in deze serie al meerdere malen hun capaciteiten bewezen hebben. Een nieuwkomer is de huisarts Bavinck, die echter volgens de coach van het politie-elftal, voor zijn geroutineerde spelers nauwelijks problemen zal op leveren. Het geheime wapen van de medici is hun coach, die uiteraard voor enige reactie op het (overdreven) zelf vertrouwen van de politiefunctionaris sen, niet bereikbaar was. Zijn assi stent vertrouwde ons toe dat bekend is dat de Soester politie bij een mi nuscuul verkeersknoopje en elk onbe duidend aanrijdinkje. zonder straffe hand van de korpsleiding, het hoofd al volledig kwijt is. "En de korps leiding staat vanavond buiten spel", aldus onze zegsman. De wedstrijd wordt vooraf gegaan door het nemen van strafschoppen op de Ajax-doelman en oud-Soester Piet Schrijvers. Daar voor hebben zich zestien min of meer bekende Soesters aangemeld. Stopt Schrijvers de panalty, dan stort de "bekende" Soester honderd gulden voor het Bentinckfonds. Naar dit fonds gaat de gehele opbrengst van de wed strijd.

Soester Courant | 1981 | | pagina 9